Standard Special s BuitenTandsch gemengd nieuws. De si^aret, WaarVan de kwatiteii ntci Veranckrt en dieublijfi bekoren EJsberichten. Ei suites? land heeft in „Payenborgh" aan de Oudegracht, in het perceel in de Maliebaan, bij de Nachte- gaalstraat en in de Veeartsenijkundige Boo- geschool. DE BOSCHBOUWCURSUSSEN DER NEDERLANDSCHE HEIDEMAATSCHAPPIJ. Men schrijft ons: De eerste serie van boschbouwcursussen in jit seizoen is thans afgeloopen. Zij werden gehouden te Enschede met 67 deelnemers, te Deventer met 27 deelnemers en te Zutphen met 45 deelnemers. De 10 lesavonden werden overai tot het einde met aandacht gevolgd. Wei een hewijs, dat het bosch en de bosch- bouw zich ook in ons land in een toenemende be angstelling mogen verheugen en dat het goed gezien was toen de Nederl. Heidemaat- schappij de organisatie van dit onderwijs hier ♦e lande ter hand nam. Thans is weer een cursus begonnen te Apeldoorn met 40 deelnemers terwijl Vrij- dagavond 6 Januari een cursus te Boxtel wordt geopend met circa 30 deelnemers en Maandagavond 9 Januari te Zeist met circa 25 deelnemers. Nog verschillende aanvragen, uit onder- ■cheidene streken van ons land moeten wach- ten tot een volgend seizoen. Het ligt echter in de bedoeling hiermede fitelselmatig ook in volgende jaren voort te gaan en zoo mogelijk ieder jaar een zestal boschbouwcursussen, op verschillende plaat- sen in ons land te organiseeren. Particulieren of vereenigingen op land-, faun-, of boschbouwgebied, die meenen, dat in faun streek voor een dergelijken cursus op vol- 'doende deelname mag worden gerekend, kun- nen hierover nader overleg plesren met de di- redie der Nederlandsche Heidemaatschappij te Arnhem. DE ATO. Autogarages voor particulieren bij de stations. Het Hbld. verneemt, dat de plannen van de Ato om tot den bouw van garages voor pariiculieren over te gaan in de onmiddel lijke nabijheid van sommige stations, in een vergevorderd stadium van voorbereiding verkeeren. Zoo werd dezer dagen in Utrecht de ge- meentelijke vergunning tot verbouwing van eenige loodsen aan de Moreelselaan voor bovenstaand doel verleend en wanneer de vorst de werkzaamheden niet in den weg had gestaan, zou hiermede al zijn aange- vangen. Door de gelegenheid voor particulieren open te stellen om hun wagens tegen zeer lage tarieven bij de stations onder te bren- gen, hoopt men o.a. het reizigersvervoer te stimuleeren. Het laat zich volgens de in Ato- kringen heerschende meening n.l. zeer goed denken dat een automobilist die er tegenop ziet, vooral bij winterdag, een tocht te ma- ken van b.v. Doom naar Amsterdam, zijn wagen in Utrecht aan het station neerzet, per trein naar de hoofdstad reist om 's avonds als hij weer in het centrum des lands is teruggekomen, zijn automobiel op nieuw te bestijgen en naar huis te tuffen. De plannen die men hiertoe voor de jaar- beursstad heeft uitgewerkt, zijn zoo ruim mogelijk Men zal er n.l. een parkeerterrein vinden van c.a. 50 bij 60 m., dat, niettegen- staande de gemeente pas onlangs het Vree- burg als autopark heeft aangewezen, onge- twijfeld veel wagens zal trekken. Reeds nu valt er veel animo te constatee- ren en het laat zich aanzien, dat deze nog zal toenemen naarmate de plannen nader ver- wezenlijkt worden. Ten slotte ligt het in de bedoeling ook te Amsterdam bij het Weesperpoortstation der- gelijke garages in te richten evenals te Rot terdam aan het Delftsche Poort- en Maas- station en bij het stationsgebouw te Bus- sum. Men hoopt hiermede nog voor den zo- mer klaar te komen, DIEFSTAL VAN EEN AUTO. Een jongeman nam op 14 November 1.1. een Ford-auto weg, die op het Droogbak te Amsterdam voor een gebouw stond. Hij ging aan het stuur zitten en reed met de auto weg. Na een paar vrienden b hebben afgehaald, reed hij naar Zaandam, waar hij op de Wuhelmiriabrug wegens overtrading der verkeersvoorschriften werd bekeurd. Vervolgens keerde hij met de auto, doch zon- der de vrienden, naar Amsterdam terug. En daar hij geen geld had om de pont te be- talen, liet hij de auto op den Grasweg aqh- ter, na een bewoner van een woonschuit ver- zocht te hebben er een half uurtje op te pas- sen. Wegens diefstal of verduistering van de auto en wegens diefstal van een hoeveelheid benzine, welke zich in de auto bevond, heeft de jongeman zich gister voor de Vierde Ka- raer der rechtbank te Amsterdam te verant- woorden gehad. Hij ontkende het oogmerk te hebben gehad om zich de auto toe te eige- nen. Het bleek, dat hij reeds twee malen be- trokken is geweest bij een poging tot dief stal van een auto. Het O M., mr. Van Arkel, achtte verdach- tes schuld bewezen. Waar dergelijke straat- diefstallen in den laatsten tijd toenemen, vordtrd* hij veroordeeling tot tien maanden *«vangenis«traf. Ultepraek 17 tepiram a.s. ZIJN TANTE BESTOLEhl De Amsterdamsche politic heeft een 20- jarig kantoorbediende aangehouden die on der verdenking staat zijn tante te hebben be- stolen. Hij wist dat de dame niet thuis was en is toen met een vriend op bezoek gegaan. Samen hebben zij eenige gouden sieraden in de wacht gesleept. Van je familie moet je het maar hebben. BRANDEN. Bij den heer Vredenburg aan dlen Berghui- zerweg te Apeldoorn is door cnbekende oor- zaak in een schuur, staande bij zijn boerderij. brand uitgebroken. De schuur brandde ge heel uit; de voorraad hooi en stroo ging ver- loren; een paard en vijf koeien kwamen in de vlammen cm. De cementpannenfabriek en de groote landbouwschuur van den heer Hemmer te Geesteren (O.) zijn geheel door brand ver- nield. Al het vee, behalve twee kalveren, kon gered worden. Te Oploo (N.-Br.) is totaal afgebrand de boerderij van den heer J. Selten. Twee var- kens kwamen in de vlammen om. Oorzaak van den brand onbekend. Te Batenburg (G.) is door onbekende oorzaak afgebrand de boerderij bewoond door Th. Haerkens. De geheele inbocdel ging ver- loren. KORTE BERICHTEN. De koninklijke familie zal zich Vrijdag a.s. per Staatsspoor van 6 uur 35 min. des avends naar Het Loo begeven. Het verblijf al- daar zal enkele weken duren. Onder Moergestel (N.-Br.) is het rivier- tje de Reusel buiten zijn oevers getreden en heeft den wijden omtrek onder water gezet, terwijl groote ijsvlakten zijn ontstaan. In den gezondheidstcestand van den heer Duys, lid der Tweede Kamer, is gedu- rende de laatste dagen belangrijke verbete- rig ingetreden. Wei zal hij nog geruimen tijd het bed 1110.ten houden, maar zijn dokter is over den gang van zaken zeer tevreden. De Vierde Kamer der rechtbank te Am sterdam heeft gister een jongeman wegens scuteneurschap veroordeeld tot drie dagen hechtenis en tot plaatsig in een rijkswerkin- richting voor den tijd van 134 jaar. Op d.n Rotterdamschen weg te Delft is een luxe-auto van den heer Lanterman uit Hilligersberg ten gevolge van de gladheid in de slcot gereden en door het ijs gezakt. De inzittenden bekwamen geen ernstig letsel. EV auto werd beschadigd. Wedstrijden IJsbaan Heiloo. Een zware, grijs-grauwe lucht Langzaam dwarrelen spichtige sneeuw- vlokken naar beneden! nu eens vlugger, dan weer trager. Breed strekt zich onder het dreigehde wolkendek de smetteloos witte baan uit, waar grijs de uitgezette banen tegen het blanke, onbesmeurde sneeuwkleed afsteken. Een viertal vlaggen laat het rood-wit- blauw triest hangen, slechts af en toe wor den ze door een windzuchtje even beroerd. Door het toegangshek stroomen steeds meer bezoekers aan. Zoowel rijders als be- langstellendeA en langzamerhand begint de ruime nsvlakte zich met schaatsers te vullen. Met bedenkelijke gezichten kijken bestuurs- en jury-leden. even als de rijdsters en rijders naar de loodkleurige lucht. Zal een sneeuw- pak aanstends de kampenden verrassen, of zal het slechts bij een lichten sneeuwval blijven? Gelukkig het laatste. Doch niet alleen het sneeuwen, maar ook de hoedanigheid van het ijs baarde zorg. 's Morgens, bij een eerste bezcek aan de baan, was alles bedekt door een uitgestrekt, zilverwit sneeuwkleed, dat alle afgebakende banen bedekte. Dadelijk vereischte dit werk en door een tiental manschappen werd den geheelen ochtend gewerkt, om de banen weer van het sneeuwdek te ontdoen. Men vorderde slechts langzaam, want steeds daal- den meerdere sneeuwvlokken neer en ook tijdens den wedstrijd moest op de banen wor den geveegd. Om 12 uur zouden de kampioenwedstrij den aanvangen. Een groot aantal belatigstellenden reed over de baan, terwijl ook langs de prikkel- draadversperring velen een plaatsje gezocht hadden om van verre de wedstrijden te kun- nen volgen. Door het bestuur van de ijsbaan, de hee- ren tellers en de jury, zooals gemeld, be- staande uit de heeren Wijdemans, Ooms en Teerink uit Alkmaar, alsmede door den hoofdconsul van den Kon. Ned. Schaatsen- rijdersbond, de beer A. J. Stikkel uit Alk maar, werden de laatste toebereidselen ge- maakt, terwijl de deelneemsters in afwach- ting van den aanvang der wedstrijd in sier- lijke krullen over de baan reden. Over't algemeen klaagde men er over, dat het ijs door het dooiweer zacht was, waardoor de baan, die reglementair 300 M lang dient te zijn, zwaar te berijden was. Door 29 deelneemsters werd aan de wed strijd om het provinciaal kampioenschap schoonrijden dames deelgenomen. Naast ver schillende bekende rijdsters, zooals mevr. Kraak-Kroon uit A'dam, die in de wedstrijd om het kampioenschap van Nederland no. 2 was, mej. G. Koster uit Berkhout, die Zondag j.l. te Alkmaar 'n eersten prijs won, mevr. Van der Klashorst-Verbeek uit Aardenhout, e.a., vertoonden zich ook enkele jeugdige deel neemsters op de baan, die over't algemeen geen slecht figuur sloegen. Eerst werd de baan eenmaal door alle deelneemsters achter elkaar gereden, waarna de mededingsters een voor een, aandachtig gevolgd en bestudeerd door de juryleden, een baantje moesten rijden. Het was jammer, dat het zachte ijs aan de prestaties der deel neemsters afbreuk deed, hoewel toch gezegd kan worden, dat er naar omstandigheden goed gereden werd. Te ruim drie uur was het eerste deel, n.l. de kampipenswedstrijd geeindigd, met den volgenden uitslag: 1. Mevr. Kraak-Kroon te Amsterdam met 201 p.; 2. mej. G. Koster te Berkhout met 194 p.; 3. mej. M. Booij te Purmerend met 186 p.; 4. mevr. B. C. Schoorl-Keetman te Barsingerhorn met 186 p.; 5. mevr. v. d. Klashorst-Verbeek te Aardenhout met 185 p.; 6. mej. G. Kooij t« Bergen met 177 p; 7. mej. D. Jonker te Schermerhorn met 176 p; 8. mevr %i«ding-De Veer met 174 p.; 9. mew. G. Slinger-van Wijik met 160 p.; 10. mevr. S. Tauber-Hartog met 160 p.; 11. mej. L Weyers met 158 p.; 12. mej. C. Kaan met 157 p.; 13. mej. A. Zomer met 153 p.; 14. mevr C. Nijdam-Tegel met 153 p.; 15 mevr. Krans- Kooy met 150 p.; 16. mej. C Roodenburg met 148 p.; 17. mevr. J. Mul-Goeman mc: 147 p.; 18. mej. D. Rus met 147 p.; 19 me M. Gutker met'146 p.; 20. mej. I. Gerri met 140 p.; 21. mej. R. Strooker met 139 p 22. mej. T. Zeeman met 137 p.; 23. mej. C Bloothoofd met 157 p.; 24. mevr. De Geus Gutker met 136 p.; 25. mej. A. Kolder mei 133 p.; 26. mevr. v. d. Berg-Bogthuis met 131 p.; 28. mej. M. de Leeuw met 129 p.; 29. mevr. Muis-Sicbman met 128 p. Dadelijk na de kampioenswedstrijden werd aangevangen met de wedstrijd voor paren Op verzoek van het meerendeel der rijdsters en rijders werd hiervoor een andere baan uitgekozen. Driemaal, telkens in een andere figuur, moest deze door de 20 mededingen- de paren worden gereden, zoodat het tame- lijk laat en reeds duister werd, voordat deze wedstrijd geeindigd was. Ook hier waren vele staaltjes van schoonrijkunst te bewon- deren. Hoe spannend de strijd was om de eerste plaats, blijkt wel uit de punten. Mevr Luiting-Met en J. Met, die beter reden dan Zondag, wisten nu met een punt de eerste prijswinnaars van Zondag op de tweede plaats te brengen. Ook het derde paar bleef slechts weinig punten achter. Dp uitslag was als volgt: 1. mevr. Luijting-MetJ. Met met 644 p.; 2. mej. G. KosterJac. Amoureus met 643 p. 3. mevr. Kraak-KroonJ. de Waal met 633 p.4. mevr. E. C. Schoorl-Keetman-C. Amels met 587 p.; 5. mej. G. GroenewoudJ. Ku- perus met 583 p.; 6. mej. J. Kooij—H. Oos- terman met 564 p.; 7. mevr. T. Smeding- de VeerJ. de Veer met 555 p.; 8. mej. C. KaanP. Blokker met 547 p.; 9. mevr Krans- j Kooij— M. Nooij met 53 p.; 10. mevr. Nij- damB. Asjes met 499 p.; 11. mej. G. Bloot hoofd—G. Roos met 490 p.; 12. mevr. C. de Geus-GutkerW. Kranenburg met' 472 p.; 13. mevr v. d. Klashorst-VerbeekJ. Aan- stoot met 458 p.; 14. mej. I. GerritsenL. Heslenfeldt met 448 p.; 15. mevr. Muijs-Sich- manN. Lamie met 445 p.; 16. mevr. Lan- genberg-SpruitR. Major met 439 p.; 17. mevr. Zwart-Bakker—K. van de Woude met 418 p.; 18. mej. M. de LeeuwJoh. Vos met 410 p.; 19. mevr. v. d. Berg-BogtmanJ Drost met 407 p.; 20. mej. A. KolderA. van Leijen met 369 p. Door een tweetal paren werd den wedstrijd niet beeindigd. Door den heer W. van de Vail, als vice- voorzitter van de IJsbond Heiloo, werden daarna met een kort woord de prijzen uitge- reikt. Spr. herinnerde eraan, dat het bestuur ge- vreesd had, dat de wedstrijden wederom in 't water of beter het water in het wedstrijden zou vallen. Doch gelukkig hadden ze kun- nen doorgaan en het deed spr, veel genoe- gen de prijzen te kunnen uitreiken. Hij hoop- te, dat de wedstrijden in grooten kring de mooie Heilooer baan bekend zouden maken en hoopte daarbij op de medewerking van rijdsters en rijders. Voordat spr., om aan de spanning een einde te maken, tot de uitrei- king der prijzen overging, wilde hij nog een woord van hartelijken dank brengen aan de jury, die haar moeilijke taak zoo bereidwillig had verricht. Ook den heer Stikkel, hoofdconsul van den K. N. S. B. voor zijn aanwezigheid een woord van dank. Misschien zullen er straks, aldus de heer v. d. Vail, enkele ontevredenen zijn als ze den uitslag vernemen, doch dan gelieven zij te bedenken, dat het begrip schoonheid iets zuiver rndividueels is. Hier is de einduitslag, het compromis van het schoonheidsbegrip van 3 jury-leden. Onder applaus werd daarna aan mevr. Kraak-Kroon, als kampioene, de beker over- handigd, terwijl ook de andere prijswinsters onder handgeklap hun medaille ontvingen. Mevr. v. d. Klashorst-Verbeek, die aan den wedstrijd voor dames deelnam en de heer T. Aanstoot die met haar in den paren- wedstrijd uitkwam, trokken in het bijzonder de aandacht der talrijke aanwezigen door hun schitterende prestaties op gebied van kunstrijden. Hun figuurrijden en walsen op de ijsvlakte werd met bewondering gadege- slagen en het paar leverde het bewijs reeds groote vorderingen in het kunstrijden te heb ben gemaakt. Ook mej. Gerrits en de heer Beslenfeli, eveneens uit Haarlem, toonden zich zeer aan- getrokken te gevoelen tot het kunstrijden. Wedstrijd te Medemblik. Hardrijderijle prijs G. Singer te Medem blik; 2e prijs J. Verbeek te Hoorn; 3e prijs G. Poepjes te Medemblik; 4e prijs R. Vijn te Den Haag; 5e prijs T. Wouda te Medemblik. Wedstrijd te De Rijp. Uitslag: 1. J. Houtman, 2. G. de Kies, 3. N. Oudejans, 4. S. J. de Vries. Schoonrijden: 1. J. Vergaay, Purmerend en Mej. A. Vlaan- deren, Groot-Schermer; 2. D. Dekker, De Rijp en mej. C. Blom, Beemster; 3. D. /.kker- man en mej. G. Smits beiden te Beemster. Oterleek. Dinsdag 3 Januari hield de IJsclub Oter leek eenige wedstrijden als volgt: hardrijden met hindemissen voor jongens die van school waren tot 18 jaar. Iste prijs Tjip Zijp; 2e pr. Klaas Dekker; 3e pr. Rijer Boeder. Schoonrijden voor dames tot 34 jaar: lste pr. mej. B. Zijp; 2e pr. mej. A. Kramer; 3e pr. mej. A. Zijp. Schoonrijden voor heeren van 19 tot 34 jaar: lste pr. de heer G. Hoogvorst; 2e pr. de heer P. Plevier; 3e pr. de heer K. "7age- naar. De prijzen bestonden uit contanten. De belangstelling was deze middag bijzon der groot. Dirkshorn. Maandagmiddag werd op de mooie ijs baan achter het Bosch alhier een wedstrijd in hardrijden gehouden. Als groote bijzon- derheid mag zeker beschouwd worden, dat alle prijzen werden gewonnen door de ge- broeders Kant, n.l. 1. G. Kant, 2. K. Kant, broeders Kant, n.l. 1. G. Kant, 2. K. Kant, 3. A. Kant en 4. Jb. Kant. Een groote schare belangstellenden woon- de dezen zeer geanimeerden wedstrijd bij. Oudkar&pel. Als sen vsrrassing ontvingen we heden mededeeling, dat a.s. Donderdag op de banen van de ijsclub Volharding alhier de nationale proefwedstrijden, uitgeschreven door het Ned. Schaatsenrijdersbond zullen worden gehou- I den. De oorzaak daarvan is, dat Deventer, waar ieze wedstrijden gehouden zouden worden, en ongeluk met haar baan gehad heeft. /aardoor het houden van een bondswed- rijd niet mogelijk is. Voor nadere bijzonderheden verwijzen we aar de advertentie in dit nummer. De uitge- chreven Estafettewedstrijden zullen even- goed doorgaan. IJsvermaak te Rustenburg. Door het bestuur van de IJsclub „Ursem" werd op Zaterdag 31 Dec. 1927 besloten op Maandag 2 Januari een schoonheidswed- strijd voor schaatsenrijders te houden voor de leden van de IJsdub. Er was geen inleggeld verschuldigd en de prijzen bestonden uit luxe voorwerpen. De kastelein J. Kok te Rusten burg had een prachtig wandbord beschikbaar gesteld. De deelname was dezen keer niet groot, wat vermoedebjk moet worden toege- schreven aan den kouden, stevigen wind en aan de omstandigheid dat het ijs minder mooi was. Na afloop der wedstrijden werden onder een toepasselijk woord de prijzen uitgereikt door den Burgemeester, die, namens het be stuur, de deelneemsters en deelnemers en de winnaars toesprak en alien uitnoodigde pro paganda te maken en leden te werven voor de IJsclub „Ursem." De uitslag schoonrijden voor heeren was: 1. E. van der Mey; 2. Jb. Koelemey Pzn.; 3. P Peereboom;4. M. Blom. Voor dames: 1. mej. Van Mo!Koelemey en 2. G. Boots. Voor paren: 1. P. PeerebootnN. van Die- pen. 2. Jb. Koelemey Gzn.Mej. van Mol; 3 E. v. d. MeyG. Boots. Daarna bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen. SNEEUW, KOUDE EN OVERSTROOMINGEN. IN ZEE AFGEDREVEN. 7.even kinderen op een ijsschcts in nood. Gistermiddag om 4 uur zijn aan't strand van Wilhelmshaven zeven kindeien bij het in- treden van den vloed op een ijsschol afgedre- ven. De marine-werf nam oogenblikkelijk maat- regelen, tot redding van de kinderen. Schepen zoeken, voor zoover het ijs dat toelaat, het vaarwater in de richting van den hoofddam en het Dangaster vaarwater af. Tegen 6 uur konden opgestelde megaphoonposten het geschreeuw van de kinderen uit de richting van de vaargeul langs den hoofddam nog hooren. De reddingspogingen worden voortgezet. Er bestaat echter weinig hoop, dat de kinde ren nog zullen worden gered. De Engelsche rivieren blijven wassen. Booten gezonken. Bruggen beschadigd. De cversfroomingen in Engeland als ge- volg van den dooi en de regens nemen van uur tot uur toe. Vele rivieren zijn buiten haar oevers getreden, met het gevolg, dat de om- liggende streek werd vernield. Verscheidene voorsteden van Londen staan onder water, in het bijzonder de voorsteden in het Oosten in de fcuurt van de rivier de Lea. De Theems is in vier-en-twintig uur tijd drie voet ge- wassen en stijgt nog steeds gemiddeld 214 c.M. per uur. Vier-en-twintig, met goederen geladen booten, cue bij Kingston op de Theems gemeerd lagen, zijn losgebroken. Ver scheidene zijn gezonken, andere zijn tegen bruggen aangeloopen, waardoor ernstige schade is veroorzaakt. Het wafer bedekt ver scheidene spoorwe,,;en, evenals wegen, die be langrijke centra met elkaar verbinden. Draadloos wordt nog gemeld, dat een brug van de Londen and North-Eastern Railway bij Edmonton, op de hoofdlijn van Londen naar Cambridge, is ingestort. De lijn is voor het verkeer gesloten, waardoor het verkeer sterk wordt ontwricht. In Amerika. Het is koud in Amerika en het vriest tot aan de golf van Mexico toe. In het Midden- westen ligt 4 a 5 voet sneeuw. Naar schatting zijn 40 personen aoor de koude omgekomen ongerekend de zeelieden, die schipbreuk heb ben geleden. In Belgii. Te Brugge, waar de sneeuwval de laatste dagen vooral sterk is geweest, was gisteren de dooi ingetreden, doch vannacht is in de heele streek weer een massa sneeuw gevallen, met het gevolg dat het verkeer opnieuw is gestremd. Talrijke ongelukken worden ge meld. De technische diensten in de provincie treffen maatregelen met het oog op den dooi, daar vooral in het Nooruen der provincie groote overstroomingen worden verwacht. De sneeuwlaag bereikt op sommige plaatsen 2 tot 3 meter. Enkele ^emeeruen zijn geheel van het verkeer a Vesneden. Het noorden der provincie lijkt een eindeloos) sneeuwveSl, waarboven alleen de daken der huizen en de kruinen der boomen uitsteken. Elders in het land is het weer zachter en is de ijskorst be- ginnen te dooien. ZESTIEN KEER GETROUWD IN VIJF MAANDEN TIJDS. Te Bridgeport is een jeugdige schelm aan gehouden toen hij zich juist voor de zeven- tiende keer in vijf maanden tijds in den echt wilde laten verbinden. De jonge man, een re cidivist, die al herhaaldelijik wegens oplichting en verduistering gestraft was, plaatste ge- regeld huwelijksannonces. Op die voor zijn 17e huwelijk had hij 82 antwoorden ontvan- gen en hij had er zes meisjes uitgepdkt, die alien bereid waren hem te huwen. „Men moet", zei hij tot den rechter, ,een vrouw lief hebben en haar dan verlaten. Ik houd niet van echtschoding. Als ik een vrouw moe ben, laat ik haar liever in den steek. Ik plaats een huwelijksadvertentie en den volgenden dag heb ik een dozijn vrouwen, die de plaats van de vorige in willen nemen." Het jonge mensch verwisselde zoo snel van huwelijksbootje, dat hij zich zelfs den naam van enkele zijner zestien vrouwen niet meer kon herinneren. Hij had echter een uitgebrei- de collectie minnebrieven en een lijst van alle gegadigden bij zich, zoodat de rechtbank de zaak wel voor hem uit zal zoeken. OP ZOEK NAAR EEN MAN. De United Press geeft het volgende eigen- aardige verhaal van een 20-jarig meisje uit San Francisco, dat op weg is naar Londen en erfgename wordt van een groot fortuin als ze er binflen een jaar in slaagt een man te vinden, die met haar wil trouwen. Liefheb- bers genoeg natuurlijk! Op het eerste gezicht zou men dat wel denken, maar het is een delicaat geval en dat zal waarschijnlijk (gelukkig) een groot aan tal fortuinjagers afschrikken. Bet meisje is n.l. zeer schoongeweest Zij was verloofd. Bij een auto-ongeluk is ze ernstig gewond en werd daardoor aan een oog blind, hield een gebroken neus en een misvormden mond. Haar verloofde, die blijk- baar niet al te ernstig met de liefde omging, vond dit op den duur een reden om de ver- loving te doen eindigen en trouwde met een ander meisje. Het noodlot kwam echter opnieuw tus schenbeide. Een rijke 00m van het meisje stierf te Londen. Hij was volledig op de hoogte van wat er met haar gebeurd was en meende het zijne te moeten doen voor haar geluk door in zijn testament te bepalen, dat ze een groot fortuin van hem zou erven, in- dien ze voor haar 21ste jaar te Londen een man vond, die met haar wilde trouwen. Nu gaat ze naar Londen, om den wensch van haar 00m te volvoeren. Of ze daar een echtgenoot hoopt te vinden? Niet voor geld want ze heeft gezegd: ik zal alleen trouwen als het werkelijk uit liefde gebeurt. DE MELKKOE. De rechtbank te Karlsruhe heeft, naar aan de Frankfurter Zeitung gemeld wordt mevrouw Frida Kistner wegens bedrcg en belastingontduiking tot 8 maanden gevange- nisstraf en haar zuster wegens medeplichtig- heid tot 8 weken veroordeeld. Mevrouw Kistner had in '23 te Baden—Baden een Zwitsersch fabrikant leeren kennen, met wien zij later een reis naar Egypte maakte. Mevrouw suggereerde den fabrikant B. dat hij zich erg gelukkig mocht achten haar tot geliefde te hebben, omdat er een schatrijk Amerikaan was, Wenz genaamd, die al jaren vergeefs naar haar hand dong. Er werden brieven van Wenz getoond, die werkeh'k in een enveloppe met een Amerikaanschen post- zefrel zaten en via Frida's zuster in haar be- zit kwamen. B. slikte alles, maar toen Frida hem rijkeliik veel geld ging kosten stelde hij haar toch voor nu de wenschen van den heer Wenz eindelijk te verhooren en naar Amerika te naan. Daar Wenz en zijn milioenen alleen in Frida's verbeelding bestonden, kon zii in in dit verzoek niet treden en om B. nog vaster aan zich te binden liet zij Wenz nu bij een auto-ongeval om het leven komen. B. liet zich daarna voor alle mogelijke doeleinden door Frida afzetten, totdat de fiscus hem eindelijk uit de armen zijner vriendin bevrijdd". De groote persoonlijke uitgaven en de prachtige inrichting harer woning gaven den fiscus aanleiding tot een onderzoek waaral deze luxe haar oorsprong vond en het slot was de aanklacht wegens belastingontduiking. iw EEN SLANG IN DE LUCHT. Zooals men zich zal herinneren zijn me vrouw Keith Milles en kapitein Lancaster bezig van Engeland naar Australie te vlie- gen. Zij zijn nu te Favoy aangekomen uit Rangoon. Op dit stuk van hun reis hebben ze aan een ongewoon gevaar blootgestaan. On der het vliegen bemerkte kapitein Lancaster, die aan het stuur zat, dat zich een slang in zijn stuurstoel bevond. Het beest was er waarschijnlijk tijdens het oponthoud op het vliegveld te Rangoon ingekropen. De vlieger moest zich echter met de besturing van zijn vliegtuig blijven bezig houden en kon niet verhinderen, dat de slang naar de zitplaats van mevrouw Keith Miller kroop. In den tweeden stuurstoel ontspon zich nu een gevecht tusschen de dappere vliegster en haar ongewonen en onverwachten aanvaller, waarbij ditmaal de vrouw en niet de slang di baas was. Na een verwoeden strijd, hoog in de lucht, werd de slang gedood. „Zi0 je dat mannetje daar? Hij is leeraar in de etiquette aan een doofstommen-instituut". „Wat voert hij daar uit?" „Wel hij leert z'n pupillen om niet met voile hatden te spreken en zoo", (Passing Show). MET BONS VOOR PRACHTISE CADEAUX.

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 7