Bimeniand TeSegramifien Al§TDilIIAAf^€lE BEUttS" Eislberisfo'teBi* fHapfkiisericltien r Maar weMg menscffen hebben pen Tasl van aambeien, doch velen bevrijdden zich spoedig van deze kwaal door het gebruik van Foster's Zalf. Deze zalf gaat de ontsteking tegen, en wordt ook met het grootste succes eebruikt tegen bloedende en uitwendige aam beien. Foster's Zalf is alom verkrijgbaar a 1.75 per doos, 1.per tube. Oudkarspel. Dinsdag hadden op de banen van de ijs- club Volharding de wedstrijden plaats om het kampioenschap Noord-Holland hardrij- den, uitgeschreven door den Kon. Ned. Sch.- Bond. .De officieele ontvangst had plaats ten raadhuize, waar het woord werd gevoerd door den heer Burgemeester en de heer van Laer, afgevaardigde van den Ned. Schaat- eenrijdersbond. Behalve een aantal rijders waren mede *anwezig de wethouders en bijna alle raads- leden. Met vreugde had de Burgemeester kennis gekregen van het houden dezer wedstrijd in aeze gemeente en met waardeering werd door de bondsafgevaardigde gesproken over de ac- tiviteit welke steeds voor de ijsclub Volhar ding alhier betoond wordt. Daarna werd de eerewijn aangeboden. Circa 11 uur gingen alien naar de banen op het Waardje waar a* spoedig met de wed strijden begonnen werd. De uitslag daarvan is als volgt: 500 M. 1500 M. 5000 M 5. deVries 1.03 1/5 3.38 3/5 met aangekomen jr. Boot 54 1/5 3.031/5 11.07 4/5 G. Mettes 57 4/5 3.19 11.53 3/5 Sj. Westra 1.024/5 3.18 4/5 11.53 1/5 'A. Ligthart 1 04 2/5 3.20 11.52 1/5 5ljn. Paarlberg 1. 3.12 4/5 11.49 E Stam 1.04 3.20 12.05 2/5 En. Langedijk 1 00 1/10 3.14 2/5 11.24 2/5 IJb. Paarlberg 1.01 4/5 3.17 1/5 12.05 H. Kaan 58 1/10 3.05 11.12 4/5 Parting 1.05 3.30 4/5 12.46 3/5 6. de Vries 1.08 3/5 3.29 1/5 12.51 2/5 tJ.b. Kos 57 4/5 3.22 12.35 3/5 Goinga 1.01 5/10 3.13 4/5 11.26 4/5 Koos de Koning 1.10 3.38 12.53 3/5 )J. P. de Koning 58 2/5 3.131/5 11.58 1/5 3?. Strijbis 1.06 3.40 4/5 12.14 3/5 ITs. Pronk 1.01 4/5 3.24 12.33 Op de 500 meter werden de prijzen be- haald door: le pr. T. Boot te Purmerend; 2e pr. jb. Kos te Oudkarspel; 3e pr. G. Mettes te Haar lem. 1500 Meter: le pr. T. Boot; 2e pr. K. Kaan te Bergen; 3e pr. Jn. Paarlberg te Harenkarspel. 5000 Meter: le pr. T. Boot; 2e pr. K. Kaan; 3e pr. Jn. Langedijk te Oudkarspel. De heer T. Boot van Purmerend is dus kampioen geworden en kwam in het bezit yan den wisselbeker. De gdheele wedstrijd werd met groote be- langstelling door het publiek gevolgd en meerdere zeer mooie ritten vielen te consta- teeren. Een zeer mooie rit was wel die van de beide jJ7-jarige jongens Langendijk en Goinga op de 5000 meter, waarvoor het publiek zich zeer enthousiast betoonde, vooral door de zeer goede houding waarin werd gereden en de vrijwel gelijke aankomst, natuurlijk tevens in aanmerking nemende hun leeftijd. Een algemeen gejuich ging op, toen beiden vrij gelijk aan de finish verschenen en vooral toen bekend werd dat ze zoo'n mooie tijd ge maakt hadden. Dat Langedijk als jonge plaatsgenoot op den 3en prijs beslag wist te leggen, was na tuurlijk een prettige verrassing, vooral waar hij plaatsgenoot was en eerder niet hoege- naamd aan de start verschenen was. Uit de djfers zal men zien, dat de eene rij- der beter op de korte baan uitkomt en de an- dere op de lange baan meer uitblinkt. Spreken we daarover met rijders dan is vrij algemeen de opmerking, dat ze de lange baan boven de korte prefereeren. Meerdere mooie ritten werden gemaakt, doch het zou ons te ver voeren deze verder te tnemoreeren. Door de vallende sneeuw en het zachte ijs reed de baan wat zwaar, waardoor het niet mogelijk was betere tijden te maken, doch het kan een eer zijn voor Volharding, dat bij de BOOO meter geen enkele rijder gevallen is. Pat plijt er wel voor, dat de baan in uitste kenden staat verkeerde. Wat we verder nog meenen te moeten mee- Heelen is het feit dat J. P. de Koning, die te- gelijlk met J. Paarlberg in de baan was, het Paarlberg bij de kruising moeielijk maakte, door voor te gaan, waar dit volgens regle- ment is verboden, iets wat de Koning juist enkele ritten tevoren van een ander had af- gekeurd. Hiermede meenen we in het kort gememo- reerd te hebben, wat het krantenlezend pu bliek kan interesseeren van d'ezen voor Vol harding zoo belangrijken en goed geslaagden dag. HET VEEFONDS. De vorige week had te Purmerend de jaar- vergadering plaats van het Veefonds. De voorzitter, ae heer H. Zijp, constateerde in zijn openingswoord, dat de resultaten over 1927, wat betreft den graskoeien, tot bevredi- gende resultaten heeft geleid. Belangnjke 6chade ondervonden de veehouders aan nun schaapvee door het heerschen in einstige mate van de leverbotziekte in onze polders. De toepassing van de Vleeschkeuringswet faat, vooral in Amsterdam, waar streng ge- eurd wordt, geheel te onzen koste. De on- rustbarende stijging van het aantal afgekeur- de levers, opent thans ook verschillenden autoriteiten de oogen, en mag in een te hou den conference wellicht eenige verbetering te dien opzichte in de toekomst worden ver- wacht. Tenslotte herdenkt de voorzitter den heer D. Muss Jz., overleden bestuurslid, met eenige sympathieke woorden van deelneming. De secretaris, de heer C. Lakeman Ez ontvangt vervolgens de goedkeuring op de hauwkeurige notulen der vorige jaarvergade- ring en de buitengewone algemeene vergade- «ng, Juli 1.1. gehouden. Alsmede de instem- mTng der wrgacrenng op ffet keurlge jaarver- slag. Meegedeeld werd, dat na homologatie van het faillissement der fa. Jongbloet, waarte- gen driemaal verzet werd aangeteekend, daarop een uitkeering is ontvangen van 5 pCt. En dat de vereeniging zich aangesloten heeft bij den Ned. Bond van Slachtveefond- sen, voor gezameniijken verkoop van gesteri- tiseerd vleesch en vet. Het aantal leden bedraagt thans 1672. Verzekerd werden 10051 runderen en 522 stieren en pinken; het aantal afkeuringen be- droeg: 77 runderen geheel, 1865 runderen en 24 pinken gedeeltelijk, alsmede 3213 levers. Aan schade werd dientengevolge uitbetaald 55.312.95, terwijl aan premien werd ont vangen 44.512.50. Het voordeelig saldo ad ruim 5100, heeft dientengevolge plaats ge maakt voor een schuld aan Oscar Smit's Bank van ruim 5000. Goedgekeurd werd het bestuursvoorstel om het entree-geld voor nieuwe leden te verlagen van 10 op 2.50. Evenals het voorstel om, ingeval nader blijkt, dat het rund „voor het leven" wordt geicocht, de premie te restitueeren. Na uitvoerige bespreking werd het be stuursvoorstel aangenomen om ponds-ponds- gewijze een navordering te heffen van elk verzekerd rund over het le halfjaar 1927 ten bedrage van 1.25 en van elk rund over het geheele jaar nog 0.25, zoodat voor elk in het le halfjaar verzekerd rund 1.50 totaal wordt nageheven. De premie voor 1928 werd vastgesteld op f 5 per rund en 3.50 voor stier of pink. Als gecommiteerden werden herkozen de heeren P. Kramer Kz„ M. Groot Jz. en C. Lakeman Ez. In de vacature H. Beets Pz., die niet voor een herbenoeming in aanmerking wenschte te komen, werd gekozen de heer S. Beets, en in de vacature D. Mus en J. Visser Lz., de heeren A. de Wit, Oosthuizen en J. Hoogetoorn, Purmer. De rekening '27 zal worden nagezien door de heeren J. Bruijn, Stompetoren, M. Bier- man, Oudendijk en J. Wals Kz. te Ilpendam. Door wijziging in de inning der verzeke- ringspremien, waardoor de zegels komen te vervallen, wordt een besparing verkregen naar raming 1200 per jaar. Tenslotte werd het afgetreden bestuurslid, den heer Beets, hartelijk dank gebracht voor den arbeid die deze in het belang van het fonds heeft verricht. De heer Beets sprak in zijn dankwocrd zijn beste wenschen ifit voor den bloei der vereeni ging en voor de Purmerender markt. DE GEiSOLEERDE EILANDEN. Gisterochtend te ongever negen uur is een machine van de K.L.M. opgestegen met een groote ladig post, drie passagiers en een soldaat der radio-afdeeling, die aan wal werd gezet om assistentie te verleenen bij de draad- looze verbinding. Het toestel keerde terug met zes passagiers en een groote hoeveelheid post. De passagiers waren in hooofdzaak zeelieden, die tijdig op hun schepen moesten terugkeeren. Vanochtend zal waarschijnlijk van Am sterdam riaar Urk gevlogen worden. De boot van Kampen naar Urk heeft dit eiland na- melijk niet kunnen bereiken, weshalve de post van boord gehaald en naar Amsterdam ge- zonden wordt, waama de K.L.M. haar naar de plaats van bestemming zal vervoeren. De verbinding met Schiermonnikoog is hersteld met behulp van het mobile radio- station van de genie, hetwelk met eenige manschappen door een vliegtuig der K.L.M. is overgebracht. Telegrammen voor genoemd eiland wor den van het telegraafkantoor te Leeuwarden overgebracht naar de militairen radiopost in de kazerne aldaar en vervolgens langs den radioweg verzonden. KAUWGOM EN ROOKEN. Er zijn nog altijd menschen die meenen dat het gebruik van tabak en kauwgom niet sa- men kan gaan. Tot hen die zoo denken, be- hooren zoowel tabaksverbruikers als tabaks- verkoopers. Toch hebben beiden ongelijk. De rooker meent dat de smaken van peper- munt en tabak niet goed bij elkaar passen. Hierin zou hij volkomen gelijk hebben als hij tegelijkertijd rookte en gom kauwde; het spreekt vanzelf dat dit niet smakelijk kan zijn. Men moet de zaak echter van een anderen kant bekijken. De geregelde rooker weet heel goed dat zijn tweede sigaar, of sigaret, of pijp, die hij na de eerste opsteekt, hem lang niet zoo goed smaakt als die eerste. Hij weet ook dat het hem beter bekomt wanneer hij een half uurtje wacht alvorens de tweede op te steken. De hartstochtelijke rooker zal bemerken dat hij bij gebruik van kauwgom die tusschenpoozen veel korter kan maken, zonder dat een tweede sigaar hem minder goed smaakt En dat hij op die manier meer kan rooken zonder daar van schade te ondervinden. Wat dus bewijst dat kauwgom en tabak zeer goed samen ge- bruikt kunnen worden. De bezwaren van den tabaksverfcooper, die natuurlijk in de eerste plaats do meening is toegedaan dat het publiek dat gom kauwt niet meer rookt, zijn door het bovenstaande reeds grootendeels opzij gezet. Wij willen ech ter ook nog een zijner collega's het woord geven, als is het dan ook een erg groote col- lega, namelijk de United Cigar Stores Com- pagny of America, die in de Ver. Staten 3300 sigarenwinkels exploiteert. De diiecteur van deze maatschappij zond eenige jaren geleden het volgende schrijven aan ae Directie der Wm. Wrigley Jr. Company: als ik mij goed herinner, deelde U mij mede dat een massa sigaienwinkeliers aan de overzijde (d.w.z. Europa) van mee ning waren dat het opnemen van kauwgom in hun zaak een nad^ehgen invloed zou heb ben op hun verkoop van sigraen, sigaretten en tabak. Ongetw^jfeld zult U weten dat on ze omzet in kauwgom verleden jaar 1.200 GOO dollar bedroeg terwijl ons totale verkoop van tabaksproduct-en juist de 80.000.000 dol lar C"-rschre^d. Onze kauwgom-omzet steeg rret 24 pCtterwijl onze tabaks-omzet een ■^tmeerdenrg v- n 18 pCt. vertoonde: wat U wel zal overtuig<m van het feit, dat de "erioop van kauwgom onzen anderen verkoop in geen enkel opzicht schaadt, maar zelfs ten goede komt". Wij behoeven hieraan betrekkelijk weinig toe te "Ofgen, de meening van den groot- 3ten „sigarenwmkeiier" van de w-s-dd" zegt reeds genoeg. Wel hebben wij1 betnerkf daf niet alleeii in het buitenland, maar ook in ons eigen Nederland, de sigarenwinkeliers die kauwgom naast hun gewone artikelen zijn gaan verkoopen, er bijzonder mee inge- nomen zijn en er goede resultaten mee be reiken. auwgom is dus een artikel dat zoowel den rooker, als den verkooper van rookartikelen ten goede zal komen. DURE SCHOLEN OOK IN INDIe. Het „Soer. Hdlsbl." wijst op de overdreven luxe, die nu weer bij het bouwen van de Bata- viasche rechtshoogeschool aan den dag treedt. Een luxe, die nergens voor noodig is! Ook al begrijpt men dat eene hoogeschool aan hoogere eischen moet voldoen dan een gewocn 'kantoorgebouw, insiders aarzelen niet met nadruk te verklaren dat in tal van details van den bouw der rechtshoogeschool eene luxe is te si,gnale,ren, welke dit bouw- werk ongeveer een ton duurder maakt dan had noodig behoeven te zijn. „Het Nieuws van den Dag v. N.-I." wil hier nog een verhaal aan toevoegen. Te Buitenzorg wordt een nieuw schoolge- bouw opgetrokken, waar de jongelingschap tot Indisch veearts wordt opgeleid. Men had de keuze tusschen twee stukken grond Hd eene was een ton duurder dan het andere Men ram. tegen het advies van Financien in, 1 d dmwdere terrein. Waarom? Omdat je daar een zooveel mooier uitzicht had Een waarachtig, men heeft Financien la- ten „kletsen" en kalm den een ton duurderen Ian grond genomen met het „mooiere uit zicht Alsof het bij een school niet uitsluitend gaat om het inzicht en niet om het uitzicht! Zoo wordt hier met de duiten der gemeen- schap gemanoeuveerd, terwijl men terzelfder tijd de belofte inzake opcenten-vermindering niet kan nakomen. ALPHABETISCHE AANBEVE- LINGSLIJST. 's-GRAVENHAGE, 4 Jan. De alphabe- tische aanbeveiingslijst voor rechter in de rechtbank te Alkmaar bestaat uit de hee ren: Mrs. A. A. L. F. van Dullemen, amb- tenaar bij het Openbaar Ministerie en bij de Kantongerechten te Amsterdam, A. M. Baron van Tuyll van Serooskerken, en W. A. Ubbens, rechters-plaatsvervangers, res- pectievelijk te Amsterdam en Alkmaar. GOED AFGELOOPEN. Tengevolge van de gladheid zag de vracht- rijder Kleybroek van Kalverdijk zich bij Schoorldam genoodzaakt ter voorkoming van het over den kop slaan, om met zijn auto in het Noord Holl. Kanaal op het ijs te rijden. De man, die begrijpelijkerwijze zeer zenuw- achtig was, deed de ervaring op, dat ret ijs, ondanks de dooi, nog zoo sterk was, dat het de auto hield. Kalmer geworden wist hij hier- op niets beters te doen dan naar Koedijk te rijden, waar de auto met behulp van eenUe mannen weer op het terrein werd gebracht, dat gewoonlijk door auto's wordt bereden. (Ongecorrigeerd). ((jedeeitelnk peLomgeerd PROF. DR. J. VAN REES OVERLEDEN. HILVERSUM, 4 Jan. Hedennacht is te Hilversum overleden prof. dr. J. van Rees oud-hoogleeraar in de philologie aan de universiteit te Amsterdam, bekend drank- bestrijder, vegetarier en stichter van de hu- manitaire school te Laren. De laatste jaren had hij een reis gemaakt naar Indie en Amerika. Tal van publicaties verschenen van zijn hand. DE DOODSLAG TE HOENSBROEK. MAASTRICHT, 4 Jan. De 24-jarige C. A. Nendels te Hoensbroek thans gedeii- neerdi, die op 13 November, toen hij wegens dronkenschap uit een cafe werd gezet, en toen ui't baloorigheid met een mes om zich heensloeg, waarbij de miinbeambte Eggers een zoodanige steekwond in de borst be- kwam, dat hij tengevolge daarvan overleecl, werd gisteren door de rechtbank te Maas tricht terzake van mishandeling, den dood ten gevolge hebbend, tot twee jaren gevan- genisstraf veroordeeld. De eisch was vier jaren. EEN KONINKLIJKE DAAD VAN PRINSES JULIANA. DEN HAAG, 4 Jan. Prinses Juliana heeft aan het gemeentebestuur van Katwijk 500 doen toekomen ter verdeeling onder de arm en van a'le kerkgenootschappen in de gemeente. BRAND TE KOBLENZ. KOBLENZ, 4 Jan. In den afgeloopen nacht is om 3 uur brand uitgebroken in een turfhall van de bezettingstroepen. DE REGEERING EN DE AMERIKAAN- SCHE VOORSTELLEN. PARIJS, 4 Jan. Met betrekking tot de zienswijze der Fransche regeering inzake het Amerikaansche voornemen het Pact tot uitsluiting van den oorlog tot de andere mogendheden uit te breiden, verklaart de „Temps", dat de Fransche regeering een zoodanig verdragssluiting als een zeer moeilijke taak beschouwt. Niettemin is zij van meening, dat een Fransch-Amerikaan- sche Pact, waarbij de oorlog buiten de wet gesteld wordt, zeer wel voor deelneming door andere landen kan worden toe^anke- lijk gesteld, indien afzonderlijke ondertee- kening plaats heeft. Een dergelijke convcn- tie is thans door Fransche juristen in stu- die genomen. Er bestaat eenige zekerheid, dat hieromtrent overeenstemming zal wor den bereikt, hetgeen evenwel niet het slui- ten van een nieuw Fransch-Amerikaansch arbitrage verdrag zal verhinderen. In ver- band met de mededeelingen, volgens welke de arbitrage zich zal uitstrekken tot alle kwesties, met uitzondering van zuiver-poli- tieke geschillen, die betrekking hebben op de Monroe-leer, verklaart de „Matin", dat in dit geval vermoedelijk het Bryan-ver- drag intact zal blijven, opdat deze uitzon- zonderingsgevallen kunnen worden voor- geleftd aan een hiUondere comm«5sie, Het B\ yan-verdrag werd, gelijk' bekend, In Sep tember 1914 tusschen Frankrijk en de Ver- eenigde Staten gesloten. De op grond hier- van in het leven geroepen commissie be staat uit vijf leden. DE IJSTOESTAND. KOPENHAGEN, 4 Jan. De Deensche wateren waren gisterenmiddag voor de vaart naar het Oosten bijna geheel ijsvrij. Men verwacht evenwel, dat zich nog nieuw ijs zal vormen. Uit Nastved wordt gemeld, dat de Deen sche sleepboot „3ussa" is uitgevaren om het Deensche stoomschip „Poul Moeller", dat in het ijs is blijven steken, te hulp te komen. Daar men van de sleepboot tot nu toe niets heeft gehoord, vreest men dat ook deze boot in het ijs is blijven steken of zelf verongelukt is. AUTO DOOR EEN TREIN i GEGREPEN. BERLIJN, 4 Jan. Naar de Maden mel- den heeft gisterenavond op het spoorweg- traject BerlijnHalle tusschen de stations Ludwigsfelde en Thyrow een botsing plaats gehad tusschen een goederentrein en een personenauto. Het ongeva' geschiedde doordat de auto door een gesloten overweg- boom heen reed, met het gevolg, dat hij door den locomotief gegrepen en geheel ver- nield werd. De chauffeur werd uit den wagen o;e- slingerd en met ernstige kwetsuren opgeno- men. EEN WERELDVREDE-VERBOND VAN MOGENDHEDEN? LONDEN, 4 Jan. Naar uit Washington gemeld wordt, heeft de Amerikaansche regeering Frankrijk uitgenoodigd ge- meenschappelijk met de V. S. tot alle groo te mogendheden ter wereld een verzoek te richten een verdrag te sluiten, inhoudende een verklaring, waarbij de ocrlog als in strument voor nationale politick in den ban wordt gedaan. DE KOUDE. NEW YORK, 4 Jan. Tot nu toen zijn tengevolge van de strenge koude 60 perso- nen om het leven gekomen. Maleiiflers. De N. 0. C.-kalender 1928. Deze kalender bestaat uit vier kunstbladen, telkens met kwartaalkalender en een in het kadtr passen- de reclame, in casu bij dezen Olympic-calen dar voor de Holland-America Lijn, en den Bond van Bloembollenhandelaren. De re- PER V2POND productie in zeven kleuren fotolitho, de uit- voering in aquarel (offset) druk. De Ameri kaansche uitgave, die wij ontvingen is gecon- tracteerd ter verspreiding in Amerika. Zoowel de sportillustraties als de reclame, teekeningen zijn van de hand van den bekaa> den illustrator Bernard van Vlijmen. De Kennemer Autogarage J. C. Pouweli alhier, geeft zijn clientele een practisch< maand kalender. Op het schild komen in vele kleurea kracht, snelheid, econcmie, sport en toerismj uit, alles gesymboliseerd door fraaie repro ducties, waarin de auto natuurlijk een voot name plaats inneemt. STAATSLOTERIJ. Hoofdprijz.-n. Trekking van heden. No. 9378 25000. No. 7612 1500. Ns. 10278, 12555 en 17807 1000. Ns. 15418'en 20804 400. Ns. 2687, 8253 en 15975 200. Ns. 2411, 7465, 12297, 16562 en 20551 100. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 4 Jan. 1928. Op de heden gehouden aardappeienmarkt waien de prijzen onveranderd. Geen aanvoer. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 4 Jan. 1928. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 45 vette kalveren le kw. 1— 1.10; 2e kw. 0.80—7 1; 3e kw. 0.70— 0.80, per K.G. levend gewicht; 50 Nuchteri kalveren 10f 17; 740 Varkens Holl. le kw. 73—74.cent; 2e kw. 7273 cent; per K.G. slachtgewicht; Overzeesche en Gelder- sche le kw. 74—75 cent; 2e kw. 7374 cent per K.G. slachtgewicht; Vette Varkens f 71 73. van 4 Januari 1928. 0|?gave van KoordSiollandscli Landbonwcradlst Vori Koai'i- 118 407 565 557 813V 814 423 1S4 166 126 333 357 234 172 V 334V 161 350 207/jj 57, 41 »t .m. - 85 V -- - 1 V pCt. N.V.DOUWE EGBERTS TABAKSFABRIEKEN OPGERICHT 175J (Ontvangen per draadlooze teletoon). Kocrs van heden te STA ATST.EENINGEN. 6 Nederl, 1923 A 5 1919 BANIC-5NSTELLINGEN. Kol. Bank Indische Bank Handel Mpij Cert, v, 1000 INDUSTR. OND. BINNENL. Centr. Suiker Aand. Holl. Kunstzijde Jurgens Gew, Aand A B C Maekubee Nederl. Kunstzijde Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BUITENL, Anaconda Steel comm Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H, V. A Java Cultuur Cult, Vorstenl, Dito actions Poerworedjo MIJNBQUW. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr Gee. Holl. Olie Kon. Petr RUBBERS. Amsterd. Rubber Bandar Rubber Deli Bat Rubber Hessa R-ubber Lampong Sum. Rubber Rotterd. Tapanoeli Serbadjadi Silau Wai Sum Rubber Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Gem. Eig. Scheepvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederland Paketvaart Oude Boot Holl. Stoombooti Niev. Goudriaan Rotterd. Llyod SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm Marine pref. TAB AKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah Deli Batavia AMERIKA. Southern Rails Union Pacific Wabash PROLONGATIE vorige k -rs WISSELKOERSEN 100 Vis 1015/3 277 178 176~'f 1771/s pl.m 1 30 279 178 lOoVw 153/i 1517/j 235 j 1011/" 9S15/J 102 i 1 57/s 410 564V- 560 3231/. 239V 256 Vv 425 V 87V 84V 2013/xe 1353/8 182V 5Vi6 411/4 2771/. 4781/4 517 575 65V 323'A 238 256 234 173 333 161 85 V 200V 228 97V 2751/4 513 574V 193 66 AMSTERDAM. Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch. Kopenhagen Stockholm Oslo New-York NIET OFFICIEEL. Italic 100 pl.M. pl.m. 1.45 2.~ 2.15 176 1518/4 235-6 236-7 235-i/< 118 117ys 40/-9 565 563-4 556-7 557 116 153 810-4 812 812 425-7 426 185 1671/2 357 V-S 357- i 323 3231/7 3231/. 173 160 21V 37 88 881/, S5-6 S6-i 201% 98 97 97 1351/. 275 i 475 513 511-12 575 m 65 Vorige koers 12.081/, 59.091/, 9.75 34.64 47.82 35.— 66.40 66.75 66.92V 2.471 i/ifi 1X0717. Koers op heden 3 uur 12.08s/i 59.08 9-748/4 34.63 47.81 35.— 66.40 66.7717, 65.90 2.47V

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 8