Purol bij Winterhanden en Wintervoeten. 30 ct. Does 90,60 en ICunst GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan bet Bureau van politie, Langestraat en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de na- volgende voorwerpen als gevonden gedepo- neerd op 2, 3 en 4 Januari 1928: Handschoe nen, sleutels. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen- de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op 2, 3 en 4 Jan. 1928: Bruine heerenhandschoenen, J. Velu- wenkamp, Trompstraat 2; grijze skisok, E. Sikkens, Westerhofje 17; bos sleutels, J Brouwer, Sch-ermerweg 4; vulpenhouder, A. v. d. Post, Snaarmanslaan 12; teddybeer, B v. d. Wal, Visscherslaan 11; paar motor- handschoenen, C. Kes, Asterstraat 2; ijzeren ring van een wagenwiel, J. Sterkenburg, Westerhofje 20; paar handschoenen, O. v d. Wal, Visscherslaan 11; Mariabeeldje, C. M de Vet, Overdiestraat 44; slede, J. van Beu- mer, 2e Kanaalstraat 2; fluitje met ketting, J. Visser, Ramen 10; sleuteltje, J. Peper- kamp. Wognumschebuurt 6; portemonnaie met inhoud, R. Vries, Varnebroek 20; ledige portemonnaie, J. Groen, Leeuwenhoekstraat 29; paar handschoenen, A. T. Rempt, Nieuw- poortslaan 78; sleuteltje met houtje en sleu- tel, V. C. van E-lburg, Druivenlaan 50; rozen- krans in dopje, A. v. d Kamer, Laat 101; 2 handschoenen, F. Walter, Appelsteeg 5. Wanneer men weder in bet bezit is van bet verloren voorwerp, wordt men verzocht hier- van kennis te geven aan het Bureau van politic. voorzitter geweest van den Ned. Geheelont- (houdersbond. In de straten van Hilversum verkocht hij de krantjes voor poovere centen Met hart en ziel hing van Rees de Orde van Goede Tempelieren aan, waarvan hij in Nederland meer dan honderd neutrale loges gesticht heeft. Behalve de overwinning van het alcoho- Idsme, heeft deze groote idealist nog andere idealen nagejaagd. Hij was mede-opric'hter van de Humanitaire School te Laren, en ais lid van het Religieus Socialistisch Verbond trad hij op als predilcer. Hij was mede-oprich- ter van de Rein-Leven-beweging, van de Tol- stoiaansche Kolonie te Blaricum, overtuigd anti-militarist, maar in alles boven alles idea list. DE SPOORLIJN MEPPELLEEUWARDEN. Bij de Nedferl. Spoorwegen is men tllans Joover met den aanleg van dubbelspocr op het traject MeppelLeeuwarden gevorderd, dat binnenkort het gedeelte tusschesn eerst- genoemde plaats en Heerenveen in gebtuik genomen kan worden. Daarop volgt het door- trekken van het parallel-spoor tot Leeuwar den. VERBLINDENDE AUTOLICHTEN. Voor de Maastrichtsche l'echtbank stond gisteren terecht de 27-jarige chauffeur te Simpelveld, ter zake van dcod dcor schuld. Op 26 October was hij ais bestuurder van een vrachtauto verblind door de lichten van een auto, voor dezen uitgeweken naar den kant van den weg en had daar een man met een petroleumkar omvergereden. De man was zoodianig gekneusd en gewond, dat hij bijna onmiddellijk overleed. Het O. M., d'at er op wees, dat verdachte had moeten stoppen, eischte een maand hech- tenis. DE A. T. O. Het Hbld. verneemt, dat tot dusver de be- dirijferesultaten der Al-gemeene Transport- Onderneming (A.T.O.) onvoldoende geacht moeten worden, hetgeen verband houdt met den termijm van viji maanden, die door den minister opnieuw aan particuliere autobus- diens tcndernemers werd vedeend, om naast de lijnen waarvan de A.T.O. concessie ver- kreeg, een busdienst te mogen exploiteeren. Het aantal particuliere exploitanten, dat aan de A.T.O. heeft aangeboden hun bedrijf over te nemen, neemt echter toe, zoodat verwacht Wordt, dat in de toekomst betere explcitatie- cijfers geboekt kunnen worden. TWEE AUTO-ONGELUKKEN BIJ OEGSTGEEST. Dinsdagmiddag- omstreeks 12 uur is te Degstgeest een auto van den heer A. Keldcr- man uit den Haag, tengevolge van de glad- heid, tegen de auto van den heer C. van Ge- meren uit Alphen aan den Rijn gereden. Ten gevolge hiervan lcwam de auto tusschen de tramrails onderste boven te liggen. De echt- ;enoote van den heer G., die naast hem in e auto zat, \\rerd dcor glasscherven emstig aan het hoofd verwond en is naar het Aca- demisch Ziekenhuis te Leiden bvergebacht. Beide auto's werden zwaar beschadigd, Een paar uren later is vrijwel op dezelfde jdaats een vrachtauto van Mozes Lecher uiit Amsterdam, beladen met Listen en man- den met ganzen en eenden, tengeVolge van de gladheid opgereden tegen een auto van den heer W. J. M. Grootendorst uit Voor- burg. Als gtvolg van de aanrijdinig werd laatstgenoemde auto in de sloot geduwd en zwaar beschadigd. De vrachtauto kwam er zjonder schade af. De bestuurders der beide auto's kregen geen letsel. EEN SCHOOLKW'ESTIE. Gedeputeerde Staten van Friesland hebben, haar aanleiding van een door F. Visser ea te Wijehel in Gaasterland ingesteld beroep. wegens strijd met de wet vernietigd het besluit van den raad der gemeente Gaasterland, waarhij in beginsel werd ingewilligd een aanvraag van den kerkeraad def Herv. Ge meente Wijehel, om, in verband met de voor- genomen stichting van een bijzondere school aldaar, tegen 1 Mei 1928, twee lokalen der hpenbare school te zijner beschikking te stel- len. Bij het door Gedeputeerde Staten ingesteld onderzoek is gebleken, dat van de in de krachtens art. 73 le lid der Lager-Onderwijs- wet overgelegde ouderverklaring vermelde 55 kmderen, 18 kinderen ten onrechte waren medegerekend, zoodat de aanvraag niet aan de vereiscbten van genoemd wetsartikel vol- deed. TEN UITVOEDLEGGING VAN GEVANGENISSTRAF. De minister van Justitie heeft een wetsont- Werp ingediend, houdende nadere voorzienin- gen betreffende de ten uitvoerlegging van &c- vangenisstraf. Blijkens de M. van T. heetl Bet een drieledige striking. In de eersie pleats wil het in den langst mogelijken duur ti®" ateonderlifxe opsluiting van veroordeel- tot sevangenjpstrpf eep bepej-idng 415,- brengen. In de tweede plaats wil het de moge- lijkheid openen om het celstrafstelsel ten aan- zien van daarvoor in aanmerking komende gevangenen te verzachten, en vervolgens strekt het tot invoei-ing hier te lande van z.g. jeugdgevangenissen. VERPLAATSING VAN HET WEESPERPOORTSTATION. Een millioenenptan. Het Hbld. verneemt, dat er bij het Amster- damsche gemeeritebestuur ernstige plannen bestaan om tot verplaatsing van het W. P.- Statron te komen. Van de zijde der gemeente heeft men hierover de Ned. Spoorwegen ge- polst, die juist dezer dagen bericht hebben, dat zij hiet heelemaal ongenegen zijn dit denkbeeld te overwegen. Zij hebben intus- schen aan het Dagelijksch Bestuur van Am sterdam verzocht te dien einde met nadere voorstellen te komen. De verplaatsing van genoemd station zou beoogen een einde te maken aan de steeds grooter wordende ver- keersmoeilijkheden bij de spoorwegkruisin- gen a niveau aan de Linnaeusstraat en bij de Muiderpoort. Door het station te herbou- wen meer in de richting Utrecht, zoodat het komt te liggen tegenover de nieuwe brug aan den Arnstei, zal het mogelijk zijn de ver- schillende spoorbanen op een hooger plan te brengen en het verkeer er onder door te leiden. Hoe dit alles verwezenlijkt zal moeten worden, 00k in verband met het goederen- verkeer, valt thans nog niet te zeggen. Voor Amsterdam heeft dit niillioenenplan van zelf sprekend groote beteekenis; de Ned. Spoorwegen staan er echter neutraai tegen over, doch hebben zich op het standpunt ge- steld een dergelijk gemeentebelang niet te mogen tegenwerken. DE VERBINDING MET EILAND URI<. Gistermorgen omstreeks half twaalf arri- veerden de vliegers G. J. te Pas en H. A. Walewijrl met een vliegtuig van de K.L.M. cp Urk. Zij landtkn in het Voorland in de nabijlleid van het dorp, waab zij door hon- derden bewoners van het eiland werden be- grcet. Zij brachten zest:en iakkerl post mode. Om half een vertrck het vliegtuig met post en een passagier weer naar Amsterdam. HET ISOLEMENT VAN AMELAND EN TERSCHELLING. De pestboot van Tefschelling heeft gister- ochtend wederom geprobeerd Harlingen- te bereiken. Nadat men de post en de passagiers van Vlieland had afgehaald werd in de richting Harlingen dcorgevarert. De postboot ont- moerte echter zooveel ijs, dat zij genoodzaakt was naar Terschdiing lerug ee keeren. Vanochtend te half zeven zou men weder om traehten Harlingen te bereiken. Met het oog op de zeer veranderde weersgesteldheid is de mogeiijkheid niet uitgesloten, dat de boot vanmiddag nog van Harlingen weer naar Terschelling kan terugkeeren. BRANDEN In het Dv/arsdiep te Valthe (Dr.) is Woens- dag, tijdens de afwezigheid der bewoners, het schip van K. verbrand. Ook de inboedel werd een prooi der vlamnien. Gisteravorid ontstond brand in het pak- huis van den heer Z., aan de Rolderstraat te Assen. Het pakhuis, dat gcdeeltelijk ook vei- lingsgebouw is, was gevuld met een groote partij zakken. De eigenaar had met het per- soneel te ongeveer kwart voor 6 het pakhuis verlaten. De groote voorraad zakken is ver brand. Te Gent, in de Overbetuwe, is de groote schuurberg met duizenden kilogrammen hooi van den landbcuwer Bosnian afgebrand. Eenige beLndende gebouwen werden mede een prooi der vlammen. De oorzaak van den brand is onbekend. WINKELDIEVEN. Grootouders die hun kleindochter laten stelen. De Rotterdamsche rechtbank heeft onder presidium van den kinderrechter mr H. de Bie een zaak berecht tegen een echtpaar, waarvan de man 51 en de vrouw 50 jaar oud is, en hun 10-jarig kleinkind. Dit drietal zou te zamen en in vereenigirtg op 15 October van het vorig jaar hebben weggenomen uit den Grand Bazar Fran^ais twee paar pan- toffels, een doosje poetsgoed, een gummi- straalbreker en een paar kousenbanden. De rechtbank hoorde allereerst het meisje, dat na veel moeite erkende de in de dag- vaarding genoemde voorwerpen gestolen te hebben, behalve het paar pan-toffels, dat had haar grootvader in haar tasch gestoken. De grootvader oiitkende dit pertinent, hij be- weerde, evenals zijn vrouw, dat het kind alles gestolen had. De president voegde hem daarop toe: ,,Jelui bent een paar oude raven, die een klein kind durven africhten om voor j-elui te stelen en zoo zelf straffeloos te blijven". Uit het getuigenverhoor bleek om., dat het drietal, dat veelai in capes gehuld was, reeds gedurende ladgen tijd argwaan had gewekt bij bet person-eel van den Franschen Bazar. Een der b-edienden vefklaarde gezien te heb ben dat de man de pantoffels Wegnam en ze aan het meisje gaf. Deze g-etuige heeft den man en de vrouw aartgehouden. het meisje dat de straat is opgeVlUcht, is daar aange- houden. Uit het verd-ere getuigenverhoor bleek nog, dat de man en de vrouw ook in het Waren- huis -eens tot de verdachte bezoekers behoor- den. De vert-egenwoordiger van het O. M. achtte diefstal in vereenigitig bewezen. Tegen den man en d-e vrouw eischte spr. ieder: 8 maan- dert g-evangenisstraf. Hoew-el spr. h-et kind gaarne aan de ouders zou terUggeven, achtte hij omdat spr. niet de zekerheid heeft dat het kind' niet meer in aanraking zal komen met haar grootouders het noodig, dat deze verdachte onvoorwaardelijk ter be schikking van de regeering zal worden gesteld. Uitspraak 17 Januari a.s. INLIJ'YTNG UIT DE PROVINCIE NOORD-HOLLAND Op 16 Januari a,e. zal eene inlijving van dienstpliehtigen der lichting 1928 plaare heb- l?en uit de wrovincie Noomd-Holland KORTE BERICHTEN. De heeren N. P. Slegtenhorst, A. van Egmond en J. van Ommering te Koudekerk aan den Rijn hebben op denzelfden dag hun zilveren jubileum respectievelijk als voorzit ter, secrtitaris en penningmeester van het Burgerlijk Armbestuur gevierd. Te Enkhuizen is Dinsdag door 24 pa- ren een hardrijderij gehouden, waarvan de uitslag was als volgt: le pr., 40, mej. G. van der Brug, met den heer J. Fluitman; 2e pr., 25, mej. J. Kort met den heer W Groot; 3e pr., 10, m-ej. A. Lkfhebber met den heer P. Bakker. De stokers-leei'ling C. P. is te Walzoor- den tusschen de buffers van twee tramwa- gens bekneld geraakt, waardoor hij deerlijk aan de artnen verwond werd. Vandaag opent de Christelijke U.L.O.- school aan de Duinwijklaan te Wijk-aan-Duin hare onderwijsinrichting. Voor de Utrechtsche rechtbank heeft wegens valschbeid in geschrifte terecht ge- staan de 51-jarige melksiijter G. K. S. te Bus- sum. Deze had een schuldbekentenis, goed voor 13.200, opgemaakt en valschelijk on- derteekend. De officier van justitie eischte 1 jaar gevangienisetraf. Uitspraak 17 dezer. Ingediend is een wajontwerp, houden de bepalingen betreffende den gemachtigde in kantongerechtzaken. Ingediend zijn wetsontwerpen, houden de nadere voorzieningen betreffeonde de voor- waardelijke veroordeeling en de voorwaarde- lijk invrijheidstelling, de ten uitvoerlegging van gevangenisstraf en de bewaring van be- roeps- en gewoontemis-d-adigers. Verschenen is het verslag van de werlc- zaamheden van den rijkszuivelconsulent in Noord-Holland over het jaar 1926. liuchlva-art. NA-AK AUSTRALle IN VIJFTIEN DAGEN. De vlieger Bert Hinckler stelt zich voor volgende week van Croydon in 15 dagen naar Australie te vljegen in ben Babay Moth vliegtuigje van bijzondere construetie. De af- stand is 15.ODO mijl en hij neemt genoeg ben zine aan boord om desnoods 1300 mijl per dag door pech wat minder dan de noodige 1600 K.M. Zou afleggen, dit een der volgen de dagen zal kunnen inilalen. Er is aan boord juist genoeg ruimte voor een dag levensmid- dclen. fVovBtracgaai nieuws OUDKARSPEL. De gecostumeerae weastrij-den, weike op W-oensaag door de ijsciub „Volnarding" zou- den worden gehouden, konden wegens de snei i-ngetreden dooi niet doorgaan. Zoolang het niet regende dacht men nog wel door te kunnen gaan, doch toen alle deelnem-enden zich in het lokaal van den heer Vis vtreenigd hadden, werd de weersgesteld heid al spoedig van dien aard, dat van door gaan geed sprake kon zijn Toch besloot het bestuur de costumes te laten beoordeelen en de prijzen daarvoor uit te reiken. De jury kwam t-o-t de volgende uit spraak Mooi: le prijs Pierette, Marie Kos. le prijs Satanella, Mevr. Kostelijk-Pranger. Komisch: l e prijs Gcedienmorgen, de da rn ;s Alie van Meurs en Anna Borst. 2e prijs, down, Jan Jansen. Origineel: le prijs, Oud-Hollandsch paar, de dames Guurtje en Grietje Nap. 2e prijs, Keukengarnituur, mej. Cath. Mo- lenaar. 3e prijs, Apachenpaar, de dames Trynie Kostelijk en Gonda Jonker. Kinderen: le prijs, Volendammertje, Jan- ny Heertjes. 2e prijs, Sneeuwvlokjes, Hanny en Trynie van Loo. 3de prijs, Schoorsteenvegertje, Wanny Kostelijk. Voor groepen werd geen prijs toegekend, omdat de eenige groep meer als een sympa- tbieke demonstratie beschouwd werd voor de slachtoffers in Maas en Waal. De prijsuitreiking had plaats in dfe zaal van den heer Vis, tegelijk mot het bal, dat voor rekening van jA'olhardlng" plaats had. AKERSLOOT. Dinsdag voormiddag 10 uur werd door de ijsciub afd. Akersloot een wedsiriid gehouden op de banen op het Alkmaardei* Meer voor ar- men en weduwen. De prijzen bestonden uit: 8, 6, 4 en 3 pond s-pek, terwijl voor ieder die zich had opgegeved om te rijden 2 pond spek w-erd- uitger-eikt. 22 Beelnemers namen aan dezen wedstrijd deel. De prijzen werden be- haald door: P. Verduin, H. Meijsen, A. Klop en M. Kerssens Pzn. Des namiddags 2 uur was er wed'sfrijd met hindtrnissen voor dames om luxe voor werpen. Hiervcor hadden zich 32 d-eelneUiers aangegeven. Er moest gereden worden met 2 ballen op een blaadje. Na een vinnigen strijd vielen de prijzen ten deel aan mej. M. Wcestenburg, mej. A. Timmerman en mej. T. Hos-Reijne. De bannen waren prachtig in orde gemaakt. Om de deeln-emers uit de Woti- de en Stierp naar hier te krijged, was des morgens door de ijsciub met paard en A een baan gemaakt over de Alkmaarder Meer Nadat Zaterdag de scheepvaart door't Groot Nocrdh. Kanaal en Markervaart was gestfemd, werd het ijs Dinsdagmiddag do-oi- de Alkftiaar Packet en de Eddha weer open- gebroken, hetgeen zeer langzaam ging en vele moeilijkhedn cpieverde. Meermalen moesten de booten achteruit, om weer op gang te komen. VEENHU1ZEN. Bij de Woensdag gehouden polderverkie- zing alhier is als hoofdingdand h-erkozen de heer J. de Boer, tei-wiji in de plaats van den heer J. Haringhuizen, die wegens boogen oud'erdom bedankt had, als lid van het be stuur is gekozen de heer A. Appel. Beiden met algemeene stemmen. SINT PANCRAS. Vergad-ering van de begrafenisvefeeniging ,,Memento-mori" op Woensdag 4 Jan. ten Iokale Van den heer H. Gerritsen, -onder lei- ding van den heer A Schuur. Het bezoek was miniem, zeker een gevoie van het slechte wcr. In zijn openingswoond memoreerde de voorzitter het afgeloopen jaar, het welk een gunstig verloop heeft gehad, uitgezonderd de' maand December, toen meermalen de hulp der vereeniging werd ingeroepen. Klachten over deze hulp werden niet vernomen, waar- voor aan het personeel een woord1 van dank werd gebracht. Na notulen, volgde rekening en verant- woording van den penningm'eester, waaruit we aanstippen een ontvangst van f 1561.33 met inbegrip kassaldo van het vorig jaar. Uitgaven 1615.71. Echter h-eeft de vereeni ging nog een vordering op de Boerenleen- bank, groot f 102.97, zoodat de vereeniging thans -een batig saldo bezit van f 48 59 Waar Je vereeniging op 1 Jan. 1927 een schuld had van 70.40, valt een vooruit- gang te constateeren van f 118.49, benevens -een uitbreiding van het materiaal. Momen- teel telt de vereeniging 1155 betalende leden. Hierna wordt door den heer de Vries uit- gebreid verslag uitgebracht over de gehou den Alg. V-erg., waarvoor deze een woord van dank onHangt. Bij de nu volgende bestuursverkiezing, af- tredend de heeren Booij, Hes en de Vries, werden alle drie herkozen Besloten werd een onderzoek in te stellen naar de mogeiijkheid van verzekering van het personeel tegen ongevallen. Een bespreking werd nog gehouden om de toelichting van heden te vergemakke- lijken, waarvan de nieuw te ontwerpen rege- ling aan h-et bestuur werd opgedragen. Na een huishoud'elijk-e bespreking omtrent de verplichting der dragers, volgde sluiting. Dinsdagmiddag werd op de baan aan de Zomersloot een wedstrijd gehouden in schoonrijden, waaraan door 8 paren werd dbelgencmcn, herwij 1 tevens de dames op zichzelf moesten wedijveren. Voor den Wea- strijd (de eerste gedurende het bestaan der Ijsciub) bestond groote belangstelling Ais jury trad op de heer L'obnaar uit Alkmaar en den heer Sinjewel. Met het bekend maken van den uitslag werden door eerstgenoemde aan de deelnemers(sters) verschillende wen- ken gegeven, weike dankbaar werden aan- vaard. Over het algemen werden hooge pun- ten behaald, al kwam de eer hiervoor voor- namelijk aan de dames. De uitslag was ais volgt: ParenMej. V. Zegers Rd. en R. Zegers 31 punten; mej. V. Zegers Md. en P. Kok 30 8/9 punt.; mej. A. Zegers Md. en D. van Abeele 29 2/3 punt. De prijzen hiervoor bestonden uit medail- les. Dames: Mej. V. Zegers Md. 33 punten; ihej. A. van Graft 32 punten; mej. A. Ze gers Md. 31 punten. Hiervoor bestonden de prijzen uit contan- ten. BALANS journaAl REKENING-COURANT TABELLARISCH L. FRANKENBERG PAPIER ALKMAAR. WIERINGERWAARD. Vanwege de ingevallen dooi is de groote harddraverij Woensdag niet doorgegaan. Om nu toch nog iets t-e doen, werd beslo ten een hardrijderij te houden voor ingezete nen waaraan door 13 personen werd deel- genomen. De uitslag was, dat de le prijs 10, w-erd gewonnen door Klaas Schenk, 2e prijs, 7.50, door Arie Bakker, 3e prijs, f 5, Henk Roeters en 4e prijs, 2.50, Klaas Broers. Met dit weer was er niet veel aardigheid aan. HEEMSKERK. Zond'ag zal de dienst in het kerkgebouw van db Ned. Herv. Gemeente geleid worden door den heer M. Snethlage, oudste zoon van onzen vroegeren predikaat. De bakkerij van Kimman was Dinsdag middag het verzamelpunt van jong en o-ud uit den omtrek. Enkele kindervrienden, waartoe onze burgemeester met eenige cmwo- nenden behoorde, hadden het initiatief geno men een commissie voor een ijsfeestje te vor- men. Door ruime bijdragen waren zij in staat gesteld een paar wedstrijden te houden. Hardrijderij voor jongens van 8 tot 13 jaar, aantal deelnemers 39. le pr. Nic. Oute- naar Dz.; 2e pr. P. Kranendonk; 3e pr. Leo Kluft; 4e pr. R. Pletting; 5e pr. Ida vac Zan- ten Cz. Hardrijderii voor meisjes; 21 deelneem- sters. le pr. Ali Tuin Jdr.2a pr. Jansje Ou- tenaar Ddr.; 3e pr. Bertha Beentjes; 4e pr. Cath. Tijms Cdr. 5e pr. Dina Muijs. Hardrijden met hindernissen voor jongens van 13 tot 18 jaar; 21 deelnemers. le pr. P. Outenaar Dz.; 2e pr. P. Tijms; 3e pr. H Groeneveld; 4e pr. Adriaan van Zanten Jz.; 5e pr. Cor Limmen. Verder werden er nog vele troostprijzen uitgerekit BEVERWIJK. TULPEN. Het gewone jaarlijks terugkeerend ver- schijnsel dat na Nieuwjaar de aanvoeren van tulpen aan de blcemenveilngen grooter w-or- d'en, doet zich ook nu weer voor. Due van Thoil heeft zoo goed als afgedaan, waarvan de bedrijfs-uitkomstert zeer slecht waren. De belangstelling voor deze soorten was dan ook heel gering. Nu Mm. Copland en de verdcrs dubbele en enkele VrcCge tulpen weer ter vei ling verschijnen, stijgt de belangstelling en ook de koooplust. Wij troffen deze Week reeds vreemde kooplied-en aall, die voor export koch- ten. Het feit, dat in Frankrijk veel tulpen be- vroren zijn, is zeer zeker de oorzaak van grage kooplust met hooge prijzen. De ldatsfe tros-chrysanten hebben dit sei- zcen afgedaart. WINKEL. Tot secretaris van het Algemeen Burger lijk Armbestuur is benoemd' de heer A. de Ridder alhier. 8CHERMERHORN. Vergadering van de Wonin'gbouwvereeni- ging alhier, onder voorzitterschap van den beer C. Groot, in het cafe van den heer Kos- ter. Aan de orde werd gesteld de exploitatiere- kenim* 1926'1027v De penningmeester, de heer Mantel, deci de mede, dat de veiiieszijde aangeeft een be- drag van 5081 99 de winstzijde (waarin rijks en gemeentebijdrage) 5081.99; d'at de balans aan activa aanwijst een be- drag van 76209.53passiva (na tocvoeging der in het exploitatiejaar gemaakte reserve van 73.70, waaixloor de reserve in totaal btdraagt 624.77) van 76209.53. De rekening met bescheiden werd nagezien door de heeren Bosga en Klippel. Bij monde van den heer Bosga werd tot goedkeuring besloten, waarna den penning meester dank werd gebracht voor zijn accu- raat beheer. Flierna verkiezing van de aftredende be- stuursledm, de heeren Groot en Bosga, wei ke beiaen met 9 stemmen werden herbe- noemd en deze benoeming aannamen. Bij de hierna gehouden rondvraag vroeg de heer K. Oostwouder of het geen aanbeve- ling zou zijn nog een woning te bouwen, aangezien nier woningen te kort zijn. Ete vergadering was overtuigd; dat die bcuwkosten, vergeleken bij 1921, aanmerke- lijk lager zijn, maar de huurprijs zou toch hetzelfde moeten bedragen als voor de be- staande woningen en aeze prijs maakt het b.wonen nu niet direct aanlokkelijk. De heeren Middelkoop en Pols brachten enkele bewoningsklachten in het midden, waarop door den voorzitter een spoedig on derzoek werd toegezegd Hierna sluiting der vergadering. De jcngelirtgs-ijsclub heeft gedurende de ijspericde ter van haar werk gehad. Met beinilp van het Burgerlijk Armbestuur heeft zij werkioozen aan het werk gesteld, weike op de vaart langs het Zuideinde een keurige ijsbaan hadd-en gereed gemaakt, die's a vends electrisch verlicht was. Jong en oud heeft zich hier nog eens edit op de schaats ver- maakt. Verschillende wedstrijden heeft zij ge houden, zoodat het bepaald jammer was, dat de ingelreden dooi een einde aan de pret heeft gemaakt. Deze ijsciub, die hier wel nuttig werk heeft verricht, verdient den steun van onze geheele burgerij. Onze plaatsgencot, de heer J. van Leeuwen, is aangesteld als klerk bij het De- partement van Financien te s-Gravenhage. Tot oudei-ling bij de Herv. Gemeente al hier is door het kiescollege benoemd de heer Joh. Moerbeek, tot diaken de heer W de Boorder. BROEK OP LANGENDIJK (Dec. 1927). Geboren Willem, z. van A. Schoon en N. v. d. Molen. Jan, z. van J. Glas en R. van Gulik. Gerrit, z. van K. v. d. Plas en G. Blaauwboer. Neeltje, d. van J. v. d. Molen en J. M. Mantel. Jan, z. van C. Kruk en P. Strijbis. Alexander Arnoi- dus, z. van P. den Hartigh en G. Riedel. Guurtje, d. van C. Smit en M. Madderom. Hendrika, d. van G. J. van Gelder en H. van Dijk. Getrouwd: D. Kansen, weduwn. van Sj. Bennema, en S. Kok, wed. van K. Ven. Overleden: N. Kool, 80 jaar, weduw- naar van G. Smit. Namens een 62 binnenlandsche corresp-on- denten van „Het Handelsblad" bood de heer Nann-es Gorter uit Alkmaar gister de direc- tie, bij de viering van het honderdjarig be staan van „Het Handelsblad" een door den B-ergenschen schilder A. Golnot vervaardigd schilderij aan voorstellende een Amster- damsch stadsged-eelte in winterstemming. Het stadsgezicht stelt voor de Reguliers- gracht bij de Keizersgracht, is bijzonder mooi van stemming en behoort tot een van des schiiders best gesiaagde doeken. Naar wij vernemen, is dit schilderij voor de directiekamer bestemd. HOORN, 4 Jan. 1928. Op de heden gehou den veemarkt waren in totaal 159 varkens aangevoerd, waarvan de prijzen waren: Vette Varkens 61—/ 63; Zouters 54f 56. Handel vlug. HOORN, 5 Jan. 1928. Op de heden gehoUi. den kaasmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 11 stapels kleine fabriekskaas 40; 1 stapel kleine boerenkaas f 45; in totaal 12 stapels, wegende te zamen 16632 K.G. Handel vlug. NOORDSCHARWOUDE, 4 Jan. 1928. Uien 1212.70; Drielingen 10.40— 11; Grove Uien 11.40—/ 11.50; Roode Kool 11.70—16; Doorschot 11.50 14.30; Gele Kool 8—/ 11.40; Doorschot 7.80—/ 10.40; Deensche Witte Kool 5.50—6.50; Doorschot 4.70-/ 5,30, alles per 100 K.G. Aanvoer: 7000 K.G. Uien; 98600 K.G. Roode Kool; 46600 K.G. Gele Kool; 74000 K.G. Deensche Witte Kool. BROEK OP LANGENDIJK, 4 Jan. '28. Langedijker Groentenveiling. Wortelen 6.10; Roode Kool le s. 8—/ 15.80; Roo de Kool 2e s. 7—/ 13.30; Gele Kool 6.60 10.50; Deensche Witte Kool; 4.90— 6.30; Bieten 7.60, alles per 100 K.G. Aanvoer: 1000 K.G. Wortelen; 123000 K.G. Roode Kool; 126000 K.G. Gele Kool; 95000 K.G. Deensche Witte Kool; 1500 K.G. Bieten. WARMENHUIZEN, 4 Jan. 1928. Roode Kool le s. 12.80—/ 16.20; Roode Kool 2e s. 10.30—/ 14.60; Roode Kool (Uitschot)- 2.90—/ 4.20; Gele Kool le s. 7.30— 11.30; Gele Kool (Uitschot) 2.60—3; Witte Kool le s. 5.30—/ 6.90; Witte Kool (uitschot) 2.60—/ 3.70; Drielingea 10.60—/ 10.90; Uien /ll—/ 11.50. Aanvoer: 46200 K.G. Roode Kool; 17200 K.G. Gele Kool; 50300 K.G. Witte Kool: 6000 K.G. Uien. PURMEREND, 4 Jan. 1928. „Afslag- vereeniging Beemster, Purmerend en Omstre- ken." Witlof 14—/ 29 per 100 K.G. Roode Kool f 1336 per 100; Savoye Kool f 3 8.90 per 100; Spruitkool 1.20—/ 4.45 per 15 K.G.BoerekoOi 1.80f 3.90 per 100 struiken; Rapen 16 per 100; Wortelen 1.30—/ 1.60 per 25 K.G.; Uien 1.28- f 2.76 per 25 K.G.; Prei 4—/ 21 per 100 bos; Appels: Reinette, geud 10—7 14 per 10Q K .Gt, Peren: Wjflterian I 3^/f 14 50 mt 100 K 0- - - ij 11 uvt-v tr cvii rcvu;

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 7