am§terdamscise BEERS Bioscopen van 6 Januari 1928. Opgave van Noordhollandsch Landfeouvfcredist. ft GROOTE BRAND IN E'EN teerfabriek. Gistermiddag heeft te Uithoom op hetier- rein van de Nederlandsche teer- en asphalt- industrie een geweldige brand gewoed, die, Sen de omstandigheden, buitengewoon goed is afgeloopen. Ongeveer hail 3 ontdckd de directeur van de fabriek, de heer iv van der Woerd, toen hi] in de iabriek was, dat er brand was uitgebroken in de distilia- ttieinrichting. De brand is ontstaan door een Iek in een der ke-tels, waardoor de teer in brand vloog. De heer v. d. Woerdhaddete- genwoordigheid van geest, onmiddelhj'k den tecrtoevoer a! te sluiten, zood-at geen nieuwe leer biiln brand kon Wen. De brand liet zic hechter buitengewoon ernstig aanzien. De brandene teer liep over t' terrein en ontwik- kelde geweldige vlammen en enorme rookwol- ken Op het terrein lagen o. a. opgestapeld ongeveer 150 ijzeren vaten benzol, terwijl in de daarnaast gelegen loods 40 ton benzine was opgeslagen. De plaatselijke brandweer tastte dert brand onmiddellijk met voile kracht aan. Bovendien werd hulp gevraagd van de brandweven te Mijdrecht en Nreuwer- Amstel, lie met motorspuiten verschenen Een greppel werd gegraven waarlangs de bran- dende teer werd afgeleid naar een sloot. Op t terrein werd de brand aangetast met zand, waarmed getracht werd het vuur te dooven. Dit blusschen ging evenwel met groote moei- liikheden gepaard. Herhaailde malen ontplot- te een der vaten benzol, nl totaal zijn onge veer 20 van deze ijzeren vaten uit elkaar ge- sprongen. Na elke ontploffing laaide de .vlammenzee weer op. Tot ver in den omtiek waren de vlammen en de enorme zware rook- wolken die boven de fabxiek hingen, te zien. Honderden en honderden belangstellenden kwamen van alle kanten naar de plaats van de ramp. Het gelukte de brandweer evenwel te voor- kometi dat nog meer vaten ontploften Hoe- wel vele der overige, ongeveer 130 vaten ben- zal, gloeiend heet waxen en elk oogenbliK - kon dit worden Ten^zoSats Hij had aan'ge'Voerd. Obk wera i als bewezen aangenomen, dat hij kapitein Gerlach en majoor Jansen opzettelijk van het leven heeft willen berooven, daar het schieten op hen voorafging aan het schieten op inspecteur Paul. Bewezen achtte de recht bank het misdrijf van poging tot doodslag, voorafgegaan door een strafbare handeling, ten einde zich straffeloosheid te verzekeren, twee maal gepleegd. Het verzoek van den verdediger, om een onderzoek naar verdachte's geestvermogens te willen instellen, wees de rechtbank af. Zij nam aan, dat verdachte ethische defecten vet - toonde door zijn getoonde brutaliteit, ruwheid en onverschilligheid, maar dit was geen reden om minder zwaar te straffen. Deze de fecten wezen op geen zieke, geestelij-ke storm- gen en komen voor ook bij normale personen. De rechtbank overwoog verder, dat ver- dachte is gebl-eken te zijn een gevaarhjk mis- dadiger, die een mensc'henleven niet telt en een zeer zware straf achtte zij noodzakelijk Verdachte vertrok geen spier van zijn ge- zicht, toen hij het zware vonnis hoorde uit- spreken Oplettend nam hij kennis van de mededeeling, dat hij 14 dagen tijd heeft om in hooger beroep te komen en ging daarna kalm tusschen de rij'ksveldwachters in, na met een hoofdknikje de rechtbank en vervol- gens de publieke tribune, waarop tal van geestverwanten van hem werden opgemerkt, te hebben gegroet, naar het huis van bewa ring terug. Tegen zijn vermoedelijken medephchtige M H. gelastte de rechtbank heropening van De heer Pauw, uit de rede van cfen fieTr 1 Bosschaart naar voren brengende, dat de ver eeniging er een was uit en door de geheele bevolking, ho opt, dat bij de keuze der be- stuursleden er op gelet zou worden, dat zoo- veel mogelijk alle richtingen daarin vertegenT woordigd waren. De heer v. d. Garde sprak de wenschelijK- heid uit, dat er wat meer heeren gekozen wer den. Het voorloopig bestuur had veel van een dameskransje. De heer Bosschaart protesteerde tegen deze eenigszins smalende voorstellin. Hij had als lid van dat bestuur eenige vergaderingen met die dames meegemaakt en oordeelde, dat zij getoond hadden er op haar plaats te zijn Na een aantal stemmingen en de noodige herstemmingen werden tot leden van het be stuur gekozen: de dames Koeman-Prins, C. de Graaff-Zwart, C. Prins-Blok en M. Wijker- Wijker, en de heeren B. A. v. Kleef, L. Dek- ker Pz. en C. Pluimgraaff. Met algemeene stemmen werd hierna be- sloten de Kon. goedkeuring op de statuten aan te vragen. v (Wordt vervolgd.) hadden niet te dreigden uiteen te sprmgen voorkomen. Den geheelen middag werd het blus- schingswerk voortgezet. De schade is vri] aanzienlijk. De distilleerinrichting is ernstig geteisterd, terwijl vele leidingen zijn ge- sprongen. De schade word gedekt ;loor ver- zekering op beurspolis. Persoonlijke ongelukken ^Het'zal wel eenige weken duren voordat het bedrijf zal kunnen worden hervat. DE VEENDAMMER HYPOTHEEKBANK. Faillissement uitgesproken. De J varige directeiiren en de pres.-com missaris gearresteerd wegens be driegelijke bankbreuk. Gister heeft in het Paleis van justitie Amsterdam een conference plaats gehad van de eerste Kamer der rechtbank, waarbi] o.m tegenwoordig waren de heer Bosch, voor- zitter van de Vereeniging van Hypotheek- ban'kdirecteuren, de heer van Lier, directeur van de Utrechtsche hypotheekbank en oud- voorzitter dier vereeniging, mr. A. S. van Nierop, mr .van Sonsbeek, secretaris van de Vereeniging voor den Effectenhandel, die op- trad voor de pandbrief-houders der Veen- dammer Hypotheekbank, ter bespreking van een aauklacht bij de justitie van vermoede- lijke malversaties, die in de millioenen zou- den loopen aan de Veendammer Hypotheek bank Deze bank was korten tijd gevestigd te Hilversum, thans tan het Frederiksplein te Amsterdam. De conferentie had tot gevolg, dat de substituut-officier van justitie, mr. Mas- sink, ingreep en het faillissement aanvroeg van deze hypotheekbank. Dit faillissement werd door de Kamer aangegaan met benoe- ming van dr. G. S. Salm en mr. A. S. van Nierop tot curatoren, tevens werd een bevel tot onmiddellijke in hechtenis-neming wegens vermoedelijke bedriegelijke bankbreuk uitge- vaardigd tegen den heer mr. E. M. B Kor tenoever, pres. commissaris, A. C. Mohrrng, directeur, beiden wonende te Den Haag; j. J Woltman, J. P. Woltman, oud-directeuren, wonende te Hilversum. Gisteravond zijn reeds door de Haagsche politie aangehouden de heer Kortenoever en door de Amsterdamsche recherche de beide heeren Woltman. Naar verluidt, heeft de heer J. Woltman, aan het comite ter behartiging van de be- langen van pandbriefhouders een bedrag toegezegd van 2'A millioen, mits niet tot gerechtelijke vervolging wordt overgegaan. Bovendien zijn regelingen getroffen om de betaling der per 1 Jan. 1928 vervallende coupons en losbare pandbrieven te verzeke ren. Niet alle belanghebbende groepen schynen zich met dit voorstel te hebben kunnen ver- eenigen; zij achtten het bedrag van 2% millioen. dat ter beschikking van pandbrief houders zou worden gesteld, onvoldoende. Deze poging om alsnog een gerechtelijke actie te voorkomen, heeft blijkbaar niet meer mogen baten. NIEUW GESTICHT VOOR GEESTES- EN ZENUWZIEKEN. In het Jaarbeursgebouw te Utrecht hield de Kederiandsch Hervormde Stic'hting voor geestes- en zenuwzieken Donderdag haar ai gemeene ledenvergadering. Besloten werd to den bouw van een nieuw gesticht nabij Amersfoort. Binnenkort zal, naar de voorzit ter, de heer J. R. Snoeck Henkemans, mede decide, een stuk grond ter groote van 44 H .A worden aangekocht. De kosten worden bestre den uit een hypothecate geldleening groot f 900.000 tegen 5 's jaars. DE AANSLAG OP INSPECTEUR PAUL. De Haagsche rechtbank heeft gister, gelijk reeds gemeld, uitspraak gedaan in de zaak tegen den 38-jarigen H. P. R., koopman te 's-Gravenhage, beschuldigd van poging tot docdslag op inspecteur Paul, kapitein Ger lach en majoor Jansen, gevolgd na zijn po- chtin? bii de ontdekte inb de behandeling der zaak op 12 Jan. a.s., om nogmaals een tweetal getuigen te hooren. tegen H. is vijf jaar geeischt. DE PORTUGEESCHE BANK- BILJETTEN-AFFAIRE. Marang van IJsselvere's opspc- ring verzocht. De commissaris van politie aid. D. en E. te den Haag verzoekt namens den offieier van justitie te Den Haag in het algemeen politieblad de opsporing en aanhouding van K. Marang, geboren te Dordrecht 13 Juh 1884, koopman, laatst wonende Louise de Colignystraat 29 te Den Haag. Hij is bij arrest van het gerechtshof te Den Haag d.d. 15 Juni 1927 veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaren. KORTE BERICHTEN. In de groote rechtszaai van het Vredes- paleis heeft gistermiddag 3 uur de openings- zitting plaats gevonden van de zesde confe rentie voor Internationaal Privaatrecht. Mi nister Beelaerts van Blokland hield een ope- ningsrede. Mr. Loder werd weer tot voorzit- ter benoemd. Gisterochtend is de 60-jarige loodgieter R., die op het dak van de fabriek van de fir- ma Van Heek en Co. aan den Noordenhagen te Enschede werkzaam was, naar beneden gestort en dood opgenomen. OPDRACHT VERLEEND. Aan onze stadgenoot, den heer J. Kosters. Spoorstraat alhier, is vanwege het Departe- nient van Finanaen opdracht gegeven een electrische lichtinstallatie in het gerechtsg;- bouw en een electrische signaal- en tele- foon-installatie in het huis van bewaring al hier aan te brengen. LIGHT OP! Hedenavond voor rijwiden en motorrijtui- gen en andere voertuigen te 4.30 uur licht op- (Oedeellelijk gecorrigesrd.) Frovinciaal ging tot ontvluchting bij de ontdekte inbraak. door hem en een medeplichtige ten huize van kapitein Gerlach in September 1.1. gepleegd. De rechtbank veroordeelde verdachte tot een gevangenisstraf voor den tijd van twintig jaar, overeenkomstig den eisch van het O. M In het vonnis overwoog de rechtbank, dat wettig bewezen is, dat verdachte inspecteur Paul opzettelijk van het leven heeft willen be rooven en dat niet kon worden aangenomen, dat verdachte op zichzelf heeft willen schie- EGMOND AAN ZEE. In de zaal van den heer Gravemaker ver- gaderde de -Onderlinge Vereeniging voor Ziekenhuisverpleging onder leidiog van den Ijeer Van Kleef, voorzitter van het voorloo pig bestuur. in zijn welkomstwoord herinnerde deze er aan, dat deze bijeenkomst de inlossing was van hetgeen op de vorige vergadering be- loofd was. Als resultaat der ledenwerving kon met verheugenis medegedeeld worden, dat na twee maanden niet minder dan ruim 850 leden werden ingeschreven, wel een be- wijs, dat de oprichtmg dezer vereeniging aan een algemeen gevoelde behoefte voldeed, de voorwaarden onder het bereik van ieder- een waren en dat er geen financieele bezwa- ren tegen het lidmaatschap bestonden. Spr. geloofde te kunnen zeggen, dat er een goede greep gedaan was, ook in het belang van ons doip>. Nadat de statuten waren goedgekeurd, kwam het huishoudelijk reglement aan de orde. Hierbij werd door den heer v. d. Garde krachtige oppositie gevoerd tegen de bepa- lingen van orde betreffende de algemeene vergaderingen. Spr. had dezelfde artikelen ook bij een andere vereeniging aangetroffen, waar er z. i. door den voorzitter misbruik van gemaakt werd, en wilde ze geschrapt zien. De voorzitter stelde in't licht, dat deze be- palingen werkelijk noodig waren, al zouden ze waarschijnlijk weinig of niet toegepast worden. De heer v. d. Garde meende, dat ze dan net zoo goed er uit konden blijven. Flij had ze ook in geen enkel ander reglement gevonden. De voorzitter ontkende met beslistheid de mogelijkheid van weglating, terwijl de heer Bosschaart opmerkte, dat hij bij het gereec maken van de reglementen voor een andere vereeniging met opzet die van eenige goed ingerichte groote vereenigingen bestudeerd had en de gewraakte bepalingen wel gevon den had. Ze waren dus geen speciaal Eg- mondsche uitvinding. Aangezien de opposant bij niemand steun vond, werd na eenige in lichtingen betreffende die belegging der gel- den het huishoudelijk reglement met algemee ne stemmen aangenomen. Volgens dit reglement zouden nu de nieu we bestuursleden gekozen worden. De heer C. Broek informeerde naar de namen der le den van het voorloopig bestuur. De heer Bosschaart zeide de bedoeling van deze vraag wel te begrijpen, doch wenschte daaromtrent iets op te willen mer ken. Spr. achtte het een ramp voor Egmonc aan Zee, dat al hetgeen in het belang der gemeenschap diende te gebeuren, en kel en alleen afhing van de werkkracht van slechts heel enkele personen. Doch die men- schen konden toch niet alles op hun sehou- ders nemen en bovendien waren er onder de gewone menschen gerust wel personen te vin- den, die het klappen van de zweep gauw zouden leeren. Maar men was een beetje te bescheiden, Spr. drukte de vergadering op het hart in dien geest te kiezen en liefst niet op hem te stemmen. De vereeniging kon in geval van nood toch wel op hem rekenen. De heer v. d. Garde meende hieruit te moeten opmaken, dat de heer B. dan toch wel zou aann:men, als hij gekozen werd. Spr. vond het jammer, dat iemand, die zooveel voor de vereeniging had gedaan niet op zijn minst nog een jaar in het bestuur bleef. De heer Bosschaart wilde hierop niet ant- woorden. Hij kon. ook buiten het bestuur de vereeniging van dienst zijn. BEGRAFENIS BARON SWEERTS DE LANDAS WYBORG. 's-GRAVENHAGE, 6 Jan. Onder bui- tengewon groote belangstelling is heden ou Oud Eik en Duin ter aarde besteld het stoffelijk overschot van E. C. Baron de Landes Wyborg, in leven commissaris der koningin in Zuid-Holland. Ten sterfhuize werd vooral dcor prof. Cramer, vroeger predikant te den Haag, een lijkdienst gehouden, welke o. a. werd bijgewoond door vertegenwoordigers van H. M. de Koningin en de Koningin-Moe- der, de waarn. Ccmmissaris der Koningin en den griffier der staten. In den rouwstoet werden tal van kran- sen. w. o. van de Koningin, meegevoerd. De boden der Prov. Griffie fungeerden als slippendragers. Achter de rouwwagens volgden voorop in den stoet de galarijtui- gen met de vertegenwoordigers van de Koningin en de Koningin-Moeder. Op weg naar de begraafplaats trok de stoet langs het stadhuis, waar evenals aan het Prov. Gouvernement, ten teeken van rouw, de gordijnen waren neergelaten. Op de begraafplaats was een buitenge woon groot betoon van deelneming. Daar waren o. m. aanweig de Prins der Neder- landen, minister-president de Geer en na- irtens de regeering minister Kan, leden van Ged. en Prov. Staten, de burgemeesters van tal van gemeenten in Zuid-Holland, leden van het corps diplomatique, het college van curatoren der Leidsche Universiteit en van Studentenvereenigingen, en voorts on- derscheiden andere burgers en militaire au- toriteiten, ond'er wie hoogheemraden, de commandant van het vc-ldleger, oud-minis- ters, leden van de rechterlijke maclit en be stuursleden van vereenigingen. Aan de groeve werd het woord gevoerd door minister Kan, de wnd. commissaris der Koningin, Jhr. von Fisenne, door den burgemeester van den Haag, mr. Patijn, door jhr. de Geyselaar namens het college van curatoren, voor den Senaat der Leid sche Universiteit, terwijl ook werd gespro- ken door vertegenwoordiger van Ambte- naarshonden. De zoon van den ontslapene dankte voor de betoonde deelneming. De Prins bracht gister nog een bezoek van rouwbeklag ter sterfhuize. hoofdbaan do'oT fiH deraWfli'®t was. Tegen den middag was een en ander weer in orde gebracht. GEEN PARLEMENT MEER IN ITALIe. ROME, 6 Jan. Nu de nieuwe Kamer niet meer wordt gekozen volgens het oude systeem, doch zoo goed als geheel door de regeering wordt benoemd, wordt gezocht naar een naam voor dit lichaam, waar door het woord „parlement" niet meer be- hoeft te worden gebruikt. Het is waar schijnlijk dat de nieuwe „parlementaire instelling" in Italie zal worden genoemd t „college van tribunen". EEN E1GENAARDIG DUEL. WARSCHAU, 6 Jan. Naar uit Wilna gemeld wordt heeft gisteren een eigenaar- dig dud plaats gehad tusschen een luite- nant en een studtent. Beide duellanten slo- ten zich in een kamer op, blinddoekten zich, doofden de lichten en begonnen op elkaar te schieten. Na verloop van vijf mi- nuten vroegen beiden om geneeskundige hulp Met hoofdwonden en doorschoten lengen werden zij! in zorgwekkenden toe- stand naar het ziekenhuis overgebracht. HEVIGE HOTELBRAND. LONDEN, 6 Jan. Naar uit New York gemeld wordt werd gisteren een meer dan 100 jaar bestaand Hotel te Ossining door brand verwoest, waarbij drie gasten den dood vonden. De brandweer wist 35 perso nen uit het brandende gebouw te redden, van wie er 8 echter ernstige brandwonden opliepen. Gem-eld wordt nog, da-t in het afgeloo pen jaar reeds driemaal gepoogd is dit hotel in brand te steken, BU1LENPEST IN SAO PAULO. LO-NDEN, 6 Jan. Berichten uit Sao Paulo melden, dat volgens mededeeling der Braziliaansche regeering in de nabij- heid van Parnahibe in den-staat Sao Paulo 25 gevallen- van buitenpest geconstateerd zijn. Tien personen zijn reeds bezweken. EEN SCHERMUTSEL1NG OP DE GRENS VAN LITAUEN? WARSCHAU, 6 Jan. Volgens bench- ten uit Poolsche bron moet gisteren aan de Poolsch-Litausche grens een schermut- seling hebben plaats gehad. Een afdeeling Litausche troepen zou de grens overschre- den hebben en daarbij in botsing zijn ge- komen met een Poolsche grenswacht, die hen gelastte terug te trekken. Hierop werden schoten gewisseld, waarbij aan Li tausche zijde een soldaat werd neergelegd, terwijl verscheidene anderen gewond wer den. Programmes van V rij dag 6 tot en met Donderdag 12 JanuarL Theater Cinema Americain. HoofdnummerZonsopgang (dram, kunsi Werk). Hoofdrollen: George O'Brien, Janet Gay- nor en Marganet Livingstone. Alkmaarsch Bioscoop Theater. Hoofdnummer Vrijdag, Zaterdag en Ion dag: El-Hakim (De meester der Woestijn) sensatie. Hoofdrollen: Lewis Stone en Barbara Bed- ford. Hoofdnummer Maandag, Dmsdag Woerts dag en Donderdag: Potsdam (Het noodloi eener Residentie). i Hoofdrol: Paul Otto. Victoria Theater, HoofdnummerDe heerschappij der Zee, (rom., 9 acten). Hoofdrol: William Bcyd. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD Dirk Jonker en Pietertje Weder. Leen- dert Smit en Grietje Burgert. Pieter Wil- lem Visser en Anna Molenaar. Jurriaac Ho-man en Mar-garetha Besse. GEB-OREN Gerrit, z. van Gerrit Stroombergen Chris tina van de Leemkule. RADIOFONISCH WEERBERICHT, naar waarn-emingen, verricht in den morgw van 6 Januari. Medegedeeld d-oor het Kon. Nedcrl. Meteorologisch Injluuut te De Bildt. Hoogste barometerstand 776.1 te Coruna Laagste barometerstand 733.5 te Storm, way. Verwachting (geldig tot den avond van 7 Januari): Aanvankelijk stormachtige zuidwcstenjkc tot westelijken of noordwestelijken, later krimpende en afnamenl-e wind, zwaar be wolkt tot betrokken, aanvankelijk nog regei en zachter STORMWAARSCHUWINGSDIENST Geseind van De Bildt hedenmorgen 7 58 uur aan alle posten: „Wordt verwacht storm uit het Zuid-Westen". AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 6 Jan. Zeeuwsche eigenh. 6.256.5-0, Zeeuwsche bon-ten f 7— 7.4-0, Zeeuwsche blauwen 6.757.00 Prentsche Borgers 6.256.50, Spuischi eigenheimers 6.25—/ 6.50. Overige prijzen onveranderd. Geen aanvoer. BIOSCOOP-COMMISSIE DEN HAAG, 6 Jan. Thans is met in- gang van den dag, waarop de bioscoop- commissie in werking zal treden, benoemd in de centrale commissie voor keuring van films, tot voorzitter de heer D. van Sta- veren te den Haag en tot secretaris mr. D ter Veer te Utrecht. HOOGE RAAD VAN ARBE1D. DEN HAAG, 6 Januari. De nieuwe wettelijke regeling van den Hoogen Raad van Arbeid zal op 1 Juli a.s. in werking treden. AUTO GESTOLEN. 's-GRAVENHAGE, 6 Jan. Gister avond is uit de Korte Voorhout een onbe- heerd staande luxe auto, toebehoorende aan Mr. H. te Wassenaar, gestolen. HET FAILLISSEMENT VAN DE VEENDAMMER HYPOTHEKKBANK. 's-GRAVENHAGE, 6 Jan. De Haag sche politie heeft gisteravond aangehouden den heer A. C. M., directeur d-er Veendam mer Hypotheekb. wonende te Den Haag, verdacnt betrokken te zijn bij bedriegelijke bankbreuk in het faillissement van ge- noemde bankinstelling. Ook M. zal naar Amsterdam worden overgebracht. Wij ver- nemen dat de uitbetaling van de tegen 0 Januari betaalbaar gestelde coupons niet doorgaat. BRAND. ZUIDBROEK, 6 Jan. Hedenmorgen is een heerenbehuizing, eigenaar Schreuder, en bewoond door Tielman, afgebrand. Verzekering dekt de schade. GOEDERENWAGEN ONTSPOORD. AMSTERDAM, 6 Jan. Hedenmorgen is nabij Breukelen een wagen van een goederentrein ontspoord, tengevolge vaar- van het verkeer tusschen Utrecht en Am sterdam eenige stagnatie ondervond. De treinen in de richting Amsterdam moesten over ander spoor worden geleid, daar de sos v» (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van beden te il\ 1000. STAATSLEENINGEN. 6 Nederl. 1923 A 5 1919 BANK-1NSTELLINGEN. Kol Bank Indische Bank Handel Mpij Cert, v. Resc 1NDUSTR. OND, BINNENL. Ccntr, Suiker Aand. Holl, Kunstzijde Jurgens Gew, Aand 11 Maekubee Nederl. Kunstzijde Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND, BUITENL, Anaconda Steel Zweedsche Lucifers SUIKER MAATSCH. H, V, A Java Cuituur Cult. Vorstenl Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr Gee, Holl. Olie Kon. Petr RUBBERS. Amsterd. Rubber Bandar Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Lampong Sum. Rubber Rottcrd. Tapanoeli Serbadjadi Silau Wai Sum Rubber Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Gem, Elg Scheepvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederland Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot Niev, Goudriaan Rotterd. Llyod SCHEEPVAART BUITENL. Marine Marine prei TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah Deli Batavia AMERIKA. Southern Rails Union Pacific Wabash PROLONGATIE vorige k Vorige "Koers 1001/8 1016/g 2781A 1757/s 103 151 234 101 3/8 991/8 ioi 1 7 410i/i 552 pl.tn 1.30 278 178 176% 1513/, 234 117 405- pl.m. 1.45 2771/4 550 549-50 115% 806 422 420 184% - 166 1293/, 323V» 1951/2 3453/, 3241/4 322 V" 238 238 258i/» 258 424 229i/o 230 1703/, 171 332 332 161 161 352 205/8 88% 855/s 85 199 1991/4 228 983/g 1351/2 55/16 421/s 2713/, 271 4673/, 465 5091/4 508 56U.4 560 146 1921/.. 643/8 6U/4 233 i/s 403-6 555 548-9/' 113 £02-6 pl.m. 2.— 2763/, 3451,! 322V 234 117-1 1 549 Vs 149 £01-5 pl.m. 2.15 233Vs" 403-5 £04 184 345 V-6 322 20Vw 873/, 84V- 199 134VS 270-1 463-5 508-S 560-2'/.. 199 246 322'/ 171 87' 22S 4633/, j - V06 560 Exdividend. rs 43/s pCt., heden 4 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 100 Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch. Kopenhagen Stockholm Oslo New-York NIET OFFICIEEL, Italie Vorige koers Koers 1 op heden 3 uur 12.097/i6 I2.O914 59.12 V" 59.05V, 9.75V" 9.751/4 34.63i/» 34.61 Vs 47.86 47.82 35.02% 35.02% 66.45 66.45 66.771/s 66.76 66.92Vs 65.95 2.47'5/J6 2.477'g 13.09

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 10