Tn mken ww. n SfacSsnieuws Set waar Is, dan lpl mij hervoorsfel van dc Federatie van den Bond van Drukkerspa- troons alleszins aannemelijk. De voorzitter: Do drukker aan wien het work gegund is, heeft het blijkbaar laten zetten buiten Alkmaar. De beer Woldendorp gevoelde daar- om voor de mo tie, want al is er dan maar f 3-00 aan drukwerk buiten Alkmaar ge- maakt. dan wordt dit nu zeker wel f 2300. De heer K e e s o m wenschte niet in te gaan op de eijfers in de bijlage, omdat hij dit liever aan deskundigen overlaat. Het had echter cok hem getrofien dat vergelijkingen worden gemaakt'die men niet mag maken. Spreker was bizonder getroffen door het- geen op bladzijde 4 van de bijiage staat. Spreker vraagt waarom B. en W. niet aan andere drukkers in de gem.ente pirijscp- gave hebben gevraagd en waarom eerst bij een drukker buiten de gem rente prijso-pgaai gevraagd is. Het komt spreker voor, dat de- drukkerijen hier tcr stede goed geoutilleerd zijn en niet achter "r, he even te staan bij die in andere plaatssn. Dat de gemeentebegroc- ting te Alphen aan den Rij-n wordt gedrukt, is iets anders, ook het drukseii van het Zieken- huisbestek kan hij toegeven; doch niet dat de gemeente-secretarie het work aan een be- paalde firma opdraagt, de gasfabriek aan een ander en het electrisch bedrij! weer aan een ander. Dat de hoof den hierin vrij zijn acht hi] met gewenscht. Ook spreker had gehocrd wat de heer Woldendorp zeide. De drukker heeft het zetwerk buiten Alkmaar laten maken en dit had in Alkmaar kunnen gebeur-en. Hieruit blijkt dat B. en W. geen volkomen controle hebben. In hoofdzaak bestaat de me- morie van toelichting en het gemeentever- slag uit zetwerk en op deze wijze gaat prac- tisch een groot deel van het werk toeh naar buiten en zeker is het wenschelijk dat her w* vw 0drukwerk zooveel mogelijk in de gemeente zijn. tenzij'men het zou geven aan hen, die blijft. Spreker gelooft dan ook, dat het ge- I wenscht is het verzoek van de drukkerspa- die eijfers niet veelomdat elk jaair Bet druk werk niet gelijksoortig is. Alkmaar is geen unicucn in den lande, wanneer zij het adres inwilligt. In Gronin- g'en, Assen, Dordrecht, Zaanda-m en andere plaatsen bestaat deze regeli-ng reeds. De toestand1 in het drukkersbed'rijf is nu eenmaal zoo, dat georgamseerden zich aan die tarieven moeten houden, waarom spr. ver- z-ocht het adres wel te willen aannemen. Spr. wilde nog wijzen op een ernstige kwestie. Het was bij de gemeentebegroo- ting van dit jaar. Spr. citeerde op pag. 11, de door een lid1 gestelde vraag en het ant- woord, dat de kosten van het drukwerk steeds toenemen. O. a. voor een artikel zelfs ■met 75 pet. In de voor ons liggende bijlage noemen B. en W. weer andere eijfers. Gaarne ontvangt spr. ten opzichte van deze eijfers nadtere inlichtingen. De heer Westerhof herinnerde er aan, dat de kwestie voor het eerst 12 Dec. 1924 in den raad in bespreking is geweest. Het col lege waarvan spr. toen nog deel uitmaakte, stond op het standpunt dat, als het mogelijk zou zijn, de vrije concurrence niet moest wor den uitgeschakeld. Spr. persoonlijke meening was toen reeds, dat er een ding voor pleitte het werk in Alk maar te houden n.l. de bepaling bij aanbeste- dingen van bouwwerken dat 80 pet. van de te werk gestelden Alkmaarders moeten zijn. Aan het drukwerk dat de stad uitgaat heeft geen Alkmaarder iets. Meer ideaal zou het zijn om't bij een drukker te laten, die daar- voor speciaal is ingericht. Wie van typogra- fie verstand heeft, zal dit moeten toegeven. De raad heeft dat niet gewild en een eandteren .weg gezocht. Het college hield een confer en- tie met het hoofdbestuur van den bond van Ned. boelcdrukkerijen welk bestuur met na- druk betoogde, dat het werk in Alkmaar goed kan zijn. dat de patroons het gaarne wilden en dat de prijs buiten de stad even hoog zou niet georganiseerd zijn, welk getal gelukkig klein is. Aan de tarieven-gemeenschap zit een rechtsposite voor de werklieden vast, die uit gaat, die in andere bedrijven. Het personeel krijgt een klein pensioen, waaraan de werk gevers een belangrijk deel betalen en dit kan een reden te meer zijn om dergelijke bedrij ven te steiunen. Het armbestuur behoeft hier niets te doen en daardoor wordt gemeenfegeld gespaard Ook zijn er hoogere belangen mee gedient. Spr. heeft het werk om de twee jaar willen geven aan verschillende goed ingerichte drukkerijen hier ter stede. Toen werd er gei'n terumpeerd dat't dan toch volgens afspraak verdeeld zou worden en daarom ontstond1 spr.'s denkbe-e-ld het aan een te geven. Het plaat9en van het werk bij de vrije concurrence is mislukt. De patroons worden door hun eigen organisatie nagereden, en zij worden gedwon-gen den vastgestelden prijs te yragen Spr. kan het heerschende systeem niet be- wonderen, maar wij hebben er rekening mee te houden, dat het zoo is. Als men nu wil doorgaan te laten inschrij- ven, brengt men de patroons in verleidin tegen eigen bond en de door hen vastgesteld regels in te gaan. Dit kan niet wenschelijk zijn, bovendien, wat wij ook doeft, v/ij komen van den prijs niet af. En dit was het voor- naamste door spr. en den heer Veen in 1924 naar voren gebracht Spr. kan dan ook meegaan met het verzoek van de Alkm. patroons. Hij wil aannemen. Na de ervaring in het afgeloopen jaar op- gedaan en mede omdat men toch van den prijs niet af komt, wil spr. als het bezwaar van toen wordt ondervangen, het verzoek van de patroonsorganisatie inwilligen. Als men toch hetzelfde moet betalen laat men het dan in Alkmaar maken. Wat het bestek voor het Centraal Zieken- huis betreft, sipr. was er voor dit te laten ma ken in de plaats waar de architect woont. Dit gaat veel vlugger en daarom laat ook hij zijn jaarverslagen in Alkmaar maken en niet op de eigen drukkerij van zijn partij in Amster dam Nu de patroons tegen den tarievenprijs zelf voor de distributie van het werk willen zor- gen, lijkt spr. dit aannemelijk. Spr. diende de volgende motie in: De Raad der gemeente Alkmaar; Gelezen het verzoek van de afdeeling Alk maar van de Federatie der Werkgeversorga- nisatien in het Boekdrukkersbedrijf, met adr haesiebetuigingen der afc't elingen Alkmaar van den A. N T. B. en den N. R. K. G. B.; Besluit: het benoodigde drukwerk ten behoeve dezer gemeente met uitzondering van de Ge- meentebegrooting en ander landelijk uniform werk in ov-erleg met het bestuur van eerst- genoem-de Vereeniging, tegen den minimum- prijs der Bindende Handleiding, op te dragen aan een der Alkmaarsche drukkerijen, aange sloteni bij voornoemde Federatie, die daarbij <ie bevoegdheid heeft het drukwerk ook aan andere hier ter stede gevestigde drukkerijen gereed te kunnen laten maken; Onder voorwaarden: le. dat voor een goede en vlugge uitvoe- ring wordt ingestaan; 2e. dat algeheele uniformiteit bij gelijk- soorCg werk gewaarborgd wordt; 3e. dat de Gemeente het recht behoudt ten alien- tijde de prijzen te kunnen laten contro ieeren 4e. dat het werk wordt geleverd onder voile verantwoordelijikheid der drukkerij aan wien het drukwerk wordt verstrekt. Met deze voorwaarden zijn de bezwaren, die het college destijids had ondervangen, yervallen. Spr. meent, dat dit voorstel door het colle ge overgenomen kan worden. De heer Woldendorp was het in de eerste plaats met den heer Bonsema eens, dat de vergelijkende eijfers slechts betrekke- lijke waard-e hadden. Het kwam hem voor, dat men de jaren niet kan v-ergelijken, omdat het een-e jaar meer gedrukt wordt dan het ander-e. Er wordt gez-egd, dat er niet meer dan voor 300 buiten de stad gedrukt is, doch spr. was medegedeeld, dat zeker voor meer dan f 2000 van het drukwerk buiten de stad gezet is geworden. Dit geschiedde toch zeker ten nad-eele van typografen in Alkmaar. De v o o r z i t te r hoorde dit voor het eerst. De heer Woldendorp: Het werd mij van bevo-gde ziide medegedeeld en als in Alkih'aar wel "drtiklceKjen als die Van de Alkmaarsche Courant en van het Noord- Hollandsch Dagblad, die het well kunnen doen. De voorzitter De heer Woldendorp zei, dat de man het wel kon doen, De heer Bonsema Hij kon dit niet, want hij heeft geen zetmachines. De heer Westerhof oordeelde even- eens aanhouding niet noodig. Spr. stelde een aanvulling van de motie voor, bepalende dat het werk in Alkmaar gemaakt moet wor den, ook als de verantwoord-elijke drukker het w-erk aan een and-ere drukker in Alkmaar geeft. D-e heer Bonsema merkte op, dat de moCe dit reeds fcepaalt. De voorzitter merkte op, dat B. en W. den drukker niet d-e verplichCng hadden op- gel-egd h-et werk in Alkmaar te laten zetten Dc drukker -gaat d-us vrij uit, maar toch steide spreker prijs op het schorse-n van de debatten. Het was van geen belang of de nieuwe r-egelirig -een maand eerder of een maand later in gaat. De heer Bonsema oordeelde, dat er wel bezwaren b-estaan. Met het oog op d-e uniformiteit van- h-et drukwerk is het ge- wenscht, dat de nieuwe regeling met Januari in w-erking treedt. Ook spr. bevestigd-e, dat het juist was wat de heeren Woldendorp en K-eesom hadden medegedeeld. Met tien tegen ach-t stem-men werd be- sloten tot aanhouding van het voorstel tot schorsing van de beraadslagingen. Voor uitstel stemden de heeren: Vogelaar, Ringers, Keesom, mr. L-eesberg, Woldendorp, Covers, mr. Slui-s, Thomsen,, Klaver en mr. Kusters. Hierna gin-g de raad in comite, troons in te willigen mits er waarborgen worden gegeven- dat men met te duur uit is en daar bestaat de noodige garantie voor. De bedoeling is dat een firma verantwoord-Elijk is voor het geheele werk en het over de an dere verd-eelt. Zij willen zelfs de toezegging doen dat de gemeente een calculator kan aans-i -ku om vast te stelkn dat die prijzen niet te hoog Z1JMejuffrouw Carets verklaar-de bij afwe- zigh-eid van den heer Sietsma dat haar frac- tie niet voor de bijlage van B. en W. zal stem-men ornda-t haar fra-cti-e meent dat het drufwerk zooveel mogelijk in de gemeente meet blijven. De Voorzitter oordeelde, dat d-e heer Bonsema er zeer terecht 'd-e aa-ndaeht op ge- vestigd heeft, dat in het voorstel aan den Raad' een tegens-praak schuilt met de mede- d-ecling die spreker in d'en Ra-ad he-eft ge- daan en die hij h-erhaald- heeft bij zijn toe lichting op de tegrooting 1927 Spreker kan daarop niets anders ant- woorden dan dat hij zich verleden jaar ver- gist heeft en ten on-rechte die inlichtin-g aan den- Raad heeft verschaft. Hoe het mogelijk is dat spreker op grond^ van die verkeerde inlichtingen sprak kon niet meer woro-en na- gegaan, maar hij- betreurt dit ten zeerste. D-e Raad weet dat sp-reker niet opzettleijk ver keerde inlichtingen heeft verschaft. Ten aanzien van h-et bestek van h-et zi-eken- huis, beloogd-e spreker, dat men dit in Hil- v-ersum heeft laten drukke-n om den daar won-enden architect het heen- en weer zenden van de drukproeven te besparen, waa-rtoe B. en W. ver-plicht waren, om-da-t het m-et bui- tengeWonc sn-elh-eid mo^st g€beuren. In het algem-een bestaat tegen h-et heen en weer zenden van drukproeven geen bezwaar. Het bestek blijven B. en W. dan ook als een uit- zendingsgeval -beschouwen, bij ieder ander systeem zou h-et met dit bestek ook zoo zijn gegaan. Inderdaad is den brief van den drnkker over zijn vergissin-g bij h-et b-erekenen van d-e prijzen ingekomen. Het liep niet over een belangrijk-e som en di-e vergissing is hersteld geworden. Spreker hoord-e voor h-et eerst, dat de gemeentebladen voor 1926 niet gebracht zijn 'ten last-e van den dienst 1926 Ook daarbij gaat het echter ni-et over een belangrijk b-edrag. H-et is echter mogelijk, d-at het in't begin 1927 betaald is en toch ten laste van 1926, omdat d-e rekening in jun-i wordt afgesloten. Spr. heeft ter secretane geen bevestiging van de m-ededeeling van den heer Bonsema kunnen vinden. Het verschil over d-e eijfers kon spreker w-el oph-el-deren. B. en W. hadden gegeven, de totaal drukw-erkkosten, van de gemeent-e- secretari-e en van d-e d-ienslen, terwijl het in het and-ere stuk gaat over de d-rukwerken van d-e secretarie. Wat de h-eer Keesom opmerkte over d-e decentralisatie, dat is juist de vraag waarom het gaat. Bij het drukwerk doet het zich niet voor, dat men goedkooper uit is, als men groote hoeveelheid bij een brengt, dan dat men het werk in kleinere partijtjes uitgeeft Wanneer het verzoek van d-e druk-kers wordt ingewi-lligd dan wordt het werk all-een vol gens het bondstarief uitgevoerd. In ons idee zou er bij centr-alisatie w-el voordeel zijn, door het buiten Alkmaar te laten drukken Spr. wil daarvoor niet pleiten, omdat dit een sch-erpen toestand zou geven. De opmerking van den heer Woldendorp had spr. buitenge- woon getroffen, dat was iets, wat B. en W. niet wisten. Zij hadden g-edacht dat bet werk w-el in Alkmaar zou worden uitgevoerd. Uit de mededeeling trok spr. twee conclusies. Als het zoo is, dat - le drukkers h-et werk hier niet konden uitvoeren De heer* Woldendorp: Hij kon het wel, maar het was voor hem goedkooper, het buiten te laten doen. De voorzitter: Als het niet kon, dan m-eend-e ik eerst te moeten vragen, hoe men het dan mogelijk wilde maken, dat het in Alkmaar wel kon, maar uw m-ededeeling maakt het nog belangrijker en ik vind dit van groot belang, waarom ik dit wel eens nader wil enderzoeken. Het geeft een onverwachte draai aan de debatten, waarom ik voorstel de verdere behandeling van de zaak te schor- sen tot de volgende vergadering, want ik moet toegeven dat dit in ons systeem, iets onverwachts is. De heer Bonsema oordeelde, dat er geen aanleiding bestaat om de behandeling aan te houden. Het gaat hier over loon zetten en als die drukker dat niet kan maken, dan zijn er HELDEN DER LUCHT. Luitenant Koppen over zijn vlucht naar Indie. Een boeiertd t elaas. Een dankbaar publiek Een goed- g-evulde Gulden Vlies-zaal, wach- tend op den spreker, luitenant Koppen. Voor den aanvang van d;e lezing, even, de burgemeester voor het voetlicht om den spreker te introduceeren. Hij gewaagt van den held-enmoed -en de ondernemingsgees-t, de groote volharding, betoond door Koppen, Fry-ns en Ellerman bij hun recordvluch-t naar onze ove-rzeesche gew-esten. Hij wijst er op, da-t het eigenlij-k dwaas is om bij Holland's glorie steeds te denken aan Trom-p, de Ruyter, aan onze cultuurperiode bij uitnemendheid: de goud-en eeuw, dwaas, omdat Holland de laatste jaren opnieuw de belangstellin-g der gansche wereld voor zich opvraagt en op vel-erlei gebied zich een eer-eplaats ver- overt niet het minst voor wat d-e luch-t- vaart betreft. Ook Alkmaar heeft medegeleefd- met Kop- pens vlucht -naar I-ndie en st-elt er prijs op, den koenen vlieger z-elf te hooren verhalen van zijn wed-ervaren. Men bewondert hem, omd-at hij -bew-ezen heeft een Hollander te zijn, die i-n staat is tot daden, een Hollander, zooals er noodig zijn om ons land-je opnieuw aan de spits der natien te brengen. Een vluch-ti-g appl-ausje. Dan schuiven d-e gordijnen op het toon eel van een en staat luitenaift Koppen naast het witte doek, waarop d-e tijdens de vlucht ge- maakte foto's gereprodueeerd zullen word-en. Een- klei-ne gestalte, met een van energie ge- tuigend- gelaa-t. De zaallichten dooven. De spreker begint zijn relaas. Een eenvoudig, sober verhaal, be- scheiden gewagend van al de moeilijkheden, die overwonnen zijn, breedvoerig vaa-k in gaand op details en kleine gebeurlijkheden, die geestig verteld de hoorders amuseeren. De voorbereiding De voorbereidingNegen jaar lang a-lle mogelijk- en onmogelijk-heden best-ud-ee- ren, de route vaststell-en i-n den tijd reeds (1918) dat de eerste groote vluchten onder- nomen werden door buitenlanders. Als eind-elijk het plan gereed is een teleu-r- st-elling: Van der Floop is Koppen voor ge weest! Opbergen maar w-ee-r. Het plan -komt nog wel -eens te pas Na een paar maanden opnieuw probeeren. Holland toont geen bela-ngstelling. Er is geld noodig en dat is in ons land bij 't onder- nemen van iets bizonders een kwaad ding Weer opbergen dus Dan komt er weer int-eresse bij het publiek, men vraagt naar voorstellen. Inmiddels ver- trekken Geysendorfer en de zijnen, zonder veel voorbereiding en slagen! Koppen zet door, weet niet van opgeven. Het geld is er thans. Het verze-keren van- het toestel levert moei lijkheden op Zoowel in Amsterdam als Rot terdam en v-erschillende st-aten moet het af- zonderlijk worden verzekerd. Ten slotte komt oe verzekering in zes verschillende lanien en met zeven premies tot stand. Het doel. Wat was het do-el na twee voorafgegan-e vluchten van anderen? In de allereerste plaats het volbrengen van een postvlucht heen en weer binnen vier weken. Over groote etappes vliegen Na- gaan wat een driemotorig vliegtuig (Van der Hoop en Geysendorfer gingen beid-e met vliegtuigen van ander type) op een langdu- rige reis presteert. Ten slotte: het brengen van een wereldrecord op Hollandschen naam. All-es is gereed om te vertrekken, Een vlieg tuig, een gramofoon, cognac, noodzakelijk-e -kleeding etc. -— en drie wa-kkere mannen. De vlucht. Op den eersten October (omdat het aardi- ger staat 1 October te gaan en den 31 en te- rug te keeren, dan op 25 September te gaan en 26 October terug te keeren!) even na zonsopgang de lucht in. Een stevig windje in den rug. Op Sofia aan. Het toestel hou-dt zich schit-terend, het tra- ject wordt binnen den geschatten tijd afge- legd. Den volgenden dag van Sofia naar Aleppo Europa wordt v-erlaten. Het Oosten daagt op. In Aleppo bereiden de Franschen dal vliegers een charmante ontvangst. Zij heb ben een collec-tie foto's van hen, die reeds -eerder op afstandvluchten Aleppo aand-eden On®e landgenooten behooren d-aar thans ook bij. Avonturen in een bar, waar bij uitzonde ring dien avond iiiet geschoten wordt Vroeg op en Eushir. "b In stille momenten van overpeinzing brengt een „Caravellis"-sigaret U in de stemming om met energie en doortastendheid te be- reiken, wat ge wilt. Femina Fine Fleur Reve d'Or Specials Favorites Prime (Stroomondstuk) 2 zonderhed-en. Den volgenden dag van Bushir naar Karachi. Buffels in d-e stad, die alle ge- regeld verkeer belemmeren. Ook ditmaal een charmante ontvangst. De E-ngelschen stom- verbaasd over -een vlucht van Amsterdam uit in 4 d-agen tijd. Een wereldrecord! Van Karachi naar Allahabad. Na het ver- trek uit deze stad weer terug, want een cycloon zit in den weg en is niet te ontvlie- gen. Dan via Benares naar Calcutta, de grootste stad van h-et Britsch-e Rij-k na Lon-den. Van Calcutta een dag later, over Rangoon n-aar Bangkok in Siam. Schitterend gebouwde stad, fraaie paleizen, menschen die in hun hemd ioopen. Drassig land-ingsterrein, man- kem-ent aan ee-n der pootj-es van d-e Post-duif Flul-pvaardig-e Siam-eezen. Dan na twee d-agen weer verder, het grootste zeetraject over, naar Singapore. En ten slotte van Singapore naar Munto-k De vli-egers zijn opnieuw op Hollandsch grondgebied! Van Mun-tok naar Palembang, waar d-e koene aviateurs een half uur te vroeg arriveeren en de officieele ontvangst in- 't water dreigt te vallen Geen -nood. D-e resident en zijn vrouw stijgen in. het vliegtuig gaat de lucht in voor een half uurtje. Inmiddels arriveeren de be- langstellenden en autoriteiten. De Post-duif daalt en de resident houdt heel gemoede- reerd zijn b-egroetingsrede Na Pal-embang Batavia. D-e reis is vol- bracht in 9 vliegdagen. Een record! Pauze. Een geestd-riftig applaus van de hoorders. Luitenant Koppen verdwijnt eh zoekt, vergezeld van de Alkmaarsche comite- 1-ed-en in de -kof-fiekamer veraaeming. Niet echter voor langen tijd, want opnieuw doo ven d-e lichten en thans volgt het verhaal van1 De tfiuisreis. Een sober, bescheid-en relaas van cognac, een gramofoon, en vliegtuig, het weer, het landschap en de verzwegen wilskracht en heldenmoed van de drie dapperen, Koppen Frijns en Ell-erman. Overal een prettige be- jegening, voorspoedig weer, geen pech, b-e halve in Allahabad, waar de olieleiding het vertikt naar b-ehooren te functioneeren. Veel foto's op het witte doek. Een ont- moeting met den Duitschen adspirant-Oceaan- vlieger Konnecke, die maar niet over den grooten haringvijver vloog, maar het Oosten in trok en strandde Dan doemt Europa weder op. Sofia als J tusschenstation. Dan Amsterdam. Het werk is volbracht! Het doel is berei-kt! De resultaten. Wat de resultaten zijn? Een postvlucht been en terug is volbracht in 16 vliegdagen. Dat beteekent een record Voor niet minder dan f 24000 post werd overgebrachtBew-ezen werd, dat een goede luchtverbin-di-ng tusschen Amsterdam en Batavia mogelijk is! E-en andere vraag is, of de vlucht op de- zelfde wijze zai kunnen worden verricht als door d-e bemann-ing van de Postduif. Luitenant Koppen meent van niet. De etappes moeten kleiner zijn. want de vlieg tuigen zullen zwaarder beladen moeten wor- d-ai. Men zal over het geheele traject meer toestellen moeten benutten om tijdverlies te verm-ijden, enz., enz. Maar ten slotte zal een goede verbinding tot stand kunnen komen in 11 a 12 dagen. Vooral wanneer men in deze samen kan wer- ken met andere belanghebbenden, bijv. mel Eng-eland. Komt zij tot stand, dan zal Ned-erland de langste luchtvaartlijn ter wereld in het 1-even h-ebben geroepen!!! Opnieuw een luid applaus. Luitenant Kop pen buigt eenige mal-en. Het licht vlaml wed-er op. Een kort dankwoord van den burgemeester en de talrij-k-e toehoorders zoeken hun huizen op, uiterst voldaan ov-et sprekers sober en bescheid-en relaas van zijn moedigen tocht. Ziedaar eenige notities, gemaakt i-n d< d-uistere zaal tijdens luitenant Koppene lezing over zijn recordvlucht naar onze k-o- lonien. Het relaas was, zooals wij reeds zei- den, boeiend en vol kl-eur. Het was, alsof een film werd afged-raaid-, aanstip-pend de b-e- .langrijkste feiten. Maar h-et mooist-e van dezen belangwek:-, -kend-en avond was ong-etwijfeld de groote be- sch-eidenheid, aan d-en dag gelegd door den leid-er van het drietal mannen, dat in Octobei van h-et vorig jaar zooveel moed en volhar ding toonde te bezi-tten. Tot onze verwonderifig bemerkten wij bit het betreden der zaal,-dat men bet niet noo dig had geoordeeld voor een perstafel t< zorgen. Vooral daar het hier een lezing mei lichtbeelden betrof en het maken van notifies in een dOnkere zaal dus vrijwel onmogelij) was, zou een ietwat b-etere voorbereiding wel gewenscht zijn geweest. PREDIKBEURTEN. 8 Januari 1928. Alkmaar. Groote kerk, 10 uur, Ds. Hak. H. A. Consistoriekamer Waensdagavond 7 uwrt Ds. Deetman. Waakt en Bidt Woensdagavond 7 uur, Ds Verwaal. Kapel, half elf, Ds. Baar. Avond 6 uur, Ds. Hak. Dan-kz. Doopsgez. kerk, 10.30 uur, Ds. Westra^ 's avonds half acht, Uitvoering Weihnachis- oratorium v. Muller, solo's en koor. Evong.-Lutherscire kerk, 10.30 uur, Ds. Makkin-k. Remonstr.-Gere for meer de kerk, 10.30 uur, Ds. J. H. Smit Si-binga, rem. pred. te Nieuw- koop. Gereformeerde kerk, 10 uur en 5.30 uure Preeklezen. Collecte Theol. School. Hersteld Apostolische Gemeente, Tow- saintstraat. Voormiddag 10 en nam. 5 uur on Woensdaga-vond 8 uur diens-t. Tuinzaal Harmtonie Vereen. Calvijn, Dott-i derdag 12 Jan. a.s. des avonds 7 uur, Ds-. J. H. Leemans van Delft. LEGER DES HEILS. Zondag 8 Jan. a.s.: v.m. 7 uur bids-tond; v.m. 10 uur Heiligingsdienst; n.-m. half 4 Verblijdmgssamenkom-st. N.m. half 8 groote verlossingssamenkomst, zangbrigade zingt, muziekkorps speelt. Geredde zondaars gt- tuigen. ODPtns

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 6