m MarktbeHcMen MISTEMDAMSCHE BE(JR§ NATIONALE COMMISSIE TEGEN HIET ALCOHOLISME. Naar wij vernemen heeft de bijzondere commissie uit de N. C. A. voor de Alcohol- oursussen voor Studenten dit keer het plan opgevat in de steden Amsterdam. Den Haag, Utrecht, Haarlem en Nijmegen bijeenkomsten te organiseeren voor de leerlingen der twee hoogste klassen van Gymnasium, Lyceum, H. B. S. en H. H. S. Het doel, dat de commissie zich hierbij stelt, is reeds de aanstaande studenten voor te lichten omtrent de gevaren, die de alcohol in de studentenwereld vooral voor de aan- komelingen nog steeds oplevert. Om dit doel te bereiken heeft de commissie zich door middel van een circulaire gewend tot de hoofden van de onderhavige onderwijs- inrichtingen in genoemde plaatsen met het verzoek hun medewerking aan de plaatselijke comite's, resp. onder voorzitterschap van Prof. Dr. J. van Rees (van wiens overlijden zoo juist bericht inkwarn), Mr. H. Willemse, Ds. A. J. Montijn, Prof. Dr. F. M. van Wal- sem en Dr. F. Banning, te willen verleenen. In het meerendeel van de gevallen is dit ver zoek gunstig ontvangen. In Haarlem en Den Haag zal als spreker optreden, Dr. Joh. van der Spek, Directeur geneesheer van het Chr. ZenuwlijdersinsU- tuut te Heemstede, in Amsterdam o.a. Dr. A. de V'letter, rector van het Kennemer Lyceum te Bloemendaal, in Utrecht Dr. C. P. Gun ning, rector van het Amsterdamsch Lyceum en in Nijmegen Prof. Dr. Gerard Brom. De bijeenkomsten zullen in de maanden Januari, Februari en Maart 1928 plaats vin- den. TERUG NAAR DE OUDERS. De Venlosche politie is het gelukt, den va- der op te sporen van het 14-jarig meisje, dat dezer dagen aangehouden werd op de Kleine Heide en weigerde naam, woon- en geboorte- plaats op te geven. De vader is gebleken te zijn een woonwa- genbewoner, die thans met zijn woonwagen staat te Crefeld aan de Verloerstrasse. Het meisje is naar Duitschland terugge- bracht en onder het ouderlijk gezag gesteld. HET 1JS IN DE ZUIDERZEE. Het is de Urker postboot gistermorgen niet mogen gelukken, zich een weg door de ijs- massa's te banen om Enkhuizen te bereiken Op zeer korten afstand van de Urkerhaven mcest zij terugkeeren. Voor 'n honderdtal pas sagiers, zoowel visschers wier vaartuigen grcotendeels te IJmuiden liggen, als dienst- bcden die op het vasteland in betrekking zijn, was het een groote teleurstelling. DE HULDIGING VAN DE BEMANNING VAN DE „ALHENA." Gistermiddag half 4 kwam de „Alhena" tc Roterdam in de Lekhaven voor den wal, be- groet door de hoera's van zeer vele belang- stellenden en het gefluit van de schepen in de haven. De redders van de opvarenden van het Italiaansche stoomschip „Prinses Ma- falda" waren reeds van half 3 afgewacht. In de loods „Argentinie" van Thomson's Havenbedrijf te Rotterdam werden na aan- komst van de „Alhena" in de Lekhaven, kapi- tein en bemanning gehuldigd. Toen zij bin- nenkwamen, speelde een orkestje „Dank na alien God." Daarna voerde namens de directie en Raad van Beheer van de Reederij Van Nievelt Goudriaan en Co., de heer A. J. N. Gou- driaan, het woord. Hij las een telegram van de Koningin voor, waarin van de grootste bewondering voor hetgeen de kapitein en de bemanning van de „Alhena" hebben voi- bracht, wordt gewaagd. Toen speelde de mu- ziek het WiPheimus en daarna heeft de direc teur dank gebracht voor de buitengewon? hooge cpvatting van plicht, die de bemanning heeft getoond en dank gezegd op de wijze waarop de blauwe vlag der Maatschappij is hoog gehouden. Hij overhandigde een lau- werkrans en hoopte dat tot in lengte van da gen ook het schip zich zal herinneren wat de bemanning heeft gedaan. De directeur decide mede, dat de maat schappij 5000 beschikbaar heeft gesteld, in overlegmet den kapitein te verdeelen onder de redders. Namens het kantoor- en technisc'n personeel werden toen aan den kapitein en alle leden der bemanning zilveren cigarettenkokers aangeboden. De kapitein, de heer Smoolenaars, heeft met enkele hartelijke» woorden bedankt voor de buitengewone ontvangst. De Italiaansche gezant, graaf Barbaro. overhandigde reeds bij het binnenkomen te IToek van Holland den kapitein namens de Italiaansche regeering een met vele linten ge- sierd bloemstuk. Aan bakboordsteven was reeds een groote grans gehangen door Smit Co.'s internationalen sleepdienst. Na den heer Goudriaan voerde minister v. d. Vegte het woord, den kapitein en de be manning prijzende voor hun menschlievend optreden en plichtsbetraehting. Hij decide mede, dat het de Koningin behaagd heeft verschillende der opvarenden van de Albena een onderseheiding toe te kennen, voor hun menschlievend hulpbetoon. Een groot aantal telegrammen van hulde aan de redders was binnengekomen. De heer van Reenen, chef van den techni- schen dienst van Van Nievelt Goudriaan, bracht de hulde en de gelukwensehen over van het personeel van het kantoor, het maga zijn, den buitendienst en de binnenvaartui- gen. JAN MUSCH NAAR INDIe. Naar wij vernemen is de bekende acteur Jan Museh voomemens in Augustus a.s. met een gezelschap een tournee door Neder- landsch-Oost-Indie te ondernemen. De heer Musch zal echter het verband met ket Schouwtooneel niet loslaten. HET FAILLISSEMENT VAN DE ^eendammer hypotheekbank. Naar aanleiding van de fai lietverklaring fan de Veendammer Hypotheekbank heeft de j,I lov. Gron. Crt." zich om inlichtingen ge- wena tot den accountant, den heer W. Bieze K Vcfflilam, die in de laatste wees een hard- nekkige actie heeft gevoerd om te verkrijgen, cat in een comite van pandbriefhouders "ook vertegenwoordigers van het Noorden zitting neCben. De heer Bieze verklaarde, dat er aan- vankehjk te Veendam groote cntsteltenis heeft geheerscht. Hii heeft in de laatste veertien da gen tweehonderd gedupeerden bij rich" gefiad, doch nu het faillissement er door is, voelt men zich opgelucht. Vrij algemeen is men voldaan, want, terwijl men vreesde alles kwijt te zijn, beteekent het faillissement, dat veertig procent gered is, zooals zoo ongeveer kon worden nagerekend. Dat er bedrog werd ge- pleegd, was geen verrassing. Sedert tien da gen, zeide de heer Bieze, hebben wij zeer veel inlichtingen ge' regen en wisten wij, dat er bedrog was gepleegd. De justitie heeft der- halve ambtshalve moeten ingrijpen en de menschen, die op onrechtmatige wijze geld hebben verkregen, zullen genoodzaakt war den dit terug te storten. Men schat het bedrag van de schulden der bank op zes millioen. Hoofdzakelijk zijn de benadeelden Groninger landbouwers. Een vergadering van pandbriefhouders door de Vereeniging voor den Effectenhandel bijeengeroepen zou heden plaats hebben te Hilversum, maar de Justitie meende reeds eerder te moeten ingrijpen. Omtrent het faillissement der Veendammer Hypotheekbank wordt nog het volgende mede- gedeeld. Gisteravond heeft de Officier van Justitie bij de Amsterdamsche Rejhtbank de aanhou- ding van den president-commissaris en de directie der bank verzocht. De president-com missaris werd in zijn woning aangehouden. De tegenwoordige directeur op het kantoor van een bekend Haagsch advocaat, met wien hij juist in bespreking zat. Naar vernomen wordt, heeft de Veendam mer Hypotheekbank voor 8 millioen aan pandbrieven uitgegeven, waarvoor een be drag van 4 ton aan rente betaald moet wor den. Aanvankelijk verwachtte men nog, dat de bank aan deze verplichting zou vo'doen, waarom men de coupons per 5 Januari be- taalbaar had gesteld. Toen dit echter niet geschiedde is de failllissementsaanvraag ge- volgd. Naar verluidt, zouden de activa der bank ten bedrage van enkele millioenen verdwenen zijn. Alles bijeengenomen, is er thans een te- kort van 6.4 millioen. Voorts heeft de Veendammer Hypotheek bank nog twee contracten loopen met een bankinstelling te's Gravenhage. Onderzocht wordt nog, wat van deze contracten te red den zal zijn. Flet bestuur der Veendammer Hypotheek bank heeft appel aangeteekend tegen de fail- lietverklaring bij het Amsterdamsche Ge- rechtshof. Gisteren was er reeds een bereid- verklaring cm een U mi'lioen terug te stor ten, gedaan door een der thans gearresteer- den. Naar vernomen wordt, zou heden door twee gei'nteresseerden een verklaring zijn af- gelegd, waarbij zij zich verbinden een bedrag van 3 millioen te storten, indien het faillis sement opgeheven wordt. Men verwacht, dat door deze aanbiedingen de koers der pand brieven, bij vernietiging van het faillissement, aanmerkelijk zal stijgen. De verdere saneering zou dan kunnen wor den toegepast op de wijze, zooals het comite, dat zich de behartiging der belangen van pandbriefhouders heeft ten doel gesteld, zich heeft voorgenomen. EEN VERGIFTIGINGSGEVAL. ,9ister heeft zich te Leiden een erristig ver- giftigingsgeval voorgedaan, waarvan mej. A. H. het slachtoffer is geworden. Zij had bij een drogist in Leiden een dosis Karlsbaci- zout laten haien en daarvan een gedcelte in- genomen. Korten tijd daarna deden zich Ver- giftigingsverschijnselen voor, zich uitende in hevige krampen. Op medisch advies werd zij naar het academisch ziekenhuis vervoerd. Fiaar toestand baart wel eenige zorg. De politie werd intusschen gewaarschuwd en deze stelde een onderzoek in bij den dro gist, waar bleek, dat de man inplaats van Karlsbad-zout soda had afgegeven. Den drogist treft in geen geval schuld, wijl is komen vast te staan dat de soda inste- de van het door hem bestelde Karlsbad-zout van een grossier werd ontvangen. Procesverbaal is opgemaakt. HET LAGER ONDERWIJS AAN SCHIPPERSKINDEREN. De schippers eischen leerplicht. Vrijdagavond werd te Zwolle een druk- bezochte vergadering gehouden van schip pers, bijeengeroepen door de commissie van loezicht op de Binnenvaartschool te Zwolle. In deze vergadering hebben het woord ge voerd mej. mr. C. Frida Katz, lid der Tweede ICamer der Staten-Generaal, de heer G. de Jong, directeur voor het Onderwijsfonds voor de Binnenvaart en de heer T. L. Mellema, Inspecteur voor de Scheepvaart te Gronin- gen, over het Lager- en vakonderwijs aan schipperskinderen en schippers. Uit de verga dering spraken nog verschillende schippers, die alien opkwamen voor Lager Onderwijs aan schipperskinderen. Tenslotte werd een motie aangenomen, waarin werd betoogd, dat op den duur geen vakonderwijs mogelijk zal zijn zonder vol- doende lager onderwijs en dat het volgens het uniforme leerplan van het Onderwijs fonds voor de Binnenvaart, samengesteld door de vertegenwoordigers van alle onder- wijs-organisaties, mogelijk is, den schippers kinderen in drie jaar voldoende onderwijs te geven. Besloten werd zich tot de regeering te wenden met het dringend verzoek zoo spoe- dig mogelijk de noodige wettelijke maatrege- len te willen nemen voor de invoering van leerplicht voor alle schippers, zoodra het register van schipperskinderen van het Onderwijsfonds voor de Binnenvaart gereed zal zijn met voldoenden staatssteun voor alle schippers, die hun kinderen gedurende drie jaar aan den wal willen plaatsen. INLIJVING. Op 1 Februari a.s. zal eene inlijving van dienstplichtigen der lichting 1928 plaats hebben voor de Luchtvaartafdeeling, de Com- pagnieen Hospitaalsoldaten, de onbereden Artillerie, de bereden Artillerie, de Compag- nie Intendancetroepen, en de Gavalerie. DE MOORD BIJ AKEN. Omtrent den moord, waarbij een man, af- komstig uit Kerkrade, van het leven werd be- roofd, wordt nog het volgende gemeld: De verslagene, die in een roggeveld werd gevon- den, heet Corn. Leinen, 54 jaar, gehuwd, wonende te Bleyerheid, Duitscher van ge- boorte. De schedel was hem totaal verbrij- zeld. politie te Kerkrade aangehouden de kostgan- ger van den verslagene. Men meent, dat hij meer van de misdaad afweet. Voorts zijn ver schillende personen gehoord. KORTE BERICHTEN. Te Oss is geheel afgebrand de woning van de wed. Boeren, gelegen op den Ru- waard. Van den inboedel kon weinig gered worden. Ds. F. ten Cate, predikant der doops- gez. gemeente te Sappemeer, heeft Woensdag zijn zilveren ambtsjubileum gevierd. Ds. ten Cate was vxoeger o.a. verbonden aan de ge meenten te Broek op Langendijk en Pur- merend. Donderdagavond werd ten stadhuize te Breda door den burgemeester, mr. Van Sons- beeck, namens het gemeentebestuur gelnstal- leerd een commissie uit de ingezetenen ter voorbereiding van de viering van het a.s. eeuwfeest der Koninklijke Militaire Acade- mie. Te Venlo werd Woensdagnacht op drie plaatsen ingebroken. Er weraen te zamen 20 en eenige tuingereedschappen gestolen. Donderdag is een werkman, bij de los- sing van een schip in de haven van de Hoog- ovens te IJmuiden, ernstig aan het hoofd ver- wond door een vallend stuk erts. Na eerst voorloopig te zijn verbonden, werd de getrof- fene later naar het Roode Kruis Ziekenhuis te Beverwijk voor verdere behandeling overge- bracht. S|SOB*t VOETBAL. Door het ijs en de feestdagen is men het voetbalspel bijna vergeten. Doch voor mor- gen staan weer een aantal wedstrijden op het competifieprogramma. Indien het Alcmaria-terrein bespeelbaar is (zeker is dat momenteel nog niet) zal Ale- maria cen thuiswedstrijd spelen tegen W F C. Deze tweedeklasser heeft getoond, dit jaar tot een der beste elftallen te behooren. Alcmaria zal dus alle krachten moeten in- spannen om den eersten competitewedstrijd in het nieuwe jaar te winnen. De opstelling is als gewoon. De andere tweedeklas A. wedstrijden zijn: H. R. C.D. E. C„ Hollandia^West- Frisia-, K. F. C.Holder en Z. V. V.—V.S.V ALKMAARSCHE PADVINDERS. Verkenners. Zaterdag 7 Jan. 1928: Tocht naar Enk huizen half 6 precies op het Stationsplein. Brood, en 3 meenemen. Woensdag 11 Jan.: patrouille-avond, aan- vang 7 uur. Zaterdag 14 Jan.: oefening aanvang 2 uur W e 1 p e n. Woensdag 11 Jan.: oefening aanvang 2 uur. Het' parket te Aken heeft onmiddellijk een onderzoek ingesteld. Inmiddels is door de BEWEGING IS ONMISBAAR. Bij de beste voedering en een zindelijke, luisvrije behuizing kan het toch nog gebeuren dat kuikens slecht opschieten of merkbaar achterblijven. Men gaat dan zoeken naar de oorzaak, maar vergeet daarbij zoo licht dat jonge dieren ook voldoende ruimte moeten hebben om zich flink en vrij te kunnen bewe- gen. De ervaring leert dat lichamelijke be- weging op de ontwikkeling van de jonge die ren een zeer gunstigen invloed heeft Dit be- rust daarop, dat door oefening de voornaam- ste organen zich sterker ontwikkelen. De spieren, dat zijn die deelen welke men ge- woonlijk vleesch noemt, bestaan uit vezels en kunnen des te meer presteeren hoe meer ve zels zij bezitten. Bij den opgroei nemen de spieren in omvang toe, met andere woorden, het aantal vezels vermeerdert sterk. De nieuw-vorming van deze vezels neemt juist toe hoe meer de spier gebruikt wordt met in achtneming van de vereischte momenten van rust. De spierwerking versterkt op haar beurt het skelet en vooral de gewrichten. De beweging toch ontstaat door samen- trekking en weer daarop volgende strekking der spierbundels, waarmee gepaard gaat een versterking van de banden en pezen en een verharding der beenderen. Als een spier werkt worden stoffen ver- bruikt en daarom moeten weer nieuwe stoffen toegevoerd worden. Deze behoefte aan nieuwe krachtstoffen bevordert den eetlust, het orga- nisme tracht door het opnemen van voedsel het ontstahe verlies te dekken. Hierbij speelt het bloed de hoofdrol, het voert de stoffen aan, die in de spijsverterings-organen zijn gevormd. In de spier worden deze stoffen omgezet; eiger.lijk een soort verbranding grijpt er plaats. door opneming van zuurstof uit de lucht. In de longen gebeurt deze on- misbare wisselwerking, want de afgewerkte stoffen moeten verwijderd, opgeruimd wor den. Evenals in een haard asch en rook er uit moeten om hem brandende te houden, evenzoo moeten de stofwisselings-producteo een uitweg vinden, opdat de spieren niet ver- moeien en krachteloos worden. Het bloed voert dus aan wat noodig is en neemt mee wat tot vergiftiging en ondergang van het geheele organisme zou leiden. Hoe meer be weging, hoe meer stofwisseling. De longen zetten zich uit en de borstholte wordt ver- ruimd door vrije lichaamsbeweging. Ook de hartspier neemt in kracht toe en het bloedva- tenstelsel ondervindt op zijn beurt daar weer voordeel van. Er wordt meer bloed gevormd en het aantal roode bloedlichaamojes neemt sterk toe, waardoor een grooter weerstands- vermogen ontstaat tegen allerlei van buiten- af komende schadelij'ke invloeden. Hoe meer frissche lucht opgenomen kan worden, vooral wanneer te gelijker tijd de directe zonnestralen de dieren bereiken kunnen, des te gunstiger zullen de eind-resultaten zijn bij onzen pluim- veefok. Daarentegen zijn de nadeelen van gebrek aan lucht, van onreine atmosfeer legio en oefent dit speciaal op de longen een vernieti- genden invloed uit; er vormen zich bepaalde vergiftige stoffen, die het groeien beletten en ten slotte tot ondergang van het individu lei den. ALKMAAR, 7 Jan. 1928. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 13 Paarden 150—/ 300; 5 Melkkoeien 160f 320; 26 Nuchtere kal- veren 8—/ 24; 46 Vette schapen 32— 36; Lammeren 18—28; 7 Schrammen 28; 65 Biggen (10 weken) 6f 13; 1 Bokken en geiten 6. BOTERPRIJZEN. ALKMAAR, 7 Jan. 1928. Op de heden gehouden botermarkt werd betaald voor: Fa- brieksboter le s. 1.05—/ 1.15; Fabrieks- boter 2e s. 0.901; Boerenboter le s. 1.02%1.12%; Boerenboter 2e s. f 0.90 1; Eieren (groothandel) 9—J:0; Eieren (kleinhandel) 7—/ 10; EendeieTen, geen aanvoer. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 6 Jan. 1928. In de heden ge houden veiling werd betaald voor: Roode Kool f 10.20—/ 14,20; Gele'Kool 6.50— 9.40; Uien 7.2013.30; Brusselsch lof le s. 24f 32; Brusselsch lof 2e s. 10 16; Prei 11.20—/ 15.10; Spruiten f 1140; Bloemendalerkool 2.60 5.10; Boerenkool 1.90f 7.70; Groene- kool 1.50—/ 4.30. N V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 7 Jan. 1928. Op de heden gehouden eierveiling waren in totaal 43000 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prij zen als volgt waren: 56/58 9.80— f 10.10; 58/60 10—/ 10.20 60/62 f 10.20— 10.60; 62/64 10.60—/ 10.70; Bruin: 58/64 10.30—/ 11; Kleine f 8.90—/ 9.70. 200 stuks Eendeieren f 9. ZAANDAM, 6 Jan. 1928. Veiling Ver.: „De Zaanstreek." Andijvie 0.82—/ 2.10 p. kist; Boerekool 0.90—/ 1.30 per kist; Bel- lefleur 67% Cent per pond; Selderie 15 27 cent per bos; Knolselderie 4—15 cent per bos; Lof 14%16 cent per pond; Spruiten 1617% cent per pond; Prei 14%18% ct. per bos; Pieterselie 17—20 cent per bos; Groene Kool 1.05 per kist; Zoete appelen 2%6 cent per pond; Sla f 1 per kl. kist; Spruiten 2e s. 9% cent per pond; Peen 1.60 per kleine kist; Uien 56% cent per pond; Sinaasappelen 5—/ 5.10 per kist (100— 175). NOORDSCHARWOUDE, 6 Jan. 1928. Uien 13.20—/ 14 20; Driehngen 12.40; Grove Uien 11.80; Peen 6.506.70; Roode Kool 12 30f 16; Doorschot 11.50—/ 14.90; Gele Kool 9.20— 10.90; Doorschot 6.8010.10; Deen- sclie Witte Kool f 4.90—/ 6.10; Doorschot f 4.60, alles per 100 K.G. Aanvoer: 77JO K.G. Uien; 2900 K.G. Peen; 58400 K.G. Roode Kool 29800 K.G Gele Kool; 32400 K.G. Deensche Witte Kool. ZWAAG, 5 Jan. 1928. Veiling Bangert en Omstreken. Druiven 52; Winter Louw 2.30f 4.30; Winterjan 3.20—f 4.60 St. Germain 2.30—/2.70: Gieze 5.40 Present van Engeland f 7.107.60 Goudreinette 710; Roode Kool 10— 20; Gele Kool 611; Spruiten 10 14; Uien 5.20; Witlof f. 30—f 35. WARMENHUIZEN, 6 Jan. 1928. Roode Kool le s. 11.70—/ 15.10; Roode Kool 2e s. 11.4014.40; Roode Kool (uitschot) 3.60—/ 3.70; Gele Kool f 8.70—/ 10.10; Deensche Witte Kool le s. 5.70 6.10; Deensche Witte Kool (uitschot) 3.40 3.80; Drielingen 10.80—/ 11.30; Uien 12f 12.90; Grove Uien 11.50— 12.10. Aanvoer: 45700 K.G. Roode Kool; 5600 K.G. Gele Kool; 24000 K.G. Witte Kool; 6000 K.G. Uien. BROEK OP LANGENDIJK, 6 Jan. '28. Langedijker Groentenveiling. Wortelen le s. 3.20; Roode Kool le s. 12.60—/ 15.80; Roode Kool 2e s. 12.10— f 15.10; Gele Kool 8.10—/ 10.20; Deensche Witte Kool 4.40—/ 6; alles per 100 K.G. PURMEREND, 6 Jan. 1928. „Afslag- vereeniging Beemster, Purmerend en Omstre ken." kl. Aardappelen f 1.30 per zak, 25 K.G.; Witlof 16—/ 27 per 100 K.G.; Bl. kool 1f 6 per 100; Savoye Kool 3.90— 9.70 per 100; Spruitkool 1.70—/ 4.95 p. 15 K.G.; Boerekool 1.80f 4 20 per 100 struiken; Andijvie 9—f 11' per 100 krop; Selderij 2.20f 5.20 per 100 bos; Rapen 1.80 per 100; Wortelen 0.601.45 per 25 K.G.; Prei 4— f 24 per 100 bos; Druiven 78 per 100 K.G.; Appels: West- landsche Beliefleur 37; Bramley Seed ling 6—/ 17Present van Engeland 10 45; Reinette, goud 1—f 10, alles per 100 K.G.; Peren: Winterjan 5—/ 16.70; Wintertouwtje 8.20—/ 11.50, alles per 100 K.G. BEVERWIJK, 6 Jan. 1928. Coop. Tuin- bouw Vrije Groenten Fruitveiling. Witlof 9.50—/ 16 per 50 K.G.; Boerekool f 0.75 —f 1.25; Andijvie 2.85 per kist; Appelen Present van Engdand 21—27 cent; Sjalotten 10 cent; Spruitjes 26%—29% cent; ,Zoete appelen 10 cent per K G.; Bloemendaalsche gele Kool 4 cent per stuk; Prei 3e s. 15% cent per bos. van 7 Januari 1928. Opgave van HFoordhollandsch Landbouwcrediet. Vorigt Koers Koers van beder te pl.m pl.m. 10 30 10.45 134% 271-2 I 468-9% 509% 571-% 572-3 4 pCt., heden 4s/8 pCt. AMSTERDAM. (Ontvangen per draadlooze telefoon]. STA ATSI.EENINGEN. 6 Nederl, 1923 A 5 1919 BANK-1NSTELL1NGEN, Kol. Bank Indische Bank Handel Mpij Cert. v. 1000 INDUSTR. OND. B1NNENL. Centr. Suiker Aand. Holl, Kunstzijde Jurgens Gew. Aand. A. B. C Maekubee Nederl, Kunstzijde Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND, BUITENL. Anaconda Steel comm. Zweedsche Lucifers SUIKER MAATSCH. H V, A Java Cultuur Cult. Vorstenl Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr Gee. Holl. Olie Kon. Petr RUBBERS. Amsterd. Rubber Bandar Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Lampong Sum. Rubber Rotterd, Tapanoeli Serbadjadi Silau Wai Sum Rubber Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Gem. Eig. Scheepvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederland Paketvaart Oude Boot Holl, Stoomboot Niev. Goudriaan Rotterd. Llyod SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm. Marine pref TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah Deli Batavia AMERIKA. Southern Rails Union Pacific Wabash Exdividend. PROLONGATIE vorige k rs W1SSELKOERSEN 1001/s 1017/g 275 178 176-i/i 176 1027/g 152i/8 233% 1017/g 99 1017/8 1 7% 405 552 5473/, 804 420 1833/4 129 140 322% 3453/j 3217^ 237 257 424% 229 170% 325% 160% 351 Vs 208/j6 86% 84 199 198% 226% 134% 5% 41%s 271% 467% 509 566 146 5311/is 277 177 176 151 234-5 pl.m 11.- 274% 151-J 151 234 %-5 235 117 117 116%-7 402 - 40 4 553-4 549-52 114 150 800-2 799-S02 S00-1 415 i 347% 322% 171 98 347% 321% 20%* 199 pl.m. 11.15 274-5 152-% 117 4 3-4 557-61 346f-7» 322-% 257 SOO-l 133%-4 347 321% 236 v; 257 272 467 510 190' 272 468-9 509 570-1 65 85% 83% 199% 225% 86 98 Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazei Weenen p. Sch. 100 Kopenhagen Stockholm Oslo New-York NIET OFFICIEEL. Italie i Vorige koers 12.09% 59.05% 0.75% 34.61% 47.82 35.02% 66.45 66.76 65.95 2.477/8 13.10 Koers op heden 11 uur 12.09% 59.06 9.75 34.61 47.82 35.02% 66.40 66.75 66.95 2.47'%, 13.09

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 11