StadsnSeuwa Hit de P@a*s s'iukken PAARD OP HOL. Zaterdag zou een handelaar in kippen een paard1 inspannen in dte Veerstraat, toen hat dier schrok voor een voorbijganger en op hoi slloeg. Het paard rende de Veerstraat uit, de J.onibardsteeg in, den Koningsweg op en werd bij het kaaspakhuis gegrepen. Wonder boven wonder gebeurden er geen ongeluk- ken. IN HET WATER GEV ALLEN. Zaterdagmorgen om 1 uur was de 2-jarige Tisie Pool aau de Gedempte Baansloot aan't spelen, toen hij vcorover in het water viel. Een in de nabijheid loopende glazenwasseher wist het ventje weer op het droge te bren- gen. De schreeuwende kleine werd direct naar zijn moeder gebracht. RUIT VERBRIJZELD. Gistermiddag werd door een der bezoe- kers bij. het verlaten van de Toelast de deur met zooveel kracht toegeworpen, dat de on- geveer 1 c.M. dikke ruit van een der deuren rinkelend aan scherven viel. Het gebeurde veroorzaakte eenige beroc- ring en beteekende voor den eigenaar een vrij aanzienlijik schadepostje. De veroorzaker van het ongeval bleef onbekend. Verzekering dekt de sehade. VOOR DE WOONWAGENPAARDEN. Het Noord-Hol'l. Dagblad zendt ons 2, idlie daar blijkbaar per abuis gebracht zijn en bij onze redactie behooren. Zij zijn namelijk afkomstig van H. B. en bestemd voor de woonwagenpaarden. Wij zullen, met dank aan den milden ge- ver, de stalcommissie verzoeken er nog eens een extra maaltijd voor te bestellen. Wij ontvingen van Mevr. A. alhier een be drag van 3.50 voor direct gebruik ten be- hoeve van de woonwagenpaarden, waarvoor onzen hartelijken dank. De inspecteur der afdeeling zal er voor zorg dragen, dat het een goede bestemming krijgt. VOOR MAAS EN WAAL. Wij ontvingen 2.50 van een Moeder en 50 cent van Jan (C. K. H.), alles afkomstig uit Heiloo, voor de slachtoffers van Maas en Waal. Onzen hartelijken dank voor deze spontane bijdrage. Onder motto: ,,'t Is zaliger te geven dan te ontvangen" ontvingen wij hedenmorgen nog een bedrag van 2.50 voor de slachtof fers van Maas en Waal. Onzen hartelijken dank daarvoor. DIENST HERVAT. Men verzoekt ons te melden, dat dte dienst 'AlkmaarRotterdam van de Gebr. Zuidam thans ook hervat is. BURGER IJSCLUB. De leveranties voor de jaarlijksche uit- deeling der B. IJ. C. op Donderdag a.s. zijn, «a inschrijving, als volgt gegund: Brood, H. Eickholt, Verdr. Oord. Spek, Fa. Ltiijting, Luttik Oudorp. Groene Erwten, Fa. A. Sehellinger, Mag- dalenenstraat. Bruine Boonen, J. M. Admiraal, Zilver- straat 2. COLLECTE VOOR DE ISR. ARMEN. Het Ned. Israel. Armbestuur houdt ten behoeve van de Israel, armen een collecte, op Woensdag 11 Januari a.s. Wij vertrouwen, dat ieder voor dit goede doel gaarne een klein offer wil brengen De Israelitis-che armen vragen maar eenmaal per jaar een bijdrage. INSTITUUT VOOR ARBEIDERS- ONTWIKKELING. Wij ontvingen het winterprogramma (2e deel) van de afd. Alkmaar van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling. Men zie de advertentie in dit nummer. AFDEELING ALKMAAR „VOLKS- ONDERWIJS". Wij vestigen de aandaeht op de in dit blad Voorkomende advertentie der afdeeling Alk maar voor Volksonderwijs, waarin gemeld wordt, dat een ledenvergadering met zeer be- langrijke agenda zal worden gehouden mor- gen 10 Januari, 's avonds 8 uur in cafe Cen tral, Hofplein. N. V. EIERVEILING VOOR HOLL. NOORDERKW ARTIER ALKMAAR. Het aantal aangevoerde eieren was Zater dag 54000 stuks. In het jaar 1927 werden ter veiling aan- gevoerd: 4.887.818 kippeneieren met een gem. prijs van 6.643. 973.727 Eenden- eieren met een gem. prijs van 5.161. De gemiddelde prijzen waren in 1920 f 6.519 voor de kippeneieren, 5.13 voor de eendeneieren. HET PROCES VAN SMAADSCHRIFT TEGEN HET NOORDHOLL. DAGBLAD In verband met het proces tegen het N. H. D., inzake smaadschrift in een artikel d.d. 13 April 1927, in verband waarmee onlangs de diredeur van dat blad werd vrijgespro- ken, is, zooals destijds reeds gemeld, op ver zoek van den klager den heer G. Smits te Heiloo daarna een vervolging ingeste'd tegen den hoofdredacteur, den heer L. Speet. Deze nieuwe zaak zal nu op 7 Febr. a.s. voor de arr.-rechtbank alnier worden behandeld. Er schijnt echter nog een kans te bestaan, dat de klacht wordt ingetrokken. Immers op verzoek van de hooge geestelijkheid heeft de heer Smits zich tot de in trekking bereid ver- klaard, mits in het N. H. D. een hoofdarti- kel zal worden opgenomen, waarin hij en de R. K. Volkspartij, alsmede het bestuur der plaatselijke afdeeling volkomen worden gerehabiliteerd van den smaad, in bovenge- noemd artikel van 13 April die partijen aangewreven. Voorts stelde heer S. de voor- waarde, dat de afd. Alkmaar en Omstr. van de R. K. Volkspartij instemming zou betui- gen met dat intrekken der aanklacht. Het bestuur nu van die afdeeling heeft met meerderheid van stemmen besloten ae klacht niet in te trekken. In een bin- nenkort te houden afdeelingsvergadering zullen de leden zich nog over de kwestie moeten uitspreken. De meerderheid van het bestuur meent, dat de houding van het N. H. D. en van den heer Speet in het bijzonder steeds zoo onsympathiek tegenover de Volks partij is geweest, dat het harerzijds onwaar- "3ig zou zijn nu op verzoek van dien hoofd redacteur en zijne verdedigers de klacht in te trekken. DE R. K. VOLKSPARTIJ. Naar wij vernemen heeft de heer S. van de Wakker alhier bedankt als voorzitter van de afd Alkmaar en Omstreken van dte R. K. Volkspartij. PRIJZEN BEFIAALD. Men schrijft ons: Op de door de Vereen. M. O. K. te Am sterdam gehouden districtswedstrijden van Noordi-Holland behaalden de heeren N. Lengers en H. de Jong in afdeeling lichtge- wicht 2de klas gewichtheffen een 2den en 3den prijs. Een mooi succes voor deze leden der Vereen. Sport Staalt Spieren. Verder be- haalde de heer H. Boersen in de 2de afdee ling lichtgewicht Worstelen een 3den prijs, een medaille. Hij won 4 partijen op touche en verloor er 2 op punten en stond gelijk met den 2den prijswinner. Jie Openb. JLeessaal en ttUtl.. bondTan^~\cTitmjde1^s— „RECHT EN PLICHT". In het lokaal van km heer Zwart, aan het Flei'ligiand, werd Zondagmiddag een al- gemeene vergadering gehouden door den Bond van Vrachtrijders „Recht en Plicbt" in den lcring Alkmaar. Met het bestuur was mede aanwezig de heer Kok, adviseur van den Bond. Aanwezig waren 24 leden. De voorzitter, de heer Meselaar, uit Lim- men, opende de vergadering, heette alien harteijk welkom, in het bijzonder den advi seur en wenschte alien een voorspoedig Nieuwjaar. Hierna kwam aan de orde de verkiezing van twee bestuursleden wegens periodieke aftreding van de heeren Jb. v. d. Molen (her kiesbaar) en J. Jonker, die zich niet herkies- baar stelde. Na voorstel van eenige leden om den heer Jonker bij acclamatie te herkiezen, zeide deze zich niet meer herkiesbaar te stellen Benoemd werden de heeren Jb. v. d. Mo len en Waal. Aan de orde kwam vervolgens de verkie zing van een penningmeester, wegens aftre ding van den heer Slot. De adviseur wees er op, dat hij die geko- zen wordt, eenige administaratieve kennis moet hebben en verantwoordelijkheidsgevoel heeft om deze post naar behooren te ver- vullen. Van het penningmeesterschap hangt veel af. Breedvoerig ging spr. dit punt na. Naar aanleding van dit gesprokene werd uit le vergadering door den heer Madder 't voorstel gedaan het bestuur met nog een lid aan te vullen en dat dan het bestuur de func- ties onder ling verdeelt. Dit voorstel werd aangenccnen en tot bestuurslid werd be noemd de heer Modder. Aan de orde kwam nu het punt der agenda „Wegenbelasting". De voorzitter zeide, dat er twee voorstel- len zijn, n.l. het voorstel-Beentjes, vordering voor ledig goed, en het voorstel Bakker, dat beoogt bij den minister yerlaging te beplei- ten De voorzitter beval dit laatste voorstel aan. De adviseur stelde voor, dat beide vcor- stellers hun voorstel nader zcuden toelichten. Door den heer Waal werd gezegd, dat het in de vorige vergadering aangenomen voor stel door enkelen is nagekomen, n.l. het hef- fen van 1 cent boven de vracht. Meerder'en zeiden dat zij dit besluit heb ben uitgcvoerd en er weinig last van hebben onder vonden. De voorzitter zeile, het voorstcl-Bakker het mooiste te vind:n, n.l. vermindering van de belastig met 50 pet. vcor de bondselden. De heer Slot stelde voor aansluiting te zoe- ken met den West-Frieschen Bond. Na eenige besprekingen nam de heer Kok het woord en zeide dat het voorstel van den heer v. d Molen met succes door velen is toegepast en vond het niet juist dit nu van de baan te schuiven vcordat iets teters is be- reikt. Tocli kon onderhand doorgewerkt wor den om een bctere oplossing te kri'gen en spr. stelde' voor ook niet-leden hierbij in te begrij- pen en ook andere vereenigingen. Hierna hield de adviseur een bespreking over de algcmeene belangen van de vrachtrij- der en wees er op, dat de leden van den bond steeds stipt hun verplichtingen tnoeten nako- men en niet nalatig mogen zijn. Doordat de maatschappij Van Gend Loos zal worden overgenomen door de Spoorwegmaatschappij zal deze een groote concurrent worden voor de vrachtrijders. Dit kan men het beste weren door te zijn man- nen van karakter, dan heeft de winkelier vertrouwen in zijn vrachtrijders. Elke winke lier moet kunnen zeggen dat zij hun goede- ren enz. met vertrouwen met de leden van den bond mee kunnen geven. Hierna kwam aan de orde de uitloting van 8 aandeelen a 10. Uitgeloot werden de nummers: 8: J. Jonker; 12: J. Laan, 23: Waal, 25: J. Bleeker, 24: Waterdrinker, 7: A. Gul, 20: P. Tuinman en 3: P Bakker. Hierna had de rondvraag plaats. Door den heer Groot werd voorgasfdd dat zij, die na het lezen van de notulen bin- nen komen, halve bode moeten betalen. Dit voorstel werd aangenomen. Naar aanleiding van een vraag merkfe de adviseur op, dat het zeer gewenscht zou zijn dat de vrachtrijders een centraal punt in Alkmaar hadden, dan konden de winkeliers in een gooi alles tegelijk daar brengen en konden de vrachtrijders veel vroeger naar hius gaan en zou alles geregelder gaan. Verder merkte spr. op, dat de bond zeer veel heeft bereikt en wees daarop dat bij on- dervonden sehade door de leden deze 80 pet. van den bond schadevergoeding onivangen boven een bedrag van 20. De heer Slot zeide, dat in dit laatste half jaar wederom 10 nieuwe donateurs zijn toe- getredten en 2 begunstigers. De meesten zijn aangenomen door den penningmeester, waarvoor de adviseur dezen huldigde en dank braeht. Door den heer Waal werd gevraagd of het niet mogelijk is dat de bond ingrijpt wan neer iemand dte vracht niet wil betalen. De adviseur stelde voor, dat in dit geval de secretaris hem" een briefje thuls zal zenden 1 met de mededeeling, dat voor hem door leden van den bond geen goederen meer worden vervoerd. De heer Waal zou wenschen een incasso- bureau. De adviseur zou daarvoor willen, dat het bestuur weet hoe groot deze bedragen zijn en dan overleg pleegt met een incassobureau. Opgemerkt werd, dat in het dorp zelf door de leden onderling in deze veel bereikt kan worden en dat in het voorgestelde de kosten te hoog zullen blijken. Hierna had nog een verloting onder de le den plaats van een vijftal prijzen. Vervolgens werd le rondvraag verder voort- gezet en vroeg een dter leden of het niet mo gelijk zou zijn dat het geven van fooien aan personeel van winkels en grossiers werd af- geschaft De adviseur kantte zich ten sterkste tegen het fcoien-systeem. Een der leden braeht ter sprake wat er met de pot moest gebeuren dit jaar. Dit laatste jaar is er niet uitgegaan. De adviseur was zeer voor een dag uit- gaan, dit bevordert de saamhoorigheid, bo- vendien is een uitspannig nuttig voor alien. De voorzitter stelde voor dit jaar weder een feestdag te houden. Breedvoerig werd dit voorstel besproken en de regeling welke gevolgd moet worden om dit doel te bereiken. Na rondvraag wie mee gaat, werd beslo ten een feestdag te houden. Verschillende huishoudelijke zaken werden vervolgens nog besproken. Tot slot nam de heer Kok, adviseur, het woord en decide mede, dat dit de laatste maal is geweest dat hij de vergaderingen me- demaakt. Met genoegen heeft spr. steeds het bestuursleven van den bond meegeleefd. Spr. hoopte, dat het alien wel zal gaan. De voorzitter dankte daarop den adviseur vcor alles wat deze voor den bond heeft ge- presteerd en dankte vervolgens de leden voor hun aanwezigheid en sloot daarop de verga dering. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen en andere voertuigen te 4.35 uur licht op. LEVERING OP G ED R A GEN. Burgemeester en wethouders hebben de levering van de schrijf- en bureaubehoeften, leermiddelen en het bindwerk ten behoeve van de gemeente en hare instellingen gedu- rende het jaar 1928, na gehouden openbare inschrijving, toegewezen aan de onderschei- dene laagste inschrijvers, t.w. de heeren A. van der Meulen, L. Frankenberg, de firma Jung Van der Hoek en W. H. Slinger, al ien alhier. Dr. A. C. ANTUSCH. f In „Cns Blad" veertiendaagsch orgaan van de Ver. van Vrijz. Lutherschen, schrijft Ds. Makkink: In den ouderdom van vijf-en-zestig is hij plotseling aan ons ontvallen. Bij een wande- ling met Mevrouw in hun woonplaats Bergen is hij op den weg in elkaar gezakt. De dood was plotseling ingetreden. Voor Mevr. Antusch, ons gemeentelid, per- soonlijk een zware slag, maar e^n heengaan, ook door ons betreurd. Een jaar of vier, vijf, was Dr. Antusch lid van den Kerkeraad. Zijn heldere adviezen gedenken wij met dankbaar- heid en al konden wij ons niet in alle opzich- ten met zijn te formalistische opvattingen ver- eenigen, wij hebben hem alien toch zeer ge- waardeerd en steeds hooger leeren achten. Merkwaardig hoe onze overledene met het stijgen zijner jaren al sympathieker is gewor- den, ook als Ehrecteur van de H. B. S., die hij uit een periode van verval heeft opgewerkt tot een goed marcheerende, puike school. Wij hebben er ons steeds in verheugd, dat Dr Antusch, toen de oude garde van leerkrach- ten door nieuwe krachten was vervangen, wij willen de goede daaronder niet tekort doen steeds beter tot zijn recht is gekomen en zijn ware, zuivere bedoelingen al meter in het licht zijn getreden. Want't moet gezegd worden nog eens: de Alkmaarsche H. B. S. mocht er zijn en mag, er zijn. Ik weet't uit eigen ervaring. Voor mi] persoonlijk is het dan ook een voldoening schenkende gedachte, dat ook mijn jongen als 5de klasser, die steeds als iedere scholier. meen ik, niet anders dan de meest mogelijke welwillendheid van „de baas" heeft mogen ondervinden in zijn met de medewerking van het hier zeker hoog-staande leerarencorps in alle opzichten paedagogisch al beter en voor- al ged-urende de latere jaren al beter-geor- dende school waar een geest heerscht, die wij aan riienig gymnasium als instelling der humaniora zouden wenschen met zijn klas- genooten op Westerveld hem mede de laatste eer zal mogen bewijzen. 't Zal zeker een aangrijpend oogenblik ge weest zijn, als op Oudejaars-middag onze H. B. S.-ers de baar van hun „goeden baas" zullen hebben mogen dragen, en hun hoog- geachten directeur aldus naar zijn laatste rustplaats zullen hebben mogen begeleideri ,'t Zal voor hen ongetwijfeld steeds een onver- getelijk oogenblik uit hun leven blijven. Op 't oogenblik, dat dit in memoriam in „Qns Blad" verschijnt zal op den Oudejaars- avond onder de herdachte overledenen en 't is een eerbiedwekkende rij van de meest verschillende personen, die wij alien op hun wijze dank verschuldigd zijn! ook Dr. An tusdh als de laatste, die van ons heenging, van harte zijn herdacht. En wij zijn er zeker van, dat onze fijnge voelige organist op waardige en roerende wijze onze gedachteniswoorden met het Re quiem dan roerend zal hebben besloten, ais wij in stillen eerbied even zullen hebben stil- gezeten, om ieder voor zich zijn gedachten den vrijen loop te hebben gelaten, en God geve de beste en reinste gebeden te hebben opgezonden, BURGERLIJKE STAND. GEBODEN: Willem Pieter, z. van Willem van Vliet en Pietertje van Beekum. Theodorus Wilhel- mus, z. van Johannes Leek en Cathrina Kcs Theodorus Laurentius, z. van Willem Veldhuizen en Agatha Op't Veld. Hilda Pieterdina, d. van Klaas Suzenaar en Pieter- dina Veninga.. OVERLEDEN: Dirk Wagemaker, 90 jaar. RADIOFONISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 9 Januari. Medegedteeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Haogste barometerstand 767.3 te Coruna. Laagste barometerstand 718.9 te Reykja vik. Verwachting (geldig tot den avond van 10 Januari) Matige tot krachtige, tijdelijk wellicht storm- achtige zuidelijke tot westelijken wind, zwaar bewolkt tot betrokken, waarschijnlijk regen, later opklarend, aanvankelijk zachter. Buitert veran'-.uordeLijkheid van de Re dactieDe opnante in deze rubriek bewijst geenszins dat de -edactie er mede instemt.) Alkmaar, Jan. 1928. Mijnheer de Redacteur! Wilt U mij voor onderstaand een plaatsje verleenen in Uw blad? Bij voorbaat mijn dank. Mevr. Prins-Vlessing eindigt haar artikel over de kinderzegds met dezen laatsten zin: „Dat ieder overdenke, wat minister Kan heeft gezegd: Wie zorgt voor het kind, die zorgt voor heel het volk". Mevr. Prins is het natuurlijk met die woor- den eens, laat het niet bij woorden, maar voegt er ook de daad bij. Hoe groot blijkt hier het verschil te zijn tusschen dit lid van den Vrijheidsbond en de Vrijheidsbondsche leden van het college van B. en W., die met allerlei schijnargumenten de opheffing van het vervolgonderwijs be- pleiten in bijlage 177. Ik heb nooit gedacht, dat zoo spoedig zou blijken, dat het openbaar onderwijs in han- den van de Vrijheidsbonders, niettegen- staande mooie beweringen in'de vergaderin gen van hun afdeeling, niet veilig is. Schijnargumenten, want zij willen de leer- lingen van vervolgonderwijs onderbrengen in de gemeentelijke of bijzondere avond- cursussen, welke alien zijn ingericht op vak- onderwijs. Dat de heeren niet op de hoogte zijn van de onderwijsgelegenheid hier ter plaatse, blijkt duidelijk. Laat ik beginnen met te zeggen, dat m.i., en ik vrees op dit punt geen tegenspraak, dat wat de kinderen op de lagere school krijgen, voor de practijk van het leven veel te gering is. Machinaal wordt alles er ingepompt. De z.g. kennis opgedaan op de lagere school, is voor de meesten na een of twee jaar verloren, behalve voor hen, die na het verlaten der lagere school gelegenheid hebben voor verdere studie. B. en W. meenen echter. dat dit voldoende is en dat de jongen of het tneisje, wiens(wier) ouders niet in staat zijn hun kinderen verder te laten doorleeren op H. B. S., Gymnasium, Handelsschool, Ambachtsschool, enz., maar avondvtf/eonderwii'S moeten volgen. Maar ook dit is voor een groot percentage kinderen uitgesloten. Niet voor ieder vak is er avondonderwijs en met voor ieder en leeftijd is er toegang tot de verschillende cursussen, terwijl op de meeste dier cursussen zeer weinig of in't geheel niet aan wat men zou kunnen noemen schoolsche kennis wordt gedaan. Men zie hiervoor de verschillende les- roosters maar eens na. Maar nu de loopjongens en meisjes. Waar moeten die heen? De jongens en meisjes van de diverse fabrieken, welke niet zijn te rang- schikken onder de verschillende vakken, waarvoor cursussen bestaan? Waar moeten die heen? Moeten b.v. loopjongens naar de handelsschool, onidat zij in den handel werkzaam zijn? Of moeten die zich maar uitgeven voor metselaar of timmerman en dan een vaficursus vo'gen in een van die vak ken? Zoo zijn er nog veel meer voorbeelden te maken. Het ergste vind ik nog, dat B. en W. dit onderwijs", bestemd voor de armsten, voor enkele luttele honderden guldens de hals om willen draaien. Als men wil bezuinigen, goed. Maar dan op wettelijk en moreel niet verplicht onder wijs. Trek dan in het besluit tot het geven van subsidie aan het R.-K. Lyceum, gij z.g. voor- standers van het openbaar onderwijs. Toont met de daad gij Vrijheidsbondsche fractie, dat het openbaar onderwijs in Uwe handen veilig is door U reeds in de komende sectievergaderingen tegen dit voor de arbei- derskinderen zoo noodlottige voorstel te ver- zetten. Dat het om bezuinigingsreden is, het ver volgonderwijs op te heffen, gelooven de voorstellers toch zeker zelf niet? Als aan- wijsbare bezuinigingen zouden zijn te ver- krijgen, zouden zij tegelijkertijd wel cijfers hebben genoemd. Er moeten eerst nog allerlei adviezen wor den ingewonnen eer er een afgerond voorstel komt. Laat men dan vooral niet nalaten, eens te zien de kosten per leerling van de gemeente lijke vakcursussen. Zijn die nu al niet reeds hooger dan de kosten per leerling voor vervolgonderwijs? Kunnen d-e kinderen die nu vervolgonder wijs volgen, ook geplaatst worden op de vakcursussen en zijn ze daar op hun plaats? Meerdeie malen bereikten mij mededeelin- gen dat kinderen geplaatst op vakcursussen, daar feitelijk niet thuis behoorden en het niet konden volgen. Hun plaats zou volgens die mededeelingen zijn bij vervolgonderwijs. De handelsschool kon de combinatie- Kusters-Thomsen niet weg krijgen, wellicht gelukt het, nu men de hulp heeft van den burgemeester, wel om vervolgonderwijs weg te werken. Moeten wij, vcorstanders van openbaar onderwijs, dit maar zonder meer totelaten? Aan alien, die dit lezen, om hierop het antwoord te geven. H. VAN DRUNEN. ONZE POST. In den loop der week mocht ik van vrien- den en bekenden vernemen „nog niets van de post". Ook mij bevreemde het hoe oude getrouwe vriendien en familie, die jaarlijks van hun belangstelling doen blijken per post, mij geheel in den steek lieten. Ik kon mij dat niet indenken, tot ik Zaterdag ontnueh- terd werd of liever verrast door een verzame- 'ling drukwerk, meer speciaal kaartjes, waar- onder van hier ter stede reeds voor nieuw jaar gepost. Is om die te bezorgen een week noodig ot wi'lde de post maar opgaren om later in eens het werk af te maken? Hoe dat zit is mij een raadsel, maar ik vraag mij af: hebben de posterijen die de ba- ten genieten, geen verplichtingen? en dat in een tijd van vooruitgang als de onze? Mij dunkt het strekt de post niet tot eer. Gaat het uit zoogenaamde bezuiniging, nu dan is dat zeker een verkeerd begrip, want om alleen maar bij mij zelve te blijven, on der die verzamelde correspondentie waren vele kaartjes welke ik geheel buiten rekening ontving en waarop ik verplicht ben terug te schrijven wat erg lastig is als men reeds meer dan een week in het nieuwe jaar gepas- seerd is. Zoo zal het met velen gaan. Zoo werkt een verkeerd inzicht zichzelve tegen en is hier het oude spreekwoord1 van toepas sing: de zuinigheid bedriegt de wijsheid. U dankend, geachte Reaactie. OPMERKER. Sp©r»t GYMNASTIEK. De heer Boot te Oudkarspel won gister in de hoofdstad in den stedenwedstrijd van den Amsterdamschen Turnbond den derden prijs met 324 punten. VOETBAL. Op het Alcmaria-terrein kon gisteren niet gespeeld worden, zoodat de wedstrijd tegen W. F. C. tot later datum moest worden uit- gesteld. Drie wedstrijden gingen in 2 A door. H. R. C.—D. E. C. 2-5, Z. V. V.—V. S. V. 11, HollandiaWest-Frisia 02. De stand is nu V. S. V. 13 9 2 2 34—15 20 D. E. C. 12 9 3 34—15 18 W.-Frisia 11 7 4 19—15 14 K. F. C 10 4 3 3 22—13 11 W. F. C. 10 5 1 4 15—17 11 H. R. C. 11 4 1 6 19—23 9 Helder 11 3 2 6 28—26 8 Z. V. V. 11 3 2 6 18—36 8 Alcmaria 9 2 2 5 19—34 6 Hollandia 10 1 1 8 15—32 3 De eersteklas uitslagen waren: Afdeeling I. Rotterdam: V. O. C.—H. B. S2—7 Rotterdam: ExcelsiorHilversum 32 Dordrecht: D. F. C.—U. V. V7—0 Amsterdam: AjaxR. C. H22 A f d e e 1 i n g II. IJmuiden: StormvogelsH. F. C. 04 Hilversum:'t GooiFeyenoord 13 Den Haag: H. V. V.Sparta 21 Afdeeling III Enschede: Ensch. Boys—Enschede 32 Deventer: Go AheadiRob et Vel. 31 Wageningen: WageningenVitesse 27 A f d e e 1 i n g IV. Tilburg: N. O. A. D.Longa 20 Eindhoven: P. S. V.B. V. V. 63 Roermond: RoermondWillem II 51 Den Bosch: WilhelminaN. A. C. 14 A f d e e 1 i n g V. Groningen: VelocitasG. V. A. V. t 60 TURNEN. Bij de gisteren gehouden steenwedstrijden te Amsterdam werd mej. Polak eerste van de dames; terwijl de heer J. F. v. d. Vinden in den wedstrijd heeren overwon. Verschillende voorloopige Olympiadetur- ners namen buiten mededinging aan den wed strijd deel. Hiervan ond^rscheidde zich buitengewoon de heer Melkman, die hier ook op 17 Dec. medewerkte. Licher werkte niet mee. De einduitslagen waren: Dames 1 Mej. A. Polak 373K p.; 2. R. A. van Rumpt 3593^ p.; 3. E. de Levie 341 p.; 4 A. v. d. Bos 33014 p.; 5. A. Ooster- baan 311 p.; 6. S. Agsteribbe 288 p 7 H. 5. Latcur 282 p.; 8. L. Nordheim 263 p.; 9 G. Flick 26114 p. (maximum 408 p.). Heeren 1. E. Melkman (buiten mede- dinging) 354 p.; 2. J. F. v. d. Vinden 32514 p. (Steenwinnaar), 3. W. Pouw 324 p.; 4 K. Boot (b. m.) 323 p.; 5. M. Jacobs 311 p.; 6. P. J. v. Dam (b. m.) 303 p.; 7. J. Caranqa 29014 p.; 8. I Wijnschenk 283 p.; 9. F. Winia (b. m.) 26314; 10. W. Zwaaf 253 p.; 12. Th. Brouwer (b. m.) 250 p.; 13 P. M Jongeneel (b. m.) 21814 (zonder vrije oefe ning), G. Kreveld opgegeven. DAMMEN. Gisteren begonnen de wedstrijden om het kampioenschap van Nederland. 8 deelnemers. De uitslagen van eerste en tweecie ronde waren VosI. de Jong 20 PolmanKeller11 Lochterberg—Niestadt 11 Van DartelenDamme 11 DammeArestabt20 Keller—v. Dartelen20 VosLochterberg 20 de JongPolman11 DE MOORD OP DEN DUITSCHER UIT BLEYERHEIDE, Groote verontwaardiging heerscht in de grensstreek om Kerkerade tegen den 52-jari- gen L. M., die -verdacht wordt van den moord op den Duitscher L. uit Bleyerheide. M., die in den volksmond den naam van „Schele Joep" draagt, blijft nog steeds ontkennen en zegt op den bewusten Woensdagavond thuis te zijn geweest. Hij spreekt zich echter her- haaldelijk tegen. Nu is er op een der broeks- pijpen van den aangehoudene een bloedvlek aangetroffen. Voiigens M. zou deze afkomstig zijn van een wondje aan zijn hand en er reeds drie weken op zitten. C'hemisch zal ge- tracht worden uit te maken, of de vlek versch bleed is. De vrouw van den vermoorden L. is naar Maastricht overgebracht en zal aan de Duitsche justitie worden overgeleverd, De vrcuw wilde aanvankelijk de schuld werpen op familieleden, welke tegen haar man een veete zouden hebben. Het is echter uitge- maakt, dat de aangeduide familieleden vol- maakt onschuldig aan den moord zijn. INBRAAK IN EEN BIOSCOOP. In den nacht van Zaterdag op Zondag ingebroken in het gebouw van de Edisonbios- coop op de Elandsgracht te Amsterdam. Na een ruit uit een der vensterramen te hebben uitgesneden, waren zij in de koffiekamer bin- nengeklauterd. Daarna gingen zij regelrecht op hun doel af, n.l. naar het kantoor onder de tooneelruimte. Het lijdt geen twijfel, daf het beroeps-inbrekers waren."die het bezoek Langestraat 85, leent uit: romans, kinderb., wetensch. werken, ti/d- schr. Wordt nu lid voor 1928; min. contr. f 2.-, man en vrouw beiden f 3.-, kmderen min. 50 ct. p. j

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 2