Kliimistis Ciimt. De grijze Oame. FEUILLETON. Iliiranenfsmci Een zwaluw maakt nog geen zomer! Een advertentie geeft nog geen succes! H Adverteert in de Alkmaarsche Courant! No. f 1927 ontferf1 derti.?sfe 'aar^ano;. laandag' fP Januari. Radio-lsoekje Dinsdag 10 Januari. Hilversum, 1060 M. 12.— Politieberich- ten. 12.352.— Lunchmuzielc door het A. N. R. O.-Trio. 3.4.— Knipcursus van Mevr. De Leeuw van Rees. 5.30—7.15 Dinermuziek door het A. N. R. O.-orkest. W. Doortmont, piano. 7.157.45 Engelsche conversatieles. 7.45 Politieberichten. 8.10—9.— Pianocon- cert door Mevr. S. BosniansBenedicts. Daarna Kinderstv.be, Liederen-cycilus, Mous- sorgsky, door mevr. J. Hendrichs, zang. 9. Henri "van Wermeskerken: Feestdagen in Indie. 9.3010.30 Concert door het Mando- line-orkest „Sempre Avanti", directeur J. E. Koldijk. 10.30 Persberichten. 10.30 12.Gramofoonmuziek. Hrizen, 1840 M. (Na 6 uur 1950 M.) 12.30—1.30 K. R. O Lunchmuziek door het Trio „Winkels". 5.30—6.30 K. R. O. Diner muziek. 6.30—7— Esperantoles. 7.—7.30 Engelsch voor beginners. 7.308.Cursus kerklatijn door Leo Speet. 8.Derde Beetho- ven-avond. Mej. H. Bosnians, piano. Mej. L. Wijngaarden, viool. Mej. S. van 't Linden- hout, alt viool. Mej. F. Belinfante, cello. Joh. van Heil, clarinet. Ed. Verdelman, fagot. A. Torenspits, hoorn. W. Reuling, contra bas. Spr. Th. v. d. BijlBeethoven en zijn werken. Daventry, 1600 M. 11.20 Daventry-kwar- tet. 12.202.20 Carlton Mason sextet en so- ilisten, sopraan, bariton en cello. 3.20 Daven- iry-kwartet en solisten, bariton en mezzo so praan. 4.20 W. Hodgson's orkest. 5.20, Huis- houdpraatje. 5.20 Huishoudpraatje." 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Gramofoonmuziek. 6.50 Nieuwsberichten. 7.05 Gramofoonmuziek. 7.20 Lezing. 7.35 Mozart's vioolsonates, piano en viool. 7.45 Causerie. 8.05 Licht opera-programma. Symphonie orkest. R. Morton, sopraan. P. Jones, tenor. 9.20 Nieuwsberichten. 9.35 Prof. Thomson: Won ders of deep sea life. 9.50 Nieuwsberichten. 9.55 Vaudeville. G. Fields, commedienne. Art Fowler met zijn ukulele. R. Evans en C. De- benham, humoristen. N. Kewjon, Schotsche komiek. 10.50—12.20 Dansmuiezk. Parijs „Radio-Paris"1750 M. 12.50 2.10 Orkestconcert. 4.5— Orkestconcert. 8.5011.20 Concert. Hr. G. Co in, declama- tie. Orkest: Rheingold, Wagner. Langmberg, 469 M. 12 251 50 Orkest concert. 5.20—6.20 Orkestconcert. 7.35 9.20 Kamermuziek. Het Amar-kwartet. L. Amar, viool. W. Caspar, v'ool. P. Hindemith, viola. Frank, cello en P. Schramm, piano. Kdnigswusterhausen, 1250 M. 11.20 7.05 Lezingen en lessen. 7.30 „Der Schmuck der Madonna", opera in 3 acten van E. WolfFerrari. 9.20 Niieuwsberichten. Hamburg, 395 M. 4.20 Karl van Linne Herdenking. 7.35 Cembaloconcert. 8.35 Weensch Luitconcert door dr. P. Bach. Daar na orkestconcert. 10.5011.50 Dansmuziek. Brussel, 509 M. 5.206.20 Dansmuziek. 8.35 Orkestconcert. 10.0510.35 Dansmu ziek. fieciits^akeBi VOOR DEN KANTONRECHTER. Zitting van 6 Januari. (Vervolg). MEN MOET WAT DOEN VOOR DEN KOST. Een drietal stucadoors, de heeren gebroe- ders Mees, C. H. en G. H., te Alkmaar, wa- ren omstreeks 17 Nov. werkloos en omdat. het hun verveelde alle dagen biefstuk te eten, wiiden zij dit menu eens afwisselen met een sappig konijneboutje. Broer Mies, die voor- heen te Egrnond aan Zee had gewoond, had nog kennis aan een ervaren strooper en met diens medewerking zou men probeeren, on- d!er gebruikmaking van een carbidiantaarn en een hond, om wat konijnen te tpeppen. De onderneming liep echter leelijk mis, daar zij nog ternauwernood aan den slag gegaan, te Egmondbinnen werden betrapt door eenige jachtopzieners, die de lantaarn in beslag na- men. Van de drie gebroeders, thans terecht 6taande, waren er twee, Mies en C. H. H., verschenen. De zaak werd evenwel geschorst tot de a.s. week, omdat broeder Mies beweer- de dat zijn broeder C. H. aan de strooperij niet had deelgenomen, terwijl hij zelf niet in het bezit was geweest van de carbidiantaarn. in Uit het Engelsch van Henry Set on Merriman. Er ontstond een kleine pauze, waarin John Craik, peinzend, met zijn beenige vin- gers langs zijn kin streek. „En nu ik wat van u weet", zeide hij, „zal ik u vertellen, waarom ik u vroeg, of u zoo goed wilde zijn bij mij te komen. Om te be- ginnen, ik ben een oud man, dat kunt ge zelf zien. Ik word gemarte.d door rheumatiek, en dikwijls lijd ik aan asthma, anders zou ik nnj zelf het genoegen gegund hebben u te be- zoeken. Ik moest u zien, omdat dames-auteurs onzekere wezens zijn. Een groote meerderheid aeeft niets beters te doen, schrijft daarom. Anderen geven niets om het geld, maar doen het uitsluitend voor de vermaardheid. Het gefluister van de groote wereld is nectar voor haar. Weer anderen schitteren een oogenblik worden op den langen duur vervelend. weinigen, zeer weinigen zijn tevreden om te werken met hun pen, zooals hun minder be- oeelde zusters genoodzaakt zijn met hun >aaid te werken. Daarin ligt het geheim van let meer duurzaam succes van mannelijke ournalisten en m*mnelijke auteurs. Zij maken ournalistiek ea auteurschap tot mid^el van >estaan. En wilt gii er nu mee tevreden zijn om hard en gestadig te werken, zonder eeni- gs hoop op beroemdheid te werken, inder- 0«ad, anoniem voor een kle;- naar vast in- krnien?" Die werd gedragen door den Egmonder, te- gen wien geen proces-verbaal was opge- maakt. EEN NIEUWE VERKEERSDRESSUUR NOODZAKELIJK. De veedrijver Klaas Sch. te Heerhugo- waare stond zoowaar als beschuld'igde terecht, omdat hij als geleider van een marldkoe, bij het paseeren van een anto, te Alkmaar, op 12 December, niet behoorlijk naar rechts was uitgeweken. De arme Klaas wierp de schuld op de onopgevoede koe, die het vermept had naar rechts af te zakken. Maar dit excuus mocht hem niet baten. Hij was als mentor de verantwcordelijke per- soon en werd tot 2 boete of 2 dagen hechte- nis veroordeeld. DE REDDENDE KIESPIJN. De koopman Piet Z. te Alkmaar had op 16 December zijn rijwiel tegen een huis op de Hoeverkade geplaatst en cnbeheerd achterge- laten., zonder het behoorlijk door middel van een veiligheidsslot tegen ongeregeldd gaplust van rijwieldieven te beveiligen. De delin quent gaf zulks toe, doch beriep zich op de hevige kiespijn, waaraan hij destijds lead en waardoor hem den lust had outbroken, die voorzorgmaatregcl te nemen. De kantonrech- ter voelde iets voor dit argument en legde slechts 1 boete of 1 dag hechtenis op. HET RIJK WERD SCHADELOOS GESTELD. Als we zouden beweren dat de conversatie tussciien den landbouwer Cornelis Sp. uit Koedijk en den kanlonrechter hartelijk was, dan zouden wij ons aan groote misleiding van onze aandachcige iezers schuldig maken. Integendeel, mr. Bastert toonde zich ten zeer- ste verstoord op den flegmatieken agrarier uit het dorp van den Gouden Engel, omdat deze, slechts voorzien van een armzalige vergunning tot het vangen van watervogeis, door middel van netten, zich had verstout ge- bruik te maken van een jachtgeweer, waar door hij gedurende eenige jaren de kosten van een jachtacte, bedragende 22 50, had ontd'O- ken. De rijksveldwaehter Harm Visser had hem op 5 Juli echter gesnapt en aan deze fraude, een doom in het oog van den jachtlievenden kantonrechter, een eind gemaakt. Toen de verdachte dan ook op de zitting met gezegde vergunning voor den dag kwam, zegde de magistraat den overbluften boer toe, dat hij zou zorgen, dat verd. aan't Riik zou vergceden, wat het Rijk nog aan hem tegoed was, en de daad bij het wcord voegende, ver- oordeelde hij vad;r Piet tot 60 boete of 30 dagen hechtenis, plus 30 boete of 15 dagen hechtenis voor het geval, dat deze in gebreke bleef het niet in beslag genomen jachtgeweer in te leveren. DAT SURROGAAT KON GEEN D1ENST DOEN. De heer J. W. V., een 30-jarige veehouder uit de Zijpe, werd op 27 December, terwijl die kinderen zongen: „Het is vandaag de witte wereld", te Alkmaar geverbaliseerd op de Kanaalkade, omdat zijn gespan niet voor zien was van een helderklinkende bel, zooals de vercrdening bij sneeuw voorschrijft. De gedupeerde vette-varkensfokker, heden terecht staande, ontkende beslist de noodzake- lijkheid van zoo'n muzikaal aanhangsel, aangezien de veeren van zijn wagen wel zoo n helsch lawaai maakten, dat geen enkele voetganger in twijfel kon verkeeren omtrent de zekerheid van zijn aankomst. Maar ambtenaar noch kantonrechter na- men genoegen met deze ersatz" en derhalve werd de voerman veroordeeld tot 2 boett of 2 dagen hechtenis. "Wat zeg je daarvan?", vroeg de kanton- reenter snaaks, ,,Ik mag er niks op zeggen", repliceerde verdachte. „Je kan er ook niets op zeggen", aldus sloot de kantonrechter te vreden dit ingewikkelde debat. IN DE VREUGDE VAN HET broederlijk WEERZIEN. De 18-jarige biOzende schippersknecht Sijrne S., uit Hoogezand, bevond zich op 23 December met zijn setup te Alkmaar en zou zijn 20-jarige, nog heviger blozende broeder Jan van den trein halen. In de blijheid van het weerzien raakten de jongelui in de lorum, pimpelden ettelijke glaasjes bier en werden ten slotte door den agent Wijnberg, als ver- keerende in kennelijken staat, op den bon ge- Plakt. De schippertjes stonden thans terecht wegens dronkenschap. Volgens Sijmpie had- den ze ieder 3 glaasjes bier verschalkt, maar Jan het zich ontvallen, dat het er 4 waren geweest. Gelukkig maar, schetste de ambte naar, dat er nog niet meer breeders kwam en uit deze schippersstam, want dan zouden het er wel gauw 5 zijn geweest De kantonrech- ter gaf deze jeugdige fuifnummers een vader- Igkeyermaning en legde ieder 3 boete of 3 "Jaantwoordde Eva zonder aarzeien. Craik knikte ernstig en bedachtzaam. Hij had te veel ondervinding om in de dwaiing te vervallen van te denken, dat Eva anders was dan andere vrouwen. Zelfs geen oogen blik verbeeldde hij zich, in haar een bestendio- schrijfster voor de „Commentator" te hebben gevonden mogelijk had hij haar als zooda- nig niet noodig. Hij deed slechts een goede daad niets nieuws voor hem, ofschoon zijn rechterhand nauwelijks wist, wat zijn linker deed. Eva beviel hem, hij bewonderde haar en hi( ste'de belang in haar. Ook in Cipriani de Lloseta stelde hij het hoogste belang en hij wist dit, met't scherp instinct voor de nuan ces in het werkelijk leven, die bestaan in de door en door practische negentiende eeuw- atmosfeer, die wij inademen. Zoo verliet Eva Chal oner het kantoor van John Craik als een onaf'hankelijke vrouw voor het oogenblik, en de lief dad igheid zat zoo diep verborgen, dat haar eenigszins strijdlus- tige trots haar niet had ontdekt. HOOFDSTUK X. dagen hechtenis op. Hierop werd de zitting gesloten, KANTONOERECHT TE ALKMAAR. Mondelinge uitspraak van 6 Januari. E. B. te Heerhugowaard, overtreding Spoorwegwet, 15 boete of 10 dagen hech tenis A. L. te Castricum, in staat van dron kenschap de orde verstoren, 7 boete of 4 dagen hechtenis. A K. te Egrnond aan Zee, loopen over ver- beden grond, 6 boete of 3 dagen hechtenis. W. R. te Bergen, overtreding Wet op de open- bare middelen van vervoer, 6 boete of 3 da gen hechtenis. J. de W. te Egniond aan den Hoef, overtre ding Vleeschkeuringswet, 50 boete of 25 dagen hechtenis. P. H de R. te Alkmaar, B. J. A. te Koedijk, overtreding Arbeidswet, de le 50 boete of 25 dagen hechtenis, de 2e 5 en f 0.50 boete of 5 dagen en 1 dag hechtenis. P. de W. te Limmen, overtreding Provinci- aal Wegenreglement, 3 boete of 3 dagen hechtenis. P. J. v. d. E. te Limmen, overtreding Trek- hondenwet, 2 boete of 2 dagen hecht. R. M. en J. J. A. te Bergen, J. S. te Heiloo, C F. en J. W. V. te Oudorp, A. N. en J. C. K. te Groningen, P. S., T. W., J. B., A. F. B. en J. T. v. d. W. te Alkmaar, overtreding Poli- tieverordening, de le, 3e, 4e, 5e, lOe en 12e ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis, de 2e, 6e en 7e ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 8e 1 boete of 1 dag hechtenis, de 9e 5 boete of 3 dagen hechtenis, de lie 4 boete of 4 dagen hechtenis. E. W. te Velscn, H. G. en E G. te Egrnond aan Zee, A. de W. te Castricum, S. S. te Hoo- geveen, A. W. te Broek op Langendijk, J. de V. en B. G. te Alkmaar, dronkenschap, de le 4 en 12 boete of 2 en 6 dagen hech tenis, de 2e 5 boete of 3 dagen hechtenis, de 3e 6 boete of 3 dagen hechtenis, de 4c, 6e en Se ieder 2 boete of 2 dagen hechte nis, de 5e 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 7e 3 dagen hechtenis en 6 maanden opzen- ding. J. M. S. te Beemskerk, P. B J. M. te Hei loo, B. W., E. H., K. L., K. H., K. S., M. T. en A. B. te Alkmaar, K S. te Schagen, J. V. te Amsterdam, K. S. te Heerhugowaard, E. S. te Oudorp, P. O. en W. O. te Schermerhorn, W. D. te Akersiloot, overtreding Motor- en Rijwiel wet, de le, 2e, 5e, 6e, 7e en 8e ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 3e, 14e en 15e ieder 3 boete of 3 dlagen hechtenis de 4e en 12e ieder 2 boete of 2 dagen hechte nis, de 9e 40 boete of 20 dagen hechtenis, de lOe en lie ieder 5 boete of 5 dagen hechtenis, de 13e 15 boete of 7 dagen hech tenis, de 16e J 6 boete of 3 dagen hechtenis. P. L. te Egmondbinnen, W. K., P. Z. en K. D. te Egrnond aan Zee, C. M. te Castri cum, C. S. te Koedijk, Jachtwetovertred'inu, de le, 2e en 4e ieder 20 boete of 10' dagen hechtenis, de 3e 30 boete of 15 dagen hedu tenis, de 5e 15 bcete of 7 dagen hechtenis, Jl f boete of 30 dagen hechtenis. AUTO-GARAGES VAN DE NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN. Het Tweede Kamerlid Staalman heeft den minister van waterstaat gevraagd of het juist is, dat bij de Nederlandsche Spoorwegen p annen bestaan om in verschillende stedsn van het land autogarages te gaan oprichten, welke met alleen zullen dienen als berg- plaatsen en reparatie-inrichtingen van het materiaal der Ato, doch die ook voor particu- lieren zulilen worden opengesteld? WERKLOOZENZORG. Op vragen van het Tweede Kamerlid Weit- kamp: Is het juist, dat in de maanden Februari— Maart duizend werkloozen uit de groote ste- den bij de werkverschaffing in Overijsel zul len worden te werk gesteld? Zoo ja, is dan de minister bereid te bevor- deren, dat geen bevoorrechting der stedei'ijke boven de plattelandsarbeiders plaats grijpe? hceft de minister van binnerilandsche zaken en landbouw geantwoord: Reeds eenige maanden geleden is een aan- vang gemaakt met tewerkstelling van werk loozen uit de groote steden in Overijsel. Het ligt in de bedoeling op d'ien weg voort te gaan en, zoo mogelijk, in het a.s. voorlaar een dui zend werkloozen uit de groote" steden in Overijsel en Friesland te plaatsen. Voor bevoorrechting van stedelijke boven plattelandsarbeiders behoeft geen vrees te be-, staan. Maar het ligt voor de hand, dat, aan gezien de gezinnen van de tewerkgeste'den in de stad achterb'.'ijyen, de onderhoudskosten, hooger zijn dan die'van gezinnen ten platte- lande. TELEFOONGESPREKKEN MET HET BUITENLAND. Behalve met Duitschland is thans ook in hci verkeer met Denemarken, Hongarije en, met ingang van 1 Febr. a.s. eveneens met Lu xemburg de gelegenheid geopend om door tusschenkomst van de telegraafkantoren in- lichtingen in te winnen, of een bepaald per- soon, met naam en volledig adres aangeduid, een telefoon-aansluiting bezit, en voorts of die ender een opgegeven nummer aan een bepaald telefconnet is aangesloten. In herinnering wordt gebracht dat de in- lichtingen, welke door een Nederlandsch kan toor kunnen worden verstrekt, kosteloos zijn en dat voor inlichtingen, waarbij navraag bij een buitenlandsche administratie noodig is, een derde van de kosten van een gewoon ge- sprek met dat land verschuldigd is. WIJZIGING VAN DE BEPP LINGEN OMTRENT DE OUDERLIJKE MACHT EN DE VOOGDIJ. Bij de 1 weede Kamer is een wetsontwerp ingediend tot wijziging van de bepbhngen omtrent de ouderlijke macht en de voogdij over gewettigde kinderen en omtrent ontzet- ting uit en herstel in de ouderlijke macht en de voogdij. Het ontwerp strekt om te voorkomen, dat kinderen, die onder vreemde voogdij staan of die door anderen worden onderhouden of op- gevoed, van die reemde verzorgers worden opgeeischt, in strijd met de belangen der kin deren. DE CULEMBORGSCHE MOORDZAAK. Van bevoegde zijd: deelt men aan de „Nieuwe Tielsche Ct." mede, dat de datum van behandeling der Culemborgsche moord- zaak te Arnhem nog niet is vastgesteld. NA DEN STORM. De electrische centrale te Hengelo werkt weer met alle vier turbines. HeMer weer gelsoleerd. Tcngevolge van den geweldigen storm, werd de telegrafische gemeertschap met Hel- der opnieuw verstoord. D-eze was de laatste dagen op vrij primitieve wij,ze. via de noorde- lijlce kantoren tot stand gebracht. Zaterdagmorgen was het evenwel niet mo gelijk een telegram verzonden te krijgen. MR. S. VAN HOUTEN. Aan het slot van den „Staatkundigen brief" van 7 Jan. schrijft mr. S. van Houten: Met dezen Brief neem ik waars-chijnlijk voor goed afscheid van mijne abonne's. De lust tot voorlichting van Iezers zal nog wel niet voor goed zijn uitgedcofd, maar allicht door een tijdschriftartikel of brochure bevre- digd worden. Wij hopen, dat de oude staatsman dien lust tot voorlichten nog dikwijls moge gevoelen. Hij is een der weinigen, die iets te zeggen hebben als zij spreken, zegt het Hbl. TEGEN RETOURCOMMISSIES, B. en W. van 's-Hertogenbosch hebtier aan de hoofden van dienst een circulaire var den volgenden inhoud gezonden: 1 o. Het is aan het personeel in dienst dei gemeente streng verboden, van leveranciers der gemeente kortingen fooien, retourcom- missies of giften, in welken vorm ook, aan te nemen 2o. Indien door de leveranciers kortingen bij leveranties worden aangeboden moeten deze of op de betrekkelijlce declaraties of in de kas van het bedrijf worden. gestort, waar door deze kortingen aan de gemeente ten goe de komen 3o. Het komt ons voorts zeer ongewenscht voor, dat door het personeel der gemeente, al of niet tegelijk met het doen van aankoopen voor den dienst, bij ieveranciers der gemeen te bestellingen worden gedaan voor zichzelf of voor derden, welk bezwaar voornamelijk geldt voor het doen van bestellingen bij den groothandel. 4o. Het ligt in ons voornemen tegen het personeel, dat aan het hiervoor medegedeelde niet volledig voldoet of dat niet ten voile me- dewerkt om praktijken als hier bedoeld te voorkomen, zeer strenge maatregelen te nemen. 5o. Den hoofden van dienst wordt verzocht van den inhoud van dit schrijven mededee- ling te doen aan het personeel. Van elk ge val als hierboven bedoeld, hetwelk ter kennis komt van een hoofd van dienst behoort aan ons college onmiddellijk mededeeling te wor den gedaan. De gemeenteraad van Edam heeft onlanga besloten om alsnog den heer Van der Stel te hooren in tegenwoordigheid van den gasdi- recteur, die door eerstgenoemde werd be- schuldigd. De zeven Roomsche raadsleden van Vo- lendam hebben thans aan den raad verzocht, met het oog op eventueel optreden der justl- tie, dit uit te stellen. De gemeenteraad van Oudewater heeft eer voorstel van B. en W. om in het Werkliedem reglement ook het aannemen van fooien t« verbieden, verworpen. AUTO-ONGELUKKEN. Minister Van de Vegte passagiet maar ongedeerd gebleven. Op den Rotterdamschen weg te Delft nabij den Overslag is Vrijdagavond omstreeks half acht een auto, waarin zat de minister van Waterstaat v. d. Vegte, komende van Rotter dam, in voile vaart tegen een vrachtwagen gereden. De auto werd totaal vernield en is later met behulp van een kraanwagen wegge- sleept. De minister en de chauffeur hebben geen letsel bekomen. Het gordijn valt. i oen zij naar Grosvenor Gardens terug wandelde, dacht Eva er met eenig genoegen aan, dat de Ingham-Bakers het gastvrij huis van mrs. Harrington hadden verlaten. Van uit deze schui!p1aats waren zij vertrokken naar een wereld, die als koud bekend staat, en die toch nog wel een toevlucht heeft voor cte zulken die genegen zijn te kruipen voorde heerschzuchtigen. de ijdelen te vleien, en den rijkdom te aanbidden. Eva had tijd noodig om zich in haar nieu- wen toestand in te denken, met voldoening na te denken over haar nieuwe onafhankeiijk- heid, want de Caballero Chailoner had haar, zoo al niet veel anders, een zeer levendige trots nagelaten. Zij wist zoo weinig van de wereld dat zij er zich geen oogenplik over verbaasde waarom John Craik haar een voor stel zou hebben gedaan dat hemzelf nauwe lijks voordeelig kon zijn. Zij was onschuldig genoeg om te denken dat het goede der aarde juist gegeven wordt op de plaats en op den tijd waar dit't noodigst is. Haar eerste en hoofdgedachte was aan kapitein Bontuor en reeds droomde zij hem door haar toedoen, weer in Malabar Cottage tusschen zijn „stuk- jes van dingen". Zoo zeer was zij door deze overpeinzingen in beslag genomen, dat zij mets ongewoons opmerkte in het gezicht van den knecht, die de deur eenige jaren geleden achter Luke Fitz Henry had gesloten voor haar opende. „Ik ben Mij, dat u terug bent, juffrouw" zeide hij ernstig. lets in zijn toon koud en correct trok Eva's aandacht. Waarom?" vroeg zij en de wetenschap dat de „Terrific" veilig op de werf van Chatham lag, kwam haar troostend voor den geest. »Mrs. Harrington is er slecht aan toe, juffrouw." De manier van doen van den man zeide meer dan zijn woorden. E-va haastte zich de trap op naar mrs. Harington's slaapkamer. Zij klopte aan de deur en ging naar binnen zonder antwoord af te wachten. Een sterke lucht van ammonia hing in het vertrek. De jalouzien waren half neerge- laten en in het schemerig licht kon Eva niet heel duidelijk zien. Dadelijk echter ontdekte zij in een groot ledikant met stijlen aan de vier hoc-ken een, paar doordringende oogen het gelaat van mrs. Harrington. Het gelaat, de oogen, de geest waren in le ven. Het lichaam was geslagen, reeds was het bijna dood. Mrs. Harrington keek neer op de vormlooze ledematen onder de deken, met iets als angst in de oogen, iets van de uitdrukking van een hond, die overreden is. Deze vrouw zou een harden doodsstrijd heb ben. Eva kende weinig van het leven, maar zij was geen vreemdelinge voor den dood. Zij herkende onzen laatscen vijand in het grijze gelaat onder den troonhemel van het groote liedikant. „Waar ben je zoo lang geweest, kind?" zeide mrs. 'Harrington op ontevreden toon, ,,terwijl Je mij aan die dwaze bedienden over bed Ik ben niet wel geweest, maar nu ben ik beter. Zij hebben den dokter laten halen. Ik zal dadelijk gehecl hersteld zijn. Pijn heb ik niet, aLeen een soort van verdooVing." Zij keek naar haar linkerhand, die buiten de deken lag, en er was angst in haar oogen. Vrees voor God kende zij niet, daarvoor had zij te lang ,de menschen getart, maar zij wil- ae niet sterven; nog te veel behagen schepte ze in het goede dezer wereld. Eva gi-ng naast haar bed staan. Het gelaat van mrs. Harrington was ver- wrongen in toorn: Het was haar een kwelling, dat de Dood om haar zou komen, en, zlch- ze f trouw blijvend, boorde zij hem door ziin tegenwoordigheid opzettelijk te negeeren Er was iets uitdagends nog in haar koude oogen,iets niet geslagens, ofschoon zij wist dat memand aan haar ziide stond. Het alge- meen gevoelen was +egen haar. Voor zoover de wereld betrof, kon de Dood haar meene- men. Eva keerde zich af van het bed en trad den dokter tegemoet, die met de kamenier var Airs. Harrington het vertrek was binnen oe- komen. Ndemand toonde de minste aandoe. ning. Een zelfzuchtig leven en een gelukkige dood worden zelden aan een en denzelfden persoon vergund. De dokter vroeg Eva niet te blij'ven, dus ging zij naar beneden en schreef aan Fitz, waarna zij het briefje naar zijn ka- mers in Jermyn Street liet brengen door een knecht. Het was de tweede maal in haar le ven, dat zij Fitz liet halen. Toen de dokter de trap afkwam ging Eva naar de hall. Hij wees met zijn vinger naar de kamer, waaruit zij gekomen was, en volg- de haar daarin terug. Hij was een man van middel bar en leeftijd, opgevoed in de perfec- tie jouter wetenschap en geen hart. "Zijt gij een bloedverwant van Mrs. -Har rington", vroeg hij. Slechts heel in de verte zijn wij verwanf" antwoorddde Eva. 1 De dokter sloeg niet veel acht op haar antwoord. Hij had de gewoonte om met den nagel van zijn duim tegen zijn tanden te icloppen, waardoor Eva op 't eerste gezicht een afkeer van hem had. „Heeft zij iemand anders?" vroeg hii „Iemand, die om haar geeft?" Het was volstrekt zijn bedoeling niet om ruw te zijn, maar hij ging op in zijn beroep, en hij had een uitgebreide praktijd.' Hij vec- langde weg te kunnen gaan. "Zij heeft een neef. Ik heb om hem ge- •stuurd." s (Wordf. yervoj rd.) BJKEra] jizsgailI g-"jrg ggisiial j j sagaa j J De eerste zwaluw, die jreziea wordt, Is nog geen bewije da4 de zomer er al is. Wel echter it het een aanduiding dat er ver- andering ten goede m de natuur komt. Zoo i3 het ook met adverteereiu Daarom moet ook ten stelligstc de meening weerlegd worden, die men *00 eele malen hoort: „Ik heb al eens een advertentie geplaatst, het geeft toch nieta, ik heb noolt succes gehad of vooruitgang bemerkt,f Neen, natuurlijk niet, door advertentie maakt gij aw zaak niet bekend, gij moet regel* matig adverteeren, wij geven a de verzekering, dat gij beslist en afdoend succes zult hebben.

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 5