Etpp^i en loiilnen. T elegrammen 19ai*ktbepichten A.MS9TEKDAMSCHE BEERS' BinnenSand van 10 Januari 1928. Opgava van NttrdbtQtiiick Laudbouworcdict. r- DRANKWET. f BURGEMEESTER en WETFIOUDERS jan ALKMAAR brengen ter algemeene ken- ais, dat bij hun college is ingekomen een ver- Zoek van WILHELMINA STEKELBOS, jweduwe van H. VAN BEUSEKOM, alhier, pm vergunning tot den verkoop van sterken drank in het klein voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel HOUTTIL No. 28. Binnen twee weken na dagteekening dezer Jan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het terleenen van dit verlof bij hun college in- lienen. Alkmaar, 10 Januari 1928. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. DE HANDELSREIZIGERS EN HET CADEAUSTELSEL. Het bestuur der Nat. Vakgroep van Han- dclsreizigers en -Agenten in de Ned. Ver. van Chr. Kantoor- en Handelsbedienden heeft zich naar aanleiding van het aqt- woord van den Minister van Arbeid, Handel m Nijverbeid, op de vraag van den heer Van Wijnbergen, terzake de installing eener com- nissie, aan welke ware op te dragen het ca- ieaustelsel en de daaruit voortvloeiende na- ieelen na te guan, wel'ke maatregden daarte- gen eventueel zouden zijn te nemen tot genoemden minister gewend, om hem er op te wijzen, dat verscheidene handelsreizigexs ?n -agenten als deskundigen over de nadeelen van dit stelsel kunnen oordeelen, terwijl zij, tangezien zij in het bijzonder bekend zijn met de mentaliteit van de afnemers van arti fcelen met cadeaux, evenzeer competent mogen ■worden geacht, om mede de maatregelen aan te geven, welke eventueel ter bestrijding van dit stelsel kunnen dienen. Op grond hiervan en met het cog op het feit, dat een groot aantal vakgenooten als "direct-belanghebbenden mogen worden be- schouwd, verzoekt genoemd bestuur den mi nister bij de samenstelling dezer commisie 't handelsreizigers-element er in op te nemen en de Nationale Vakgroep in de gelegenheid te stellen voor de benoeming van een ild dezer commissie een of meer ter zake kun- dige leden aan hem voor te dragen. GERAFFINEERDE OPLICHTERIJ. Bij de politie te Breda is aangifte gedaan Van een uitgebreide, geraffineerde oplichterij, waarvan vooral lieden uit de betere standen, rijksambtenaren, ingenieurs, ja zelfs advo- eaten en leden der rechterlijke macht, de du pe zijn ge worden. Een virrtal weken geleden deden twee Am- iterdamsehe „kooplieden" in een sierlijken rooden auto Breda e.o. de eer aan van een bezoek. Zij vervoegden zich bij de meer-ge- goeden en toonden mooie stoffen. Zij zouden nun voor 30 a 40 gulden een prachtig cos- tuum cp maat leveren. Bij zeer velen slaag- den zij en zij waren uiterst coulant. Natuur- lijk moest vanwege de risico de stof beta aid worden, maar de kleermaker en alles wat er bij belhoorde, zooals voering, knoopen, enz zou later wel in orde komen. De „heeren" vertrokken weer naar Amsterdam en lieten vele Bredanaars in de blijde verwachting van een mooi, solied en goedkoop costuum. Wachten duurde uren dagen we ken. Men kreeg reeds argwaan, doch nie- mand der vele gedupeerden had den moed zidh tot de politie of justitie te wenden. Tot- dateindelijk, een moedige de stoute schoe. nen aantrok en van't geval aangifte .deed bij de politie. A1 spoedig bleek, dat men het slachtoffer was van een geraffineerde oplich terij, die sterk herinnerde aan de indertijd met zooveel succes doorgevoerde oplichterij met de „Perzische tapijten". Bij „risjes" stroomden bij de politie naar aanleiding van een verder door de recherche ingesteld onder zoek de namen der gedupeerden binnen. De oplichters waren systematisch te werk ge- gegaan; bij elken nieuwen klant vroegen, bij wijze van iniroductie een naamkaartje voor't bezoek aan den volgenden. Het werd een soort sneeuwbalsysteem. Een verder onder zoek heeft uitgewezen, dat de door zoovele Bredasche burgers betaalde stoffen reeds eenige weken beleend zijn in den Amsterdam- schen lommerd. De „heeren in den roo den auto" hebben dus wel een goeden slag ge stagen. VER'KEERSIN<SPECTIE PER AUTO. De minister van binnenlandsche zaken en iandbouw heeft aan de Commissarissen der Koningin een schrijven doen toekomen be- treffende verkeersinspectie per auto door par- ffculieren met beambten der gemeentepolitie. In dat schrijven zegt de minister o.m. dat zijn ambtgenoot van justitie zijn aandacht heeft gevestigd op een adres van den A.N. W.B., waarin wordt betoogd, dat de be ambten der gemeente-politie, inzonderheid die ten ptattelande, niet altijd voldoende inr zicht zouden hebben m de wijze waarop het verkeer op de wegen in goeae banen geleid kan worden; dat die beambten niet steeds weten, welke moeilijkheden zich voor den be- stuurder van snel bewegende vervoermidde- len op den weg voordoen en daardoor meer- fnalen een verkeerden indruk krijgen van een voorkomende aanrijding of botsing, tengevol ge van het niet juist opvolgen van de regels ran den weg, waarvan zij dan meestal niet geneigd zouden zijn, de schuld te zoeken bij den bestuurder van het voertuig, dat zich het snelst beweegt. Volgens het oordeel van den A.N.W.B. is ae oorzaak van een en ander gelegem in de oms'tandigheid, dat de politiebeambte het verkeer in den regel van den berm van den weg af beschouwt en niet uit een vervoermid- del dat zich op den weg beweegt. Bovendien beseft de politiebeambte te vcet dikwijls niet, welke moeilijkheden er bestaan voor den motor- en autobesiuurder nl. moeilijkheden welke verband houden met den toestand van het wegdek", b.v. slipkans tengevolge van het zich in den weg bevinden van tramrails, gevaar voor sterk remtmen bij vochtige of geslijlrte bestra-ting en dergelij-ke. Teneinde -daarin verbetering te brengen, verzocht de A.N.W.B., de burgemeesters uit te noodigen, stappen te do-en opdat een of meer automobilisten in hun gemeente bereid worden gevonden met beambten dfer gemeen tepolitie, z.g. verkeersinspectien per auto te houden, zulks in den geest van de inspectien -per auto door particulieren met beambten der Rijkspolitie welke reeds in verschillende provincien gehouden worden. In verband hiermede noodigt de minister de Commissarissen der Koningin uit, dit denkbeeld bekend te ma-ken aan de burge meesters in hun gewest, waarbij tot uitdruk- king zal zijn te brengen, dat geheel aan de productie van de burgemeesters wordt over- gelaten of, en zoo ja, op welke wijze laatst- genoemden lets ter zake willen verricbten. DE HULDIchNG DER BEMANNING VAN DE „ALHENA." Gistermiddag heeft prins Hendrik op het kantoor van van Nievelt Goudriaan's Scheep- vaart Maatschappij te Rotterdam, namens de Ned. Mij. tot Redding van Drenkelingen, waarvan hij beschermheer is, aan kapitein Smoolenaars en alile leden der dekbemanning van de „Albeha", de reddingsmedai-lles der maatschappij uitgerei-kt en in een korte toe- spraak heeft hij den kapitein en bemanning gehuldigd. Daarna heeft op het sta-dhuis te Rotterdam een officieele ontvangst van de geheele be manning door het gemeente-bestuur plaats g^had. Het gemeentebestuur van Rotterdam heeft gemeead voor de daden van moed en zelf op- offering, dcor de bemanning betoond, een klein bewijs vap waardeering te m-oeten aanbieden. Op de fabriek „De Porceleine Fles" te Delft is een bord gemaakt, waarvan de burgemeester alien een exemplaar aan- bood, als blijvend bewijs, dat de gemeente groote daden weet te eeren. Daarna heeft gesproken Baron Sweers de Landas Wyborgh, onder-voorzitter van de Zuid-Hollandsche Maatschappij tot redding van Schipbreukelingen, die een bedrag van f 2500 beschikbaar stelde ter belooning van de bemanning. De Italiaansche gezant, graaf Francisco Barbaro, heeft daarna gesproken over den eeuwigen dank van Italie voor de prachtige daad van de „Alhena". De Itali aansche minister van Verkeers-wezen, Ciano, heeft telegrafisch medegedeeld, dat hij -den kapitein za! voordragen voor een ridderorde als de enquette naar de ramp van de „Prin- cipessa Mafalda" is afgeloopen. Namens alle zeeliedenorganisaties heeft mr. Saret, voorzitter van de Ned. Ver. van Geza-gvo-er- ders en Stuurlieden ter koopvaardij, een eer- biedigen groet gebracht aan de bemanning, benevens den dank van alle Nederlandsche zeeiieden. Hij bood ter herinnering aan de daad Nievelt' Goudriaan's Scheepvaartmaat- schappij een gouden gedachtenispenning aan. De belangstelling -voor het Sta-dhuis was enorm, circa 1000 perscnen hadden zich op den Coolsingel -verzameld. Onderscheidingen. Bij Kon. besluit is kapitein Smoolenaars benoemd tot ridder van de Orde van Oranje Nassau. Toegeken-d de eere-medaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau in zilver, aan J. J. Brien, chef-hofmeester en in brons aan H H. Loke, matroos aan bcord van dat stoom- sohip. De zilveren eere-penning voor menschlie- vend hulpbetoon en een loffelijk getuigschrift is toegekend aan: C. H. Bakker, le stuur- manfj. Kuiper, 2de stuurman; J. van En- gels-dorp Gastelaars, 2-de machinist; en de bronzen eerepenning voor menschlievend hulpbetoon en een loffelijk getuigschrift aan G. Sissingh, 3de stuurman; W. Raadsen, 4de stuurman; H. J. Krijnen, 4e stuurman, N. Laanman, 4de stuurman; M. J. van Doese- laar, bootsman; M. Holtrop, timmerman; J. Ommering, matroos; P. Kalkman, matroos; P. Teekens, matroos; L. Oosterom, matroos; J. Zwaal, matroos; J. Lekkerkerk, matroos, alien aan boord van het stoomsdhip „A1- hena." Kon. Instituut voor de Taal-, Fand- en Vol- -kenkunde van Ned.-Indie. Te Exloo (Dr.) viel gistermorgen de 25-jarige timmermansk-necht Frederiks uit een boom. Hij was onmiddellijk dood. Gistermorgen is tusschen Overschie en Rotterdam de h-eer M. Dijkxhoorn uit Over schie met zijn auto in de sloot gereden en over den kop gestagen. Met groot-e moeite is hij gered, nadat een ruit van de auto was verbrijzeld. Het recherchevaartuig van Terschelling is gister bij het uitvaren d-er Vliesloot ge- strand; het heeft het roer verloren. De post- motorboot, ter asssistentie uitgevaren, kreeg met het gestrande vaartuig verbinding en is hiermede naar de haven van Vlieland terug- gekeerd. Gistermiddag is ee-n 45-jarig werknan bij het Gem. Electr. Bedrijf te Den Haag van een st-eiger gevallen. Hij werd met een her- senschudding en een gebroken pols naar een der ziekenhuizen gebracht. Gemeld wordt, dat de schilder Jan Toorop ernstig ziek is, hoewel geen direct levens-gevaar dreigt. Tommy, die de kat hoort spinnen: „0 luis- ter is, hij is in slaap gevallen zonder de motor .te zettea." (S-irix - Stockholm). GEVAARLIJK SCHDOLGEBOUW. Wij lezen in het Vad. Gistermiddag om 12.30, bij het uitgaan van de kopschool in de v. d. Parrastraat te Js- Gravenhage, werden de leerlingen opge- schrikt door een slag. Het bleek, dat een ge- deelte der kajklaag van het plafond losgela- ten had. Het hoofd der school, de heer J. Hoogland, nam direct maa-tregelen. De nog aanwezige -kinderen moesten zoo vlug moge- lijk het gebouw verlaten, omdat hij vreesde, dat het geval zich herhalen zou. Deze vrees bleek niet ongegron-d te zijn, want bij het aan- gaan van de school om 1 uur 30 bleek nog een stuk naar beneden gekomen te zijn tot een gezamenlijk oppervlak van ongeveer 4 M2. De heer Hoogland vond het toen geraden de school tijdelijk te sluif-en en de kinderen naar huis te sturen mei de boodschap, dat zij morgenochtend nog maar eens moesten ko men kijken. In een onderhoud, dat wij met den heer Hoogland hadden, vertelde deze ons, dat hij de verantwoording niet op zich durfae ne men om de lessen te laten doorgaan. Wat in de gang gebeurd was, kon evengoed plaats vinaen in de klas. Wij hooren nog van asdere zijde, dat de school tegen het eind van 1925 gereed ge komen is Toen men bijna klaar was, viel de vorst in en om meer vertraging te vermijden bij de aflevering van het gebouw men had de school in September 1925 al willen betrekken heeft men toch doorgewerkt. Op de speelplaats moet ook een muurtje verzak'- zijn. De be^'okken autoriteiten zijn inmiddels gewaarschuwd. KORTE BERICHTEN Gisteren is op 67-jarigen leeftijd in Den Haag overleden de heer G. P. Rouffaer, oud- secretaris van het Kon. Ned. Aardrijkskund«g Cknootschap, oud-admnct-secretaris van hek BEWAREN VAN VOER. Het beste graan, het zuiverste ochtend'- voer, de keurigste hoenderbeschuit, het koste- lijkste broodi, in een wo-ord, alle voederstoff fen kunnen bederven door een ondoelmatig bewaren. Al deze voeders zijn van organi- sche afkomst, de graneni zijn zelfs levend, want als men ze ging uitzaaien zouden ze opgroeien tot flinke gewaqsen. En daar nu alle stoffen, welke leven bevatten, hetzij van dierlijken, hetzij van plantaardigen oor- spro-ng, aan bederf onderhevig zijn, zoo is dit ev-eneens het geval met de voederstoffen voor onze huisdieren. Wat wij- verstaan on der bederf wordt voor een groot deel veroor- zaakt door woekerdier'tjes of door schimmel- plantjes of door ebbeide. De ontwikkeling van deze kleine wezens ontneem-t aan de voe ders een deel van hun krachtstoffen, mis- s-chien van hun vitaminen. Zij worden dus minder in voedingswaarde. Misschien ook zonderen genoemde parasitische wezens bo vendien voor het vogellichaam schadelijke nevenproducten af, want ziekdij-ke verschijnr selen blijven niet uit bij gebruik van bedor- ven vo-er. Granen moeten wij dus niet alleen beoordeelen op het gezicht, maar eerder nog op den rtuk. N-eemt men een handvol graan onder den neus, zoo moet er een aangena-me, hooi-ach tige, zoete lucht van uitgaan. Zoodra een mijterige, duffe, onaa.rgename geur bemerk- baar is, dan deugt het voer niet en zal geen ware voeding geven en bovendien zullen de dieren, vooral de jon-ge exemplaren, heel veel kans loo pen ingewands-stoornissen te krijgen en daardoor in groei en ontwikkeling benadeeld worden. Wanneer men nu zulk minderwaardig voer met een vergrootglas bekijkt, dan ont- dekt men op de korrels de directe verwekkers van dien slechten toestand, n.l. de -mijten alsook de larven -en eitjes van grootere in- secten als meeltor enz. Als nu de granen en zaden reeds zoo vat- baar zijn voor bovenbedoeld bederf, dan is zulks nog veel meer het geval met de zooge- naamde ochten-dvoerders, die o-ok eiermeel, legmeel gnz. worden genoemd. Ook hier ver- raadt het kwaad zich door den reuk, maar ook duiddijk voor het oog. De aanwezigheid der mijten is duidelijk te zien. Als men zulk meelvoer bewaard in een blikken bus of trommel, gesloten door een de-ksel, dan ont- dekt men van binnen als het ware tegen de wand opkruipend, een zeer fij-n wit beslag, bestaande uit de bijna onzichtbare mijten en ■hun uitwerpselen. Ook neemt m-en waar, dat opperste laag van het meelvoer zuiver gelijic is gemaakt, terwijl het een of meer da gen te voren, bij1* door omroeren een onge- 'ijke laag vertoonde. Dat gelijkmaken ge- schiedt door de onophoudelijke bewegingen van de tallo-oze diertjes. Zulk voer deugt niet meer en het overgieten met heet water doodt wel de diertjes, maar neemt de schadelijke werking op de hoenders niet weg. Tot deze ontwikkeling en reusachtige vermenigvuldi- ging zijn noodig vocht en een weinig warm- te. Het komt er dus op aan hoe het voeder bewaard wordt. Men slaaf alleen zooveel in als noodig is, zo-oda-t het niet te lang behoeft te wachten op gebruik. En dan een zoo koel en droog mogelijke bewaarplaats. Het vaat- werk van steen of blikwerk moet telkens als het leeg komt goed gereinigd worden door het bijv. boven vuur of gas-stel te houden, zoodat de mijten en schimmels gedo-od wor den. Elk oplettend houder en vooral fokker van plui-mvee zal de hooge waarde moeten erken- nen van de zuiverheid van voeder en drank en daarom nog eens herhaald: Men lette le. op de kwaliteit van de waar, 2e. op de doel- matige plaats van bewaring en 3e. op de reinheia van het vaatwerk. door dwars op de belde achfersfe wagons\ goederenwagons van den trein van Utrecht in. De locomotief en vijf wagons van den goederentrein uit Den Haag en de beide laatste wagons van den Utrecht- schen trein ontspoorden De materieele schade is niet zeer groot. De hoofdgeleider van den goederentrein uit Den Haag kreeg eenige niet-ernst'.ge kw-etsuren aan het been. Het treinverkeer in de richting Ucrecht ondervond tengevolge van dit ongeval eenige vertraging. Er wordt een onderzoek naar de oorzaak ingesteld. EEN BRANDS'11CHTER GEARRESTEFRD. VENLO, 10 Jan. De recherche te Venio heeft in samenwerki-ng met de politie te Tegelen aangehouden den 19-jarigen ar- beide-r A. van E. uit Tegelen. Hij wordt verdacht gedurende den laatsten tijd op verschillende plaatsen brand te hebben ge- ticht, te Venlo in de boerenhofsteden „Wylreh-of" en „Hulsterhof", te Tegelen in de stalling van den heer Ewals en in de boerenhofstede van den heer Reurskens en te Belfeld in de pannenfabriek van de bee- ren Jansen en Dings. Het onderzoek wordt voortgezet. Uedeeitetuk pecomgeerd DE GASGORRUPTIE. 's-GRAVENHAGE, 10 Jan. De Haag- sche rechtbank heeft de vordering van A. v. d. Stel tegen de Vereeniging van Gas- fabrikanten in Nederland, om alsnog zijn royement onrechtmatig te verklaren, ont- zegd, met veroordeeling van v. d. Stel in de k ost en. HET HOOGE WATER IN ENGELAND. LONDEN. 10 Jan. Het gevaar voor v-erdere overstroomingen schijnt in ver band met de richting van den wind en het uit-blijven van legen, gewek-en te zijn. Ver- wacht wordt dat het water heden belang- rijk zal vallen. EEN VOORBARIG BERICHT. BELGRADO, 10 Jan. Toen gisteren- morgen in Belgrado kanonsch-oten werden gehoord, dacht iedereen, dat de v-erwachte blijde gebeurtenis in de koninklij-ke familie had plaats gehad. Het bleek evenwel later, dat de kanonschoten gelost waren ter ge legenheid van den verjaardag van de Koningin en niet voor de verwachte ge beurtenis. (Het bericht van het Berlijnsche blad „Mittag", dat een zoon geboren zou zijn, is dus voorbarig. Red.) DE TOESTAND VAN JAN TOOROP ERNSTIG. 's GRAVENHAGE, 10 Jan. Omtrent den toestand van den kunstschilder Jan Toorop, wien gisteren de sacramenten der etervenden zijn toegediend, wordt vernomen, dat de patient, die reeds geruimen tijd aan zenuwaandoening lijdende was, in Dec. j.l. door een attaque is getrodfen, tengevolge waarna een instorting heeft plaats gehad. Sindsdien is den toestand zeer ernstig, zoo dat weinig hoop op herstel wordt gegeven. HET ONGELUK MET DE GOOISCHE STOOMTRAM. AMSTERDAM, 10 Jan. Naar wij ver- nemen is het rapport van de Staatscom- missi-e, welke een onderzoek heeft inge steld naar het dezen zomer plaats gehad hebbende ongeval met de Gooische stoom- tram ter perse en zal het eerstdaags ver- schijnen. SPOORWEGONGEVAL BIJ LEIDEN. Een gewonde. LEIDEN, 10 Jan. Hedenmorgen om- streeks kwart voor zeven heeft op het stations-emplacement te Leiden een spoor- wegongeval plaats gehad Een goederen trein uit de richting Den Haag reed even na de aankomst van een personentrein uit Utrecht te LekU© te ver door en liep daar- HET MIJNONGELUKc NEW-YORK, 10 Jan. Volgens de laatst« telegrammen uit West Frankfort in den staat Illinois (zie K. B.) over de mijnont- ploffing in de Peabody-mijn zijn tot nu toe 23 lijken geborgen. RADIOFONISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen verricht in den morgee van 10 Januari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 767.7 te Zurich. Laagste barometerstand 721.2 te Vest- manoer. Verwachting (van den avond van 10 Jan. tot den avond van 11 Januari): Matige tot krachtigen, tijdelijk wellicht stormachtige Zuidelijke tot Westelijken wind, betrokken met regen, later op-klarend, aan- vankelijk zachter, later kouder. PURMEREND, 10 Jan. 1928. Op de he. den gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: Kaas. 17 st. kleine Fabriekskaas met rijks merk 52; 6 st. kleine Boerenkaas met rijks merk 51, aanvoer 20500 K.G. handel vlug; 427 K.G. Boter 2.85—/ 2.35 per K.G. Vee. 429 Runderen, w. o. 250 vette 0.75 f 0.95 per K.G., handel stug; 167 melk- en g-eldekoeicn 150380, handel matig; 12 Stier 28 Paarden 100—/ 250, han del stug; 22 Vette kalveren 140160, handel vlug; 219 Nucht. kalveren voor de slacht 11—/ 40, voor de fok 12—/ 30, handel vlug; 729 Vette Varkens voor de zout 5256 cent, voor de slacht 5362 cent per K.G., handel vlug; 46 Magere Varkens 22 32, handel vlug; 179 Biggen 10— 15, handel vlug; 769 Schapen, vette 26 f 43, handel vlug; 30 Bokken; Kippen- eieren 8.50—/ 9.50; Eendeieren 8. Eierveiling. 84 Eendeieren 8; 7628 Kip- peneieren a 8.4010.10; 25 Kippen- eieren b 7.10. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 10 Jan. 1928. Op de he den gehouden aardappelen markt werd be taald voor: ZeeuwsChe Eigenheimers 5— 6 25; Zeeuwsche bonten f 6.707,* Zeeuwsche blauwen 6f 6.50; Friesch( borgers 6—/ 6.25Spuische Eigenheimeri 6.25—/ 6.50; Bravo's 6.25—/ 6.50; In dustrie' f 5—/ 5.25Drentsche eigenheimers f 4—/ 4.80; Aanvoer 1 lading, 400 H.L. Koers van Vorige Koers pl.m 1.30 pl.m. 1.45 m pl.m, 2.15 344-J 279 474-5 517-9 577-9 13.12V, (Ontvangen per draadlooze telefoon). Eig. ST A ATSLEENIN GEN. 6 Nederl. 1923 A 5 1919 BANK-INSTELLINGEN. Kol, Bank s s Indische Bank Handel Mpij Cert, v. 1000 Rcsc. INDUSTR. OND. BINNENL. Centr. Suiker Aand, Hall. Kunstzijde Jurgens Gew. Aand. ■I A. B C Maekubee Nederl. Kunstzijde Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BUITENL, Anaconda Steel comm. Zweedsche Lucifers SUIKER MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult, Vorstenl Dito actions Poerworedjo M1JNBOUW. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Gee. Holl, Olie Kon. Petr RUBBERS. Amsterd. Rubber Bandar Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Lampong Sum, Rubber Rotterd, Tapanoeli Serbadjadi Silau Wai Sum Rubber Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart i. ii Gem. Scheepvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederland Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot Niev. Goudriaan Rotterd. Llyod SCHEEPVAART BUITENL, Marine comm. Marine pref. TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah Deli Batavia AMERIKA. Southern Rails Union Pacific Wabash Exdividend. PROLONGATIE vorige k rs 4 pCt., heden 3% pCt. 1001/16 lOU/2 1015/s 276V, 176 176 176i/3 276 176 1761/, 1761/. 276 1761/2 1003/, 1521/8 235 1017/g 99 IOO1/2 1521/s 235-4 1521/. 235 1 67/8 4103/, 577 569s/, 1171/s 414-4 117-f 414-5 573-4 5684-70 II21/3 8SJ 182s/, 162.50 1273/, 808 412 1821/2 162 808-11 1821/. 322 205 3441/3 343 3237/3 237 2531/, 420 227 170 335 160 3531/s 203/16 3233/, 237' 254 170 335 160 323 4V, 225 335 193/, 86 831/3 1993/, 86 831/, 1993/, 227 1323/, 132 57/16 51/. 411/, —w 278s/, 471 5151/, 5771/3 279 4731/. 515 578 279 4731/. 516 578 146 643/, 190 65 pl.m. 2.- 117Vs 415-6 572-3 810-2 152-} 235 117J-3A 571 567-8 809 3433/, 323i/o-4 3231/,. 1236 2533/, 19Q3/, 2533/, 333 160 352-3 WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Wecnei p. Sch. 100 Xop-tn'-Agen Stockholm i Oslo ...I...., New-York NIET OFFICIEEL. e t i t i f Vorige koers 12.09Vi« 59.05 9-751/2 34.621/. 47.82 35.05 66.45 66.80 66.95 2.483/u Koers op heden 3 uur 12.09 59.07 9.751/. 34.6U/,- 47.82 35.05 66.45 66.771/. 65.95 2.48s/],

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 8