PUnen Buitsnlandsch gemengd nieuws. Buifeiiland Buipgerifijke Stand. E'czeem, uitsiag en atle jdfficfflBOe TitirerzfeR- ten behooren afdoend behandeld te word en, anders komen zij telkens terug. Hoe Ianger de huidkwaal verwaarloosd wordt, des te inoeilijker wordt het om haar te genezen. Wend onmiddellijk Foster's Zalf aan; d;-ze geett dadelijk verlichting en vooctgezet ge- bruik doet de kwaal geheel verdwijnen. Foster's Zalf is alom verkrijgbaar a 1.75 per doos, 1 per tube. taxi en soms ook enkele andere onkosten „even voor haar te willen afrekenen". Daarna ech ter vertrekt zij en keert zij niet in het hotel terug. DE VEENENDAALSCHE RAADS- VERKIEZINGEN. Voor eenige weken heeft vcor de Arnhem- /che rechtbank terecht gestaan de hr. G. j. v. d. B., exportslachter en lid van den ge- meenteraad van Veenendaal, aan wien was ten laste gelegd dat hij een zekere juffrouw W. van Veenendaal zou hebben omgekocht om bij de raadsverkiezing op hem haar stem uit te brengen, door haar te beloven dat zij gratis schapekoppen bij hem zou kunnen ha- len. Verdachte ontkende het ten laste gelegde. Wei gaf hij toe, dat mej. v. V. schapekoppen bij hem heeft gekregen, doch die werden be- sdhouwd als afval, dat in den regel werd weggegeven, maar hij had geenszins de be- doeling om daarmede een stem te koopenDe zaak werd destijds uitgesteld omdat wegens treinvertraging geen enkele getuige versche- nen was. Thans werd een groot aantal getuigen ge hoord. Die getuigenverklaringen leverden heel weinig op. De eene getuige beweerde den indruk te hebben, dat verd. inaerdaad door de schenking de stem had widen koopen. Andere getuigen echter verkiaarden dien indruk niet te hebben. De officier van justitie, mr. Lazonder, zei de in zijn requisitoir, dat het onderzoek naar de „knoeierijen" te Veenendaal niets heeft doen uitkomen. Dit geval doet denken aan een berg, die een muis baart. Spr. meent, dat het feit dat tegenwoordig een deel van de kiezers zoowel als de gekozenen voortkomen uit de laagste klassen der samenleving, van grooten inviloed is op de politieke moraiiteit. Het is te begrijpen, dat degenen die hun brood winnen met zitting te hebben in een vertegenwoordi- gend college zeer veel moeite zullen doen, om nun baantje te behorden. Niemand zal er dan ook verbaasd over zijn, dat kiezers van het slag van mej. v. V. met pleizier hun stem ver- geven tegen een klein geldelijk bedrag of een andere kleine belooning. Dergelijke omkoope- rijen hebben in den vefkiezingstijd veelvuldig plaats. Om deze reden heeft spr. in dit geval de zaak eens willen vervolgen, omdat men in ons land er eens aan worde herinnerd, dat er nog zoo iets is als art. 126 van het W. v. S., dat zoowel tegen den candidaat, die omkoopt als tegen degene, die ziclh ilaat omkoopen, straf bedreigt. Spr. was van meening dat het be- wijs in de zaak is geleverd. Hij werkt dit na- der uit. Van juridisch standpunt bezien, zeide spr., dat de omkooping heeft plaats gehad, toen de belofte werd gedaan. Het geldt hier een voltooid delict. Spr. meende, waar hier een voorbeeld moet worden gesteld, dat een gevangenisstraf van een week moet worden opgelegd. De verdediger jhr. mr. Laman Trip wees erop, dat wij hier te doen hebben niet met een rechtsstrijd, maar met een politieken strijd Dat de candidaten rcndgaan om stemmen te winnen is niet strafbaar, al mag men hier dan ook in zien een ontaarding of een gemoe- de'lijk kleinsteedsch gebruik. Spr. vraagt, waar echter de grens is; waar begint omkoo- perij? Aan de hand van Noyon meent spr. dat er moet zijn een overeenkomst, anders kan er geen misdrijf zijn. Het komt hier aan op fijne nuances en die geven de getuigenverkla ringen in het algemeen niet, en zeker niet in deze zaak. Het geval komt eigenlijk hierop neer: Er is een teleurgestelde candidaat, die alle mogeliike moeite doet, de stemming nietig te maken, die bij Gedeputeerde Staten en bij de Kroon bet ving, maar bij justitie en politic allies in het geweer wist te roepen. Het is slechts een zaak van niets. Spr. ziet met vertrouwen de uitspraak van de rechtbank tegemoet. SPOORWEGONGEVAL TE DELFT. Gisteren heeft terecht gestaan de arbeider- remmer bij de Nederlandsche Spoorwegen A. A. W., wonende te Rotterdam, wegens het aan zijn grove schuld te wijten hebben, dat gevaar is ontstaan voor het verkeer door stoomvermogen over een spoorweg der Nederlandsche Spoorwegen. Dientengevolge is de trein op een stoot- blok gereden, waardoor de locomotief zwaar werd beschadigd en de leerling-machinist J Jasperse werd gewond. Deze, als getuige gehoord, deelde mede, gezien te hebben. dat een signaal onveilig stond. De trein was toen reeds aan het rij- den. Getuige heeft direct den machinist ge- waaTSFhuWa. Deze heeft de stoom argesio- ten en nog tegenstoom gegeven. Hij kon echter niet meer verhinderen, dat de trein tegen het stootblok opreed. Getuige is be- klemd geraakt en heeft daarbij eenige mid- denhandsbeentjes gebroken. Er werden nog eenige andere getuigen gehoord Het O. M., het telaste gelegde bewezen achtende, meende, dat het, mede in verband met den toestand op het perron in dien nacht, hier en grensgeval betreft tusschen een dis- cipiinaire straf en een strafrechterlijke ver- volging. Met het oog daarop eischte spr. een geldboete van f 40. Verdachte's raadsman, mr. Witlon uit 's-Hertogenbosch, betoogde, dat de schuld, wellce dozen verdachte zou treffen, door het feit, dat verschillende anderen, voordat ver dachte optrad, reeds fouten hadden begaan, zoo gering is geworden, dat er geen sprake kan zijn van grove schuld. PI. concludeerde tot vrijspraak. Vervolgens stond terecht de machinist A. G., wonende te Barneveld, beschuldigd van een zelfde feit als de vorige verdachte. De schuld van dozen verdachte, die machinist was op den in de vorige zaak bedoelden trein, zou gelegen zijn in het ondanks een onveilig signaal doorrijden. De zelfde getuigen werden gehoord als in de eerste zaak. Mr. Polman eischte ook tegen dezen ver dachte f 40 boete subs. 20 dagen hecthenis. De verdediger van den verdachte, mr. Wierda uit Utrecht, pleitte in deze zaak vrij spraak, omdat hij evenals mr. Witlon van meening was, dat er geen sprake is van grove schuld. Uitspraken 24 dezer. KORTE BERICHTEN. De marechaussee heeft zekeren H. J. E., uit Enschede, te Wijhe aangehouden, omdat hij aan den Platvoet onder Diepenveen, een minderjarig meisje had aangerand. Vanwege de politie wordt tegen E. die nog meer van dergelijke misdrijven op zijn geweten moet hebben, een onderzoek ingesteld Het hoofdbestuur van het Nedierlandsch O nder w ij zt: rs-Gen o o ts ch a p benoemde tot rechtskundig adviseur de heer mr. J. B. de Bes, thans reeds aan het Genootschap ver- bonden. Het was gister judst 100 jaar geleden, dat Henri Daniel Guyot, de stichter van het „Instituut voor Doofstommen" te Groningen, op 75-jarigen leeftijd overleed. POLEN. UITGEHONGERDE WOLVEN. Doen een aanval op een boerenhoeve. In den afgeloopen nacht heeft in het dorp Drozdow in het gebied van Wilna een troep wolven een aanval gedaan op een boeren hoeve. De wolven verscheurden verscheidene hof- honden, schapen en kalveren. Pas toen buren te hulp snelden, gelukte het oim de wolven te verdrijven. ROEMENIe EEN VRIENDSCHAPSVERDRAG TUSSCHEN ROEMENIe EN BULGARIJe? Een verhaal van Serviscke blaaen. Volgens Servische bladen hebben Roeme- nie en Bulgarije onverwacht besloten een verdrag van vriendschap te sluiten, waar- voor het ontwerp reeds sinds drie jaar ge- reed ligt. Roemenie zou er voorts in hebben toegestemd, dat Bulgarije slechts het eerste deel van de schuld voor het herstel, die met Stamboelii'ski overeengekomen is, namelijk 23d millicen goudfranken, betaalt de andere schulden zouden worden kwijt gescholden. In Bulgaarsche politieke kringen zou men deze overeenkomst beschouwen als het uit- gangspunt tot nieuwe betrekkingen met Roemenie, welke de regeling van de kwestie der nationale minderheden ten gcebe zullen komen. Het verdrag zou weldra te Boekarest Worden onderteekend. ITALIe. EEN PAUSELIJ&E ENCYCLIEK. Over de eenheid der kerken. In een encycliek over de eenheid der kerken erkent de Paus het algejneene streven van on- zen tijd naar een grootere internatioale een heid der volken, doch hij betreurt het, dat sommigen een eenheid van publieken aard op kerkelijk terrein willen overbrengen en den waren godsdienst met valsche leerstellinger. willen vereCnigen, door te meenen, dat elke godsdienst goed en prijzenswaardig is. Ta! van lieden begunstigen, onder den schijn van een hooger goed na te streven, een bedreige- lijke godsdienstige eenheid onder de christe- nen, en vooral onder hen, die zich pan-chris- tenen noemen, en dreigen aldus de grondsla- gen van den katholieken godsdienst aan te Bijzienda tante: „Je mdSSi jqiuunen, een man van jouw ]eeftijd! (Passing Show) TSSfffn. Op deze zoo vercTcErblijke rfffelciclfng vestigt de Paus de aandacht van de bissc'hop- pen, opdat zij de getrouwen ervoor waarschu- wen en de beginselen vaststellen van de ware godsdienstige eenheid, die men dient na te streven. Het willen van de eenheid door som migen door middel van een overeenkomst op slechts ekele punten, die zij de voornaamsie grondslagen noemen van alle geloof, terwijl men voor het overige de meeningen, die de menschen verdeeld houden, wil laten voortdu- ren, staat gelijk met de door God geopenbaar- de waarheid te onderwerpen aan onderhande- lingen en reglementen, wat een verraad zou zijn, waartegen de Roomsehe kerk zich steeds zal verzetten. Deze kerk verkondigt een evan- gelische leer, die volkomen duidelijk is voor iedereen, want God spreekt niet voor een be- paald aantal, maar voor alle menschen. De encycliek vervolgt, dat het niet mogelijk is om een christelijke gemeenschap te stichten, waarin de geloovigen vrij zouden zijn om hun geloof te uiten als hun goed lijkt. Aan de hand van verschillende voorbeeldert uit het leven, speciaal door voorbeelden uit pro- testantsche kringen, wordt aangetoond, dat men geen onderscheid kan toelaten. De encycliek somt de verschillende argu- menten op, waarmede de katholieken gewoon zijn hun unionistische thesen aan te prijzen. De kerk kan slechts in stand gehouden wor den door den terugkeer van de afvalligen in de eenige en ware Rocmsche kerk en wanneer alle katholieken zich onderwerpen aan den paus. De paus besluit met den wensch te uiten dat alien, die dwalen in de armen van een op- volger van den heiligen Petrus terugkeeren BREF0RDMERS. PERF0RATEURS. ALLE SOORTEN OPBERGMAPPEN. L. FraitkeeibeiT. Ilkmaar. AMERIKA. DE MONROE LEER. Het cordeel van een Z.-Ameri- kaansch diplomaat. Dr. Davila, de gezant van Chili, verklaar- de dat een groot deel van Latijnsch-Amerika van meening was, dat de Monroeleer, die uit- gaat van de veronderstelling van de superio- riteit der Vereenigde Staten, een ernstige hin derpaal vormt voor een behoorlijke toenade- ring. Hij loofde het werk van Root, die veel had bijdragen tot het wegnemen van den in druk dat de Vereenigde Staten zich het recht tceeigenden van het uitoefenen van een pro- tectoraat over Zuid-Amerika. DE STRIJD IN NICARAGUA. Steeds nieuwe Amerikaansche ver- sterkingen. Meer dan 1000 man versterkingen zijn te Washington aan boord van drie kruisers en andere booten scheepgegaan met bestemming naar Nicaragua om deel te nemen aan de ex- peditie tegen generaal Sandino. Een Amerikaansche vliegmachine neergestort. Een vliegmachine vart het Amerikaansche corps marine-matrozen viel bij een verken- ningsdienst te Quilali voor de oogen van schildwachten van generaal Sandino te plet- ter. De bestuurder en de verkenner bleven on- gedeerd. EEN GROOTE GIFT. 1.000.000 voor medisch onderzoek. De heer en mevrouw Lasker (de heer L. is bet hoofdi van een advertentie-bureau) heb ben 1.000.000 gegeven aan de Medische faculteit van de universiteit te Chicago. Dit bedrag is bestemd voor onderzoekingen, die kunnen bevorderen, dat het leven van men schen die reeds den middelbaren leeftijd heb ben bereikt, gespaard blijft. Het onderzoek zal vooral beoogen de oorzaken na te gaan van wat bij oudere menschen de ziekten ver- oorzaakt van hart, bloedvaten en nieren. KORTE BERICHTEN. Het aantal werkloozen in Duitschland is van midden November tot midden Decem ber van 896.000 gestegen tot op 1.391.000. Bij een oefening boven het vliegveld Bozidar bij Praag is een militair toesfel met twee inzittenden van een hoogte van onge- veer 150' M. te pletter gevallen. Beide inzit tenden werden dood uit de wrakstukken ge- haald. Er is een nieuwe Albaneesche strafwet in werking getreden, waarbij de polygamic is verboden. Naar men uit Boedapest meldt, zal eer- lang ook in de Hongaarsehe hoofdstad een ondergrondsch net voor tramverkeer worden aangelegd. Het consortium, dat voor dit doel is gevormd, heeft reeds een concessie voor vijftig jaar bij 't stadsbestuur aangevraagd. Sedert Vrijdag wordt rajah Jai Prithivi Bahaeur Singh, de schoonzoon van den m.a- haraja van Nepal, vermist. De politie heeft meer dan 48 uur tevergeefs naar hem ge- zocht. Men veronderstelt dat de rajah is ont- voerd. De politie is echter van een andere menig, doch houdt deze voorloopig voor zich. Sinds eenige weken werd de directeur van een verzekeringsmaatschappij te Neuren- berg, Oscar Bott, die na verduistering van 35.000 mark voortvuehtig was, gezocht. Thans is hij te Miinchen gearresteerd. De echtgenoote van regieringsrat Bo- dicker uit Berlijn is gisteren te Keulen, waar zij bij kennissen te logeeren was, in haar ka- mers door drie mannen overvallen en bewus- teloos neergeslagen. De mannen stalen al haar juweelen ter waarde van ongeveer 30.000 Mk. In een veld bij Canagohary, in den staat New-York, heeft men het wrak gevonden van een vliegtuig, dat shids Zondag vermist werd. In den wrakhoop lagen de lijken van de drie inzittenden. Het toestel schijnt in den mist verongelukt te zijn. Een slager uit Przegendza (Polen) wi'l- de voor het inkoopen van vleesch naar Sos- novice gaan en nam daartoe ongeveer 60.000 zloty mee. Drie gewapende bandieten, die op hem geloerd hadden aan den rand van een bosch, vielen hem aan, doodde hem en be- roofden hem van zijn geld. Een groote vliegtocht van San Jose (Costa Rica) naar Panama (stad) heeft kolo- nel Lindbergh weer op Amerikaansch gebied terug gebracht. Zijn rondvlucht door Gen- waaT Ahierika" fs 'daarmede fot een eind gelco- men. Hij vertrok cm kwart voor tien (Ocst. tijd) en landde om kwart voor twee op Pana- ma'sch gebied. De kroning van den keizer van Japan is vastgesteld op 10 November a.s. De plech- tigheden zullen tien maanden duren. LTEUWEN, White, een jager in dienst van de re gee- ring, is na vier maanden te Nairobi terugge- gekeerd. Hij was naar het Massai-gebied ge- stuurd om de leeuwen, die daar zeer talrijk waren en een gevaar voor leven en eigendom geworden waren, uit te roeien. White heeft 80 leeuwen en 10 tijgers gedood en daardoor aan de plaag een eind' gemaakt. White heeft heel wait opwindende avonturen beleefd en is een paar keer ternauwernood aan den dood ontkomen. Hij is o. m. door een rhinoceros, een buffet en een olifant aangevallen. liiiclUvaart. DE VLIEGTOCHT NAAR AUSTRALIA. Het vliegtuig van kapitein Lancaster en mevr. Keith Miller, die op 11 October van Croydon per vliegtuig naar Australie was vertrokken, heeft bij Muntok (N. I.) een ern stig ongeluk gehad. Kort na het sterten, toen het toestel op ge- ringe hoogte was, weigerde de motor, zoo- dat Lancaster moest dalen. Door de geringe hoogte, waarop het toestel zich bevond, was omkeeren en het maken van een glijlanding onmogelijk; daar de vlieger bevreesd was in een, dicht voor de machine liggend, bosch te geraken, trachtte hij zijdelings te dalen. De schroef raakte den grond. en het toestel sloeg over den kop. De machine, die hopeloos beschadigd is, wordt gedemonteerd. PpovimciaaS nieuws CASTRICUM. Maandagavond gaf de fanfare voor de donateurs en genoodigden een uitvoering in de zaal van de Vriendschap, nadat Zondag- avond voor het publiek tegen entree een uit voering had plaats gehad. Het programma bestond uit muzieknum- mers, afgewisseld door een tooneelstuk. Na de gebruikelijke opening werden eerst een viertal muzieknummers ten gehoore ge bracht, onder leiding van den directeur den heer Kuijs. Deze waren zeer mooi en bet publiek was dan ook zeer tevreden. Dan werd aangevangen met het blijspel De Onuitstaanbare. Hier werd mooi spel te zien gegeven. We hebben braaf gelachen en zijn zeer voldaan door het geleverde spel. Naar ons wordt medegedeeld, heeft de heer A. Liefting, die in de j.l. gehouden ver- gadering van den Raad mededeelde, zwaar politiek ziek te zijn, den raad in kennis ge steld, dat hij zijn mandaat neerlegt. Hij heeft echter den wensch te kennen ge geven, wederom op de lijst van opvolgers geplaatst te worden. De heer Liefting had sedert de verkiezingen van 1923 als R -K. zitting in den raad en behoorde tot de zeer geziene raadsleden. Hij vertegenwoordigde het meer boeren element. In den raad kon hij nu en dan ontlasting brengen door zijn gees- tige en gevatte opmerkingen. Zijn opvolger op de R K. lijst is de h^er J. Tromp Czn., middenstander-aannemer alhier. Dit is de tweede vacature in een kort tijds- bestek. Als het zoo door gaat zal de R -K. lijst wel uitgeput raken, want op de lijst van opvolgers komt ook nog iemand voor, die overleden is. Door den Commissaris der Koningin is ingetrokken de aanstelling tot buitenge- woon gemeenteveldwachter van J. Jacobs, die als prov. arbeider op het prov. landgoed met ingang van 1 dezer is ontslagen. Naar we vernemen, is de jacht op het prov. landgoed in deze gemeente, welke de vorige maand publiek voor den tijd van een jaar is verhuurd gegund aan Perceel 1 den heer Janzen te Haarlem en den heer Dem- mers te Amsterdam. De in dienst van de vorige huurders zijnde jachtopzieners B. de Winter en G. Liefting zijn resp. bij de nieuwe huurders als zoodanig gebleven. Alleen de heer H. Blokker is niet overgenomen. EGMOND AAN ZEE. Gisteravond werd alhier door de vereeni- ging „Egmond's Tooneelclub" een uitvoering gegeven in de zaal van hotel „Welgelegen". De opbrengst dezer uitvoering was bestemd ten bate van „Maatschappelijk Werk". Voor een goed bezette zaal werd opge- voerd het blijspel in d'rie bedrijven „Vluchte- lingen", door Henri 't Sas. l5it stuk speelt tijdens de mobilisatie. Goed spel werd o. a. gegeven door de circus-acro- bate, voorgesteld door mej. A. Blok, en zoo- als wel te verwachten was, door den heer Butt, als rustend leeraar. Een gezellig bal besloot dezen, naar wij hopen, voor „Maatschappelijk Werk" zoo wdgeslaagden avond.' ZUID-SCHARWOUDE. Op de gehouden af dee 11 ngsvergadering der afd. Langendijk I werd de regeling, kaart- verkoop etc. voor den fcestavond ter gelegen- heid van het 25-jarig bestaan der afdeeling besproken. Feestredenaar is ds. Melchers van Warga, eertijds predikant te Zuidscharwou- de. WIERINGEN. Een der onderteekenaars van het adres tot het beschikbaar stellen van gelden voor de sticbting eener bijzondere school aan Den Oever heeft verzocht zijn handteekening als ingetrokken te beschouwen. De leverantie van de leermiddelien enz. voor de openbare lagere sc'holen alhier is, na gehouden aanbesteding, gegund aan de laag ste inschrijvers, en v/el: Perceel I (boeken enz.) aan Bureau Nestor te Helmond voor 630. Perceel II (schoolbehoeften) aan H. Wilms alhier voor 497.26. Perceel III (benoodigdheden voor het on- derwijs in de nuttige handwerken) aan Joh. Klare alhier voor 47.75. De heer R. J. de Groot te Avenborn heft zijn benoeming tot gemeente-geneesheer alhier aangenomen. HET NOORSCHE STOOMSCHIP „VANG" VLOT GEKOMEN. Gisteravond gelukte het de sleepboofen van de N.V. Wijsmuller uit Rotterdam het bij Pctten gestrande Noorsche stoomsdiip „Vang" wer vlct te krijgen, w arna het door de sleepboot „Drente" naar Helder werd ge- sleept. I>e pogirrgen, om half zeven, bij hoog wa fer aangewend, hadden aanvankelijk geen cucces. Om half negen werd de waterstand balangrijk hooger, doordat de wind naar het norden draaide. De boot kwam hierdoor eenigermate in beweging, waarop de poging om de „Vang" vlot te krijgen, met het ge- melde succes herhaald werd. HEEMSKERK. In een der zaien van de K. S. A. hield Maandagavond het hier gcvestigde Begrafe- nisfonds „St. Barbara" naar jaarvergade- ring. bespreking volgde van de werkwijze. Uit de verdiere besprexingen bleek, dat feitelijk de oude vereeniging had opgehouden te bestaan en dat deze ledenbijeenkomst ten doel had eene voortzetting der oude „Barbara". Verder bleek nog, dat de oude vereeniging met zeer vele moeilijkheden te kampen had gehad, zoodat men het vorig jaar reeds be sloot de portefeuille over te dragen aan de Ned. Spaarkas te Amsterdam. Echter ook deze maatachappij was niet gelukkig, daar zij eenigen tijd later failliet ging. Gp advies der Verzekeringskamer ;s toen het risico overgedragen aan de Noord- Hollandsche Levensverzekering te Alkmaar, die alle financieele verplichtingen op zich zal nemen. Vervolgens werd het nieuwe reglement vocrgelezen, waarbij alleen aanmerking werd gemaakt op overdracht bij pasgenoemde maatschappij. De heer Goudeleeuw had lievcr gezien, dat men de verzekeringen bij een R. instelling had ondergebracht, mits natuurlijk bij eene solieder instelling dan de vorige, die spr. zwendel noemde. In dit geval achtte hij aansluiting bij een neutrale maatschappij ge- wenschter. De heer Kop;r zag liever weer een nieuwe „Barbara" verrijzen. De voorzitter zeide tot der_ heer Goude leeuw dat men zich aan het advies der Ver zekeringskamer moest houden. Bovendien zei de spr., hebben deze Kamer en de Noor-T Hcllandsche Maatschappij de strop die ge leden werd door het faillissement der R. K. Spaarkas aan „Barbara" gedeeld. De eerw. heer pastoor, die mede ter verga- dering aanwezig was, zeide dat wij moreele verplichtingen hadden aan deze Alkmaar- sche Levensverzekeringmaatschappij en zeide voorts, wanneer wij weer met eene nieuwe vereeniging moeten uitkomen, hij, gezien de moeilijkheden waarmee „Barbara" ruim 2 jaren getobd heeft, als geestelijk adviseur zou bedanken. Het reglement werd daarna goedgekeurd. Uit het verslag van den penningmeesfer bleek, dat het ontvangsi- en uitgaafcijfer over 1927 bedroeg 442.43 en dc bezittingen 3101.8734. Uit de overeenkomst met de Noord-Holland- sche Maatschappij bleek nog, dat deze bij overlijden van een lid de kosten ad 50 zou bctalen en dat deze Maatschappij genoegen nam met een afdracht van 80 pet. der pre- mien, waarvan het restant den bode zou be- taald worden. Bij de nu gehouden bestuursverkiezing, waarbij het oude bestuur geheel aftrad, werd dit herkozen. Tijdens de rondvraag drongen enkele le- den aan op aanschaffing eener gekeede jas bij begrafenisplechtighedente betalen uit de kas van het bestuur. Dit werd in stemming gebracht en aangenomen. Hierna sluiting op dezelfde wijze als bij de opening. EGMOND AAN ZEE. 24 December 19277 Januari 1928. Ondertrouwd Klaas Krab en A. K Weidenbacher. Overl eden Engei Wijker, 84 jaar. Johan Jacobus Visser, 18 jaar. BERGEN. (Dec. 1927). Geboren Grietje, d. van Haiae Bo& ma en Teetske Veenstra. Eldert, z. van El- dert Groenewoud en Maria Admiraal. Jan Willem, z. van Jan Jonker en Hedwig Anna Clara Mundt. Herman, z. van Teu- nis Roos en Anna Maria Rickers. Gebina Hermanna Aleida Johanna, d. van Antondus Matthias de Lange en Talea Gebina Syben- ga. Josephus Petrus, z. van Gijsbertus Ruitneburg en Guurtje Borst. Maartje en Alida, drs. van Cornelis Mooij en Antje Ma ria Johanna Molenaars. Johanna, d. van Pieter Wittebrood en Anna Hof. Johan nes, z. van Cornelis Tesselaar en Gerarda Zonneveld. Overleden Maria Magdalena, d. van Bernardus Henneman en Anna Elisabeth Tromp, 5 maanden. Jan Hillenius, echt- gen. van Gerarda Johanna van der Gulik, 32 jaar. Coenraad Dekker, echtgen. van Antje Twisk, 59 jaar. Frederik Simon Lankhoorn, echtgen. van Anna Elisabeth Mulder, 71 jaar. Catharina Johanna Rapp, echtgen. van Petrus Wilhelmus Goetmakers, 65 jaar. Levenloos aangegeven kind van Nicolaas Caral Antonius Frankenmolen en Ida Maria Kuijs. Volkert, z. van Dirk Ko- ning en Maria Wallaart, 2 jaar. Josephus Petrus, z. van Gijsbertus Ruitenburg en Guurtje Borst, 2 dagen. August Constan- tijn Antusch, echtgen. van Petronella Ever- dina Euwes, 65 jaar. Getrouwd Gerrit Keus en Hendrika Goddeke. Jan Zee, alhier, onl. te Alkmaar, en Anna Elisabeth Haasbroek, te Alkmaar. worden verzacht door inwrijven derpjnlijke plekker C met g t s oplossing Bij apothekers en drogisfen j \BAYEItl E

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 7