n en koffre ^a'agfc" (JW WmKIIfei? r L. S. De beschikbare voorraad van den jjaatsten druk van ons Vogelalbum, eerste jeel, loopt ten eitide. Verbruikers van onze koffie en thee, die nog bezig zijn, zakken te verzamelen ten jteind'fe te zijner tijd het eerste deel te bekomen, verzoeken wij ons voor 15 Jan. '28 daarvan •kennis te geven. Voor hen blijft dan een exemplaar gereser- ireerd. Ea. TIKTAK, Amsterdam—Groningen. Filiaat te Alkmaar Koniugsweg I'l. ONGELUK BIJ BOOMVELLEN~" i' Te Terwolde heeft een ernstig ongeval plaats gehad bij het vellen van p-opiilieren. Een hooge boom viel in een verkeerde rich- ting. Van twee kinderen, die daar speelden, iwerd een driejarig meisje door den boom getroffen en kreeg een hersenschudding, ter- wijl haar vierjarig broertje aan een oog ;;werd gewond. Den boomvellers treft e- j ischuld. V UITVOERING VAN DE PENG a WET 1922. De heer Suring, lid van de Tweede Ra ttier, heeft aan den minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen de volgende vra- gen gesteld: I. Is de minister bereid, mede te deelen, waarom tot dusver geen uitvoering is gege ven aan de conclusie van het verslag der com- missie, in wief hartden waren gesteld^ de in- lichtingen op de adressen van A. B. C. Raay- makers, Th. J. Gieles en W. Th. Weyts, van K. Reiding en van C. H. Jacques, betreffende de bijdragen, welke van hen, krachtens artikel )l56, eerste lid, der Pensioenwet 1922, ter zake van irtkoop van pensioen voor hun na te Jatert betrek'kingeh zijn gevorderd, welke con- tlusie reeds in de vergadering der Tweede Kamer Van 29 April 1926, in tegenwoordig- heid van den ministei; van onderwijs, kunsten en wetenschappen, zonder beraadslaging en zoder hoofdeiijfce stemming werd aangeno- men? II. Is de minister bereid, te bevorderen, dat khans spoedig aan deze conclusie uitvoering vorde gegeven? MOLEN'S. Op 16 dezer zullen ten verzoeke van het A'aterschap „Poppenhuizen" te Oldeboorn eif watermolens publiek worden verkocht. KASTEEL ONDER DEN HAMER. Het kasteel „Groot Essenburg" met onder- hooren nabij Harcletwiik, sedert jaren be- ,wcond door de familie baron van Sandberg, is in openbare veiling in veertig perceelen verkocht, zoodat het landgoed geheel is ver- snipperd. De totale opbrengst is 130.000. „Groot Essenburg" werd gesticht in de 13e eeuw door de graven Van' Essen. De burcht werd hefbouwd in 1652 (welk jaarral in het metselwerk is aangebracht), verder ncg in 1767. In het jaar 1818 werd het naar de eischen van dien tijd gemoderniseerd en bij de daartoe noodig zijnde verbouwing ge- bruikte men de afbraak van het toen zoo ver- maarde kasteel Emaus, gelegen onder Ercne- lo. De familie Sandberg verleende steeds vrqe wandeling op het eenig mooie landgoed met zijn fraaie waterpartijen. gedert het over laden van mevr. de douariere Sandberg, en kele jaren geleden, werd het kasteel niet be- woond. RIJKSSTEUN VOOR WONING- WETBOUW. De minister van arbeid, handel en nijver- reid heeft aan de gemeentebesturen een cir- eulaire gezonden, waarin wordt medegedeeld dat het in het voornemen van de regeering ligt om, wanneer de begrooting voor het dienstjaar 192'S bij de wet zal zijn vastge- steld, voor dat jaar voor woningwet-voor- schotten weder een bedrag van 12.000 000 beschikbaar te stellen en voorts een bedrag van 80.000 voor het verleenen van jaar- lijksche bijdragen tot dekking van 50 pet. van -het op de exploitatie der voor krotopruiming gebouwde woningen te lijden verliezen. De bepalingen opgenomen in de cireulaire van den minister van 17 Maart 1926, 9 Juni 1926 en 31 Maart 1927, zullen ook voor het jaar 1928 ter zake gelden. Aanvragen tot toekenning van voorschot- ten en of bijdragen, kunnen inmidd-els bij het departement van arbeid, handel en nijverheid worden ihgezonden. Verder dedt de minister mede, dat de proef met het verleenen van bijdragen voor krotop ruiming ten plattenlande, waarop de circu- laire van den minister van 25 Juli 1927 be- irekking had, in 1928 zal worden voortgezet en dat in dat jaar ook de mogelijkheid blijft bestaan van het verkrijgen van voorscliotten tot het verleenen van gelden onder verband van tvveede hypotheek. DIEFSTALLEN. Te IJmuiden en Velsen zijn de laatste da- gen verschillende diefstallen gepleegd. Aan de p a pier f ab r iek f abr iek te Velsen had een wcrkbaas een loonzakje met een weekloon op een kastje gelegd. Toen de arbeider, voor wie het geld bestemd was, die wilde meenemen, vend hij slechts een ledig zakje. Van een baggermolen, liggende in het toe- leiditigskanaal naar de in aanbouw zijnde sluis te IJmuiden werd een partij kleeding- stukken en gereedschappen ontvreemd. Jten werkman aan de Hoogovens te IJmui den vermiste uit zijn kleeren een zilveren hbi- loge. Bij een juffrouw in de Prins Hendrikstraat te IJmuiden kwam iemand den muntgasmeter lichten. Later bleek deze persoon daartoe ort- bevoegd te zijn geweest. EEN TE ST A ME NT- KWE ST IE Het gerechtshof te Den Haag heeft in hoo- ger beroep arrest gewezen in een testament- kv/estie. Ch. H. de S. had van zekeren N. de afgifte gevorderd van eenige roerende goederen, be- fioorende tot de nalatenschap van G. A. T., jeigenlijk geheeten G. F. M., welke goederen !b' onder zidh "had c*enomeo. Eisdieres had bij inleider.de dagvaarding gesteld, dat cp 25 October 1923 genoemde T., van nationaliteit onderdaan van de Ver- ec-nigde Staten, meer bijzonder van den Staai PennSylvaiiie, te 's-Gravenhagd is overleden, liaar, blijKetis laaste wilsbeschikking in dato 19 April 1920 opgemaakt eh geteekend overeenkomstig de d'esbetreffende wetsbepa- lingen van den Staat Pennsyivanie, tot eeni ge erfgename, alsmcde tot uitvoerster van zijn iaatste wilsbeschikking heeft benoemd. In deze procedure is vervolgens tusschenge- komen D. S. M. als zoon en eenig kind van genoemden T. alias M., die eischte, dat de vordering van eischeres de S. zou worden af- gewezen, en dat de goederen aan hem zou- den worden afgegeven op grond, dat zijn va- der, die sinds lang zijn aomicilie in der. staat Pennsyivanie had verloren en zich te 's-Gra- venhage had gevestigd, slechts een geldig testament kon maken met irtachtneming van de naar Nederlandsch recht geldende voor- schriften, ook al heeft hij zijn nationaliteit van Ameri'kaansche burger behouden. Vcorts stelde hij, dat hij volgens de Ameri- kaansche wet en speeiaal volgens de wets- voorschriften van den staat Pennsyivanie en volgens d-e bepalingen van Nederiandscb recht als eenig kind de cehige erfgenaam zijns vade-rs is en mit&dien alleen gerebhtigd is, de goederen der nalatenschap tot zich te nemen en op te vorderen. De Haagsche rechtbank had overwogen. dat, waar vaststaat, dat de bepalingen voor deli vorm van uiterste willen door den Neder- landschen wetgever voorgeschreven bij het testament niet in adit zijn genomen, het krachtens het gebiedend voorschrift van art. 10 der wet, houdende algemeene bepalingen der wetgeving van het kor.inkrijk, niet geldig is. De rechtbank verklaarde dan ook eischeres De S. niet-ontvankelijk in haar vordering en wees de vordering van den zoon M. toe. H-et gerechtshof heelt thans dit vonnis be- vestigd, daarbij o.m. overwegende, dat er geen grond bestaat, om aan te nemen, dat het voorschrift van art. 10, welk artikei gebie dend voorsclhrijft, dat de vorm van alle han- delingen wordt beoordeeld naar de wetten van het land of de plaafs, waar die hande- lingen zijn verricht, niet toepasselijk zou zijn op den vorm der testeurhandeling. Voorts overwoog het hof, dat de voorschrif ten van onze wet voor den vorm van testa- menten ten doel hebben, het gevaar van ver- valsching of verduistering van testamenten en van het maken van testamenten onder den plotselingen invloed van personen en omstan- dighed'en te voorkomen, en om de zekerheid in de erfopvolging te bevorderen, terwijl dit doel niet ten voile zou worden bereikt, indi-en deze voorschriften niet ook zouden gelden voor testamenten hier te land-e door vreemd- lingen gemaakt die hier tot uitvoering zouden komen. Daarom kan het ondervvcrpelij'ke testament, al moge het dan ook voidoen aan de desbe treffende voorschriften van het land, -waartoe de erflater behoort, hier te lande niet worden erkend, en is zijn geldigheid terecht door de rechtbank niet aangenomen. DE VEENDAMMER HYPOTHEEK- BANK. De kcofdschuLdige, de heer Lieber- man, naar Riga uitgeweken, rxi den buit in veiligheid te hebben gebraclit. Buitengewcon geraffineerd optreden van Liebermnn. Dezer dag-en, is, zooals gettidd, t-e Amster dam uitges-proken het faillissement der Maatschappij voor Scheepsverband, naai- aanleiding van het feit, dat een zeer groot deel van het kapitaal als verloren beschouwd moet v/orden. Hot Haagsche Corr. Bureau deelt nu het volgende mede: Hcewel er geen direct verband bestaat tus- schen de Veendammer Hypotheekbank en vo rengeno-emde Maatschappij, is het faillisse ment van deze his telling toch een gevoig van de debacle der Veendammer Hypotheekbank, in zoovefre in beide banken dezeifde persoon een belangrijke positie innam. In finaneieele kringen verwacht men dan ook, dat nog wel enkele backiers zij het dan ook in hoofdzaak kleinere in moeilijk- heden zullen geraken. De corzaak van dien samenhang is het feit, dat achter deze verschillende finaneieele instellingcn eeh persoon staat, de heer S. Lieberman, die eenigen tijd in ons land ver- blijf heeft gehouden en die reeds eenige ja ren de aandacht van justitie en politic trok door zijn gestes op financieel gtbied. De heer Lieberman was directeur van de Disconrobank voor Credietinstellingen, ge vestigd te 's-Gravenhage, welke bank een zoo groote rol in de zaak der Veendammer Hypotheekbank heeft gespeela. De heer Lieberman, een Rus van geboorte is naar een pclitie-cnderzcek ind-ertijd heeft uitgewezen met valsche papieren en nagemaakte brieven van groote Duitsche banken in ons land gekomen en heeft zich door middel van deze stukken in de Neder- landsche geldwereld weten in te dringen. In November 1925 werd door den Haag- schen hoofdeommissaris van politie tegen de praktijken van Lieberman gewaarschuwd en eenigen tijd later wefd zelfs tot zijn arres- tatie overgegaan, daar men hem verdacht van een misdrijf tegen de openbare orde. N'a k of ten tijd moest de polite hem echter op vrije voeten stellen. Eenigen tijd later vestig- de hij zich te Brussel. Sedert de vorige week- is hij nu naar Riga uitgeweken. In finaneieele kringen is men de meening toegedaan, dat het faillissement der Veen dammer Hypotheekbank niet in het bdang van pandbriefhouders is. Men heeft dan ook alles gedaan om dit te voorkomen. Door de directie der Veendammef Hypotheekbank is j thans definitief besloten in het belang der pandbriefhouders vernietiging van het fail lissement in hooger bercep aan te vragen. Ook het onder auspicien van den Provin- cialen Bond van Effectenbezitters opgericht-e comite (Klcppenburg) dat op de vergade ring van pandbriefhouders van 29 December j.l. definitief samengesteld is ,zal de vernie tiging trachten te verkrijgen. Het faillissement was aangevraagd door den officier van justitie te Amsterdam, klaarblijkelijk naar medegedeeld werd met de bedoeling om met meer zekerheid een •trafactie tegen de achuldigen te kunnen be- ginr.en, De justitie meende, dat naast en bo- 4 yen he* belaid van ened-^eurfw het ocenbaa1' belang, n.l. bcsiraffing van de schuldigen, stond. Dcor de faill-ietverklaring gewaarschuwd, kon echter degene, die als een der hoofd- schuloigen wordt aangemerkr, de heer Lie berman, zich uit de voeten maken, na den buit, bestaande uit eenige millioenen gul dens, in veiligheid te hebben gebracht. De ccntracten vim Lieberman. Zooals reeds bekefld is, had de heer Lie berman door middel van twee contracted (een- met den vroegeren directeur -der Veen dammer Hypotheekbank over een bedrag van f 2.5 millioen en een met den directeur der Buitenlandscbe Handelsbank over 5 milli oen) alle activa der Veendammer Hypotheek bank in zijn bezit weten te krijgen. Reeds eenigen tijd was gelijk bekend de Provincials Bond van Effectenbezitters bezig met deZe kwestie en het comite uit dien Bond hadl van de autorit-eiten de verzekering gtkregen dat bij het straffen van de schuldi gen rekening zou worden gehouden met de ;n de millioenen loopende belangen van cre- diteuren en dat d-e werkzaamheden- van dat comite niet onnoodig door het optreden der justitie zouden worden bemoeilijkt. De Amsterdamsche justitie is evenwel zelfstandig cpgetred-en en meende tc-t onmid- dellijk ingrijpen te moeten overgaan. Naar men mededeelt, zou het op aandrin- gen van de Vereeniging van directeuren van hypotheekbanken geweest zijn, dat de officier van justitie tot faiilietaanvrage is overge gaan. Als onderdeel van de aanvrage tot vernie tiging van het faillissement zal ook naar vo- rett g-ebra-cht worden, dat bij vernietiging een bedrag van 4 a 4K> millioen aan activa in de bank aamvezig zal zijn, bestaande voor 't grootste deel uit door de betrokkenen terug te storten gelden, waardcor een reorganisa- tie mogeldjk is, die aan pandbriefhouders een zekerheid van 50 pet. zal bieden. Bij deze berekening gaat men uit van het in oniloop zijmd bedrag aan pandbrieVen ad 8,2€9,0-00. Wel is waar is er op het oogen- blik 8.9'CO.OCO in omloop, doch het verschil ad pirn. 700,OCO is op cnregelmatige wijze in omloop gebracht. De thans gearresteerde heeren Mohring en mr. Kortenoever, die in deze zaak als hand- langers van Lieberman gefungeerd hebben, hebben onmiddellijk, toen zij de macht over de bank verkregen, 'n bedrag van 700,-000 aan ingekochte en niet ong-eldig gemaakte pandbrieven uit de safe gelicht en deze wer- den in depot gegeven bij de Disconto-bank (de stichting van Lieberman). Door twee Haagsche advocaten, raadslie- den van Lieberman, zijn toen op deze pand brieven bekeningen gesloten bij- verschillen de bankiers. Thans zij n betrokken partij en d oen de om deze beleeningen af te lossen, tea einde' de pandbrieven weder op de juiste plaats terug te brengen. In verband met een en a-nder moest ook de becaling der coupon, welke aanvankelijk op 2 Januari gesteld was, later gezet worden op 6 Januari. Toen de heer Lieberman de faillissements- uitspraak, welke zooals men weet per radio werd rondgercepen, vernam en tegelij- kertijd kennis kreeg van de verschillende ar- restaties, is hij oog-enblikkelijk uit Brussel naar Riga vertrokken. Gedurende enkele jaren heeft hij in de Nederlandsche geldwereld een rol van betee- kenis gespeeld. i loeveel zijn hier te lande be- haalde buit bedraagt is op geen ton nauw- keurig te zeggen. In het rapport van het comite wordt ook nog gevraagd om een justitieel onderzoek in te stellen in de b-oeken der Disconto-bank voor credietinstellingen, in verband met het vcrmoeden, dat daaruit zou komen vast te staan, dat de bedragen, welke geboekt zijn als te zijn gestort a deposito bij die bank door tusschenko-mst van deze bank in werkelijk- heid zijn terecht gekomen in de zakken van Lieberman. Het systeem dat Lieberman toepaste, niet alleen bij de Veendamer Hypotheekbank, maar ook bij andere instellingen, was buiten- gewoon geraffineerd. De contractcn, welke hij afsloot, waren altijd zeer handig in elkaar gezet, waal'door het aan twijfel onder- hevig is of langs sirafrechtelijken weg niet datgene bereikt wordt, wa-t men wenscht. Dit is voornamelijk een gevoig van de om- siandigheid, dat hij kans'gezien heeft een groep van 10 advocaten als zijn helpers en adviseuren in min of meer verwijderd ver band aan zich te verbinden. Onder hen waren bekende juristen. Ten slotte kan nog worden medegedeeld, dat Lieberman in het bezit is van groote pakketten aandeelen, waardoor hij ook groo- ten invioed uitoefenen kon op andere hypo theekbanken. Gevangenhouding bevolen. Gisteren heeft de rechtban'k te Amsterdam ten aanzien van de aangehouden oud-direc- teuren en den oud-president-commissaris van de Veendammer Hypotheekbank de gevan- genhouding voor den tijd van dertig dagen bevolen. HET SPOORWEGONGELUK TE ZANDVOORT. Gistemorgen is onder. zeer groote belang- stelling het lijk van den machinist H. de Beer, die tengevolge van het spoorwegonge- luk te Zan-dvoort overleden is, overgebracht naar het station, vanwaar het lijk werd ver- voerd naar Den Haag, waar de begrafenis zal plaats hebben. De stoet werd voorafge- gaari door het vaandel van de Ned. Ver. van Spoorwegpersoneel. Vele collega's volgden den lijkkoets. Ook van de andere spoorweg- personeelsvereenigingen waren vertegen- woordigers aanwezig. Aan het station te Den Haag, waar de trein om 12.16 aankwam, werd een rouw- stoet gefo-rmeerd. Voor den lijkwagen, waaraan een rouw- lint bevestigd was, liepen twintig man loco- motiefpersoneel uit Haarlem, geschaard ach ter het vaandel van de Ned. Vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel. Omstreeks half twee arriveerde de stoet op de begraafplaats, waar o.a. aanwezig waren de heeren ir. B. J. Nachenius, die de directie der Ned. SpOorwegen vertegenwoordigde, P. M. Kentgens, depotchef, onder wien de heer De Beer werkte, en E. van Hinte, hoofdbe- stuurslid van de Ned. Ver. van Spoor- en Tramwwnerxoanel waarva.n dp iwerledene lid was. De baar was gedeki door kransen van de Ned. Vereeniging, van de afdeelingen Haarlem en Den Haag' dier vereeniging en van locomotiefpcrsoneel. De heer Nachenius nam aan de groeve het eerst het wbord. In deze omstandigheden, waarbij aan een leven, dat nog zooveel had kunnen geven, op zoo noodlottige V/ijze een eind is gekomen, achtte spr. het moeilijk een woord van troost te vindeh voor de nabe- staanden. Hij hoopte echter, dat het dezen kracht zou geven te weten, dat De Beer een staat van dienst achter zich heeft, waaraan menigeen een voorbeeld kan nemen. Hierna sprak de heer Kentgens die den overledene had leeren kemnen als een plichts- getrouw man, een voorbeeld voor anderen, die zijn taak vervulde met alle kracbten, die hem ten dienst-e stbnden. De heer Van Hinte nam hierop het woord namens het hoofdbestuur der Ned. Vereeni ging. Zooals De Beer zijn dienst getrouw vervulde, deed hij ook zijn plicht als lid der vereeniging. Hij was niet iemand, die in het vereenigingskven op den voorgrond trad eh ging niet gauw uit zijn gewone doen. Doch zijn collega's konden steeds op hem reken-en. Spr. bracht een laatsten groet over van den j leeriing Bakker, die met De Beer op de loco- motief stond en thans een emstige zenuw- aandocning heeft gekregen. Nadat bloenien op de kist gestrooid waren, dankte een zwager voor de belangstelling, waarna de plechtigheid geeindigd was. Begrafenis mej. Rear. Gister werd te Zandvoort in alien eenvoud ter aarde besteld het stoffelijk overschot van mej. Keur, het tweede slachtoffer van het spoorwegongduk op Zaterdagavond j.l. Op het kerkhof was zeer veel belangstelling. On der de aanwezigen bevond zich o.a. de bur- emeester van Zandvoort de heer Van iphen. Burgemeester Van Alphen zeide, dat het niet alleen de nieuwsgierigheid was, die zoo- velen naar de begraafplaats had doen komen, doch dat wel degelijk de belangstelling toon- de, die men voor de overlecleile en de over- blijvenden koestert. Ds, S'traatsma sprak in denzelfden geest. De heer Keur, die ook bij de begrafenis aanwezig was, had een verbonden gezicht. De stoker, die de vuren van de locomotief gedoofd heeft, de heer Hogendijk, was mede aanwezig. Verschillende kransen en bloenien •dekten de baar. Diep onder den indruk verlieten de aan wezigen de begraafplaats. BET AUTO-QNGELUK BIJ HALFWEG. Mej. van Nierop hersteld. Mejuffrouw Lies van Niercp, de eenige ge- redde bij het tragische auto-ongeluk in den Haarlemmermeer op den Eersten Kerstdag, waarbij haar moeder en vader, alsmede haar zuster om het leven zijn gekomen, heeft het Wilhelminagasthuis te Amsterdam, waar zij smdsdien verpleegd is, hersteld verlaten. TUSSCHEN D-E BUFFERS DOODGE- D'RUKT. Gisteravond is op het rangeerterrein van het spoorwegstation te Hilver^um de 37-jari- ge H. J. van Thiel, gewcond hebbende Ujs- terweg 127 aldaar, bij het rangeeren tus- schen de buffers van twee wagons bekneid geraakt en doodgedrukt. Het ongeluk ge- schiedde doordat van Thiel bij het cpstap- pen de trede miste. Het slachtoffer laat een vrouw en een kind achter. NOODLOTTIGE DRIFT. Een bewoonster der Sumatrastraat te Am sterdam heeft aangifte gedaan, dat een on- derwijzer haar 9-jarigen zoon ongeveer 9 weken geleden in de school met een liniaal heeft gegooid. De liniaal trof den penhou- der, waarmede de knaap schreef, waardoor de pen in het rechteroog drong. Tengevolge hier van is de jongen, na vier weken in het Wilhelminagasthuis te zijn verpleegd, aan dat oog blind geworden. US. Uit Lemmer- wordt gemeld, dat gisteren het ijs in de richting Sneek en Bolsward door stoombooten is losgebroken. De dagdijkscbe diensten op deze steden zijn hervat. Het nio- torschip „Animo" van schipper leekman uit Hasselt en het leege ijzeren aakschip van schipper Flink uit Elburg, welke beide sche- pen sedert midden December in het Tjeuke- m.er hebben vastgezeten, zijn uit het ijs be- vrijd. DE CULEMBORGSCHE MOO'RDZAAK. Bij de nieuwe behandelig van de Culem- borgsche moordzaak op 2 Eebruari voor het gerechtshof te Arnhem zullen als deskundi- gen wordbh gehoord dr. Mesdag, te Gronin- gen, en dr. Schnitzler, te Arnhetn, en als ge- tuigen De Smale en mej. Haveman. AANRAND'ER GEARRESTEERD. De Hillegersbergsche politie is er in ge- slaagd een brutalen aanrander van jonge meisjes, die al geruimen tijd de gemeente on- veilig maakte, aan te houden. Al voor Kerst- mis kwam-en er klachten van meisjes, dat zij des avon-ds, vooral in de omgeving van her V. O. C.-terrein aan den Kleiweg werden las- tig gevallen. Een meisje, de 22-jarige W. K. uit Overschie, werd de vorige week Woens- dag, toen zij zich verzette tegen den grond geworpen ten gevolge waarvan zij een bloe- dende wond aan het voorhoofd bekwam. Eenige avonden achtereen heeft de recherche te Hillegersberg op dten loer gelegen. Dins- d-agavond nu heeft zij den 19-jarigen M. de G., wonende te Rotterdam aangehouden, ter wijl deze wcer over den donkeren Kleiweg zwierf. De jongen heeft bekend de verschillen de aanrandingen gepleegd te hebben. Hij is naar het huis van bewaring te Rotterdam overgebracht. DE RUZIE IN DEN N. W. B. Naar men aan de Tel. mededeelt, heeft thans ook de heer Jansen, bestuurslid van den N. W. B., voor zijn functie bedankt en tevens voor het lidmaatschap van den bond. De heer Jansen was 21 jaar lid van den N. W. B., waarvan 8 jaar bestuurslid; BRANDEN. - Te Haaren is geheel afgebrand de boer- derij, bewoend door J. Vugts, in eigendom toebehoorende aan jhr. van den Bogaerde. Het vee kon op 1 varken na met moeite wor den gered. Ook de infooedel ging v§rloren. Huis, schuur en stalling van den land- bouw L. Jaossen te Horn zijn gisteren afge brand. Een koe, een rund en twee varkens zijn verbrand. Verzekering dekt de schade Bonboeken, Doorschrijfboeken, Alfabetboeken, Notulenboeken, Copieboeken, Contributieboeken. L. FHftBiKEliBgRQ, Alkmaar. KORTE BERICHTEN. Bij kon. bcsluit van 16 November 1927 is de bronzen eerepenning voor menschlie- vend hulpbetoon en een loffelijk getuigschrift toegekend aaft A. de Waal Malefijt, leeriing van de Zeevaartschool te den Burg op Texel. Te Velp is overleden de heer R. Mac Leod, gepens. majoor van het Oost-Indiscfae leger, de gescheiden echtgenoot van den in den oorlog wegens spionnage te Parijs gefu- silleerde danseres Matta Hari. Prnv'mciaal nieuwe BROEK OP LANGENDIJK. Dinsdag, 's avonds half acfat, hield de zie- kenvereeniging „Steunt Elkander" haar 28ste jaarvergadering in het lokaal van den heer J. de Boer. Aanwezig 27 leden. De voorzitter, de heer P. Stammes, opende met enkele woOrden de vergadering en riep tevens een welkom toe aan den bonds- secretaris der prov. Noord-Holland, burge meester A. Vi-sser van Nieuwe Niedorp, welke voor deze gelegenheid is overge- komen de vergadering bij te wonen. Hierna lezing der notulen, waarna werd medegedeeld in een schrijv-en betreffende de te houden bloemetjesdag voor het Sana- toriumfonds, dat alles nog in voorbereiding is en hierover nader bericht gezonden zal worden, wanneer die dag gehouden zal kun nen worden. Heden werd medegedeeld een besluit ge nomen op de bestuursvergadering om pro paganda te maken voor het werven van nieuwe leden en de menschen rijp te maken voor het ziekenfondswezen, daar het hun waarachtig belang is om, met het oog op de komende ziektew-et, toe te treden als lid De betrokken personen zullen in d-eze bezocht worden door de commissarissen der vereerti- ging- Uit het verslag voor den penmngmeestef bleek dat de ontvangsten over het afgeloopen jaar hebben bedragen f 3351.54 en de uitgaven 2693.61 y2, alzoo een nadeelig saldo van f 657 93, gevo-egd bij het kassaldo, zijnde f 3477.63, maakt te same-n een bezit van 4135.56. Bij monde van den heer Jb Kaas, werd medegedeeld de boe-ken en bescheiden in orde te hebben bevonden en werd een woord van dank gebracht voor het accurate beheer. In de piaats van ien heer H. Kamp komt als kasnaziener de h-eer S. Boon en werd als reserve toegevoegd de heer S. Kossen. Uit het jaarverslag van den secretaris stip- pen we aan, dat het ledental is geklommen van 205 tot 211. In h-et afgeloopen jaar heb ben zich 70 ziektegevall-en voorgedaan met een totaal aantal ziektedagen van 1207, waarov-er uitkeering is verstrekt. Behalve de 2 gewone ledenvergad-eringen, was door het bestuur n-egen maal vergaderd. Bij de "gehouden bestuursverkiezing wen- den herkczert de heeren P. Stamnies en J. Weder, welke weder hun benoeming aan- namen, dankende voor ,het vertrouwen in hun gesteld. Als afgevaardigd-e naar d-e bondsvergade- ring werd gekozen de heer H. Kamp en alt reserve de heer S. Kossen. Bij de rondvr&ag werd door den heer Sfflak gevraagd, wat of er bedoeld wordt met zieke leden, welke wel eens op de fiets gaan G-eantwoord werd dat er wel eens loo pende patienten waren, welke op eigen ge legenheid op de fiets naar andere plaatsen gingen, hetwelk niet betamelijk is. In den vervolge moeten dezulke in het bezit zijn van -een bewijs des dokters of van het bestuur, welke bepalen, of zulks toegelaten kan wor den of niet. S. Kossen vraagt naar aanleiding van d* propaganda, welke gemaakt zal worden voor het werven van nieuwe leden, of het geen aanbeveling verdient om eerst een adver- tentie t-e plaatsen in dez-e. Hieraan zal gevoig gegeven worden. De pen-ningmeester verzocht de leden, Ik heb )e de vorlg* week een stuk cake gegeven en daarna heb je al je vrienden hierheen gestuard. Pardon d&me m yijandft, ^Passing Show.')

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 6