mwL BinnenlaniS Telegrammen A M T KIID A HI JS SI E BEERS' oipjvr^iKriEiiNr "v^zrsr NIEUWE POSTTARIEVEN. De verlaging der posttarieven, welke met ingang van 1 Februari a.s. zal worden inge- voerd en waarover reeds een en ander werd gemeld, komt op het volgende neer. Brieven binnenland. Door uitzetting der itariefschalen wordt in bet binnenlandsch ver ier bet port der brieven boven 20 gram verlaagd. Het bedraagt voor brieven van 20—250 gram 15 cent, 250—600 gram 20 cent, 500—750 gram 25 cent, 750—1000 gram 30 cent, 1000—1500 gram 35 cent, 1500 2000 gram 40 cent. Locaalport. Ingevoerd wordt een afzon- derlijke locaalport van 5 cent,, uitsluitend voor brieven tot 20 gram en voor briefkaar- ten van 3 cent Voor brieven boven 20 gram geldt dus het gewone binnenlandsche tarief Gedrukte stukken. Het tarief der gedrukte stukken, indien althans geen -behandeling met voorrang wordt verlangd, wordt ver- minderd in dier voege, dat tot 500 gram ver- schuldigd is 114 cent per 50 gram en voorts van 500 tot 750 gram 1734 cent, van 750— 1000 gram 20 cent, van 1000—1500 gram 25 cent en van 1500 tot 2000 gram 30 cent. ,Voor behandeling met voorrang gelden de bestaande tarieven. Nieuwsbladen. Het port der nieuwsbladen en bij.voegsels, welke bij abonnement gefran- keerd worden verzonden, wordt bepaald per nr. of exemplaar tot 55 gram op 3/4 cent, van 55 tot 150 gram op 134 cent, en van elke yerdere 50 gram 3/4 cent meer. Monsters. Het port der monsters wordt 2 cent per 50 gram met een minimum van 5 cent voor elke zending onder een afzonder- lijk adres. Expresse-recht. Ten slotte wordt nog het recht voor expresse-bestelling verlaagd, in dien de geadresseerde woont binnen den kosteloozen bestellingskring van het rijks- telegraafkantoor ter plaatse, dan we! op een afstand van niet meer dan een kwart uur gaans van een hulppostkantoor. Het recht wordt dan voor briefportzendingen 10 cent en voor postpakketten 15 cent. Omtrent de in overweging zijnde tariefs- .wijzigingen in het verkeer met de over- zeesche gewesten en het buitenland wordt ■nog met de Nederlandsch-Indische adminis- tratie overleg gepleegd. Invoering van deze wijzigingen zal derhalve nog moeten wach- ten tot met de genoemde administrate over- eenstemming is verkregen. VOOR 38 CENT. Het O. M. bij de rechtbank te Leeuwarden heeft tegen drie losse werklieden uit Harlin- gen wegens diefstal met braak in het kantoor der Terschellinger Stoomboot Maatschappij en in dat van de melkinrichting „De Cen- trale" hun buit was het bedrag van 38 cent elk drie jaar gevangenisstraf geeischt. MISHANDELING VAN EEN VELDWACHTER. Voor het Haagsche Gerechtshof hebben in Aooger beroep terecht gestaan twee arbeiders uit Hendrik Iao Ambaoht en uit Ridderkerk, beiden thans gedetineerd, die in eerste instan- tie door de rechtbank te Dordrecht, wegens zware mishandding van den gemeenteveld- wachter van Hendrik Ido Ambacht, zijn ver- oordeeld resp. tot 4 jaren en tot 4 jaren en 6 maanden gevangenisstraf. De procureur-generaal, mr. Royer, achtte de opgelegde zware straffen geheel in over- eens'temming met het beestachtige feit, dat hier gepleegd is en vraeg derhalve bevesti- ging van het vonnis. Uitspraak 25 dezer. VEEARTSENIJKUNDIGE ONACHT- ZAAMHEID. Op Zaterdag 20 November werd door een eigenaar van een aan niersteen lijdenden bond, dit zieke dier, op advies van een vee- arts, naar de veeartsenijkundige klinieken te Utrecht gebracht. Aldaar had direct een ope ra-tie plaats, welke uitmuntend geslaagd heet- te te zijn. Er schijnt echter een ongunstige wending in de genezing te zijn gekomen, zoo- dat in plaats van de mogelijkheid voor den eigenaar om nu j.l. Zaterdag 7 Januari zijn dier, voor verdere verpleging thuis, af te kun- nen komen halen, hem het docdsbericht be- reikte. Tot zoover lijkt de gang van zaken nor- maal. Eenigszins zonderling op zijn zachtst uitgedrukt doet het echter aan, al- dus de Tel., nu achteraf bekend wordt, dat de hon-d .reeds Donderdagnacht overleden blijkt te zijn en dus zeker 24 uur later, dan moge- lijic was geweest, bericht werd gezonden. Ver- ontwaardiging en spijtigheid van den eige naar zijn daar natuurlijk het logisch gevolg yantrouwens uit alle genomen moeite de eigenaar informeerde bijkans dagelijks telefo- nisch van Amsterdam uit blijkt wel, dat het zooals overigens begrijpelijk is om een dier ging, waar zijn baas zeer aan ge- hecht was. Maar dit is niet het eenige, dat verwonde- ring baart. Hapert er in de berichtgeving blij kbaar veel aan de organisatie, merKwaar- diger is het nog te moeten vernemen, dat het dierlijk overschot reeds verbrand was, terwijl het hiier toch blijkbaar niet om een gevaarlijke infectieziekte ging. Het toppunt van veronachtzaming moel echter gezien worden in het feit, dat blijkbaar honden gedurtnde den naeht niet word-en be waakt. Van's avonds zes tot's morgens zes blijven zij zonder toezicht. Het lijkt ons wel zeer gewenscht, dat te dezen opzichte een grondige herziening in organisatorischen op- ret plaats heeft. KWAKZALVERIJ. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt tegen r. S., wegens het onbevoegd uitoefenen van de geneeskunde. S. hield geregeld zit- ting in het gebouw „de Eendradit" aan den Goudschen weg te Rotterdam, waar hij pa- tienten kwakzalversmiddelen leverde. De man beweerde in Diutschland te zijn gepromoveerd tot doctor in de chemie. Voorts zeide hij, daar een fabriek te hebben, welke geneesmiddelen vervaardigt, o. a. tegen bron chitis. Hij heeft reclamekaarten laten druk- ken en dez laten uitreiken aan het publiek door een man, die daartoe voor een genees- kundige kliniek ging staan. De dokter van deze kliniek heeft daarop de politie gewaar- schuwd. Toen een patient zich naar het ge bouw „de Eendracht" begaf, om den daar zitting houdenden „dokter" te consulteeren, is proces-verbaal opgem^aki SCHaKING VAN EEN MEISJE. Te Roden (Dr.) is aangifte gedaan vak schaking van een minderjarig meisje. De da- der, de 18-jarige woonwagenbewoner J. E., heeft het meisje met haar toestemming, doch geheel tegen den wil harer ouders ontvoerd in een woon-wagen. De vader van het meisje heeft met behulp van de rijkspo-litie zijn dochter te Sebaldeburen (Gr.) opgespoord. Daar werd het 16-jarige meisje terstond aan haar ouders teruggegeven. EEN O-NZIN'KBARE REDDING-SBOOT. Reeds is het weer eenige ja-ren geleden, dat de heer J. P. S-chuttevaer met zijn on- zin-kbare reddin-gsboot op de rivier de Nieu- we Maas, op de Noordzee bij het lichtschip Maas en voor den mond van de haven van IJmuiden demonstraties heeft gegeven. Men zal zich herinnere-n, dat deze reddingsboot, welke overdekt was van het dek van een zee- schip zonder m-eer te water werd gelaten. De boot s-choot dan onder water, maa-r onmid- dellijk sta-bileerde zij zich en kwam weer rechts-tandig bovendrijven. Na deze proefne- mingen heeft de heer Sch-uttevaer zijn plan- nen verder in studie genomen, hetgeen ten gevolge had, d-at in d-e spanten een dusdani- ge constructieverbetering is aangebracht, dat m-en nu over meer ruimte kon beschikken. De uitvinder heeft een vooraanstaand reeder te Rotterdam voor zijn werk weten te interes- seeren en daardoor is het mogelij-k geworden, dat een boot gebouwd is bij d-e N. V. B. Tans Zonen's Scheepsbouw- en T-ransport- Maatschappij. Tijd-ens den bouw zijn nog verscheidene verbeteringen aangebracht. Met dit vaartuig zal de heer S-chuttevaer aanstaanden Zaterdag demonstreeren, ten- einde de stabiliteit en de onzinkbaarheid van de boot aan te too-nen. Het ligt voorts in de bed-o-eling, om met deze reddingsboot een tocht naar Amerika te maken. De boot Is ge heel opgetuigd, zoodat men eind- Januari o! begin Februari hoopt te vertrekken. De tocht zal worden ondern-omen door drie, hoogstens vier personen, terwijl het doel van deze on-derneming is, -de p-ractis-che bruik- baarheid van dit reddingsmiddel aan te too- nen. De heer Schuttevaer zal den tocht zelf m-eemaken, de tocht gaat over de Azoren; het ligt in zijn bedoeling zooveel mogeiijk de passaatwinden op te zoeken. EEN RUITENVERNELER. Zondagavond zijn op den Binnenweg te Rotterdam 4 of 5 winkelruiten met een glas- snijder beschadigd. De politie was eerst in de veronderstelling, dat men met een wraakne- ming op een bepaalden winkelier had te doen, maar gisterochtend bleken op een deel van den Binnenweg zoowat huis aan h-uis de winkelruiten met een glassnijder bedorven te zijn. Ook van winkels aan de Aert van Nes- straat, den Schiedamschen Singel, de Van 01- denbarneveltstraat en aan de Kruiskade zijn ruiten beschadigd. !n het geheel zijn 54 ruiten beschadigd. De politie stelt een onderzoek in. US. De booten van de GroningerLemmer- stoombootmaatschappij zijn gistermorgen uit Amsterdam te Stavoren aangekomen. Langs de Hollandsche kust werd weinig ijs gezien. Alleen tusschen Stavoren en Enic- huizen werden enkele ijsveld-sn aangetroffen. KORTE BERICHTEN. Prinses Juliana, vergezeld van de hof- dame freule Bentinck en een 5-tal studiege- nooten, bevond zich gistermiddag bij aan- komst van trein 5.11 op het tweed-e perron te Amsterdam, om een zesde vriendin af te wachten. Na wederzijdsche begroetingen be gaf het achttal dames zich per auto naar het Paleis Het Loo. Vrijdag is de tweejarige J. P. in de woning van zijn ouders aan de Nieuwe Laan- tjes in den Haag tegen een emmer met ko- kend water geloopen, toen zijn moeder even de kamer had verlaten. Het kind kreeg het kokend-e water over zich heen en liep ernstige brandwond-en op. Gisteren is het in het zie- kenhuis daaraan overleden. Gistermorgen is te Bolnes, bij de scheepswerf Piet Hein, van de firma W. Schram en Zoon, de 15-jarige J. Rothernel, uit Biebrichsheim, aan de R-oer, bij het wa- terscheppen van het sleeps-chip „Zembla" over boord gevallen en verdronken. Tengevolge van de onfsnappenden stoom heeft de 26-jarige stoker Bijleveld in een leerfabriek te Oisterwijk brandwonden gekregen, waaraan hij gisteren is overleden. De man laat een vrouw en twee kindertjes achter. De" minister van arbeid, handel en nij- Verheid heeft een gewijzigd ontwerp-Winkel- sluitingswet om advies toegezonden aan d-e Kamers van Koophandel en den Midden- standsraad. Provinciaa! nietiws HEILOO. D-e jaarlijksche houtveilingen zijn weer gehouden. Dit jaar hracht het brandhout weinig op, doch het rijshout was duur, een- park van 10 a/ 11 was geen zeldzaam- neid. Gister is men begonnen aan het afbre- ken van het tolhuis bij de grens van Alk- maar, welk gebouw moet verdwijn-en bij d-e wegverbreeding van den Rijksweg. Ook is men gister weer eens begonnen te m-eten en piketpalen te slaan. Naar we ver nemen worden eenige bochte-n, in het bosch- gedeelte, omgelegd. MARKTAANVOER Aan hie veemarkt te 1927 aangevoerd 173.- als.volgt: Paarden Runderen Stieren Vette kalveren Nuchtere kalveren Schapen en lammeren Vette varkens Magere varkens Biggen Bokken en geiten TE PURMEREND. Purmerend zijn in O0-5 dieren, verdeeld 1927 208-0 35.751 1251 2789 24.031 59.537 29.204 3294 13.003 2066 1926 2393 32.706 1320 2995 24.199 63.598 22.6-07 3246 11.082 2349 KENNEMERLAND. Het was den markten aan te zien, dat sneeuw, ijs en onbegaanbare wegen hadden plaats gemaakt voor een normaal verkeer en vervoer; er was nu van alles gen-oeg. Als gevolg hiervan en mede aangelokt door de fancy-fair-prijzen der laatste week, was er ruime aauwci, :::et alleen uit Beverwijk en omgeving, doch ook buiten Alkmaar en uit Hollands Noorderkwartier. Hoewel de prijzen der groenten nog vrij hoog waren, hebben de speculanten bot ge- vangen en meerderen hebben van de uit „handen gebroken handel" geen winst ge- had-. Beziet men den aanvoer, dan blijkt bocre- kool het hoogst in prijs, wel zijn de prijzen beduidend lager dan de vorige week, doch de kwaliteit laat veel te wenschen over en van de mooie groene koo-1, zooals we die bui ten de vorst-periode kennen, is niet veel meer over en in dit licht bezien is de doorsneeprijs van 1.10 per bak, heel hoog te noemen. Daarop volgen de spruiten, welke al even- min iets afwijken van de boerekool en er was de afgeloopen week bitter weinig lste soort, reden waarom de prijs van 18 tot 28 per 100 Kg. hoog genoemd kan worden. De tuinder die zijn andijvie vorstvrij heeft bewaard, maakt goede zaken, een prijs van 1.50 tot 2.75 is een ruime belooning voor de moeite; jammer is maar, dat ook de vorst in de bergplaats nog veel heeft vernie- tigd, zoodat er weinig aanvoer kan verwacht worden. Prei was bijzonder in trek, doch mooie en le soort kwam sporadisch voor, de prijs be- woog zich tusschen 25 tot 33 en 14 tot 18 voor 2e soort; alles per 100 bos. Selderie en pieterselie werd te ruim aan gevoerd om de hooge ptljs te handhaven, doch de prijzen van 6 tot 10 en 10 tot f 13.50 per 100 bos zijn allerminst laag. De aanvoer van koolsoorten bepaalde zich tot kleine parfijtjes van diverse soorten, groene kool noteerde 3 tot 4.50, roode kool 16 tot 22, gele koo-1 6 tot 18, alles per 100 stuks, doch de doorsneeprijs was lager dan we gewoon zijn. Witlof in hoofdzaak van eigen bodem was beduidend beter dan de vorige wa ken en de prijs is van dien aard, dat er wel voor „gebroeid" kan worden. De prijzen wa ren 22 tot 35 per-100 Kg. Rapen, bieten en wortelen onveranderde prijzen, uien waren hooger in prijs, n.l. 12 tot 15 per 100 Kg. Appelen en peren waren gewild, althans voor mooie waar, tafelappelen gingen van 20 tot 26 per 100 Kg. vlug weg, terwijl de doorsneeprijs voor keukenvruchten 14 tot 18 50 per 100 Kg. noteerde; de hande- laar in Geldersch en Limburgsch fruit maakte nog hooger prijzen. De prijzen der aardappelen waren iets la ger dan de vorige week. HISTORISCHE ANECDOTEN. Ludwig Devrient speelde in het stuk „D-e geadelde koopman" de hoofdrol, even mees- terlijk als a-ltijd, maar werd, tengevolge van kabalen, telkens als hij van 't tooneel ging, door het kwajongensachtig publiek uitgeflo- ten. Toch speelde hij do-or. Eindelijk. kwam er een tooneel, dat hij met den hofmeester twistte en toen hij op 't einde daarvan we- der het gefluit onder het publiek hoorde, greep hij den hofmeester in de borst en zei de: Die schelm denkt ook aan niets. Hij kan maar zoo bedaard in het heel-e huis hoo- ren piepen en zorgt niet eens voor ratte- kruit! Een s-chateren-d gelach volgde op deze woorden en de tooneelspeler werd met dave- rende toejuichingen terugg-eroepen. Het kasteel Monte Christo, waaraan Du mas schatten heeft verspild, is eenige jaren geleden voor een appel en een ei verkocht. Op den dag dat het kasteel door hem met een fees-t werd ingewij-d, sloeg iemand Du mas de weddenschap voor, waarvam de inzet 10.000 francs was, da-t hij niet binnen 6-5 uur een roman in twee deelen in octavo, elk van 300 bladzijden, kon schrijven. Dumas ging de weddenschap aan. Men sloot hem ■dienzelfden avond in een kamer op met al wat hij tot schrijven en om te leven n-oodig had en liet alle toegangen tot die kamer nacht en dag bewaken, zoodat er nieman-d in, n-och uitkon en ook niets van buiten tot hem kon komen. Toen het zestigste uur ge stagen was, schelde de vruchtbare roman- cier. De tegenpartij was reeds vol hoop dat Dumas de eenzaamheid moede was en de weddenschap opgaf, do-ch groot was zijn ver- bazing, toen Dumas hem d-en Chevalier de la maison Rouge in manuscript aanbood. Den volgenden d-ag verkocht Dumas dit werk voor honderdduizen-d francs, behou- d-ens eenige copierechten. (t)edeeiteliik peiompeerd HET FAILLISSEMENT DER VEEN- DAMMER HYPOTHEEKBANK. 's-GRAVENHAGE, 12 Jan. Gisteren is door de Haagsche justitie en politie in tegenwoord-igheid van den Amsterdam- sehen officier van justitie huiszoeking ver- richt bij verschillende personen in verban-d met het failliss-em-ent der Veendamm-er hy- potheekbank. Een onderzoek werd inge- steld ten kantore van de Discont-obank voor Credietinstellingen aan de Anna Paulow- nastraat (de bank van Lieberman, wiens opsporing en aanhouding in het heden versch-enen Politieblad- wordt verzocht.) Ten huize van mr. D. die thans als direc- teur van deze Bank fungeert en ten huize van den heer M., directeur, en mr. K. oud- president-commissaris der Veen-dammer Hypotheekbank, die gelijk gemeld beiden reed-s zijn gevangen genomen, werden ver schillende docum-enten en bes-cheiden, als- mede eenige .stukken van waarde in besla-g genomen. DE VERJAARDAG VAN DE KONINGIN-MOEDER. 's GRAVENHAGE, 12 Jan. Bij het Haagsche Comite voor volksfeesten zijn plannen in voorberei-ding om, in samen-wer- king met andere vereenigingen te's Gra- venhage, op waardige wijze te -herdenken den 70-sten verjaardag van de koningin- m-oeder en het feit dat koningin Emma een halve eeuw geleden in ons land kwam. LUCHTKETEL GESPRONGEN. ZWIJNDRECHT, 12 Jan. Op een mo- torboot, liggende voor de J urgens' oliefa- brieken te Zwijndrecht, bewoond- door de familie P. W. uit Rotterdam, heeft Woens- dagavond ongeveer zes uur een ernstig on- geluk plaats geha-d. Bij het aanzetten van den motor sprang de luchtketel, die onder een spanning stond van 14 atmosfeer, uit elkaar. Het 12-jarige zoontje van den stopper F. W. werd zoodanig aan het hoofd gewond, dat de inmiddels ontboden geneesheer bij zijn ko-mst slechts den -d-ood kon constateeren. Schipper W. werd door de lucht'druk gedeeltelijk uit de roef ge- drukt. In het achtersohip werden de meu- b-els door elkaar geworpen. De politie s-telt een onderzoek in. DE DIENST ENKHUIZ-EN—STAVO REN. AMSTERDAM, 12 Jan. Naar wij ver nemen wordt de dienst EnkhuizenSta voren der Nederl. Spoorwegen morgen volledig hervat. ;_j BRAND. VRIEZENVE'EN, 12 Jan. Gisteravond is te Westerhaar, gemeente Vriezenveen, door onbekende oorzaak de woning, be woond door H. Leussink, afgebrand. Door- dat de brand zeer snel om zich heen greep, kon er niets gered worden. Alles was ver- zekerd bij de Delflandsdie Assurantie- Compagnie te Delft. Persoonlijke ongeluk- ken kwamen gelukkig niet voor. HOOGE IJSBERGEN. KOPENHAG-EN, 12 Jan. Aan de west- kust van Jutland hebben zich tussch-en de cilanden Roem en Ball-um hooge ijsbergen gevormd. DE RAMP VAN DE S. 4. NEW-YORK, 12 Jan. Tot nu toe zijn in totaal 31 lijken uit de gezonken duikboot S. 4. geborgen. Acht personen zijn nog niet terecht. DE OVERSTROOMINGEN 14 IN LOND-EN. LONDEN, 12 Jan. Naar gemeld wordt verkeeren meer dan 18000 mannen, vrou- wen en kinderen in behoeftigen toestand als gevolg van de overstroomingen in Lon- den. HET ANTI-OOR'LOGSVERDRAG. WASHINGTON, 12 Jan. Staats-secre- taris Kellogg heeft den Franschen ambas sadeur Claudel het antwoord doen toeko- men van de regeering der Vereenigde Sta- ten op de nota van den Franschen minister van Buitenlandsche Zaken Briand. DE TAAK VAN DE FASCISTISCHE PERS. ROME, 12 Jan. Een belangwekkend artt- van 12 lanuari 1928. Opgave van Noordbollandsch Landbonwcrediet. Koers van heden te I 6 Nederl. 1923 A 5 1919 BANK-INSTELLINGEN. Kol. Bank Cult. Vorstenl, Dito actions Amsterd. Rubber Bandar Rubber Deli Bat. Rubber Vori ge Koers i. kel over Be taak van de fascisnsche pers is heden verschenen in de „Popolo dTtalia" van de hand van Arnaldo Mussolini, een broer van den Duce. Na een uiteenzetting te hebben gegeven van de veranderingen, die gedurende de laatste twee jaar in de Italiaansche pers zijn gekomen, klaagt de schrijver er over, dat vele fasdstische bla- den blijven voortgaan verscheidene kolom- men van hun beperkte ruimte te wijden aan lange verslagen van misdaden en sensatio- neele verhalen, die zeker in strijd zijn met de idealen, welke elke krant zegt te wtiien bereiken, n.l. de opvoeding van haa-. lezers Het is tijd, zegt Arnaldo Mussclini( dat hiermede wordt opgehouden, zelfs indien het weglaten van deze verhalen tot gevolg zou hebben dat de oplaag van sommige bladen zou verminderen. De ruimte, d-ifi thans gebruikt wordt voor verhalen van misdadeni, zelfmoorden, enz. kan beter wor den benut voor artikelen, die een opvoe- dend karakter dragen en voor nieuws, dat het morde niveau van alle klassen der maatschappij verheft. Deze campagne van dte „Popolo dTtalia" wordt door andere bladen toegejuicht. RADIOFONISCH WEERBERICHT, naar waarnetningen, verricht in den morgen van 12 Januari. Medegedceld door het Kon. Nederl. j; Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 770.3 te Coruna. Laagste barometerstand 736.1 te Vestmar noer. Verwachting (geldig tot den avond van 13 Januari) Matige tot kraditige, tijdelijk wellicht stormaditige, zuidelijke tot zuid-westelijken wind, betrokken tot zwaar bewolkt, waar- schijnlijk regen, des machts veel, overdag iets zachter. BUKGERLIJKE STAND. GETROUWD: Jan Frederik Jansen en Guurtruida Mia. OEBOREN: Catharina Elisabeth, d. van Petrus Hol- lenberg en Elisabeth Veldt. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorfijtui- gen en andere voertuigen te 4.35 utir licht op. Het Accountantskantoor van S. J. A. KEESOM STEEWEWBKUG - TEL. 152. (Ontvan^en per draadlooze telefooa). STAATSLEENINGEN. Indische Bank Handel Mpij Cert. v. 1000 INDUSTR, OND. B1NNENL, Centr. Suiker Aand. Holl, Kunstzijde Jurgens Gew. Aand, A B C Maekubee Nederl. Kunstzijde Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BUITENL, Anaconda Steel comm. Zweedsche Lucifers SUIKER MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Poerworedjo MIJNBOUW. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Gee. Holl. Olie Kon. Petr RUBBERS, Hessa Rubber Lampong Sum. Rubber Rotterd. Tapanoeli Serbadjadi Silau Wai Sum Rubber Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Gem. Eig. Scheepvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederland Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot Niev. Goudriaan Rotterd. Llyod SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm. Marine pref. TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah Deli Batavia AMERIKA. Southern Rails j Union Pacific Wabash 1001/16 lOHVie 2733/, 1763/, 1767/g 176i/2 100 1531/2 235 102 993/, 102 120 418i/o 564 558 lHVl 805 410 182 162 1263/, I491/0- 199% 3425/s 321i/8 235 252 425 224 168i/2 3251/, 159 3491/3 19% 85 2001/s 2271/s 51/2 415/8 2763/, 4885/8 5121/s 5771/2 146 64% pl.m 1.30 274 173 176i/2 1541/3-5 235i/, 121|-2 422|-3-; 559 554 8OOI/2 400 pl.m. 1.45 346-! 3191/a 235 251 221 169 325 200 220 961/0 2783/, 470 513 5783/, 190 643/, 155 122i/o-3 423-! Ill 801 142-6 319-20 425 193/s pl.m. 2.— 4703/, 5781/2 1761/, 235-Vs 1231/2 421-3 569 564-9 1471/2 801-3 407-8 142-7 346i/2 3191/2 pl.m. 2.15 82 200 96 319-f 232 251-! 4721/3 PROLONGATIE vorige k rs 36/8 pCt., heden 33/, pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch. 100 Kopenhagen Stockholm Oslo i New-York NIET OFFICIEEL, Italie i t 1 t J Vorige koers 12.09h/16 59.08i/o 9.751A 34.611/2 47.821/2 35.05 66.471/2 66.771/3 66.95 2.483/18 Koers op heden 3 uur 12.097/g 59.08 9.751/3 34.60 47.811/3 35.05 66.47 i/j 66.75 66.05 2.481/8 13.12i/j 154-f 235 420-2 570-1 567-9Vs 803-6 81i/s-3 197 277 I821/2 278

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 8