OE LANGE OE M0BAA2 NIEUW TAR I E F tijdslijke of blijvende algehecle invai;&;t. Oredieton Deposito - Effecten gs«a» 1111 k LAWfiESTRAAT 49 ALKMAAR Biascepen Stagisfiietsws Spot**! Z@efi|ii£ng©ii LEVENSVERZEKERING-BANK, VAN 1863, TE ROTTERDAM Verzekert niet slechts Uw L E V E IN Dekt tevens het risico van DUITSCHI AND. BEZUINIGING IN BEIEREN. 5 alar is verlaging aan de departe- menten en vermindering van het aantal ambtenai en. Met wetsontwerp op de staatsbezuiniging in Beieren is bij den Landdag iugediend. Het verordent, dat de gesalarieerden aan de departementen een salaris verlaging moe- ten ondergaan van minstens 10 pet. ten op- zichte van 1926, welke verlaging tot 1 April 1933 zal worden gehandhaaid. In totaal wordt binnen de eerstvolgende vijf jaren gerekend op het opheffen van on- geveer 2500 tot 3000 posten, hetgeen jaar- lijks een verlaging op de personeelsuitgaven van ongeveer 17 millioen mark zal opleve- ren. i DOCUMENTEN-VERVALSCHING. Voor het rijksgerechtshof te Leipzig is het roces begonnen tegen 3 personen, Schreck, CoCh en Schulz, beschuldigd van docurnen- tenvervalsching en het verraden van militaire geheimen. De voc.naamste beklaagde, Schreck, een circa 50-jarig man van eenvoudige afkomst, die vroeger al eens is veroordeeld wegens op- lichting en het onrechtmatig dragen van den dokterstitel, was bij het begin van den oorlog naar Zwitserland gegaan, waar hij veel geld verdiende als spion, zoowel ten nadeele als in 't elang van Duitschlana. Hij liep ten slot- tc in de val, kwam in de gevangenis en door handige simulatie in het krankzinnigenge- sticht, waaruit hij wist te ontsnappen. In Bei eren teruggekeerd ging hij eerst in de poli- tiek en daarna in zaken, kwam in financieele moeilijkheden en vertrok naar Berlijn, waar hij zich als „advocaat" vestigde. Hier begon hij met het vervaardigen van „geheime documenten", waarmede hij naar alien schijn veel geld verdiende, doch wat hem ten slotte weer met de justitie in aanra- king bracht. Koch, die hem bij dit bedrijf ter zijde stond, heeft eveneens een veelbewogen leven achter den rug. Hij is o. a. kantoorbe- dknde ,cavalerist, huisknecht en handelsrei- ziger geweest. Tijdens den oorlog kon hij niet warden bevorderd, omdat hij herhaalde- lijk met de justitie in aanraking was ge weest. Na den oorlog sloot hij zich bij de nat.-socialisten aan. Voor Schreck moest hij stukken copieeren, waarvan hij ook voor zijn eigen archief een afschrift maakte. Daar Schreck hem onvoldoene betaalde, ontston- den meeningsgeschillen en woordenwisse- lingen. Ten slotte begaf Koch zich naar de Fransche militaire commissie. Hij meende, dat Schreck lid was van een rechtsradicale organisatie, die de Duitsch-Fransche betrek- kingen wiide saboteerein, en dacht hem al- dus een poets te bakken. Schultz ten slotte was de man die Schreck en Koch met elkaar in aanraking bracht. Bij 't verhoor kwam Schreck op tegen de in de akte van beschbuldiging vervatte aan- tijging, dat hij zelfvervaardigde documenten aan Polen zou hebben verkocht. Overigens er- kende hij, valsChe documenten te hebben vervaardigd. Hij herriep zijn bij zijn arresta- -tatie afgelegde verklaring, dat hij de bizon- derheden ontleende aan een vertrouwelijk memorandum van rijksweerofficieren, en zei- de, dat hij deze eenvoudig uit de bladen haalde. De president van het rijksgerechtshof ver- klaarde, dat de Poolsche delegatie naar den Volkenbond te Geneve foto's bij zich had van de door Schreck vervaardigde documenten, waarvan zij zich trachtte te bedfenen. Over de wijze, waarop de documenten in buitenlandsch bezit konden zijn geraakt, wist Schreck naar hij zeide geen uitlegging geven. DE MALVERSATIES BIJ DE HERSTELLEVERINGEN. Naar wij vernemen, heeft het overleg tus schen de Duitsche en Fransche autoriteiten inzake de malversaties bij de herstelleverin- gen er toe geleid, dat alle documenten, die door de Parijsche politie in beslag geno- men zijn, op snelle wijze zullen kunnen wor den bestudeerd. Hoewel over de beteekenis van het omvangrijke materiaal dat thans in handen der justite is nog geen beslissend oordeel is te vormen, kan verwacht worden, dat verschillende processen aanhangig zullen worden gemaakt. De beide firma's, "die in hoofdzaak bij deze malversaties zijn betrok- ken, zijn de Para-Import-und Export Ge- sellschaft m.b. H. te Berlijn, waarvan de heer Goldsohmidt verantwoordelijk directeur is en de Minerva-Geseilschaft m.b. H. te Dusseldorf, een dochlermaatschappij van het Rijnlandconcern. Als verantwoordelijk per- soon bij laatstgenoemde maatschappij was de Haidelsraad Falk genoemd. Zijn schoonzoon Gcorg Neblo is vertegen- woordiger van de Minerva-Geseilschaft te ^arijs. JOEGO-SLAVIe. WEER EEN AANSLAG. Waarschijnlijk het werk van het Macedonische comite. tn Oeskoeb heeft een jonge vrouw van vlakbij verscheidene schoten uit een revolver gelost op den raadsheer bij den prefectuur Velimir Prelitsj, die zwaargewond werd. De vrouw, die onmiddellijk door de politie jverd eearresteercL deelde mede. dat zii Ma ria Boeliew heet en afkomstig is uit Tetovo in Zuid-Servie. De „Prawda" meent, dat de aanslag het werk is van het Macedonische revolutionnai- re comite, omdat Mara Boeliew met een Bulgaarsch arbeider is getrouwd, vele jaren in Bulgarije gewoond heeft en slechts korten tijd voor het plegen van den aanslag naar Oeskceb kwam. NOODLIJDENDE BOEREN. Roofovervallen in Herzegowina. De „Tagespost" meldt uit Serajewo, dat blijkens een mededeeling aan de autoriteiten te Mostar de roofovervallen in Herzegowina toenemen. De noodlijdende boeren doen aan- vallen op hun gegoede collega's om zich le- vensmiddelen te verschaffen. De autoriteiten hebben ter handhaving der orde een groot aantal gendarmen naar Her zegowina gezonden. AMERIKA. DE G9RILLA-MENSCH. Opgehangen. Earle Nelson, bijgenaamd de gorilla- mensch, die veroordeeld werd wegens 24 mis- daclen in de Vereenigde Staten en Canada, is gistermorgen opgehangen. Lisa Ogonkowa was Hjfeigene van den rij- ken Kalugin, maar kwam later als tooneel- speelster aan het hof van Catharina de Groote. Als bijzondere gunst werd haar toe- gestaan nog eens terug te komen', omd-1 zij verlangde naar haar ouders en haar vriend Iwan, een onderhoorige van Kalugin, dien zij daar vroeger had leeren kennen en liefheb- ben. Echter ook de minnares van den land- heer wil Iwan voor zich en daaruit ontwikke- len zich tal van moeilijkheden, zelfs kerker, vlucht, weder gevangenneming en mishande- ling vloeien er uit voort, maar ten r'otte komt alles goed terecht, doordat juist op het critieke moment een koerier van de tsarina verschijnt, waardoor beide jonge menschen de vrijheid herkrijgen. 't Is een roman en een drama tevens, die op scherpe wijze toont hoe groot de macht was van de landheeren in Rusland in den tijd toen de lijfeigenschap daar nog bestond, en hoe onderworpen de beklagenswaardine men schen hadden te zijn, die Het ongeluk hadden te behooren tot de „eigendommen" van een heerschzuchtigen meester, wiens wil voor hen wet is. Alkmaarsch Bioscoop Theater. Programma van heden en morgen. A. B. fourmal. Geeft als gewoonlijk weer allerlei be- langrijk wereldnieuws in aanschouwelijken vorm. Daarin wordt gepresenteerd Sport film van fiet voormalige zxvakke geslacht waarin de vrouwelijk leerlingen der Univer- sitei te Cambridge op overtuigende wijze de- monstreereni dat de moderne vrouw zoowel op het gebied van amusements als kracht- sport, niet voor den z.g. heer der sehepping behoeft onder te doen. De teerting cowboy. Deze film is bedoeld als komisch en kan er met eenigen goeden wil ook wel voor door gaan. In elk geval wordt er genoeg malle fratserij vertoond, om de lachspieren van het publiek in werking te brengen. Zijn naam gezuiverd. Het hoofdnumer is verdeeld in 7 acten en de hoofdrollen worden gespeeld door de be- kende filmartisten, de begaafde en reuze- knappe Patsy Ruth Miller en Richard Bar- thelmess, die reeds in onderscheidene Amerikaansche drama's met veel succes de eerste viool speelde. Deze twee uitverkoren stervelihgen uit Holley Wood treden thans op in een goede speel- en avonturenfilm, die Cinema Americain. 't Was een zeer lang programma, wat de Cinema Americain gisteravond haren bezoe- kers te zien gaf, maar het was een zeer be- eienswaardig program. Het begon als altijd met een journaal, dat ons dezen keer al heel goed voorkwam, o. a. door de ontspanning die er in New-\'ork te genieten valt, een pracht-motorbootrace e. a. Dan kregen we Crainquebille, een sehepping van den befaamden Franschen schrijver Anatole France, waarin we het Recht en de justitie nu niet juist van den mooisten kant zien. 't Is het verhaal van een ouden eerzamen groentenventer, die tot 14 dagen celstraf plus een boete wordt ver oordeeld wegens beleediging van een politie- agent althans door dezen zoo opgevat en dan ervaart dat de straf eigenlijk pas be gin! na de in vrijheidstelling, een onaerwerp dus dat al vaker is aangeroerd. Vele oude vaste klar.ten weigeren van den man te koo- pen, die, daardoor ontmoedigd, aan den drank raakt en steeds dieper en aieper zinkt en in 't laatst zonder onaerdak schuilt onder brug- gen. Op een avond met zeer slecHt weer, als zijn rustplaats onder water staat, verlangt hij naar de gevangenis, waar hij tenminste een goed bed en onderdak had, maar een po- litie-agent, dien hij opzettelijk het woord „klabbak" toevoegt waarvoor hij destijds veroordeeld was neemt dat niet ernstig op, zoodat de stakker ten einde raad zint op zelfmoord. Een krantenjongen echter, een be- kende uit beter dagen, behoedt hem voor de volvoering van die vreeselijke daad. Van dit eenvoudige gegeven heeft de schrij ver door bijvoeging van verschillende aan- grijpende tooneelen een mooi geheel ge maakt en is op uitstekende wijze ver- filmd. Wij zien de nijvere groententelers hunne producten reeds in den nacht naar de stad brengen om er te zijn als de markt be- gint; wij zien daartusschendoor hoe anderen de nachtelijke uren besteden; wij wonen de terechtzitting bij en zien de vertwijfeling van den armen beklaagde, als zijn eerbied voor het Recht in de verdrukking komt, wij zien maar genoeg, men ga het zelve zien. De koerier van de tsarina, dat gegeven wordt als het tweede hoofdnum- mer, doet ons zien waartoe Russische film- spelers in staat zijn. In een stuk van zes ac ten doen zij genieten van uitstekend spel, waartusschendoor mooie natuuropnamen voorkomeu geen moment de aandacht doet verminde- ren en zoowel rijke afwisseling als sensatie geeft. Het filmverhaal brengi ons in het vor- stelijk huis van een Engelsch edelman en hoofdofficier, waarin op de avondpartijtjes nogal stevig gepokerd wordt. Robert, de zoon, verliest zijn hart aan een speelzuchtige jonge dame en is zoo edelmoedig, als zij zich de dik gespekte portefeuille van een aanwezi- gen parvenu toeeigent de partij voor haar op te nemen. Hij weigert zich te laten fouil-. leeren en wekt daardoor den schijn zelf niet zuiver op de graat te zijn, tot groote veront- waardiging van zijn voornamen papa, wiens adelijk dfevies luidt: „Super omnia honor". Eer boven alles! De oude heer stelt zijn ge- plunderden gast schadeloos en jaagt zoonlief de deur -uit. Deze neemt diemst als gewoon soldaat bij de Engelsche bezetting in het verre Egypte, waar hij, dank zij z'n intel lect, het al spoedig tot „korporaal" brengt. In een hevige kroegvechtpartij tusschen En- gelschen en kaneelpijpkleurige discipelen van Mahomed, wordt Robert zwaar gewond en weggevoerd door 'n doofstommen Egyp- tischen bedelaar, wiens symypathie hij heeft verworven en de mooie Zelie, de docHter van den Grieksehe cafehouder, c.q. Patsy Ruth Miller, die tot stervens toe verliefd op den interessanten korporaal is geraakt. Samen voeren zij hem per pakezel naar de woestijn, alwaar hij1 liefdevol verpleegd en volkomen gerestaureerd wordt. Hij verneemt dat de Arabieren, Turken en Bedouienen, of hoe die bruine Barbaren ge noemd mogen worden, een opstand beramen tegen het Engelsche gezag en met behuip van den doofstommen bedelaar en de lief- tallige Zelie, die ook hij teeder lief heeft ge- kregen gelukt het hem na vele doodsgevaar- lij'ke ontmoetingen de Engelsche bezetting voor het nakend gevaar te waarschuwen. En of't vanzelf spreekt, zijn bloedeigen va- der is inmiddels commandant geworden van deze bezetting. Natuurlijk valtt nu het slot niet moeielijk te raden. De verloren zoon wordt aan het vaderlijk hart gedrukt volkomen gerehabiliteerd en al wordt het vette kalf niet geslacht, de ge- lukkige Robert ontvangt tot belooning voor zijn moed, beleid en trouw geen kalfs- maar een allerliefste rib van Adam, die menig zwakhartige bezoeker van het A. B. T. hem geweldig zal benijden. Beter dan kinine slikken Is het mustzen dood te tikken. Victoria Theater. Zwaktieid, uw naam is vrouw. Onder zeer groote belangstelling had gis teravond de eerste voorstelling van deze film plaats. De namen der medewerkende artisten hebben hun uitwerking dus niet gemist. John Gilbert, de man van de Groote Parade, de Onberaden Wedder, Russische hartstochten e. a. films, vervult ook in de nieuwe film de hoofdrol, naast de vrouwelijk ster Greta Garbo. Deze Zweedsche actrice, die spoedig naar Amerika is vertrokken, heeft hier pas in een film gespeeld, n.l. de Fatale vrouw. Doch haar bijzondere verschijning trok toen reeds aller aandacht. En ook in Zwakheid, uw naam is Vrouw, weet zij in een soortgelijke rol zich tot middelpunt der belangstelling te maken. Opnieuw beeldt zij een vrouw uit, die een betooverenden maar funesten invloed uit- oefent op de mannen, waarmede zij in aanra king komt. Haar mysterieuse aantrekkelijk- heid maakt haar voor dat soort rollen de bes- te vertolkster. De film is gemaakt naar een werk van Her- mann Sudermann, getiteld Het onsterfelijk verleden. Het verhaal speelt in Duitschland voor den oorlog. Hecht is de vriendschap tusschen Ulrich van El-tz en Leo von Harden. Men leert bei- den kennen als zii onder dienst zijn. Heel leu- ke tafreeltjes. Doch met vreugde keeren zij met verlof huiswaarts. De begroeting in hun woonplaats aan het station, waar Leo door zijn moeder en Uhrich door zijn zusje Hertha wordt afgehaald, is juist afgeloopen, als Leo plotseling ten zeerste getroffen wordt door een bijzondere verschijning, een aantrekkelij- ke vrouw. Op het bal dat weldra plaats vindt, ontmoet hij haar weer. Waartoe dit leidt, is niet moeilijk te raden. Doch als plotseling de graaf von Rhaden, de echtgenoot der vrouw terugkeert, is een duel het gevolg en de vrouw wordt weduwe. De krijgsraad adviseert Leo echter ernstig eenige jaren in Afrika te gaan dienen. Dit geschimt. Tot zijn spijt moet hij Felicitas achter laten, zij belooft op hem te zullen wachten. Zijn trouwe vriend Ulrich, die niet de ware oorzaak van het duel weet, zal een wakend oog op haar houden. Als Leo verlof krijgt terug te keeren, ont moet hij aan't station Felicitas Doch zijn vreugde vermindert als zijn vriend Ulrich haar aan hem voorstelt als zijn vrouw. Diep teleurgesteld keert Leo zich af. Maar zijn vriend kan hem niet missen. Hij keert terug en Felicitas begint opnieuw haar doodelijk spel. Lang houdt Leo den strijd vol, doch ein- delijk triomfeert de vrouw, met als gevolg een duel met zijn besten vriend. Beiden ont- breekt op't laatste moment de kracht tot sohieten. De vriendschap zegeviert. De demo- nische vrouw vindt haar dood in een wak en pas op't allerlaatst ontdekt Leo, wat Hertha het zusje van zijn vriend altijd voor hem ge- voeld heeft. John Gilbert en Lars Hanson voortreffe- lijik als de vrienden Leo en Ulrich. Greta Gar bo een actrice van in haar genre bijzondere gaven. Hertha werd eveneens uitnemend ver- tolkt en ook de bijrollen waren goed Het bijprogramma mag speciaal vermeld om de interessante Orion Revue met opnamen van ijevermaak, o.a. schitterend is Volendam. Verder: Een eeuw journalistiek, een zeer aantrekkelijke herinnering aan het 100-jarig bestaan van het Handelsblad. Opnamen uit de verschillende rubrieken en van het samen- stellen en drukken van de courant. Ten slotte voltooide een komische tweeacter het programma. De nood'ottige sigarenaan- steker gaf de zeer zonderlinge' avonturen ver- oorzaakt door een verjarrngscadeau. Een zeer aantrekkelijk programma. VOOR DE SLACHTOFFERS VAN MAAS EN WAAL. Wij ontvinggn 1.50 voor de slachtoffers van Maas en Waal, afkomstig van „De Knikker". Onzen hartelijken dank aan de(n) onbeken- de(n) gever of gevers. GESLAAGD. Voor het te Batavia gehouden examen voor Isten stuurman bij de groote stoom- vaart is o. a. geslaagd onze vroegere stadge- noot de heer B. W. Valk. ONS GEWIJDE LIED IN DEN LOOP DER EEUWEN. Dinsdagavond te 8 uur zal, zooals uit een advertentie in dit blad blijkt, Ds. Makkink in de Luthersche kerk een lezing houden over Ons Nederlandsch Gewijde lied in den loop der eeuwen. Musicale medewerking wordt verleend door de heeren W. H. Slinger (orgel), I. Hogervorst (tenor), en A. Pruimboom (viool). De bijeenkomst is gratis toegankelijk en gaat uit van de Luthersche jongeren. De bedoeling is de kerkekas te stijven. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen en andere voertuigen te 4.40 uur licht op. Luchtvaart. LONDEN—KAAPSTAD V. V. Van Lear Black met Geysendorf- fer en Scholte. Van Lear Black heeft een Fokker-Juniter van de Kon. Ned. Luchtvaartmaatschappij gecharterd voor een vlucht Londen—Kaap- stad en terug, bijna 20.000 mijlen. Het toestel zal worden bestuurd door de twee Nederlandsche aviateurs Geysendorffer en Scholte, die Van Lear Black den tocht naar en van Ned.-Indie mogelijk maakten. ZEPPELINBOUW IN DUITSCHLAND. Voorgenomen vluchten naar Noord- en Zuid-Amerika. Volgens een bericht uit Friedrichshafen zal de nieuwe Duitsche Zeppelin L. Z. 127 waar schijnlijk begin Mei voltooid worden. Na eenige proefvluchten over het Europeesche vasteland zal reeds in Augustus een tocht over den Oceaan naar Noord- en Zuid-Ame rika ondernomen worden. Men schat den duur van den tocht naar Noord-Amerika naar gelang der weersomstandigheden op 60 a 80 uren, naar Buenos Aires op 90 of 100 uren. Er bestaat een plan om een tocht om de wereld te maken met twee of drie tus- schenlandingen, HINDERWET. BURGEMEESTER en WETHOUDEKS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken- nis dat zij bij hun besluit van heden vergun- ning hebben verleend aan de Bataafsche lm- portmaatschappij te 's-Gravenhage, tot het oprichten van een ondergrondsche benzine- bewaarplaats en een aftapinrichting veor het perceel Kanaaldijk nr. 21, ten kadaster be- kend gemeente Alkmaar in Sectie B. nr. 3941 Alkmaar, 13 Januari 1928. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. HINDERWET. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken- nis dat zij br hun besluit van heden vergun- ning hebben verleend aan de Bataafsche Im- portmaatschappij te s-Gravenhagetot het oprichten van eene ondergrondsche benzine* bewaarplaats met aftapinrichting vodr en ten behoeve van het perceel Nassauplein nr. 7, ten kadaster bekend gemeente Alkmaar in Sectie E. nr. 3472. Alkmaar, 13 Januari 1928. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR. Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. VOETBAL. Alcmaria I moet morgen voor de competitie een zeer zwaren uitwedstrijd spelen en wel tegen D. E. C. in Amsterdam. Vooral nu de Amsterdammers nog alle kans hebben op het kampioenschap zullen zij zeker trachten de punten te behouden. Alcmaria II speelt thuis tegen Watcr- graafsmeer II en wij twijfelen niet of er zal getracht worden door flink enthousiast spel een mooie en waardevolle overwinning te behalen. ALKMAARSCHE PADVINDERS. Verkenners. Woensdag 18 Jan. Patrouille-avond, aan- vang 7 uur. Vclledig uniform. Zaterdag 21 Jan. Troep-oefening, aan- vang 2 uur. W e 1 p e n. Woensdagmiddag IS Jan. Oefening, aan- vang 2 uur. STOOMVAARTLIJNEN. STV..MIJ. NEDERL.AND. Johan De Witt (thuisr.) 13 Jan. v. South ampton. Rembrandt (thuisr.) 13 Jan. v. Sabang. KON. NED. STB. MIJ Amsterdam 19 Jan. v. Antofagasta n. Iquique Fohr 13 Jan. v. Amst. n. Rott. Mars 13 Jan. v. Amst. te Hamb. Nero 13 Jan. v. Amst. n. Gothenburg. Odyseus 13 Jan. v. Amst. n. Bremen. Euterpe 13 Jan. v. Amst. n. Kopenh. Perseus 13 Jan. v. Kopenh. te Aarhus. Proteus 13 Jan. v. Amst. te Danzig. Achilles 12 Jan. v. Salonica te Piraeus. Ariadne 12 Jan. v. Alicante n. Barcelona. Callisto (uitr.) 12 Jan. te Callao Callisto 12 Jan. v. Amst. te Callao. Ilos 12 Jan. v. Ceuta n. Genua. Merope 12 Jan. v. Genua te Castellon Nereus 12 Jan, v. Musel te Oporto. Orpheus 12 Jan. v. Zante te Cephalonia. Pluto 13 Jan. v. Amst. te Rott. Theseus 13 Jan. v. Amst. te Vlaardingen. Ulysses 12 Jan. v. Mytikne te Konstanti- nopel. Venus 12 Jan. v Livorno te Napels. Vesta 12 jan. v. Alexandrie n. Salonica. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Burgerdijk 12 Jan. v. Baltimore te Norfolk. Drechtdijk. Rott. n. d. Pacifickust, 10 Jan. tft Los Angeles. Veendam 13 Jan. v. Rott. n. New-York. Montgomeryshire, v. Lond. n. d. N. Pacific kust, 10 Jan. te Curasao. Rotterdam 13 Jan. v. Rott. n. New-York. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Rijperkerk 13 Jan. v. O.-Afrika, 1. v. Antw te Rotterdam. Ze-nada (thuisr.) 12 Jan. t-e Antw. Jagersfontein 12 Jan. v. Zanzibar n. Tanga HOLLAND—OOST-AZIe LIJN, Salabangka 13 Jan. v. Bremen n. Amst. Oldekerk 13 Jan. v. Vladiwostock te Amst Oostkerk (uitr.) 9 Jan. v. Manila. HOLLAND—BRITSCH-INDIe LIJN. Alderamin (uitr.) 12 Jan. te Port Said. Schiekerk (uitr.) 12 Jan. te Calcutta. Sommeladijk (thuisr.) 13 Jan. te Antw. Streefkerk 13 Jan. v. Rott. n. Bombay. HOLLAND—AUSTRALIA LlJN. Abbek-erk (uitr.) 12 Jan, v. Antw. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Algorab 13 Jan. v. Hamb. te Antw. Poeidijk 12 Jan. v. Hamb. n. Amst. Zijldijk (thuisr.) 12 Jan. v. Rio Janeiro. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Patria (thuisr.) 12 Jan. v. Marseille. Bondowoso 13 Jan. v. Bat., 1. v. Liverpool te Rotterdam. Goiontalo (thuisr.) 13 Jan. te Marseille. JAVA—CHINA-JAPAN LIJN. Tjisondari 11 Jan. v. Bat. n. Hongkong. JAVA—NEW-YORK LIJN. Tapanoeli 12 Jan. v. Java te New-York. Vechtdijk, New York n. Java, 12. Jan. v. Newport News. Priam, v. New-York n. Bat., 11 Jan. v. Padang. JAVA—BENGALEN LIJN. Toba, v. Calcutta n. Java, 11 Jan. v. Bela- wan. STV. MIJ. OCEAAN. Antenor, v. Japan n. Rott., 12 Jan Sjanghai. Deucalion, v. Japan n. Amst., 11 Jan. Port Swettenham. Roepat 12 Jan. v. Hamb. te Bremen. Rotti 12 Jan. v. Amst te Hamb. HALCYON LIJN. Stad Arnhem 12 Jan. v. Buenos-Avres te Rosario NATIONAL pi

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 2