DE LANGE DE MORAAZ Gredieten - Deposito - Effected Binneniand UHSESIRAAI 49 ALKMAAR ECeunst Stadsfiiewws Tooweei. een hotel waamn de bewoners de ramen had den opengelaten voor 110.000 francs juweelen te stelen. Langs denzelfden weg teruggaan.de, verloor hij een deel van zijn buit, waardoor men heeft kunnen nagaan hoe hij binnengekomen is. De bestolenen zijn vol- gens „L'Oeuvre" rijke bewoners van Java. Gistermorgen is de voormalige hertog Bernhard van Saksen-Meiningen, 76 jaar oud, overleden. In 1914 volgde hij zijn vader op en bij het uitbreken van de revolutie op 10 November 1918 deed hij afstand van de regeering. Sindsdien heeft hij zeer teruggetrokken op zijn kasteel geleefd. EEN ZENUWACHTIGE BOOTWERKER. Gisterr ddag heeft zich op het emplace ment -van de Kon. Nederlandsche Stoomboot Maatschappij, gelegen aan de Levantkade, te Amsterdam een betreurenswaardig drama afgespeeld. De hoofdpersoon hierin was een 63-]arig Ihavenarbeider, die steeds als een goed en fat- sof ilijk werkman had bekendgestaan, gedu- rer.de de twintig jaren, welke hij in dienst van, de maatschappij was geweest. Deze man ver- ikeerde den laatsten tijd in overprikkelden toestand, naar verluidt ten gevolge van ver- schillende aanmerkingen, welke hem gemaakt iwerden. Reeds een paar maal had men den 63-jarige ontevredenheid over diens werk be- tuigd: de man, die zich dat erg aantrok, zei- de, dat zijn werk wel goed was. Gistermid- dag maakte een der chefs, Last geheeten, hem ©pnieuw een aanmerking over luiheid en zei- de, dat als het zoo door ging de bootwerker ontslagen zou worden. Hierdoor raakte de Ihavenarbeider totaal buiten zich zelf. Hij ver- fwijderde zich en wachtte den chef op, omdat Ihij wist, dat deze zich van de Levantkade naar een andere kade moest begeven. Toen de chef buiten was, haalde de bootwerker een iknipmes uit zijn zak, maakte dit open en foracht den heer Last hiermede verschillende steken toe. De man, die razend was, stiet iblindelings om zich heen. Het slachtoffer kreeg een aantal steken in het hoofd, in den hals en in de bovenzijde van de borst. Hevig bloedend braCht men hem naar zijn woning, we'ke op de Levantkade is gelegen. Een medi- cus ver'bond hem. Levensgevaar wordt op het oogenblik niet aanwezig geacht, ofschoon de toestand wel ernstig is. De dader die weggeloopen was, heeft zich naar het politieposthuis op de Erstkade be geven en zich daar aangemeld Later is hij naar het politieposthuis op de Erstkade be- bracht en daar in arrest gesteld. AUTOBUS IN DEN SLOOT. Gistermorgen omstreeks half twaalf moest een groote A. T.O.-bus, die den dienst tus schen Uden—Eindhoven onderhoudt, tus- sohen Boekel en Hemert een boerenkar pas- seeren. De chauffeur week te veel uit en kwam imet de wielen op den berm van de sloot. De berm zakte weg, waardoor de autobus in de sloot kanteldeJ De passagiers en de chauf- eeur kwamen met den schrik vrij. De autobus werd later door een andere van dezelfde maatschappij op den weg gehaald. Dit is het tweede ongeval met deze auto- bussen in acht dagen tijds. DE GASCORRUPTIE. Strenger straffen geeischf? Het „Volk" schrijft: De strafmaatregelen, welke de gemeentebe- >turen van Leeuwarderadeel en Smallinger- land jegens de directeuren hadden getroffen, zijn niet naar den zin van Gedeputeerde Sta- fen van Friesland. Genoemde gemeentebestu- ren hebben van dit college de aanschrijving ontvangen, dat zij geen gelden mogen uit- geven, op de gemeentebegrooting 1928 op den post „salaris directeuren gasfabriek" Een adres aan den gemeenteraad van Doetinchem. Het bestuur van „De Centrale van hoogere gemeenteambtenaren" heeft een adres aan den gemeenteraad van Doetinchem gericht, waarin het zijn bevreemding uitspreekt over de wijze, waarop een uit voormelden raad be- noemde commissie, belast met het onderzoek naar eventueele corruptee bij de gemeentebe- drijven, tot dusver haar taak heeft opgevat ten aanzien van den directeur van het gas- bedrijf dier gemeente. Te Arnhem. In de gister gehouden gemeenteraadszit- ting te Arnhem heeft de wethouder voor de Bedrijven, de heer M. Rademaker (s.d.) een verklaring afgelegd in verband met het door de justitie ingestelde onderzoek naar ver- meende gascon-uptie daar ter stede. Vanwege de justitie was medegedeeld, dat haar onder zoek geeindigd was en thans openbaar ge maakt kon worden. Gebleken was, dat ook in deze gemeente van corruptie in het gasbedrijf gesproken moet woraen en dat de vorige directeur regel- matig retourcommissies heeft ontvangen. Van 1913 tot en met 1927 heeft hij alleen van de firma Wilson en Co. te 's-Gravenhage in totaal minstens 18.700 ontvangen. Aanteekeningen hieromtrent zijn in ondui- delijke notifies gevonden, welke alleen door de justitie konden worden opgehelderd. De aan teekeningen betreffende de duurtejaren 1918 en 1919 ontbreken echter. Bovendien is gedu- rende de jaren 1913 tot 1927 in totaal een som van 20'0 uitgekeerd aan den magazijn- meester der gasfabriek. Deze zou echter vol- komen onbekend zijn met de strekking van het hem toegekende bedrag en heeft zelf mededee- ling over een en ander gedaan. B. en W. hebben de familie van den inmid- dels overleden gasdirecteur van de feiten op de lioogte gebracht en verklaard, dat het ge noemde bedrag aan de gemeentekas onttrok- ken was. De wethouder had met verschillen de familieleden besprekingen over deze aan- gelegenheid gevoerd, o.a. met een breeder van den overleden--; in Engeland, die zich op het standpunt plaatste, dat het ontvangen bedrag niet ten nadeele van de gemeente was ge- ind. Hij verklaarde zich echter bereid het geld terug te betalen, hetgeen ook geschied is. Het geld is gestort in de kas van het Burgerlijk Armbestuur. Wat de handelwijze van den magazijn- meester betreft, B. en W. hebben dezen ambte- naar medegedeeld, dat zij van meening waren dat hij 100 terug te betalen had, hetgeen hij daarop heeft gedaan. slotte mede, zullen een aienstorder aan net gemeentepersoneel uitvaardigen, waarin op den ernst van het ge'beurde wordt gewezen en ieder lid van het personeel met onmiddellijk ontslag wordt bedreigd, indien eenig derge- lijk feit aan het licht zou komen. TERUGGEVONDEN. De directeur van de stoomzuivelfabriek te Hijken (Dr.), die op 12 Januari was ge- vlucht en die naar men vreesde verdronken zou zijn, is gisteren totaal uitgeput en ver- kleumd, gevonden in een boschje onder Hij ken. HET SPOORWEGONGEVAL BIJ LEIDEN. Vanwege de directie der Nederlandsche Spoorwegen is gisteren in de eerste klasse wachtkamer van het station te Leiden een on derzoek ingesteld naar de oorzaken van de botsing tusschen den goederentrein 4052 van Rotterdam naar Amsterdam en den trein Utrecht—Leiden, nabij het spoorwegemplace- ment Leiden. De commissie bestond uit de heeren: Post- humus Meyes, inspecteur van het vervoer te Amsterdam, Ruskamp, ingenieur van tractie water staan. Bij Almelo kan de Aa net toegc- voerde water niet gauw genoeg verwerken; bij Zenderen heeft de Zenderensche beek de aanliggende gronden overstroomd; tusschen Hengelo en Borne staan vele weiden blank en ook langs de Regge staat veel land onder water. EEN GEVLUCHTE INBREKER AANGEHOUDEN. Zooals men zich zal herinneren, is eenige weken geleden een gevangene uit het ge- meente-ziekenhuis aan den Zuidwal in Den Haag op een buitengewoon handige wijz; ontsnapt. Men heeft alle pogingen in het werk gesteld, hem weer in handen te krijgen, maar dit is niet gelukt. De ontsnapte was de 21-jarige slager M., uit Duitschlanid afkomstig, die op heeter- daad betrapt was op inbraak in een groote modezaak in Den Haag. Een veroordeeling tot een gevangenisstraf van een jaar volgde. M. heeft een lepel ingeslikt, zoodat operatief ingrpen en opneming in het ziekenhius nood- zakelijk waren. Eenige dagen voor Kerstmis is hij uit het ziekenhuis gevlucht. Bij de Haagsche politie is nu bericht inge- komen, dat de vluchteling in Hamburg bij te Utrecht, Schutte, ingenieur van den weg een inbraak op heeterdaad betrapt is. Hij te Leiden en ir. Lohman van het rijkstoezicht op spoor- en tramwegen te 's-Gravenhage. Gehoord werden de seinhuiswachter Bek- ker te Leiden, de machinist van den goede rentrein en de hoofdgeleider van dezen trein, benevens A. van Hittum te Utrecht. WAT IS EEN GEHOEDE KOE? De Hooge Raad deed gister uitspraak in de zaak van P. V., die door de rechtbank te Dordrecht was veroordeeld tot 15 boete wegens het niet in bedwang houden van een koe, die hij onder zijn hoede had. Zooals men zich herinneren zal, had de advocaat-generaal, mr. van iLer, geconclu- deerd tot vernietiging van het vonnis, waar feitelijk vaststond, dat de zoon van P. V. het toezicht over de koeien had en de eigenlijke hoeder, P. V., thuis was gebleven, terwijl hii de dieren niet ongehoed naar den dijk had laten gaan. De rechtbank had dus moeten motiveeren waarom requirant beschouwd diende te worden als degeen, die de koe on der zijn hoede had. Op dezelfde gronden heeft de Hooge Raad het vonnis vernietigd en de zaak verwezen naar het Hof te 's-Gravenhage. werd gearresteerd en in de gevangenis opge sloten. Voor de Nederlandsche justitie is hij echter veilig, daar zijn uitlevering niet moge- lijk is. RIJWIELBELASTINGPLAATJES. Blijkens den staat van de rijksmiddelen heeft de rijwielbelasting in December van 't vorige jaar 162 opgebracht. nl het geheele afgeloopen jaar bedroeg de opbrengst 6.796.440 tegen 6.635.634 in 1926. De ra ining voor 1927 was 6.250.000. GASVERGIFTIGING. Omstreeks 11 uur gisterochtenr werd de technische dienst te Delft gewaarschuwd, dat ten huize van de familie K., in de Raadhuis- straat een sterke gaslucht werd waargeno- men en het huis gesloten was. De Fiat rukte uit en nadat ded eur uit de hen-gsels was ge- licht, vond men de 27-jarige vrouw K. met haar vijf kinderen van 1K tot 6 jaar. Het kraantje van de gasleiding stond open en in het vertrek hing een zware gaslucht. De kinderen, die nog niet bewusteloos waren, klaagden over hoofdpijn en begonnen, na wat melk gebruikt te hebben, te braken, Zij den goed weet te reaaen. ue oom, de gene- raal grijpt op het juiste moment in en met vreugde ziet hij aan 't slot dat het verzoek- schrift voor huwelijksontbinding door zijn neef verscheurd wordt. De beloofde 600000 francs zullen dus misschien toch nog door oom betaald moeten worden! In de schitterende costuums uit de eigen ateliers was het geheel bij voortduring een lust voor het oog. Het dragen der costuums, de keurige manieren, het juiste zeggen en het vlotte, juist afgestemde spel brachten de voorstelling op hoog peil. Een zwakke plek was er in de opvoering niet. Ed. Verkade heeft nog altijd in de Comte de Candele een zijner beste rollen. Hoe fijn- tjes weet hij de tekst met de vele geestig- heden te lanceeren. Net Stants was een bui tengewoon charmante Comtesse. Zij liet de clementie inroepen voor haar stem, cloch veel hebben wij er niet van gemerkt. In haar scenes met de kamenier Mardon was zij uit- stekend, evenals met Valclos en de Comte. Paul Huf was echt de rechtschapen oud mili tate, een provinciaal, die zich over de ont- aarding der jeugd ernstig ongerust maakt. Voortreffelijk was Hans van Mierten als de Chevalier, op en top een figuur uit de 18e ■eeuw. Jasmin, de knecht, werd door Lucas Wensing uitstekend gegeven en Helty Beck wan als de kamenier Marton alter sympathie. Hoe eenig was haar samenspel met de Com tesse bij de maskerade scene, hoe leuk was zij tegenover Valclos. Twee kleinere rollen werden correct vervuld door Jans Lamers. De achttiende eeuwsche muziek, die door het trio onder leiding van den heer S. Prae- ger werd uitgevoerd, tusschen de bedrijven en bij diverse scenes, verhoogde den indruk van deze voorstelling, die nog lang in de aangenaamste herinnering zal blijven. Hoogstwaarsehijnlijk wordt als volgende voorstelling gegeven: Het Chineescke Land- huis, eveneens door het Vereenigd Tooneel met Albert van Dalsum in de hoofdrol. G. RADIOFONISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen verricht in den morgen van 17 Januari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 770.3 te Stensele. Laagste barometerstand 751.1 te Helder. Verwachting (van den avond van 17 Jan. tot den avond van 18 Januari): Matige tot zwakken veranderlijken wind, later uit Zuidelijke richtingen, nevelig tot zwaar bewolkt, waarschijnlijk eenige regen met kans op sneeuw in het Noorden, weinig verandering in temperatuur. EEN ZONDAGSDIEF. Reeds vier Zondagen achtereen was er in- gebroken bij J. de Koning op het Dijkje te Bolnes. Telkcns was er geid gestclcn. Zondag had de veldwachter zich in het huis verstopt. Toen de bewoners naar de kerk waren, kwam de dief, K. H., door een dakraam naar bin- nen en werd hij door den veldwachter gear resteerd. Hij bekende ook de vorige imbraken te hebben gepleegd. BRAND. Gister is door onbekende oorzaak de land- bouwerswoning van A. van der Beek te Ba- bilonienbroek (gem. Eethen) tot den grond afgebrand. PERSONEELRAAD NEDERL. SPOORWEGEN. Dezer dagen heeft de personeeiraad der Nederlandsche Spoorwegen vergadcrd. De door de directie voorgestelde wijzigin- gen cp het reglement voor de lichaatnskeu- ring werden behandeld. De raad zal zijn bemerkingen aan de directie dcen toekomen. Uitvoerige besprekingen werden gevoerd over de kwestie der classificatie, naar aanlei- ding van een bespreking, welke de vcorzitter en de secretaris van den raad ter zak; met de directie hebben gehad. Over deze aangele- genheid zal de raad Donderdag een be spreking hebben met de hcofdbesturen der vijf organisaties. Den m'nister van waterstaat zal worden verzocht, den raad in kennis te stellen met en hem gelegenheid te geven tot overleg over de wijzigingen in de regeling van de dienst- en rusttijden. De raad zal zich opnieuw tot de directte wenden met verzcek, den raad gelegenheid te geven. deel te nemen aan enquetes over belangrijke spoorwegongevallen. BOVEN DE RAMINO. POST, TELEGRAAF EN TELEFOON. In totaal bedroeg de opbrennst over 1927 f 46.659.800. 6.906.678 en 21.148.219, te gen f 47 840.862. 6.647.902 en 20 322.607 in 1926. De raming over 1927 bedrceg 45.315.000. 6.534.000 en 20.728.200, zoodat de opbrengst ruim twee millioen bo- ven de raming uitgaat. HOOG WATER IN TWENTE. Op het oogenblik zakt het water iets doch bijna overal staan nog veel landerijen blank. Behalve aan Schipbeek en Bqlksbeek, is de toestand het ergst aan den Dinkel, waar in de buurt van Tilligte en ten Oosten van Oot- zijn naar het kinderhius gebracht. De vrouw, de binnenkort haar zesde kind verwacht, is naar het St. Jorisgasthuis gebracht. DE VEENDAMMER HYPOTHEEKBANK. Mr. K. v. d. C. heft bij den Raad van Toe zicht en Discipline van de orde van advoca- ten te 's-Gravenhage een klacht ingediend teg-a mr. L. P. D., op het oogenblik in voor- loopige hechtenis, te Amsterdam, en tegen mr. M. I. N. S., advocaat te 's-Gravenhage en sedert geruimen tijd juridisch advimseur van Liebermann. KORTE BERICHTEN. Thans is de voordracht van B. en W. van Amsterdam verschenen betreffende het koopen van het Panorama-gebouw door de gemeente voor 125.000'. Zondagcnorgen is de 76-jarige mej. Broekhuizen in de Hoofdvaart te Hoofddorp verdronken. B. en W., zoo deelde de wethouder ten marsum de oeverlanden wijd en zijd onder JAN COUVEE J. H. FELTKAMP. Onlangs heeft onze stadgenoot, de pianist Jan Couvee, met den fluitist J. H. Feltkamp eenige concerten in Italie gegeven, die zulk een goed gevolg hebben gehad dat met beide artisten opnieuw onderhandelingen zijn aan- geknoopt voor een a.s. tournee in Maaxt of April. De „Popula dTtalia", en de „Corriere de'la Sera Miilano" lieten zich over deze concerten als volgt uit: (Vrij vertaald). „De geest van Pan in de herdersfluit der Arkadische herders herleeft en weerklinkt nog in onze rumoerige en luidruchtige eeuw. In waarheid, zooals Feltkamp ons door zijn talenten gisteren in 't conservatorium bewe- zen heeft, zijn er nog afstammelingen van den ouden fluitspeler en zijn nakomelingen en Feltkamp heeft uit z'n instrument klanken getooverd, loopjes spelende, op en neer gren- zende aan 't onmogelijke, het publiek in ex- tase gebracht door zooveel melodische zoet- heid en bravoure. Hij werd daarbij uitstekend geaccompagneerd door den pianist Couvee, die als solist 16e eeuwsche muziek, benevens werken van het ultra moderne Fransche re pertoire vertolkte. „Corriere della Sera". Gisteren hebben de fluitist Feltkamp en de pianist Couvee een concert gegeven, waar een keur van 16e eeuwsche en moderne mu ziek van 't laliaansche en Fransche reper toire werd uitgevoerd. Beiden zijn zeer warm toegejuicht, terwijl verscheidene wer ken gebisscerd werden. In Bologna speelden zij in de Mozartzaal, dateerende uit den tijd dat Mozart daar als wonderkind op-trad. Voor onze jonge kunstenaars is dit eerste optreden in Italie blijkbaar zeer succesvol ge weest. Dat een eventueel tweede concerteeren voor hen op z'n minst dezelfde gevolgen mo- ge hebben. A. K, ken der gemeentebegrooting 1928 wordt ge» noemd de opheffing van het O'penbaar Ver- volgonderwijs dat zij van oordeel is, dat dit onderwijs onmisbaar moet worden geacht en de ophef fing daarvan voor een belangrijk deel der schoolvrije jeugd, wier geestelijke en moreele verzorging juist in dezen tijd een vraagstuk van den dag is, bedenkelijke gevolgen met zich zou brengen; dat het onjuist is te meenen, dat bij ophef fing de leeriingen, die thans het vervolg- onderwijs bezoeken, naar de avondvakscho- len zouden kunnen overgaan, daar een tame- lijik groot deel der schoolvrije jeugd geen be- hoefte heeft aan het vakonderwijs, dat aan die scholen moet worden gegeven, omdat voor een groot aantal arbeiders, waartoe een belangrijk deel dezer jeugd later zeker zal gaan behooren, geen vakopteiding bestaat of noodig is; dat de geestelijke verzorging ook van de hier bedoelde rijpere jeugd is in het belang der gemeensehap, geroepen is niet alleen de gelegenheid te scheppen, waar die jongelie- den zich naar hunne behoeften nog wat kun nen ontwikkelen, maar ook alles te doen, om te bevorderen, dat van zoodanige gelegenheid zooveel mogelijk gebruik wordt gemaakt; dat ten slotte, wanneer een desbetreffend voorstel van B. en W. aangenomen wordt en verder alle leeriingen overeenkomstig den! wensch van B. en W., van het Vervolgonder- wijs naar het Vakonderwijs overgingen, dit geen bezuiniging zou geven, doch tot meer- dere uitgaven zou leiden, daar het Vakonder wijs per leerling meer kost dan het Vervolg- onderwijs; redenen, waarom adressante Uw Raad met grooten -nadruk verzoekt niet over te gaan tot opheffing van het Openbaar Ver- volgonderwijs. Toelichting. Ter toelichting van haar verzoek wenschi adressante op te merken, dat het een gunstig verschijnsel mag worden genoemd, dat de belangstelling voo-r bet Openbaar Vervolg- onderwijs in de laatste jaren is toegenomen, al kon, gezien het aantal jongelieden, dat na de lagere sehooljaren van alle verder onder wijs verstoken blijft, die belangstelling nog veel grooter zijn. Adressante is er van overtuigd, dat bij voortgaande propaganda voor dit onderwijs het aantal leeriingen, dat de beide laatste ja ren gemiddeld 65 heeft bedragen, nog be langrijk zou stijgen. Uit den bijgevoegden staat kan blijken, dat het Vervolgonderwijs voor het overgroo- te deel bezocht wordt door leeriingen, voor wie vakonderwijs niet noodig is, of voor wie geen vakopteiding bestaat. Indien deze leeriingen noodgedwongen to-ch naar het Vakonderwijs zouden overgaan, zou dit en voor de leeriingen en voor de avondvakcursussen zelf eerder nadeel dan voordeel opleveren. De cursussen zouden slechts voor een ge- ring deel van den duur (bij den Handels- avondcursus zelfs 5 jaar) door hen worden bezocht, zoodat de vakcursus daardoor aan een sterk verloop zou gaan lijden en niet zou beantwoorden aan zijn doel. Juister kornt het adressante daarom voor, voor deze leeriingen het meer algemee-n vormend onderwijs te be- houden. Verandert een leerling van werkkring, dan blijft de gelegenheid om naar het vakonder wijs over te gaan toch steeds bestaan en dan is het Vervolgonderwijs voor hem een uitste- kende voorberdding geweest. Hoezeer ook voor de meisjes het Vervolg onderwijs in een behoefte voorziet, blijkt wel uit het feit, dat haar aantal de helft be- draagt van het totaal. De gelegenheid, on naast de gewone vakken onderwijs te erlan- gen in het practische gedeelte der nuttige handwerken, moet dan ook van het grootste belang worden geacht. Zouden zij naar de avondcursussen dei Huishoud- en Industriesehool gaan dan zou den zij veel van het algemten vormend on derwijs moeten ontberen. Staat vermeidende de bercepen der leeriingen van den Cursus voor Openbaar Vervolgonder wijs. Jongens. 1926 1927. Een kuwelijk onder Lodewijk XV. B'ijspel in vier bedrijven van Alex Dumas fils, door het Vereenigd Toon-eel. Derde abonriements voorstelling Harmonie. In hooge mate voi-daan en verrukt over de buitengewoon fijne, verzorgde opvoering, verlieten de talrijke aanwezigen gisteraconi de Harmonie, zoodat de derde abonnements- voorstelling als een voltedig succes mag aan- g-emerkt worden. Het Vereenigd Tooneel (dir. Verkade en Verbeek) heeft van een der fijnste stukken van Dumas fils een voorstelling gegeven vol charm-e, vol fijnen geest en vol distinctie. Op zeer gunstige wijze heeft de auteur een een- voudig gegev-en verwerkt. Het stuk begint op den trouwdag van den Comte en. de Comtesse de Candale. Doch wat is dit voor een huwelijk? Eigenlijk niets meer dan schijn. Want beide personen zijn elkaar vr-eemd. De Comtesse is een lief onschuldig meisje, dat pas de kloosterschool verlaten heeft. De Comte is een b-ekend figuur uit het galante Parijs. Een oom van beiden heeft Let huwelijk voor elkaar gebracht om aan een wensch der ouders te voldoen. De Com tesse was eigenlijk reeds zoo half en half verloofd met den Chevalier de Valclos, de Comte denkt nog steeds aan de schoone mar- ki-ezin. En zie nu hoe zich uit dit huwelijk uit convenance een huwelijk uit li-efde ontwik- kelt! De Comte en de Comtesse leeren elkaar steed® meer waardeeren en liefhebben. De Valclos slaat al een heel mal figuur, dat hij echter in de laatste act-e door nobel optre- OPGEDRAGEN. De levering der electrische licht- on kracht- installatie van de nieuw in aanbouw zijnde Coop. Alkm. Centr. Melkinrichting is opge- dragen aan het electro-technisch installatie- bur.au joh. Besteman, aan de Marktstraat alhier. GESLAAGD. Voor het Mercurius-diplonfa Enge'lsche Handelscorrespondentie slaagde onze stadge noot de heer W. de Jong. DE RESTAURATIE VAN HET KOMMIEZENHUIS BIJ DE SCHERMERPOORT. In verband met het ingezonden stukje van J. V. in het nummer van gisteravond, ver zoekt men ons te rndden, dat de restauratie van het z.g.n. Kommiezenhuis bij de Scher- merpoort niet aan Gemeentewerken, maar aan Bouw- en Woningtcezicht is opgedragen. De dienst van Bouw- en Woningtoezicht deelt ons tnede, dat de werkzaamheden aan dit Kommiezenhuis reeds opgedragen zijn. LICHT OP! Hedenavond vcor rijwiekn en motorijtul- gen en andere voertuigen te 4.40 uur licht op. ADRESSEN AAN DEN RAAD. Aan den Raad der gemeente zijn de vol gende adressen gezonden: Geeft met verschuldigde gevoelens te ken- nen de afaeeling Alkmaar van „Volksonapr- wijs" dat zij met groote verbazing en teleurstel- ling heeft kennis genomen van de clausule uit bijlage 177, waarin aan Uw Raad als object van bezuiniging tot het sluitend ma- Winkelbediende 4 4 Op de IJzerfabriek 4 3 Smidsjongen 1 1 Rijwielreparateur 2 Slager 2 1 Op de cacaofabriek 4 3 In een vischhandel 2 Op kantoor 3 I In een garage 1 Tuin- en veldarheid 4 2 Veuten met brandstoffen en fruit 2 2 Drukker 1 1 Kleermaker 1 1 Bakker 1' 1 Sigarenfabriek 11 Wasscherij 1 Loopjongen 1 3 Metselaar 1 Ambachtsschool 7 5 Etectricien 1 Bloemist 1 Zonder beroep 4 Meisjes. 1926 1927 Huishouden, thuis oi t terekking 28 27 In een winkel 2 2 Atelier 1 2 Op een fabriek 4 1 Zonder bestemming pas van school 5 6 Tevens is het volgende adres aan den Raad gezonden: Geeft met verschuldigden eerbied te ken- nen de afdeeling Alkmaar van „Volksonder- wijs" dat bij de keuze van een beroep de over- wegingen van toekomstmogelijkhcLten eer zeer groote beteekenis hebben; dat er eveneens rekening dient te worden gehouden met de inkomsten en vooruitzich- ten aan de betrekking verbonden; dat tenslotte onkosten en opleiding een groote rol spelen bij de keuze van het be roep dat daarom reeds voorlichting bij be- roepskeuze in onzen tijd noodzakelijk moet worden geacht; redenen, waarom wij Uwen Raad dringem verzoeken niet over te gaan tot opheffing van het Gemeentelijk Bureau van voorlicb ting bij Beroepskeuze.

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 2