BuiteniandsGh gemengd nieuws. r Te Assen is in den ottdeidom van 74 laar overleden mr. G. W. baron van der Feltz kamerheer in buitengewonen dienst /an de koningin en oud-lid der Eerste Kamer. Te Leiden wordt sedert 14 Januari ver- mist een 14-iarig schoolmeisje. Gistermorgen werd een reiziger, die per trein te Utrecht was aangekomen, bij den uitgang der controle op liet Stations- plein plotseling onwel. De man zakte in el- kaar en overleed direct. Hij was een inge- zetene uit de gemeente Soest. De opbrengst der Rijksmiddelen over December was 582 OCO hooger dan in De cember 1926. Over het jaar 1927 was de op brengst ruim 14 millicen meer dan in 1926. Uit een perceel aan het Ceramplein te 'Amsterdam, is een bedrag van 2000 ont- vreemd. A Is verdacht van dezen diefstal zijn twee mannen aangehouden. -- Verdacht van verduistering van pl.m. If 1000 te Oss is gerechtelijk naar 's-H rto- genbosch overgebracht J. G. A. L., te Heesch, een 24-jarige assuradeur. Uit den mast van het te Delfzijl binnen- geko-men viermastzeilschip Priwall, kapitein J. Jurs, uit Chili kom-ende, is een matroos doodgevallen. Bioscopes Alkmaarsch Bioscoop Theater. Het lachehde krekeltje. De Ufa-rolprent, die tot en met Donder- idag in het A. B. T. g-edraaid wordt, levert weer eens een sprekend bewijs, dat ook in het amusements-genre de Duitsch-e film- industrie nog terdege in tel is. Het lachende krekeltje is een film, waarin zonder effect- jagerij en met eenvoudige middel-en veel be- reikt wcrdt, een film, die noch komisch, noch dramatisch is, doch een aangename verpoo- zing beteekent en het aanschouwen over- waard is. Het is een genot Lya Mara, die als ver- tolkster van de hooMrol het leeuwendeel in ihet succes heeft ditmaal van schapenhoedster tot meesteres van een schitterend landgoed te zien worden, een genot dat nog vergroot wordt door het eveneens zeer goede sp-el van haar partners. Het gegevene is vrij ingewikkeld. Het valt niet in een paar woorden te vertellen en eveneens te verklaren hoe baron Roth schild, de geldkoning, Chopin en George Sand, twee onverbrekelijk aan elkander v-er- bonden met roem omstraalde namen uit de vorige eeuw, Pagiriini, Liszt, de hertog van Orleans, een leelijk boerenmeisje en een kop- pige boerenzoon ten slotte ma-ken dat Tadette, Let herderinnetje de „hemel op aarde" bereikt. Maar het geven van een resume of een verklaring is feitelijk ook ov-er- bodig. Wij kunnen onzen lezers niet beter raden dan deze inderdaad goede rolprent te gaan zien. Het spel van Lya Mara is als steeds vluch- tig, met weinig diepgaande nuanceeringen, doch tevens vol aardige details, speelsch en ongekunsteld. Deze kwaliteiten. gevoegd bij haar nog steeds aantrekkelijk uiterlijk st-em- pelen Het lachende Krekeltje tot een cin-e- matografisch product, dat wij rustiglijk een ieder kunnen aanbevelen, vooral omdat zooals gezegd het spel der overige hoofd- personen volkomen en met aandacht ver- zor-gd is. Het bijprogramma bevat een klucht, ge- titeld Radio-auto's en brengt de wel wat on- waarschijnlij-k-e gevolgen in beeld van een uitvinding om auto's door middel van een radiotoestel in beweging te brengen. Daar- naast een actueel film-journal. DE ONGE WENSCHTE HUURSTER. Mevrouw Grosavescu verzet zich (gen het opzeggen van de waning waarin zij haar man vermoord heeit. Voor een van de Weensche kantongerech ten diende dezer dagen een zaak van huurop zegging, die nogal opzien gebaard heeft, om- dat zij tegen mevrouw Grosavescu gericht was, de vrouw van den tenor, dien zij uit ijverzucht vermoord heeft. De huisbaas meent, dat hij het recht heeft haar uit zijn huis t zetten, omdat zij zich aan een strafbaar fei heeft schuldig gemaakt (de moord is in het bedoelde huis gepleegd) en omdat de andere bewoners van het huis niet langer met haar onder een dak willen wonen. Mevrouw Grosavescu verzet zich tegen de huuropzeg- ging. Bij de behandeling van de zaak werden de verschillende andere vrouwen, die het huis bewonen als getuigen gehoord. Haar oordeel over mevrouw Grosavescu was zeer ongun stig. „Ik weet", zei een van de dames, „dat mevrouw G. gehan-deld heeft in een oogenblik van zinsverbijstering; wie garandeert ons, dat zij weer niet zoo'n aanval krijgen zal en zich dan tegen ons zal richten?" Een andere getuige vreesde, dat de wraak van Grosaves cu s landslieden (G. was Roemeen) het huis zou treffen, maar het grootste bezwaar der viouwen was toch, dat de gedaagde het over zich had kunnen verkrijgen te blijven wonen m het huis, waar zich de heele tragedie heeft afgespeeld. Dat nam haar nog het meestc tegen haar sexegenoote in. De kanionrechier zal dezer dagen schrifte- h]!k uitspraak doen. EEN WOEKERAARSTER. Renten van Duizend percent. Te Chatham is een uiterst gewetenlooze ■fcoeiceraarster in handen der politie gevallen Leze woebei-aarster, de vrouw van een vis- scher, een zekere Rarah Anne Newington, bracht haar slachtoffers renten in rekening, die a.wisselden van 780 tot 1040 percent. Zij ends S€'d aan in behoeftige omstandigheden verkeerende vrouwen, zonder hun mede te dee- len, hoeveel rente zij moesten betalen en drieg- de hen daarna hun echtgenoote te zullen veriehen dat zij geld van haar hadden ge- leend, tenzij zij aan haar eischen voldeden. vijt vrouwen, die er op deze wijze waren in- gevlogen, legden voor den policie-rechter ge tuigen af, waarbij bleek dat een vrouw, die zeven pond sterling had geleend, daarvoo' vijtenvijftig pond had terugbetaald. Eeri vrouw verklaarde dat zij dagen nacht op straat had rondgedoold, bevreesd als zij was naar huis tcrug te keeren, omdat zij cle kleeren van naar man had beleend om datgene teru."r t? betalen wat zij had geleend. De magistraat nverkte op, dat men hier te doen had met een woekeraarster, die er zich niet om bekommer- de of zij famines tot ondetgang bracnt. Hij veroordeelde haar tot betaling van een boete van twintig pond sterling 240) en de kos- ten van het geding. TIJDELIJK TOT HET LEVEN TERUGGEROEPEN. Kunstmatige hartwerking door massage. De lijkschouwer, die te Lambeth het lijk schouwde van den 59-jarigen William Hoo ker, die bij een operatie overleden was, deed dfe merkwaardige mededeeling, dat de man door hartmassage twee keer tot het leven was teruggeroepen. Hij zeide het volgende: Toen de operatie geschiedde was de man zoo goed als dcod. Met succes werd toen het hart ge- masseerd, zocdat de man tot het leven werd teruggebrac'ht. Zoodra het hart weer klopte werd den man zuurstof en koolzuur toege- diend om de ademhalingorganen te prikkelen. Vervolgens ging het hart opnieuw stilstaan. Direct daarop werd opnieuw massage toege- past en opnieuw werd de man tot het leven teruggeroepen. Het hart werd op deze wonder- baarlijke wijze een uur lang aan het werk ge- houden. Daarna ging het weer stil staan en kon men het niet meer aan den gang krijgen. DE VERMOORDE ST A AT OP VAN DE SNIJTAFEL. En noemt zijn moordenaar. Een ware crimineele film heeft zich voor weinige dagen in Zevenburgen afgerold. Op het traject tusschen Koblos en Szasz- hermany reed een trein. Op een gegeven oogenblik hoorde de stoker wanhoopskreten ko- men uit den op zijn tender volgenden post- wagen. Hij maakte den machinist er op at- tent, maar doordien het traject beider aan dacht geheel opeischte, konden zij niets begin- nen, en daar het geschreeuw dadelijk ver- stomde, meende de stoker zelfs zich te heb- ben vergist. Maar aan het volgende station verscheen de spoorwegpostbeambte niet. Uit zijn wagon sijpelde bloed, en bij opening vond men den ongelukkige, Thomas Hubes, op den grond liggen met" vijfentwtintig bijl- v/onden aan het hoofd. De wagon was leegge- plunderd. Hubes, die niet dood was, kon ecli- ter absoiuut niet gehoord worden; hij bleef 'bewusteloos. Te Kronstadt, waarheen hij werd overgebracht, constateerden de arisen reeds dat de dood was ingetreden. De directie der posterijen gelastte nu de b5- grafenis van het slachtoffer met de grootste eerbewijzen. Alles werd voor de teraardebe- stelling in gereedheid gebracht, de weduwe bestelde rouwkleeren en een krans. Ook ver scheen de doodsannonce in de bladen. Hubes werd naar de snijkamer van het zie- kenhuis overgebracht en op de marmeren tafel neergelegd. De geneesheer-directeur zou juist met de sectie beginnen, toen opeens een der assistentes den kreet slaakte: „Hij heeft zich bewogen!" De directeur voelde dadelijk den pols en constateerde inderdaad dat de doode leefde! Hubes werd naar een ziekenkamer ge- transporteerd, waar hij snel bijkwam en zelfs spoedig gehoord kon worden. Op grond zijner verklaringen gelukte het, den dader eeri boerenknecht, zekeren Albert Olti te arres- teeren. Olti, die zijn slachtoffer reeds dood waande en zich dan volkomen veilig gevoelde, was toen men hem aan het bed van den her- leefden Hubes bracht zoo geschro'kken, dat hij den roofmoord onomwonden bekende. Olti, die van goede familie is, heeft eens betere da gen gekend. Hij was zelfs een tijdlang land- bouw-consulent, maar werd wegens onregel- matigheden ontslagen. Hubes' toestand1 is wel is waar zorgwek- kend, maar de arisen achten het niet uit^e- sloten dat hij blijft leven., StiggezcmdeBi staakken bun en vera.mwoordetiikheid van de Redac- lie. De opruime in deze rubnek bewijst geens- zins dat de redatVe er mede instr.mi.) Mijnheer de Redacteur, Gaarne eenige plaatsruimte, voor onder- staande rege's in Uw veel gelezen blad, waarvoor bij voorbaat mijn dank. Met leede oogen heb ik, in het nummer van Zaterdag j.l. de verschillende mededeelingen, uit de Alkm. gemeente huishouding, onder het opschrift „Op den vei'keerden weg", gelezen. Het is geenszins mijn bedceling, critiek uit te oefenen op de daarin genoemde cijfers, doch ik voel mij gedrongen, er op te wijzen, op welke wijze men van den verkeerden weg af kan kemen. Het is toch algemeen bekend, dat niet al- leen de Alkmaarsche raad op den verkeerden weg wandelt, maar dat de geheele samenle- ving op het verkeerde pad is, overal bijna wordt het belastingpercentage steeds hooger. Al tracht men ook in de verschillende col lege's het kwaad waar de menschheid zoo zwaar onder gebukt gaat weg te nemen, steeds vaart men op de klippen en moeten er weer nieuwe, nimmcr rechtvaardige uitwegen worden gezocht. Ten nadeele der mensch heid worden zij dan ook wdl gevonden, doch het kwaad blijft voort woekeren. De groote fout van dit algerneene kwaad, ligt alleen hierin, dat de mensch niet econo- misch vrij is. Door het maken van onrecht- vaardige wetten, is de mensch gedoemd ten onder te gaan, en daarmed'e gaat verloren de goede samenleving, welke wij moeten bevor- dercn. Juist hierdoor zal men komen tot een welvaart-maatschappij. Wanneer men doorgaat de banden steeds meer aan te ha'en moeten ze breken. Dit moet men trachten te voorkomen, op een vredige wijze en dat kan, wanneer die mensch econo- misch vrij is. Om hiertoe te komen, bestaat m.i. maar een middel, (het breken van het Grondmonopolie) zoodra de boderh vrij is vror de menschheid, „wat toch niets meer is dan een rechtvaardi ge eisch, zal de kwaal, waaraan wij thans lijdende zijn, in den wortel worden aangetast, en herstel is niet uitgesloten. De bedem toch is door niemand geschapen, het is een gave der scheppende macht, gege ven in ruwe gedaante aan de geheele mensch- heid met al wat er op en in voortgebracht kan worden. Het is dimmer de bedoeling geweest, dat onder bescherming der wet de bodem in be- slag werd genomen door een errkeling, waar- door hij tegelijkertijd beslag legde op de, aaarop wonende mensc'hen, wat als gevolg heeft, dat die enkeling leeft ten koste der massa, van't z.g.n. arbeidsloos inkomen. Orn hieraan een eind'e te maken, en de mensch economisch vrij te maken bestaat maar een middel, Grondwaarde-beiaating. Wanneer men den blooten grond gaat be- lasten naar de koopwaarde, en deze belas- ting welke niet, zooals elke andere belasting, op den mensch kan worden afgewenteld, is opgevoerd tot ongeveer de pachtwaarde, dit moet natuurlijk geleideilijk geschieden, zal elke andere belasting kunnen vervallen. Hierdoor houdt de arbeider in den ruim- sten zin des woords, meer over van zijn in komen, als men bedenkt, dat de huurwaarde van zijn woning ook gaat dalen, doordat de speculieve waar den van de bouwgronden, in en om de steden worden weggenomen. Hij krijgt dus meer koopkracht. Wanneer de mensch in 't algemeen meer koopkracht heeft, zal er meer vraag komen naar de verwerkte producten en deze zullen worden aangekocht naar behoefte. Dit houdt begrijpelijker wijze nauw ver- band met de toeneming der bevolking, hoe grooter de bevolking, des te duurder de grond en omgekeerd. Afneming doet de waarde da len. Zoo doorgaande zou ik te veel van de gast- vrijheid der redactie vergen, en zal mij dus bekorten. De lezers begvijpen wel, dat ik de belasting wil heffen, welke nimmer afgewen teld kan worden, en waardoor wij een gezon- de samenleving zullen krijgen. Elke nieuw ingevoerde wet op belasting is een druk op de menschheid, al geeft men ook den sehijn, het te verhakn op den enkeling. Zie maar naar de wegenbelasting, niet de auto-ondernemer betaalt ze, maar de massa, wat natuurlijk zeer begrijpelijk is, aldus een onrechtvaardige wet. Wie legt't loodje, wan neer men doorgaat met de thans vrij alge rneene wijze van bezuiniging, de massa. Het is bezuiniging op het onderwijs, op de sala- rissen der laagste ambtenaren, op het pen- sioen enz. enz., a 1 weer een bewijs dus, dat er een groot onrecht geschiedt ten nadeele van onze samenleving. Vrij toegang tot den bodem is een ge- boorterecht van alien. De economische pacht drukt met wonder- baarlijke nauwkeurigheid al de winst en voordeelen uit, w-elke de mensch behaalde, bij zijn vooruitgang, van barbaarschheid tot beschaving. Hierover leze men het werk van den Amerikaanschen denker Henry Georg. Wanneer de pacht ten goede komt aan heel de gemeenschap, zal ieder lid ver- zekerd zijn van zijn rechtmatig aandeel in de voordeelen van de toenernende bescha ving, wat op andere wijze niet kon worden bereikt. Een wereld waar ieder persoonlijk krijgt wat hem toekomt, en de gemeenschap het hare, zal ons brengen tot een gezonde sa menleving. Tot slot wil ik nog eenige regels schrij ven, die mij zee - interessant lijken. „Er is een regeling mogelijk van de aardsche aangelegenheden die de beste is. Dat is niet altijd de bestaande rege- ling. Het is de regeling waarvan het be- staan van 't grootste belang zou zijn voor de menschheid. God kent die rege ling en wil haar; het is de plicht van- den mensch haar te ontdekken en in practijk te brengen DE LOVELEIJE". U, mijnheer de Redacteur, danken-d voor ae verl-een-de plaatsruimte, teeken ik, Hoogachtend J. TU1NMAN. Oost-Knollendam, 16 Jan. 1928. Mijnheer de Redacteur, Gaarne zag ik een plaatsje in uw veelgele- zen blad voor het volgende: Als genieter van de radio, kan ik natuurlijk ook genieten van den Mexicaanschen bond, maar ik zou toch langs dezen weg, aan hen, die in de buurt van Landstraat en omgeving een toestel bezitten, willen smeeken, verlos ons van dat ondier. Is het soms, dat' iemand in die omgeving er geen raad weet, om zijn toestel niet te laten genereeren, laat hij zich dan laten inlichten door een van zijn mede- luisteraars, die zeer gaarne bereid zijn cm hem van dienst te zijn. Is het soms, wat reeds eens het geval was, dat kinderen er mee aan het spelen zijn, omdat zij dat gillen zoo aardig vinden, laat men dan bedenken, dat er honderden menschen het slachtoffer van zijn. Ik hoop dan ook, dat men hen dat zal ver- bieden en hen doen herinneren aan het lied dat St. Nicolaas heeft gezongen om ons te verlossen van dien Mexicaanschen hond. Zij kunnen den dank van vele luisteraars deel- achtig worden. Met beleefden dank voor de plaatsing, X. voor een nieiiw paard muziek te maken, dan vind ik, dat men toch moest publiceeren waarvoor dat orgel dienst doet. Ieder kan dan zelf beslissen of men een dergelijke actie al dan niet wil steunen, want ik ben er zeker van, dat nu vele dierenvrienden met veront- waardiging zullen verncmen waarvoor ze de zer dagen eigenlijk hun geld hebben gege ven. Lag het ook niet op den weg van de afdee- ling dierenbescherming om in dezen een waarschuwend geluid te laten hooren? Met dank voor de opname in dit blad. Iemand die zich het lot der woonwagetipaarden aantrekt. (Inzendster heeft o. i. volkomen gelijk, maar er is nog grooter inconsequentie. B'. en W. en sommige raadsleden zijn bang voor een stal, omdat de woonwagenbewoners daar- door naar Alkmaar zouden komen. Het wil ons voorkomen, dat niemand van deze menschen wien over het algemeen het lot der dieren vrij onverschillig laat de moeite zal nemen naar Alkmaar te trekken, enkel en alleen om zijn paard een nacht on der dak te kunnen brengen. Maar wanneer het gewoonte wordt, dat van overheidswege medewerking verleend wordt om gestorven paarden door andere te vervangen, dreigt er inderdaad gevaar voor een intocht van allerlei menschen, die met hun afgejakkerde beesten nog tijdig Alkmaar trachten te bereiken. Dan zullen uit den ge- heelen omtrek de meest zielige staickers tegen hun dood naar onze gemeente gedreven wor den, waar men met lijsten of muziekvergun- ningen weldra weer een bedragje bij elkaar kan hebben om op de markt een of ander minderwaardig beestie aan te ko-optn en het lot der woonwagenpaarden te laten deelen. Het wordt tijd, dat bij een eerstvolgend stal-debat in onzen Raad, B. en W. eens voor de inconsequentie van eigen optreden gesteld worden. Red. Alkm. Crt.) Mijnheer de Redacteur. Ik kan mij heel goed begrijpen, dat de dierenbescherming alles doet om het lot der woonwagenpaarden te verzachten Dat de af- deeling deze dieren stalt en voedt voor mij het bewijs, dat de eigenaren zelf niet in staat zijn de dieren behoorlijk te verzorgen. Het moet, dunkt mij. steeds het streven zijn om deze ellende uit de wereld te helpen en evengoed als men er naar streeft den trelc- hond als zoodanig te laten uitsterven, doen dierenbescherrpers hun best het zocver te brengen, dat steeds meer woonwagenpaar den aan de „zorg" van hun tegenwoordige eigenaars worden onttrokken. Het mag dan ook nooit het streven van dierenbeschermers zijn, woonwagenmenschcn aan nieuwe paarden te helpen. Het zou te dwaas zijn. als men aan den eenen kant alles deed om deze dieren aan hun lot te onttrekken en anderzijds weer nieuwe paarden een der- gelijk lot tegemoet liet gaan. Des te meer verwondert het schrijfster de zes, dat B. en W. dergelijke menschen ver- gunning geven met lijsten te loopen of mu ziek te maken om opnieuw paarden te kun nen koopen. Zoo werken dierenbescher ming" en gemeentebestuur elkaar toch recht- streeks tegen. Wanneer, zooals ook nu weer het geval schijnt, een ziek dier ,ondervoed, in ijs en sneeuw ligt, is dit m. i. het bewijs, dat de eigenaar niet in staat was er behoorlijk voor te zorgen. Vergis ik mij niet, dan mag zoo'n paard volgens de wet zelfs onteigend worden. Daargelaten, dat het bestuur van de gemeen te dat niet deed, dan mag toch allereerst ver- wacht worden, dat men er niet toe zal mede- werken menschen, die ni?t voor hun dieren kunnen zorgen, nieuwe paarden te bezor- gen, als de oude eindelijk gelukkig d-ood zijn. Wanneer het gemeentebstuur nu orgel- menschen toestemming geeft rond te gaan en WAARSCHUWING AAN BEZITTERS VAN VRUCHTBOOMEN TEGEN BEDRIEGERIJ EN OPLICHTING. Voor de 4de maal in weinige jaren tijds is het nocdzakelijk, te waarschuwen tegen rond- trekken-de persqnen, die eigenaars van boom- ga-arden en fruittuinen aanbieden hun boomer afdoende, liefst voor meerde jaren, van ziek- ten en insecten te zuiveren. Gewoonlijk doen deze lie-den niets dan een waardelooze of bij na waardelocze vloeistpf op de stammen en dikkere taklcen spuiten,' welke vloeistof (soms d-oor hen „serum(!!l) genoemd) dan zoo krachtig zou werken, dat niet alleen zelfs in de kruinen a-anwezig ongedi-erte oogenblikke- lij'k zou sterven maar later, door het gif in den sfam elk ongedierte zou gedood worden, dat tegen den stam zou trachten op fe krui- pen." Er zijn nog steeds tal van goedgeloovigen, die zulks voor waarheid aannem-en, alhoewel de onmogelijkheid daarvan volkomen vast staat. Zij- gaan dan echter af op z.g. betrouw- baarheid dier lieden, die op de meest brutale wijz-e beweren, goed b-ekend te zijn bij allerlei instellingen en bekende personen, soms zelfs bij het Hoofd van den Dienst. Dat is inderdaad het geval, doch slechts in hoogst ongunstigen zin! Daarbij komt nog, dat deze lieden voor hun „behan-deling" der boomen vaak exhorbi- tant hooge prijzen vragen, en gewoonlijk ont- vangen ook! In het najaar zijn personen en instellingen in Limburg de dupe geworden van zulke"be- driegers, en onlangs is er weer een op erger- lijke wijze in de Bommelerwaard aan den gang geweest; deze bezoekt zijn ^clientele" zelfs per auto! Natuurlijk zijn er ook wel eerlijke lieden, die zich belasten met. het bespuiten van boo men -voor eigenaars, die dat zelf niet willen aoen. Het b-edrijf dezer personen wordt door de boven gesignaleerde oplichterspraktijken ten zeerste benadeeld. Ik raad alle bezitters van vruchtboomen nogmaals met klem aan, niet op aanbiedin- gen voor behandeling hunner boomen ter be- strijding van ziekten en plagen van hen niet persoonlijk bekende rondtrekfkende personen in te gaan, alvorens informaties te hebben ingewonnen bij den Plantenziektenkundigen Dienst te Waoeningen. Het piaatsvervangend Hoofd van den Plantenziek-enkundigen Dienst, T. SCHOEVERS. ft&©litsaeak@ii VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van Maandag 16 Jan VOORTGEZETTE BEHANDELING. Voortgezet werd de zaak contra Anton M., te Alkm-aar, over wien een reclass-eerings- rapport is uitgebracht. Eisch 4 maanden gevangenisstraf voorw. met 2 proefjaren. Vonnis 2 maanden gev voorw. met 2 jaar proeftijd. VERDUISTERING. Eveneens werd voortgezet de zaak contra Johannes Willem L., te Medemblik. Eisch 2 maanden gev. voorw. met 2 jaar proeftijd. MELKVERDUNNING. De veehouder W. H. heeft te Alkmaar aan een slijter melk afgeieverd, die door toevoe- ging van water in bruikbaarheid was ver minderd. De keurmeester Beets heeft zulks geconstateerd. Dr. Mol heeft de melk onder- zocht en deelde in zijn rapport mede, dat aan d-e melk 12 deelen water waren toegevoegd. Verdachte was niet verschen-en. De zaak werd aangehouden tot de volgende week, aan- gezien de verdachte zelf moet verschijnen. NOG MEER MELKGEKNOEI. D.e bejaarde veehouder Corn, de W., te Heiloo heeft zich eveneens aan waardever- mindering van melk schuldig gemaakt. Bijgevcegdi waren 4 a 10 deelen water Reeds vroeger is in de melk een abnormale bijvoeging van water geconstateerd. Verdachte fluisterde den politerechter toe, dat hij de emmers al'een wat heeft nagt- spoeld. Veel wijzer konden wij uit zijn ver klaring niet worden, want later scheen het dat hij niet wist wie dat water aan de melk heeft toegevoegd. Hij heeft tegenover den keurmeester zijn vrouw verdacht gemaakt. Het staat echter vrij wel vast dat de vrouw de schuldige niet is. Zoowel tegen den ,wv In ,.-TP nppir keurmeester als den gem-eenteve]dwachter i dig gemaakt aan openbare schennis der heeft verdachte het emmerspoelen erlcend. Eisch 1 maand gevangenisstraf. Vonnli 30 boete of 30 dagen hechtenis. ALTIJD MAAR MEL.KVERVALSCHING Ook cle veehouder Jacobus K., te Limmen heef melk afgeieverd, die door water war verdund. Deze melk heeft verdachte verkocht aan Koosje Pepping. De toevoeging was vol gens Dr. Mol 48 deelen water. Gevorderd werd in dit ernstige geval 150 boete of 60 dagen hechtenis. Vonnis 100 boete of 30 dagen hecht. ZIJN KOSTJUFFROUW BESTOLEN. Voor dat feit stond terecht de 21-jarige J. A. de G., te Warmenhuizen geboren en thans wonende aan den Uitgeesterweg te'Limmen. Hij was in Oeober 1927 in den kost bij de wed. Berkhout te Alkmaar en heeft ont- vreemd ten haren nadeele een portemonnaie inhoudende 5 en een kistje, waarin eenige koraltn, een barnsteenen sigarenpijpje en een paar gordijnringetjes. Verdachte beken de. Hij heeft 10 betaald op de 66, die de juffrouw nog in't geheel van hem kreeg. Eisch 2 maanden gev. voorw. met 3 jaar proeftijd. Verdediger, mr. Van Lookeren Campagne, sloot zich daarbij gaarne aan. Verd-. werd conform het requisitoir veroordeeld. De proeftijd werd gesteld op 2 jaar. DIE BEGINT AL VROEG. De 18-jarige boerenknecht Nic. K., ui) Groetebroek, heeft zich op 16 October te Enkhuizen met geweld verzet tegen den agent van politie Weijland. Verdachte was in gezelschap van den ongunstig bekend siaanden Bastiaan T., die ter zake het ver- keeren in kennelijken staat, door de politie werd ingerekend. D-eze Bastiaan T. heeft zich ter zelfder gelegenheid aan wederspan- nigheid schuldig gemaakt en is deswege tot 25 boete of 25 dagen hechtenis veroordeeld Ook verdachte K. verkeerde flink onder den invloed. De officier verzocht een reclasseeringson- ckrzoek, hetwelk werd toegestaan. Over 4 weken komt de zaak weer op de rol. AL WEER MELKVERVALSCHING. De veehouder Arien B., te Bergen, heeft op 11 Nov. aldaar melk afgeieverd, welke door toevoeging van water in bruikbaarheid was verminderd. Verdachte erkende de em mers te hebben omgespoeld en dit spoelsel aan de melk te hebben toegevoegd. Voorts heeft de melkbus toevalligerwijze tweemaal onder de afvo-erpijp van den dakgoot ge- staan. Bevonden werden 12 deelen water op 100 deelen melk. Eisch 100 boete of 30 dagen heehtenr Vonnis conform den eisch. DIEFSTAL VAN KLOMPEN. De arbeider Pieter V (niet verschenien), wo nende te Andijk heeft aldaar op 6 November wederrechtelijk zich toegeeigend een paar klompen, toebehoorende aan den arbeider Oud. Verdachte heeft die klompen weggeno men uit een schuur. De klompen zijn than/ weder in het bezit van getuige Oud. Eisch 25 boete of 25 dagen hechenis. Vonnis 10 boete subs. 10 d. hecht. HUISVREDEBREUK. De verdachte Dirk W, opperman, evert eens niet aanwezig, heeft op 6 Nov. weder rechtelijk vertoefd op het erf van den arbei der Bolding te Sijbekarspel. Verdachte was beschonken en maakte heel wat spectakel. Toen getuige naar de politie liep vond ver dachte het goed ook maar te verdwijnen. Na 6 November was verdachte niet meer ver- schenen. Gevorderd werd een boete van 35 of 35 dagen hechtenis. Vonnis 30 boete of 30 dagen hechtenis. BELEEDIGING. De 52-jarige koopman Pieter B., te Hoog woud, stond terecht ter zake het feit, dat hij op 21 Nov. aldaar den getuige de Vries heeft beleedigd door hem toe te voegen het woord: stinkertje. De heeren kregen kwestie toen verdachte een kwitantie presen-teerde van 10.40 en van 11 geld terug gaf. Verdachte zeide een stomp van de Vries t* hebben ontvangen en erkende het wooro „vuilak" en „stinkerd" gebezigd te hebben Verdachte staat overigens gunstig bekend Eisch 10 boete of 10 dagen hechtenis., Vonnis 5 boete of 5 dagen hechtenis. WEDERSPANNIGHEID De verdachte Meinrich D te Enkhuizen. was niet verschenen. Hij heeft zich in den avond van 26 Nov. op de Karnemelksluis krachtig verzett-e tegen den agent Mastkamp, die hem ter zake openbare dronkenschap ar- resteerde. Verdachte is een Duitscher en monteur van beroep. Eisch 30 boete of 30 dagen hechtenis Vonnis 25 boete of 25 dagen hechtenis MISHANDELING MET EEN BIERFLESCH. D-e 25-jarige Corn. B. te Grootebroek heeft in den avond van Zondag 27 Nov. in het cafe, gesierd- met den niet zeer toepasse- lijken naam „De Paus" den getuige N. P. Buisman mishandeld door hem met een bier- fleschje tegen het hoofd te gooien. Buisman kr-eeg nog f 1 van verdachte, dien deze wei- gerde te betalen. Daarop kwamen de poppen aan't dansen. De 17-jarige Buisman werd door de min der zachte aanraking met het fleschje bloe- dend verwond. Gevorderd werd f 40 boete of 40 dagen hechtenis. Uitspraak conform den eisch. VERZET TEGEN DE POLITIE. De iandbouwersk-necht Hendr. K. u\ Heer-Hugowaard, heeft zich op 20 Nov in het cafe van H. Lichthart te Oude Niedorp met geweld verzet tegen den gem. veldwach- ter Kooijman, zulks met het doel zijn vriend Masteling uit de hand-en der politie te be- vrij-den. Hij heeft Kooijman ook nog eenige beleedigende woorden toegevoegd, Eisch f 35 boete of 35 dagen hechtenis. MELKVERDUNNING Alsnog was verschenen de melkslijter W. H., wiens zaak reeds was behandeld en was uitgesteld tot de volgende week. Verdachte erkende het feit. Door ziekte zijner vrouw kon hij niet eerder verschijnen. De officier requireerde f 80 boete, subs 60 dagen hechtenis. ,Tty°nP'S 70 boete of 70 dagen hechtenis. NIET VOOR OPENBARE BEHANDELING GESCHIKT. De laatste zaak betrof S. I. B. te Helder, die zich op 16 Nov. in een cafe heeft schul- eer-

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 7