m Stadsnieuws Motiepraatjes van een Parisienne. AMSTERDAMSCSHE BEURI^ Provircciaal n§euws T elegramiii&n van 17 Januari 1928. Opgave van Noordhollandsch Landbonwcrediet. EaarhelcL De behan3e!ing had op grond van ih-et zedekwetsende met gesloten deuren plaats.. Als verdediger trad op mr. de Uroot te Alkmaar. VERPACHTING VISCHWATER. Voor de hedenmiddag ten Stadiiuize door B. en W. gehouden verpachting voor den tijd van vijf jaren van de visscherij in de wateren behoorende aan en gelegen onder de ge- meente Alkmara waren slechts twee biljetten ingekomen, n.l. van C. Dekker te Alkmaar 140 en W. F. Dil te Koog aan de Zaan (tegenw-oordige pachter) f 132 per jaar. De gunning wordt nader bekend gemaakt. VERPAKKINGSMIDDELEN EXPORTARTIKELEN. Dd heer H. C. A. H, v. d. Hoeven zal, te ^Alkmaar een expositie houden van verpak- ikingsmidedlen onzes exportartikelen voor ver- zending naar de tropen. De zitting beoogt aan alle belanghebben- den kosteloos inlichtingen te verstrekken om- trent den handel met Ned. Oost Indie in het algemeen en omtrent de juiste verpakking van consumptie-artikelen etc. voor de Tropen, in bet biizonder en wordt gehouden in het per- ceel Oudegracht 182 op Donderdag 19 Ja nuari a.s. van 10—12 en van 2—4 uur. Zij is ivoor alle belangstellenden gratis toeganke- SINT PANCRAS. Voor de tweede maal in dit seizoen gaf bekende baljardspeler Drost een match in het cafe van den heer Gerritsen. De eerste partij ivverd gespeeld tegen den heer Ruijs, welke ifcot 97 caram-boles kwam tegen den- prof 500, welke in 16 beurten werden verkregen. Tegen den heer Jb. Ploeger, welke met een gemid- delde speelde van ruim 8 (cadre), hracht de heer Drost het tot 223. Over het geheel speelde de heer Drost veel zwakker als de vorige maal. Na de partij en volgde een serie fcunst- en fantasistooten, ten genoege der aanwezigen. OUDKARSPEL. Nadat het perceel van den oud-burge- meester Kroon enkele jaren leeg gestaan heeft en daardoor huis zoowel als tuin lang- zamerhand in een ru'fne herschapen was, zal er thans een danige verandering komen, die zeer zeker het aanzien der gemeente ten goede komt. Het bestaande huis is men bezig voor het grootste deel te sloopen, waardoor op het ter- rein drie bouwterreinen besohikbaar komen. Het noordterrein is gekocht door den heer F. Moeijes Fz., die daar ten eigen behoeve 'n woning laat bouwen en het zuidelijkste terrein is gekocht door den heer C. Paarlberg om er eveneens ten eigen behoeve een woning te laten bouwen. Het ligt in de bedoeling van den heer Moeijes om te bedanken als koster van de N.-H. kerk, terwijl de heer Paarlberg met in- gang van 1 Mei zijn boekhandel heeft ver- huurd aan den heer P. Mienes, die in het- zelfde -perceel sinds 114 jaar 'n handelsdruk- kerij exploiteert. De operetteclub Caecilia alhier heeft reeds eenigen tijd in studie de opera comique De Zigeunerin van den beroemden componist IJohan Straus. Ze hopen daarm-ede in de loop van Fe- ibruari enkele uitvoeringen te geven, zoodat ons kennende hetgeen hetgeen CanciEa weet te prest-eeren, zeer zeker een moole avond 6taat te wachten. HEILOO. Gister werd hier een collecte gehouden voor de bedeelden van het R. K. Armbestuur, welke ruim 262 opbracht. De Aartsbisschop van Utrecht heeft be- noemd tot kapelaan te Bolsward pater de Wit, thans ass-istent alhier. In het Brunogebouw werd Maandagavond een propaganda-vergadering gehouden van de afd. van Maria Ver. en Kruisverbond, waar de heer Jos. de Lobel uit Haarlem als spreker was uitgenoodigd. Het ruime gebouw was tot de uiterste hoe- ken gevuld, toen pastoor van Meeuwen de, vergadering opende. Het groote bezoek vet heugde hem en vooral het groote bezoek van de jongelui. Spr. zette uiteen, dat de heer de Lobel niet was gekomen om alien geheelont- hou-der te maken wie dit wil doen, doe het uit overtuiging doch om meer waardeering te wekken voor die vereenigingen die zich als taak hebben gesteld het alco'holgebruik te be- perken. D-aarna werd het Sobrietas lied gezongen, waarna de spreker het onderwerp Drank, kapitaal en Volkszonde" behandelde. Na een korte inleiding stelde spreker de vraag: is het wel noodig dat over den drank gesproken wordt? Is het werk van de drank- foestrijders wel noodig? Wordt er in Neder Hand wel zooveel alcohol gebruikt? Spr, ant- woordde bevestigend, want volgens het C. B voor Statistiek een alleszins betrouwbare baken wordt er in Nederland voor 360 millioen opgedronken. Er wordt dus in ons kleine land nog al stevig gepimpeld. Als we het katholieke volksdeel van Nederland op 1/3 schatten en aannemen dat de katholieken ev-enveel drinken als de anderen en er is geen reden aanwezig om het tegendeel te be weren dan dron-ken de katholieken op voor 120 millioen of bijna 214 millioen per week. Is dat nu geen schande, terwijl er dingen wadhten moeten die dringend noodig zijn? Dit kapitaal is weggesmeten geld, erger nog, het werkt anti-godsdienstig en anti-zedelijk, het is een ramp voor het individu, voor kerk en maatschappij, een geesel voor ons volk, erger dan oorlog en hongersnood te samen. Meen niet, zeide spr. dat ik over-drijf. De doctoren bewijzen het, de gevangenissen zijn met alcoholisten gevuld. Krankzinnigenge- stichten worden er door bevolk-t. Volgens uw pastoor die dweept met zij- ne parochie is het hier niet zoo erg. God dank, doch dit sluit niet uit, dat men voor- zichtig moet zijn. In Nederland zijn nog wel plaatsen wa-ar geen dokter is, doch een kroeg vindt men De machtige organisatie zorgt hier wel voor en spr. zette die macht uiteen. Een niet minder groot kwaad is de drank- verheerlijking. Het borreltje is zoo onschul- dig. Moeders die alles en aitijd voor hun ge- zin offeren, zien niet in, dat de alcohol hun doodsvijand is. Ze geven hun kinderen en zoons dat vergift en zeggen: anderen doen het ook en onze kinderen mogen wel wat heb ben! Ouders wees t-och wijzer, praat dat niet goed. Kunt ge zelf Uw borrel of Uw glas bier niet missen, geeit dan toch nooit Uw kinderen een druppel, onder welk voorwendsel ook. Voedt uw kinderen alcohol-vrij op. Spr. beziet het werk van de drankbestrij- ding en concludeert dat de katholieken niet de eersten zijn die hier veel voor doen. Hebt waardeering voor het werk van Maria ver. en Kruisverbond en steunt hun werk, financieel en moreel, treedt tot hunne vereenigingen toe, helpt opdat het N-eder- landsche volk eenmaal een alcohol-vrij volk wordt. (Applaus). In de pauze werd door de leden van de too- neelclub ernst en luim gegeven, terwijl ver- schillende nieuwe leden werden ingeschreven. Het dankwoor-d werd uitgesproken door den af-d.-voorzitter, den heer H. J. M. Riet- meijer, terwijl tot slot nog een tooneelstukje werd opnevoerd. (Nadruk ver bo den.) Begin Januari. De laatste malen heb ik wel eens, in ver- band met ensembles, 't woord blouse" ge- noemd, het kleedin-gstuk, dat, -telkens getmn- acht en versmaad, toch steeds weer het kopje opsteekt en dan maar weer in genade wordt aangenom-en, omdat we het eigenlijk niet kunnen m-issen. Wat is een tailleur zonder blouse, hoe ongracieus een „pullover" zonder mouwen en waaruit geen fijne lingerie blousemouwtjes en een dito kraagje te voor- schijn ko-men? Alles, wat ge in Holland jum per, casaque of blouse noemt, behoort tot de familie blouses De eenvoudigs-te zijn de blouses „chemi- sier", die behooren bij een ochtend-tailleur of sportpakje. Dez-e zijn minder van crepe de Chine -en meer van- wit satij-n, mousseline-de- soie of voile triple. Ze hebben dikwijls geen kraagje of maar een heel sural, want we dragen geen kragen a la Danton („Schiller'- in't Hollandsch) over onze mantelkraag. De meeste chemisiers hebben mouwen, die in e-en „patte d-'epaule", een reep over den schou- der, u-itloopen; ze eindigen ond-eraan met een poefje over een nauwe manchet, gesloten met knoo-pen -en knoopsga-ten, of die man- chetten zijn precies als die van de s-oepele overhem-den van onze mannen, sluiten ook met echte manchetknoopen of met een stel- 1-etj-e knoopen van de blouse door koordjes van zijde tot een manchetknoop verbonden-. Ge kunt verder een paar diepe plooien maken rechts en links in de voorpanajes en dan bijv. een schuine jabot aan het rechterpand knip-pen, die logisch sehijnt voort te komen uit de V-voimig-e halsopening, die aan een stuk met de jabot door een biais wordt om- zoom-d. Een smal ceintuur-tje met kleinstrik- je volto-oit deze allerijeenvoudigste blouse. lets minder streng zou zijn een blouse- chemisier van mousseline-de-sole, met een plastron, dat geheel geplisceerd is, behalve een reep in't midden, waarin een rij knoops- gaten de blouse met groote knoopen paar- lemoer of kristal sluiten. Het plastron heeft het puntig-afgeronde model van een „bors-t" van een overhemd, er omheen een boordje, dat zich voortzet achterlangs om de taille, en de breede cein-tuurband begrenst. Ook deze blause heeft schouderstukken, maar op een smal kraagje. D-e band om de heupen sluit links met een strik of 45 knoopen boven elkaar. Als ge zeker weet, dat ge het manteltje van uw tailleur nooit uits-trekt of de blouse alle-en draagt met een pullover met mouwen, dan kun-t ge rug en mouwen maar vooral niet: plastron, kraagje en manchetten van katoenen mousseline, mull, batist of ne- teldoek nemen. Zoo'n fop-blouse droegen we in't voorjaar onder onze robe-tailleur, het strenge wandeljurkje met vest; we kunnen een blouse, die we met een mouwlooze pull over dragen willen, niet zoo zuinig fabri- ceeren, maar het heeft geen andere garnee- ring noo-dig dan een das en die is allerliefst en jeugdig, gemaakt van dezelfde zij den mousseline als het blousje, onder het soepele kraagje gestikt en eindigend in plisse's, ook van mousseline. De blouse is fijn gerimpeld aan de sehouderstukjes en de manchetten hebben het heerenoverhemd-model N-u we ook's middags tailleur's dragen, die niet heel streng en klassiek zijn, hebben we daarbij ook weer andere blouses noodig, doog ook wel eenvoudig van model zijn, maar iets meer een casaque. Ze zijn van crepe -satin bijv. en worden aan de doffe of de glanzende kant gegarneerd. Een chic model zag ik, waaraan als eenige gar- neering het satijn o-nderaan de blouse en aan de mouwen breed naar boven was om- geslagen. Met een steekje waren de mouwen aan de zonder ronde armsgaten geknip-te taille genaaid. De hals was vierkant uit- gesneden en het ceintuurtje, dat, zelf dof, op de glanzende omslag werd gedragen, had een kleine gesp van paarlen. Een andere blouse van crepe-satin, beige in de tint van het bon-t op den mantel, had een glanzende reep boven en een onder de taile, een glan- zen-d kraagje, een dof seintuurtje tusschen de twee glansreepen. Een rij knoopen sloot deze heel eenvoudige casaque, waaraan een paar zakkleppen van glanzend satijn, juist op de onderste reep, een bijzonder cachet gaven. Weer een graad gekleeder zijn de blouses van lame, die of kieine figuurtjes of smalle streepjes van metaal hebben. Als de rok, waarop we die blouses dragen, of het bont van onze mantels bijv. beige is, dan garnee- ren we de lame-blouse met beige crepe dte Chine, niets dan een vest bijv. en opslagen op rechte mouwen. Meestal hebben deze lame blouses geen ander garnituur dan de richting van de stof, die nu eens in de leng- te, dan weer dwars jvordt genomen. Zoo kan men bijv. aan een blouse van fijngestreepte lame een bovenstuk, dat in een punt even onder de borst eindigt en ook het onderge- deelte met de punt naar boven, dwars knip pen en de zijpanden, die dus een punt naar 7t midden vormen, en ook de mouwen verticaal nemen Een groote strik, gemaakt van ein- den, aan het onderstuk cwknipt, sluit de blou se links op de heup. OOLINE. DIENSTPLICHT. Oproeping ter inu/ving. De BURGEMEESTER van ALKMAAR brengt ter kennis van den dienstplichtige KAREL JOSEE, nr. 89 van de lichting 1928 uit genoemde gemeente, dat hij bij de land- macht moet worden ingelijfd op Maanda-g 20 Februari 1928, des voormid-dags te 11.45 uur, te Amersfoort, overdekte binnenplaats van Ka-zerne 1. Genoemde dienstplichtige is verplicht op genoemden dag en op genoemd uur op de aangewezen plaats aanwezig te zijn, tenzij zich omstandigheden voor-d-oen, die zulks zou- den beletten, waaromtrent ter gemeente-secre- tarie, afd. Militaire-Zaken nad-ere inlichtin gen kunnen worden verstrekt. Teneinde zich voor Rijksrekening naar de bovengemelde plaats te begeven, moet de dienstpilichtige zich daags voor de inlijving des morgens om elf uur ter secretarie vervoe- gen om het daartoe noodige in ontvangst te nemen. Houdt de dienstplichtige in eene andere ge meente verblijf, dan kan hij zich ter secretarie van die gemeente aanmelden. Met hechtenis van ten hoogste een maand of geldboete van ten hoogste driehonderd gulden wordt gestraft hij, die ter inlijving moet op-komen en niet verschijnt op tijd en plaats, voor zijn inlijving bepaald, tenzij blijkt, dat voor zijn niet-verschijning een gel- dige reden bestond. Met gevangenisstraf van ten hoogste tien maanden of geldboete van ten hoogste drie duizend gulden wordt gestraft hij, die opzet- telijk bedoeld feit pleegt. Alkmaar, 17 Jan. 1928. De Burgemees-ter voornoem-d, WENDELAAR. HINDERWET. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen t-er algemeene ken nis, dat heden op de secretarie der gemeente OUDORP ter in-zage is gelegd het aan Bur- gemeester en W-ethouders dier gemeente in- g-edien-de v-erzoek met bijlagen van JAC. MET t-e ALKMAAR, om vergunni-ng tot het oprichten van een benzine-installatie met een ondergrondsch reservoir en bovengrondsche aftapin-richting op het perceel aan den FRIESCHEN WEG in die g-emeent-e, kadas- traal bekend in Sectie A no. 264. Bezwaren tegen deze oprichti-n-g kunnen worden ingedien-d ten Raadhuize der ge meente Oudorp, mond-eling op Zatc* dag 28 Januari a.s. namiddags t-e drie uur en schrif- t-elijk voor of op dien tijd. Gedurende drie dag-en voor gemelden dag kunnen de ver- zoeker en hij die bezwaren heeft inge- bracht op de Secretarie der gemeente Oudorp van de terzake ingekomen schrifturen kennis nemen. Alkmaar, 14 Januari 1928. Burg-emeester en Wethouders van Alkmaar, WENDELAAR, Burg-emeester. A. KOELMA, Secretaris. HINDERWET. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken nis, dat he-den op de gemeente-secretarie ter inzag-e is gelegd het aan hen ingediende ver- zoek met bijlagen van de firma S. VAN DER KOP ZOON alhier, om vergunning tot net oprichten van een beenderen- en lompen- bewaarplaats in d-e perceelen RAAKSJE Nr. 9 en NOORDERP-LEINSTEEG Nr. 1. Bezwaren teg-en deze oprichtin-g kunnen worden i-ngediend ten Stadhuize dezer ge meente, mond-eling op Dinsdag 31 Januari a.s., ;s voormiddags te elf uur en schriftelijk voor of op dien tijd. Gedurende drie dagen voor gemelden dag kunnen de verzoeker en h- die bezwaren heeft i-ngebracht op de Secretarie dezer gemeente, van de terzake in gekomen schrifturen kennis nemen. Alkmaar, 17 Januari 1928 Burg-emeester en Wethouders van Alkmaar, WENDELAAR, Burg-emeester. A. KOELMA, Secretaris. (Uedeetieliik geiorngeerd.) gepleegCv -n De zoon van zwWetl l. u. nad un oen woonwagen van zijn ouders veertig gulden ontvreemd. De zoon had onderdak in den tvagen van een schoonzoon van G., zekeren J. Meyer. De vader had van dezen diefstal aangifte gedaan bij de politic, als gevolg waarvan de zoon werd aangehouden. In verband daarmede ging de schoonzoon J. Meyer hcdenmorgen, gewapend met een groote bijl, naar -den wagen van zijn schoonvader L. G., die den laatsten tijd reeds m-eermalen door door M. was lastig gevallen. G. moest in zijn wagen vluchten. Volgens zijn verklaringen heeft M. toen diens vrouw mishandeld. Op zijn verzoek zijn vrouw met rust te laten zou M. todh met de mishandeling zijn voortgegaan. G. greep toen een dubb-elloops jachtgeweer en schoot van de trap van zijn wagen af op M., die onmiddellijk ineenzakte. Het sehijnt, dat hij in de bovenbeenen is g-e- raaict. G. werd gearresteerd, terwijl J. Meyer, die 34 jaar oud is en geboortig is te Groesbeek, per politiebrancard naar hot zi-ekenhuis werd overgebracht. LEVEN'SLANGE GEVANGENISSTRAF GEelSCHT. MAASTRICHT, 17 Jan. De subst. offi- cier van justitie bij de rechtbank alhier eischte tegen Klaas de Vries, die op 26 Augustus L. Reimersdal te Heerlerheide na herhaalde bedreigingen met twee revolver- schoten doodde, wegens moord met voor- bedachten rade tot levenslange gevangenis straf. DE AANVARING VAN DE „I J SSELMO NDE Huldiging van C. Bof. ROTTERDAM, 17 Jan. Hedenochtend heeft in de achterzaal van restaurant „Ba- gatelle" aan den Coolsingel de huldiging plaats gehad van den heer C. Bot, uitvoer- der der baggerwerken voor de firma Fol- kert te Sliedrecht, die in den nacht van 10 September 1927 bij de aanvaring van het stoomschip „IJselmonde" en het inkomend stoomschip „Ellerdale" in den Nieuwen Waterweg h-ulp heeft geboden, door zich met de sleepboot „Willetnsdorp'' dcrwaarts te begeven, met het resultaat, dat drie schipbreukelingen onderweg konden wor- dek opgenomen, terwijl een vierde, die op de „IJsselmonde" met het hoofd in een pa- trijspoort bcklemd was, werd uitgezaagd. De heer Bot begaf zich voorts naar Maas- sluis, om een brandbluschapparaat te ha- len. Aan het moedig cptreden van den heer Bot is het te danken, dat erger voorkomen tfierA i* DJl lilies werd bij de huldiging dooj den Isurgemeester van Maassluis, den heei C. P. I. Dcmisse, gereleveerd. Door d< directie van de firma Kraayeveld werd des heer Bot een verrekijker met inscriptk overhandigd, geschonken door het Carne gie Heldenfonds. ,1 HET VERONGELUKKEN VAN x DUIKBOOTEN. KOPENHAGEN, 17 Jan. Een uitvin. der alhier, Olsen genaamd, heeft patent gevraagd op een uitvinding, welke het mo- gelijk maakt versche lucht te brengen in ge- zonken onderzeeeers en tevens een telefo- nische verbinding aan te leggen. HET A NT IOO R LOG SVE R D R AG, PARIJS, 17 Jan. De ministerraad houdt zich heden onder anderen bezig met het antwoord van de Fransche regeering op de laatste nota van Kellogg. Naar verluidt zal Briand de leden van het kabinet een ontwerp antwoord voorleg. gen, waarvan de definitieve tekst evenw«| nog niet is opgesteld. Het antwoord za! eerst worden gezonden, wanneer Kellogg weer te Washington zal zijn aangekomen. Naar de „Matin" meent te weten, hand* haaft de Fransche regeering haar tot dus- ver ingenomen standpunt. De Fransche regeering acht het onmogelijk het in Juni voorgestelde verdrag, dat slechts zou ge sloten worden tusschen Frankrijk en Ame> rika, ook zou dienen voor andere mogend- heden. HET POOLSCH-LITAUSCH CONFLICT, WARSCHAU, 17 Jan. Officieel worth gemeld, dat de Lithausche premier gister- avond een specialen Poolschen koerier, graaf Tarnaski het antwoord van Lithauen heeft overhandigd op de Poolsche nota over de opening van onderhandelingen. D-e tekst is nog niet gepubliiceerd. STAATSLOTERIJ. Hoofdprijzen. Trekking van heden. Nrs. 6088, 7158 en 15497 f 400. Nrs. 11297 en 11345 200. Nrs. 1437, 278-0, 7437, 7928, 8825, 9070, 12244, 14830 en 1894-8 100. BURGERLIJ'KE STAND. GEBOREN Elisabeth Margaretha, d. van Frans Ver- meulen en Maria Kater. Theresia Jacoba Elize, d. van Gerardus Nicolaas Buren en Anna Theodora Maria Bots. OVERLEDEN: Wessel van der Meulen, 71 jaar. DE INDONESISCHE STUDENTEN. 's-GRAVENHAGE, 17 Jan. De derde Kamer der Haagsche Rechtbank heeft he den in de zaak van de Indonesische studen- ten, die verdacht zijn van opruilng, de ter- mijn van gevangenhouding wedcrom met 30 dagen verlengd. De Indonesische stu- denten blijven in voorarrest. NE D E RL AN DSCH-DU IT SCHE ARBITRAGE-OOMMISSIE. DEN HAAG, 17 Jan. Naar wij verne- men is de defintieve verzoenings-commis- sie, bedoeld in de Nederlandscn-Duitsche Arbitrage overeenkomst (een verzoenings- verdrag van 20 Mei 1926), thans samenge- steld. Deze commissie bestaat ui-t 5 leden, waar van elk der beide staten een lid naar vrije keuze heeft aangewezen, terwijl de 3 ove- rige leden, w. o. de voorzitter, in gemeen over leg gekozen zijn uit onderdanen van andere staten. Benoemd zijn thans: Dr. Ernst Krygger, lid van het Rijksgerecht en oud-minister van justitie van Zweden, Dr. Arnold Ra- stadt, oud-minister van buitenlandsche za- ken van Noorwegen, en de heer A. Soldati, lid van het Zwitsersche Bonds Hoogge- rechtshof. De Nederlan-dsche regeering heeft als lid aangewezen Jhr. Mr. H. A van Karne- beke, Minister van Staat, oud-minister van buitenlandsche zaken, en de Duitsche regeering de Geheim-justitierat Dr. Hein- rich Tripel, hoogleeraar in het staatsrecht te Berlijn. Het voorzitterschap is opgedragen aan Dr. Krygger. MAAR'TEN ZWOLLO OVERLEDEN. VOORSCHOTEN, 17 Jan. In den- af- geloopen nacht overleedq alhier op 62- jarigen leeftijd de bekende beeldhouwer Maarten Zwollo. M'OORDAANSLAG OP ZIJN SCHOON ZOON. VENLO, 17 Jan. Hedenmorgen om- streeks half acht heeft in het woonwagen- kamp op de Kleine Heide bij Venlo een moordaanslag plaats gehad, waarvan nog niet vasistaat of hii uit zelfverdediging is Vorige Koers pl.m 1.30 pl.m 2.15 tv (Onlvangen per draadlooze tele(ooo). Koers van heden te STAATSLEENINGEN. 6 Nederl. 1923 A 5 1919 BANK-INSTELLINGEN. Kol. Bank Indische Bank Handel Mpij Cert, v, 1000 Resc. 1NDUSTR, OND. B1NNENL. Centr. Suiker Aand. Holl, Kunstzijde Jurgens Gew, Aand A B C. Maekubee Nederl. Kunstzijde Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BUITENL, Anaconda Steel comm Zweedsche Lucifers SUIKER MAATSCH. H. V, A Java Cultuur Cult, Vorstenl. Dito actions Poerworedjo M1JNBOUW. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtscbe Petr Gee, Holl. Olie Kon. Petr RUBBERS. Amsterd. Rubber Bandar Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Lampong Sum. Rubber Rotterd. Tapanoeli Serbadjadi Silau Wai Sum Rubber Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Gem. Eig. Scheepvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederland Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot Niev. Goudriaan Rotterd. Llyod SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm Marine pref. TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah Deli Batavia AMER1KA. Southern Rails Union Pacific Wabash PROLONGATIE vorige k rs W1SSELKOERSEN lOOVie lOlie/ie 269 177 1755/8 1741/3 1011/2 153 246 102 100 101 5/g 1287/s 422 5761/2 5733/4 802 402 ISO 160 125 1441/2 324 i/s 99V„ 348 3181/4 239 250% 43- 225i/o 168 323 158 350 191/s 89 2861/0 177 174i/o 1731/2 1553/4 147-1/0 102 100 128 424-1/3 568 801-2 162 pl.m. 1.45 101% pl.m. 2.— 174i/o 174 1731/0 1553/4 155i/3 245|-7-j 2451/0 1991/2 135 51/2 41% 2721A 468 5081/2 578 315i/s 236 250 224 166 322 158 89 85i/2-6 1273/4-9 422 4i/o 581 5661/3-9 UIV2 800 1 ISO 160 5'/4 421/2-3 272 467 508 577 146 1421/a 189 65 643/4 4 pCt., heden 41/s pCt. AMSTERDAM. 3421/4-4 3151-6} 429i/o 166 347i/o 187/8-9 851/0-6 1271-8/ 572 3 567 1441/4 799-800 399-400 2451/s 1281-30 576-7 572 799 3441/4-3' 3161/4 223-3 853/4 199 134-5 3441/4- 320 i/j 88-9 8 -i/4 272-31/s 270-2 269-J-70 509 575-7 Londen -< Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bezel 2 Weenen p. Sch. 100 Kopenhagen Stockholm Oslo New-York NIET OFFICIEEL. Ttalie Vorige koers 12.091/4 59.06i/o 9.751/4" 34.57 47.771/3 34.931/2 66.45 66.70 66.95 2.4713/16 13.10 Koers op heden 3 uur 12.077/, 59.071/. 9.75 34.57 47.771/. 34.95 66.45 66.671/, 65.95 2.48 13.11 P0£

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 8