DE IAKGE DE KORAAZ Gredisteo - Deposits - Effeclen Bitinegilawd LANGESIRAAT 49 ALKMAAR Sta dsnSeuws llarktlberwMes? sche Conference en verklaarde dat de Mexi- caansche revolutie, verre van te zijn geeia- d'igd, eerst aan het begin staat. DE MOORD TE FLINT. De poging om den moordenaar te lynchen. De man heeft bekend. Toch nog twijfel. Wij hebben reeds melding gemaakt van ven onbegrijpelijken moord, die gepleegd was op een meisje van vijf jaar te flint, een piaatsje in den staat Michigan. Thans volgen nog eenige nadere bijzonder- licdcn Adolph Hotalling, uit Flint, bevindt zich in hechtenis wegens't ontvoeren, dooden en op de gruwelijkste wijze Vcrminken van een vijf- jarig meisje, Dorothy Schneider. Hij heeft bekend de misdaad te hebben gepleegd. Daar de autoriteiten begi'epen dat de man zou worden gelyncht door de tot razernij ge- brachte menigte, wisten zij nog intijds den man uit het huis van bewaring weg te smok- kelen naar het naburige Lansing. Temau- nood was de gedetineerde weggebracht of een verwoede menigte van 10.000 menschen be- stormde de gevangenis en verschafte zich toe- gang. De bewakers werden ontwapend en de opgewonden schare doorzocht systematise!! het gebouw. Iedere eel werd doorzocht; maar •Hotalling werd natuurlijk niet gevonden. Thans probeerden de leiders der menigte de bewakere te dwingen, hun te bekennen, waar Hotalling dan wel was. De politie trachtte den toestand baas te worden door met traan- verwekkende bommen te gooien. Maar lieclen in de menigte vingen een paar van die bom men op voor zij tegen den grond waren stuk geslagen en tracteerden er op hun beurt de menschen in de gevangenis mee. Kortom, der Provhide op hare plaats zou zijn. Wij denken daarbij o.a. aan samenwerking van verschillende gemeenten en ook aan werken buiten de gemeente. Uw meening daarover zullen wij gaarne vernemen. Voorts verzoeken Ged. Staten een geregel- de opgaaf, gespecificeerd naar de beroeps groepen, van de bij het orgaan der arbeidsbe- midaeling als werkloos ingeschrevenen, met de vergelijkingsdjfers van het vorige jaar. PISUISSE-FONDS. In aansluiting op den oproep tot vorming van een „Pisuisse-fonds" deelt't comite mede, dat het de verwachting koestert, dat dulzen- den in den lande en in Indie het hunne will en doen om het gestelde doel te bereiken. Die alien wil het Comite met zijn oproep be reiken om hun de gelegenheid te geven een daad van pieteit te verrichten jegens den ge- storven meester van het Levenslied. Pisuisse liet ons na twee jonge kinderen, die nu in een slag beroold zijn van vader en moeder. Ondervindt het Comite in voldoende mate steun voor zijn streven, dan ligt het in zijn voornemen een stichting in het leven te roe- pen, welker statuten als doel zullen aan- geven 1. Om voor zoover noodig en mogelijk te voorzien in de kosten van opvoeding en op- leiding van de kinderen van het echtpaar- Pisuisse-Gilliams; 2. om op andere wijze datgene te verrich ten, waardoor de nagedachtenis van Jean Lhuis Pisiusse geeerd kan worden. Tot aan de oprichting van de stichting worden bijdragen ingewacht bij den heei H. J Wegerif, Gabriel Metsustraat 6 te Am sterdam (Z.), liefst door storting of giree; het was een heksenbruiloft, tot de geregelde ring op zijn postrekening No. 10-44, op zijn -tiv- (in.- n Wirampn nnH a (rpn pn mp-f rip hainnpl I Genie en te-g ir o re ken i ng W. 14— oi op zijn trcepen kwamen opdagen, en „met de bajonet op" spoedig de orde hadden hersteld. De misdaad van Hotalling is volmaakt on- !>egrijpelijk. Hij is een man van middelbaren leeftijd, ouderling van de plaatsclijke kerk, gehuwd en vader van vijf kinderen. De uitleggging die de man gaf, was dat hij van de wijs was geraakt door de gruwelijke bijzonderheden, gepubliceerdover de ver- moording van het meisje Parker door Hick man te Los Angeles, zoo, dat hij tenslottc door een krankzinnige aandrift werd gedre- ven desgelijks te doen. Hij maakte zich mees ter van het vijfjarige meisje, toen het kind uit school kwam, reed er mee naar het bosch, stak het dood en sneed het lichaam aan stuk- ken, die hij in de rivier gooide. Toen hij probeerde in zijn auto weg te rij den, bleef de wagen in den modder steken, een boer in de buurt moest hem helpen om weer op gang te komen. Deze boer was het, die later achterdocht kreeg en hem bij de po litie aangaf. Ofschoon Hotalling dus bekend heeft, ge- looft zijn familie niets van het verhaal. De familie houdt vol, dat Hotalling gearresteerd was enkel omdat hij onvoorzichtiglijk gepocht had „over den moord wel wat te kunnen ver- tellen" Men zal er wel spoedig het juiste van ver neoien. KO'RTE BERICHTEN. Drie leden van de reactionnaire bende, die onder leiding van hadji Sami uit Samos naar Smyrna waren gekomen, om de Turk- scbe leiders te Angora naar het leven te staan, zijn op de brug van Stambocl opge hangen. Een groote menigte nieuwsgierigen sloeg het schouwspel gade. Het hooger beroep van Piscator in het proces tegen ex-keizer Wilhelm II mzake het tooneelstuk Raspoetin is vtrworpen. WERKLOOSHEIDSBESTRIJDING Gedeputeerde Staten van Noord-Holiand hebben in de winterlezing van de Provinci- ale Staten de toezegging gcdaan een nader onderzoek te zullen instellen naar den om- vang van de werkloosheid en naar de moge- lijkheid om meer doeltreffende maatregeien te nemen ter bestrijding. In de volgende sta- tenzitting zal dienaangaande een rapport worden uitgebracht, waarop ook de staten zelf het vraagstuk nader kunnen overwegen. In verband hiermede is thans een circulaire aan de gemeentebesturen verzonden, waarin o.a. staat te lezen: Het heeft onze aandacht getrokken, dat ook na onze circulaire van 26 Mei 1926 slechts een gering aantal aanvragen om steun uit de provinciale kas ten behoeve van werken, waarmede werkverschaffing of werk- verruiming werd beoogd, bij ons zijn ingeko- men. Het is mogelijk, dat dit feit zijne ver- klaring vindt in de omstandighdd, dat in ve- le gemeenten geen werkloosheid van beteeke- nis meer voorkomt, doch wij achten het even- Zt.er mogelijk, dat andere redenen de gemeen tebesturen van het indienen van aanvragen hebben onthouden. Zekerheid daaromtrent is gewenscht, om dat, indien inderdaad zou blijken, dat in Noord-Holland nog in belangrijke male werkloosheid, anders dan tengevolge van se:- zoenslapte, voorkomt, de vraag, op welke wijze dat kwaad zooveel mogelijk kan wor den verholpen, ernstige aandacht verdient. Ook de Provincie zou in dat geval meer dan tot dusverre kunnen meewerken om de werk loosheid te verminderen. Ten eirde te kunnen beoordeelen in hoever- re voor uit laatste aanleiding bestaat, zuilen wij in de eerste plaats, voor het geval van de bij onze bovenbedoelde circulaire geboden ge legenheid tot het verkrijgen van provincialen steun door u geen gebruik is gemaakt, gaar ne van u vernemen, wat de reden is geweest, da! uwe ge j ente geen aanvrage voor dien shun geaaan heeft. Voorts verzoeken wij u ons mede te deelen, wat uwerzijds tot dusver re voor de bestrijding der werkloosheid is verricht en welke bedragen daaraan door u in de jaren 1925, 1926 en 1927 ten koste zijn gelegd, zoo mogelijk met vermelding van de betaalde gemiddelde arbeidsloonen. Wij ver zoeken u ons daarbij tevens op te geven, of voor die maatregeien ook de steun van het Rijk is gevraagd en verkregen, zoo ja, tot welke bedragen en zoo neen, waarom men van eene zoodanige aanvrage heeft afgezien of wel door het Rijk op de aanvrage afwij- zend is beschikt. Alhcewel in den regel de bestrijding der .werkloosheid zal bestaan in het doen uit- voeren van bepaalde werken in de gemeente zelf, kunnen er toch nog andere middelen zijn, die tot vermindering der werkloosheid kunnen leiden en waarbii wellicht ook steun bankrekening bij de Amsterdamsche Bank, bijkantoor Van Baerlestraat. AMERIKA EN DE OLYMPISCHE SPELEN. Uit New York wordt gemeld, dat voor het Amerikaansche team, hetwelk naar de Olym- pische Spelen te Amsterdam wordt uitge- zonden, 4O0.C0O dollar benoodigd zal zijn. Men heeft ditmaal nogal moeite om deze groote som bijeen te krijgen en er gaan stem- men op, ten einde het aantal deelnemers verkleinen. Wij gelooven niet, aldus een der Ameri kaansche bladen, dat er Europcesche Staten zijn, die eenzelfde bedrag beschikbaar zuden in de beste verstancffloudfng met net corps de functie van waarn. Commissaris vervuld had. De Burgeraeester liet niet na de tolk te zijn van het geheele personeel door een ge- voel van groote voldaanheid te uiten voor de wijze waarop Inspecteur v. d. Giessen deze taak met waardigheid heeft weten te vervul- len. Tot den nieuwen Commissaris richtte zich de Burgemeester in eenige welwillende woor- den. „Dat de keuze op U is gevallen, en door H. M. werd bekrachtigd, pleit voor U; het afscheid in Alkmaar pleit even zeer voor U. Ik herinner er aan hoe ik als burgemeester, toen U solliciteerde, verklaringen heb gele- zen, die deze benoemiing wettigen. Het ver- heugt mij dan ook van harte U welkom te mogen heeten. Maar U is oud genoeg om te weten dat zelfs het allermooist verleden nog geen absolute zekerheid voor de toekomst is. Toch wil ik de hoop uitspreken en ik ver- trouw er alleszins op dat ze vervuld zal wor den dat U zich op dezelfde wijze het ver- trouwen hier verwerft als dat elders is ge- schied. Wij hebben in den nieuwen commis saris, hoop ik, iemand gekregen, die op prijs zal weten te stellen, dat in het corps een geest van kameraadschap en vertrouwen leeft. En uit wat ik omtrent U weet, zie ik dat ook in U. Spreker gaf den nieuwen chef de hand en wenschte hem geluk in zijn nieu wen werkkring. „Uit naam van het personeel kan ik dat niet doen, zij zu'len dat zoo aan- stonds zelf doen''. Zich tot de agenten richtend, sprak de Eurgemeester voorts: Ook voor U is het van belang als er een nieuwe chef komt Toch weet ik dat z'n eerste taak niet zai ziin met verkeerde toestanden op te knap pen. Die zijn er niet. Maar wel is zijn taak een andere Er is hier elken dag een hoop werk, waarvoor hij met uw medewdrk ng zal komen te staan. Ik hoop dat hij in U zal vin- den mannen die de hooge opvatting van uw plicht altijd getoond hebt zoodat de nieuwe commissaris weldra zal zeggen: „ik heb een corps gekregen, dat berekend is voor de taak, zooals die elk in het hart geschreven staat. Want zoo zijn plicht te doen, is in het belang van u zelf en uw gezin en in het be lang van de burgerij tevens. Met deze korte en veelzeggende plechtig- heid. mijnheer de commissaris, geef ik het corps aan U over. Inspecteur v. d. Giessen richtte zich in eenige waardeerende woorden tot den Bur- JUBILEUM H J. VONK. Gisterenavond is door het bestuur, direche, personeel en oud-personeel van de Nuts- spaarbank het feit herdacht, dat de heei H. J. Vonk gedurende 25 jaren deel uitmaakt van het bestuur der Spaarbank. Aanvankelijk al9 penningmeester, later als directeur, fun- o-eert de heer Vonk thans als voorzitter. De sympathieke jubilaris, die er de voorkeur aan gaf, deze gebeurtenis uitsluitend in in- tiemen kring te herdenken, werd bij monde van den waarnemend voorzitter, den heer H. W. Frese en door den directeur, den heer J. Schoorl, resp. namens het bestuur en i>er- soneel en oud-personeel, onder aanbieding van een tweetal cadeaux, gehuldigd. Hetgeen de heer Vonk voor het spaarbank- wezen in het algemeen en voor de Alkmaar- sche Nutsspaarbank in het bijzonder heeft tot stand gebracht, mochten wij reeds eerder uitvoerig in dit blad mcmoreeren. Het valt te begrijpen, dat het bestuur der Spaarbank, dat zich gelukkig prijst bij voortduring van den zoo gewaardeerden steun en groote erva- ring van den heer Vonk te mogen profitee- ren, bij de herdenking van dit zilveren jubi- leum niet nagelaten heeft daaraan in warme bewoordingen uiting te geven. Van verschillende zijden o. a. van oud- bestuursleden, werden den jubilaris bloemen toegezonden. stellen, om in 1932 bij ons in Los Angeles te komen. Sedert de eerste OIymp:sche Spelen in Eu- ropa heeft Amerika reeds meer dan 2.000.000 dollar voor de ploegen uitgegeven. De ,New York Herald" vindt, dat, wanneer een gedcel- te van dit geld voor de lichamelijke ontwik- keling van arme Amerikaansche kinderen was gebruikt, Amerika meer zou bereikt heb ben voor de jeugd dan met het uitzenden van enkele sportsmen, die zich elk s'echts op een tak van sport hebben gespeciaiiseerd. SCHAPEN DOOR EEN HOND AANGEV ALLEN In de weide bij de Friesche brug, achter de garage van den heer Met, zijn een aantal schapen, toebehoorende aan den heer Groot. wonende Kwakelpad, aangevallen door een .hond. De hond beet een der schapen in de achter- pooten en den nek, en joeg een ander een sloot in. Beide dieren waren met meer in staat te loopen, toen zij gevonden werden. Z.ij zijn daarna door den eigenaar naar den stal vervoerd. BENOEMD. In de vacature van inspecteur van politie, ontstaan door de benoeming van den heer S. van der Laan tot commissaris van politie te Zaandam, heeft de burgemeester benoemd onzen vroegcren plaatsgenoot den heer M. Zoll, thans inspecteur van politie te Hilver- sum. INST ALL ATIE. De Commissaris van Politie S. van der Laan te Zaandam, Maandagmorgen vond, naar de Zaan- landsche Courant meldt, eerst ten stadhuize en daarna oo het hoofdbureau van Politie in de Vinkenstraat in tegenwoordigheid van het geheele corps politiemanschappen op een man na, die den post op den Dam bezet hield, de installatie plaats van den nieuwen com missaris van politie S. van der Laan. Nadat de nieuwe functionnaris na zijn ontmoeting ten stadhuize, begeleid door den Buigemees- ter en den Inspecteur ran politie v. d. Gies sen en het drietal rechercheurs, de wacht- kamer van de agentenwacht was binnenge- treden, waar het corps den nieuwen chef af- wachtte, nam de Burgemeester het eerst het woord en stelde den functionnaris aan het corps voor, waaraan Z.E.A. een woord van dank toevoegde aan den Inspecteur van poli tie die 9 maanden zonder eenige moeite en gemeester om dien te bedanken voor het in hem gestelde vertrouwen. Den commissaris v. d. Laan wenschte hij geluk. De belangen van het corps en den Dienst wist hij in goede handen over te geven. Vervolgens stelde de Inspecteur de supe- rieuren en de manschappen een voor een voor aan den functionnaris. De voorzitter van het bestuur van de af- deeling Zaandam van den Algem. Bond van Politiepersoneel, de heer Prins, sprekende namens de 31 leden tellende afdeeling, gaf uiting aan het gevoelen dier afdeeling. De heer S. van der Laan richtte zich in het kortr- tot de verschillende sprekeis. Den Burgemeester bedankte hij voor de welwil lende woorden. ,1k sta aan het begin van een nieuw tijdperk in mijn loopbaan. En woor den zijn niet meer dan woorden. Ik zal dan ook moeilijk beginnen met beloften, die bij niet-vervulling des-illusie bren- gen. Maar deze eene belofte wil ik wel doen Het belang van het corps, die taak zal ik voor oogen houden. Op uw steun reken ik gaarne. Ik ben geen bondsman, in dien zin dat ik een drijver in de een of andere rich- ting ben. Ik sta neutraal. Meer dan mijn contribute afdragen aan mijn Bond heb ik nooit gedaan. En staat de Bond niet op din- gen die ieder afkeurt, dan vindt hij mij nooit tegenover zich, sta ik er zelfs vriendschappe- lijk tegenover zooals ik altijd deed, ook in mijn vorige standplaats te Alkmaar, hetgeen u bekend kan zijn. Moeilijk is het, iedei lid op zich zelf te voldoen. Ik heb ook met de belangen der gemeente en het inzicht van den Burgemeester te maken. Zonder vooroordeel zal ik echter altijd trachten de vragen die er komen tot een goed einde op te lossen. Pro- blemen bestaan er voor mij niet veel. Maar inzake plicht doen zou het wel ec-ns kunnen iijken alsof ik daarvoor wat streng ware in mijn opvatting. Maak u echter daarover niet te ongerust. Ik ben van ldeinaf begonnen en heb zelf hard moeten werken. Dit kan voor u een reden zijn om die schijnbare streng- heid te verklaren. Voor nooden en behoeften leen ik altijd gehoor. Niettemin als het tcgen- overgestelde het geval is, ook dan moet ik doortasten. Tot den hoogsten ambtenaar onder hem, den heer v. d. Giessen, sprak hij bartelijke woorden van samenwerking. Ten siotte besloot de Burgemeester de bijeenkomst met de nadrukkelijke verklaring, dat in het corps de meesten jongeren zijn, maar dat geen van alien hem heeft teleur- gesteld- EEN JUBILEUM. Heden herdacht de heer S. Koster alhier den dag, waarop hij voor 25 jaar bij de firma De Lange en De Moraaz in dienst trad. Hedenmorgen werd de jubilaris ten kan- tore toegesproken door den heer A. M. de Lange, die de volgende toespraak tot hem richtte: Geachte Jubilaris! Toen ik vernam, dat U op 19 Januari 1928 vijf en twintig jaar op ons kantoor werk- zaam zoudt ziin, heb ik mij onmiddellijk voorgesteld, dien dag niet ongemerkt te laten voorbij gaan. Want deze dag heeft zoowel voor U als voor ons een bijzondere beteekenis. En terecht. Wij mogen dan toch vandaag constateeren, dat U een kwart eeuw lang Uwe beste krachten aan onze firma gegeven hebt. En in die vijf en twintig jaar hebt Gij toch ook Uw deel gehad in de gunstige positie, die onze firma heeft ingenomen. Wat mij op ons kantoor altoos treft, is de groote samenwerking, die noodig is om onze clienten te bevredigen. Een goede sfeer bevordert in alle opzich- ten de belangen van iedere zaak. Eendracht maakt macht. Geachte Jubilaris, ik spreek den wensch uit, dat Ge nog vele jaren bij ons op het kan toor zult blijven en dat ge dat dan zult doen met dezelfde opgewektheid en ambitie, die wij van U gewend zijn. Namens de firmanten overhandigde spr den heer Koster een couvert. Vervolgeps sprak de procuratiehouder van de firma, de heer C. R. Beek, die in een gees- tige toespraak de verdiensten van den jubila ris deed uitkomen en er op wees hoe hij steeds als collega op aangename wijze met hun samen had gewerkt. De heer Koster dankte ten siotte voor de tot hem gerichte waardeerende woorden en gaf de verzekering, dat hij steeds op aange name wijze bij de firma was werkzaam ge weest. Namens het personeel ontving de jubilaris nog een cadeau en een mand bloemen. Hedenmiddag zou hij te zijnen huize, cafe „De Graanhandel" een receptie houden. die ongetwijfeld door zeer velen bezocht zal zijn. DE DUITSCHE HERDER ONDER DAK. De politie verzoekt ons mede te deelen, dat de Duitsche herder niet behoeft afge- maakt te word'en. Het dier heeft zijn tehuis gevonden. VOOR DE SLACHTOFFERS IN MAAS EN WAAL. Wij ontvingen, in hartelijken dank, nog 3.50 voor d slachtoffers in Maas en Waal van het Vrijwillige Brandweercorps ,:Burger- plicht" alhier. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van politie Langestraat en aldaar te bevragen op all* werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de navol- gende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op- 14,15,16 en 17 Januari 1928; 4 doozen tennisballen, reflector, blauwe muts, muil- band en notitieblok. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen- de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op: 14, 15, 16 en 17 Januari 1928: bril met hoornen rand, Dir. Gem. reiniging Accijnstorenknot groenen Smyrna wol, J. Weder, Leeghwaterstraat 17; jongens pet, H. Preyer, Krugerstraat 15; handwarmer met handvat, J. v. d. Vis, Mid- denstraat 29; jongensjasje, schipper Semen, Turfmarkt; portemonnaie, M. Tjeertjes, Landstraat 4; haakwerk met naald, C. A. Berger, Westerweg D 17tompouce, M. Bon- gers, Hoeverkade 4; bruine damesglacehand- schoen, J. Schagen, le Kanaalstraat 11; wymschoen, K. Smorenberg, Augusstijnsteeg 5; vulpotlood, A. Schellinger, Achterstraat 48; portemonnaie, Hoogheemraadschap Ken- nemerstraatwegtaschje inh. portemonnaie en rozenkrans, C. Buisman, Koningsweg 43; oortemonnaie inhoudend sleuteltje, A. va* Scha'kwiik, Baanpad 1bruine Underhand- schoen, R. Reek, Bruin Visstraat 6; schila- pad portemonnaie met inhoud, M. Ruckert, Kinheimstraat 45; kinderhandschoen, M. Beemsterboer, Hofstraat 20; Gobelin kap- stokkleed, Wed. G. J. Kloos, K. v. 't Veer- straat 16; v.m. gouden sierspeld, B. Baars, Dahliastr. 5; portefeuille, S. Bakker, Steyn- straat 3a. Wanneer men weder in het bezit is van net verloren voorwerp, wordt men verzocht hier- van kennis te geven aan het Bureau van po litie. AFLOOP VAN VERKOOPINGEN bij opbod gehouden op Woensdag 18 Januari 1928, ten overstaan van nctaris Mr. J. W. van der Heide te Alkmaar, van de navolgen- de perceelen, alle gelegen in de gemeente Alkmaar: 1. Een huis en erf, aan de Oudegracht No. 146, groot 70 centiaren, 4955. 2. Een huis, ingericht tot lunchroom, met grond en tuin, aan de Langestraat No. 99, groot 3 aren, 74 centiaren, 13010. 3. Een stal met erf aan de Achterstraat No. 34. groot 1 are, 53 centiaren, 4000. De afslag blijft bepaald op Woensdag 25 Januari 1928, des avonds te 7 uur, in het cafe ,,'t Gulden Vlies", van den heer W. Mooij, aan de Choorstraat te Alkmaar Bij de veiling bij opbod, gehouden 18 Jan. 1928 ten overstaan van den heer P. J. C. van Toornenburgh, notaris te Alkmaar, is in bod gebracht het huis en erf te Alkmaar aan de Van der Woudestraat nommer 13, groot 77 c.A. op f 3100. De afslag blijft bepaald op Woensdag 25 Januari 1928 des avonds 714 uur in „Het Gulden Vlies" te Alkmaar. BURGERLIJKE STAND. GETROUWD: Leendert Smit en Grietje Burgert. Pie ter Willem Visser en Anna Molenaar. Jurriaan Homan en Margaretha Besse. GEBOREN: Lucia Petronella Catharina, d. van Petrus Johannes Hofman en Catharina Bakker. Margaretha, d. van Elbertus Bakker en Ce cilia Bakker. Adriana Josephina Johanna, d. van Pascal van Herpen en Johanna Kooij- man. Anthonius Petrus Marie, z. van Fre- derik Bots en Petronella Jacobse. Ada Clasine, d. van Wiebrand Brink en Catharina de Geus. Aafje, d. van Johannes Muldei en Anna Lover. OVERLEDEN: Jan Koeten, 86 jaar. Pieter den Otter 10 maanden. LICHTBEELDENAVOND A. N. G. O. B De A. N. G O. B. hield Woer.sdagavond een lichtbeeldenavond voor de jeugd. De heer Hofland van Beverwijk sprak daarbij de jongeren toe. Voora! bij plaatjes het alcohol- gebruiic betreffende, werd uitvoerig stilge- staan. Doel van dezen avond was, een jeugdaf- deeling op te richten als onderafdeeling van den A. N. G. O. B. Dit doel is volkomen geslaagd. 47 kinde- r|n beneden 14 jaar, gaven zich daarvoor op. ALKMAARSCHE GYMNASTIEK- VEREENIGING „TURNLUST". Zaterdagavond zai de Alkmaarsche Gym- nastielrvereeniging „Turnlust" voor donateurs en kunstlievende leden een uitvoering geven in de grcote zaal van de Harmonic. Voor bijzonderheden en diverse mededee- lingen van het bestuur verwijzen wij naar de advertentie in dit nummer. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen en andere voertuigen te 4.4-8 uur licht op- RADfOFONISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 19 Januari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hocgste barometerstand 775.7 te Sarna. Laagste barometerstand 744.9 te Seydis- fjord. Verwachting (geldig tot den avond van 20' Januari) Krachtige tot matige westelijke tot noorde- lijken wind, gwdeeltelijk bewolkt, aanvanke lijk sneeuw- of hagelbuien, temperatuur om het vriespunt. STAATSLOTERIJ. Hoofdprijzen. Trekking van heden. No. 11118 5000. No. 18044 1000. Ns. 6346, 9477, 15704 en 17241 400. Ns. 136, 4104, 7501, 12001, 14080, 14499 en 19790 200. Ns. 419, 4675, 1941, 5667, 12948 en 17361 100. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIfZEN. AMSTERDAM, 19 Jan. 1928. Op de he- den gehouden aardappelenmarkt werd be- taald vcor: Zeeuwsche bonten 6.50— f 6.90; Flakkeesche eigenheimers 6.50— 6.90; Overige prijzen onverauderd. Aan- voer 2 ladingen, 1109 H.L. HOORN, 19 Jan. 1928. Op de heden ge houden kaasmarkt waren aanvoer en prijzen als vclgt: 13 stapels kleine fabriekskaas 50een stapel boeren-commissiekaas 46 totaa! 17 stapels,wegende te zamen 16174 K.G. Handel goed. SCHAGEN, 19 Jan. 1928. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als vclgt: 5 Stieren 550; 5 Geldekoeien (mag.) f 140—/ 230; 11 Geldekoeien (vet- te) f 250—430; 7 Kalfkoeien 240— 345; 4 Vaarzen f 110—/ 180; 4 Graskah veren 80— ICO; 28 Nuchtere kalveren 12— f 26; 26 Schapen (vette) 36—/ 45; 337 Overhouders 22—32; 23 Varkens (vette) per K.G. f 0.540.64; 102 Biggen 10—/ 14; 36 Konijnen 0.50—/ 3; 39 Kippen f 0.75—/ 2; Eenden C 75—/ 1.50; 25 K.G. Boter 1.15—/ 2.20 per K.G. SCHAGEN, 19 Jan. 1928. Op de eieren- veiling waren aangevoerd 19743 kipeieren. De prijzen waren als volgt: Bruin 9 90— f 10.40; Wit f 9.40— f 9.60—/ 9.90; Kleine f 8.50— f 9.40. WARMENHUIZEN, 18 Jan. 1928. Roo- de Kool le s. 11.60—/ 15.30; Roode Kool 2e s. 12.20—/ 14; Roode Kool (uitschot) f 68.60; Gele Kool le s. 7.808.90; Ge'.e Kool 2e s. f 5.807.90; Gele Kool (uitschot) 1.60—/ 2.90; Witte Kool le s. 3.60—4.90; Witte Kool 2e s. 3.60; Witte Kool (uitschot) 2.703.30; Rapen f 3.30—/ 5.80; Peen f 5.80—/ 6.10. Aanvoer: 39000 K.G. Roode Kool; 4600 K.G. Gele Kool; 12700 K.G. Witte Kool; 1000 K.G. Rapen; 6700 K.G. Peen. NOORDSCHARWOUDE, 18 Jan. 1928. Uien 13.60—/ 14.20; Drielingen 13.20; Grove Uien 12.90—/ 13.60; Peen 5.80 6.10; Roode Kool f 12.1015; Door- schotm f 11.2014.50; Gele Kool 6.90 9.70 Dcorschot 5.708.20; Deen sche Witte Kool 3.80— f 4.80; Doorschot 2.80—/ 4.30, alles per 100 K.G. Aanvoer: 5200 K.G. Uien; 2800 K.G. Peen; 121000 K.G. Roode Kool; 44800 K.G. Gele Kool; 68200 K.G. Deensche Witte Kool. xiieiiovJieu m uv uitg vmu I - XT 1 DO A A

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 2