Aspirin - Tableiten StadsBiieasws Voor de tmisvrouw. Verschillencfe ingekomen stuKken werden na eenige bespreking voor kennisgev dig aan genomen. Besloten werd tot een bijdrage van ten hoogste 50 voor het open houden van de Ringvaart, waarbij dan wordt opgemerkt, dat dit dan ook dient te geschieden tot de slots te Noordscharwoude. Algmeen verklaarde men zich voor een bijdrage tot stichting van een gedenkteeken voor Mr. Dresselhuis. Besloten werd 100 ter beschikking van bet comite te stellen. Voor teekening van het ledenregister zullen door den secretaris de voorbereidende maat- regelen worden getroffen. Naar aanleiding van een schrijven van de vereeniging „Koophandel", zal opnieuw een voorstel tot de invoering der wortelsorteenng aan de algemeene vergadering worden voor- ere leg d. Ter vergadering van „Koophandel" zal de N. M. B. worden vertegenwoordigd door den beer Ootjers. Voor de jaarvergadering van het Centraal Bureau voor veilingen werden geen voorstel- ilen ter tafel gebracht. Ingevolge een besluit van de laatst gehou- den jaarvergadering van den Bond heeft het bestuur ten taak gekregen voor de volgende vergadering een plan gereed te hebben voor helangrijke uitbreiding der overkapping. Jioewel nog een flinke wateroppervlakte hiervoor disponibel is, waardoor nog een groote uitbreiding ksn pi 3 cits hebben, adit- ten sommigen de uitvoering het niet zoo ge- makkelijk ook voor de teekomst een behoor- ilijk geheel te verkrij gen, waar tegenover anderen als hun oordeel uitspraken, dat dit zou blijken toch reeds mee te vallen. Een zeer breedvoerige bespreking had plaats, waaruit en slotte een drietal voor steUen werden geboren,, t. w.: het uitschrij- ven van een prijsvraag voor een ontwerp met begrooting; b. aan een deskundige op te dragen een plan te ontwerpen met bijvoeging yan een begrooting; c. dit op te dragen aan een drietal personen, zoodat uit een drietal ontwerpen een keus gedaan zal kunnen wor- dCNadat het voorstel a met 14 tegen 8 stem- men was verworpen, kwamen de voorsteUen b en c tegen elkaar in stemming met het re sultant dat met 20 tegen 2 stemmen tot het laatste werd besloten. Opdracht zal worden verstrekt aan de heeren H. Tauber en S. Vis te Oudkarspe, en ijoh. Oosterlee te Noordscharwoude. Door het bestuur zal een bezoek worden gebracht aan de veilingen te Aalsmeer en Honselaars- diik. Uitgereikt werden de beschikbare kwan- tums bloemkoolzaad voor de aangesloten vereenigingen van het geteelde zaad in Italie onder controle van de Provinciate commissie uit de veilingen in Noord-Holland Door den heer Ootjers werd medegedeeld dat door een handelaar te Broek misbruik is semaakt van bonnen; den betrokkene is aan- gezegd dat hij bij herhaling van de veiling zal worden geweerd. Geschiedt dit, dan zal hij ook op de veiling van den N. M. B. met worden toegelaten. Voorts blijkt dat meer en meer het geven van fooien in zwang komt. Algemeen is men van oordeel dat in ver eeniging met „Koophandel" dit kwaad zoc Vrachtig mogelijk bestreden dient te worden. Hierna slutting. OUDKARSPEL. De begrafenisvereeniging hield Dinsdag ftvond haar jaarvergadering. Uit het jaarverslag bleek, dat een hjkkteed voor het sterfhuis is aangesohaft, dat 18 be- orafenissen hebben plaats gehad, waarvan voor leden, dat 6 maal de uitkleeders dvensl gedaan hebben en 12 maal de klok geku<. heeft. Het ledental is gestegen van 66b op 691. Over de verzelcering van het personeel zal nader in de bondsvergadering gesproken wor den. Een aanbieding was ingekomen, waarbij 1.25 per verzekerde gulden moest worden betaald. De rekening van den pennmgmeester gat aan een ontvangst van 1217,6314, een uit- gaaf van 1119.0354, alzoo een saldo van f 98,60. Het spaarbankbedrag was het vorig jaar f 1064.04 en nu 1165.99, terwijl het totaal bezit thans 1266,05 is Verslag werd uitgebracht van de laatste bondsvergadering en voorsteUen voor de bondsvergadering kwamen niet naar voren. Als bestuursleden werden herkozen de hee ten Z. Swager, K. Sohuit en J. Keizer. Als afgevaardigden naar de bondsvergadering werden gewezen de heeren W. van Dok en J Keizer en als plaatsvervangers C. Paarlberg en G. IJif. j De toelage voor de oud-voorlooper Ruis werd voor 1928 bepaald op 20. Goedgevonden werd de heer D. Kist te be- noemen als reserveklokluider. Medegedeeld werd dat bij de kleereninspec- tie alles in volkomen orde was, dat nieuwe hoedendoozen zullen worden aangeschaft, dat aan het loopen door de politic voor de begra- fenissen niets te doen is. Verder werd er ter kennisname van het pu bliek op gewezen, dat het aannemen van fooien door het personeel in welken vorm ook absoluut verboden is. Het bestuur bracht de wenschelijkheid van kringvorming naar voren en wilde daartoe met de andere Langendijker gemeenten en St. Pancras een poging doen. Op voorstel van den heer Paarlberg werd echter besloter. dit punt in de jaarvergade ring te bespreken en aan het bondsbestuur op te dragen meer in het algemeen tot kringvor ming over te gaan. Als daarvoor niet gevoeld wordt, kan het altijd nog afzonderlijk gedaan worden. vol- De raad vergaderde Dinsdagavond tallig. De voorzitter cpende deze eerste vergade ring in dit jaar met de beste wenschen en hoopte wederom op een aangename samen working. Op het bekende verzoek van den bond van autobushouders om adhaesie op een adres waarin op spoed wordt aangedrongen met de uitvoering van het wegenplan, werd voorge- steld de gevraagde adhaesie te betuigen. Gemeend werd, dat hiermee ook gelegen- heid kan worden gevonden om een besparing opgenomen te krijgen betreffende afwerking en openstelling van den Twuyverweg, waar van tot heden niets meer gehoord werd. Me algemeene stemmen werd het voorstel aiiugouomen. De Gascorruptie. Door de raadsltden C. Paarlberg, H Bakker en Jb. de Boer was een openbare vergadering aangevraagd ter behandehng van het volgende voorstel De raad besluite tot het instellen van een zoo volledig mogelijk onderzoek in verband met de mededeeling in de bladen, dat de di- redeur van ons gasbedrijf bij de corruptie betrokken zou zijn en dan in de eerste plaats den beschuldiger, den heer van der Stel, in te gen wobrdigheid van den directeur te hooren. Waar de gascommissie tot heden geen blijk gegeven heeft een cenigsinds volledig onderzoek te willen, stellen wij voor te doen alsof de beschuldiging alleen onz? gemeente betreft, zeker als we zijn, dat slechts dit het instellen van een uitgebreid onderzoek kan bevorderen. In de toelichting wordt op een en ander in- gegaan en er op gewezen, dat het publiek on- rustig is en het alleen daarorn reeds noodig is, zoo mogelijk en zoo spoedig mogelijk een klaar bewijs van schuld of onschuld te krijgen. De voorzitter wees er op, dat 't verzoek bij hem is ingediend om zoo spoedig mogelijk een vergadering te beleggen. Ik heb daartegen niet het minste bezwaar gehad, vooral ook omdat ik daarmee tevens gelegenheid had te bewijzen, dat het niet mijn doel is de domper te gebruiken zooals elders gezegd werd. De heer Bakker zei, dat de soc. dem. het op prijs stellen een zoo scherp mogelijk on derzoek in te stellen, vooral ook omdat ze als zoodanig zijn voor gemeenschappelijk beheer en hopen ook andere bedrijven in gemeen- schappelijke handen te krijgen. De volksmond spreekt nu reeds van een dievenbende, wat een gunstige gedachte aan gemeenschappelijk beheer niet bevordert. We vinden, aldus spreker, daarin aanlei ding om een zoo goed mogelijk onderzoek in doen instellen. We dwepen niet met van der Stel, maar toch is het de weg, daar hij reeds de gemeen ten met millioenen bevoordeeld heeft. De kranten berichten ons alle dagen ge- vallen van gascorruptie en het is een witte raaf die er buiten blijft. Door de nota van burgemeester van Spengler zijn we dingen te weten gekomen, die ons geheel onbekend waren, die we niet geloofden en verwachtten. Het is een feitde directeur genoot met toestemming van de gascommissie 5 pet,, van alle nieuwbouw. Met den bouw van de kamerovens zou ze ker nog wel even gewacht zijn als die bepa- ling bij de raadsleden bekend geweest was. Als men er belang bij heeft dat zoo iets er komt, stuurt men het zoo gemakkelijk die richting uit. Wethouder Kroon was er niet voor een commissie naast de commissie te stellen doch zal wel met het voorstel accoord gaan als het onderzoek aan de gascommissie wordt opgedragen. De heer Kostelijk was van oordeel dat de heeren te veel haast hebben. Mogelijk heeft de bepaling van de 5 pet. de uitbreidingen bespoedigd en het is een fout geweest dat dit punt niet in de raden geweest is. De gascom missie zou echter verder niet hebben stil ge- zeten. De heer Groen was eveneens van oordeel dat het op den weg ligt om het onderzoek aan de commissie op te dragen. De heer de Boer zei, dat de toelichting zijn gedachten zeer goed weer geeft. De heer Paarlberg wees op het zeer on- volledig onderzoek dat tot heden door de commissie verricht is, waardoor verdere be- moeiingen van de gascommissie niet veel ver trouwen geven. De voorzitter zeide, dat de commissie zich wel degelijk met de gascorruptie bemoeid heeft en deze in verschillende vergaderingen heeft behandeld en was verder van oordeel dat ook hier de beste stuurlui aan wal staan Hier was niets waar de commissie zich aan vast kon houden. De 5 pet. zal ik, aldus spre ker, ter tafel brengen waar het behoort. De directeur heeft een tegenmotie inge steld en daarin het bedrag in de nota ge- noemd- tot 1/5 gereduceerd. Bet-er is het het voorstel zoodanig te real- geeren, dat aan de commissie verzocht wordt een gestreng onderzoek in te stellen en zoo noodig den beschuldiger te hooren. Als ook dan nog niet voldoende wordt ge daan kunnen de voorstellers alsnog de han den ineen slaan. De heer Bakker wees er nogmaals op, dat de voorstellers de waarheid willen weten, zonder aan eenige beschuldiging te denken. De zaak is van zeer groot belang. De Te- legraaf heeft berekend, dat de heeren direc- teuren 30 millioen van de bedrijven in eigen zak gestoken hebben Daarvan is ook iets aan de meest arme gasverbruikers ontstolen. Er wordt veel op van der Stel afgegeven, doch hij kan in de gevangenis ook een zoo- danige wroeging hebben gevoeld, dat hij be- hoefte heeft het schandaal, dat hem bekena is, aan de kaak te stellen. Spreker kan zich van de gascommissie niet voorsteUen, dat ze den beschuldiger niet hooren. Na verdere bespreking werd het mgedien- de voorstel verworpen en aangtnomen een voorstel om aan de commissie een zoo volle dig mogelijk onderzoek op te dragen en in de eerste plaats den beschuldiger, den heer van der Stel te hooren. Dit voorstel werd met algemeene stemmen aangenomen. Bij de rondvraag besprak de heer Bakker een bij zonder geval dat zich nog zou hebben- voorgedaan in verband met het aanschaffen van kermiddelen bij de inrichting der U. L. O. school. Hem was medegedeeld, dat hier ingezetenen uit deze gemeente benadeeld zijn en hij vroeg van den voorzitter een onder- zock. Deze zal dit in de e.k. vergadering naar voren brengen. Wethouder Kroon zou er voor zijn een actie te vceren of te steunen voor het verkrij gen van het kanaal Huigendijk—Omval. VCTNKEL, Het afgeloopen jaar bracht i9 meuwe «- inzake cte toepassing van het van den ai- cm k 10 en 1 lid a 5 Van 1 januan tot recteur der Gasfabriek terug te vorderen be- j 31 December weroen 20o7 kosien af-. drao- bestaat verschil tusschen de Raad van 5142.50 en 103 kceien a f 5- J 515 en eea ma.;0 van w/inkpi Rpnaald halve koe voor 1.25 ingeschreven, wa door aan premie werd ontvangen een be- de eerste zich tot de hoofdsom, de 2de eischt daarbij rente op rente naar 5 pCt. berekend. In een Donderdag te Winkel te houden ge- combineerde vergadering van beide raden zal omirent deze eisch een beslissing worden ge- nomen. den het voorlcopig brstuur voor het voorbe reidende werk en sprak de hoop uit op een aangename samenwerking tusschen de leden van het nieuwe bestuur, opdat bij mogelijk uiteenloopende meeningen de eendracht be- waard ken blijven, die deze sympathieke ver eeniging tot een machtige kon maken. Het aantal leden der O.V.V.Z.V. heeft nu reeds d;e 10609 overschreden. HEEMSKERK. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer J. P. v. d. Ploeg, Tngenieur bij de afdeeling weg en werken t-e Den Haag, is thans als zooda nig bevorderd en belast met de afgifte erf- pachtrecht aldaar. Ondertrouwd: A. M. IJpma en M. P. Busch. Getrouwd L. Scheervan en Th. Cas- tricum. E. Neeft en A. M. Limmen. J. Aardenburg en M. Heijne Beva lien C. Brouwer—Jansen, d. N'ic WelborenDuivenvoorde, z. P. Stengs-Koedijk, z. H. Castricum-Groot z. O ver leden j. de Wit, 74 jaar. PETTEN. Als een zeer zelden voorkomend geval kan worden meegedeeld, dat Woensdagmorgen aan de Hondsbossche Zeewering een zeehond is gevangen. Deze vangst wordt beloond met een premie van 3. NIEUWE NIEDORP. Aan den dienstplichtige D. Koorn, uit deze gemeente, is voor goed vrijstelling van den dienstplicht verleend, zoomede aan den dienstplichtige G. Klaver. uit de gemeente Blokker. EGMOND AAN ZEE. In de bestuursvergadering der Onderlinge Vereeniging voor Ziekenhuisverpleging werd tot voorzitter gekozen de heer C. Pluim- graaf, tot secretaris de heer L. Dekker en tot penningmeesteres mevr. P. KoemanPrins, die alien deze functies aanvaaraden. De nieu we voorzitter dankte in waardeerende woor- BERGEN. De Rijwi-elpadvereniging Noord-Kenne- merland heeft zich bij adres tot den Raad dezer gemeente gericht om eene jaariijksche bijdrage uit de g-emeentekas van f 100. In het adres wordt aangevoerd dat, nu het ge vraagde subsidie door de Provinciate Staten geweig-erd is, de Rijwielpadvereeniging drin- gend behoefte heeft aan overh-eidssteun, om het nuttige werk, dat dank zij groote steun van overheid, van vereenigingen en van per sonen, in de gemeente Bergen is aangevan- gen, door geheel Noord-Kennemerland te kunnen voortzetten. Gewezen wordt op bet mooie voorbeeld der gemeente Alkmaar, die reeds vele jaren achter een, een subsidie van f 250 per jaar verleent. Ten slotte meent het bestuur niet behoeven te wijzen op het groote nut van het aanleggen van rijwielpaden in het's zomers druk bezochte Noord-Kennem-er- land. Bij besluit van Ged. Staten dezer pro- vincie van 11 Januari 1.1. is ingetrokken de indertijd aan A. L. Heubach voor het per- ceel Breelaan 14 verleende vergunning voor den verkoop van sterken drank in het klein alleen aan logeergasten. WIERINGERWAARD. Op onverklaarbare wijze ontstond Woens- dagmiddag tijdens het middaguur een begin van brand in de smederij van den heer F. A. Tauber alhier. In -een hoek van de smederij stond een groot ged-eelte reeds in brand. Een twaalftal fietsbanden, benevens een motorjas waren al verbrand, toen men er bij kwam. Een paar balken waren geschroeid. Door het kordaat en flink ingrijpen van den heer T. en zijn knecht was men den brand spoedig meester. Op den polder kon men niets meer onder- scheiden door den rook. Hoewel het zich aanvankelijk ernstig liet aanzien, is alles dus nog goed afgeloopen. SINT PANCRAS. Uitslag verkooping ten behoeve van den heer A. Oudes ten overstaan van notaris mr. J. W. van der Heide in het lokaal van den heer Gerritsen op Woensdag 18 Januari Perceelen 1—12: Huis, schuren en bouw- land in totaal 12846. Perceel 13: Bouwland 37 per snees, D. Rood. Perceel 14: Bouwland Jonker. Perceel 15: Bouwland Kost. We vernem-en, dat na afloop de perceelen 7 en 8 zijn overgedaan aan Js'. Ploeger; en de perceelen 9-12 aan J. Gootjes Jz. De ver kooping kenmerkte zich door een levendige belangstelling. Uitslag verhuring gemeenteland op Woensdag 18 Jan. Perceel 115 snees, C. Koedijk voor f 6 30. Perceel 2: 15 snees. C. Nol voor f 6.30. Perceel 3: 16 snees, C. Nol, voor 6.70. Perceel 4:15 snees, C. Koedijk voor 5 85. Perceel 5: 10 snees, H. Post voor f 5.50. Perceel 6: 10 snees, H. Post voor 4.60. Bij de verloting van 2 akkers, toebehooren- de aan het Burg. Armbestuur, werden de gelukkigen de wed J. Groen en H Goesinne. NED. REISVEREEN'IGING, AFD. ALKMAAR. De generate reis naar Meran. De afd. Alkmaar van de Ned. Reisveree-ni- ging, de organisatie met haar mooie sociale doelzoo veel mogelijk mensch-en tegen mini- mum-prijzen te doen g-enieten van wat te zien valt in vreemde landen, zoowel als in eigen land en daardoor een organisatie met steeds stijgend ledental en steeds vercter- gaand-e reis-mogelijkheden, heeft een zestig- tal barer leden gisteravond weer een drietal aangename uren bezorgd. 't Was jamm-er dat er niet meer belangstellenden waren we zijn trouwens ook meer gewend. De heer C. Nannes Gorter, de voorzittei der afd., open-de de vergadering met een hart-elijk welkom en gaf toen het woord aan den spreker van den avon-d, den heer Bak ker uit Den Haag, lid van het hoofdbestuur, die daarop de aanwezig-en meenam op een reis naar Meran, in het land der Dolomie- ten, een reis zooals die door de N. R. V. als de „generale" van 1928 zal gemaakt wor den van 18 tot 28 Juli De reis b-egon in Utrecht en ging langs den Rijn tot Bazel. vanwaar door Zwitser- land via Innsbruck eindelij-k Meran bereikt werd. Van alte plaatsen, die we passeerden, toon- de hij lantaarnplaatjes en verteld-e hij ver schillende bijzonderheden op het gebied van toerisme en geschiedenis. In het tweed-e gedeelte zijner causerie was de heer Bakker gids voor uitstapjes in en om Meran, hij liet ons vvandelen en rijden^ nu eens in open wagens, dan weer in auto's en op weer een ander uitstapje volgden wij hem in de zweef-baan. En t-elkens weer wist hi] aardige bijzonderheden en iets wetenswaar- digs uit de geschiedenis of op het terrein van het toerisme te v-ertellen en altijd weer ves- tigde hij de aandacht op mooie punten en h-eerlijke vergezichten in deze door de na- tuur zoo gezegende streek met hare hoog-e bergen en haar sub-tropisch klimaat. Daartusschendoor deed de spreker allerlei med-edeelingen over de kosten van de reis en over de hotels die door de deelnemers zullen worden betrokken, terwijl hij voorts inlich- tingen gaf op eenige in de pauze gestelde vragen, zoodat zeker alle aanwezigen ook ten dezen opzichte ruimschoots voldaan zul len zijn geweest en wederom verst-erkt wer den in hunne meening, dat men met de N.R.V. veel kan zien en genieten van het schoone der natuur tegen zeer matigen prijs Wij zullen hier niet te zeer op ingaan het weekblad R-eizen en Trekken-, orgaan der N. R. V., heeft er al veel van gemeld en b-o- vendien waren uitvoerige mededeelingen ge- drukt aan i-ederen aanwezige gegeven maar willen er alleen nog even op wijzen, dat het verschil in prijs tusschen de vijf klassen, waarmee men aan de reis kan deelnemen, alleen zit in het bij dag of bij nacht reizen en het meerdere of mindere comfort in de hotels, die echter ook in de goedkoopsk idasse 115 voor de h-eele reis) nog zeer drag van 5658.75. t, Aan verkoop van gestereliseerd vleesch, vet, huiden, etc. werd ontvangen 16129.11, aan contributie van 172 leden a j 1 1'-. Het saldo van het vorig jaar bedioeg f 3.360.30. Aan rente werd 2001 gekweekt, zoodat de totale ontvangsten 10.755.25 be- droegen. Voor 2161 koeien werd 540.25 aan keurioon betaald. Aan afgekeurd vleesch, vet etc 6697.72 en aan diversen een be drag van 753.65. Totaal werd uitgegeven 7991.62, zoodat het saldo 3.216.54 be- drjn8hiet afgeloopen jaar werden 13 koeien geheel afgekeurd; 2161 koeien werden verze- kerd, alzoo 455 meer dan het vorig jaar. Gezien de zustervereen-igingen en de par- ticuliere verzekeraars, springt de lage pre mie sterk in het oog. In 't geheel bracht het vong jaar een kas- vermindering van 146.76. Met voldoemng stelt het bestuur voor over 1928 de lage pre mie van 1927 te handhaven. Hetv erslag sluit met den wenseh, dat 19* een nog belangrijker aanvoer van nmderen dan 1927 mogen brengen. (Applaus). De heer W. Groot rapporteerde namens de financieele commissie tot goedkeuring der re kening. Spr. decide nog niede, dat het groot aantal afkeuringen van levers in het abattoir te Am sterdam de aandacht van de commissie had getrokken. Voor de vereeniging is het slach- t-en in Amsterdam geen voordeeltje. De voorzitter richtte nog een woord van dank tot den penningmeester en den admini- strateur voor het gevoerde beheer, dat door hen reeds 21 jaar was waargcnomcn. Spr. feliciteerde de vereeniging met het fi nancieele succes, voor een groot deel door den expert, den hoer J. M. Groot, verkregen., wien hij een bijzond;r woord van dank bracht. De rekening werd hierna goedgekeurd Aan de orde was hierop het bestuursvoor- stel om de premie voor led.n in het komende jaar op 2.50 en voor niet-leden op 5 te stellen. Dit voorstel werd zonder hoofdelijke stem- achtiging voor Aim ver- .ster- f 65 per snees, J. f 73 per snees, H. zijn. Het eten is in alte gel-egenheden hetzelfde en alle deelnemers ma', en dezelf-de uitstapjes (men wordt in zeven groepen ge splitst om een waarlijk genieten mogelijk t-e maken). Zeer zeker heeft de heer Bakker bij velen den lust gewekt om aan den tocht deel t-e nemen eii bij alien het vertrouwen in de N. R. V. versterkt. Het woord van dank, dat de voorzitter hem bracht voor zijn prettige causerie, was wel op zijn plaats. ALKMAARSCHE SLACHTVEEZERZEKERING. In cafe ..Central" vergaderde Dinsdag- middag de Alkmaarsehe Onderlinge Vereeni ging voor Verzekering van het Slachtvee, onder vcorzitterschap van den heer D. J. Go- vers, die namens het bestuur excuus aanbood1 voor het feit, dat de vergadering drie dagen te laat was belegd. Dat van de 190 leden er slechts 15 de ver gadering bezochten, betreurde spr., al wilde hij hierin wel een bewijs van vertrouwen in het bestuursbeleid zien. Na het uitspreken van de wensch, dat de besprekingen tot heil der vereeniging zou- den strekken en dat het lid Mulder van Hei- loo, die door ziekte verhinderd was aanwe- zig te zijn, spoedig hersteld zou zijn, verzocht sjjt. den secretaris, den heer J. Swaag, de notulen te lezen, die geen aanleiding tot be sprekingen gaven, waarop de secretaris het jaarverslag uitbracht. Het ving aan met de mededeeling, dat het afgeloopen jaar bevredigend was voor de vereeniging en dit nog wel, ondanks dat het vorig jaar besloten werd een lagere premie in te stellen. cning aangenomen. De voorzitter betoogde, dat de premie bij het slachten in Amsterdam te laag is. Om te voorkomen, dat de vereeniging van de keur- wijze te Amsterdam de dupe zal worden, zal het bestuur, als de ncodzakeijlkheid blijkt voorsteUen om de premie voor dieren die in Amsterdam geslacnt worden, te verhoogen. Aan het bestuur werd machtiging verleend om eventueel de premie vc-or Amsterdam ge- slacht worden, te verhoogen. Aan het bestuur werd mai leend om eventueel de premie dam met 1.50 per rund te verhoogen. De aftred.nde bestuursleden, de heeren D. J. Covers en J. M. Groot, werden herkozen met algemeene stemmen. De voorzitter stelde voor de entree voor nieuwe leden, gezien het kasbezit, op 10 t< laten. Hiertoe werd besloten. Bij de rondvraag vestigde de heer E. Dz. Govers er de aandacht op, dat de Overijssel- sche, Zuid-Ho-llandsche, Brabantsche en Utrechtsche Onderlinge Varkensverzekering voor de Alkmaarsehe markt een agent zoekt. Spr. gaf in overweging om deze nutti werkende vereeniging te steunen door te a viseeren wis als agent moet worden aange- steld De heer J. M. Groot ontraadde dit voorstel. Hij stelde in het licht, dat er voor die veree niging weinig kans bestaat om in Alkmaai met succes te werken en deed uitkomen, dat d'e resultaten van de Alkmaarsehe Varkens verzekering bij een premie van 1.50 en zon der dat iets voor administratiekosten wordt berekend, van dien aard waren, dat er geen cent over was. De voorzitter zegde toe, dat het bestuur het voorstel van den heer E. Dz. Govers zal be spreken en sloot hierop, met een woord van dank, ook aan de pers, en het uitspreken van de beste wenschen voor de veehouders en de Alkmaarsehe markt in het komende jaar, de vergadering^ Bent u allemaal klaar met de sprei? 'n Reuzewerk, he! Maar't loont! Ik zal nu liever weer eens wat kleine karweitjes op- geven. Ik heb u al eens verteld hoe u guimpehaak- werk maakt. Ziehier nu de opga-af voor een langwerpig kussen, dat 43 bij 53 c.M. groot is. Maak zeventien gele en zeventien witte guimpe-haakbandjes van 4 c.M. breedte en 43 c.M. leragte. Haak ze nu aan elkander om den ander een wit en een geel bandje. Dit aan elkander haken geschiedt zonder draadneem twee lussen van een wit bandje op uw haak- pen en haal hier twee gele lussen door; daar- na haakt u er twee volgende witte door en zoo om en om. De lussen van de buitenste bandjes werkt u met vasten af; daarna haakt u het kussen met vasten dicht, (natuurlijk na er eerst een voeringkussen te hebben inge- De zuinige man, die de entrde voor een voetbalwed- Btrijd uitspaart: „En nu heb ik Annie z66 gezegd, om geen vuur in de eetkamer asm te maken, voor de wedstrijd was afgeloopear (l/mdoa Ogihtoal- behooren voor het gebruik in een glas water opgelost te worden, want aldus werken zij sneller en beter. Zij zijn een weldaad tegen velerlei pijn. Onovertrofien is de uitwerking bij hoofd- en kiespijn, rheumatiek, len- denpijn, jicht, jverkoudheden, neuralgte, enz. De origineele verpak- king moet voorzien zijn van den oranje band enbet Baver- a ^.kruis. H«r>- - Wcigcr neunaak ol lossc tablcttcn.

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 6