DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Bezoebt de le Amsterdam, „FIAT" Stand te bezichtigen. No. 19* Dif trammer EesfaaT off 7 Ma'deit Honderd dertigste Jaargang 1928 Deze Conrant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feesfdagen, nitgegeven. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden voor Alk«aar /2.—franco door ftet geheele Rijk /2.50. Afzonderlijke en bewtjsmimmers 5 cents. PRUS DER OEWONE ADVERTENTlfeNi Per regel /0.25, bij groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsmfffltai Brieven franco aan de N. V. Boek- en HandelsdrukberlJ r/h NBRAfa C0§?8ft ft Voordam C9. Oiirfioteuri Q. B> KRAK. Telef.nr. Administrate 3. Telefoonnr. Redactae 33. Hoofdredacteun Tj. N, ADEMA. MAAMDAO Postgiro 37060. 33 JAUUARI DageBijksch overzichi. CRISIS IN DE DEUTSCHE CENTRUM-PARTI J. Een meer rechtsche orienteering. Verontwaardigde arbeiders. ConfUcten. Vrocgen gedurende de afgeloopen week /oowel de besprtkingen tusschen rijk en bondsstaten, als de Gessler-crisis de aan- dacht, daarnaast heeft ook een crisis in de Duitsche Katholieke Siaatspartij, tot uiting komend door een conflict Marx—Stegerwald Imbusch, de noodige beroering verwekt. Er is aan dit conflict een lange voorge- schiedenis voorafgegaan, een voorgeschiede- nis, die de moeite van een aandachtige be- Schouwing overwaard is, omdat zoo af en toe bij de Nederlandsche politieke partijen iets dergelijks valt waar te nemen. De katholieke staatspartij, kortweg Cen- trum-partij geheeten, bestaat grootendeels nit arbeiders en kleine middens tanders, die begrijpelijkerwijs van democratisch, roode politieke gezindheid zijn. De leiders der partij daarentegen zijn minder rood, daarentegen zwarter van politieke kleur en uit deze omstandigheid is tenslotte het conflict gebo- ren. Immers niet alle leiders zijn rechtsgezind Dr. Wirth bijvoorbeeld en enkele andere in- vloedrijken zijn wel degelijk links georien- teerd en daardoor deden zich herhaaldelijk strubbelingen voor, want de aandacht wer-d daardoor gevestigd op de verschuiving naar rechts, op het met steeds mindere consequmt- heid toepassen van het partijprogram door den katholieken rijkskanselier Dr. Marx. Ten laatste zijn deze strubbelingen zoo ernstig geworden, dat de eerste en tweede voorzitter der partij, de nog maar gedeetelijk republikeinsche kansdier Marx en de vak- vereenigingsleidei- Stegerwald, die toch ove- ligens niet al te rood is, elkander in de haren Zijn gevlogen. Stegerwald, vroeger arbeider, geweze-n minister president, ex-candiaat voor het Rijkskanselierschap verklaarde n.l niet lon ger als tweede-partij voorzitter, tot welke functie hij onlangs gekozen was, te kunnen •amenwerken met den eersten voorzitter Dr. Marx en nam daarom als zoodanig ontslag. Buitenland Terwijl dit conflict Marx-Stegerwald a'le fianda-cht in beslag nam, hield toen Imbusch, eveneens vakvereenigingsleider en lid van den Rijksdag, te Oberhaussen een rede tegen Marx, de partij lei ding en de partijpolitiek, die op de betrokkenen allesbehalve prettig in- gewerkt moet hebben, Imbusch hekelde het feit, dat in de partij leiding tegenwoordig een massa mensclien zitten, die er niet in thuis hooren, maar noch- tans het hoogste woord voeren, terwijl de in- vloed der arbeiders van dag tot dag meer be- perkt wordt. Volgens Imbusch was het verder slechts aan de dcugdelijkheid van't helaas niet to ge paste partijprogram te wijten, dat er geen nieuwe katholieke arbeiderspartij gesticht was, want van meerdere zijde was daarop den laatsten tijd aangedrongen. Nu ecbter de verwijdering grooter en grooter wern, achtte Imbusch het wenschelijk, dat de ar beiders bij de komende verkiezingen eigen candidaten stellen, waarvan men de zek.r- heid heeft, dat zij wel de hand aan het par- tijprogram zullen houden. Wat ten slotte de partijleiders aangaat, ■wees hij op de verandering van linksch tot rcchtsgezindheid van Marx en de andere partijleiders, de vraag stellend of het geen tijd werd deze voormannen een tijdje aan den dijk te zetten om hen gelegenheid te geven tot bezinning te komen. Het behoeft geen betoog, dat de geheele Centrumspartij in beroering is gebracht door tieze rede en dat in allerijl spoedvergaderin- gen zijn belegd om te traehten de klove tus- «chen links en rechts te dampen. De arbeiders achijnen inderdaad danig uit hun hum-cur ge bracht en vermoedelijk zullen zij niet tevre- den zijn, voor er aleer de partijpolitiek het gevaarlijke, rechtsche pad verlaten heeft. Dit is echter vrijwel onmogelijk zoolang keen der Centrumspartij in de Rijksregee- ring gewichtige posten bekleeden en dit feit op zichzelf is reeds een grief voor vele katholieke kiezers. Het conflict Marx-Stegerwald is inmid- dels weer eens opgelost. Het conflict met Im busch is echter nog actaeel en vermoedelijk zal er heel wat noodig zijn, eer dit de wereld uit geholpen is. Met dit al echter duurt de crisis in de Cen- trumsparij voort. En dat is met het oog op de naderende verkiezingen een bedenkelijk iets KORTE BERICHTEN. Niaar de ochtendbladen melden, is een auto, waarin vier personen waren gezeten, nabij het station Friedenberg door een trein gegrepen. Twee personen werden gedooa, twee gewond. DUITSCHLAND. UIT DEN RIJKSDAG. Wegens gebrek aan plaatsruimte moest Zaterdag een bericht over de Phobus-affaire worden uitgelicht. Wij laten het volledig- heidshalve hier volgen: In de gistermiddag gehouden rijksdagzit- ting heeft rijkskanselier Dr. Marx, voor tot de behandeling van de voorloopige begrooting 1928 werd overgegaan, een verklaring no- pens de Phobus-affaire afgelegd. Hij zeide o.a., dat feiten waren geconstateerd, welke de regeering ernstig afkeurde en die maatre- gelen noodzakelijk maakten om een herhaling van het gebeurae te voorkomen. Het is juist gebleken, dat de Phobus-Film uit de mihdelen van het rijksweerministerie is gesteund, dat de marine aandeclen heeft overgenomen, en dat kapitein Lohuiann zich eigenmachtig namens de marine borg rneft gesteld. Hij wilde het gevaar voor ovcuicu- geling door het buitenland (dat inderdaad bestond) afwenden. De affaire dateert van 1924. De op 19 Maart gedane borgstelling werd door toenmalige ministers van het ma- rmebestuur gegarandeerd, doch niet door den rijkskanselier Het crediet aan de Pho- bus was nu voor bijna de helft gedekt. Kapi- teinn Lohmann heeft de Phobus A. G. ver- dere garanties ten bedrage van K millioen en 920.000 M. ten laste van het rijk ver- leend. Voorts is komen vast te staan, dat ka pitein Lohmann in 1925 voor li/2 millioen mark aan aandeelen van de Berliner Bank- verein voor het rijksweerministerie verwierf. Daaruit ontstond voor het rijk een verlies van 675.000 mark, terwijl met verdere ver- liezen rekening moet worden gehouden. De middelen voor deze deelneming en credieten ontleende Lohmann aan een fonds voor de liquidatei der gevolgen van den oorlog, welk fonds thans volkomen is uiigeput. D«e relatie met de Phobus A. G. is afgebroken of geli- quideerd. Ten slotte deed Marx opmerken, dat hij het gebeurde diep betreurde, alsook, dat een herhaling van dergelijke dingen onder alle omstandigheden moet worden voorkomen. Om dat te bereiken is besloten tot de instal ling eener controlecommissie, bestaande uit vertegenwoordigers van het rijksweerminis terie, dat van financien en de rekenkamer. Tegen kapitein Lohmann is van de zijde van het rijksweerministerie een vervolging inge- steld, welke nog hangende is. Bij de begroo ting van het rijksweerministerie zullen daar- omtrent nadere inlichtingen worden verstrekt. Hierop werd besloten de communistische interpellatie nopens de Phobus-affaire aan de algemeene discussie over de rijksweerbe- grooting te verbinden. Vervolgens voerden de afgevaardigde Severing en Wallraf het woord over Phoe bus-affaire en begrooting. Daarop nam de rijksweerminister Groener het woord voor een korte verklaring, waarin hij zegf, dat hij de verdachfmaking van de rijksweer door de spelers niet onweerspro- ken kan laten. Hij zal te gelegener tijd daar op antwoorden. nadat een nauwgezet onder- zoek is ingesteld. Von Keudell veroorzaakt weer een incident. In den rijksdag werden Zaterdag, na het zonder debat toestaan van de verlenging van het meest-begunstigingsverdrag met Para guay, de algemeene beschouwingen over de begrooting voortgezet. Voordien had de leider van de sociaal- democratische partij, afgevaardigde Miiller- Franken een verklaring van de regeering ver- lang inzake een uiting van den rijksminister van Binnenland'sche zaken, dr. von Keudell, Vrijdag op een Pommersche vergadering van den landbond gedaan, in welke uiting afg Miiller-Franken en zijn partij vriende een smalen van den rijksdag zien. Bij dezen wensch sloten zich ook de sprekers van het centrum en van de democraten aan. Rijksminster van Binnenlandsche zaken von Keudell antwoordde, dat hij, gezien den vertwijfelden toestand van den landbouw alleszins het bezoek aan de vergadering van den landbond voor belangrijker had gehou den, dan zijn aanwezigheid in de zitting van Vrijdag van den rijksdag. In zijn rede verklaarde de spreker van het centrum, von Guerard, dat het centrum vast houdt aan zijn republikensche grondstelling Tij betreurde bovendien, dat aan de uitspraak van het rijiksgerechtshof, volgens welke de Pruisische regeering een zetel moet verwer- ven in den bestuursraad van de rijksspoor- wegen, nog altijd geen gevolg is gegeven. Rijkskanselier Marx antwoorde op de uit- lating van den vorigen spreker inzake het beheer van de rijksspoorwegen, dat hij er niet op voorbereid was, dat deze kwestie ter spra- ke zou wordten gebracht. Hij verdedigde dan evenwel op uitvoerige wijze het verloop van deze zaak en verklaart, dat de eenige oplos- sing is, dat Pruisen zich nog eens tot het rijiksgerechtshof wendt, teneinde een beslis- sing te krijgen over de vraag, op welke wijze de rijksregeering een zetel in den bestuurs raad zou moeten'vrijmaken. (Gelach en be- weging links). (Naar men zich zal herinneren, heeft het rijiksgerechtshof bepaald, dat aan Pruisen een zetel toekomt in den- bestuursraad der rijksspoorwegen; de rijksregeering heeft deze uitspraak in zooverre naast zich neergelegd, door te verklaren, dat pas bij het vrijkomen van een zetel deze aan Pruisen zou worden toegewezen. Red.). ALEXANDER ZOEBKOW. In een zenuwlijdersgesticht opge- nomen. De „Neue Berliner Ztg." geeft het volgen- de sensationeel-e bericht: De zwager van ex- keizer Wilhelm, de, naar men weet, met prin- ses Victoria van Schaumburg-Lippe gehuwde R-us Alexander Zoebkow, is z-ooeven op ver- zoek van zijn gemalin in het zenuwlijdersge sticht ,,Ahrweiler" opgenomen. Hij is coca'fnist geweest en zette zijn ge- woonte, om in allerlei nachtcafe's ron-d "te zwerven, ook na zijn huwelijk met de prinses voort. In een dergelijke lo-caliteit te Bonn heeft hij in beschonken toestand zijn revolver afgeschoten op den zolder en de muren van de kamer, waardoor onder de andere gasten een paniek ontstond. Na dit voorval is hij, naar het heet „op eigen verzoek", in het ge sticht opgenomen. Men neemt aan, dat de prinses voor haar huwelijk van de gewoonten van haar echtge- noot niet op de hoogt-e is geweest. Desgevraagd gaf de Prinses toe, dat haar echtgenoot zich op het oogenblik in een sana torium bevindt, maar zegt, dat het onjuist is, dat hij coca'fnist zou zijn geweest of een on- soliden levenswandel zou hebben geleid. Zij zeide, dat haar echtgenoot leed onder de gevolgen van het motorongeluk, dat hem onlangs is overkomen, waarvoor hij in het sanatorium herstel hoopt te vinden. GRATIE VOOR DR. BoCHER. Het doodvonnis in levenslang ver- anderd. Men herinnert zich, dat practiseerende g-encesh-eer dr. Bocher, die den architect Ober- reuter te K-eulen door een kwikzilver-injectie had gedood en daarna met mevr. Oberreuter naar Ne-derland was gevlucht (hij werd des- tijds te Amsterdam door een Duitsch priester herkend en door dezen overhaald naar Duitschland terug te keeren en zich ter be- schikking van de justitie te stellen) door de jury te Keulen in Juni j.l. ter dood werd ver- oordeeld. De Pruisische regeering heeft hem thans gratie geschonken en het doodvonnis in levenslange tuchthuisstraf veranderd. DE A R BE IDSCO NF LICTE N. Een reeks arbeidsconfliden verwachf. De „Vo-rwarts" kondigt voor het komende voorjaar een reeks arbeidsconflicten aan. Op 31 Maart loopen er niet minder dan 72 col- lectieve contracten af, waarbij 2.3 millioen arbeiders zijn betrokken, terwijl er op 30 April nog 43 arbeidscontracten eindigen, die 800.000 arbeiders omvatten. Ruim 3 millioen arbeiders staan dus aan den vooravond van loonconflicten. DE M E TA ALINDUSTR IE VAN MIDDEN-DUITSCHLAND. Verscherping van het conflict; Dinsdag zullen 50.000 arbeiders op straat staan. Het conflict in de metaalindustrie van mid- den-Duitschland is aanmerkelijk verscherpt, daar de patroons besloten hebben tot uitslui- ting van de niet stakende arbeiders over te gaan. Zooals bekend, heeft dr. Brauns, de rijksminister van arbeid, geweigerd de door een scheidsgerecht voorgestelde loonsverhoo- ging van 3 pfennig per uur bindend te ver klaren. Naar aanleiding van dit besluit van den minister hebben de industrieelen besloten tot uitsluiting. Deze zal Dinsdag beginnen en dan wordt het aantal van 25.000 stakers nog verhoogd met ongeveer een gelijk aantal uitgeslotenen, zoodat in het geheel 50.000 arbeiders bij dit conflict betrokken zullen zijn. Te Anhalt hebben in antwoord op het besluit van de patroons 6000 menschen den arbeid gestaakt, daar zij de uitsluiting niet wensch- ten af te wachten. De Mitteldeutsche Stahl- werke hebben alle arbeiders, die w-eigerden zich aocoord1 te verklaren met een verhooging van 3 pfennig per uur op staanden voet ont- slagen, de overige arbeiders zullen deze week worden uitgesloten. CHINA. DE BURGEROORLOG. Kanton en het communisme. Kanton is thans aan drie zij-den door com munistische opstandelingen ingesloten, het- geen zijn oorzaak vindt in het feit dat na de zelfstandigheidsverklaring van Kanton Tsjang-Kai-Sjek zijn troepen uij de grensge- bieden van de provincies Kwantoeng en Ho- nan teruggetrokken heeft, waarna deze ge- bieden door communistische boeren bezet wer- den. In in] van steden hebben de communis- ten een terreur uitgeoefend. Tal van zaken- lieden werden doodgeschoten en de zaken- kwartieren zouden platgebrand zijn. Te Kanton zelf is met het oog op de nieuwe ontwikkeling van den toestand de onrust on der arbeidersbevolking gestegen. In buiten- lan-dsche kringen te Kanton wordt het uitbre ken van een conflict in het begin van de vol- gende week, dus tegen het Chineesch Nieuw- jaar, verwacht, daar door de werkgevers, on dante het ontslagverbod, tegen dien datum talrijke ontslagen worden cverwogen, terwijl men tevens voornemens schijnt te zijn op ge- wel-ddadige wijze tegen de arbeiders op te tre- den. FRANKRIJK. DE SCHURKENSTREEK VAN DEN AUTOMOBILIST. Lev end is het slachtoffer op de rails gelegd. De misdaad van den Franschen automobi- list, die nabij Meaux een man overreed en, ten einde de sporen van zijn woest rijden uit te wisschen, den gewonde op de spoorrails sleepte en door een trein liet overriden, is waarlijk wel een der vreeselijkste, die in de annalcn der Fransche criminaliteit voorko men. In de „Intransigeant" lczen we daar- omtrent nog het volgende Zaterdag bespeurde de machinist van den trein Meaux-Senlis kort na het verlaten van het station Monthyon, 's avonds tegen zeven uur, dat er een gestalte over de rails lag uit- gestrekt. De trein had veel vaart en de ma chinist kon, ook bij het krachtigst remmen, niet belettcn, dat de geheele trein over het lichaam htenreed. Toen de trein tot staan was gebracht, vond bet person-eel tot zijn on- uitsprekelijken afschuw een vreeselijk ver- minkt lijk. Men bevond daarop papieren ten name van Cypiien Gramblika, een 32-jarig Cechisch landarbeider uit Monhyon. Pas Zondagmorgen ontdekten de gendar mes, die de zaak verder ond-erzocht-en, onge veer 15 Meter van de plaats der overriding verwijderd, glass-cherven, die klaarblijkelijk van een a-nder au-to-ongeval afkomstig wa ren. Men herkende ze als scherven van de koplampen van een Ford. Denzelfden ocht- tend ving een gendarme voor een messenzaak een gesprek op tusschen twee Belgen betref- fende een auto-ongeluk, dat's nachts moest hebben plaats gehad. Maandagocbtend on- dervroeg men den een-en Brig, maar slechts de ander bleek iets te weten, en het duurde tot den avond eer men dien gevonden had. De man zei toen, dat hij Zaterdagavond met zijn wagen een Ford-auto was gepasseerd, die stilstond en waarvan de eigenaar hem had toegeroepen: „Haal goed links uit, er is een ongeluk gebeurdl!" De Belg had nog juist gezien, dat de koplampen van dien auto gedoofd waren. Kort daarop werd men nu gewaar, dat men ook door de stratcn van Monthyon een Ford zonder licht had zien rij-den. Men her kende 't voertuig als dat van den aannemer Bloque, een gehuwd man van 46 jaar, vader van twee kinderen. De veldwachter van het plaatsje, die blouqe goed kent, herinnerde zich eveneens den bewusten avond Bloque met twee vrienden, Boucher en Patron, zon der licht te hebben zien rijden. Bloque werd nu in verhoor genomen en verklaard-e dat zijn lampen al een week stuk en het „ongelukje" een gesprongen band was geweest. Daarentegen verklaarden Boucher en Patron beiden, dat Bloque bij het op gang brengen van zijn wagen, Zaterdag avond, de lampen had gebroken. Het verhoor werd nu steeds scherper en het einde was, dat Boucher erkende getuige te zijn geweest van een overrijding, waarvan de Cech Gramblika het slachtoffer was geworden. „'t Is waar", zei hij, wij hebben „een Pool" aangereden, maar ik heb hem niet op de rails gefegd! Toen Boucher eenmaal deze vernietigende verklaring had afgelegd, viel ook Bloque door de mand. Als excuu-s gaf hij op, dat hij met zijn vrienden op de'mark te Meaux nog al veel gedronk-en had. Boucher had zelfs herhaaldelijk het stuur van hem moeten ovememen. ,,Ja, om eerlij-k te zijn", sprak Bloque koeltjes, „ik heb hem overreden, Ik heb toen gestopt. De band was door den schok gesprongen. D-e lantarens waren stuk. En toen zei ik tegen mijn vrienden: Houd je mond, zeg niets, we leggen hem op de rails, en wij weten van niets!" Patron en hij zelf hebben toen den nog kermenden gewonde bij de armen genomen en hem op den spoorbaan gesleept. Op het moment dat zij hem daar neerlegden kreunde de man nog De autobandiet Bloque heeft al twee von- nissen achter den rug. Een gerechtelijk arts onderzoekt thans of inderdaad de ongelukki- ge Gramblika nog geleefd heeft toen de trein over hem kwam heenrijden, maar men neemt reeds algemeen aan, dat de beide ellendelin- gen de waarheid hebben gezegd. HET ANTI-OORLOGSVERDRAG. De nota van Briand aan Kellogg. Aan het Quai d'Orsay is thans de laat ste nota van Briand aan staatssecretaris Kellogg gericht, welke nota het buiten de wet stellen van den oorlog, betreft, gepubli- van 20 tot en met 29 Januari a.s. en verzuim vooral niet de Inlichtingen ointrent dit wereldberoemde 31 merk dagelijks aan stand No. 156 door de Agenten: A. DAM Co., Alkmaar, ceerd. In het eerste gedeelte hiervan wordt er aan herinnerd, dat het oorspronkelijke voorstel van Frankrijk betiekking had op een afzon derlijke overeenkomst tusschen Frankrijk en de Vereenigde Staten. Men had dit eigenlijk bedoeld als een inleiding op de vernieuwing van het Fransch-Amerikaansch arbitrage- verdrag. Uit doelmatigheidsoverwegingen hebben de Vereenigde Staten het evenwel noodzakelijk geoo-rdeeld deze pactkwestie tot onderwerp te mak-en van diverse besprekin- gen, waarin dan ook de andere mogenheden betrokken moesten worden.. De Fransche re- geering staat niet afwijzend tegenover deze wijziging van haar oorsp'ronkelijk plan, doch zij wilde er op wijzen, dat onderhandelingen in dezen zin veel uitgebreider waren, en ook op moeilijkheden zouden stuiten, daar het prestige van den Volk.nbond in.het gedrang. komt. De Franche regeering is overigens gaarne bereid, alle voorstelTen van de Ver eenigde Staten in overweging te nemen, welke er toe kunnen leiden, dat de ooplog wordt voorkomen, althans voor zoover deze ifTTAet"- eenstemming zijn met de Volkenbondsver- plichting. De „Chicago Tribune" schreef in v.erband met deze nota, dat dit het einde beteekent van de onderhandelingen over een veelzijdig ver- drag. De „Temps" meent, dat er nog geen enkele aanleiding bestaat, waarom de Vereenigde Staten geen rekening zouden houden met het Fransche standpunt, dat zoo openhartig is blootgelegd. EEN TWEEDE GLOZEL. Eveneens bij Vichy. Dr. Morlet, de man van Glozel, heeft, gra- vende op een terrein in de gemeente Mayet- de-Montangne, in tegenwoordigheid van den eigenaar van het terrein, twee voorwerpen ge vonden, welke dezelfde soort-alfabetische tee- kens en teekeningen van dieren droegen, die te Glozel zijn aangetroffen. Glozel is een gehucht op dertig kilometer afstand van Vichy en op een dergelijken af- stand ligt ook Mayet-de-Montagne van de bekende badplaats verwijderd. ENGELAND, MUITERIJ IN EEN ENGELSCH- INDISCHE GEVANGENIS. Den directeur wordt de neus afgesneden. In de gevang-enis te Allahabad zijn hon derd gevangenen gisteren aan het muiten ge stagen. Ze deden een aanval op den cipier en sneden den directeur zijn neus af. Andere bewaar-ders snel-den te hulp en ver- strooiden de muiters, die daarop een toevlucht op het dak zochten. Nadat zij hier tweemaal vergeefs gesommeerd waren, om zich over te geven, vuurden de bewaarders. Een muiter werd gedood en zestien werden gewond. Ten slotte werd men den gevangenen baas maar ook eenige bewaarders liepen kwetsureb op. KATOENFABRIEKEN AFGEBRAND. Te Manchester zijn twee groote katoenfa- brieken afgebrand. Een derde fabriek werd zwaar bes-chadigd. Bij deze branden ginget 120.000 spindels verloren. De aangerichte schade wordt op ongeveer 2.400.000 gulder geschat. HONGARIJE. EEN MONUMENT DER DANKBAARHEID. Wegens de verzorging van Hon- gaarsche kinderen in het buitenland. De Hongaren willen hun dank voor de kin- derverzorgings-actie van Nederland, Belgi? en Zwitserland in een bliivenden vorm tot uit- drukking brengen. In de genoemde drie staten hebben in de jaren na den oorlog, dank zij den weldadig- hHdszin van de menschenvrienden daar meer dan 60.000 Hongaarsche kinderen een zomer door-gebracht. In Hongarije is men nu met een actie begonnen om een monument der dankbaarheid op te richten. De bedoeling is om het kunstwerk in meer dan een exemplaar te vervaardigen om het behalve in Boedapest ook in de hoofdsteden van Belgie, Nederland en Zwitserland een plaats te doen vinden. ALRMAARSCHE COURANT agffl'n tui JwgggiTw-vy.yrtM

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 1