DAOBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Bezoebt de itiohiel-Ttnli te ilmsterdam, „FIAT" Stand te bezichtigen. Buitenlandsch gemengd nieuws. mmoAG Dagelijksch overzicht. Buifeniand No. 20, DH natntner oestaat ait 2 bladen. Honderd dertigste Jaargang i*28 Deze Conrant word! ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feesfdagennitgegeven. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden voor Alkaaaar /2m—franco door feet geheele Rijk /2.50. Afzonderlljke en bewqsnntnmers 5 cents. PRUS DER OEWONE ADVERTENTlENt Per regel /0.25, bij groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsrnfmte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdrubkerij f/h HBRM& €Q#TBR1001 Voordam C 9. DbitMeuri Q. U. KRAK. Telet.nr. Administrate 3. Telefoonnr. Redactle 33. Postgiro 37060. Hooidredacteuri Tj» N. ADEMA. 24 JANUARI TOENADERING OP HET PAN-AMERIKAANSCHE CONGRES. Wij hebben gister reeds in het kort mel- Jing gemaakt van de toenaderingsgezinde redevoering van den gewezen minister van buitenlandsche zaken der V. S. Charles E Hughes, waarin deze on, verklaard heeft, dat Noord-Amerika in ieder geval de onaf- ihankelijkheid der Centraal-Amerikaansche Staten zal eerbiedigen en slechts gedwongen door tijdelijke noodzakelijkheid ing-egrepen had in de Nicaraguaansche troebelen. Zoo- dra Nicaragua weer sterk en welvarend zal zijn, zullen de Vereenigde Staten hun troe- pen terugtr-ekken. Ook ten aanzien van Haiti deelde Hughes med-e, dat Amenka zich terug zal trekken, zoodra men redelijke zekerheid heeft, dat daar stabiele toestanden zijn ontstaan en er van overtuigd is, dat de verdwijning •geen aanleiding zou worden tot nieuw bloed- vergieten De leider van de Nicaraguaansche d-ele- gatie heeft op deze toezeggingen in vrede' lievenden zin geantwoord en vermoedelijk zal het optreden der V. S. in dezen Midden- Amerikaanschen staat dan ook geen onder- werp van verd-er-e bespreking uitmaken. Zelfs heeft Nicaragua de toezegging ge- daan nieuwe verkiezingen uit te schrijven onder toezicht van de Vereenigde Staten. Het was hard noodig geworden, eenige toenaderingsgezind-heid aan den dag te leg- gen. Na Cooli-dge's wel zeer stichtelij-ke, maar overigens alle moeilijkheden omzeilen- de openingsrede en na de geruchten omtrent een Centraal- en Zuid-Amerikaansch verzet tegen de imperialistische politick der U.S.A was de stemming buitengewoon pessimis- tisch geworden. Men begreep, dat zonder de Vereenigde Staten een Pan-Amerikaansche Unie vrijwel zonaer beteekenis zou zijn, maar tevens, dat Noord-Amerika niet in alien deele geneigd zou zijn toe te geven aan de Zuid-Amerikaan- sche eischen. Men onderneemt -dus geen rechtstreekschen aanval op de politick van Coolidge en de zijnen, doch probeert het met voorstellen, die de Vereenigde Staten er „misschien" toe zul len brengen, toe te stemmen in een of an- der-e beperking van hun vrijheid van hande- len. De minister van Buitenlandsche Zaken van San Salvador heeft een resolutie ingediend, waarin verplichte arbitrage ver-dedigd wordt Het tweede voorstel komt van Mexico en wenscht te bepalen, dat de vertegenwoordi- gers der verschillende staten bij den uit- voerenden raad van de Pan-Amerikaansche Unie te Washington niet noodzakelijkerwijs de gezanten dier staten te Washington be- hoeven te zijn Het voorstel van San Salvador heeft na- tuurlijk niet de minste kans op aanvaarding De Amerikaansche delegatie heeft prompt doen weten, dat een multilateraal arbitrage- verdrag misschien wel in bespreking kan worden genomen, doch dat dat dan gebaseerd zal moeten zijn op de principes, vastgesteld in het Amerikaansche voorstel voor een d-er- gelijk verdrag met Frankrijk. Dat wil dus zeggen, dat deze verdragen de gewone beperking zullen moeten bevat- ten, die noodig is in verband met de rechten van den Senaat. De beteekenis van het Mexi- caansche voorstel, dat op v-eel steun zal kun- nen rekenen, ligt niet aan de oppervlakte Onder het huidige stelsel is het vrijwel on- mogelijk, dat de Pan-Amerikaansche Unie als podium zal dienen vooi de bespreking van griev-en tegen de Vereenigde Staten. Er be- h-oeft echter niet te worden aangenomen, dat dienaangaande eenstemmigheid onder de Latijnsch-Amerikaansche staten zal bestaan. De benoeming te Washington toch, niet slechts van gezanten, doch ook van speciale gedelegeerd-en bij den uitvoerenden raad van de Pan-Amerikaansche Unie, zou verwar- ring kunnen veroorzaken en enkele van de grootere Zuid-Amerikaansche staten zullen misschien aarzelen, dit risico op zich te nemen. Vandaar deze wijzigingspoging van Mexico. Het is te verwachten, dat de besprekingen Over deze kwesties nog interessante bizonder- heden over de verhouding tusschen Ver- eenigd en Latijnsch Amerika aan't licht zul len brengen; want zonder slag of stoot zal geen van deze beide voorstellen verwezenlijkt worden! KORTE BERICHTEN. Van een trein, samengesteld uit reizi- gerscoupe's en goederenwagens is Zondag lichen Haiyaghat en Kishenpour in het N.W. van Bengalen een goederenwagen ont spoord en op een reizig-erswagon geloopen Er zijn zeven dooden en 15 gewonden, waar- van ll ernstig. Tienduizend spoorweglieden legden in oe werkplaatsen der spoorwegen te Calcutta den arbeid neer naar aanleiding .van een geschiil over de loonen, CHINA. DE HONGERSNOOD IN CHINA. D Engelsche en Amerikaansche bladen bevatten opnieuw afschuwelij-ke bijzouderhe- dcn over den hongersnocd in de provincie Sjantoeng. Het wordt bevestigd dat 4.000.000 menschen vooral als gevolg van de vernie- lingen en brandstichtingen door den burger- oorlog aan den rand van den hongers- ncod verkeeren. Ouders verkoopen hun kinderen, de meis- jes veelal aan huizen van slecht allooi. In de stad Tsi-naii zijn fenduizenden vluchtelin- gen, die geen onderdak hebben en gebrek lij- den. DUITSCHLAND. DE ARBEIDSCONFLICTEN. De staking en uitsluiting in de metaalindustrie. Te Dessau hebben naar het W. B. meldt alle metaalbewerkers het stakingsparool van hun bondsbestuur opgevolgd. Meer dan 40.000 arbeiders zijn bij de staking betrok- ken. Naar het W. B. uit Freita-Ddhlen meldt hebben de Sachsische Gusstahlwerke de door de Midden-Duitsche metaal industrieelen aan- gekondigde uitsluiting ten uitvoer gelegd en hun 2000 arbeiders ontslagen. SPOEDIG NIEUWE VERKIEZINGEN? De tegenweordige coalitie hangt als droog zand aan elkaar. De rijksminister voor Economische zaken, dr. Curtius, heeft als zijn meening te kennen gegeven, dat de verkiezingen voor den nieu- wen rijksdag reeds in Mei a.s. plaats zulien hebben. De politieke situatie is thans van dien aard, dat een verder uitstel van rijksdag- ontbinding vrijwel onmogelijk is geworden. De tegenwoordige coalitie hangt als droog zand aan elkaar hetgeen wel gebleken is uit de redevoeringen van de leaders der regee- ringspartijen, die geheel het karakter van op- positie-redevoeringen dragen. De coalitie- partijen liggen onderling overhoop en zoo dra de begrooting afgehandeld is waar- schijnlijk begin April is er ni-ets meer dat deze partijen samenbindt. Het Centrum staat er natuurlijk op, dat het ontwerp-onderwijs- wet zoo spoedig mogelijk in behandeling zal komen, maar men is er nog altijd niet in ge- slaagd het over dit onderwerp in de boezem van de coalitie eens te worden. Gister heeft dr Marx de partijleiders weer eens bijelkaar geroepen, teneinde te trachten een modus vivendi te vinden, maar ook deze poging schijnt weer te zijn mislukt. DE NOODLIJDENDE LANDBOUW. Steun voor den landbouw ge- vrmgd. In den Rijksdag heeft men de begrooting voor 192-8 n-og niet in eerste lezing kunnen afhandelen. De rijksminister van Financien, dr. Koh- der trachtte aan te to-onen, dat zijn bereke- ningen met voorzichtigheid en in overeen- stem-ming met den economischen toestand waren opgesteld. De Duitsche-nationaie afgevaardigde dr. Quaatz verlangde steun van den staat voor den landbouw in het belang van het geheele Duitsc'he econom-ische leven. Steun modzakelijk geacht. De interfractioneele commissie van den Rijksdag heeft zich heden beziggehouden m-et de credieten voor den landbouw. Alle af- gevaardigd-en zij-n het er over eens, dat deze steun noodzakelij-k is, doch men weet niet, hoe die benoodigde gelden bijeen te brengen. Men overweegt thans, den landbouw in d-ier voege te hulp te komen, door hem de rente van de hypotheken, die de Rentenbank der boeren heeft gegeven, kwijt te scbelden. Deze rente is momenteel opgeloopen tot circa 62 millioen mark, die vrijwel gelijkmatig over den geheelen landbouw is verdeeld. ENGELAND. DE MOORD OP DEN POLITIE- AGENT IN ESSEX. Gedurende de laatste dagen heeft het on- dsrzoek inzake den moord op den politie- agent Gutteridge in Essex een onverwachte en sensatoineele wending genomen. Het schijnt, dat Scotland Yard thans binnen 10 of 14 dagen een aanklacht zal kunnen indie- nen tegen een bij de politie welbekend man. De laatste inlichtingen schijmen de ontbre- kendle schakel in den keten van aanwijzingen te hebben opgeleverd in dezen moord, die in September van verleden jaar heeft plaats ge- had. In een garage te Bettersea is gevonden een revolver, waarbij een aantal patronisn, bene- vens medische instrumenten en med-icijnen, welke laatste identiek waren met die welke zich bevonden in de auto, welke in den nacht van den moord aan een docter in Es sex werd ontstolen. De geweer-expert van het ministerie van binnenlandsche zaken, Robert Churchill, zal thans microscooisch onderzoe- ken of de op de plaats van den misdaad ge vonden kogels afgeschoten zijn met de gevon den revolver. In verband met deze ontdek- king is een man gearresteerd. BELGIe. HUTT TOCH OP VRIJE VOETEN. In strijd met wat van officieuse zijde was gemeld, blijkt Hutt, de geldschieter van het tijdens den oorlog onder Duitsch toezicht verschenen blad „La Belgique", nu toch, naar men uit Brussel meldt, de gevange- nis te Leuven, waar hij een der medegevan- genen was van den Vlar.msclicn politieken verooroeelde dr. A. Borms, definitief te heb ben verlaten. Van 30 December tot 2 Januari was hij, op zijn woord, vrij gelaten ten ein- de zijn doodzieke vrouw troost en versterking te kunnen brengen. Nadat hij zich op het ge- stelde uur weer bij den gevangenisddirecteur had aangemeld, werd hij, drie dage i later, voor onbepaalden tijd op vrije voeten ge- steld. DE VERWOESTE RUSSISCHE TENTOONSTELL1NG. Schadevergceding geeischt In verband met de verwoesting van de Rus- sische tentoonstelling heeft de Belgisch-Rus- sische vereeniging ter bevordenng van de intellectueele betrekkingen met Rusland van de gemeente Elsene schadevergoeding ge eischt. In eersten aanleg vorderde de raads- man van de Vereeniging, Senator Deswarte, dat deskundigen zouden worden aangewezen om het bedrag van de schade vast te stel'en. De rechter wees den eisch toe. SCHIPBREUK OP DE VLAAMSCHE KUST. Drie dooden. D-onderdagmorgen vond men op het strand te Oostende het lij-k "an Theodoor Ingelbeen, visscher te Nieuwpoort. Uit het o-nderzoek bleek dat hij het slacht- off-er is van een zeeram-p. Ingelbeen vormde met twee anderen de bemanning van de sloep „Nieuport 22". Zij waren Woensdag in zee gestoken. Men veronderstelt dat de geweldige storm van den vorigen na-cht h-en -heeft d-oen schipbreuuk lij- d'en en dat alle drie omg-ekomen zijn. Inderdaad-, later w-erd vernomen dat de sl-oep te Mariakerke op bet strand is gewor pen en dat de lijken d-er twee and-ere te Lom- baardzijd'e zijin aangespoeld. frankrijk. HET ANTI-OOREOGSVERDRAG. Alle hoop opgegeven? -De „New York Herald" meldt uit Was hington dat men in Amerikaansche politieke kringen van meening is, dat het antwoord van Briand aan Kellogg het einde van de onder- handelingen over een veelzijd-ig verdrag tegen d-en oorlog beteekent. Alle verdere o-nderhandelingen over dit plan zijn doelloos. Nog een w-eg blijf-t slechts open, n-.l. dat de met de groote mogendheden gevoerde ond-erhandelingen leiden tot de pu- blicatie van een verklaring, waarin de oorlog veroordeeid wordt. Deze verklaring zou dan een surrogaa-t voor het voorgenomen veelzij dig verdrag beteekenen en zeker een groote moreel-e beteekenis hebben, zonder dat de regeeringen zich tot iets verplichten. Kellogg zal, nad-at hij zijn voorstel oo-k aan de andere groote mogendlheden heeft voorgelegd, haar antwoord afwaoh-ten, voordat een verdere stap te verwachten is. Dit beteekent evenwel niet, dat de zuiver persoonlij-ke onderhandelin-gen niet verder gevoerd- zullen worden. POLEN. HET POLITIESCHANDAAL TE WARSCHAU. Vrijspraak. Alle beklaagd-en in het proces, waarbij enkele hoof-dambte-naren van politie van sa-' menwerki-ng met dieven en misdadigers wor den beschuldiigd, zijn vrijgesproke-n uit gebrek aan bewijs. De rechtban-k heeft zich blijkbaar laten bei'nvloeden door de zeer k-nappe pleidooien der verded-igers, die er op wezen, dat de getuigen a charge voor het meerendeel misdadigers waren en andere slecht bekend staande personen, wier geloof- waardigheid gering was. RUSLAND. RETOURCOMMISSIES. Het Moskousche bureau van de Zuid-Rus- sisehe staatstrust Joegostal heeft aanzienlij ke hoeveelhedien materialen eh machines bij particuiiere kooplieden geikocht. Thans is aan't licht gekomen, dat de hoofdambtenaren van de ink-oopafdeeling van die handelaars geregeld retourcommissie ontvangen hebben, hetgeen ook het geva-l is in andere trusts. De Moskousche rechtbank veroordeelde de be- ambten tot gevangenisstraf van 6 jaar en de handelaars tot vijf jaar met boeten tusschen 10.000 en 20.000 roebel. Er zullen nog meer dtergielijke zaken eerstdaags voorkomen. HERDENKING VAN LENIN. Vergaderingen in verschillende steden. Zondag hield Boecharin ter gelegenheid yaa- dm vierden iaardacr van Lenins dood voor een door Kalinin gepresideerde vergade- ring van 4000 pers. een groote rede, waarin hij wees op de noodzakelijkheid van de bevor- dering der cultureele o-ntwikkelin-g d-er U. S. S. R. Ook in andere steden werden dergelijkc herdenkingsbijeenkomsten gehouden. Naar uit Moskou wordt gemeld, worden in ver-band met- de herdemking van den sterfdag van Lenin tal van herinneringen aan diens leven gep-ubliceerd. De ,„Prawda" brengt nieuwe uittreksels uit zijn geschriften over den werel-doorlog, geschreven in het jaar 1916, welke tot dusverre nog niet werden ge- pu-bliceerd. Ook de wed-uwe van Lenin heeft enkele van haar herinneringen het licht doen zien. OOSTENRIJK. DE WAPENSMOKKELARIJ NAAR HONGARIJE. H-'et agentschap Radio spreekt tegen dat Roemcnie uitstel gevraagd heeft vc-or aanslui- tin-g bij den stap der Kleine Entente over de wapensmokkelarij naar Hongarije, die op het dcuan-.station Szent Go-thend is ontdekt. De formule voor een gezamenlijke int-erventi-e is reeds vastgesteld; er word't all-een nog over bizonderhed-en onderhandeld. Bevoegde kringen achten het incident van Szent Gothard tusschm Oostenrijk en Hon garije voorgocd gesloten. THALMANN TE WEENEN. Uit het land gezet. Op een vergadering van den Bond van Roode Frontstrijders te Wecn-en sprak Zon- d-agmiddag de D-uitsche commun-istische rijks- dagafgevaardigde Thalmanu, die scherpe cri- tiek op de Ocstenrijksche regeering uitoefen- de. Onmiddellijk na de vergadering werd1 hij bij de politie ont'boden en werd hem v-er- zccht onmiddellijk het land te verlaten. Thalmann is Zondagavon-d uit Weenen ver- trokken. KO-RTE BERICHTEN. Van de bij de hoogovenontploffing te Voel-klingen in het Saarge-bied gewonden zijn gisteren nog drie gestorven, zooda-t het aan tal slach'toffers thans 13 bedraagt. (Wij maakten van deze ontploffing vorige week onder korte berichten melding.) Bij Tarragona in N.-O. Spa-nje is een Fransch passagiersvliegtuig in brand gevlo- gen en gevallen. Twee passa-giers zijn ge dood. De bestuurder is zwaar gekwetst en vier andere passagiers zijn lichter gewond. Het toestel is vernield. Te New York is, 70 jaar oud, ovei I&den gen-eraal-majoor George Washington Goethals, de hoofdingenieur bij het aanleg- gen van het Panamakanaai en de eerste ei- viele gouverneur van de kanaalzone. Een der beide jonge mannen die ver leden jaar d-en burgemeester van Lodz, Cy-narski, bij het verlaten zijn-er woning door revclverschoten gedood hebben, is gister door de juryrechtbank te Lodz tot d-en dood door den st-rop veroordeeid. Het proces te gen dem tweeden wordt volgend-e week ge houden. Gisteren is in Engela-nd weer een viieg- officier verongelukt, thans te Suffolk; hij was opgestegen om een nieuw type machine, ge- bouw-d voor bet ontwikk-elen van zeer groote snelhed-en, te probeeren. Het Nationale Theater te Novisad is geheel afgebrand. Er zijn geen slachtoffers, maar de schade beloopt eenige millioenen dinars. In de buurt van Hannover schijnt een typhus-epidemie te zijn uitgebroken. Het W. B. meld-t althans, dat t-e Duingen in het district Al-feld vier nieuwe typhuslijders in bet ziekenhuis zijn op-genomen Het totaal aantal typhuslijders bedraagt thans 22; er is een persoon aan de- typhus gestorven. De Senaat der V S. heeft dezer dagen iets wat tot dusver nimmer is gebeurd toelating gew-eigerd aan een ge-kozen sena tor, Frank Smith van Illinois, op grond dat hij zijn zetel gekocht had voor een bedrag van, in Nederla-ndsch g-eld, 1.200.000 gulden. Met 61 tegen 23 stemmen (de meerderheid- bestond zoowel uit democraten als uit re- publi-keinen) besiiste de Senaat in dezen zin EEN HELDHAFTIGE LANDLOOPER. Een landlouper was dezer dagen op weg naar Sheffield om werk te zoeken. Bij den tunnel van Hattersley na-bij Mottram hoorde hij geroep van jongens op de spoorbaan; hij zag een der jongens om hulp roepend, mid den tusschen de rails staan. Bij het overste- ken van de baan was een der voeten van den knaap beklemd geraakt tusschen een dwars- ligger en een s-talen stang van een sein. Er was niets in de omgeving te vinden om den stang mee te verwijderen. De landlouper maakte de schoenveters van den jongen los, maar deze was niet in staat zijn voet vrij te krijgen. Aan het andere eind van den tunnel klonk het fluiten van een trein, die m-et een snelheid van 96 K.M. per uur naderde. Een laatste oorring cum den jongen te bevriiden. van 20 tot en met 29 Januari a.8. en yerzuim vooral niet de Inlichtingen omtrent dit wereldbeiroemda 31 merk dagelyks aan stand No., 156 door de Agenten: A. DAJW Co., Altkmaar. misl-ukte. De landlouper draaide daarop den voet van d-en jongen om en deed hem plat op de spoorbaan liggen en om hem moed te •geven leg-de hij zich naast hem neer. Nauwe- lij-ks lag het tw-eetal tusschen de rails of de trein reed over hen heen. Enkele oogenblik- ken later sto-nden beiden ongedeeid op en slaagde men er in d-enknaap te bevrij-den. De bewon-ers van Mottram onthaalden den moe- digen landlouper, weenend omhelsde de moe- d-er van den jongen hem en er werd een inza- meling voor hem gehou-den. Hij weigerde zijn naam te no-emen en verdween. Het eenige wat men van hem weet is, dat hij te Sheffield thuis ho-ort. EEN STIERENGEVECHT OP STRAAT. Zondagmiddag ontsnapte te Madrid een jonge sti-er uit een corridor en rende de straat op, waar riij een onbeschrijfelijke paniek ont- k-etende. Drie personen werden omvergeloo- pen, het werd en algemeen Sauve qui peut In de Avenida Grand-ia wan-delde een bekend! matador met vrouw en drie kinderen, die toen hij het dier zag aankomen, direct zijn bverfas uittrok, en ongewapend den stier tegemoet liep. Hij zwaaide de jas op dezelfde wijze als den rooden mantel in de arena en de stier liet zich afleiden en trachtte zijn nieuwen tegen- stand-er te lijf te gaan. Door ges-ch-ikt uitwij- ken bleef de matador niet alleen ongedeerd, maar eenige bereden agenten die genaderc waren om het dier met revolverschoten af te maken, borgen hun wapens op, en toen het dier ein-delijk doodvermoeid was door de tel- kens mislukte pogingen van den matador op op de horens te krijgen, gelukte het zelfs hem te vangen en weer naar zijn arena terug te bren-gen. DE HEDENDAAGSCHE JEUGD. Een droevige verzuchting. Naar aanleiding van de vrijspraak, door het Assisenhof te Aix-en-Provincie, van de 20-jarige stud-ente Alba Bianchi, die haar minnaar, een jeugdig leeraar in de wijsbe- geerte, doodschoot, sehrijft de la Fouchardiere in de ,,0-euvre" een bitter stukje over de hui dige opkomende generatie, die "hij- beschul-digt. maar tegelijkertijd ook veron-tschuldigt. Hij zegt: Wanneer men tegenwoordig een lijk vin-dt, dan moet men in de buurt naar een 19- jarigen jongen man zoeken; en wanneer men den jongen man van 19 jaar heeft gevonden-, dan kan men het hem niet kwalijk nem-en, o-m- dat hij behoort to-t de generatie, die opgeof- ferd- is, tot die generatie, welke bewust- is ge worden tijdens de gruwelijke chauchemar vat den oorlog, welker geest zich heeft gevonnd in een sfeer van onmenchelijke wre-edheid, verp-est bovendi-en door hypo-critisch medeliji den Deze jeugdige lieden hebben den geui van bloed opgesnoven, zij hebben het ken- merk van het beest gekregen; een opvoeding, uit kunstmatigheid en leugens opgebouwd; heeft hen onder d-en indfuk gelaten dat he gebaar van den dood, als het niet hel-dhaftig is, als een banaal gebaar zou kunnen wor den beschouwd1. EEN INBREKER DIE NIET STEELT. Er loop-t op het oogenblik te Berlijn een man rond, die of een grappenmaker is, of sterk onder den invloed van een psychischen dwang staat. Hij- pleegt inbraken in wonin- gen, wandelt door de vextrekken en steel! niets. Hij drong o.a, een arbeiderswon-ing ban- nen -door met een looper de deur te openen en de veiligheidsiketting door te knippen. De be. woners lagen in diepen slaap, hoorden niets en constateerden eerst des morgen, dat zij be- zoek hadden gehad, doch dat er niets werd vermist. Een andermaal in de woning eenei wed-uwe yertoev-ende, stiet de nachtelijke be- zoeker bij ongeluk tegen den gasmeter, waar- door de bewoonster ontwaakte. Zij behoorde hem over d-e gang loopen, wilde het electri- sche licht aansteken, maar bespeurde, dat de stoppen uit het sehakel-bord waren verwijderd. De inbreker was intusschen al weer verdwe- nen ook di'tmaal was hij eerlij-k gebleven. SCHIJNTERECHTSTELLING. Zaterdagmorgen, om 11 uur, vond op de Groote Markt te Antw-erpen een scliouwspel plaats, dat de voorbijgangers deed stilstaan. Er w-erd tot het ter docvi bretLaep van AARSCHE COURANT.

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 1