Aid. Kleeding op Maat. L FRANKENBERG, ALKlflflflR. T eiegrammeii AMSSTESSIt AMSfBE B EUR Si m. HET WITTE HUIS. NIEUWSTE STOFFEN. MODELLED TOODttNGEVEDD. Prima aiwarking. Provincfaal nfeuws BROEK OP LANGENDIJK. Maandag j.l. werd' des namiddags 2 irnr tie 25ste jaar vergadering gehouden door de iTuimbouwvereenigiag „De Groente-cultuur" Sn het cate van den neer J. de Boer. De voorz. H. Glas opende de vergadering en memoreerde eerstens dat het hem een voorrecht was deze vergadering te mogen Jeiden, maar dat hij tevens met gemengde ge- voelens ter vergadering is gekomen. Hij ge- dacht hierbii aan het heengaan van wijlen den heer J. Mouwens, die zoo'n groote plaats innam in de vereeniging en zooveel voor haar iheeft gedaan. Vanaf de oprichting is door hem een lei- dende positie ingenomen. Met weemoed zien wij op de ledige plaats, maar zijn tijd was gekomen en hij was bereid te sterven. Omdat de overledene zulk een leidende po sitie had ingenomen in ons vereenigdngsleven meende het bestuur zoo kort na het overlijden geen feestvergadering te mogen houden tot herdenking van het 25-jarig bestaan. Was aanvankelijk de datum der herdenking be- paald op 27 Oct. 1927, waarop het 25 jaar geleden was dat „de Groente-Cultmrr" werd opgericht, later werd om bovenvermelde re- denen dat verschoven tot de jaarvergadering, -welke nu gehouden wordt, terwijt we van- avond in feestvergadering bijeen komen om in gezellig samenzijn dezen avond door te brengen. Verder werd door spr. een overzicht gegeven van den toestand in het bedrijf, ter wiji tevens nog dank werd gebracht aan de ijscommissie voor het open houden der vaart dezen winter, hetwelk bevorderiijk was voor de vlugge verlading onzer producten. Uit net jaarverslag bleek dat er 2 vergade- ringen en 6 bestuursvergaderingen zijn ge houden, waarvan 1 met aanwezigheid van den burgemeester, welke wenschte te spreken over de mogelijkheid om tot mogelijke oprich ting te geraken van een lagere landbouw- ischool. Door den burgemeester waren verschallen- de inlichtingen ingewonnen, zoodat men eenigszins op de hoogte werd bebracht van de werkwijze dezer school. Deze school zou dan bestaan in een 4-jarige cursus. Het le jaar moeten de leerlingen 40 weken 2 dagen het 2e jaar 40 weken 1 dag en het 3e en 4e jaar 30 weken 1 dag deze school bezoeken, terwijt het aantal leerlingen minstens 20 moest zijn. De burgemeester achte het van zeer groot belang voor deze streek, ook met het oog op de -nieuwe cultures. Het 1/10 pCt. De omzet heeft per maand bedragen: Dec. 1926 f 43.85, Jan. 1927 42.64, Febr. 63.05, Maart f 82.75, April f 48.14, Mei f 3.23, Juni 184.72, Juli f 99.23, Augustus 20.30, Sept. 53 October f 46.54 en Nov. f 44.89. Bij monde van den heer C. Wit Jz. werd medegedeeld dat de boeken en bescheiden in de beste orde zijn bevonden. De voorzitter brengt den penningmeester dank en drukt er zijn spijt over uit, dat de penningmeester heengaat, daar hij iemand was, die steeds met nauwgezetheid zijn func- tie waarnam. Hierna werd door den heer C. Slot Kz. rapport uitgebracht vanwege de wortelzaad- commissie. Spr. bracht dank aan de leden, dat zij niet openlijk hun verontwaardiging hebben doen blijken dat het gekamd zaad het vorige jaar geleverd, niet voldeed aan soort en kiemkracht. Het soort was bij den handel nog wel ge- wild om hun zwaarte, maar het te dun staan bleef een strop. Het soort Amsterdamsche bak voldeed goed voor het veredelen van den wortel. De kiemkracht van het nieuwe zaad is best. Kiem-energie is ons niet bek-end. De voorzitter dankte de heer Slot voor zijn rapport, waarop door den heer P. Glas -de wenschelijkheid werd betoogt, om, in verband met het rapport het zaad eerst te laten onder- zoeken te Wageningen of het ook voldoende kiemkracht en kicmenergie bezit voor het af- gegeven wordt. Werd besloten hieraan gevolg te geven. Door den heer P. Glas werd vervolgens verslag uitgebracht van de commissie tot on derzoek en bestrijding van plantenziekte. Spr. memoreerd eerstens dat het hem leed deed verslag te moeten uitbrengen, daar dit altijd geschiedde door wijlen den heer J. Bouwens. Spr. herdacht den overledene in dankbaarheid daar hij steeds veel, vooral wat het practische dcel der werkzaamheden be- treft, als goed vertegenwoordiger van onze commissie bij het bestuur onzer vereeniging de zaken te bepleiten, die hij alleen tot een goed einde wist te brengen. Laten wij den heer Bouwens steeds in dank herdenken voor zijn werk op dit terrein verricht. Spr. wees dan vef der op de zeer vele in de laatste jaren gevonden bestrijdings-middelen bij ziekte in aardappelen. De gewone aardap- pelziekfe, de onderzeeers, bladrol, het blauw worden van de knol inwenddg, de rhizoctonia, enz., zijn ziekten die practisch ten voile be- streden kunnen worden. Bij vele andere ge- wassen, welke hier nog niet geteeld worden, kennen wij dergelijke gunstige bestrijding. Dat dit bij onze kool helaas nog niet gezegd kan worden, is te betreuren. Zeer jammer worden onze koolgewassen door juist zulke moeilijke te bestrijden ziekten en insecten be- zocht, maar niettemin blijft men zoeken naar bestrijdingsmiddelen, zooals dit jaar door de commissie geprobeerd is een bestrijdingsmid- del te vinden tegen de vallers in de sluitkool en draaihartigheid in de bloemkool. Als middel tegen de kallers werd op ver schillende wijzen onsmetting van het kool- zaal toegepast, door middel van Germisan- oplossing. De resultaten zijn deze, dat men tot de conclusie kwam, dat niet al het kool- zaad steeds met de ziektezwam besmet is, dat evengoed toch ontsmet werd. Vandaar verkreeg men zulke tegensrijdige resultaten. Tevens heeft men opgemerkt dat het kwaad niet alleen zit in het zaad, maar ook in den grand. Door middel van naphtaline heeft men ook middelen beproeft tegen de draaihartigheid. De uitkomsten zijn niet be- paald ongunstig, doch men zal trachtcn dit jaar een nieuw middel te probeeren, waar meer verwachting van gekoesterd wordt. In totaal zijn 52 adviezen alhier verstrekt, betreffende aardappel-ontsmetting van subli- maat, zaadontsmetting voor vallers, het ma- ken van Bordeausche pap en vlooienbestrij- ding op plantenbanen. Door den voorzitter werd dsank gebracht aan den heer Glas en werd tevens mededee- Hiryg gedaaa dat her bestrijding der onkoeteo. f weTke gemaakt worden door de commissie, nog nrets posltiels was geschfed, net bestuur Groentecultuur 15 voor zijn rekening neemt. De heer S. Wagenaar vroeg in verband met het uitgebradhte rapport of er ook een middel bestaat tot bestrijdin gder blauwplt- ten. Door den heer Glas werd geantwoord dat deze kwaal voorn. zat in de bemesting. Ook zijn in deze proeven genoemen met de be- kende kxingerigheid in de aardappelen door den heer Lindeboom, hoofd van het kali-syn dic a al welke het gebrek toeschreef aan een tekor gebruik van voedingsstof. Een tekort gebruik aan kali. Spr. zeide daarentegen dat zulks niet op gaat, daar hier veel kali wordt gebruikt. Spr. is van meening dat de vorm en de juiste wijze van het gebruik van kali een groote factor is. Hij beveelt dan ook aan voor land waar veel aardappelen op verbouwd worden met paten tkali te bemesten daar dit op den duur veel beter resultaat zal afwerpen. Tevens beveelde spr. aan om in samenwer- 'king met Zuid-Scharwoude gezamentlijk over te gaan tot het verdelgen van ratten. Door den heer S. de Boer, voorzitter der Tuinbouwverrai. te Zuid-Soharwoude, werd in deze nog meegedeeld, dat men in de banne Zuid-Scharwoude beste resultaten heeft ge- had. Terw-1 de helft der onkosten gedragen werden door de L. G. C. Daar de draagtijd der ratten in Maart be- gint, wacht men tot de ratten loopen, terwiji mooie kalme avonden uitgezocht worden, voor het leggen van het brood gedrenkt in het serum. i5e kosten komen op 60.terwiji verschillende commissie gevormd worden, welke ieder een afdeeling vormen ter verdel- ging van het ongedierte. Terwiji in Mei, dat nog eens gebeurd om tot goede resultaten te komen. Daar het bestuur symphatiek staat tegen- over de rattenverdelging werd machtiging der vergadering gevraagd, welke met applaus hierop antwoordde. Bij de verkiezing van een bestuurshd, af- tredende de heer Jac. Dirkmaat Az., welke niet herkiesbaar was, werd na 2 vrije stem- mingen en gehouden herstemmne tusschen de heeren C. de Groot en C. Wit, laatstgenoemde gekozen als bestuurslid. Bij de verkiezing van een bestuurslid voor de L. G. C., aftredend de heer H. Glas, werd deze met groote meerderherd van steminen herkozen. Msdedeeling werd gedaan dat er m het bestuur over gesproken was, dat er zooveel aanvraag kwam tot toelating van jonge le den. Het bestuur heeft gemeend een afwaeh- tende houding te moeten aannemen, daar zij van gedachte is dat het gevaarlijk is om de verantwoordelijkheid en besluiten welke ter vergadering gencmen worden door die jon- gere menschen nog niet zoo wordt gevoeld. Wellicht dat op een volgende vergadering door het bestuur met een concreet voorstel gekomen wordt. Verder werd medegedeeld dat wat de man- denaankop betreft al ingeschreven is voor 1070 manden, terwiji de gelegenbeid nog open staat o zich nog op te geven voor meer bestelling. Bij punt varia werd door den her P. Tim- merman als voorzitter der ijscommissie dank uitgebracht aan 'de leden en commissie voor de trouwe plichtsbetrachting dezen winter betoond. Tevens werd nog medege deeld, dat de vereeniging 28'bijlen, 28 ha- ken, 11 kloeten en 9 stel planken bezit. Verder zou spr. gaarne zien, dat het be stuur machtiging verkreeg om over te gaan tot het aanschaffen Van dreggen voor iedere commissie een. Werd alzoo besloten. De heer C. Slot zou gaarne het oordeel wiflen hooren van bouwers, welke worte- len telen, wat of het resultaat der sorteering is. Of deze regeling bevalt of niet. De meeningen hierover liepen nog al uit- een, er waren er, die de gedachte toegedaan waren, dat ze wel voldeed, terwiji anderen daarentegen de speling, welke bestaat, zijnde 2 pCt., te klein vonden, terwiji weer ande ren van meening waren, dat de keurmeester hier een middenweg moest bewandelen en de speling niet zoo streng handhaven. Door den heer S. de Boer werd betoogd, dat de vraag meer naar voren moest komen, is het noodig en nuttig, dat de sorteering doorgevoerd wordt. Zou het bevorderiijk zijn voor den verkoop, wanneer de kleine wortelen er door blijven. De gedachte, die naar voren gebracht wordt, al zou het on- mogelijk zijn in de toekomst Friesche worte len te bouwen, wanneer de sorteering zoo als nu wordt toegepast, is niet waar. Men moet niet vergeten, zegt spr., dat de Friesche wortel na den oorlog een roofbouw gewor- den is. En dat er niet voldoende gewied werd. En daar moet de hand aan gehouden worden, want zulks is niet bevorderiijk voor de handel en het is voor den prijs van groot belang. Eveneens heeft het geld gekost, dat onze wortel, welke veel lekkerden is dan op andere plaatsen, zoo slordig werd afge- leverd. Schoone wortelen geeft geld en is voor ons product de sorteering mede reclame. Evenals voor onze uien en kool, we houden dat vast. Verder was door het bestuur wederom be sloten een tuinbouweursus te houden, welke werd opgericht met 27 cursisten. Als hoofd werd anagesteld de heer J. Timmer, van Be- verwijk, en als onderwijzer de heer P. Glasi, van Broek op Langendijk. Tevens is ook weer gehouden de gezamentlijke aankoop van manden. 680 Stuks werden aanbesteed voor 74 cent per stuk, welke zeer goed voldedena Van de Prov. Comm. was ontvangen 314 pond tusschensoort reuzenzaad, hetwelk on- der de leden is verloot. Van de VA pond Kortbeen reuzenzaad zijn 10 onsen verdeeld, zoodat nog 2y2 ons over is. Drie leden zijn de vereeniging door den dood ontvallen, 4 vertrokken en 5 nieuwe ingeschreven, alzoo een achteruitgang van 2 leden. De vereeniging telt thans 198 leden. Door den "heer Ooijevaar werd naar aan- leiding van de besturusvergadering met de burgemeester gevraagd naar de resultaten, betreffende de oprichting der landbouw- school. De voorzitter decide mede, dat in dezen stond wel sympathiek tegenover deze ge dachte wanneer bleek dat bij de doorvoering van het 7e leerjaar onze kinderen in de Elaats daarvoor dan op de Tuinbouwschool onden komen, maar dat schijnt niet te gaan. Alzoo wordt met de doorvoering van een Tuinbouwschool nog geen voortgang ge maakt. Uit het verslag van den penningmeester bleek dat de inkotnsten hadden bedragen 1069.22, waafvan 733.26 ontvangen van den Betaalmeester als zijnde het 1/10 pCt. van den omzet. De uitgaven bedroegen 1016.48, saldo 52.74. Op de Spaarbank 1980.57, alzoo bezit op 1 Januari 1928 2033.31. Het bezit op 1 Januari 1927 was 1641.26. De resultaten hiervan hebben uitgemaakt dat de kleine producten hiervan wel geld waard zijn. En dat is met de wortelen even- zoo. Het kan wel eens gebeuren in de toe komst, dat ze evenwel zoo nog niet meer op- brengen dan de groote wortelen. Er zal een statistiek opgemaakt worden van Noord-Scharwoude (waar de sorteering niet is doorgevoerd) en Broek, waardoor uit gemaakt zal worden of er prijsverschil be staat dat in Broek door elkaar de markt 0.50 per 100 Kg. hoogter staat dan ni Nd.- Scharwoude. Wat betreft de 2 pCt. speling achtte spr. dat het wel voldoende zal wezen in de toe komst. Door den heer C. Wit werd gevraagd of het ook mogelijk zou zijn dat de politic toe- gelaten werd op de feestvergadering. Daar deze veel werk doen voor de bouwers om de hengelaars van het land te houden. Spr. zou zulks dan beschouwen als dank voor hetgeen door hen in dezen is verricht. Door den heer S. Wagenaar werd de ge dachte naar voren gebracht betreffende de aanneming van jonge leden, deze adspirant- leden te doen worden. De heer K. Huibers wenschte wel dat er met ijs een 2e gleuf gehakt werd, daar er met Zuidenwind geen doorkomen aan is achtcr het Grafje. De heer P. Timmerman decide mee, dat op de ijs-commissie het idee naar voren was ge bracht doortrekking der gleuf achter de dub- bele buurt om, dan zou men geen last meer van de schotsen ijs op het Grafje hebben. De ze gedachte zal door het bestuur in overwe- ging worden genomen, hoe in deze te hande- len. Jb. Glas Abz. zoo gaarne zien dat de boete welke er dezen zomer uitgekeerd zijn met de aardappelen, niet zoo zwaar werden toege past. Spr. zou liever zien, dat hij afgeschaft werd en daarvoor in de plaats kwam alleen het overzoeken, daar dit toch ook al een groot ongerief is voor de betrokken bouwer, gezien de drukte in zijn bedrijf. Want zegt spr., het is haast onmogelijk dat iemand met een fijne akker aardappelen aan de sorte.ering kan vol- doen. Het staat dan ook lang niet altijd vast, dat hier moedwil in het spel is. Hij zou dan ook gaarne zien dat een commissie van 3 le den benoemd werd om die gevallen te regelen S. Wagenaar heef het zelf bij de hand ge had en is van gedachte dat hij in dezen te zwaar is gestraft. Hij kreeg op 100 een boete van 20. Er dat is het ergsie niet zei de spr. maar van die 20 komt de helft te redo in de kas van Koophandel. Dat vindt spr. niet goed. Daar de koopman de partij evengoed al een 1 of 1.50 goedkooper koopt ter veiling. De voorzitter zeide dat het een moeilijk punt is, als wij daarin komen, we hadden het voorredht dat we onze aardappelen er vroeg uit konden rooien. Nu is het zoo dat men aan het spoor veel moest verzoeken, en zulks was noodzakelijk daar de partijen moesten voldaan aan het U. C B. merk. In het bestuur is deze aangleegenheid ook besproeken en voelde er veel voor dat de be treffende boete's ook niet in de kas der koop man zouden vloeien Ook was besproken de partijen welke afwijken, waarbij tevens geen bedrog in het spel is. Zat rekening mee wor den gehouden hoe in dezen een oplossing te vinden. T. Huiberts vond de corsteering erg moei lijk en wenschte in het midden der vergade ring te leggen, om de kleine partijtjes bij een pikenier te brengen en deze op een dag te veilen, hetwelk volgens spr. beter is voor de handel Door den heer C. Slot als oud-keurmeester werd nog naar voren gebracht, dat het zoo onaangenaam is, dat een keurmeester zich aan geen vast oorfdeel kan houden. De spe> ling is gevaarlijk voor deze. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de voorzrter met enkele woorden van dank aan leden, veilingleider, betaalmeester en pers voor hun aanwezigheid, de vergadering, ter wiji nog mededeeling gedaan werd, dat de ge- noodigden alien werden verwacht des avonds te 7 ur, tot bijwoning der feestvergadering ter herdenking van het 25-jarig bestaan. (Ongecorrigeerd). (UedeeUeluk zetorngeerd.) HET SPOORWEGONGEVAL TE ZANDVOORT. ZANDVOORT, 25 Jan. De heer Boelen, die wegens een schouderfractuur bij het ongeluk te Zandvoort in de Mariastich- ting te Haarlem moest worden opgeno- men, heeft deze inrichting kunnen ver- laten, maar blijft nog onder behandeling van den dokter. ZEDENMISDRIJF. LEIDEN, 25 Jan. De recherche heeft aangehouden de 22-jarige W. S. en de 31-jarige J. J. F. A. V., beiden wonende te Leiden, verdacht van het plegen van onzedelijke handelingen met een vrij groot aantal minderjarige kinderen. Beide verdachten zijn recidivisten. De arrestatie van J. V. werd door de Leidscbe recherche in Den Haag verricht EEN GRIEZEL1GE VONDST. AMSTERDAM, 25 Jan. Het parket hier ter stede is naar de Tel. meldt, gistermid- dag, vergezeld van den politiedeskundige Van Ledden Hulsebosch, naar Bussum gegaan, omdat daar een griezelige vondst gedaan was. In de nabijheid van het onlangs ge- bouwde viaduct, was terzijde van den weg aangetroffen het gedeeltelijk ver- koolde lijk van een vrouw. Uit het onderzoek bleek, dat naast het lift em fieschje lag, waarin zicfa benzine had bevonden. Ook werd een gedeeltelijk I gevuld lucifersdoosje alsmed e algestreken uicifers aangetroffen. De kleeding van de vrouw, die naar schatting 30 jaar moet zijn, was met ben zine doordrenkt, en de brandwonden wa ren aan de voorzijde van het lichaam het hevigst. Daar zelfmoord niet uitgesloten geacht mag worden, doch tevens geenszins vast- staat, dat misdrijf van anderen in het spel is, wordt een uitgebreid onderzoek inge- steld. Het lijk is in beslag genomen. Verschil lende personen zullen worden gehoord. HEISTELLING OMGEVALLEN. DELFT, 24 Jan. Alhier is heden een heistelling, die gebruikt wordt bij den brug- gebouw aan de Poortlandlaan-Oostsingel, doordat een draad brak, ongevallen. Een arbeider en een 10-jarig meisje werden licht gewond. IN HET IJS. LEMM'ER, 25 Jan. Op vrij verren af- stand van de haven van Lemmer in de riehting Volenhoven zi-t de salonboot „Friesland" van de Holland-Friesland- Groningen-lijn, op reis van Amsterdam naar Lemmer, met de noodvlag op in het ijs bekneld. De salonboot „Holland" is van hier vertrokken om assistentie te ver- leenen. DE WAPENSMOKKELARIJ TE NANKING. BERLIJN, 25 Jan. De Duitsche bladen toonen zich zeer verrast over de actie de!" regeering van Nanking tegen eenige Duit sche firma's, die beschuldigd worden van wap-nsmokkelarij ten behoeve van Maar- schalk Tsjang Tso Lin. Er wordt aan her- inner-d, dat de Rijksregeering niet toestaat dat wapenma-teriaal uit Duitschland naar China wordt geexporteerd. Rijksminister Stresemann heeft gisterenavond een verkla- ring van gelijke strelcking afgelegd. DE STR1JD IN NICARAGUA. NEW-YORK, 25 Jan. Uit Managua wordt gemeld, dat de Amerikaansche troe- pen het laatste bolwerk van den opstandi- gen generaal hebben veroverd. DE ARCHIEVEN VAN BERING. MOSKOU, 25 Jan. De archieven van d< bekende ontdekkingsreiziger Bering, be- trekking h-ebbende op zijn tweede expedi te van 1736, zijn te Irkoetsk teruggevon- den. DE GRIEKSCHE OORLOGSSCHULDEN. ATHENE, 25 Jan. Een wetsontwerp is ingediend. regelen de de goedk-euring van de overeenkomst inzak-e d-e oorlogsschul- den met Amerika. EEN VAN DE DOLLY-SISTERS LA AT DE BANK VAN MONTE CARLO SPRINGEN. MONTE CARLO, 25 Jan. Een van de beroemde Dolly-Sisters, Rosy, die te Monte Carlo vertoeft, heeft gisteravond de bank doen springen. Haar vader was verplicht een koffer te koopen, om de door zijn dochter gewonnep bankbiljetten te kunnen meenemen. EEN EN TWINTIG GEVAN'GENEN ONTSNAPT. NEW YORK, 25 Jan. Uit de gevange* nis Detroit zijn gister 21 gevangenen ont- snapt. Zij slaagden er in, zonder dat zulks bemerict werd, een gat in den muur te ma- ken. De bewakers hebben van de ontsoap- ping niets bemerkt. EEN CYCLOON. NEW YORK, 25 Jan. Boven Kentucky en Fennesy heeft een cycloon gewoed. Velf steden hebben ernstig schade geleden. Dt daken van de huizen werden weggeslagen. Er zijn eenige slachtoffers. De verbindin- gen tusschen vele steden zijn verbroken Het ernstigst werd getroffen de stat Nashville waar het electriciteitsbedriji werd verstoord. van 25 Januari 1928. Op^ave van Noordhollandsch Landbouwcrediat. Koers van heden t< Vorige pl.m. pl.m Koers pl.m pLm. 3371-f U. S. tl.OEdl - A Lit HAAR, SCHRIJFMACHINES in huur en huurkoop. REPARATIE-INRICHTING. STAATSLEENINGEN. 6 Nederl. 1923 A 5 1919 t BANK-INSTELLiNGEN. Kol. Bank .i- i a Indische Bank Handel Mpij Cert, v. 1000 Resc. INDUSTR. OND. B1NNENL. Centr. Suiker Aand. i i Holl. Kunstzijde Jurgens Gew. Aand. i A. B C. Maekubee i Nederl. Kunstzijde Philips Gloeilampen Gem. Bezit t t INDUSTR. AAND. BUITENL, Anaconda Steel comm. Zweedsche Lucifers SUIKER MAATSCH. H. V, A. Java Cultuur Cult. Vorstenl. Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Redjang Lebong i PETROLEUM. Dordtscbe Petr. Gee. Holl. Olie Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubber Bandar Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Lampong Sum. Rubber Rotterd. Tapanoeli Serbadjadi Silau Wai Sum Rubber Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Gem. Eig Scheepvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederland Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot Niev. Goudriaan Rotterd. Llyod SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm. Marine pref TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah Deli Batavia AMERIKA. Southern Rails Union Pacific Wabash 1.30 1.45 2.— 2.15 100 -w 1021/4 269 271 177 176 178 174 173* 173* 1751/4 174* 175 -• 1017/g 164 165*-J 165J-7* 167-8 2571/3 IO21/4 100 IOOI/4 IO21/4 127 127* 1271/a 127^-8 422 422* 422* 423^-4 587* 588 5831/4 582V4 581-2* 581J 112* 1483/4 149* 8023/4 798 798-9 798-9 400 -er 1793/4 1791/4 159 158 1231/4 124 143 T* - 311 310 199* 3373/4 337* 3163/4 3153/4 315-6 3151-1 2333/4 233 256 250 446* 447J 220 165 327 153 351 350^ 1811/.-, 17|-8 873/4 87* 88 853/4 85* 86 1931/4 196 195|-8 195* 226* 95 70 /Z 134 180* 59/i« 5* 43 431/4 274 272 271 U 469* 469 469* 510 508 508* 509 576 580 5823/4 142 143* 189 189 651% '5* PROLONGAT1E vorige k rs 41/4 pCt., heden 4 pCt. W1SSELKOERSEN AMSTERDAM. Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch. 100 Kopenhagen Stockholm Oslo New-York NIET OFFICIEEL. Italie Vorige koers 12.085/is 59.08 9.74* 34.54 47.74 34.95 66.37* 66.524 65.97* 2.477/8 13.12 Koers op heden 3 uur 12.083/8 59.10 9.74* 34.54 47.75 34.95 66.40 66.55 65.95 2.47%

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 8