ALCMAR1AI - HOLLANDIAI I Stadsaiieajws BmnenNanci Tooneel. Inggazontfen Piia!^ktbep§©litew DIENSTPLTCHT. Bekendmaking van uUspraken in zake vrijstelUng. De BURGEMEESTER van ALKMAAR Prengt tec algemeene kennis, dat omtrent de aanvrage om vrijsteHing van den dienst- plicht wegens persoonlijke onmisbaarheid betreffende den hieronder genoemden per- soon, de uitspraak is geschied, achter zijn maam vermeld: JAN PHILIPPO, lichting 1926 Uitspraak: Voor twee jaar vrijgesteld Tegen deze uitspraak kan binnen TIEN DAGEN na den dag dezer bekendmaking in beroep worden gele omen door: a den ingeschrevene; wien de uitspraak geldt, oi door diens wettigen vertegen- woordiger; b door elk der overige voor deze gemeente voor dezelfde lichting ingeschreven per- sonen of door diens wettigen vertegen- woordiger. Het verzoekschrift, daartoe aan de komn- gin te richten, moet met redenen zijn om- kleed en worden ingediend bij den Burge meester, ter secretarie dezer gemeente, afdee- ling Militaire Zaken, die voor de doorzen- ding zorgt. Alkmaar, 27 Januari 1928. De Burgemeester voornoemd, WENDELAAR. Alkmaar feit mede VOOR DE SLACHTOFFERS VAN MAAS EN WAAL Wij ontvingen nog een bedrag van f 27 voor de slachtoffers van Maas en Waal, wellc bedrag is ingezameld bij een verloting, ge houden op een gezellige bijeenkoinst van de \Ver. Algemeen Belang te Petten. Onzen hartelijken dank hiervoor. Wij zullen het aan het Comite-Ketelaar overdragen. HET JUBILEUM VAN ME J. GUURTJE BARKER. De Nederl. Vereeniging van Huisvrouwen fieeft gisteren een medaille met oorkonde uit- gereikt aan mej. Guurtje Bakker, die 25 jaar fangs de huishouding heeft waargenomen voor den heer de Groot, Emmastraat 91. Een lid van het hoofdbestuur, mevrouw Aukes-Timmer, heeft de jubilaresse gehul- digd namens het hoofdbestuur en de presi- dente van de afd. Alkmaar met een bloemen- hulde namens de afd. Alkmaar. Beide spreek- sters getuigden van de groote waardeering, ide de vereeniging koestert voor dergelijke feiten van trouw en toewijding. Ook de heer de Groot had niet alleen gelukwenschen in ontvangst te nemen, maar werd ook gehul- digd voor de voorbeeldige plaats die hij aan mej. Bakker in zijn huis heeft afgestaan. Mogen beide voorbeelden door velen worden gevolgd. Het was voor de jubilaresse een on- vergetelijke dag en voor de afd een groot genoegen dit heuglijke te mogen gedenken. EEN JUBILEUM. Zaterdag 4 Februari herdenkt de heer J. Habbe alhier den dag, dat hij zich hier ter stede voor 25 jaar als aannemer van sloop- werken heeft gevestigd. In die kwart eeuw zijn heel wat oude Alkmaarsche gebouwen onder zijn handen verdwenen, al was het ge- lukkig om voor nieuwe en moderne scheppin gen plaats te maken. De jubilaris is in het klein begonnen en heeft thans een groote opslagplaats aan de Kabelstraat en het Baanpad. Wei een bewijs, dat ook voor slooperswerk in dezen tijd heel wat meer te doen valt dan vroeger. Trouwens, de jubilaris heeft door ingespan- nen arbeid en goed zaken-inzicht niets nage- laten zijn bedrijf tot den tegenwoordigen om- vang op te werken. Het zal hem op zijn feestdag zeker met aan belangstelling ontbreken. OPLEIDING TOT OFFICIER. De hierna vermelde dienstplichtigen, uit het Regiments-District Alkmaar, zijn bestemd vor de opleiding tot VerlofsofficierA. Th. A. Mulder, S. J. Ruiter, H. Schuurman, J. Boon, W. de Gast, N. J. van Meurs, D. L. Tollenaar, D. van der Veen, P. J. J. Hilbrand, R. Middelkamp, J. Ch. Fabius, W. L. Fijn van Draat, J. Kropf, E. Groenevelt, J. Schud- deboom, N. Vos, J. D. Wernsen, A. F. Hac- cou, W. R. van Wetter, O. Houwcn, P. J. Ph. Th. Menger, H. J. de Bruijn, W. M. Groe- nendijk, D. P. A. Nakken, H. A. J. Ockers, N. J. A. Poort, J. Siksma, M. C. J. W. Spruijt, J. A. G. van der Veer, P. C. M. Gu- de, G. Boogaard en G. J. Schroder. FEESTAVOND A. K. B. Gisteravond gaf de Alkmaarsche Kweeke- lingenbond een feestavond in ,,'t Gulden Vlies". De gezellige zaal, waarin hier en daar een fraaie palm was neergeplant en waar de be- zoekers, voorzien van een fleurige corsage, in groepen aan de verschillendde tafeltjes ge- zeten waren, had een feestelijk aanzien. Het goed verzorgde programma, geheel uit eigen krachten samengesteld, was vol af- wisseling. Voor de pauze bevatte het, na een kort oper.ingswoord van den voorzitter, waarin deze alle aanwezigen hartelijk welkom heette, inzonderheid de heeren directeur en leeraars met hunne dames, eveneens de besturen del zustervereenigingen, mooie pianomuziek van een der damesleden, de fabel van de Krekel en de Mier van Lafontaine, door twee dames gezongen, twee reidansen, die door een rwaalftal dames op de maat der muziek war den uitgevoerd en Heidekoninginnetje, een sprookje met muziek van Cath. van Rennes. Het tooneel was hierbij door eenige lam pions en een aantal kaarsen sprookjesachtig verlicht. Op een kleine verhooging stond de •beidekoningin, terwijl aan haar voeten de elfjes zich hadden neergevleid. Even verder zaten, met de kaarsjes in de hand, de kabou- ters. Door een der medewerkenden werd ge- zegd en gezongen het verhaal van het heide koninginnetje, met muzikale illustratie. Het koninginnetje treedt als vredesengel op in den strijd tusschen elfen en kabouters. Even doet dit door de sprcokjessfeer zien in de werkelijkheid, waar het ook, o zoo noodig is, dat de vredesengel zegeviert. Een dank- baar handgeklap klonk op na dit stukje. Tot slot kregen, wij voor de pauze een tweetal versjes van Dakrose, beide zoo plas- tisch mogelijk voorgesteld. Deze vielen zoo in de smaak, dat het laatste, voorstellende 3e praatgraagheld der vrouwen, moest wor den herhaald. Na de pauze het hoofdnummer van het programma, het West-Friesch tooneelstukje ,,'n Vreemde eend in de bait" of „Vrayen is layen" van Dr. van Balen Blanken. De A. K. B. had ervoor gezorgd, dat cos- tumeering en tooneelaankleeding niets te wenschen overlieten, zoodat wij geheel en al verplaatst werden in een rasechte, West- Friesche boerenfamilie. Wij maakten kennis met een van de meest typische gewoonten van dit gemoedelijk volk, n.l. de manier, waarop een jongeman het meisje zijner keuze het aanzoek doet. De vreemde eend is het zoontje van den burgemeester, die, niet met ae gewoonte op de hoogte, een allermalst fi- guur slaat. In het West-Friesch dialect werd dit stukje heel aardig g'espeeld en^ met een langdurig applaus werden de spelers(sters) beloond. Met een geanimeerd bal werd deze feest avond, waarop de A. K. B. met voldoening kan terug zien, besloten. A. N. G. O. B. De afd. Alkmaar van den A. N. G. O. B. hield Woensdag haar maandelijksche verga- ring, die uitstekend was bezocht. Verschil- lende controle-commissies brachten verslag uit. De aftredende bestuursleden, de heeren N. de Waard en C. Groen, resp. voorzitter en penningimeester, werden herkozen. Tot brochure-depothoudster werd mej. Klaver- Vlottes benoemd. De werkzaamheden der Kinderclub werden geregeld. Getracht zal worden in samenwerking met de Transport- arbeiders-Organisatie het uitbetalen van loon in cafe's tegen te gaan. Het jonge lid Kcsselaar verrastte on tijdens het thee- kwartiertje met een paai leuke voordrach- ten. De heer W. v. d. Wal van Oudorp werd candidaat gesteld voor een bestuursfunctie in het N. H. P. C. De afd. won een nieuw lid. Het lid Kommer herdacht in eenige treffende woorden den eere-voorzitter prof. J. van Rees. AANBESTEDING SCHILDERWERK PIUSGESTICHT. Gister is aanbesteed het schilderwerk aan het Pius-Gesticht op het Nassauplein. De in- schrijving was als volgt: Ramp, Heerhugowaard, 9385 Gebrs. de Gqede, Egmondbinnen, 7450; Roomen, Alk maar, 7250; JoGSten, Schoten, 6850; De Boer, Alkmaar, 6666 Langendijk, Alk- ma;ar, 6400. Het werk is aan den heer Langendijk ge- gund. DE ALKMAARSCHE BRANDWEER Men schrijft ons In aanvuliing op het berichtje van gister „Feest Brandweer", diene dat dit betrof de gewone jaarvergadering van de Alkmaarsche Brandweer. De commandant, de heer Fray- man, was dcor droeve famiiiieomstandighe- den verhinderd deze vergadering te leiden, zoodat de leiding berustte bij den adj. coram de heer F. H. Ringers, die tevens als secre' taris het jaarverslag voor las, waarin hij o. m. memoreerde hoe een der eere-leden, ae beer G. W. van der Veen, ons door den dood ontvallen was. Dit gedeelte werd staande aangehoord. Bovendi.n werden door een der wethouders de burgemeester was uitstedig aan de scheidende heeren L. Boom, J. Kuiper, C. Kaal en D. Bruin, diploma's uitgereikt van de Ron. Ned. Brandweervereeniging en aan de twee eerstgenoemde heeren het onder- scheidingsteeken voor 4-0 jarigen dienst. De jaarvergadering, die door de prefitige samenwerking van de korpsen, gezeHig werd doorgebracht, werd o.a. bijgewoond door de eereleden van de Alkmaarsche Brandweer, den wethouder, den heer J. Rin gers, en den commissaris van politie. BIJ HET 25-JARIG BESTAAN DER RIJKSVERZEKERINGSBANK. Den 1 Februari zal het 25 jaar geleden zijn, dat als gevolg van het aannemen der Ongevallenwet, artikel 1 dezer wet in wor king trad en daarmede de Rijksverzekerings- bank hare functie aanvaardde. Dit was een gevolg van het ontwerp-wet Lely, dat eerst door de Tweede Kamer was aangenomen, toen de de Eerste Kamer ver^ worpen en daarna als compromis-voorstel, door beide Kamers der Staten-Generaal aan vaard. Hoe sterk in den loop der jaren de beteeke- nis van de Rijksverzekeringsbank is toegeno- men, blijkt wel uit de toename der behandel- de ongevallen. PREDIKBEURTEN. 29 Januari 1928. Alkmaar. Groote kerk, 10 uur, Ds. Verwaal. Consistoriekamer Woensdagavond 7 uur, Ds. Baar. Meur9. ROEDIJK, 's av. 7 uur, Da. Haumersen. LIMMEN, 10 uur, Ds. Hak. OBDAM, 10 uur, Ds. Kruizinga. OTERLEEK, avond 7 uur, Ds. Loysen. OUDORP, 10 uur. Ds. Groot. SCHERMERHORN, 10 uur, Ds. Boeren- donik. Ger. kerk 9.30 uur, Ds. H. Meijer van Alkmaar, H. Avondmaalnam. 2.30 uur, Ds. H. Meijer, Nabetrachting STOMPETOREN, 10 uur, Ds. Heep. URSEM, geen dienst. WARMENHUIZEN, 10 uur, Ds. Jellema FEESTAVOND BURGER IJSCLUB. Het gaat met den verkoop der kaarten voor den feestavond van de Burger IJsclub zeer vlot. Eenige1 honderden kaarten zijn nu reeds verkocht. Het laat zich wel aanzien dat met eenige dagen de voorraad uitgeput zal zijn. De kaarten zijn uitsluitend verkrijgbaar in bet sigarenmagazijn van den heer A. J. A. Genefaas, Langestraat. Men verzoekt ons er nog even op te willen wijzcn, dat de avond dit jaar begint om half acht a.s. Woensdagavond. Men geeft een uitvoerig programma, bestaande uit vele zeer gerenom- meerde nummers, een wereldstad-specialitei- ten-programma. Goede muziek zal den avond opluisteren en na de voorstelling is er een prima Jazz-Band. ANNIE VAN EES TEN PALEIZE ONTVANGEN. De Koningin was vol belangstel ling en de hofhouding vol goede zorg, zegt de actrice. 't Had niet op de speellijst bij de kleedka- mers gestaan: 9 uur Paleis Noordeinde, mevr. Van der Lugt Melsert en Cor van der Lugt Melsert, voordrachten. Met niemand was er over gesproken. En dus was het een groote verrassing, toen bleek, dat het echt- paar Van der Lugt Melsert ten paleize had voorgedragen. Het verrassende stale in hoofd- zaak daarin, dat het in langen tijd niet ge- beurd was, dat een actrice uitgenoodigd was om in het paleis te komen voordragen. Het Vad. heeft daarom een vraaggesprek met de actrice gehad. Wat was uw indruk wel? heeft het blad mevrouw Van der Lugt Melsert gevraagd. Ik heb bet alleraardigst gevonden, zei Annie van Ees. Tot nog toe ben ik alleen maar aan tooneelvorsten en -vorstinnen voor gesteld in paleizen, die na de voorstelling weer worden afgebroken. En na de lOOste voorstelling in zoo'n schijnpaleis met schijn- vorsten en -vorstinnen zie je de entourage niet meer. Dan hou je alleen nog maar het sentiment van je rol over, waarop je speelt. Maar de gang naar het Noordeinde maakte me heusch een beetje zenuwachtig. Gek he, het er naar toe gaan was veel onrustiger, dan Kapel, 10.30 uur, Jeugddag, geleid door Ds. Deetman, Ds. Houtgast, Ds. Makkink. Vrijz. Herv. Zangkoor. Avond 6 uur, Ds. Verwaal. Evang.-Luthersche kerk, geen dienst we gens „jeugddienst" in de Kapelkerk. Doopsgez. kerk, 10.30 uur, Ds. Westra. Remonstrants ch-Gerefornwerde kerk, geen dienst wegens „jeugddienst" in dt Kapel kerk. Gereformeerde kerk. 10 en 5.30 uur, Preeklezen. Maandcollecte. Hersteld Apostolische Gemeente, Tous- saintstraat. Voormiddag 10 uur en nam 5 uur en Woensdagavond 8 uur dienst. Tuinzaai Harmonie, Vereen. Calvijn, Don- derdag 2 Febr. a.s. des avonds 7 uur, Ds. Rappart van Baroeveld. UIT DE OMGEVING. Herv. Gemeenten. AKERSLOOT, 2 uur, Ds. Hak. BERGEN, avond 7 uur, Ds. v. d. Riebcom Rechtz. Herv. Evang. Maranatha, 10 uur, de heer H. Schultz van Amsterdam. Ned. Herv. Evangelisatie „Looft den Heer", Kapel Karel de Grootelaan 9, 10 uur, voor den heer Stavenga de heer J. Ruys; 6.30 uur de heer J. Ruijs. 11.30 uur Zondagsschool. DRIEHUIZEN, n.m. Ds. Heep. EG MONO a. d. HOEF, 10 uur, Ds. Spel- berg (Jeugdddagviering Jeugddagliturgis) BRAND. Gisteravond ruirn 9 uur is brand uitgebro- ken in een uit twee -woningen bestaand1 huis aan het Zonnewijzerspadi te Zaandam,_ be- woond door de families Schoen en Makkinga. De brand liet zich in den aanvang ernstig aanzien, daar de zich in deze straat bevin- dende woningen alle van hout zijn opgetxoh ken en dicht tegen elkaar staan. De brand weer bepaaldle zich er daarom toe, de be- lendende perce elen nat te houden. De wo- ning, die eigendom is van den heer Roos, is tot den grond toe afgebrand. BEKEURINGEN1 INZAKE DE WEGENBELASTINGWET. De minister van binnenlandsche zaken en landbouw heeft de volgende circulaire tot de burgemeesters gericht: Ik heb de eer het volgende onder uwe aan- dacht te brengen. De processen-verbaal van bekeuring in za ke de wegenbelastingwet worden in den regel beteekend door de ambtenaren, die de bekeu ring hebben ingesteld. De minister van justitie nu oordeelt, dat het geacht moet worden niet te liggen op den weg van de ambtenaren der rijks- en gemeen- tepolitie om de beteekening van de door hen opgemaakte processen-verbaal wegens over- ti'eding van een belastingwet te bezorgen, met welke opvatting mijn ambtgenoot van financien zich heeft kunnen vereenigen. In verband hiermede heeft de minister van justitie aan de onder diens' departement res- sorteerende ambtenaren, belast met het op- sporen van strafbare feiten, opgedragen, de door hen op grond van art. 23 der wegenbe lastingwet opgemaakte j>rocessen-verbaal van bekeuring, onbeteekend in te zsenden aan den ambtenaar van het openbaar ministerie. Deze titularis zal verder de onbeteekende processen-verbaal doen toekomen aan de in- specteurs der directe belastingen in wier dienstkring de bekeuringen zijn ingesteld. Ten einde den ambtenaren der belastingen onnoodig werk te besparen is daarbij tevens voorgeschreven dat, ingeval het oorspronke- lijk proces-verbaal in typvorm wordt opge- maakt, gelijktijdig daarvan een doorslag zal zijn te vervaardigen, indien zulks geen be- zwaar ontmoet, terwijl, wanneer het oor- spronkelijk proces-verbaal wordt geschreven en over carbonpapier kan worden beschikt, daarvan gelijktijdig een afdruksel za) zijn te maken. Doorslag en afdruksel zullen vervolgens door den ambtenaar die het proces-verbaal heeft opgemaalct, geteekend worden ,,voor afschrift en door hem bij de inzending van het proces-verbaal worden overgelegd. Ter bevordering van den gewenschten gang van zaken moge ik u verzocken, de ambtenaren der gemeentepolitie in uwe ge meente in gelijken zin te instrueeren, MEPPELS FINANCIeN. In de Woensdagavond gehouden spoed- eischende raadsvergadering van Meppel is den leden verstrekt een vrij lijvig rapport van de commissie van onderzoek inzake verant- woording van enkele bedragen door den ge- meentesecretaris. Besloten werd het rapport voorloopig nog niet te publiceeren, in geen geval vo6r Maan- dag, wanneer de raad vermoedelijk opnieuw bijeenkomt. DOODELIJK MIJNONGEVAL. Op staatsmijn „Hendrik' te Brunssum is de 26-jarige sleeper J. Bos in het onder- grondsche bedrijf door een lier gegrepen waarbij hem het hoofd van den romp werd gescheiden, meldt het „Volk." Het slachtoffer woonde te Brunssum en laat een vrouw en een kind achter. het er zijin. Want de leden van de Hofhouding zijn allerCharmantst voor me geweest. Ik voelde mij dadelijfc gerusruestcld. Even was hit weer vreemd1 om te spelen zonder tooneel, en zonder dat voetlicht, waar je zoo aan ge- wenid raakt en dan op een afstand van 3 me ter van de Koningin, den Prins en de Prin- ses. Ik heb al een paar maal voor de Ko ningin gespeeld in den Schouwburg. Maar dan zit H.M. in haar lege. Na afloop is de Prins met ons komen praten. En daarna ben ik aan de Koningin voorgesteld. Mijn man was al eens aan de Koningin voorge steld, toen de Koningin in den Schouwburg was. En dan was hij altijd getroffen door de belangstelling van H. M., zelfs voor de klei- nigheden van het dagelijksch leven. De Koningin is voor mij ook allerliefst ge weest. Zij1 ontving mij! vriendelijk lachend en vroeg me naar mijn werk en naar nog veei meer dingen. En later kwam ook de Prinses, die Boefje gezien had. Ik kan alleen maar zeggen: 't was allercharmanst. Zoo zenuw achtig als ik uit huis gegaan was, zoo opge- togen kwam ik terug. Mijn man waardeert ook vooral de Ko- ninklijke belangstelling in het tooneel. ¥l©trljcE Aanvang 2 uup. (Batten verantwoordelijkheid van de Redac tie. De opname in deze rubriek bewijsi geens zins dat de redaclie er mede instemt.) ten er op aan te zien, en of we waar vooi ons geld krijgen (in plaats van vorslech- ting) en dat kam ik, zonder de plannen t< kennen niet beoordeelen. Wel betreur ik't dagelijks dat er inder- tijd ongeveer ter zelfder plaatse aan de nieuwe Heilooerbrug zoo'n totaal onnoodige lange muur met hek in't water geplant (ge- gooid) is, terwijl dat natuurlijk met eenzelf- de eenvoudige oever als overal e'ders langs den Singel had toegekund maar, o weel daar kom ik weer aan die mooie, pittoreske of weet ik wat al Singelbreedte en dus betaten wij voor dien schilderachtigen muur, ieder welgemoed, elk jaar of iedere week zoo- veel cewten of zooveel halfjes, zooals onze ouders't voor ons deden, zooals onze kinde- ren't na ons zullen (moeten) doen. Bij voorbaat dankend; voor ev. opname. Hoogachtend, Uw dw. dr. A. P. Jzn. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD Petrus Johannes Goudsblom en Catharina van der Linden.' Nicolaas Johannes Snijr ders en Barbara Catharina Cornelit Hop- man. Willem Jan Hendrik Tasche en Jo hanna Elisabeth Louisa Nienaber. An- toon Engelbert Louis Kuhne en Catharina Margaretha Maria van der Steeft, OVERLEDEN Jan Molenaar, 24 jaar. KORTE BERICHTEN. Met gesloten deuren is voor de Haag- sche rechtbank behandeld een zaa-k tegen H C. J. van D., uit Den Haag, thans gedeti- neerd, tegen wien het O. M. ter zake van schaking 8 maanden gevangenisstraf eischte. Het lijk van L. A. W., te Zuidhorn (Gron.), die sedert Zondagavond uit zijn woning werd vermist, is Woensdagmiddag in het Hoendiep in de buurt gevonden. .ROOTSCHERME Zillinger Molenaar. HEILOO, 10 uur, Ds. Eilerts E vangelisatoelo kaal Heiloo, 10 Weener, van Haarlem. HENSBROEK, 9.30 uur, Ds. s av. 7 uur, Ds. de Haan. uur, Ds. Rijkx. HEERHUGOWAARD. 10 uur. Ds. van Programma's van Vrij dag 27 Januari tot en met Donderdag 2 Februari. Theater Cinema Americain. Hoofdnummer: Prikkeldraad (de ideate vredesfilm, dram.) Hoofdrol: Pola Negri. Alkmaarsch Bioscoop Theater. Hoofdnummer Vrijdag, Zaterdag en Zon- dag: 's Levens Poppenkast (sensatie). Hoofdrol: Milton Sills. Hoofdnummer Maandag, Dinsdag, Woens dag en Donderdag: Fientje Beulemans (ko- mische film). Hoofdrol: Andree Brabant. Victoria Theater. Hoofdnummer: Eerst De Jant,L« from, sol- daten film, 10 acten). Hoofdrollen: Lon Chaney. Aan die Redactie van de Alkmaarsche Cou- rant. Mijnheer de Redacteur! Tot mijn spijit ook voor U kan ik niet naiaten ook nog eens over Truitjes ver- plaatsing te schrijven, en over al v/at daar nu weer ombeen geborduurd wordt. U hebt er trouwens zelf ook schuld aan, door Uw „uitnoodiging". Allereerst zou ik den heer T. willen op merken dat zijn betoog over het slechter wor den van den verkeerstoestand ter plaatse on- zer Eer-eburgeres, toch niet geheel nieuw is al vind ik het prachtig dat ook hij, als veel rijdend automobilist, daar ook eens op wijst, Het is, naar mijne bescheiden meening, voikomen- juist, dat bij alle achteruitschui- ving van Truitje, d. w. z. nog meer verflau- wing en vergemakkelijking van die bocht, de kans op harder rijden dan geoorloofd is, grooter wordt. Tegelijkertijd wordt de hoek bij 't Wees- huis minder omzichtelijk en dus gevaarlijker, terwijl het uif de Wilhelminalaan komend verkeer nog kwaa-daardiger getorpedeerd zal worden, dan nu reeds het geval is. En zoo kom ik weer op mijn oude stok- paardje te rijden, dat de weg naast het Weeshuis verbreed moet worden, en niet wei- nig ook, enz. enz. maar daar raak ik aan de Singelbreedte, en dat is bij heeren kunste- naars gevaariijk. Verder moge ik het nog even over de kos- ten hebben. Dat alle vijf-en-vijftig honderd gulden niet besfeed worden aan de verplaatsing van Truitje alleen, dat had ik ook wel begrepen, behalve dat't mij ook nog verteld is. Maar dat er slechts een van de vijf-en-vijftig hon derd m-ee gemoeid zouden zijn, en dat men dan het voorstel zou aanduiden met „ver- plaatsing borstbeeld enz. ad (slechts) 5500" wil er bij mij niet in. Dan had't voorstel tocb beter geneeten ,,verbeit-ering verkeerstoestand op't „sterputtt" Kennemersingel (Varne- broek) Wilhelminaiaan, Harddraverslaan, Heilccer straatweg en Heilooerbrugweg", om't nu maar kort te zeggen. (Of aanleg van een Bosboom-Touss-aint-plein?) want dat (eerstgenoemde) is i.e. toch zeker de be- doelinig (wat zou 't een geschrijf geven, als Jan en alleman eens van dergelijke plannen icon kennis nemen!) En dan nog iets over de kosieni Een oud-raadslid wie, doet er voor mij niet toe heeft uitgerekend dat het ons ieder maar 3 A cent per jaar kost en dat op zichzelf is toch ook m. i. de moeite niet om zooveel drukte over te maken. Waar hij voor de verplaatsing is, heeft hij i.e. van zijn kant gelijk de zaak zoo voor te stelkn en aanne- melijk t-e willen maken maar dan kan, en moet? hij de heele begrooting wel zoo onder handen nemen! Want onze heele begrooting, lees belasting, bestaat uit zooveel cent voor het een per dag en zooveel halfjes voor't an- der per week, ieder op zichzelf niets en nog eens niets, maar als ze opgeteld worden tot 't bagatel dat wij1 ieder aan belasting moeten opbrengen, beginnen we allemaal te „Dus" is't niet juist de zaak van dien kant 1 te bekijken, maar wel degelijk de totaalkos- ALKMAAR, 27 Jan. 1928. Op de heden gehouden kaasmarkt war-en aangevo-erd 97 stapels, wegende 76497 kilogrammen. Prijs: Kleine Fabriekskaas met rijksmerk f 50 50. Commissie Fabriekskaas met rijksmerk 51. Boerenkaas met rijksmerk 50, zonder merk 46. Commissie Boerenkaas met rijksmerk 53. Han-del vlug. DE GRAANMARKT. ALKMAAR, 27 Jan. 1928. Op de heden gehouden graanmarkt waren in totaal 929 H.L.'s aangevoerd als: 519 H.L. tarwe 10.25—/ 13.50; 79 H.L. gerst chev. 12.75—/ 14.25; 184 H.L. haver 10.25— 13.25; 38 H.L. boonen, w.o. bruine boonen f 35f 39citroen boonen 3037 witte boonen 30—39; 1 H.L. kanarie- zaad; 19 H.L. geel mosterdzaad 2022; 19 H.L. karwijzaad 3839; 21 H.L. blauwmaanzaad 3638; 6 H.L. diver- sen; Tuinbconen f 18; Erwten: groene erw- ten (kleine) 28; groene erwten (gr.) 38— 46; grauwe erwten 4760; vale erwten 32.50—/ 37. Alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 26 Jan. 1928. Roode Kool le s. 11.50— f 14.80; Roode Kool 2e s f 11.60—/ 13.80; Roode Kool (uitschot) f 6.70—/ 7.30; Gele Kool 2e s. 5.30— 7.10; Gele Kool (Uitschot) 2.50— f 2.70; Witte Kool le s.f 3.80—/ 4.50; Witte Kool 2e s. 3.40; Witte Kool (uit schot 1.70—/ 3; Bieten 7.10; Drielingen 13.70—/ 14.10; Uien 14.90—/ 15.30; Grove Uien f 14.2014.50; Uien (uit schot) 5; Peen (kleine) 3.50. Aanvoer: 22700 K.G. Roode Kool; 130C K.G. Gele Kool; 23800 K.G. Witte Kool; 650 K.G. Bieten; 8400 K.G. Uien; 1075 K.G. Peen. NOORDSCHARWOUDE, 26 Jan. 1928. Uien 15—/ 15.40; Drielingen 14.60— 15.10; Nep 5.60—/ 5.90; Grave Uien f 14.80— f 15.60; Peen 5—/ 6.40; Roods Kool 12.1015; Doorschot 11.30—. 13.80; Gele Kool 6.80—/ 10.30; Door schot 5.708; Decnsche Witte Kool f 3.50— f 4.30; Doorschot 2.40—/ 3.90, alles per 100 K.G. Aanvoer: 23600 K.G. Uien; 10600 K.G. Peen; 154400 K.G. Rocde Kool; 33800 K.G. Gele Kool; 122200 K.G. Deensche Witte Kool. BROEK OP LANGENDIJK, 26 Jan. 1928. Langedijker Groentenveiling. Wortelen 6.206.50; Roode Kool le s. 11.30— 15.20; Roode Kool 2e s. 8.10—/ 14.80; Gele Kool le s. 5.409.50; Gele Kool 2e s. f 5f 7.90; Deensche Witte Kool 3.60—/ 4.30; Uien 14.90—/ 15.70; Drielingen 14.4014.90; alles per 100 K.G. Aanvoer: 5000 K.G. Wortelen; 70000 K.G. Roode Kool; 67000 K.G. Gele Kool' 74000 K.G. Deensche Witte Kool; 32001 K.G. Uien. EIERVEILING SCHAGEN. SCHAGEN, 26 Jan. 1928. Op de heden gehouden eierveiling waren in totaal 39382 stuks Kipeieren aangevoerd. waarvan de prij- zen als volert waren: 5557 7.507.80; 58—60 f 7.80— f 8.20; 61—63 8.20— f 8.40; Ongewogen, Bruin 8.108.50; Wit 7.40—/ 8.20; Klein 6.50—/ 7.40: Gemiddeld 7.80. waaraan ROODE STER zijn nationale bemindbeid te danken heeft. ROODE STER is zo6 goedkoop dat breede kringen zich het genot van dit edel kruid kunnen ver- oorloven en zd<S goed dat dui- zenden kenners en liefhebbers van een fijn pijpje tabakontdekt hebben wel duurdere maar geen betere tabak te kunnen koopen. Wilt ge 100% waarde voor Uw geld, rookt dan STER-TABAK' N.V. Theodorus Niemeijet C/oningen en Rotterdam 100 p+ukc 7 '-f

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 2