AIRiaarselie CmranL Dfi verdwenen noodmunten. Radio-hoekje FEUILLETON. ffo. 9S 1928 - .ondercf derfi^ste Jaarsang. Vr(jda^ 2S .lamia ii. Zaterdag 28 Januari. Hilversum, 1060 M. 12.Politieberichten. 12.352.Lunchmuziek door het Radio- Trio. 3.4.Dansles door C. Klinkert, dansleeraar te Amsterdam. 4.Italiaansche les. 4.305.15 Fransche les. 5.156. Duitsche les. 6.—7.15 Vooravondconcert door het Omroep-orkest onder leiding van Nico Treep. Operette- en dansmuziek Fall, Lehar en Lincke. 7.157.45 Tuinbouwhalfuurtje. Spr.: B. Lemkes: Het verzorgen van planten door de jeugd. 7.45 Politieberichten. 8.10 V. A. R. A.-avond. le Amersfoortsche V. A. R. A.-avond in de Societeit De Va-'k. De Gem. Zangvereeniging „De Stem des Volks", onder leiding van M. van Rheenen. Arbeiders inuziekvereeniging. H. J. Flegeraat", Dir. E. van der Kraats, Arb. Tooneelvereeniging „Kunst na Arbeid",onder leiding van P. Vos- kuilen. A- Rynders en H. Langera-k, accorde- onvirtuosen. Toespraak van Ds M. C. van W he, Pred. te Amersfoort. 1. Opening door den heer A. van Wijngaar-den,voorzitter der S. D. A P. te Amersfoort. 2a. De Internatio nale, arr. P. F. van Overbeeke. b. Traumi- deale, wals. Fucik. Muziekvereeniging. 3a. Strij-dmarsch der Arbeiders, Hegeraat. b. Droomekind, Wierts, koor. 4a. Als ik Koning was, ouverture, Adam. b. Per Aspera ad Astra, Urbach, Accordeon. 5. Toespraak van den heer Ds. M. C. van Wijhe: De geest van het Socialisme. 6a. Jocelijn, Berceuse, Go- dard, arr. A. Gironce. b. Les Cloches de Cor- neville, fant., Planquette, arr. E. Roux. Mu ziekvereeniging. 7. „Naar 't Huis", dram, schets van Inte Onsman in 1 bedrijf Ouwe iBakker, een arbeider, Seves. Jan, A. Maas. Pieter, C. van der Heuvel. Geert, P. Voskui- len. Marie, mevr. C. van der HeuvelHeinz. Buurvrouw, A. van der NusElzenaar Trees, haar dochter, A. C. Buitema-n—Dijk- stra. 8a. Wiener Blut, Joh. Straus, b. Deut sche Fantasie, Blankenburgh, Accordeon. 9a. Lentedans, Loots, b. De Strijders, Isr. J Olman. 10.30 Uitzending van filmmuziek uit de Cinema Royal te Amsterdam. Orkest on der leiding van Hugo de Groot. Huizen, 1840 M. (Na 6 uur 1950 M.) 12.301.30 K. R. O. Lunchmuziek door het Lunchtrio. 3.4.Kinderuurtje door de da mes Ria Mulder, Jeanny Leeflang en den heer heerjac. Suerink. 5.—6.15 Diner-muziek. 6.15—7.— Spreker, Dr. A. C. A. Hoffman uit Gouda. Onderwerp: De Genezingen van Christus zooals in de H. Evangelien ver- haald. 7.7.30 Cursus Hollandsch door den heer D. D. G. van Ringelestein. 7.30—8. R.K. Staatspartij. Spreker: Mr. Frans Teu- lings te den Bosch. 8.— N. C. R. V. Spreker: Dr. S. L. Schou- ten, Directeur H. B. S. te Utrecht. Onder werplets over bacterien". Muzikale mede- werking verleenenDe Heeren Dick Walesen, den Haag, viool. L. J. van der Lek. den Haag, hobo. M. D. Vredenburg, den Haag, piano. Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 1.20 —2.20 Het Carlton, Octet. 3.20 Vierde ronde van den wedstrijd om de F. A. Cup, Voetba! 4.20 Licht klassiek concert. A. Brown's Octet en solisten, sopraan, bariton en cornet. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Licht orkestconcert. Brown Octet en R. West, tenor. 6.50 Nieuws- berichten. 7.10 R. West, tenor. 7.20*Causerie over het muziekprogram van de volgende week. 7.35 Liederen van Brahms voor bari ton. 7.45 Sportlezing. 8.05 Het Eastbourne Sted. Orkest. A. Tibell, alt. 9.20 Nieuwsbe- richten. 9.35 Causerie: Let's get a car. 9.50 Nieuwsberichten. 9.55 Vaudeville. Variete 10.5012.20 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 10.50— 11.Concert. 12.502.10 Orkestconcert. 4—5.— Orkestconcert. 8.50 Kinderuurtje. 9.20 Galaconcert. Revue. Orkest en soli. Langenberg, 469 M. 12.25—1.50 Orkest concert. 5.20—6.20 Orkestconcert met soli, cello en sopraan. 7.05—7.35 Westfaalsche gedichten. 7.35 Vroolijke avond. Muziek en zang. Orkest en soli. Daarna tot 12.20 Dans muziek. Zeesen, 1250 M. 9.507.05 Lezingen en lessen. 7.05 Vroolijke avond met Charl. Freyer, A. Flessburg en Dr. E. Fortner. Or kest en koor. 9.5011.50 Dansmuziek. Hamburg, 395 M. 4.20 Concert. 5.20 Vroolijk concert. 6.15 „Lohengrin", romant opera in 3 a-cten van Wagner. 10.50—11.50 Dansmuziek. Brussel, 509 M. 5.206.20 Dansmuziek. 8.35 Orkestconcert. 10—10.35 Dansmuziek. Door J. S. Fletcher. Geautoriseerde vertaling uit het Engelsch door Mr. G. Keller. 6) HOOFDSTUK III. Het geheim toch uitgelekt? Voor dat de aanwezigen, die elkaar met cerbaasde oogen aankeken, nog een woord hadden kunnen zeggen, ging de laats-t aange- kome naar de deur, waardoor hij was binnen- gekomen en riep op lijmerigen toon: „Whatmore! Kom eens gauw hier In verlegen houding kwam een man bin- nen. Het was een man, die oud voor zijn tijd leek, vroeg grijs, met rimpels in het gelaat en lets smeekends in zijn oo-gopslag. Zijn kleeren zagen er oud en versleten uit, doch Stevene- ges scherpen blik zag dadelijk, dat zij vroe ger netjes waren gewees-t en goed gemaakt Alles bijeengenomen kon men zien, dat de man betere dagen had gekend. Hij keek de mannen in de ka-m-er een voor een aan, liet uaarna het oog vall-en op de gestalte, die op ae tafelag en toen hij zag, dat het een lijk was, rilde hi] even. Maar de man, die hem nad geroepen, zei op bevelenden toon tot I „Deel den inspecteur mede, wat je weet, PHILIPS KORTEGOLF- UITZENDINGEN. De uitzendtijden van den experimenteelen kortegolf-zender PCJJ, werkende op een golf- lengte van 30,2 M., zijn voor de volgende week (30 Jan.4 Febr.) als volgt vastge- steld: Maandag, Dinsdag en Woensdag van 20—22 uur GMT; Donderdag van 1620 uur GMT; Vrijdag van 22—24 uur GMT en Zaterdag van 14—17 uur GMT. Blijkens ingekomen rapporten worden deze muziek-uitzendingen ook in verschillende ste- den van ons land, o.a. in Amsterdam, Den Haag en Rotterdam, zeer goed gehoord. Frovsnciaal nieuws kennemerland" Aan de veilingen was het merkbaar, dat we in den winter zitten. Kool, spruiten en wintergroenten zijn schering en inslag. 13oe- rekoool is het hoofdproduct van de veiling en wordt bij flinke partijen aangevoerd. Het blijkt, dat de kool veel heeft geleden en dit verklaart de uite.nlcopende prijzen van 1.10 tot 2 per kist. De aanvoer van andijvie was weinig minder dan de vorige week, mooie kwaliteit blijft ge- wild, de prijzen varieerden van 1.80 tot 2.75 per kist. Spruiten waren zeer gezocht voor zoover het prima kwaliteit betreft, de prijzen varieer den van 14 tot 32 per 100 Kg. De aanvoer van kool was van elders en werd in alle soorteeringen aangevoerd, doch le soort lcwam weinig voor, de prijzen waren voor roode kool 14 tot 30, voor gele kool 9 tot 16 en voor groene kool 3.50 tot 9, alles per 100 stuks. De aanvoer en prijzen der aardappelen ble- ven onveranderd. Bosgroonte, als prei en selderie, noteerden onveranderde prijzen, voor prei was goede belangstelling. Peen, uien en bieten werden in hoofdzaak door de grossiers aangevoerd, de prijzen wa ren hooger dan de vorige week. Witlof werd weinig aangevoerd, de prijzen zijn vrij hoog, ml. 14 tot 39 per 100 Kg. Vruchten werden in kleine kwantums aan gevoerd. Alleen Present van England, Goud- reinet en prima keukenperen waren duur, overigens waren de prijzen laag, doch de vruchten zijn, over het algemeen genomen, niet mooi en slecht te bewaren. De overige aanvoer geeft geen reden tot afzonderlijke bes pre king. BARSINGERHORN. Woensdag heen in nei .caie „De Fortuin" alhier, ten overstaan van notaris van Leer- sum, de atsiag plaats gehad van een huis- manswomng, aroeiaerswoiung met 149o.89 H.A. weiiand, eigcndcm van aen heer Jm. Biaauboer Kz. c.sen een perceel weiiand ter grootte van 1 H.A. 16 Aren, eigendom van aen heer j. Wit e. a. Een en ander was vorige week in perceelen in bod gebracht op resp. 46498.80 en J 2923.20. De einduitslag was als volgt: Perc. 1 t. en m. 4. Huisrnanswoning met 3.39.03 H.A. weiiand Kooper de heer S. Wardenaar te Barsmgerhorn voor de som van 13971.38. Perc. 5. Scnuur met kapberg en erf, ter grootte van 3 A. 75 c.A., kooper de heer K. tingel te Kolhorn voor J 1160. Perc. 6, perceel turn, ter grootte van 2 A. 55 c.A. Kooper de heer A. van Twuiver te Schagen voor 100. Perc. 7, weiiand ter grootte van 1.35.75 H.A. Kooper de heer Jb. Kooij c.s. te Nieu- we Niedorp voor 3801. Perc. 8, weiiand ter grootte van 1.84.30 H.A. Kooper de heer P. Molenaar c.s. te Winkel voor f 5418.42. Perc. 9, weiiand ter grootte van 81 Aren 40 c.A. Kooper de heer Jb Kooij c.s. voor- noemd voor 1634.51. Perc. 10 tot en met 13, weiiand, ter grootte van 5.84.60 H.A. Kooper de heer S. Koop- mans te Barsingerhorn voor 14807.60 Perc. 14 en 17, dit laatste van J. Wit c.a., weiiand ter grootte van 2.68.60 H.A. Kooper de heer K. Engel voornocmd voor de som van 7563.24. Perc. 16, een tuin, groot 2 A. 30 c.A. Koo- Pe^de beer P. Vries te Barsingebhorn voor Perc. 15, arbeiderswoning met erf, ter grootte van 9 A. 1 c.A. Kooper de heer C. de Waard te Barsingerhorn voor 1350 Totale opbrengst 49838.15. HEILOG. In de kleine zaal van „De Rustende Jager" werd Woensdagavond vergadering gehou- den van de afd. Heiloo en omstreken van de Vereeniging voor Bijenhouders. Er was druk bezoek. De voorzitter, de neer R. ten Brugge, opende de vergadering en verheugde zich over de opkomst. Spr. heette alien welkom, inzonderheid den heer J. de Meza, uit Sant- poort. De spreker, een man van de praktijk, be- handelde het onderwerp: „Hoe houden we in Heiloo en omgeving het beste bijen en hoe werpen ze het meeste nut af". Spr. zeide, dat men het onderwerp niet woordelijk moet opvatten. Spr. zou de im- kerij in het algemeen behandelen, doch meer stilstaan bij de plaatselijke omgeving. Hij begon bij de reinigingsvlucht der bijen, wat bij spr. reeds 6 December plaats vond, doch op verschillende andere plaatsen op latere datums. Spr. stond geruimen tijd stil bij ver schillende ongemakken, die in een bijenstal kunnen voorkomen. Februari en Maart zijn wel de slechtste maanclen voor den imker. Het speculatief voederen en vergrooten van het broednest zijn gevaarlijke wapenen in handen van amateurs, bet vergrooten van het broednest is, vooral in het vcorjaar, ge- vaarlijk en ook bij ervaren imkers moet het adtijd met zorg worden verricht. Zeer interessant was de mededeeling, ver- duiddijkt door een foto, hoe men de bijen kan omkorven (van een strookorf in een kast) en deze behandeling werd met de grootste aandacht gevolgd. Tot zijn onderwerp komend, zeide spr, dat hij zou spreken voor amateurs en ervaren iimkers, de eerste reizen niet met hunne bijen, d'e laatste wel. De eersien zijn dus aangewe- zen op honinggewin van boomen en planten uit de omgeving, de laatste niet. Zijn voor- jaar en zcmer ongunstig, dan hebben de eer- sten een strop, voor de andere groep kan in Augustus nog veel terecht komen. In een breed opgezet betoog behandelde spr. het zwermen,_ separeeren, omhangen en het kweeken van jonge koninginnen, doch hieruit blijkt, dat alles gebaseerd is op krachtige volken, waiarvan men veel honing gewin mag verwachten. Jammer vond spr. het, dat men in ons land zoo afhankelijk is van het weer, de mooiste theorie wordt door het weer zooda- nig beinviced, dat de praktijk geen resultaat oplevert. Spr. waarschuwde ook voor de theoretische beschouwing, werk van de stu- deerkamer, en constateerde, dat theorie mooi is, doch getoelst moet zijn aan de praktijk. Spr, was dankbaar, dat de imkers meer belangsteriing ondervinden dan vroeger, toen men van de boeren en tuinders tegenstand ondervond. Thans begrijpen zij, dat en de imker en zij vrienden zijn en dat aan het be- vliegen der bijen voor de bevruehting veel gelegen is. Spr. waarschuwde voor te veel zwermen, wat tot zwakke bevo'lking leidt en zich steeds wreekt op het doel: honinggewin. Heel interessant was, hoe men op alles letten moet, een imker moe van geen rust weten, ook nieHn den winter, want in het bijenhuis is altijd leven en de actieve imker zal altijd zijn moeite beloond zien. Na de pauze behandelde spr. een en ander, verduidelijkt door lichtbeelden. De voorzitter bedankte den spreker na af- lo-op en betreurde het, dat niet meer tuinders, die vruchtbooiiKn hebben, tegenwoordig wa ren. Spr. hoopte ze een volgende maal te ontmoeten. SINT PANCRAS (Zuideinde.) Vergadering van de vereeniging „Ons Bt- lang", op Woensdag 25 Januari, in het lo- lcaal van den heer J. Oud, onder leiding van den heer A. Schuur. Uit de rekening van den penningmeester bleek, dat het kassaldo momenteel 4,10 bedraagt. De bescheiden werden in orde be- vonden. Een kort overzicht van de werkzaamheden in het afgeloopen tijdperk werd door den secretaris gegeven, waarvoor deze den dank der vergadering ontving. Tot bestuursleden (2 vacaitures) werden gekozen de heeren J. Commandeur en K Madderom Jbzn. Door den heer Zoon werd ernstige critiek uitgeoefend op de geneeskundige armenzorg waardoor de armsten in dit gedeelte misdeelc worden. Velen zijn daarom overgegaan in het fonds bij den arts te St. Pancras, wat bij de meesten de draagkracht te boven gaat. Na breedvoerige discussie werd besloten aan den Raad van Koedijk te verzoeken een regeling te treffen, waarbij aan armlastigen vnjheid wordt gegeven in spoedgevallen de hulp van dr. Destree te St. Pancras in te roe- pen voor rekening van de gemeente. Besloten werd een kwartje contributie heffen. Bij de rondvraag kwamen vele klachten naar voren over de tneer dan slechte wegen en verbindingslanen, naar aaneliding waar- van een adres aan de Banne zal worden ce- richt. s te Whatmore. Kom er mee voor den dag!" „Ik weet niets anders dan wat ik u al heb medegedeeld, mijnheer Farmer," antwoordde Whatmore. „De noodmunten zijn verdwenen. Ik heb ze van morgen om acht uur nog in de vitrine zien liggen. Een half uur geleden moest ik nogmaals in de kamer zijn en toen consta teerde ik, dat zij verdwenen waren. De vitri ne was opengebroken. Meer weet ik niet." Farmer gaf op duidelijke wijze uiting aan zijn ergernis. „Ik heb altijd wel gezegd, dat het't top- punt van dwaasheid was om die munten, die eenige yerzameling, in die vitrine te laten lig gen!" riep hij uit. „Nu zal iedereen moeten erkennen, dat ik gelijk had! En wat hoor ik daar, Deterling? Heb je een lijk gevonden?" „Daar ligt het", antwoordde Detterling, hem in de rede vallend, en wees met een hand- getoaar naar een hoek van het vertrek. „Wij waren juist bezig de kleeren te doorzoeken En wij hebben lets gevonden, dat mij doet vragen of Hij hield ineens op en wenkte den conservator. „Kom eens hier Whatmore", vervolgde hij „Neem dien man eens goed op. Heb je hem ooit meer gezien? Zegt je geheugen niets?" De conservator had niet veel lust om te doen wat hem werd gezegd. Aarzelend ging hij naar de tafel, waarop het lijk was ge- legd en keek er naar. Hij schudde het hoofd „Neen", p-revelde hij, „ik ken hem niet." „Ik vroeg niet, of je hem kende," -zei Det- teriing, „maar of je hem nooit vroeger ge zien had. Heb je hem van morgen niet in de J buurt van het kasteel gezien „Neen," antwoordde Whatmore, „dien man nu tot den heer, was komen bren- heb ik bij mijn weten nooit voor mijn oogen gehad." Detterling wendde zich die het eerst het bericht gen. »Dat is een wonderlijke historie, meneer de gemeente-sccretaris," fiuisterde hij, terwijl hij hem ter zijde nam en tevens Stevenege wenkte met hem mee te gaan. „Op het lijk van dezer. man, een vreemdeling, die gisteravond in den „Koningseik" zijn intrek had genomen, heb ben wij 'n stel inbrekerswerktuigen gevonden die ongetwijfeld behooren tot de uitrusting van een volleerd beroepsinbreker. En Een agent tikte zijn superieur op den arm „Daar is de burgemeester, mijnheer," zei hij. Stevenege keerde zich om naar de deur en zag een kleinen oudaehtigen heer binnenko- men, die het ambt van den hoogsten magi- straat van het oude stadje met een soort van blijde zelfvoldoening droeg. Hij kwam bedrij- vig binnen, alsof hij zich zijn eigen waardio-- heid welbewust was en begon dadelijk groote drukte te praten: „Groote genade, Detterling! Groote nade, Farmer! Wat hoor ik daar voor schrikkelijike dingen? Een onbekende moord gevonden? De noodmunten gestolen? Wel, wel, is er eeniig verband tusschen de beide misdaden ontdekt? En is dat het lijk? Groote genade, wat schuilt daarachter?" „Dat is het lijk, burgemeester," antwoord de Detterling, „maar of er eenig verband be- staat tusschen dien man et den diefstal van de noodmunten, valt nog te bezien. Maar hij hield even op en wenkte den burgemeester, met ge- ver- ver- B en W. van Koedijk zal een klacht worden gericht over de ongercgelde verlich- ting, met verzoek daarin verbetering te bren- gen. HEEMSKERK. Een der oudste huizen in onze gemeente, staande aan den Kerk of Molenweg en ge bouwd volgens het jaartal voorkomende in 'n gevelsteen in 1668 zal wegens te verouder- de bouwaard op last van het gemeentebestuur eerlang worden afgebroken. OTERLEEK. Het was een goede gedachte van het be- stuur van de afd. Oterlcek—Stompetoren van het Witte Kruis, om den heer dr. J. J. Th. Doyer, inspecteur van de Volksgezondheid te Hilversum, uit te noodigen, om hier de film van de malaria-bestrijding te laten zien en toe te lichten. Voorzitter was de heer dr. Heringa. Het was voor hem en zijn medebestuurders een heugelijk feit het welkom te mogen toeroepen, aan de groote schare aanwezigen, die bijna de geheele zaal van den heer O. de Vries vui- de. Aangezien het bestuur vreesde voor wei nig publiek op Stompetoren, zoo werd beslo ten om te Oterleek deze propaganda-avond te houden, waarvan men geen spijt behoeft te hebben. Na dat de voorzitter speciaal den spr. ver- welkomt heeft, krijgt deze gelegenheid een in- leiding te geven en zijn stellingen te verkon- digen over het malaria vraagstuk. Spr. begon met te zeggen, dat't voor hem een opstaan en naar bed gaan is, toch ver- veelde het spr. niet, vooral niet als hij voor een talrijk publiek zoo als hier mag spreken. Het was eenige tientallen jaren geleden de grootste overwinning op wetenschappelijk ge- bied, toen een Fransch officier van gezond heid de ontdekking deed, dat de kiem van de malaria een uiterst klein lev-end wezen is, dal zich in ons bleed nestelt, zich daarin ver- menigvuldigt en d-aardoc-r de ziekte-verschijn- selen teweegbrengt. Spr. waarschuwde hierna uitdrukkelijk, dat bij zulke gevallen een groot percentage van de mala-ria-lijders hun eigen dokteriwi! len zijn en z-elf de n-oodige kinin-e koopen niet bij een apotheker, neen, soms in een snoep- wmk-eltje. Dit kan leiden tot teleurstellingen, niet iedere koorts berust op malaria, daarom is't vooral gewenscht uw huisdokter te raad- plegen in dergelijke gevallen. Hierna kregen we de film te zien, welke uit vier act-en bestond en toegelicht werd door -den spr. Spr. slaagde er uitst-ekend in om die toe- lichting een humoristisoh tintje te geven, zoo dat bet nuttige met het aangename werd ge- paard. Op aanschouwelijke wijze kregen Ivc tezien de verschillende prooede's van po-ppen en larven tot zij ten slote als malaria-mug hun intrede doen. Ook gaf de fil-m een duide- lijk beeld van de v-ermenigvuldiging van de kiemen in't bloed en ten sl-otte verschillende demonstraties en methodes tot bestrijding der malaria-mug. Spr. merkte hi-erbij op, da-t in't v-erschenen rapport, uitgebracht door den Volkenbond, is yastgelegd, dat de beste metho-de is, dat een ied-er zijn eigen muggen verdelgt. Men heeft zich te veel blind gestaart op de duizenden in de stallen en schuren en te weinig aandacht geschonken aan de enkele in huis en slaap- kamers. Van de gelegenheid tot vragen stell-en were geen gebruik gemaakt. De voorzitter bracht den spr. zijn harte- lijken dank voor het geen hij deze avond heeft gedaan en hoopte dat het in't algemeen be- lang moge zijn. Hierna sluiting met dank aan de aanwezi gen voor de belangstelling. STOMPETOREN. Woensdagmiddag vergaderde de Vereeni ging van Land- en. Tuinbouwers in de Schermeer bij den heer Kamsteeg alhier. De voorzitter, d-e heer M. C. van der Laan, heette alien welkom em herin-nerde de -leden aan het ov-exlijden van den vorigen secreta ris, den heer S. Kaan, die een paar jaar ge leden naar Amerika vertro-k. Het bestuur had aan de familie zijn deelneming betuig-d en vertrouwde, hi-ermede het gevoelen der leden te hebben vertol-kt. Spreker wees op de voor- uitgaande prijzen der produ-cten- en- hoopte, dat 1928 voor alien een goed1 jaar zal zijn. De penningmeester, de heer D. de Boer Pz., deed rekening em verantwoording over het vorige jaar. De heeren P. van Bodegraven, Gerritsen en Krul gingen op verzoek van den voorzit ter de overgelegde stukken na en bevonden alles in orde, waarna de voorzitter aan pen ningmeester en com-missie dank zeide. Uit het verslag bleek, -dat de toestand dier kas gunstig is. Als lid van het bestuur werd herkoz-en de heer C. J. de Groot em gekozen de heer Jb. Bak-ker in de plaats van den heer Van der Laan, die Met weer in aanmerRing wcnscnte te komen. Als afgevaard-igden naar de a-lgemcene vergadering der I.. G. C. werden gekozen de heeren Rus, Sp-eets, de Ruiter, C. J. Groot en Gerritsen, en als plaatsvervangers de heeren Krul en Jb. Bakker, alien namen hun benoe- ming aan. Met jaarverslag van den secretaris werd met dank goedgekeurd, evenals daarna het verslag van den heei A4 adder om van de al- gemeene vergadering der L. G. C. Op voorstel van het bestuur werd met al- gemeene stemmen besloten, dat de vereeni ging zal toetreden als lid der afd. Schermeer van d-e Holl. Maatscha-ppij van Landbouw. Bij de rondvraag werd gesproken over het gebruik van den steiger aan den Omval. De heer Jb. de Boer Cz. bra-cht dank aan den- aftredenden voorzitter voor alles wat hi] in het belang der vereeniging heeft gedaan en voor de aangename wij-ez, waarop hij de vergaderingen steeds leidde. (Applaus.) De heer Jb. Bakker stelde voor om het be zoek der algemeene vergaderingen te bevor- deren, dan de opgekomen leden een bedrag in vertering te geven, op voorstel van het be stuur werd dit bepaald op 50 cents per per- soon. De heer Jb. de Boer Cz. deelde mede, dat de firma Blauboer em Kossen te Schagem in eene algemeene vergadering alhier een tractor-film zal vertoonen. Hij sprak den wemsch uit, dat vele leden em andere belang- stel len-den zouden opkomen, de toegang is voor ieder vrij. Nadat de voorziter hartelijk dank gezegd had aan alien voor de aangename vergade ringen en den steun, dien hij van bestuur en leden steeds had ondervonden, werd de vergadering met dan-k aan alien en aan de pers gesloten. In de hierna gehouden bestuursvergade- ring werd als voorzitter gekozen de heer Jb. de Boer Cz., als vice-voorzitter de heer Jb. Bakker, terwij-l de heer C. J. Groot werd herbenoemd als secretaris. SINT PANCRAS. Uitslag verkooping ten behoeve van de er ven D. Kloosterboer Jzn. ten overstaan van notaris P. J. C. van Toornenburgh te A-lk- maar in het lokaal van den heer Gerritsen. Perceel 1, 7 snees Jb. Ruys 225 pel snees; perceel 2, 7 snees T. Bakker 170 per snees; perceel 3, 7 snees J. Kloosterboer Dz. 175 per snees; perceel 4—9, 72Id snees uit de hand gekocht door de Gemeente St. Pan cras a 103 per snees; perceel 10, 15 snees A. Stammes f 94 per snees; perceel 11, 3 snees D. Kloosterboer Jzn. 90 per snees; perceel 12 en 13, 31 snees M. Nieuwland f 2622; perceel 14, 18 snees J. Kloosterboer Jzn. 74 per snees; perceel 15, 7K snees C. Timm-erman 81 per snees; perceel 16 en 17, 20 snees T. Groen 1600; perceel 18, 11 snees J. Ploeger 76 per snees; perceel 19, 93d snees J. Lieuwen 80 per snees; perceel 20 en 22, 24 34 snees Jb. Ruys 1734; per ceel 21, 10 snees uit de hand M. Duif 85 per snees; perceel 23, 10 snees J. Klooster boer Dz. f 68 per snees. HENSBROEK. Dinsdag 24 Jan. 1928 hield de plaatselijke tuinbouwvereenigi-ng „Ons Belang'' haar algemeene jaarvergadering in het lokaal van den heer L. Mantel, alhier. Om 7 uur heette de voorzitter, de heer Joh. Koning de talrijke opgekomenen (62) van harte welkom. Hij schetste den algemeenen toestand in den Tuinbouw als gunstig, zooals straks ook uit d-e jaarverslagen van den penningmeester zou blijken. Ook het ver-eenigingsleve-n is zonder groote schommelingen in het afge loopen jaar kalm verloopen en spr. eindigde met den wensch, dat het komend-e jaar wed-er- om gunstig mag zijn. Onder de ingekomen stukken waren o.m. een verzoek van de Handelsmaatschappij Gebr. Wigtman, Amsterdam, om de resul- taten te v-ermelden van het gebruik van het door deze firma in den hand-el gebrachte ziektebestrijdi-ngsmiddel in de aardappelen Pota". Door verschillende verbruikers, zon- d-er uitzon-dering, worden de resultaten schitterend genoemd. Verzoek van de 1-eerlingen der tuinbouw- cursus, alhier, om subsidi-e voor een excursie naar het Westland. Daar de aanvrage niet zonder meer wordt toegestaan, ging men tot stemming over, waarvan het resultaat was 39 voor, 15 teg en en 7 bianco. Het jaarverslag van den secretaris wees uit, dat het aantal l-eden thans bedraagt 92 tegen 89 in 1926, dat de totaal omzet aan kunstmest bedroeg f 7868.00. Uit het jaar verslag van den penningmeester nemen wij o.m., dat de omzet over h-et boekjaar 1927 bedroeg: Ontvangsten 654.54; uitgaven 650.77; saldo f 3.77; over 1926: ont vangsten 430.57; uitgaven f 535.00; tekort f 104,43, den secretaris en Stevenege hem naar de deur te volgen. „Wilien de heeren zoo vri-endelijk zijn, mij te vergezellen", ging hij voort. „Ik neem hen mede naar d-e andere kamer. En nu", vervolgde hij, nadat hij een aangrenzen- d'e kamer was binneng-egaan en de deur zorg- vuldig had gesloten, „meen ik goed te doen om u, mijnheer de burgemeester en mijnheer d-e gemeent-esecretaris, mede te deelen, dar deze heer, die voor zijn plezier te Alansches- ter vertoeft, n-i-emand anders is dan een wel- bekende Londensche detective, v-erbon-den aan de crimineele politic van Scotland Yard, de heer Stevenege. Wij hebben bij ons ond-erzoek zoo juist een zonderlinge ontdekking in ver band met dezen doode gedaan, of liever een du-bbele ontdekking. Wij hebben vooreerst een stel eerste Has inbrekerswerktuigen gevon den; daar heeft u ze; vo-lgen-s mijnheer Steve nege bestemd om patentsloten open te ste- ken. En wij hebben ook dit gevonden, wat u, burgemeester, zeker wel wilt lezen." Hij 1-egde de drukproef op een lessenaar en de burgemeester begon, na zijn gouden bril te hebben opgezet, het stukj-e te lezen, terwijl Farmer, de gemeente-secretaris over een bur- gemeesterlij-ken schoude-r keek. Stevenege iteed scherp toe en zag, dat het gelezene op ieder een andere effect maakte. Farmar's ge laat drukte verwo-ndering, neen verbazing uit; het dikke gelaat van den burgemeester werd oaars. „Groote genade!" riep hij uit. „Maar dat, dat is onmogelijkWat is dat voor een papier, zegt u? Een drukproef?" Ja, da-t is een drukproef, burgemeester," antwoordde Detterling, drukproef van een beric-ht, dat voor een of andere courant was geschreven." „En u vond het papier vroeg de bur gemeester. „In het vestzakje van den doode," ant woordde Detterling. „Wat mij natuurlij-k oj de gedachte bracht, dat nu de munten waren verdwenen en hij die werktuigen in zijn za!; had, hij ook de noodmunten had gestolen." „Heeft u ze op hem bevonden?" vroeg d-< burgemeester haastig. „Neen," antwoordde Detterling. „Hij had ze ni-et bij zich, dat is wel zeker." De burgemeester bleef een oogen-blik naar de drukproef tusschen zijn vingers kijken. PlO'tseling wendde hij zich tot Stevenege en keek hem onderzoekend aan. „Is u de ambtenaar, waarvan ik in de Lon densche dagbladen gelezen heb in verband met dien moord in Clerkenwell? vroeg hij ten slotte. „Inderdaad," antwoordde Stevenege. „Maar da-n heeft u die zaak knap afgewik- keld!" zeide de burgemeester. „Het is werke- hjk een gel-uk voor ons, dat u ter plaatse was' Kan ik u onder vier oogen spreken? Wilt u dan met mij medegaan?" „Zeer gaarne als u me een half uur gunt om een stukje te eten," zei Stevenege „Ik heb vanmorgen om negen uur ontbeten, en gevoel behoefte het een en ander te gebrui- ken." „Ga met me mede, dan lunchen me11 antwoordde de burgemeester. (Wordt vvrvo.' I .=r:-hJ=g wij sa-

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 5