St adsnieuw s T eleyi^aitimeini AUSTEHDAMSflHE BECTTS" TWAALF, INDIe-VLUCHTEN IN 1929? 1 Het jaar 1929 zal waarschijnlijk het jaar der Indie-vluchten worden. Niet minder dan twaalf tochten naar onze Oost en terug hoopt men dan te ondernemen, hetgeen dus neer- komt op een maandelijksch vertrek en terug- komst van een postduif. Van de resultaten, welke deze vluchten zullen hebben, zal het in het leven roepen van een geregelde luclitver- binding met onze kolonien grootendeels af- hangen. Uit den aard der zaak is echter nog niets defi-ni-tiefs vastgesteld. Dit alias is nog slechts een plan der K.L.M., dat, wil het verwezenlijkt worden, volledigen steun en medewerking der posterijen zal be- hoeven, daar het in de bedoeling der K. L M. ligt deze vluchten geheel ten behoeve van het postvervoer te organiseeren. Daar men zich op het oogenblik nog niet met het hoofdbe- stuur der posterijen over deze aangekgen- Jieid in verbinding heeft gesteld, waaruit ^wel blijkt, dat dit grootsche plan nog in een 'beginstadium verkeert, valt over de kans van siagen ervan nog niets te voorspellen KERMISVAKGENOOTEN. De vereeniging van kermisvakgenooten Ons Belang heeft onder leiding van den heer W. Jambroes te Winschoten haar algenn-ene vergadering gehouden. Aanwezig waren ver- tegenwoordigers van de afdeelingen Bergen- op Zoom, Den Bosch, Alkmaar, Zutphsn, Rotterdam, Apddoom, Amsterdam, Win schoten, Hoorn, Edam, Groningen, Leeuwar- den, Utrecht en Breda. Besloten werd aan de directie der spoor- wegen faciliteiten te vragen bij het rangee- ren. In de plaais van den heer J. L. Coppejans, die geen herbenoeming wenschte, werd tot propagandist bencemd de heer W. Jambroes. Tot voorzitter der vereeniging werd ge- kozen de heer W. Goosen Sr. te Rotterdam, en tot bestuurslid zijn benoemd de heeren Huigens te Bergen op Zoom, C. Rezel Jr. te Alkmaar, V. Fogertij te Groningen, C. Reg- ter te Edam, De Brave te Amsterdam en Pruis in Den Bosch. DE UITBARSTINGEN VAN DEN I KRAKATAU. Een nleuw eiland ontstaan. Gistermiddag is op de plaats der onder- teesche uitbarstingen bij Krakatau een nieuw eiland ontstaan. DE DUITSCHE KROONPR1NS IN NEDERLAND. Gisteravond omstreeks 9 uur is de gewezen Duitsche kroonprins te Doom aangekomen om een bezoek te brengen aan zijn vader, die vandaag zijn verjaardag viert. Reeds waren gistermiddag eenige familieleden aangeko men, o.w. prins Heinrich, de breeder van den ex-keizer, zijn dochter prinses Victoria en haar gemaal de hertog van Brunswijck, als- ook prinses van Hessen en haar zoon, de landgraaf van Hessen. In verband met den verjaardag van den ex-keizer zal vanochtend een speciale gods- dienstoefening worden gehouden. waarbij in gebed zal voorgaan pastoor Herbst, de lei- der van de Duitsche gemeente in Den Haag. ALKMAARSCHE CHRISTELIJKE GYMNASTIEK VEREENIGING. Dinsdagavond gaf deze vereeniging voor een overvolle zaal van ,,'t Gulden Vlies" haar 3e uitvoering. Na de gebruikelijke opening en een kort openingswcord door den voorzitter, den heer Haytema, waarin hij gewaagde van een geze- genden bloei, zoowel wat betreft de gemaakte vorderingen, als wat aangaat den stand der financien, werd het uit 21 nummers bestaand programma uitgevoerd. Het werk, door deze nog zoo jonge vereeni ging geleverd, mag schitterend genoemd worden. Zoowel de adspiranten, als dames en heerenklassen maken goede vorde ringen. A1 trekt het werk der kinderen bijzon- deren aandacht, de brug- en knotsoefeningen van dames en heeren vallen ook altijd weer goed in den smaak. In de pauze werden de heeren Nol, direc- teur en Wa'enga, voorwerker, door een twee- tal meisjes, namens de vereeniging gehuldigd en hen een stoffelijk bewijs van waardeering aangeboden. Met gencegen kan de vereeniging op dezen aangenamen avond terugzien. Wij twijfelen niet of velen zullen, getroffen door het resul taat van zoo korten arbeid, zich als donateur of als medewerkend lid bij het Bestuur aan- melden. Te ongeveer half een werd, na dankzeg- ging, de bijeenkomst gesloten. AANRIJDING. Hedenmorgen had bij de Vlotbrug een lichte aanrijding plaats tusschen een tweetal vrachtauto's. De eene wagen kwam van den Achterweg, de ander van de Vlotbrug en bei- de auto's wilden de Bierkade oprijden. Hier- door ontstond de botcing, waarbij de wagens en ook de brug lichte beschadiging bekwa- men. SVowis-aciaai iiieuws Teraardebestelling Dr. J. Dekker. Op een der heuvels van de mooie begraaf- plaats Westerveld werd heden onder zeer groote belangstelling het stoffelijk overschot van dr. J. Dekker, in leven geneesheer te Ber gen, ten grave gedragen. Vooral van de Zaanstreek, doch ook uit Bergen waren velen belangstellenden tegen- woordig. Onder hen merkten wij op, de in- dustrieelen E. G. Duyvis, A. Honing en A. H Verkade van de Zaanstreek en de dbktoren Schroder en Pameijer uit Alkmaar en Poof uit Bergen. Voorts noemen wij de heeren C. F Zeiler en A. M. de Lange uit Bergen. Vele oud-patienten hadden zich eveneens om de groeve gesc'haard. De lijkbaar was met een groot aantal kransen bedekt. Aan de groeve werd allereerst het woord gevoerd door Ir. Visker uit BlO'emendaal, die er op wees, dat men vandaag een mensch naar zijn laatste rustplaats heeft geleid, in waarheid een mensch in den hoogsten zin van het woord, een mensch, die ondanks zor- gen en leed zijn leven is blijven stellen in van 2ijn medemenschen. Wij eeren hem als dokter, niet in hoofdzaak om zijn bekwaamheid en toewij'ding, maav vooral omdat met hem in de ziekenkamer kwam een humaan vriend. Spr. was gekomen, om hem een laafsten groet te brengen en om gezamenlijk in den geest met hem te zijn. Wanneer wij ons herinneren hetgeen dokter Dekker in zijn korte leven is geweest, dan her inneren wij ons vooral, hoe hij met opgewekt- heid en enthousiasme en toch met groote be- scheidenheid kon spreken over wat hij gedaan had en bereikt voor zij:n patienten. Zijn d'oel was hun leed te lenigen. In de wijze waarop hij daarover tot ons sprak, lag zijn geheele wezen. Met volkomen wegcijfering van zichzelf, leefde hij voor zijn medemenschen. Je bent te vroeg, zoo vervolgde spr., van ons heen gegaan uit dit korte leven. Toch hebt gij daarin wel gevonden de dankbaar- heid van velen, die ge hebt geholpen en de waardeering van alien die je hebben begre- pen. Dat is veel! Wij hadden gehoopt, dat je uit het Zuiden geheel hersteld terug zou lcee- ren, om met dezelfde kracht en energie je taak weer op te vatten en den weg te vervolgen door je zelf gewezen. Dit heeft helaas niet zoo mogen zijn, en wij staan verslagen in het besef van de leegte die je achterlaat. In de eerste plaats een leegte voor je ouders, schier ontroostbaar, schier onduld- baar. Je ouders, die je ontzaglijk veel liefde hebben gegeven, welke liefde jij met voile maat hebt teruggeschonken. Maar ook voor alle bckenden, er zij die je gewaardeerd heb ben is er een leegte. Zij staan met de herinnering aan een braaf, goed en edel mensch en die herinne- ring zullen zij bewaren en levendig hou- den, daarbij trachtcnd het de ouders iets min der moeilij'k te maken om te kunnen dragen den nieuwen slag die hen getroffen heeft en de zoo zwaar op hen drukt. Gij zelf hebt nu rust gevonden na veel strijd, waarin altijd het goede heeft over- v/onnen. Ook daarin zullen zij troost vin- dcn. Rust in vrede! Het woord was hierop aan prof. H. F. Deel- man uit Groningen, die verzekerde, dat nu men hier stond om voor het oog van de we- reld afscheid te nemen van een vriend, het voor zijn oudere vrienden een behoefte was een enkel woord te zeggen over het verlies, dat door het heengaan van dien vriend wordt geleden. Jan, lk wil je thans gecjpnken in je werk. Ander en uit je omgeving kunnen beter spre ken dan ik, over wat je in je latere werk bent geweest. Maar een ding weet i k, en dat is dat je voor je patienten alles bent geweest. Ik weet ook, dat je in groote momenten voldoe- ning over dat werk hebt gekend. Het was jouw streven om voor alles je patienten tot steun te zijn. Altijd ben je iemand geweest, met een krachtige, flinke overtuiging, die je, waar ook, en tegenover wien ook, hebt weten hoog te houden. Je bent nu van ons heen- gegaan, veel te vroeg voor je werk, je vrienden en je famiile. Maar ens blijft de herinnering aan een werkzaam en goed leven Wij zullen je in tijden blijven gedenken. De gedachten van je vrienden gaan ook uit naar je ouders. Wij kunnen hen alleen onze vriendschap geven en zullen dit alien doen. Een neef van den overledene, Mr. C. Avis, herdacht hierna dr. Dekker als een trou- we kameraad wienj vriendschap hij in blij ven de herinnering zal bewaren. Dr. R. G. C. Schroder zeide, dat de leden van den Geneeskundigen kring te Alkmaar met groote ontstdtenis vernomcn hadden, dat hun jonge collega zoo plotseling door den dood was getroffen. Wij betreuren zijn heengaan. Dr. Dekker was een eigenaardig man, bezield met het enthousiasme dat in den regel nog maar te vinden is onder de jongeren. Hij voelde zich geroepen, voor de taak die hij zich had gekozen. Hij voelde het als zijn roeping, zegen te brengen aan zijn zieken. Ik ben overtuigd, dat een groot aan tal van zijn patienten een dankbare herinne ring aan hem zal blijven bewaren en ik weet, dat de leden van den Geneeskundigen kring hem evenzeer zullen blijven gedenken. Namens de afd. Bergen van het Witte Kruis bracht hierop het bestuurslid, de heer Grasdonk, een laatsten groet aan den bemin- den en volijverigen secretaris, door het leg- gen van een bloemstuk in den vorm van een wit kruis aan de groeve. Hierna werd het woord gevoerd door den heer D. A. Klomp, die verzekerde dat het verscheiden van dr. Dekker in Bergen diepen indruk had gemaakt. Spr. deed v ikomen, hoe dr. Dekker door het enthousiasme waarmede hij in Bergen zijn taak aanvaardde al spoedig voor zijn pa tienten tot zegen werd, omdat zij gevoelden, dat hij niet alleen was de genezende medicus. maar tevens de meelevende mensch, die ook op andere wijze trachtte het vaak moeilijke leven van zijn zieken te verlichten. Spr. stelde in het lic'ht, hoe dr. Dekker, daarbij gesteund door zijn eehtgenoote, voor wien zijn heengaan een haast onoverkome- lijke slag is, ook in Bergen veel deed voor het gemeenschapsleven. Hij hoopte, dat het voor de famiiie een troost mocht zijn, dat zoovelen uit Bergen om de groeve geschaard stonden. om te getuigen van de hoogachting, die zij voor dr. Dekker gevoelden. Het was hem bekend, dat er om het graf stonden, die na dit smartelijk verlies de kracht bijna misten om verder den strijd voor het voortleven te kunnen vceren. Hen wilde hij wijzen op't aanpassingsvermogen dat de na- tuur in den mensch heeft gelegd. Hij was overtuigd, dat het de wil van dr. Dekker was, dat zij althans zouden pogen, de kracht te vinden om het verlies, dat zijn heengaan hen bracht te dragen. Spr. verzekerde, dat men dr. Dekker in Bergen als een achtenswaardig geneesheer en hoogstaandi mensch zal blijven gedenken. De vader van den overledene da-nkte hier na voor de laatste eer aan zijn zoon bewezen. HEILOO. Donderdagavond om 6 uur werd de groen- teventer J. K. alhier, terwijl hij op den straat- weg, even voor het Tuindorp zijn met mest beladen handwagen voortduwde, aangereden door den autobus van den heer B. De laatste had de wagen niet gezien, door het verblin- dende licht van een uit tegenovergestelde rechting naderende auto. De heer K. kon nog juist op zij springen, toen de autobus hem op 1 M. afstand genaderd was, doch zijn kar werd aangereden en een eind meegesleurd, waarna zij kantelde. De auto was aan een dp- lampen licht be- schadigd, terwijl de handkar ook eenige be- schadiginir had hekomen. SINT PANCRASr uonderdf hidden belanghebbenden bij de sluis in de Daalmeer in het lokaal van den heer Gerritsen, onder leiding van den heer C. Greer., een vergadering Uit de rekening van den penningmeeeter bleek, dat d? ont- vangstm f 860 43 de uitgavtn 21 02 en hetsaldo '839.41 was. Als bestuurslid werd herkozen de heer C. de Wit Op voorstel van den heer W. Keizer zal aan het bestuur f 10 salaris worden ioege- kend. Besloten werd d'e z.g.n. Sluissloot uit te laten baggeren. (Jetleeueu/k gecorrigeerd.) EEN MEISJE OVERREDEN DOOR EEN AUTO. AMSTERDAM, 27 Jan. Op de Joden- bi"eestraat is hedenmorgen omstreeks half neg.n de 19-jarige mej. Walvisch door een vrachtauto overreden. Het meisj-e kwam fietsende uit de Uilenburgersteeg en merk- te niet op, dat op d!e kruising een auto na- derde. Zij werd door de aahrijdiag van de fiets geslingerd. Een der widen ging haar over de buik. Het meisje is per outo-bran- card van den Geneeskundigen Dienst naar het Ned. Israelitisch Ziekenhuis op de Nieuwe Keizersgracht vervoerd, waar zij ter verpleging is opgenomen, Haar toe- stanti is ernstig. HET 1JS IN DE ZUIDERZEE. LEMMER, 27 Jan. De salonboot „Fries- land" zit ncg steeds nabij de haven in het ijs. De kapitein van de in de haven liggen- de salonboot „Holland" en zooeven met drie viettelieden over het ijs naar de „Fries- land" getrokken cm te irachten verbinding met deze boot te krijgen. TOESTAND VAN JAN TOOROP. Bij informatie gisteravond aan het huis van Jan Tcorop vernam de Tel., dat de toe- stand van den patient momenteel goed te noe men is. SCHEEPSRAMP BIJ BORNHOLM. BERLIJN, 27 Jan. Naar uit Kopenha- gen gemeld wordt, is in de Ocstzee* nabij Bornholm het Lubecksche stoomschip „Gertrud" met 14 man equipage, vergaan PRESIDENT CALLER BLIJFT NOG WAT. MEXICO, 227 Jail. President Caller teekende een amendment op de grondwet, waarbij de duur van het presidentsambt wordt verlengd met zes jaar. DE PAN-AMERIKAANSCHE CONFERENTIE. HAVANA, 27 Jan. Verwacht wordt dat waarschijnlijk in het begin van de volgen- de week een plenaire zitting van de Pan- Amerikaansche conferentie zal plaats heb ben ter vaststelling van de tot nog toe be- reikte resultaten. Verschillende commissies hebben reeds hare rapporten nagenoeg gereed. Heden wordt een aanvang gemaakt met de behandeling der voorstellen inzake de reorganisatie der Pan-Amerikaansche Unie DE WAPEN-SM0KKELAR1J NAAR CHINA. Een tegenspraak. BERLIJN, 27 Jan. In tegenspraak met de Reuter-berichten wordt uit Hongkong gemeld, dat de autoriteiten aldaar geen maatregelen tegen de Duitsche firma's heb ben gencmen in verband met de levering van wapens. 't Is onjuist bovendien, dat de Duitsche regsering op de hoogte zou zijn van deze leverantie. De berichten hieromtrent zijn waar schijnlijk het gevolg van een artikel in het Berliner Tageblatt" naar aanleiding waarvan een vervolging tegen het blad is ingesteld. DE STRIJD IN NICARAGUA. Oeneraal Sandino gewond? NEW YORK 27 Jan. Volgens de laat ste berichten uit Managua hebben de Ame- rikaansche troepen de strijdmacht van ge neraal Sandino geheel verspreid. Generaal Sandino schijnt gevlucht te zijn. Hij is waarschijnlijk gewond VALSCHE MUNTERIJ. PARIJS, 27 Jan. In de voorstad Vitry is een werkplaats van valsche munters ont- dekt, die in een villa was ondergebracht. Duizenden valsche Engelsche, Amerikaan- sche, Duitsche, Fransche en Iialiaansche bankbiljetten werden in beslag genomen. De jonge Gids. De 20 Januari-aflevering van dit half-maandelijksch tijdschrift voor jeugdbeweging bevat een herdenkingsartikel van Alb. Meilink over Prof. J. van Rees Jo Benders schrijft over Jeugdhuizen. Verder bevat deze aflevering een artikel van C. van Aticus, getiteld Zonsondergang. Deze „aanval" op de filmkunst in het alge- nieen, gebaseerd op uit vooroordeelen en wanbegrippeu ontstane bedenkingen tegen een bepaalde film, verdient o.i. een krachtig protest. De argumenten. waarvan de schrij- ver gebruik maakt, zijn bij het bespottelijke af en kunnen door ieder, die ernstig getracht heeft kennis op te doen over de cinematogra- fie zonder de minste moeite ontzenuwd worden. Erg gelukkig lijkt de redactie ons met de opname van deze bijdrage niet te zijn ge weest. De voorpagina van Panorama uitgave A. W. Sijthoff te Leiden vertoont de schitterende pagode de Shwe Dagoon, welke zich op Rangoon bevindt. De Amsterdamsche dam in vroeger dagen wordt van een oud schilderijtje in beeld gebracht en bij verschil lende interessante foto's wordt van de ster- renwaoht in Leiden verteld. Verder kieken van de overstrooming van Algerie, van de Japansche Butterfly en van den sprekenden hand uit Arnhem. Er zijn verscheidene fraaie foto's van het inwendige van den Shwe Dagoon en vele actueele afbeeldingen, o. a van het Haagsche strijikkwartet en de on- zinkbare reddingsboot. Onderhoudende lec- tuur in vele rubrieken verdeeld, maakt mede dit tijdschrift interessant. Het Januarinummer van De Nieuwe Gids bevat een opstel van Everard E. Gewin over het leven van Maurits le Leu de Wiihelm, die omstreeks 1700 eerste presideerende raad van den Raad van Brabant is geweest. J. J. Poortman bespreekt de Theosofische Wereld- l 'niversiteit, waarna gedichten volcen van Willem de Merode en Willem Kloos zijn serie „Binnengedachten" voortzet. Na sonet- ten van Dr. FT Geversman en Helene Swarth geeft Frans Mijnssen in „Opstandiing" een modern tooneelwerk. L. van Deyssel publi- ceert letterkundige dagboek-aanteekeningen en bespreekt den kunstschilder M. W. van der Valk, die in December 70 jaar is gewor- den. J. A. Russelle behandelt „The Novel in the Netherlands, Khouw Bian Tie pleit voor eenheid in de kunst. Johan de Meester geeft een aardige noyelle „Twee bezoeken, een thuiskomst", Willem Kioos spreekt over een uitnemende verzameling Novellistische stu- die's. terwijl Maurits Wagenvoort, als ge- woonlijk, het buitenlandsch overzicht be handelt. Licht, het populair-wetenschappelijk week blad uitgave W. de Haan te Utrecht geeft een vervolg van het artikel over hout- vlotten en beschrijft hoe deze in verschillen de werelddeelen samengesteld en vervoerd worden. Bij vele illustraties wordt over olifan- ten verteld. Een artikel, dat velen interessee- ren zal, is de besdhouwing over dfen dood, maar Wouter Hutschenruiter brengt dadelijk tot vroolijker gedachten door over het muziek- schrift te vertellen. Ten slotte een onderwerp, dat in dezen tijd zeker wel de aandacht zai trekken, namelijk sport en karakter, ongetwij feld twee begrippen die in nauw verband met elkaar staan. Het Januari-nummer van De Kroniek redacteur-uitgever W. H. ten Hoet Parson te 's-Gravenhage is een houtsnedenummer. Het bevat origineele houtsneden van Han Krug, W. van: den Berg, Anton Pieck, W. Sinemus, J. van Jole en Daan de Vries. Jan H. Eekhout geeft een Zeeuwsch Vlaamsche vertelling „Naar Schole", Johan Schwenke vertelt een en ander over de houtsneden, de redacteur bespreekt de bekende danseres An na Pawlona en geeft een biografie van Johan Schwenke, waarna een boekbeapreking en ar- tikelen over penningen en kalenders volgen. Het blad drukt het fascimile af van een brief van Jan Toorop den grooten kunstenaar, wiens ziekte weinig hoop op beterschap geeft Het Februarienummer van Stavast, het nieuwe jongenstijdschrift, dat bij den uitgever W. de Fiaan te Utrecht verschijnt, begint met een bedrage van den redacteur David Tom- kins, getiteld „Vijf en tachtig meter redactie- film". J. A. Slempkes vervolgt zijn verhaal over des konings druiventros en G. J. Tijm- stra vertelt verder over zijn reis met de tent naar Lapland. Dit nummer bevat een aardige novelle van Jan Wagenaar „Het ontplofbare mengsel", waarna S. van Westheuvel een en 1 ander over stroopers meedeelt. De beKendf weerkundige Chr. A. C. Nell, die ook voor hd tijdschrift Licht werkt, vertelt een en andei oyer wolken in dfen winter en door T. de Bonk ridder wordt verteld van Ivain's avonturen ii het woud van Brcceliande. Van de verderi bijdragen noemen wij een artikel over spon van den heer K. H. van Schagen, een „rond- je" wildernis door P. Deys, een verhaal ovei Kees door P. Fagel en een vermeldi ng van het voornaamste wereld-gebeuren door Dr Max Stibbe. Ph. Weersma vertelt den jongeni hoe zijn een geheim slot kunnen maken en verder bevat dit maandschrift nog allerlei in teressante rubrieken, die het voor de manne- lijke jeugd belangwekkend kunnen maken. Vele fraaie foto's en teekeningen verduidelij- ken den tekst. DE VERFKRONIEK. Het Bestuur dfer Vereeniging van Vemis- en Verffabrikanten en -Handelaren in Neder- land deed ons het eerste nummer toekomen van haar orgaan, de „Verfkroniek". Behalve het officieele vereenigingsnieuws zullen in dit blad worden opgenomen- artikelen en ge* gevens welke van belang zijn voor de yerf' branche en aamverwante vakken. Het eerste nummer bevat een voor belang stellenden interessant voorwoord van den heer Hermann A. Scbreuder en verder alia lei vaknieuws. Het blad ziet er keurig verzorgd Redactie en administratie berusten bij Mr. D. Eggink, Raadhuisstraat 34, te Amstex< dam. i. RADIOFONISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 27 Januari. Medeged-eeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 773.6 te La Co- runa. Laagste barometerstand 741.6 te IngS. Verwachting (geldig tot den avond van 28 Januari) Aanvankelijk krachtige tot matige weste- lij'ke tot noordwestelijiken 'wind, zwaar be- wolkt met mogelijk nog regen- of hagel buien, later krimpenden en afnemenden wind met opklaring en weinig of gem regen, des aan alle Dosten: „Weest op uw hoede". ST ORM WA ARSCHU WINGSDIENST. Geseind van de Bildt, hedenmorgen 9.05 aan alle posten)„Weest op uw hoede". AMSTERDAMSCHE AARDAP- PELMARKT. AMSTERDAM, 27 Jan. De prijzen ware^ heden onveranderd. Aanvoer 1 ladmg, zijn de 955 H.L. van 27 Januari 1928. Opgave van Noordhollandscb Landbonwcrediet Koers van heden te j <- Vorige Koors 1.30 pl.m. 1.45 5Vi6 5i 42Vi6 42! 272f 272 4661/4 468 507 507 583 582 144 189 64f pCt., heden pl.m. 2.15 Bazel - (Ontvangen per draadlooze telefoon). jl ST A ATSLEENINGEN, 6 Nederl. 1923 A 5 1919 BANK-INSTELLINGEN. Kol. Bank i Indische Bank Handel Mpij Cert. v. 1000 INDUSTR. OND. BINNENL, Centr. Suiker Aand. Holl. Kunstzijde Jurgens Gew. Aand. if A. i i •i B. H 0. Maekubee Nederl. Kunstzijde Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BUITEI<L. Anaconda Steel comm. Zweedsche Lucifers SUIKER MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult. VorstenL Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. t Gee, Holl, Olie Kon. Petr RUBBERS. Amsterd. Rubber Bandar Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Lampong Sum. Rubber Rotterd. Tapanoeli Serbadjadi Silau Wai Sum Rubber Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart H n Gem. Eig. Scheepvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederland Paketvaart Oude Boot Holl, Stoomboot Niev. Goudriaan Rotterd. Llyod SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm. Marine pref. TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah Deli Batavia AMERIKA. Southern Rails t Union Pacific Wabash 100 102Vi6 2693/, 176 173 J 174 1001 169| 274IA 1026/8 lOOf 102 126 419 580 571f 1141/4 793 179 158.50 123 146 3113/, 199! 337% 3146/g 228 250 4463/, 218 1641/4 3283/, 152 354! 17iVi6 851/4 83! 195 133! pl.m 267 175! 101 1651/4-f 275-6 125 415! 576 573 269! 1651/4-J 275-8 102! 101 124!-5 415! 572-5! 115 PROLONGATIE vorige k rs WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 15 337-f 3121/,- 228 248 218 164 327 151 87 84 196 159 149-51 337-! 311!-2! pl.m. 2.— 100s/16 102! 2681-70 277 571-4 147 804-5 151 337|-8 165 281 124H/< 5761-7 400 18V18 272J 468-9 5071-8 5S1-3 354 582 3381/4 3121/4-! 2281/4 2481/4 323 271! pCt. Londen s Berlijn Parijs Brussel (Belga) Weenen p. Sch. 100 Kopenhagen Stockholm Oslo New-York NIET OFFICIEEL. Italie Vorige koers 12.083/g 59.08 9.74! 34.53! 47.74 34.95 66.40 66.55 65.95 2.477/j 13.12 Koers op heden 3 uur 12.08 59.09 9.74! 34.53 47.73! 34.94 66.37! 66.50 65.95 2.477/, 13.12

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 7