N1EUW TAR I E F tiidelljke of blijvonde algehecle invalidity. DE LANGE UNGESTRAAT 49, DE IKORAAZ, ■i- ALKMAAR. GEBDQTEN, DEPOSITO's, EFFECTEN. Bioscopen IS— jfos. vai Hoesf, ECeelpijn Stadsnieiiws bezoek aan Parijs duizend pond sterling voor die armen beschikbaar gesteld. Te Weimar heeft die 50-jarrge banter Droste, na zijn vrouw en twee kinderen te hebben doodgeschoten, zelfmoord gepleegd. Droste die vroeger een leidende positie in de Laodeskreditanstalt bekleedde, begon enkele jaren geleden een eigen zaak, waarin hij aan- zieniijike vertiezeni schijnt te hebben geleden, hetgeen hem tot zijn daad moet hebben ge- bracbt. oordeelen der massa, agitatie tegen de Rus- sdsche jeugdorganisaties, enz., altegader „con- tra-revolutie en spiionnage." Bisschop Skalsky zit reeds geruimen tijd m de gevangenis. De „Izwestia" hermnert in verband met dit proces aan het lot van andere van spion- nage beschuldigde Poolsche geestehjken, o.a aartsbisschop Ciyplak, die ter dood werd ver oordeeld, maar grade kreeg, en aan bisschop Boedkiewicz, die te Moskou werd gefusilleerd. ZINOWJEW EN KAMENEW. Geven nog eens te hennen, dat zij zich onderwerpen. De „Prawda" publiceert een brief van Zinowjew en Kamenew, waarin zij verkla- ren, dat zij zich van de groep-Trotzky, door hun voiledige en daadwerkelijke onderwer- ping aan de besluiten van het 15e partijcon- gres afscheiden en dat zij de actie voor het oprichten van een nieuwe partij voor ver- werpelijk houden. Zij zien af van verderen strijd tegen de partij en zullen bij hun daden slechts de be- \luiten van het 15e partijcongres nakomen. DUITSCHLAND. DE SCHOOLKWESTIE. Het voorstel der D. V. P. aan- genomen. Dreigend conflict in de coalitie? In de onderwijscommissie uit den rijksdag Is het voorstel der Duitsche Volkspartij om in landen waar simultaanscholen bestaan, geen verandering in den toestand te brengen, met 15 tegen 13 stemmen aangenomen. Tegen stemden de leden van de D.-nat. partij, Cen trum, B. V. P. en Ec. partij. Alle andere voorstellen werden verworpen. De regeering had voor de stemming la- ten verklaren, dat het voorstel een wijziging in de grondwet inhield en in het plenum een meerderheid van 2/3 der stemmen zou eischen. Het besluit maakt volgens de opvatting in centrumskringen een verder bestaan der re- geeringscoalitie onmogelijk. Van deze zijde wordt aan het nieuwsbureau der vereenigmg van Duitsche Dagbladuitgevers verzekerd, dat het centrum ziin ministers uit de regee ring zal terugnemen, indien de onderhande- lingen met de D. V. P. tusschen de eerste en de tweede lezing niet tot een opheffing van het genomen besluit zouden leiden. De behandeling van het ontwerp-schoolwet in de tweede lezing zal in de cultureele com- missie pas over veertien dag-en,'wellicht zelfs nog later beginnen. Men heeft dezen termijn zoo ruim gesteld om tijd en ge'egenheid te hebben te probeeren alsnog een compromis tusschen centrum en Duitsche Vo1kspartij tot stand te brengen. MEINEEDEN. 55000 per jaar. Dr Emminger, afgevaardigde van de Bei- ersche Volkspartij en oud-rijksminister van i justitie, heeft in de commissie van den rijks dag voor de rechtspraak het woord gevoerd over het artikel van het nieuwe wetboek van strafrecht, aangaande den meineed. Het nsieuwe ontweip voorziet ook in de bestraf- fing van diegenen, die niet onder eede val- sche verklaringen voor de rechtbank afleg- gen- In Duitscliland wordt veel gezworen en dientengevolge ook veel misbruik van den eed gemaakt. Spreker schatte het aantal meineeden in strafzaken op 20.000 en in ci- viele zaken op 35.000 per jaar, op een totaal van ongeveer 2.000.000 getuigen. HERRIE IN DEN DUITSCHEN RIJKSDAG. De rijksdagzitting is gister met incidenten jieeindigd. De democraat Haas, gesteund door den communist Miinzenberg, had scherpe aanval- len gedaan op de rechtspraak in politieke zaken. Toen de nationaal-socialistische afge vaardigde Frick-Munchen amnestic eischte voor Techow, een der moordenaars van Ra- thenau, en voor Schulz en Tillessen, de moordenaars van Erzberger, dien hij een misdadiger noemde stak er links en in het centrum een storm op. Hij werd tot de orde geroepen. Vervolgens werd de communist Florin uit de zaal gezet, toen hij ondanks het feit, dat hij tot de orde geroepen werd, dr. Frick drie- maal een doortrapten schurk noemde. Het direigde tot een handgemeen te komen, toen de communist Bertz het speekgestoelte be klom en tegen Frick een dreigende houding aannam. Nadat ook Bertz uit de zaal gezet Vas, kwam er een einde aan de herrie. BULGARIJE. ROOVERWEZEN. Autobussen overvallen. Reizigers mtgeplunderd. Een gendarmerie- officier mishandeld. Op den weg van Stara Zagora naar Radnowo in Oost-Bulgarije hebben zeven roovers drie kort op elkaar vol'gende autobussen aange- houden. Ze knevelden de chauffeurs en plun- derden de reizigers, 60 in totaal, uit. Een officier van de gendarmerie, die zich als pas- sagier in een van de bussen be\rond, is door de roovers gruwelijk mishandeld en kreeg vervolgens nog twee revolverschoten in het lichaam, omdat hij een paar maanden geleden gan de yervolging van een rooverbende had dedgenomen. De roovers gingen er yandoor nadat zij nog een van de autobussen in brand hadden gestoken. De politic heeft wegens dezen overval reeds verscheidene lieden on der wie twee vrouwen, gearresteerd; doch net staat nog niet vast of deze bij het geval be- trokken zijn. FRANKRfJK. HET AUTONOMISME IN DEN ELZAS. De rechtbank te Colmar is begonnen met de behandeling in hooger beroep van de zaak teo-en Zorn von Bulach, die veroordeeld is tot dertien maanden gevangenisstraf en 100 fr. boete wegens bedreiging van den prefect van den beneden-Rijn. De beschuldigde bood plechtig zijn verontschuldigingen aan enbe vestigde zijn voornemen zich uit de pojitiek terug te trekken. AMERIKA. STAAT EN KERK IN MEXICO. Nieuwe incidenten. Het schoolhoofd, zestien leeraren en acht leeiiingen van een katholieke school it Mexico zijn in hechtenis genomen bij een inval van de politie die kwam waken voot naleving van de wetten tegen het confessio neel onderwijs. Alle leerlingen van een an dere godsdienstige school werden cok in hechtenis genomen, maar de meesten hunner zijn later weer vrijgelaten. De 20 onderwij- zeressen, die Woensdag waren gearresteerd, zijn vrijgelaten Cinema Americain. Prikkeldraad. Deze film brengt meer dan de titel zou doen vermoeden; zij biedt verschillende mo- menten waarop men zou willen^ uit- schreeuwen: „Oorlog aan den oorlog zij laat zien hoe de krijg ook de non-combattan ten zoo bezielt van haat jegens den „vijand dat zelfs na het teekenen van den vrede een onderdaan van het vroegere vijandelijke land niet geduld wordt. Juist op dit laatste wordt ernstig de nadruk gelegd, want speciaal dit „prikkeldraad" houdt nieuwe vriendschap en verbroedering tegen en kan oorzaak zijn voor hernieuwden oorlog. Indien een film in staat is de vredesge- dachte te bevorderen om den afschuw van den oorlog te versterken en zeker kan zij dat dan is het wel deze film Prikkeldrayid, waarin zoo duidelijk naar voren komt hoe gemakkelijk een volk zich tot haat-gedachten laat verleiden. 't Is in den zomer van 1914, dat de vredige werkzaamheid op de boerderij van Moreau in een Fransch dorpje wreed wordt verstoord door het afkondigen van de mobilisatie. On der de velen die moeten optrekken, den vpand tegemoet, behoort ook Andre Moreau, een eindje uitgeleide gedaan door zijn zuster Mo- na en zijn vader, die stellig gelooven dat de oorlog niet meer dan een maand zal duren en verwachten, dat de oogst wel weer zal wor- den binnengehaald door hen die nu soldaat werden. Helaas, wat zouden zij zich vergis- sen Nog slechts kort duurt de slachting of Moreau ontvangt de officieele mededeeling, dat zijn zoon gesneuveld is, een bericht, dat den ouden man op het ziekbed werpt. Ondertusschen is de boerderij door de re geering opgevorderd voor krijgsgevangen- kamp en Mona, die de Duitschers moorde naars noemt, moet meewerken voor hunne voeding. Uit alles blijkt haar haat, zelfs de dolste grimassen van een der gevangenen een echte clown zijn niet in staat een lach bij haar te voorschijn te roepen. Er is onder hen ook een edele figuur, Mijnhardt's Hoestiabletten. Doos 30 ct, Mijnhardt's Ktelpijntabletten, 60 en 30 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Na zwaren strijd besluiten beiden tot ver- trek, waarheen weten zij niet, maar zij willen elkaar niet verlaten. Nauwelijks buiten de boerderij worden zij teruggeroepen, omdat Andre is aangekomen, die niet gevallen was, maar blind geworden. De woedende dorpelingen verheugen zich al over den vloek dien hij over zijn zuster zal uitspreken Maar het gaat heel anders. De jonge man blijkt allerminst haat-gedach ten te koesteren, integendeel. Hij houdt een schitterend pleidooi voor verbroedering en een begrijpen en liefde onder de volkeren en ein- digt met een hartelijk: „zuster, broeder! Voor hem waren de millioenen dooden, die hij voor den geest der menigte oproept, met voor niet gevallen! Wij zouden na deze weergave van den m- houd kunnen besluiten met wat wij in de eerste twee alinea's zeiden. Gerust mag deze rolprent een vredesfilm genoemd worden. En dat de als filmspeelster beroemd geworden pola Negri de rol van Mona vervult, ver- hoogt nog hare waarde. Slechts weinig films zullen een spel te aanschouwen geven als die, welke thans loopt in Cinema Americain, een film waarin, naast vele treffende en ont- roerende momenten, toch ook de humor met ontbreekt. De muzikale begeleiding van deze iilm was heel goed. Aan het einde werd een applausje o-ehoord. Het programma wordt gecompleteerd door een goed journaal (met o.a. de landing van 500 geredden van de „Prinses Mafalda n aardige teekenfilm, een 2-acter „Het westen" en „Het huwelijksfuifje", dat ,oe zien tot welke daden een verliefde jongelmg in staat is en waar ten zeerste om gelachen is nig door en de kennismaking met de verpleeg. ster uit het marine-hospitaal bevalt hem uit- stekendL Ook sergeant O'Hara voelt veel voor deze liieftallige jongc-dame. Ter wille van haar neemt hij Burns mee naar de vloot en zorgt voor hem. Wel worden de goede bed»e< lingen van den sergeant niet altijd dOor Burns gewaardteerd', maar een 'n kort misver- stand in China komen beide vrienden weer tot elkaar, en ook ten slotte George en de liefde- zuster. Natuurlijk geven de tien acten nog vele aantrekkelijke en eenig gevonden bijzon- derheden, doch deze moet men liever gaan zien. Voor de zeer geslaagde manne-opnamen heeft de Amerikaansche regeering haar voile medewerking verleend. Het pr^chtige spel met zijn schitterende typen boeit van H begin tot het einde. Lon Ghaney, de groote Ameri kaansche karakterspeler geeft als O Hara een buitengewone creatie. Zoo in alle details at, dat elk idee van spel verdwijmt. Dit is werkelijk de sergeant, die niiet buiten zijn jongens kan. In- derdaad deze creatie is vol prachtige momen ten en dO'St den acteur alle eer aan. Uitmun- tend is eveneens William Haimes als George Burns. Eenig leuk speelt hij de verschillende komische voorvallen uit het marine-leven. Noemen wij daarnaast nog Eleanor Board- man als de verpleegster. Even innemend em beschaafd als altijd. Tal van kostelijke typea zullen de toeschouwers hartelijk doen lachen Een zeer aanbevelenswaardige film en goed' musikaal geillustreerd. De Orion-Reveu, die het programma opent is een zeer interessant, terwijl nog een komi sche twee-acter gegeven wordt. Maar in de allereerste plaats de Jantjes! iemand die voor den oorlog in Parijs werkte. Hij wordt verliefd op Mona en beschermt KORTE BERICHTEN. De Bremer Voikszeitung meldt, dat de voornactnste getuige der polnie in het proces tegen vrouw Kolomak, Gertrude Won, eex- gisteren in het geheim met haar man naar Nederland is gevlucht. (Vrouw Koromak is de schrijfster van hot .Dagboek" van haar 16-jarig dochtertje, waarm heftige aanvallen op de zedenpoiiue te Bremen voorkomen. Dientengevolge is zij tot een gevangenisstraf veroordeeld, die zij op het oogenblik uitzit. Men vreest, dat 60 arbeiders zijn omge- komen bij een brand tengevolge van een ont- ploffing, die een petroleum-raffinaderi] in Texas verwoestte. Het Rijksgerechtshof te Leipzig heeft gisteren het vijfvoudig doodvonnis bevestigd, dat in November j.l. werd geveld tegen den fabrieksarbeider Karl Muller, die in den u van Februari 1925 tot Mei 1926 zijn eerste vrouw en schoonvader, zijn twee kinderen uit het eerste huwelijk en een kind uit het tweede huwelijk heeft vergiftigd. Muller had gehoopt, aldus universeel erfgenaam te wor den van het vermogen van zijn eerste vrouw. De tweede vrouw, die beschuldigd was van medeplichtigheid, is vrijgesproken. De officier van justitie heeft de beide gearresteerde stokers van het crematorium van Berlijn-Wilmersdorf, die verdacht wer den een lijk te hebben beroofd, van verdere vervolging ontslagen, daar geen voldoende bewijzen van hun schuld konden worden vastgesteld. Van de van de vermelingen in de Syria goge van Jassy beschuldigde studenten zijn vier veroordeeld tot een maand gevangenis straf en twee tot 2 maanden. Twee veroor- deelden zeiden dat ze een hongerstaking zou den beginnen. Te Klausenbrg begint een proces tegen nog een reeks studenten, die ook-de hand gehad hebben in de ongeregeldheden. In de stad Hyderabad heerscht pest in haar felsten vorm. Verleden week zijn er in twee d'agen 312 nieuwe gevallen bifgekomen. die alle doodeliik geeindigd zijn. Het aantal slachtoffers, sedert de epidemie in July 1927 is uitgebroken, bedraagt 3000 en 1 0 000 menschen zijn in isoleeringskampen onderge bracht. De koning van Afganistan heeft bij znn haar tegen een Franschen sergeant, die het meisje met geweld tracht te veroveren. Die bescherming gaat wat hardhandig en biengt hem voor den krijgsraad, waar de sergeant het gebeurde juist andersom voorstelt en zien zelven de schoone rol toebedeelt. De Dmr- scher wil Mona niet noemen en zou ter dood veroordeeld zijn als zij niet ter rechter tijd was verschenen om de waarheid t onthullen. Maar dan wordt zij door de dorpelingen overstelpt met hoon en verraadster van haar volk genoemd. De oorlog duurt voort, we zien een Kerst- viering door de krijgsgevangenen, benchten van bomaanvallen op de weerlooze bevolking in Frankrijk zoowel als in Duitschland ko men in, steeds grooter wordt het aantal Alkmaarsch Bioscooptheater, Programma van 28 en 29 Januari Utile Dulci. A. B. T.'s repertoire van heden wordt ge- opend met diverse sportwonderen en beem- digd met oefeningen van de Amerikaansche brandweer, die onze eigen stedelijke pijplei ders, pompers, slangenmenschen en motor- bedienaren ongetwijfeld zullen doen „watei tanden. Vooral de wedstrijd in het slangen aanschroeven is een oefening, die wij bi] de eerstvolgende demonstratie dolgaarne op het programma zullen zien prijken en ten zeers.e kunnen recommandeeren. Waar is mijn vrouw! Een bekende klucht uit het Dollarland, criant amusant, waarin wordt uitgemund door huppelen, springen, klauteren, buitelen en verdere malligheden, om het publiek tot vroolijkheid te brengen, waarin men dan ook voldoende schijnt te zullen slagen. 's Levens poppenkast. Dit hoofdnummer is verdeeld in 8 uitge- breide acten en de hoofdrol wordt vervuld door MiUon Sills, 'n eerste klas filmacteur, 'n goede karakterspeler en geweldige vech- tersbaas als het te pas komt. De voornaamste vrouwenrol is in handen van Gertrud Glm- stedt, lief gezichtje, aschblond haar enz. Milton Bills presenteert u in deze levens- tragedie een I'taliaansch directeur van een marionetten-theater, genaamd Nicky Reco- bonij, die verliefd raakt op de lieftallige juf- frouw uit een drogisterij. De wereldoorlog komt tusschenbeiden. Nicky wordt opgeroepen naar het Italiaan- sche front, trouwt hals over kop met het lieve drogistmeisie, dat inmiddels van haar ouden nurkschen patroon ontslag heeft gekregen wegens amoureuse verstrooidheden en Nicky laat zijn jonge vrouw achter onder de hoede van zijn Italiaansche familie, die de mario- netten-affaire op den ouden voet zal voort- zetten. Maar er is een knappe en vurige neef, die ook gecharmeerd is op het aardige vrouw- tje en nu door minder eervolle intriges poogt haar hartje te veroveren. Hij brengt haar door een valschen brief in den waan, dat Nicky gesneuveld is, en zijn boos opzet zou gelukt zijn, als Nicky die krijgsgevangen is gemaakt en stokstoof is geworden door het oorverscheurend gedonder van de kanonnen en het kpringen van granaten niet op het juiste tijdstip weer ten tooneele zou zijn verschenen. In het laatste bedrijf ziet het er bedenkelijk uit. Er wordt hevig gevochten tusschen Nicky en zijn ondeugende neeft, het theater raakt in brand en de toeschouwers beven en sidderen voor een noodlottigen afloop van het aangrij- pend liefdes-drama. Maar gelukkig komt er een gunstige wen ding in de situatie. Nicky vindt zijn gehoor en zijn vertrouwen in de ongerepte deugd van zijn vrouw terug. Hij is edelmoedig genoeg om zijn concurrent uit de vlammen te redden en de geschiedenis eindigt op een wijze, die iedere toeschouwer de hoogste voldoenmg verschaft. ALKMAARSCHE PADVINDERS. Verkenners, Woensdag 1 Februari patrouille-avonc Vrije oefeningen. Aanvang 7 uur. Zaterdag 4 Februari oefeningen, wordei nader bekend gemaakt. Wel pen. Zondag 28 Januari oefening. Aanvang half tien. GEVESTIGO: Ateliers voor Glas in Eood AEHIilAAR - XAAUMABKT38 krijgsgevangenen, maar ook steeds grooter de liefde tusschen Mona en haren redder, totdat op zekeren dag de oude vader, wan- trouwend, zijn bed verlaat en de twee samen ziet. Met een uitroep van haat en afschuw stort hij dood neer. Dan komt de wapenstilstand tot groote vreugde van de gevangenen en alle anderen nu lacht Mona ook. Maar hoe droevig zijn hare ervaringen. Hoewel nu vrede veronder- steld mocht worden, wil de Parijsche firma haren geliefde niet meer te werk stellen, zijn moeder weigert haar te ontvangen en de dor pelingen, onder aanvoering van een herhaai- delijk afgewezen minnaar, dreigen haar te verjagen, als zij den Duitscher met weg- stuurtalles en alien nog bezield van den oorlogsroes. Victoria Theater. Eerst de jantjes. Lon Chaney. Deze bijzonder geslaagde Amerikaansche film verdient in alle opzichten de grootste be- langstelling, want ieder zal zich bij dit vlotte filmspel ten zeerste amuseeren. De geschiedenis speelt bij de Amenkaan- sdhe Marine en wel in't bijzondier bij de af- dleeling mariniers. George Burns, die in San Diego zijn geluk bij de wedrennen wilde gaan beproeven, had zich tevens bij de marine-school aldaar ver- bonden en als zijn wedderij mislukt, komt hij bij de Jantjes terecht. Allereerst maakt hi] ddar kennis met sergeant O'Hara, een flinken kerel, schijnbaar wat ruw, maar met een edel hart. De nieuweling Burns moet in t begin heel wat verduren, maar hij; slaat zich er kra- SCHAPEN DOODGEBETEN. Ongeveer een week geleden maakten wij melding van het feit, dat in een weide bij de Friesche brug een tweetal schapen, toebe- hocrende aan den landbouwer Groot, door een hond zoodanig waren gebeten, dat slacli- ten zoo goed als onvermijdelijk bleek. Hedenmorgen heeft de gele herdershond waarvan de eigenaar onbekend is, opnieuw jacht gemaakt, ditmaal in een weide bij de ki'uising van Friesche weg en Munnikcnweg, op een zevental schapen van den heer J. Laan. Een dezer dieren werd met opengescheurd lichaam docd gevonden, een ander schaap werd levenloos uit een slco'. opgehaald. De overige dieren waren geheel versuft en uitge put. Woedt er bij de Friesche brug een hondea- plaag LEGER DES HE1LS. Zaterdag nam. 8 uur, Openluchtsamen- komst Ste.nenbrug, geleid door Ensigne G. Verhagen, tevens leidt zij Zondag, voorm. 7 uur, Bidstond; voorm. 10 uur Heiligingsdienstnamiddag 3 uur Openluchtmeeting Paardenmarkt; nam. half 8 Groote Verlossingsdemonstratiede Ka- detten spreken en zingen. Maandag 30 Jan., nam. 8 uur, Sluitings- dienst der Veldtocht door Stafkapiteine Vis. ser Dinsdag 31 Jan., nam. 8 uur, Dankstond. Donderdag 2 Febr., nam. 8 uur, belangrijl. ke samen komst. JONGEN AANGEREDEN. De 14-jarige Piet Schouten, wonende te 1 Oudorp, kwam gistermiddag te ruim 2 uui den Frieschen weg afrijden en werd op de Friesche brug, hoewel hij rechts reed, door een luxe auto van de A. P. C, aangereden. Hij raakte bekneld tusschen den auto en den trottoirband, tengevolge waarvan hij viel Zijn fiets geraakie onder den wagen en d* jongen zelf kwam naast de auto terecht. Het rijwiel werd grootendeels vernield en de jongen bekwam verwondingen in de zij, aan de armen en in't gelaat. JEUGDDAG. Blijkens eene advertentie in dit nummet zullen morgen, Zondag 29 Januari, de predi- kanten der Hervormde, Remonstrantsche en I Luthersche Gemeente, ds. Deetman, ds. Hout- gast en ds. Makkink, met de leden dier Ge- meenten en de onlangs opgerichte Federatie van Vrijzinnig-godsdienstige Jongeren- grdepen te Alkmaar, in een gemeenschappe- lijken dienst in de Kapelkerk, 's ochtends om half elf, den Jeugddag vieren. Het koor der Vrijzinnig Hervormden zal hierbij enkele liederen zingen. De Centrale Commissie voor het Vrijzin nig Protestantisme in Nederland heeft alom tot de viering van dezen dag opgewekt, als uiting van gemeenschapsbesef en gemeen- schappeiijke roeping der Vrijzinnig-Christe- lijke beweging in ons land, en ook als eer bewijs, dat de gemeente in de jeugdbeweging een belangrijke factor ziet, voor heden en toe- komst van het Vrijzinnig Protestantisme. ZONDAGSSCHOOL Men verzoekt ons mede te deelen, dat de lessen van de Zondagsschool der Ver. v. Vrijzinnig Hervormden „De Evangelische U-nie" wederom aanvangen op Zondag a.s, 29 Jan- Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar de in dit nummer voorkomende advertentie. HET GEZELSCHAP PISUISSE. Over het optreden van het gezelschap Pisuisse schrijft de Nederlandsche Pers: Utrechtsch Dag b lad: Ze zon- gen delicaat en bescheiden, met fijne nuance; en geestig gebaar. Alles in alles, een prettige, geestige en gemoedelijke avond, vol chaime en distinctie. Utrechtsche Courant* Het was zeer bijzonder wat dit vijftal Roods, uiterst 1 fijn en knap van reproJuctie, NATIONALE LEVENSVERZEKERING- BANK, VAN ROTTERDAM Verzekert niet slechts LEVEN Dekt tevens het risico van v.h. Chef KERREBIJM'S GLASHANDEL

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 2