Afbraak-Veiling Voorloopig Bericht 8ij Scheren L. Frankenberg, Alkmaar. IS Jong of-ou&, rheumatisch pijnen diefstalVoor deze beide feiten vroeg pleiter vrijspraak, subsidair clementie. Het derde ten laste gelegde is bewezen. Na re- en dupliek hield verdachte nog een Veedvoerige verdediging. Uitspraak 13 dezer. DE MOORD TE SCHRIEVERSHEIDE. De rechtbank te Maastricht deed gister uitspraak in de zaak tegen K. d. V., die op >28 Augustus '27 zijn vroegeren kostbaas iReimersdol met een revolverschot doodde. Zij veroordeelde hem wegens moord met voorbedachten rade tot tien jaren gevange nisstraf. Het O. M. gaat in hooger beroep. DE BROEDERMOORD TE i MER'KELBEEK. j De rechtbank te Maastricht deed gister uitspraak in de zaak tegen L. J. M., die op 29 Juli van het vorige jaar zijn brooder te Merkelbeek met een geweer dcod schoot. De eisch was acht jaren gevangenisstraf; het vermis luidde zeven jaar. .BRANDSTICHTING IN EEN BOSCH. De Hooge Raad behandeld'e een cassatie beroep van iemand uit Ass en, die voor de lechibank aldaar had terecbtgestaan ter za:ke van „het opzettelijk een brandende luci- fer in aanraking brengen met een zich in een bosch bevindende hoeveelheid ruigte, welke ruigte dientengevolge is gaan branden, waar van gemeen gevaar voor de bo omen en strui- fcen, die van dat bosch deel uiimaakten, toebe- hoorende aan een ander dan verdachte, te ducbten was." De rechtbank achtte een en ander niet be wezen en sprak bekl. vrij. De off icier van justitie ging echter in hooger beroep en het Hcf te Leeuwarden achtte het ten laste ge legde wel bewezen en opleverende „het opzet telijk brandstichten, waarvan gemeen gevaar voor goederen te duchten", fccdceld in art 157 'W. v.'Sr. Bekl werd veroortkdd tot zes maanden gevangenisstraf. A!s raadsman van requifant trad op mr. B. M. Tdders te 's-Gravenhage, die het arrest van het Hof bestrced. Hij wees er op, dat in de dagvaarding niet wordt gesteld, dat het opzet van den dader mode gericht zou zijn geweest op het gevolg van zijn daad, de veroorzaakte brand, terwijl dit op het gevolg gericht opzet veer 1:. delict van art. 157 W. v. Sr. is vereischt. Mr. 1 elders meende, dat bet arrest ock ten cnrechte is gewezen omdat ock het opzettelij'k in brand1 stelcen van een zich in een bosch bevindende hoeveelheid dcrre bladeren en andere ruigte op zichzelf niet is brandstichtirig, terwijl uit de dagvaar ding niet blij'kt van zoqdanige feiten de orn- standigheden, waardoor het in brandsteken tearvan het karakter van brandstichting. zou lekben verkregen. ONEERLIJKE PENNINGMEESTER. Het O. M. bij de Haagsche rechtbank heeft geeischt tegen een bankwerker uit Leiden, wrgens verduistering van ruim 25 gepleegd als penningmsester van afd. Leiden van de Cnafhankelijke federatie van Werkers in de Metaalindustrie en wegens oplichting van den penningmeester van het hoofdbestuur dier federatie te Amsterdam, voor 185, bij welke oplichting verdachte gebruik heeft ge- maafct van vervalschte controlestaten voor de uitkeeringen aan werklcozen, zes maanden gevangenisstraf. Uitspraak 14 Febr. a.s. VERDUISTERING DOOR EEN KERKVGOGD. Voor de Haagsche rechtbank heeft terecht gestaan een 37-jarige koopman uit Katwijk a. d. Rijn, ter zake van verdiustering, gepleegd in zijn functie van kerkvocgd-penningmees- ter van de herv. gemeente aldaar. Ten laste was gelegd verduistering van 2500 en van 27 obligaties ten name van de gemeente Katwijk. Verdachte bekende volle- Blijk ns het getuigenverhoor zou verdach te naar schatting ongeveer 20.0001 a 25.000, toebehoorendoe aan'de kerk, in zijn eigen zaken gestoken hebben. Eisclj: 1 jaar gevangenisstraf. Uitspraak 14 Februari a.s. VEREENIGING BUREAU VOOR HANDELSINLICHTINGEN. In den loop dezer maand zal het 25 jaar gekden zijn dat de Ver. „Bureau voor Han- delsinlichtingen", gesticht op initiatief der Nederlandsche Maatschapapij voor Nijver- teid en Handel, werd opgericht. Aangezien de opening in October 1903 plaats heeft gevonden, zal eerst in October is. de herd'enking plaats vinden. MEPPEL'S FINANCIeN. In de jongste vergadering van den raad van Meppel werd in behandeling genomen het rapport, uitgebracht door de commissie van^ ondcrzoek inzake de finandeele ongere- geldheden ter secretarie. Namens den secre- taris had mr. Stenfert Kroese van Zwolle verzocht om uitstel. Dit voorstel werd aan- genomen en over veertien dagen zal de zaak opnieuw worden behanddd. Onmiddellijk daarna diende de heer Van "tee (S. D. A. P.) een voorstel in om Gede- puteerde Staten te verzoeken de zaak onver- Vijld in onderzoek te nemen. De stemming hierover zal veitnceddijk over veertien da gen plaats vinden. De debatten waren zeer heftig. De zaak ™aat in het middelpunt der belangstslling. HET RIKA HOPPER-THEATER. Het H'bld. deelt mede, dat de commissaris- Kn van het Rika Hopper-Theater bun ontsla- ten hebben genomen. De heeren H. J. van Hengd, L. B. van wtrop, H. Meinesz, J. Schlencker en Van -ieuwen Boomkamp besloten hiertoe, omdat !I1 zich niet konden vereemgen met de 'Jannen van de theater-directie om het be- "drljfskapitaal te vergrooten. Vier hunner heb ben dit ontslag persoon'lijk genomen, zij de- den dit tevens namens den heer Van Hengel, die op den terugtocht is van cen reis om de wereld. GEEN TOURISTENHOTEL TE WILLEMSDORP. Van den voorg-enomen bouw van dit hotel annex jachthaven en strand zal niets komen. A'lle plannen waren zorgvuldig voorbereid, doch van legeeringszijde (hot betreft do- meingronden) wordt een spaak in het wiel gestoken. Ds. B6RGER VERLAAT DE HERVORMDE KERK. Ds. J. Borger te Gouda heeft Zondagcnor- gen, naar „Het Vad." meldt, van den kansel officieel in de gemeente medegedeeld1, dat hij tegen 1 October de Ned1. Herv. Kerk verlaat. „Niet omdat ik eenig conflict heb met den Goudschen kerkeraad", zoo zeide ds. Borger, „want dat is mij die mioeite niet waard. Ik ga weg, omdat de Europeesch Christelijke Kerk niet op de waarheid ingaat, en ik hoop buiten de Kerk gelegenheid te hebben de pre- diking van het Evangelic voort te zetten". BRANDEN. Te Zaandam is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in den kruidenierswinkel toebehoorende aan den heer D. Teuthof, aan het Ameland. De bewoners moesten in nacht- ewaad het brandende pcrceel verlaten. De ruidenierswinkel brandde geheel af. Door tot nu toe onbekende oorzaak is Maandagavond brand uitgebroken in de tim- merfabriek der firma Knaapen te Beverwijk. De brand wcedde in het linkerdeel der fa- briek, waar veel hout lag opgeslagen. De schade word op duizenden guldens geschat. Fabriek en inventaris waren niet verzekerd. Het vorige jaar is de fabriek tot den grond toe afgebrand. Te Gendt (G.) is door onbekende oor zaak totaal afgebrand het cafe van den heer A. Matthijssen. Van den inboedel kon weinig gered worden. DE VERBETERING DER RljKSWEGEN. De minister van Waterstaat heeft zich gis- tennamjddag naar Utrecht begeven, vergezeld van cenige Rijkswaterstaat-autoriteiten, ten einde zich plaatselijk op de hoogte te stellen van cen tcistand van enkele rijkswegen en de verbeteringen te b:spreken>, welke men voornemens is aan die wegen aan te bren gen. DE RHEA-AFFAIRE. Indertijd zijn twee directeuren en een wal- kapitein der sleepbootmaatschappij „Rhea" te Dordrecht gearresteerd in verband met de hoog gcdeclareerde en ontvangen bedrage-n voor schadevaringen. Sedert zijn de drie per- sonen in vrijheid gesteld en hebben de Fransche maatschappij, waarvan de „Rhea" een ondierdeel uitmaakt en de Fransche ver- zekeringsmaatschappij een overeenkomst ge- troffen. Thans is de justitieele vetvolging wegens onvoldcende aanwijzing van schuld tegen het drietal ingetrckken, omdat de Fran sche maatschappijen weigeren getuigenver- klaringen af te leggen en daartce ingevolge hun nationaliteit niet kunnen worden ge- dwongen. DE GASCORRUPTIE. Te Soest. Zooals reeds werd medegedeeld, h-eeft de directeur van het gasbedrijf te Soest ontslag uit zijn functie gevraagd, wegens het aann men van 700 van de firma Wilson. Naar aanleiding hiervan had het Hbld. een onder- houd met den betrokken directeur, den heer L. E. Visser. Deze deelde mede, dat de ge meente Soest een paar jaar gekden't besluit nam tot stichting van een gasbedrijf. Het gas zou van de gemeente Amersfoort betrok ken worden, terwijl aan de firma Wilson werd opgedragen het buizennet aan te leg gen. Met de bijkomende werken, o. a. den bouw van een gashouder, de stichting van gebouwen enz. was hiermede een bedrag van 300.000 gemosid. September 1926 werd met de uitvoering dezer werken begonoen en Mei 1927, dus zeven maanden later, kon het bedrijf geopend worden. De aanleg van het geheele gasbedrijf was uitgevoerd onder toe- zicht van den heer Visser, zonder eenige an- dere hulp. Wegens ziekte van den opzichter der firma Wilson, nam de heer Visser, op verzoek van deze firma, gedurende 2 a 3 maanden, diens functie waar, waarvoor hij een bedrag van 700 ontving. De heer Vis ser erkent, dat het een tout geweest is, dat hij van te voren niet aan B. en W. toestemming gevraagd heeft, mede dit toezicht uit te oefe- nen. Aan dep anderen kant echter dient ver- meld te worden, dat den directeur, die toen nog tijdelijk in functie was, noch een instruc- tie noch een reglement was voorgeschreven, zoodat het hem niet verboden was, voor an deren iets tegen betaling te vcrrichten. Niet- tegenstaande dat, heeft de burgemeester, na- dat de heer Visser hem medegedeeld had, dat hij het bedrag van 700 had atangenomen, dbzen geadviseerd zijn ontslag aan te vragen. Die beide wet bonders hebben daarop nog aan den heer Visser gevraagd, of deze bereid was de 700 terug te storten in de Gemeen- tekas, in welk geval zij bereid waren hunne medewerking te verleenen tot zijn handha- ving, maar dan op minimum salaris. Hierop heeft de heer Visser gemeend in geen geval te moeten ingaan, omdat hij1 van oordeel is, dat de gemeente absoluut geen recht heeft op die 700. De directeur te Doetirtchem. De raadscomm'issie van onderzoek naar eventuede corruptie bij de gemeentebedrij ven te Dcetinehem heeft tot B. en W. het verzoek gericht den directeur van het gasbedrijf, wiens termijn van schorsing Zaterdag afliep, opnieuw te schorsen. B. en. W., in spoedvergadering bijeen, heb ben geen termen aanwezig geaclht aan dit verzoek te voldoen. DE AR BE IDS WET. De Onderwijs-Centrale (federatie van het Nederlandsche Onderwijzers Genootschap, de Unie van Christelijke Onderwijzers en On- derwijzeressen, de Vereemiging van Hoofden van Scholen in Nederland, de Vereeniging voor M.U.L.O., den Nederlandschen Bond van Leeraren en Leeraressen bij he t Nijver- heide-onderwijs en den Bond van Onderwijze- ressen bij het Vomtwreiderrd Onderwijs) ver- zoekt in een adires aan de Tweede Kamer ver- werping van de voorgestelde wijziging van arti'kel ss aer Arbeidswet 1919, op grona, dat zij het te werk stellen van jongens be- neden den veertienjarigen leeftijd in fabrie- ken, werkplaatsen of ateliers ongewenscht adht, niet alleen uit overweging^.i van moree- len aard, doch ook omdat het overgroote deei van deze jongens voor d'ien arbeid nog niet lichamdijk geschifct is, waarbij' dan nog komt, dat de beroepskeuze voor den veertienjarigen leeftijd1, dus te vroeg, moot geschieden. ZIEKTE-VERZEKERING. Het Hoofdbestuur van dien Nedterlandschen Bond voor Ziekenverpleging heeft in een adires aan dte Tweede Kamer verzocht in de Ziekenfonds'wet aan dte bij dte Wet toegelaiten ziekenfondsen, behalve het verleenen van ge- necskundige hulp, ook het verleenen van wijikverpleging op te dragen. HET GELD VOOR VADERS CADEAUTJE GESTOLEN VAN HAAR OUDERS. Vrijdagavond kwam een man op het politie- bureau te Deventer vertellen, dat zijn twaa'lf jarig dochtertje was overweldigdi en dat hij haar gevonden had op den zolder met vast- gebonden handjes en een doek om dten mond gebondeni. En Madetje deed het vblgende ver- haal, bevend en trill-end als een espenblad. In den middag, toen ze alleen thuis was, kwam er een man aan dte dear. Dit gaf haar een slag op hat hootdje en verder wist ze niets meer. Ze kwam pas bij, boven op den zolder. Politie-rechereheurs ondterzochten en be- vonden, dat laden van kasten waren openge- brokeni. Een bedrag van 7.50 werd ver mis!. Maar dte politie-ervaring leert, dat kinde- ren ;gemakkelijk fantaseeren. Marietje werd dus a faire genomen en jawel, ze kwam ten slotte tot een bekentenis. Ze had alles gejokt en het geld zelf gestolen. Want, vadier was jarig en ze had eenigen tijd geleden, toen vader zoo lief voor haar was, hem voor zijn verjaardag een horloge beloofd. Ze zou er voor sparen, doch daar was niets van geko- men. Maar het horloge had ze gekocht van die weggenomen drie rijksdaalders. En voor zichzelf had er ook een pop van gekocht. UIT DE BOUWVAKKEN. Maandag is weer een samenspreking ge- houden tusschen de hoofdbesturen van de patroons- en arbeidersorganisaties in de bouwbedirijven. Het resultaat was dat beide partijen zich bereid verklaarden de bestaande collectieve arbeidsovereenkomst, welke 29 Febr. a.s. afloopt, ongewijzigd1 te verlengen Zij zullen een zoodamge verlenging bij hun leden verdtedigen en voor 25 Februari de be- slissingen der feden elkaar wederkeerig mededeelen. Het resultaat van de langdurige ond'er- handtelingen is dus, dat Van de wederzijdsche voorstellen niets is overgebleven en dus, be- houdens goedkeuring der leden, de toestand cuverandierd! blijft. Besloten is nog een commissie, waarin bei de partijen vertegenwoordigd zijn, in te stel len, welke een onderzoek zal instellen naar de lewestie der socialte bepalingen (uitkeering bij feestdagen, onwerkbaar weer enz.) en voor de aansprakelijikheid van de bondsbesturen voor daden der leden, Dit laatste houdt o.a. ver band1 met z.g. wilde stakingen. geen Pijn en naschrijnen of stukgaan der huid, indien men voor het inzeepen de baardoppervlakte inwrijft met UIT DE KLEEDING-INDUSTRIE. Woensdag werd tusschen het hoofdbestuur van den Bond van Kleedermaker-patroons en de hoofdbesturen van de samenwerkende vak- bondeft in de Kleedingindustrie opnieuw ge- confereerd over het afsluiten van een Collec- tieve Arbeids-overeenkomst. In deze conferentie deelde dte voorzitter van den Werkgeversbond mede, dat zijn hoofdbe stuur bereid was aan de algemeene vergade ring te adviseeren, o a. het voorstel tot een vermindering van het uurloon met vijf cent, opheffing van de garantiebepaling voor atelierswerkers, afschaffing van de vergoe- ding aan thuiswerkers van een cent per uur, terug te nemen, mits ook de vakbonden der kleermakers hunne belangrijkste voorstellen introkken. Na de schriftelijke bevestiging van zijn standpunt door het hoofdbestuur van den Werkgevers bond, hebben Zaterdag de verte- genwoordigers der vakbonden vergaderd", om hun standpunt te bepalen. In deze vergade ring kwamen de hoofdbesturen tot volledige overeenstemming ten aanzien van een brief, die aan den Werkgeversbond gezonden is Uitvoerig wordt daarin door de vakbonden uiteengezet, dat het voorstel der vakbonden om de uurloonen met vijf cent te verhoogen, gedaan is omdat de contractueele loon-basis der kleermakers beneden die van vele andere arbeidersgroepen staat, vooral omdat de klee- dermakerpatroons de contract-loonen niet als minima willen beschouwen. Ten aanzien van de voorstellen om den huisarbeiders vacantie te geven en een toeslag op het loon voor ver- goeding der bedrijfskosten, vestigden de hoofdbesturen er de aandacht op, dat zij deze voorstellen indienden, om een onrecht en on- billijkheid tegenover de huisarbeiders te her- stellen, doch ook omdat zij het streven der werkgevers om den huisarbeid te bevorderen ten koste van atelierarbeid, bestrijden willen. Als gevolg van deze overwegingen, hebben de vakbonden het hoofdbestuur van den Werkgeversbond medegedeeld, dat zij hunne voorstellen niet kunnen terug nemen. Binnenkort zullen de werkgevers in een al gemeene vergadering hun standpunt bepalen. HERDENKING SPOORWEG- STAKING 1903. Gister werd te Utrecht een buitengewoon congres der Ned. Ver. voor Spoor- en tram- wegpersoned ter herdenking van die spoor- wegistaking 1903 gehouden. Uit alle oorden van het land was mm samemgekomen in het N. V. huis aan de Oudegracht, dht met banfe- ren dter vcrschillendte afdleelingen feestelijk was versic De gro: comgreszaal was geheel gevuldj toen de vc liter, dte heer P. Moltmaker alien1 het om toeriep, in het bijzonder dten vertegenva. aiger van het partijbestuur der S. D. A. P., den heer Werkhoven, dte afge- vaardigden der Tweede Kamer-tractie, de heeren Vliegen en IJzerman, die dter Eerste Kamerfractie mr. Mendels, den voorzitter van het I. T. F., den heer Edo Firnmen, de heeren Stenhuis, Van dter Walle, La Bella en Van der Lendie namms het N. V. Vde afge- vaardigden van den Algem. Ned1. Diamant- bewertersbond en van den Centralen Bond van Transportarbeidters. Hierna gaf de heer Moltmaker het woord aan den feestredenaar van dlit congres, den heer Oudiegeest. Het is vandaag, aldus spr., de dag van terugroepen van herinneringen. In 1903 was er een groep arbeiders van circa twintxg dui- zend man, verbonden aan den hartader van de rijkdommen, die in dit land worden opge- stapeld. Gemiddel werd er door deze men- sclhen 15, 16 en 17 uur per diaig gewerlct. Wet- telij'k mocht er in het be'lang dter veiligheid niet meer dan 16 uur gearbeid worden, maar toch waren er machinister. die 30 a 35 uur dienst deden. De geschiedenis van het r^ror- wegpereoneel in Nederland is dan ook ge- schreven met bloed en tranen. Het was een ononderhroken reeks van toepassing dter sla- venzweep, van onrecht, uitgediruikt in gebrek aan brood en werk. Uitvoerig schetste spr. de moeiliijkhedten, die in deze jaren verbonden waren aan het verkrijgen eaner behcodijke rechtspositie, releveerde de staatskundiige ge- beurtenissen uit dien tijd om ten slote te wijr zen op de ies van 1903, een les niet alleen voor het spoorwegpersoneel, maar voor de ge heele bourgeoisie. Volgende spreker was de heer R. Stenhuis, voorzitter van het N. V. V. De heer W. H. Vliegen voerde vervolgens het woord namens de Tweede Kamer-fractie en het partijbestuur der S. D. A. P. De beer Edo Fimmen bracht de groeten en gevoelens van sympathie over van de Inter nationale Transportarbeiders (I. T. F.) De heer A. B. Kleerekoper, lid van de Tweede Kamer, verzekerdie onder luiden bij- Keparatie-Iiirichting- voor Vulpenhouders. Elk systeem onder garantie gerep. val, dat de man, die, 25 jaar geleden, het vuur in zijn loccmotief doofde, in spr. het licht cntstak, waardoor hij de waarheid ging onderscheiden. Hij bracht huldte aan te pioniers van 1903, in het bijzonder aan de reeds lang gestorven strijders. De heer Joh. Brautigam sprak vervolgens namens den Centralen Bond van Transport arbeiders en mr. M. Mendels als vertegen- woordiger van dte S. D. A. P.-Eerste Kamer fractie, waarna nog verschillendte sprekers't woord voerden. Aan mr. P. J. Troelstra werd een tele gram van hu'lde gezonden. Vtele gewezen stakers van 1903 bevonden zich in de zaal. Zij ontvingen een enveloppe met inhoud. KORTE BERICHTEN. Op den Kruisweg in de Haarlemmer- meer is een luxe auto, afkomstig uit Lisse, geslipt, waarbij de chauffeur zijn stuur ver- loor en de auto in de wegsloot reed. De beide inzittenden wisten zich te redden. De auto, werd zwaar beschadigd. Te's Gravenhage is op 69-jarigen leef tijd overleden de heer J. C. A. Weerts van St. Philipsland, oud-burgemeester dezer ge meente. De man die Zaterdagochtend te Am sterdam op den Middenweg door de Gooi- sche Stoomtram was aangereden is aan dte gevolgen van het ongeluk overleden. Hij was een kantoorbediende. De electrificatie van het treinverkeer tusschen Haarlem en IJmuiden is van groo- ten invloed op het autobusverkeer geworden, zoodat de Brockway-Maatschappij haar half- uurdienst heeft opgeheven en eens per uur rijdt. De beide Oudste hoogleeraren der The- ologische School te Kampen zullen binnen kort hun 25-jarige ambtsvervulling herden- ken, prof. Bouman op 11 Februari en prof. Honig op 8 April, maar de beide jubilea zul len worden gevierd op denzefden dag nl. 7 Maart. Bij het plaatsen van een nieuwen gas- mieter in de Burgers E. N. R. fabrieken te Roermond heeft een ontploffing plaats .ge- had, die nog goed is afgeloopen. Drie perso- nen werden gewond. Te Hengelo is ingebroken in dien goud- smidswinkel der firma Van Wezel. Vermist worden horloges, ringen enz., samen voor ongeveer vijfduizend gulden. De firma is niet tegen inbraak verzekerd. Er is een werkstaking uitgebroken on der ongeveer bonderd werkloozen, die bij de werken aan de go me en te wa ter le i ding te Mid- delburg te werk warem gesteld. De oorzaak is een loongeschil. De Haagsche Politierechter heeft een sjouwerman uit Den Haag, die tijdens een staking met een steen naar zijn werkgever zou hebben geworpen, schuldig verklaard aan pogir.g tot zware mishandeling en des- wege veroordeeld tot drie maanden gevange- i-)sstiac De nu ook reeds zeventig jarige zoon van den stichter van het Leger dtes Heils, generaal Bramwell Booth, bezoekt deze maand ons land en zal Woensdag a.s. in het Concertgebouw twee openbare diensten lei den. Gister had1 bij Sliedrecht tengevolge van den dikken mist een ernstige aanvaring plaats tusschen de salonraderstoomboot „W. F. Leeman" van de reederij Fop Smit Co. te Rotterdam en de goederenboot „Koningin Wilhelmina". Van de „Leeman" werd de steven ingedrukt, terwijl ook de „Koningin Wilhelmina belangrijke schade opliep. Frovincraal nieuws INLIJVING. Op 20 Februari a.s. zal eene inldjving van diienstplichtigen der lichting 1928 plaats hebben voor de Regimen-ten Infanterie van dc- 2e en 4e DiVisie (alleen niet voorgeoefen- den). DE RIJP. Bij kon. besluit is de gouden eeremedaill^ der Oranje-Nassau-orde verleend aan den heer J. Kroone, organist der Ned. Herv. Kerk. STOMPETOREN. Maandagavond hield de afdeeling Oter- leek—'Stompetoren van den Bond1 vanStaats- King-pepermunt onderscheidt zich door den krachtigen* maar heerljjken smaak, als gevolg van de bereiding met uitsluitend ori- gineele pepermunt- olie. K/A/& /EXTRA VSTRONGS pensionneering- bij dten heer Kamsteeg alhiei een propagandia-avond1. Hoewel het bestuur door een auto te laten rijden van den Omvai en van Oterleek naar hier, het ieder gemak- kelijk had gemaakt, was de opkomst niet groot. De voorzitter, dte heer H. Heringa, uitte hierover zijn teleursitelling, maar hoopte, dat de avond toch zou slagen. Daarna werd1 het woord gegeven aan den heer Goud van Utrecht, fie in een mooie rede uiteenzette, hoe verschillend het in andere landen ging met het verleenen van hulp aan oudten van dagen. Spr. eindiigde zijn toespraak met het voor- dragen van een toepasselijik gediicht van Nic. Beets en ontving bij mondle van den voorzit ter den welverdienden dank der vergadering. Na de pauze werd1 door de tooneelvereeni- ging „Aurora" oipgevierd het eerste bedrijf van het blijspel „joop ter Heul", dat door het vlugge spel zeer volaeed, zooals aan het ein de bleek uiit het algemeen applaus. Nadat nog de heer Althoff, voorzitter der federatie Alkmaar, had aangespoord te blij- ven strijdten voor staatspensioen, bedankte de voorzitter der afdeeling aqllen, die hadden medtegewerkt om den avond te doen slagen. SCHERMER. Toen gistermiddag de tram al'hier langs de Noordervaact ging, even voorbij de Zuider- vaart, spronig oniverwachts een man uit de in volte vaart zijndie tram. De man kwam te val- len en viel vlak naast de tram en het mag een geluk heeten, dat hij zich bij de laatste wa- gen nog wist af te duwen, dbar hij er anders onder was gevallen. Bij informatics bleek ons, dat hif een kaar- tje gevraagd had in het station te Alkmaar voor de Zuidervaart. Wil men echter bij een halte uitstappen dan moet men eerst de con- ducteur waarschuwen, daar het kaartje gel- dig is tot aan Stompetoren. Hij' heeft nog ge- informeerd of passagiers moesten uitstappen. De conducteur treft in dit geval geen schuld, doch dte man die een beetje doof is gaf geen antwoord. AKERSLOOT. Verpachting Groote en Kleine Uiterdijk, opbrengst noordelijke helft 79, pachter P. Leering, Zuidelijke helft 90 aan Jb. Boschman Jr. Rietgewas 39 aan P. Schut Pzn. Kleine Uiterdijk 60, pachter A. Buur. Het grasgewas bracht op 14 minder dan het vorige jaar, het rietgewas 4 meer. Niarktberichten ZWAAG(, 30 Jan. 1928. Veiling Bangert en Omstreken. Winterjan 37Appelen f 712; Roode Kool f 11—/ 18; Gele Kool f 7f 10; Spruitjes 59; Prei 6—/ 10; Wortelen 1—f 2; Witlof 25 f 32. WARMEN'HUIZEN, 31 Jan. 1928. Roo de Koql le s. 11.8015.10; Roode Kool 2e s. 11.3014.10; Roode Kool (uit- schot) 6.60f 9; Gele Kool les./ 7.90 9.30Gele Kool 2e s. 5.10; Gele Kool (uitschot) f 2.403.50; Witte Kool le s. 2.90—/ '4; Witte Kool 2e s. 2—/ 2.90; Witte Kool (uitschot) f 12.10; Nep 2.70; Drielingen 13:40—/ 13.70; Uien f 13.70—/ 14.30; Grove Uien 13.50— 14.10. Aanvoer: 81800 K.G. Roode Kool; 6300 K.G. Gele Kool; 29-00 K.G. Witte Kool; 8650 K.G. Uien. Advertentien BelangrHke te ALKMAAR. Mr. J. W. VAN DER HEIDE, notaris te Alkmaar is voornemens op VRIJDAG 3 FEBRUARI 1928 's morgens 9U uur op het terrein aan de Noorderkade bij de Friesche brug in het openbaar te verkoopen: een belang-rtjke party AFBRAAK, als balken, platen, battings, ribben, riggels, groote partijen vloer- en schotplanken, kraalschroten, schot- ten, deuren, ramen en kozijnen en verdere bouwmaterialen. Firma A. H. VERBURGT en ZONEN. HOUTVERKOOPING a.s. WOENSDAG 8 FEBRUARI aan den Bergerweg, ongeveer 100 Meter vanaf den spoorweg den Bergerweg op, van planken, sehotten, ramen, deuren, schroten, groote partjj duims kraalschroten. uit elkaar neembare varkenslandhokken, ga. goltde platen, gegold ijzer loodsje, enz. enz. Alles gaat weer voor elk bod weg. Afkomstig van de Cadetteuschool. icon iedereen x krijgen. Inwrijven tier pynfijke pfekken met BAYER 1 oplossing, die diep in de huid dringt, prengt onmiddelli/'k veisachtintf. ~pij opothekers en drogisten Doos- 30, Tube 130 ct. PUROL iii i

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 7