lllniHistit Comini FEU1LLETON. Honderd tfertigsfe iaargang. Vrifdag- 3 Februari. Racflio-hoekje Zaierdag 4 Februari. HUversum, 1060 M. 12.Politieberichten. 12.352.Lunchmuziek door het Radio- Trio. 3.3.45 Handelswetenschappelijke le- zingen. M. v. Overeen: Het afbetalingssys- teera. 4.Italiaansche les. 4.305.15 Fran- sche les. 5.156.Duitsche les. 6.7.15 Concert door het Omroep-orkest onder leiding van Nico Treep. 7.157.45 Tuinbouwhalf- uurtje door Willem Balk. 8.10V. A. R. A. Concert in de groote zaal van het N.V. Huis te Utrecht. Medewerken- d-en: De Arbeiders Muziekverg. „Voor- waarts", directeur de heer D. F. Zin-gel. Het Gem. Koor „De Stem", onder leiding van Hendrik Altink. Het Amsterdamsch Instru- mentaal Solisten-kwartet, bestaande uit de lieeren D. Speets, trompet. D. M. Tonnis, itrompet. R. Seli, waldhoom. E. Haagman, bazuin. In de pauze: Toespraak van den beer Joh. van der Berg, propagandist van den „Nederl. B'indenbond". Programma: 1 a Unfer dem Sternenbanner (The Stars and Stripes for ever), t ousa. b Rosamunde Ouver- ture, Schubert, c. Ballet Sylvia, Leo Delibes Harmonic „Voorwaarts". 2. Strijdlied, Otto W. de Nobel, Mannenkoor. 3. Dagen van strijd, G. Nieuwenburg. Pensee Religieuse, Bern. Klein. Gloria, J. Haydn, Solistenkwar- tet. 4. Elegie, L. Montagne, Waldhoorn solo. Pauze: Toespraak van den heer Joh. van der Berg, propagandist v. d. „Nederl. B linden- bond". 5. Pres du Fleuve Etranger, Ch. Gounod, Gemengd Koor. 6. De Vier jaarge- iij-den, Richard Hoi, vrouwenkoor. 7. Ab- schied, G. Buerle. 8. Kleine suite? R. Sell. a. langsam. b. Gesangvoll, c. heiter, Solisten- kwartet. 9. An der Schonen Blauen Donau wals, Joh. Strauss, Gemeng koor en Harmo nie. 10.30 Aansluiting van de Cinema Royal te Amsterdam. Orkest onder leiding van Hugo de Groot. Huizen, 1840 M. (Na 6 uur 1950 M.) 12.301.30 K. R. O. Lunchmuziek door het Trio van cafe Rest. „Winkels". 3.4.K. R O. Kinderuurtje door de dames Ria Mul der en Jeanny Leeflang en den heer Jac. Suerink. 5.-6.— K. R. O. Diner-muziek door het T*io Gaillard. 6.—6.30 K. R. O. Spreker Dr. A. G. A. Hofman uit Gouda Onderwerp: De Genezingen van Christus zooals in de H. Evangelien verhaald. 6.30 7 K. R. O. vervolg Concert. 7 7.30 K. R. O. Cursus Hollandsch doer den heer D. G. G. van Ringeles-tein. 7.308.K. R. O. R.K. Staatspartij door Mr. F. Vorstman. On derwerp: „Staats en Staatsvormen. De Ge- schiedenis onzer Staatsregelingen." 8.— K. R. 0. Uitzending uit het Concertgebouw te Amsterdam, door de Liedertafel „Amstels- Werkman" ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan. Harpsolo door mevr. Rosa Spier. Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 1.20 —2.20 Carlton Hotel Octet. 2.50 Rugby- match Schotland—Wales. 4.35 Dansmuziek. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Balladenconcert, so- praan, bariton en cello. 6.50 Nieuwsberich- ten. 7.10 Balladenconcert. 7.20 Causerie: Omroepmuziek. 7.35 Moderne Fransche pianomuziek. 7.45 Sportcauserie. 8.05 Con cert. Het Militair orkest en H. Brindle, has. 9 20 Nieuwsberichten. 9.35 Valentine Wil liams leest uit eigen werken. 9.5C Nieuwsbe richten. 9.55 Variete. 10.5012.20 Dansmu ziek. Parijs „Radio-Paris"1750 M. 10.50 11.Concert. 12.50—2.10 Dansmuziek 4. 5.Dansmuziek. 8.5011.20 Concert. Op- treden van Parijzer artisten en orkestmuziek. Langenberg, 469 M. 12.251.50 Orkest- concert. 5.206.20 Orkestconcert. 7.35 Vroo- lijke avond. Als inlage „Fritzchen und Lie- tchen", 1-acter van Offenbach. Daama tot 12.20 Dansmuziek. Konigswusterhausen, 1250 M. (Zeesert). 8.50 v.m.—7.05 Lezingen en lessen. 7.50 ,,Das Band", treurspel van Strindberg. 9.20 Intemationaal water-tournooi in het Luna- park. 9.5011.50 Dansmuziek, Becce's Glo- riapalast Symphoniker. Hamburg, 395 M. 4.20 „Fortunios Lied", operette van Gremieur of Offenbach. 5.20 Vroolijk alldrlei. 7.20 Variete. Vroolijke avond. 10.5011.50 Dansmuziek. Brussel, 509 M. 5.206.20 Dansmuziek. 8.35—10.35 Operetteconcert. Orkest en solis- ten. ProviwcsSaai nieuws HERHALINGSOEFENINGEN. Op 13 Februari a.s. komen bij het Wapen der Infanterie dienstplichtigen voor herha- lingsoefeningen onder de wapenen. EGMOND AAN ZEE. De Chr. Zangvereeniging „De Lofstem" alhier gaf Dinsdagavond een openbare uit- voering in de Ned. H-erv. kerk, waarvan de opbrengst ten bate van die kerk strekte. De koornummers werden afgewisseld door or- gelspel, sopraansolo's en kinderkoren. De uitvoering mag als geh-eel goed geslaagd- heeten. Mocht bij een der solo's het orgel wat te zwaar in de begeleiding geweest zij-n, bii andere was de samenklank uitstekend. V-er- schillende koornummers maakten een heel goed effect; met belangstelling werden o.a. „De watermolen" van het kinderkoor, „De klompenmaker" van het „groote" aange- hoord. De begeleiding was wederom in han- den van den heer D. Koeman. die tevens de orgelsolo's te genieten gaf. Zooals bekend staat de vereeniging onder de goede leiding van den heer J. F. de Haas te Alkmaar De sopraansolo's werden gezongen door de da mes E. C. de Graaff en A. van Hecht Muntem Napjus. W1ERINGERWAARD. Vergadering van Dijkgraaf en Heemraden met Hoogdingelanden. Woensdagmiddag 4 uur werd deze verga- dering gehouden onder leiding van Dijkgraaf R. Kaan. Allen aanwezig. Vooraf was omgeveer cen uur in comite ver- gaderd. De voorzitter decide bij de opening mede dat ter wille van de pers de openbare vei'ga- dering een uur later was gesteld. De notulen welke door den secretaris, den heer D. Sleutel, werden voorgelezen, werden na een paar kleine opmerkingen (geen aan merkingen) goedgekeurd. Mtdedselingen: Ten eerste dat voor dc levering van hout voor de teenplank door het bestuur bij drie firma's prijsopgaaf is gevraagd en dat de levering was opgedragen aan de firma Krimp als laagste inschrijver. Een eerste levering is bereids geschiedt. Ten tweede: dat de gedenksteen in bet per- ceel Woudenberg aan de Nieuwesluis is opg^- knapt, doch dat de naam Wentink nog niet was verwijderd. Dat zou den stcen ontsieren, doch het lag in de bedoeling dat door een steenhouwer te laten doen. Ten derde: Dat voor bet walsen der wegen een wals zal worden gebruikt van een nabu- rig waterschap. In verband daarmede deelde Dijkgraaf mede, dat de polder zelf ook nog in het be- zit was van een wals, welke destijde was gebruikt voor den aanleg van den tramweg en toen was begraven in een perceel dlijik aan de Drie Molens. De opzichter deelde mede dat deze wals oogeveer 1 Meter hoog en 1 Meter lang is en ongeveer 1500 kilo zal wegen. Ten vierde: Dat ten behoeve van de weg- verbetering Zuid-Zijperweg 300 kub. M. grove grint was aantgekocht, welke even- pens zal worden ingewalst. Ten vijfde: Dat het bestuur onlangs aan de jubileerende vereeniging afd. Wierimger- waard van de Holl. Mij. van Landbouw bij haar feest een bloemstuk had gegeven. Ingekomen was een verzoek van den heer G. Boerman om eeuwigdurende erfpacht van een hookje bouwterrein aan den dijk t? Nieuwesluis tusschen de perceelen van wed. C. Kcoij em wed. A. Kooij met de bedoeling aldaar een huis te laten bouwen. Het zal ongeveer 360 M2. terrein zijn. Het bestuur stelde voor een terrein zooals daar beschik- baar was in erfpacht af te staan voor 10 per jaar. Allen gingen daarmee accoord. Dat besluit zal ter goedkeurimg aan Ged. Staten worden gezonden. Van den heer Jb. Bakker was bericht in gekomen dat hij bedankte als Hoofdingeland wegens het niet meer eigenaar zijn van een hoeveelheid land dat men moet hebben om Hoofdingeland te zijn. De Dijkgraaf zeide dat de heer Bakker evenwel zitting houdt zoolang er een ander is gekozen. Van den Hoofdingenieur van den Provin ciate Waterstaat was bericht ontvangen. dat bij 't ontwerpen de wegenlijst over 1927 Wieringerwaard als onderhoudsplichtige werd aamgemerkt voor de volgende wegen. Vanaf den heer J. Biemond tot de pijpen, ongeveer 850 M. lengte, beharding grint met Door J. S. Fletcher. Oeautoriseerde vertaling uit het Engelsch door Mr. G. Keller. 12) Na sigaren uit zijn koker gepresenteerd te hebben trok de Amerikaan zijn reisjas uit en liet zich in een stoel vallen aan de tafel, waaraan ook de anderen hadden plaats geno- tnen. Hij scheen in gepeins verdiept, alsof hem iets was te binnen gevallen, doch zwij- gend stak hij zijn sigaar op en bleef een paar minuten zitten rooken. „Neen", merkte hij ten slotte op, „ik meen ook, dat men alles geheim moet houden, nu or sprake is van in het duister bedreven mis- dadenMaar een moord Weer verviel hij in stilzwijgen, terwijl hij met een hand over zijn hoekige kin wreef. De hediende kwam met zijn blad met bestel'ingen en verdween weder. Bransdale vulde de gla- ttn, dronk op ouderwetsche beleefde wijze ajn bezoekers toe en wendde zich tot den de fective. >,Ik zou gaarne alle feiten naar tijdsorde van u widen hooren, mijnheer Stevenege", wide hij. „Ik houd van orde en methode en ik begrijp de dingen het best, wanneer de feiten ®ij in orde en regelmaat worden medege- hee'd. Maar laat ik er dadelijk bijvoegen dat n f#n a^adachtig hoorder aan mij heeft." Stevenege schoof zijn stoel wat dichter bij tafel en vertelde de feiten zooals deze in den loop van den dag waren gebeurd. De Amerikaan toonde daarbij, dat hij talent van luisteren bezat. Zwijgend bleef hij toehooren en elk feit van beteekenis liet hij door een hoofdknikje volgen. Ten slotte wendde hij zich tot den burgemeester. „Het wil mij zoo toeschijnen, dat dit alles een gevolg is van mijn bod. „De vermoorde had in ieder geval naar het schijnt er de lucht van gekregen dat iemand, in dit geval mijn persoon, bereid was om tienduizend pond in contanten neer te leggen voor die munten. Maar nu die drukproef, meneer Stevenege, heeft u die bij u?" „Neen, ze berust bij de politic." „Maar u is wel overtuigd van den aard van het stukje papier? Het was dus een drukproef van een courant, een afdruk van een bericht?" vroeg Bransdale. „Zeker", antwoordde Stevenege, „daar valt geen oogenblik aan te twijfelen. Het leek mij een afgeknipt stuk van een proef van 'n galei met zetsel, een deel van een kolom berichten, Stadsnieuws of iets dergelijks, van een plaat- selijk blad." „Het was dus niet geknipt uit een courant, die reeds was versehenen?" vroeg de Ameri kaan. „Neen!" antwoordde Stevenege beslist. „Het was een drukproef, natuurlijk slechts aan een zijde van het papier bedrukt." Bransdale stak zijn duimen in de armsga- ten van zijn vest en met zijn sigaar in een hoek van den mond staarde hij in gedachten verdtept paar de zolderingr. paaraenpaa Krumoreedte 5 M., wegbreedte 3.25 Meter. Noord- en Zuid-Zijperweg tezamen geno- men ongeveer 4150 Meter lengte gez. kruin- breedte 11 Meer, behardingsbreedte 7 M., Sluisizerweg 870 M., kruinbreedte 5.20 M.. wegbreedte 3 M. Wanneer daaron geen aanmerkingen zou- den gemaakt worden, werden ze aldus vasi- gesteld. Allen gingen daarmede accoord. Van de Zuiderzeewerken werd een schrij- ven ontvangen dat door Ged. Staten aan- merking was gemaakt op de doorgraving in den Oosterdijk. Het werd wenschelijk ge- acht dat deze doorgraving niet 10 Meter doch 20 Meter breed zou zijn, in verband waanmede de opritten dan ook lager zullen komen. Het kleidepot zal dan ook grooter worden en dat zou men niet aan de Ooster- berm willen hebben doch aan den westkant van den Dijk. In verband daarmee zal de dtestijds ge- maakte overeenkomst eenigszins moeten worden gewijzigd. Er zijn toen drie overeenkomsten op een contract gemaakt. Van de gezamenlijke land- bouwers nabij Oudesluis en een gedeelte, tweewegen was een adres ingekomen met verzoek of hunne landerijen ook lager kun- nen v/orden afgemabn Het gaat hier om de landerijen tn-schen Notweg en Oudesluis. Door adressanfen werdt ,n ov-rweging ge geven een duller door de kade in de Ko'k- cot of hup Wc ter en de lags >p.'ling te laten vloeien en als dat niet mogelijk is dan werd gevraagd of het Polderaestuur een andere oplossing weet. De Dijkgraaf deelde namens het bestuur mede dat geen praetische oplossing was te vinden. Met on^ze bemaling kan het water niet uit de kolksloot worden wpggemalen terwijl de Kolksloot ook al dat water niet zou kunnen bergen. Ook aan het tweede idee zijn heel wat moeilijkheden verbonden en't stuitte op groo te bezwaren. Dat zou tevens een verhooging worden van het peil en de lage bemaling. De Dijkgraaf zeide dat twee dingen moge lijk waren n.l. het geheele pad verlagen oi dat adressanten gezamenlijk een onderbema- ling laten maken om het water in den grooten polder te malen. De heer Groneman vroeg of misschien in de toekomst wanneer er misschien een ande re wijze van bemaling komt, ook daarin ver- betering was te brengen. De Dijkgraaf zeide dat dat hetzelfde bleef Verder zeide de Dijkgraaf dat het de be doeling was om lanigzamerhand het peil dat thans 2.55 is te brengen op 2.60 dat was heel goed mogelijk, wanneer ze sterker ging dan 2.60 kwam men zeker in mceielijkheden. Een constant laag peil was het meest gewenschr Dt heer P. Visser Az. geloofde ook dat dat in de gegeven omstandigbeden het beste wa-s. In verband met de kosten van bemaling over 1927 deelde de Dijkgraaf mede, dat er 145000 KAV.U. was verbruikt met 76000 nacht K.W.U. De kosten, alles inbegrepen, hadden bedragen 6172.26 of MU cent per K.W.U. Ten opzichte van de bemaling werd mede- gedeeld dat op 4 Jan. 4lA uur was gestopf voor Anna Paulowna Daar had men aan Prov. Waterstaat een omtwerp gevraagd voor een te maken overlaat, doch dat was steeds Vooruit geloopen. Wat de hooge waterstand in onzen polder betrof deelde de Dijkgraaf nog me&e dat op 27 December in de morgrnuren was begon- n>en met malen toen de stand 2,62 was; 4 uur later was het bij de machine 3 Meter dus 38 c M. gezakt doch over den geheeten Polder geen noemenswaardige verlaging. Op 28 December was het weer geprobeerd, d-cch toen was de machine driemaal uitgesla- gen omdat er bij de machine geen water"meer was. Er kon dus absoluut niet gemalen wor den. Uit verdere medcdeelingen bleek dat steeds was begomnen op een maalhoogte van 2.50 2.60 en opgehoodem op 2.75—3 Metre. De Dijkgraaf had deze cijfers laten hooren. om vast te stetlen dat steeds was begonnen zoo als in vorige vergaderingen werd goedgc- vonden. doch v/as wel bereid het peil te ver lagen tot 2.60. De heer C. Schenk had met Haverkorn ge- sproken en had1 van deze den indruk ontvan gen dat hij met 2.60 nog heel goed kon va- ren. doch dat hier en daar bagger aanwezig was. De voorzitter had daaremtrent geen klach- ten_ ontvangen, doch was wel bereid. indien dat zoo was deze ptekken te baggeren. Over de reserve westelijke pompmachinc werd medepedeeld1 dat deze niet zoo gemak- kelijk in gebruik was te stellen. Er wordt dit iaar eene inepectie verwacht over de stoom- ketels. „H'm!" zei hij tenslotte. „Intusschen, hoe was de schrijver van het bericht op de hoogte van de feiten? Want, laten wij niet vergeten" en hij keek Olla-rd met een veelzeggenden blik aan „dat was afgesproken, dat de onderhandelingen tusschen mij en den burge meester geheim zouden blijven!" „Maar van mijn kant is dat geheim niet geschonden!" haastte Ollard zich te verkla- ren. „Ik heb tegenover geen sterveling er ooit maar een woord over gekikt! De mededeelin- gen in dat bericht, mijnheer Bransdale, zijn niet van mijn kant afkomstig." „Nu", zei Barnsdale met een droog lachje, „van mijn kant zeker ook niet. Ik heb aan niemand er iets over losgelaten! Een rare ge- schiedenis! Maar hoe vat de heer Stevenege als detective de zaak op?" „Ik beschouw het als een soort van drie- hoeks vraagstuk", antwoordde de detective, terwijl beide heeren zich tot hem wendden. „We moeten drie punten vasthouden. Voor- eerst: wie is de doode? In het logement, waar hij zijn intrek had genomen, gaf hij op Sa muel Thomson te heeten, beweerde een ple- zierreisje te maken en verklaarde van Dar lington te komen. Naar mijn overtuiging wa ren dat allemaal leugens; uit den aard der werktuigen, welke ik in een verborgen zak op hem bevond, leid ik af, dat hij een beroepsin- breker was en misschien zou ik aan het hoofd- bureau wel een en ander omtrent hem te we- ten kunnen komen. De tweede vraag is: wie vermoordde den man en heeft de moordenaar de hand kunnen leggen op de munten, welke de vermoorde naar mijn overtuiging in een yroeg ochtenduur uit het museum op het kas- Het dag. bestuur stelde voor om een on- derzoek in te stellen naar een andere beweeg- kiracht van deze westelijke pomp. De kosten van onderzoek zullen niet meer dan 100 bedragen. In een volgende vergaderi-ng zou alsdan rapport uitgebracht kunnen worden. Dat werd goedgevonden. Begrooting dienstjaar 1928. Daarna werd aan de orde gesteld de be- handeling der begrooting. Algemeene be- schouwingen nihil en ook op de posten die alien door den Dijkgraaf werden voorgele zen, werden nagenoeg geen op- of aanmer kingen gemaakt. Verscheidene posten zijn veriaagd wat nader werd toegelicht. De post „Bijdrage inkoop Pensioenwet 1922" was verhoogd. Dat bedrag kon n-u worden vasi- gesteld. Wanneer de vergadering accoord kon gaan met de meerderheid van het be stuur om den omslag te bepalen op 13 per H.A., zou de post onvoorzien bedragen 17867.36, terwijl de begrooting dan sioot op een bedrag van 59656.86. De h-eer P. J. Blaauboer had aanvankelijk gedacht dat de begrooting een beetje krap was genomen en had daarom de omslag evenals vorig iaar op 14 wilten houden doch na de toelichting door den Dijkgraaf kon ook hij zich er mede vereenigen, waarna de begrooting met algemeene st-emmen aldus werd vastgesteld. Rondvraag. De heer R. K. Kaan zeide, in verband met een opmerking van den heer Groneman in een vorige vergadering over het minder mooie aanzien der bruggen aan de Kleine Buurt dat hij nog nooit anders had gehoord dan lof, doch zou in overweging wilten geven om de muren wat in te voegen. De Dijkgraaf zeide te zullen nazien. De heer Groneman info-rmeerde naar de geplante visch. De voorzitter deelde mede dat in overleg met de Holl. Mij. van Landbouw een schrij- ven was verzonden aan de Heide Maa- schappij om alhier een kzi-ng te laten houden met lichtbeelden om te doen uitkomen wat tot verrijking der vischteelt mogelijk was. De kosten zullen 20 bedragen. Ook met de gepoote visch in de kolk ging het goed. Verder zeide de heer Groneman zich best te kunnen begriipen dat de heer Kaan niets dan lei had gehoord over de bruggen, deze zijn inderdaad veel verbeterd, doch ik heb alleen gezegd dat het beton bij de brug aan d? Kleine Bu-urt wel iets netter afgewerkt had- kunnen worden, wanneer het niet zoo vlak doch een beetje sohuin afltep. De heer P. Visser Az. gaf in overweging om wanneer de wal aan de noordeliike weg was uitgegraven den weg in te walsen. De Dijkgraaf zeide dat zoodra het grint kwam er een wals grhaald zal worden van Bar-singerhorn en daf dan ook het nieuwe ge- deelt-e aan den West-Barsingerweg zal wor den ingewalsd. Daarna slutting. CASTRICUM. Vereeniging teg en ziekenhuis verzeketing. Zooals bekend mag zijn bestaat alhier se- dert 1 Januari 1927 een vereeniging tot verzekering tegen ziekenhuisverplegingskos- t-en en operatiekosten. De vereeniging begon met het mnen van de contributie, die zeer laag was gesteld en bedroeg 2K> cent per week voor de ziekenhuiskosten en 214 cent per week tegen operatiekosten, waarbij nog was bepaald dat het aantal kinderen boven de twee in een gezin, beneden 16 jaren vrij waren van het betaten van contributie op 1 Januari 1927, terwijl het rech't op uitkeering bfstend met ingang van 1 April 1927. Een groot aantal personen hebben voor 1 Ja nuari 1927 en daarna ook nog een krachtige propaganda gevoerd om het aantal leden zoo hoog mogelijk op te voeren, hetgeen dan ook in alle deelen geslaagd mag heeten. Per 1 Januari 1928 bedroeg het getal leden voor de ziekenhuiskas 2074 waarvan betaknde 1609 terwijl dat voor de operatiekas respec- tievelijk bedroeg 1197 en 960. Dank zij de gunstige gezond'heidstoestand van de bevolking behoefde niet veel te wor den uitgekeerd en bedroeg dit voor de on- derscheidelijke fondsen slechts 557 en 215. De administratie moest hetgeen uit bovenetaande voorrvloeit, gescheiden worden, omdat zij die in een doktersziekenfonds zijn niet verzekerd behoefden te worden, wijl zij daaruit een uitkeering voor operatieve doel- einden ontvangen. Het batige sal-do aan het einde van het eerste boekjaar bedraagc na alle kosten van oprichting en inrichting van administratie voor de ziekenhuiskas 1441.2114 en voor de operatieskas 973.74. Totaal 2415.00V> Fazanten als schadeliik wild. Met ingang van 1 Maart a.s. zal weder om buiten werking zijn gesteld bet K. B. van 14 Februari 1927 tot het aanwijzen van teel had geroofd? Die vraag behoort mis schien meer tot de competence van de plaat- selijke politic, hoewel natuurlijk alles ten nauwste samenhangt. Maar u en den heer Ollard, mijnheer Bransdale, gaat de derde vraag het meeste aan en voor u is zij het be- langrijkst. Dat is: hoe kreeg de man de druk proef in zijn bezit en hoe kwam de schrijver van het bericht aan zijn inlichtingen?" „Precies!" zei Bransdale laconiek, „dat is juist de vraag." „Maar", vervolgde Stevenege, met een blik naar de burgemeester, „de heer Ollard heeft men omstandig medegedeeld, hoe hij verschillende brieven ontvangen heeft en wat hij er mede heeft gedaan. Van het oogenblik af, -dat hij iets van u vernam, tot op dit oogen blik, heeft hij tegenover geen levende ziel van uw bod gerept, zelfs niet tegenover zijn eigen vrouw „Zelfs niet tot haar!" riep de burgemees ter er tusschen in„zelfs niet tot haar voor het eerst van mijn leven!" „En de heer Ollard heeft ook nooit uw brieven een oogenblik uit handen gege ven", ging Stevenege voort. „Hij heeft mij medegedeeld, dat hij ze van den beginne af in een brandkast heeft bewaard, waarvan hij al leen de sleutels heeft „Ja, dit is een feit, mijnheer", voegde de burgemeester er aan toe. „Dat is werkelijk een feit, mijnheer Bransdale. Achter slot en grendel, mijnheer, achter slot en grendel, wer kelijk dubbel achter slot!" Stevenege keek den Amerikaan eens aan;' deze liet peinzend zijn hand over zijn kin gaan. de fazant als schadelijk wild o.a. in dez? gemeente. Dank zij de krachtige actie van den burgemeester dezer gemeente met groote medewerking van de belanghebbenden tuin- ders is bereikt kunnen- worden dat het voor de tuinderij zoo vernielzuchtige dier gerang- schikt te krijgen onder schadelijk wild. Zijn we goed ingelicht dan bestaat er ka-ns dat dit voor het komende jaar anders zal worden. Dat zou een groot financieel nadeel zijn voor de tuinders. Maar ook niet minder voor de arbeiders die in het tuinders- bedrijf hun brood verdienen,. want indien de tuind-cr zijn bedrijf schade wordt berokkena, hetgeen voorkomen k'an worden, bestaat er minder kans op werk voor den arbeider. HEILOO. Ongetwijfeld zullen vele ingezetenen zich nog berinneren het succesvolle optreden eem- ge jaren geleden hier ter plaatse van liet groote Russische Balalaika-orkest, uitgenoo- digd door de voetbalver. „Heiloo". Tevens werden toentertijd door deze vereeniging op haar sportterrein windhondenrennen geor- ganiseerd, wat hier iets geheel nieuws was. Daarna heeft de a-ctieve vereeniging, naast het jaarlijks organiseeren van groote seri-e- wedstrijden in de maanden Mei, Juni en Juli, waarbij talrijke clubs uit de diverse plaatsen dezer provincie ons mooi-e dorp bezoeken, voor eenige' jaren op doen treden in Heiloo den bekenden humorist en decla-mator den heer Daan Pool, die hier heel veel succes oogstte, terwijl het vorig jaar de voetbalver- eeniging den gevierden Veluwschen dichter- zanger Jan van Riemsdijk in ons midden bracht. Aangemoedigd door het succes der voor- gaande jaren en gezien de prestaties van- den heer Daan Pool, die bij zijn vorig optreden te Heiloo het groot aantal toehoorders door zijn verschillende transformaties en creaties, zcowel in het' kcmische als dramatisohe genre, een g-eheelen avond op hoogst aange- name wijze bezig hield, heeft het bestuur der voetbalvercen-igi-ng beslot-en wederom dezen gevierden humorist hier ter plaatse uit te noodigen en wel op a.s. Zondag 5 Februari in .,De Rustende Jager". De vereeniging doet dit in het vertrouwen, dat ook nu weer v-ele Heilooers van de ge legenheid, om van den voordracht van dezen zanger-humorist te genieten, gebruik zullen maken. Daarom zijn de entreeprijzen zoo 'aag mogelijk gehouden, terwijl de donateurs (trices), op wier komst grooten prijs wordt gesteld, nog belangrijke reductie genieten. Men zie hiervoor -de betreffende adverten- tie in dit nummer. Met veel genoegen zal zeker door de le den der Heilooer rijvereeniging, aangesloten bij de Nederl. federatie van landelijke rij- vereenigingen kennis gen-omen worden van het besluit, door den minister van finan-cien genomen betreffende het vrijstellen van per- soneele belasting van onder het zadel ge- bruiken van landbouwpaarden. Voor nadere bijzonderheden zie men het betreffende be richt in de rubriek Binnenland. In de tweede helft van Februari zal door de Heilooer rijvereeniging een jachtrit worden georganiseerd in de duin-en bij Bak- kum. Als iagermeester zal optreden mr. van Rechteren Altena. ZUID- EN NOORD-SCHERMER. De Raad dezer gemeente vergaderde op Woensdag 1 Februari 1928 des voormiddags tien uur. Aanwezig met den voorzitter, alle leden, behalve de heer M. C. van der Laan, die kea- nis h-eeft gegeven, we-gens een droeve plech- tigheid elders, verhinderd te zijn. Voorzitter: de heer C. de Groot, burge meester. Ingekomen waren en werden .voor kennis- gevin-g aangenomen de navolgende stukken, te weten: van Gedeputeerd-e Staten een vijftal mis sives, ten geleide van evenzoovele goedge- keurde raadSbesluiten, waaronder de begroo ting voor 1928. van het Gemeentebestuur van Alkmaar; de begrooting voor 1928 voor den Keurings- dienst voor Waren en de rekening van dien- zelfden dienst over 1926. Vastgesteld werd gezien een-e missive van de GezondheidScemmiss-ie, een besluit tot aanvullin-g van het Reglement v-o'or het Bur- gerlijk Armbestuur met een artikel regelende die uitbesteding van personen in gezinnen. Afwijzend werd b-es-chikt o-p een verzoek- schrift van J. van Sikkelerus, om vergoeding, op grond van artikel 13 Lager-Onderwij-swet 1920, voor het vervoer van twee zijiner kinde ren per autobus naar Alkmaar, die aldaar de Sint Aloysius en de Sint Agn-esschool bezoe ken, welke scholen volgens requestrant opge- richt zijn, na het tijdstip, waarop hij des-tij-dS zij-ne kinderen de school O. L. O. te Driehui- zen deed bezoeken. „Ik begin tot mijn spijt te gelooven", zei de detective, „dat aan uw zijde de bron is te zoe- ken, waaruit het nieuwtje is uitgelekt", zei hij kaim. „Aan uw kant! te Londen". Bransdale keek hem peinzend aan. „Het zou mij genoegen dcen als u kon ont- dekken, hoe dat is geschied!" riep hij uit. „Hef gaat in ieder geval boven mijn begrip. Want zooals ik reeds meer dan eens uitdrukkelijk heb verklaard, heb ook ik het aan geen ster veling doen weten dat ik bereid was 10.000 pond voor die munten neer te tellen. Ik heb er niet aan gedacht! Maar hoe komt u tot de onderstelling, dat iets van het geheim aan mijn kant zou zijn uitgelekt?" „Mag ik u eerst een paar vragen stellen?" vroeg Stevenege. „Om te beginnen: u heeft kamers in het Savoy Hotel genomen, niet- waar?" „Dat heb ik al dadelijk gedaan, toen ik in Engeland kwam", antwoordde Bransdale. „Ik zit er al ongeveer zes a zeven weken. Ik heb er een suite gehuurd." „Goed", ging Stevenege voort. „U voert ongetwijfeld een drukke correspondence?" „Nu, niet zoo bijzonder druk", antwoordde Bransdale. „Ik ben niet in zaken en daardoor zijn het uitsluiten-d particuliere brieven." „Wat is dan daarmede uw gewoonte?" vroeg Stevenege. „Ik bedoel: schrijft u uw brieven eigenhandig of worden zij voor u ge- typt?" „Doorgaans laat ik al mijn brieven typen", antwoordde Bransdale. „Wat heeft u gedaan met uw brieven, ter wijl u in het Savoy Hotel logeerde?" vroeg Stevenege yerdetU (Wordt vermLadA «0. axy 1928 OUDKARSPEL. In onze gemeente heeft de keuring plaats ge- had van trekhonden en hondenka: en, volgens de nieuwe voorschriften^van de Trekhonden- wet. Ter keuring werden aangeboden 11 honden en wagens, waarvan 3 honden en 1 wagen wer den afgekeurd.

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 5