I I* Buitenlandsch pmengd nieuws. Dame: „Armc- kerel. Je schijnt hef Dests aeel van Je leven wtrkeior:^ le zijn goweest". n Lajidlooper: Jewel dame. De rest was vreeselijk". -rii (London Opinion) reeks aantrekkelijke vrije oefenmgen door de damesleden van de Halter. Deze welgeslaagde uitvoering werd beslo- ten met een geanimeerd bal onder leiding van den heer A. Groen, doch niet, voor dat de voorzitter, de heer Mensink ernstig geprotes- (eerd had1 tegen het feit, dat bij de openbare uitvoering op Zaterdag a.s. kinderen beneden de 18 jaar niet zullen mogen dansen volgens de nieuwe Alkmaarsche verordening. Spr. zag' in deze verordening een onmondig ver- klaren der ouders, die blijkbaar niet zeif meer mogen toezien of hun kinderen zich op een dansavond al dan niet op gepaste wijze ver- maken. Tevens wees spr. er op, dat en door deze verordening en door de hooge belasting, die bij het geven van een openbare turnuitvoe- ring geheven wordt, aan de gymnastiek- vereenigingen ernstige schade berokkend wordt. Vereenigingen, waarvan door de re- geering erkend wordt dat zij het pionierswerk voor de lichamelijke opvoeding verricht heb ben, aldus spr., hadden wel wat meer waar- deering en wat minder tegenwerking ver- diend. VERGOEDING KOSTEN EERSTE INRICHTING LOKALEN VOOR KEUTRAAL VOOR BE RE I DENE) LAGER ONDERWIJS. B. en W. geven den Raad in overweging: 1. het bij besluit van 30 Juni 1927, nr. 20, aan de Vereeniging voor Algemeen voorbereidend lager ond'erwijs toege- ikeinde bedrag van f 2500.— te verhoo- gen tot 2711.27; tl. aan die vereeniging toe te kennen een be drag van 846.09, ten einde haar in staat te stellen daaruit te voldoen de kosten van eerste inrichting van een les- lokaat in het schoolgebouw in de Dos- lens'traat, onder voorwaarde, dat het Bestuur ter zake eene rekening en vei - antwoording aan ons college ter goed- keuring inzendit; (11. de uit het besluit onder I en II voort- vloeiiendie uitgaven te zijner tijd te rege- len bij suppletoire begrooting. BENOEMING ASSISTENT- MARKTONTVANGER BOTER- EN EIERENMARKT. Ter vervull'mg van de vacature van assis- fent-marktontvanger op de boter- en eieren- markt, ontstaan door het overlijden van den beer C. Mus, bieden B. en W. den Raad, on der overlegging van de ingekomeu sojlidta- tiestu'kken, de volgende aanbeveling aan, welke is opgemaakt in overeenstemming met het advies der Commissie van bijstand voor het marktwezen1. P. J. Oolders, 2. D. Mus en 3. G. Reijnen. L EVE RING G E M E E NT E D RU KW E R K. B. en W. sehrijven in bijlage nr. 17: Uwe vergadcring besloot den 5dten Januari j.l. de behandeling van ons voorstel d.d. 6 December j.l. (bijjage nr. 154) betreffende de levering van het gemeentedxukwerk en het door de heeren J. Westerhof c.s ingediende voorstel daaromtrent aan te houden, opdat ons College zieh zou kunnen be radon over de opmerkingen die bij de beraadslagingen door versehillende leden werden gemaakt Voor U lig't ter inzage een nota van den Burgemeester aan ons College met betrek- king tot deze aangelegenheid, waarin ver sehillende mededeelingen worden gedaan naar aanleiding van hetgeen over de druk- werkleveringen is te berde gebracht. Wij kunnen ons met de shrieking der nota, welkn concludeert tot handhaving van ons voorstel, in het algemeen wel vereenigen. Wij hebben echter geen bezwaar, U voor te stel len, uitdrukkelijik vast te leggen dat, indien door een Alkmaarschen drukker moet worden geleverd, hij het zetwerk niet elders mag doen vervaardigen, tenzij met goedvinden van ons College. Gelijk vanZelf spreekt en wij ook reeds deden uitkomen, is er voor ons geen aanleiding, tot het plaatsen van een dergs- lijke opdracht elders in den regel mede te werken en zeker niet, wanneer wij de over- tuiging hebben, dat dit \yerk op ongeveer ge- lijike condities in de gemeente kan worden uit- gevoerd, zonder dat het belang van den dienst wordt gesehaad. Met inachtneming van deze aanvulling kan, naar wij meenen, ons voorstel, opgeno- men in bijlage No. 154, opnieuw aan dte orde worden gesteld. PAARDENSTAL WOONWAGENPARK. De Afdeeling Alkmaar en Omstrelcen van de Nederlandsche Vereeniging tot bescher- ming van dieren heeft verzocht, voor den bouw van een paardenstal ten behoeve van het woonwagenpark een gedeelte van dat ter- rein beschikbaar te widen stellen. De Vereeni- ing neemt de aan den bouw en het onder- oud verbonden kosten, evenals het toezicht op den stal geheel voor hare rekening. In ver- band hiermede hebben wij er geen bezwaar tegen, een gedeelte van het woonwagenpark, ter grootte van pl.m. 55 M2., aan de oostzijde van het terrein, aan de Vereeniging in huur af te staan, tegen een lagen huurprijs, mits zij aan de hierna vermelde voorwaarden vol- doet. Wij geven U derhalve in overweging, het volgende besluit te nemen: Besluit:7 1. Het Oostelijk gedeelte van het woonwa genpark, ter grootte van pl.m. 55 M2., kadastraal bekend gemeente Alkmaar, sectie C nr. 1388 geaeeltelijk, aan den openbaren dienst te onttrekken 2. dat terrein aan de Afdeeling Alkmaar en Omstreken van de Vereeniging tot be- scherming van dieren met ingang van een nader door B. en W. te bepalen da tum te verhuren tegen een huursom van 5 per jaar, onder de volgende 'voor waarden a. de huur en verhuur wordt aangegaan voor den tijd van 5 jaren, met recht van stilzwijgende verlenging van weers zijden, telkens voor een jaar, indien drie maanden voor het eindigen van den huurtijd de huur niet is opge- zegd b. de huurster zal het terrein niet tot reclame- of propaganda doeleinden mogen gebruiken noch doen gebrui- ken, zonder schriftelijke toestemming van B. en W. c. de huurster heeft de bevoegdheid op het terrein een stal te bouwen over- eenkomstig een door B. en W. goed te keuren plan. Zij verbindt zich, de- zen stal te onderhouden ten genoegen van B. en W.; d. indien de huurster de huursom niet binnen een door B. en W. te stellen termijn betaalt, of niet voldoet aan hare verplicMingen ten aanzien van het onderhoud, wordt de huur als ont- bonden beschouwd, zonder dat eenige ingebrekestelling of rechterlijke tus- schenkomst is vereischt; e. de huurster zal binnen 14 dagen na het eindigen van de huur, hetzij door het verstrijken van den huurtijd of wegens het vervallen van de huur, den stal moeten verwijderen, en overigens op de door B. en W. te maken bedingen. (Het zal er dus eindelijk van komen. Het is alleen maar te betreuren, dat B. en W. maanden noodig hadden om op het verzoek der Vereeniging tot deze beslissing te komen. Was hiertoe wat eerder besloten dan zou het ,,Kerstfeest der woonwagenpaarden" niet zoo tragisch geweest ziin als thans het geval was. Naar wij hopen zal de stal voor een volgende vorstperiode gereed zijn. Red. Alkm. Crt.) ENGELAND. SIR JOHN SIMON EN ZIJN COMMISSIE. Een mededeeling van Sir ]chn over het doel van zijn komst. Sir John Simon heeft bij aankomst in Britech Indie een verklaring overhandigd aan de pers, van den volgenden inhoud: Mijn eolkga's (in de commissie) en ik zijn in Britsch Indie aan wel gestapt, diep door- drongen van de verantwoordelijkheid van onze taak en vast besloten om al onze energie en al onzen goeden wil aan te wenden ter volbrenging dier taak, De grpndwettelijke voortuitgang in Britsch Indie hahgt hoofdzakelijk af van een vriend- schap'pelijke en oprechte samienwerking tus- schen de Indische en de Britsche vertegen- woordigers. Het is edh'ter duidelijk dat er op het oogen- bli'k in sommige kringen een verstrelckend misverstand bestaat omirent wat de commis sie voornemens is om te doen, en een onzeker- heid nopens de middelen die zij denkt te zul len bezigen. We zullen er zonder uiitstel werk van ma ken misverstanden uit den weg te ruimen en na onze aankomst te Delhi en na ons meer vertrouwd1 te hebben gemaa'kt met den huidi- gen tcestand zijn we van plan een overzicht te geven van den gang van zaken ,dien wt- ons gedaoht hebben en die geen grond zal laten voor de verdenking, die belaas gerezen is. We zullen in de ruimste mate de gelegen- heid aangrijpen om met vertegenwoordigers van Indie overleg te plegen, die bereid zijn met ons samen te komen zoowel tijdens ons voorbereidende bezoe'k als wanneer we in October voor een langer verblijf-terugkeeren. HET COMPLOT TEGEN McNEILL. De twee moordlustige vrouwen. De beide vrouwen, die zooals gemeld te Dublin werden gearresteerd omdat zij had den aangespoord tot het vermoorden van McNeill-, den nieuwen gouverneur-generaa! van Ierland, hebben bij haar verhoor in het District Court een eigenaardige houding aan- genomen. De namen der beide vrouwen, die zeer goed' gekleed waren, worden niet mede- gedeeld; alleen wordt gezegd dat de eene on geveer 39, de andere om en nabij 52 jaar oud is. Bij de aanvang van het verhoor zeide eer. der vrouwen dat de rechters hun tijd verspil den: „Wat wij hebben gedaan, zullen wij op nieuw doen, totdat wij alle Engdschen uit het land hebben gegooid", zeide zij. De vrouwen hadd'en een manifest aange- plakt met den uitroep: „Wie waren de On- Overwerkte Zenuwen kalmeeren en worden gesterkt door de Zenuwstillende «n Zenuwsterkende Mijnhapdt's Zenuwiabletten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten overwinnelijken?", waarop zij ten antwoord gaven de maninen, die in 1882 twee Engel- sche ambtenaren uit den weg ruimden, een toespeling op den berucht geworden moord in het Phoenix Park te Dublin, waar de toen- nialige nieuw aangekomen Britsche gouver- neur-generaal Lord Cavendish en diens on- dersecretaris Burke werden vermoord. Het mainifest verklaarde dat de beide ambtenaren in 1882 door de „Nationale Onoverwinne- lij'ken" waren gedocd, en dat Engelands ambtenaren in 1928 niet meer reclht hebben om in Ierland te verblijven dan in 1882. Daarcp volgde de reeds gemelde opwek- king de „moordenaars van Mountjoy en Barlyseedy" te wreken. DE TELEFOON MET AMERIKA. Een goedkooper tariej in uitzichi gesteld. Senator Marconi heeft aan de „Daily Mail" medegedeeld dat de hoop bestaat, dat de draadlooze telefonische verbinding tus- sdhen Groot-Brittannie en Amerika in de naaste toekomst zal kunnen worden tot stand gebracht tegen een minimum-tarief van misschien een pond sterling. Volgens het nieuwe systeem zal het moge- !ijk zijn gelijiktijd'ig van beide kanten te spre- ken, op dezelfde wijze als thans draadloos telegrafeerd wordt. RECHTERLIJK AMBTENAAR MISHANDELD. Terwijil hij zich per auto huiswaarts begaf, is de Indier Venffcatrama Sastri, advocaat- generaal van Madras, door het gepeupel aangevailcn en ernstig mishandeld. De commissaris van politic te Calcutta heeft bekend gemaakt, dat bij de onhisten met de studenten van Presidency College eenige 'honderden zijner mannen meer of minder ernstig gewond zijn geworden. Er zijn 200 studenten gearresteerd, van welke er 80 in arrest zijn gehouden. De anderen zijn na op gemaakt proces-verbaal weer vrijgelaten. De commissaris, die zelf ernstig gewond werd, maa'kte het Vrijdag al iets beter. HET OORLOGSDAGBOEK VAN HAIG. Van het oorlogsdagboek, dat lord Haig heeft aangdegd, besta.an drie afschriften, een ervan berust bij het ministerie van oorlog, een an der is in handen van de familie en een derde is in 1920 door den veldmaarschalk in het Britsche museum gedeponeerd', onder voorwaarde dat het niet voor over 20 jaar dus in 1940 mocht worden gepubliceerd. Vol gens een vriend van den overledene is h«t een document van ontzaglijk belang. Het eerste deel besprce'kt de jaren voor den oorlog, het twede dfeel behandelt de gebeele oorlog. Het manuscript beslaat 72 biadzijden machine- schrift. Heel laat Vrijdagavond is, naar Reuter meldt, het schoffelij'k overschot van veld maarschalk Haig te Edinburg aangekomen. Noch tans was ee n groote menigte op de been om dien veldheer d;e laatste eer te bewijzen. EEN PRE'DIKANT VERGIFTIGT ZIJN VROUW. In een van de eerste dagen van dit jaar was te Omeo, in Australie, de 22-jarige vrouw van den methodistiscben predi-kant ter plaat- se plotseling gestorven. Er gingen allerlei praatjes over de oorzaak van dit onverwach- te overlijiden en eindelijk gaf de justitie bevel het lijk op te graven voor een onderzoek. Dit wees uit dat in de maag van de vrouw vergif aanwezig was en dientengevolge is haar man thans aangehouden, bescliuldigd van moord op zijn vrouw. BELGIe. P0LIT1EKE EN ANDERE GEVANGENEN. Naar men uit Brussel meldt, is de wegens bankroet veroordseldie financier Kranen dezer d'agen op vrije voeten gesteld. Ook met de in- vrijheidstelling van de leden der beruchte moordenaars- en dievenbende Van Hoe-Ver- stuyft, die in 1920 voor het Gentsche hof van gezworenen terecht stonden is op 1 Februari j.l. een begin gemaakt. Door Vlaamsche bladen wordt, in verband met deze invrijheidstellingen, geconstateerd dat „de zwendelaars op vrije voeten komen en de veroordeelde Vlaamsche idealisten in het kot blijven zitten". Hiermede wordt dan voor- al gedoeld op dr. Aug. Borms die, 8 Febru ari, zijn tiende gevangenisjaar ingaat en van wien oniamgs, op een vraag van het socialis- tische kamerlid Ee'kelers, door den minister van justitie verzekerd werd, dat zijn gezond- heidstoestand1 niets te wenschen overlaat, ter- wijl uit een medledeeling van Borms zelf aan het. kamerlid Herman Vos, blijkt, dat hij sedert 27 Juli 1927 den gevangenisdolder niet meer heeft gezien. In versch eidene plaatsen van het Vlaam sche land worden, de volgende week, in dit verband, voiksvergaderingen belegd. FRANKRIJK. EEN AUTOM 1STISCHE BEWEGING OP COR SI K A. Zaterdag heeft de politic, naar uit Ajaccio wordt gemeld, een huiszoeking gedaan in het bureau van A. Mura, een weekblad, dat in Corsikaansch dialect wordt gedrukt. Dit bureau zou tevens het boofdkwartier zijn van de auton'Omistische partijdie zich de Action Corse noemt. Het weekblad, dat strijdt voor autonomic voor het eiland, voert een pro-Ita- liaanisclhe campagne en tevens vo^rt het pro paganda tegen het Fransche bestuur op Cor- sika. In het bureau van A. Mura zijn doku- menten in beslag genomen. Wij her inner en, in verband met deze Ita- liiaansche beweging op Corsi'ka, aan de z.g auton'Omistische beweging op Malta, die evencens doer Italianen wordt aangestookt. RUSLAND. BRAND IN EEN TREIN. Uit den trein spring en was de eenige kans op redding. In een salonrijtuig van een trein op de lijn Leningrad— Moermansk brak brand uit. Het vuur verspreid.'de zich buitengewoon snel. De inzittenden, leden van de spoorweg- commissie, sprongen uit den in voile vaart zijnden trein. Drie van hen hebben ernstige kwetsuren en hrandwonden opigedaan. WEER SNEEUWSTORMEN. Stations in den Kaukasns ingesneeuwd. Sneeuwstormen van een ook voor Rusland ongekende kracht hebben in het Zuidelijk deel der Oekraine en ten Oosten van den Oeral tot Tasjkent gtwoed. In versehillende streken is het telegrafisch en tekfonisch ver keer verbroken. Op een aantal spoorwegtra jecten moest het verkeer worden gestaakt; op ander lijnen kregen de t re men vertragin- gen tot twintig uur toe. Een groot aantal kleinere stations in het Noordelijk deel van den Kaukasus is geheel ingesneeuwd, terwijl de treinen sleehts met de grootste moeite konden v/orden uitgegraven. Te Efpatorla stortten onder den druk der sneeuwmassa s de masten van een radiostation in. GRIEKENLAND. KAFANDARIS KABIN'ETS- FORMATEUR. Streven naar een ccalitie-regee- ring op breeder basis. Naar draadloos wordt gemeld heeft thans de Grieksche-minister van Financial Kafan- daris opdracht gekregen een nieuwen kabinet te vornien. Hij zal trachten een coalitie-regeering te vormen op breeden grondslag en wel met deelneming van dte groep-Tsaldaris. Men neemt echter aan, dat er sleehts weinig kans bestaat op het slagen van deze combinatie. AMERIKA. TEGEN1 HET GEBRUIK VAN ONDER- ZEEeRS. Een verklaring van Kellogg over een verdrag tot afschajfing van on- derzee'ers. Kellogg heeft in de commissie van buiten- landsche zaken van het huis van afgevaar- digden gezegd, dat de Amerikaansche regee- ring bereid1 is om met alte landen van de wereld een verdrag te sluiten, dat het gebruik van onderzeeers geheel verbiedt. Deze verklaring komt voor in een brief be- treffendte de houdinig van het departement van staat tegenover een resolutie, bij het huis van afgevaardigden ingediend door een ver- tegeinwo;ordiger uit Massachusetts, waarin wordt v'oorgesteld om den bouw van onder- zeebooten te verbieden. Hij zegt: er bestaat geen bezwaar tegen d'e resolutie om het bouwen van onderzeebooten te verbiedeu, mits het ver'bod door alle landen wordt uitgevaardigd. Het is natuurlijk on- mogelijk voor het eene land om de onderzee booten af te schaffen, terwijl andere landen vrij zouden zijin ze te gebruiken en aan te schaffen. VLOOTVERDRAG VAN WASHINGTON Dreigende opzegging Admiraal Hilary Jones, de gedelegeerde der Ver. Staten op de vlootconferentie te Ge neve, die in Ale vlootcommissie van het Huis van Afgevaardigden verslag uitbracht, ver klaarde dat hij, toen hij te Geneve was, dten indruk kreeg, ddt sommige mogendheden ge- neigd waren in 1934 stappen te doen om zich in 1936 uit het Washingtonsche vlootverdrag terug te trekken met twee jaren opzegging Op de vraag of Frankrijk en Italie neiging daartoe hadden ,antwoordde de admiraal, dat hij geen bepaalde inlichtingen had, docli sleehts den indruk had gekregen, dat een be paalde natie of naties dezen stap overwogen. DE TEAPOT DOME-ZAAK. Steward gearresteerd. Robert Steward, president van den Raad van Commissarissen van dte Standard Oil Cy of I nd ia na, is op order van den Sena at gear resteerd, daar hij heeft geweigerd te ant> woorden op die vragen van de Senaatscom- rnissie, belast met het ondterzoek naar de be- sohuldiginig van corruptie door oud-regee- ringsambtenaren in de zaak van de petro- leumconoessies van Teapot Dome. Hij is later voorloopig weer op vrije voeten gesteld. KORTE BERICHTEN. De Oceaan-vlieger Chamberlin is giste- ren' bij Richmond (Virginia) bij zijn derde poging om het Duitsche afstandsrecord te breken met zijn toestel van een hoogte van 15 meter neergestort. Het vliegtuig werd ver nield; de pi loot bleef ongedeerd. Naar de Berlijnsdie ochtendbladen ■melden, is in verband met de gisteren gehou den diemonstratie's van den Stahlhelm een 120-tal communisten gearresteerd, wegens het niet nakomen der bevelen der .politie. Overigens hadden in verband met de om- vangrijke maatregelen den politic geen onge- regeldhedea pleats. E EN C ACTUS-IN V AS IE I N i*| AUSTRALIe. De schcide voor den Landbouw. Qeslaagde bestrijding. De cactus-soort Opuntia, de „prickly pear" van de Amerikanen die haar vruchten eten, was als sierplant naar Australie overge- bracht en is daar verwilderd. Zij vond er een bodem en klimaat dat haar zoo bevorderlijk was dat zij groote uitgestrektheden in het binnenland van Queensland ongeschikt voor den landbouw heeft gemaakt en daama is zij ook in Nieuw-Zuid-Wales binnengedron- gen. Men heeft berekend dat zij zich elk jaar over een millioen acres (1 acre 3915 M2) verspreidde. De Queenslandsche regeerinig heeft om het kwaad te bestrijden een Prickly Pear Land Commission ingesteld, nadat honder den kolonisten door de Opuntia .die bebou- wing van bun grond hadden moeten opge- ven. Een tijd lang leek die toestand zoo ho- peloos, dat het geheele continent door de Opuntia overweldigend scheen te zullen worden. Nu heeft de wetenschap eindelijk uitkomst gebracht. Men heeft de bladeren van de cac- tussen deels met vergif ingespoten, ander- deels de cocherille (de scharlakenluis) er op uitgezet. Dit insect heeft zich ongelooflijk snel op de cactussen voortgeteeld en men meent nu eindelijk het kwaad baas te zijn. De commissie heeft voor het eerst kunnen rapporteeren dat de voortwoekering van de Opuntia gestuit is en „het tij begint terug te loopen". Tegelijk is op advies van die com missie aan een aantal kolonisten pacht- en aflossing van hypothecate schulden kwijtge- seholden tot een jaarlijksch bedrag van 50.000, en alles bij e'lkaar is thans 1,000,000 afgeschreven van de schulden der kleine landbouwers, die grond en boerde- rijen van de regeering hadden gekocht. Voor de uitroeiing van de cactus is, sedert de commissie haar werk beoon, ruim 500.000 besteed, afgesebeiden van de kosten van de verdeeling van 12.300 kisten met cochenillen, die de commissie aan land bouwers en districtsautoriteiten heeft ver- schaft. JOSEPHINE BAKER TE WEENEN. 1 Mexilijkheden inzake de opening van den scftouwburg, waarin zij zou optreden. Josephine Baker, de komieke neger-danse- res, die zich de laatste twee jaren te Parijs zooveel naam gemaakt heeft vertoeft momen- teel te Weenen, waar zij althans door de pers met groot gerucht is binnengehaald. Het plan was dat zij te Weenen gastvertoonin- gen zou geven in het Ronacher-theater. De ze schouwburg heeft moeilijkheden met de gemeente. De concessie voor het geven van vertooningen was ingetrokken, daar de troep, die den schouwburg het laatst bespeel- de de vertooningen gestaakt had en aan de gemeente nog 100.000 schilling vermakelijk- heidsbelasting schuldig was gebleven. Een nieuwe combinatie wilde het theater als variete heropenen en er Josephientje la- ten optreden. De diirecteur dezer combinatie had op zich genomen de schuld van zijn voorganger aan de gemeente in termijnen af te betalen en een cautie daartoe te stellen- Het verbond van Oostenrijksche schouw- burgdirecteuren had zich hiertegen verzet en, naar men thans uit Weenen meldt, heeft her. gemeentebestuur daarin aanleiding gevonden om de gevraagde concessie te weigeren. Het is dus nog de vraag of de Weeners de danse- res, die thans in hun midden vertoeft ook op de planken zullen zien. Wij vermoeden ech ter, dat een andtere schouwburgdirectie zich' wel zal verzekeren van het buitenkansje om de populaire „lichte Wiener Melange" (de uitdrukking is van de Neue Freie Presse) gelegenheid te geven zich in haar voile gra de aan de bevolking van de Oostenrijksche hoofdtetad te vertoonen. DE MOORD OP MARION PARKER. In de zaak te Los Angeles tegen William Hickman, den moordenaar van de 12-jarige Marion Parker, is Vrijdag door de verdedi- ging een waar leger van psychiaters a de- charge opgecommandeerd, die alien, het jeug- dige monster krankzinnig noemdte en hem karakteriseerden als een der ergste typen van lijders aan dementia praeeox. Dr R. O. Sheldon verklaarde dat Hick man „bijzonder gevaarlijk is vanwege zajn waanzinnige begoochelingen en valscne emo- ties", terwijl dr. L. Skoog uit Kansas City verklaarde dat de jongen in zijn waanmzin geneigd was de grootst denkbare sensatie te zoeken. Na deze en andere verklaringeo vie! de officier van justitie, mr. Asa Keyes, heftig uit en noemde den verdtediger en de decharge- psychiaters „een complot da* toch maar on- ier een hoedje speelt." Artist: „M'n vaaer bood me vijfhonderd gulden als ik geen artist werd 1" Bezoekster: JEn wat deed je met dat geld passing Show)

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 7