fllkiairsGlie Courant. ss sar h°i*isd™1' I I !l EElilLLETON. Een zwaluw maakt nog geen zomer! Een advertentie geeft nog geen succes! Adverteert in de Alkmaarsche Courant! SS3 Bo. Sa 1928 anderd dertis'ste Jaargang, Woensdas 8 Febrtiari. Concert Bcvgweg te Radio-lioekje Donderdag, 9 Februari. Hilversutn, 1060 M. 12.— Politieberichten. i2 35—2.Lunchmuziek door het Radio- Trio. 3.4.Uurtje voor de Wees- en Zie- kenhuizen door mevr. Ant. van Dijk. 4.—4.30 Huisvrouwenhalfuurtje door Dr. Ir. H. Ge- lissen: Wetenschappelijk wasschen. 5.30 7.15 Vooravondconcert door het Omroep- arkest onder leiding van Nico Treep. Dick Welman, bariton. Egb. Veen aan den-vleugel. 7.15 Engelscbe les voor meergevorderden. 7.45 Politieberichten. 7.558.20 Een cause- rie door den heer Louis Schmidt, over de 6e gymphonie van Tschaikowsky. 8.20 Aanslui- ting van het Concertgebouw te Amsterdam. Het Concertgebouw-orkest onder leiding van Dr. Willem Mengelberg. Aangeboden door Philips-Radio. 1. Concerto grosso in a kl.t., Vivaldi. 2. Concert voor blaas-instrumenten, van Rieti. Pauze, waarin de heer E. P. Wes- terveld, voorzitter van het voorl. best. v. d. A. V. R. O. eenige mededeelingen doet over de vereeniging. Na de pauze 6e Symphonie (Pathetique), Tschaikowsky. 10.30 Pers- berichten. Httizen, 1840 M. (Na 6 uur 1050 M.) J2 301.45 N. C. R. V. Concert. Mevr. Ina MulderBelser, ".It en mezzo. Mevr. Gysa Vermeer, viool. Mej. L. van Mourik, piano. 6.-7.— N. C. R. V. Cursus Paedagogiek, Cursus B., daarna C., les XIII. Prof. Wate- rink. 7.7.30 Cursus boekhoudcn. 7.30 8.— N. C. R. V. Cursus Paedagogiek, cursus A. Pfof. Waterink. 8.K; C vanuit de Luth. Kerk aan d Hilversum. Avond van „Jonge Hcrvormden", voorzitter L. W. J. van Hasselt. Spr.Dr. M. J. A. de Vryer; Jong zijn, Christen zijn en het Dagelijksch Leven. Mevr. S. Schone Verwey, zang. N. J. de Graaff, viool. D. van Wilgenburg, orgel. Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 10.50 Nieuwsberichten. 11 20—12.20 Piano- kwartet. 12.20 Pianokwartet en solisten, so- praan en bariton. 1.202.20 Gramofoonmu- ziek. 2.50 Causerie. 3.20 Vesper in de West minster Abbey. 4.05 Lezing. 4.20 Orkestcon- cert. 5.20 Concertorgelbespeling. 5.35 Kin- deruurtje. 6.20 Landbouwpraatje. 6.35 Con cert. 6.50 Nieuwsberichten. 7.C5 Concert. 7.20 Lezing: New Novels. 7.35 Orgelsonates van Mendelssohn. 7.45 Lezing over muziek. 8.05 P. Yorke, gesyncop. piano. 8.20 Concert. De „Glccester Orpheus Society" en Mme. A. Fachiri, viool. Mr. B. Harrison, piano. P. E. Underwood, bariton. 9.20 Nieuwsberichten. 9.35 Lezing: In the French zone in Marocco 9.50 Nieuwsberichten. 9.55 Chariot's uurtje. 10.5012.20 Dansmuziek. Parijs „Radw-Paris", 1750 M. 10.50 11.— Concert 12.502.10 Orkestconcert. 1.20 (Kinderhalfuurtje). 4.055.05 Klassiek Concert. '8.5011.20 Concert. Orkest en Mme. Soyer. Langenberg, 460 M. 12.25—1 50 Orkest concert. 5.20—6.20 Orkestconcert. 7.35 Ge- varieerd concert. Fr. Hansen, sopraan. Fr. Frankel, sopraan. Fr. Guermanowa, alt. Hr. Aramesco, tenor. Fr. NeumannKnapp, so praan. H. Holwe, bariton. W. Strienz, bas wepag, orkest. Daarna tot 11.20 Dansmu ziek. Konigswusterhausen, 1250 M. (Zeesen) 1.207.05 Lezingen en lessen. 8.20 „Salo- tne", tragedie in 1 acte van Oscar Wilde. 9.5011.50 Dansmuziek en dansles. Hamburg, 305 M. 4.20 Dansmuziek. 8.20 „Sind ji all dor?", Nederduitsch poppenspel 10.5011.50 Dansmuziek. Brussel, 500 M. 5.206.20 Kinderuurtje 8.35 Handharmonika-muziek. 8.50 Theater- causerie. 9.— Handharmonika-muziek. 9.25 Orkestconcert. 10.05 Dansmuziek. EXPLOITATIE MUZIEKPARK. (Vervolg). A. Vcorwaarden tot publieke verpachting tan het Muziekpark. Voorwaarden, waarop in het openbaar zal worden verpacht het stedelijk muziekpark, ge- legen in aen Hout, ten Zuiden van de Kruislaan en ten Westen van den Kennemer- *traatweg. Artikel 1. De'pacht wordt aangegaan voor een tijd- Door j. S. Fletcher. Geautoriseerde vertaling uit het Engelsch door Mr. G. Keller. Hicking antwoordde, dat hij zelf weg moest. Hij vertrok en Stevenege wendde zich tot Detterling: „Luister eens, doe mij bet genoegen u in verbirad-in-g te stellen met de politic te York; er hangt een tekfoon hier in den gang. Vraag haar of er een straat in hun stad is, are Archbishop street beet. Naar mijn over- tuigmg bestaat die njet ,.Kent u York?" vroeg de inspecteur. „Geen duim er van!" antwoordde Steve nege Aiken wat er op de stations-perrons van te lezen sfaat! Doch ik geloof eenvoudig met, dat er een Archbishop street is. Zoek Qatnu eens voor me uit!" Detterling verdween om aan zijn verzoek gevolg te geven en Stevenege stopte zijn pijp opnieuw, schoof een fauteuil bij den haard engmg zrtten rooken en d-enken. Hij had reeds iets in zijn hoofd omtrent den diefstal der munten en den moord van den dief, maar bL n°ff 200 vaag> dat hij er ernatig en "„ovej na moest denken eer hij zich aan rif+aC°!lC Sie waaSde. Hij bleef eenigen tijd ais u dacht"' rerklaarde hij .,Er esraat daar seen straat van dien naam! i vatt van o ]aar, aanvangenae l Mel 1928 en eindigende 30 April 1933. Artikel 2. De pachtsom moet worden betaald gelijke termijnen, n.l. op den eerslcn in Mei, voor de eerste maal op Mei 192C, en den eersten werkdag in Augustus van elk jaar, ten kantore van den Gemeente-Ontvan- ger. Artikel 3. Gedurende de maanden Mei, Juni; Juli, Augustus en September zullen van wege de gemeente twaalf concerten in het Muziekpark gegeven worden. In de maanden Mei en September zullen deze concerten gehouden worden 's namid- dags van 35 uur, in de overige maanden 's avonds van 810 uur. De data dezer concerten zullen elk jaar door de Commissie van toezicht op het stede lijk muziekpark vastgesteld worden en telkens voor 1 April ter kennis van den pachter wor den gebracht. Artikel 4. Voor het bijwcnen van alle in artikel 3 be- doelde concerten moet door den pachter aan het publiek vrije toegang verleend worden tot het muziekpark en de daarbij behoorende ge- fcouwen en opstallen. Publiek, dat de orde verstcort of op andere wijze hinderl ijk is, kan cok door den pachter verwijderd worden. Artikel 5. De pachter is verplicht, de muziek- en zangvereenigingen, die in Alkmaar gevestigd zijn (tot een getal van ten hoogste tien) zcn- der andere vergoeding dan in art. 7 vermeld, in de gelegenheid te stellen, dcsverlangd, elk jaar een uitvoering in het muziekpark te ge ven, behoudens goedkeuring der program- ma's vcor deze concerten duor de Commissie van toezicht, op rader met die vereenigingen overeen te komen data. Artikel 6. Voor het bijwonen der in artikel 5 bedoelde concerten kunnen door de betrokken vereeni gingen entree-gelden geheven. worden, waar- van het bedrag door de bedoelde vereenigin gen zelf vastgesteld wordt. Eventueele reclame voor deze uitvoeringen komt geheel voor rekening der betrokken ver eenigingen. Artikel 7. De in artikel 5 en 6 bedoelde muziekkorp- sen en zangvereenigingen zijn verplicht van de in artikel 6 bedoelde bruto-ontvangsten 20 pCt. af te dragen aan den pachter van het Muziekpark. Het bedrag der bruto-ontvang sten wordt vastgesteld door een door B. en W. aan te wijzen gemeente-ambtenaar. Artikel 8. De pachter is ge/echtigd het muziekpark met de gebouwen, welke zich daarin bevin- den, te exploiteeren als cafe-restaurant. Het staaf den pachter vrij op dagen, waarop in het muziekpark door het Sredelijk Muziek- korps of door de in artikel 6 bedoelde,vereeni gingen geen uitvoeringen worden gegeven, voor andere doeleinden te verhuren. Voor elke verhuring is de goedkeuring ver- eischt van de Commissie van toezicht, welke goedkeuring ten minste drie dagen tevoren moet worden aangevraagd. Weigert de Com missie haar goedkeuring, dan staat den pachter beroep open op B. en W. Bij elke overtreding dezer bepaling verbeurt de pach ter een onmiddellijk opeischbare boete van 100. Bij den aanvang van de pacht stort hij ten kantore van den Gemeenteontvanger een waarborgsom van 100. Hij machtigt door onderteekening der pachtovereenkomst B. en W. onherroepelijk, op deze waarborg som een eventueele boete te verhalen. Hij ver- bindt zich, zoo de waarborgsom dientenge- volge is vervallen, op eerste aanschrijving van B. en W. een nieuwe waarborgsom van 100 te storten, waarvoor eveneens het hier- bovenbepaalde geldt. Artikel 9. Voor het bijwonen van een bepaald aantal der in artikel 8 bedoelde uitvoeringen kunnen door den pachter abonnementen beschikbaar worden gesteld in cverleg met en na goedkeu ring van de Commissie van toezicht. Artikel 10. Het bij het Muziekpark behoorende woon- huis zal, behoudens door B. en W. te verlee- nen vrijstelling, gedurende den geheelen pachttermijn door den pachter met zijn gezin bewoond moeten worden. Hij mag geen per- sonen, andere dan gezinsleden en dienstper- soneel, ter inwoning of samenwoning opne- men. Artikel 11. De pachter zorgt er voor, dat gedurende de concerten den bezoekers een voldoend aantal zitplaatsen ten dienste staat. Ten minste 800 goed bruikbare stoelen moeten in het Muziek park aanwezig zijn. Beschadigd en onbruik- „Dacht ik het niet! Een valsch adres! Wel- bedankt intusschen voor de moehe, inspee teur. Waar woont u, voor't geval ik u wil opzoeken?" „Naast het politiebureau, een huis met een erker", antwoordde Detterling. Deze vertrok daarop en Stevenege bleef in •somber gepeins verzonken, waaruit hij na ge- ruimen tijd werd gewekt door een zacbt tikje op zijn schouder. Opkijkende zag hij Oswald Cleverley naast zich staan. Een siga- ret bengelde in den hoek van zijn wonder- lijk gevormde lippen en met een blik, waaruit voor een deel belangstelling, voor een ander deel vroolijkheid sprak, keek hij hem met zijn ook al zonderling gevormd gelaat aan, „Hallo! Is u daar?" riep Stevenege. „Niemand anders, voor zoover ik kan na- gaan", antwoo'idde Oswald. „En u is dus detective, nietwaar?" „Wie heeft u dat verteld?" vroeg Stevene ge glimlachend. „Barbie Lansdale", antwoordde Oswald. „Ik sprak haar vanmiddag toen u bij haar ouden oom een bezoek had gebracht Hrn! gaat u zich ook in dat zaakje mengen?" „Ik ben er wel toe gedwongen!" ant woordde Stevenege „Ik voel er anders niet veel voor, ging veel liever schilderen. Maar nu ik eenmaal hier ben, niet waar?" Oswald zette zich op de punt van een dicht- bij staande tafel, en na uit een zijner zaicken papier, uit een anderen een handvol tabak gehaald te hebben, begon hij een nieuwe &i- garet te rollen. „Ik ben eens in den vooravond wezen kij ken op de noodlottige plek, zooals een kran- tenman zou zeggen. Ik heb me altijd bijzonder gelnferesseerd voor dergelijke dingen, dik- baar meubilair of andere \oorwerpen moeten steeds verwijderd worden. Hij houdt er verder nauwgezet toezicht op, dat tijdens de concerten de verlichting zoowe! in den tuin als daar rondom, een half uur na zonsondergang ontstoken wordt en blijft branden tot ten minste 15 minuten na afloop der concerten. Het geheele onderhoud der verlichting met lampen, montage enz. is voor rekening van den pachter. Onder aansprakelijkheid voor vermissing, draagt hij zorg, dat de bezoekers tegen de al- gemeen gebruikelijke vergoeding hun rijwie- len (eventueel auto's) kunnen stallen. Artikel 12. Van 1 Mei tot 1 October moet het park alle dagen van 's morgens 10 uur tot 's avonds 10 uur voor het publiek geopend zijn, behalve op de uren, waarop het park alleen toegankelijk is voor hen, die op de te geven concerten geabonneerd zijn, of dit*voor deze concerten of andere ondernemingen entree-prijzen beta'en. Zoolang het park voor het publiek toegankelijk is, moet de deur aan de voorzijde van het gebouw geopend zijn. Artikel 13. De pachter is verplicht goede consumptie te leveren, tegen gangbare prijzen, die de goed keuring van B. en W. behoeven. Hiertoe zendt de pachter aan dit College ieder jaar vcor 1 Mei een prijslijst in. De goedgekeurdc prijslijst meet cp een voor het publiek duidelirk zichtbare plaats worden op- gehangen. Artikel 14. Het is den r-achter niet tcegestaan, hetzij in het park of in de gebouwen, honden, duiven of andere dieren te houden. Artikel 15. Tijdens het geven van de in de artike'en 3 en 5 bedoelde concerten mag er door den pachter niet den geringsten consumptie- dwang worden uitgeoefend. Aanplakbiljctten of dergelijke cpschriften, waarop verplichte consumptie wordt aange- kondigd, mogen nimmer op of aan het ver- huurde worden bevestigd. Artikel 16. De kosten van het onderhoud der gebouwen komen met uitzondering van die voor den mu- zieknis, voor rekening van den pachter, even- als de waterleiding- en verlichtingskcsten be- nevens assurantie- en waterschapsiasten. On derhoud, ontstaan door stormschade en scha- de door hagels'ag komen voor rekening van de Gemeente, die eveneens zorgt voor het on derhoud van den tuin en het omringende hek- werk. Artikel 17. Eveneens draagt de Gemeente zorg voor de aanwezigheid van zitplaatsen en lessenaars in de muzieknis, benoodigd, voor de uitvoerin gen van het Stedelijk Muziekkorps. De pach ter heeft het recht van deze zetels en lesse naars gebruik te maken ten dienste van an dere uitvoeringen, behoudens toestemming van de Commissie van toezicht. Hij belast zich met het schoonhouden van de nis en het plaatsen en opbergen der zetels en lessenaars bij alle uitvoeringen en is tot onderhoud van de meubelen verplicht. Artikel 18. De Gemeente behoudt zich het recht voor, in een daartoe door of vanwege B. en W. aangewezen gedeelte van het Muziekpark ge- legen aan de Kruislaan, hetzij in loodsen of op open terrein de gereedschappen en ander materiaal van de Gemeente-plantsoenen te bergen, alles zonder vergoeding van kosten aan den pachter. Het personeel van de plant- soenen heeft te alien tijde recht van toegang tot deze opslagplaatsen. Artikel 19. Het Gemeentebestuur, de Commissie van toezicht, de diredeur der plantsoenen, de Commissie van bijstand voor de plantsoenen en de Directeur van het Stedelijk Muziek korps hebben te alien tijde kosteloos toegang tot het geheele Muziekpark en de gebouwen, op vertoon van een door B. en W. geteekende legitimatiekaart. B. en W. behouden zich het recht voor, om, uitsliiitend in het belang der gemeente, aan andere personen dan de hierge- noemden een legimatiekaart uit te reiken. Artikel 20. Voor de in artikel 19 genoemde personen, worden tijdens de verschillende concerten, desverlangd, door den pachter zitplaatsen ge- reserveerd. Artikel 21. De gemeente behoudt zich het recht voor, ten behoeve van een openbaar feest, ter beoor- deeling van B. en W. over het muziekpark tijdelijk te beschikken. Wordt van deze be- voegdheid gebruik gemaakt, dan zal aan den pachter een door B. en W. te bepalen vergoe ding gegeven worden voor het gebruik van het meubilair en den verderen inventaris. 1 "J wijls gedacht, dat er wel iets van een detec tive in me stak". „Geef daar niet aan toe", zei Stevenege. ,,'t Is van dichtbij gezien lang zoo aardig niet, als u denkit. Maai heeft u eerdg idee ge- fcregen, hoe het zich heeft toegedragen?" „Dat zcu wat al te gauw zijn! Daarvoor ken ik nog geen bijzonderheden genoeg, Maarik heb wat gevonden!" „He!" riep Stevenege uit „Wat dan?" „Een voorwerp", antwoordde Oswald. „Waar is het?" vroeg de detectieve. „Heeft u het bij u?" „Pas si bete, waarde vriend!" zei Oswald cynisch. Ik heb het vuil en wel laten liggen. Maar als u er lust in heeft, zal ik het u laten zien." Stevenege stond onmiddellijk op „Ga mee", zeide hij, „dadelijik er heen!" Oswald nam hem rnede naar buiten en voerde hem. over de oude brug, langs de rivier en langs het pad door het bosch, dat hij des morgens met Barbara Lansdale had bewan- deld. O'p de plaats van den moord haalde hij een electriscbe zaklantaarn voor den dag en liet het licht daarvan schijnen over den grond aan den voet van den in puin gevalle muur, terwijl hij tegelijlkertijd met de punt van zijn sohoen naar een glinsterend voorwerp wees, dat tusschen het gras lag. Stevenege bukte zieh en raapte het op. „Een schopjesguinje, een muntstuk uit 1787—1799, op welker keerzijd'e een schop vormig sdiild is te zien. die aan een horloge- ketting heeft gehangen/' riep hij uit. „Van wien kan die zijn?" „Dat is nu juist iets, wat ik u raad uit te zodken," merkte Oswald kalmpjes op. Hij knipte zijn lantaarn uit en stak haar weer in DE=3G r![=]{=]I=]l=]I=rj^i!m'3 DI=nf=1G HQ 3SE Artikel 22. Indien de pachter de voorwaarden dezer verpachting niet nakomt, hetzij door overtre ding daarvan, hetzij door nalatigheid (zijnde hij door enkele aanschrijving van B. en W. in gebreke zonder gerechtelijke sommatie) dan is de gemeente gerechtigd de pacht van rechtswege als ontbonden te beschouwen en den pachter, als zonder recht of titel in het muziekpark of de gebouwen verblijvend, tot oniruiming te noodzaken, onder behoud van het recht der gemeente om tot de voile nog te betalen pachtsom, alzoo over den geheelen pachttijd, in eens schadevergoeding te vorde- ren. Artikel 23. De pachter stelt twee, ieder hoofdelijk voor het geheel aansprakelijke borgen ten genoe- ge van B. en W. Zij doen door onderteeke ning der akte afstand van de voorrechten van uitwinnig en schuldsplitsing. Artikel 24. De verpachting heeft plaats bij openbare inschrijving. B. en W. behouden zich het recht voor om uit de ingekomen biljetten de keuze te doen, welke zij in het belang aohten van een goede exploitatie van het muziek park. Zij zijn niet verplicht over de motivee- ring van een bepaalde keuze aan de inschrij- vers mededeelingen te doen. Artikel 25. Deze voorwaarden beperken in geen enkel opzicht de werking der gemeentelijke politie- vercrdening en der verordening op de heffing van een belasting op openbare vermakelijk- heden, noch die van andere verordeningen welke de gemeente in het algemeen belang heeft vastgesteld of mocht vaststellen. B. De Raad der gemeente Alkmaar be- s I u i t vast te stellen de navOlgende Verordening, regelende de sa- nienstelling en den werkkring der Commissie van toezicht op het Stedelijk Muziekpark. Artikel 1. Het toezicht op de exploitatie van het mu ziekpark der gemeente is opgedragen aan een Commissie van drie personen. Deze Commis sie draagt den naam van Commissie van toe zicht op het Stedelijk Muziekpark. Artikel 2. De leden der in art. 1 bedoelde Commissie worden benoemd door den Gemeenteraad, op een aanbeveling van twee personen voor ieder te benoemen lid, door de Commissie in te zen- den aan B. en W., die aan deze aanbeveling nog twee personen kunnen toevoegen. B^periodieke aftreding wordt de aanbeveling voor den 15den November ingezonden en vcor het vervullen van een tusschentijds open- gevallen plaats binnen een maand na den dag, waarop de vacature ontstond. Artikel 3. De leden worden benoemd voor den tijd van. drie jaren. Elk jaar, op 31 December, treedt een der leden af, volgens een door de Com missie op te maken en aan B. en W. mede te deelen rooster. De aftredende leden zijn herkiesbaar. cjen zak. „Nu", ging hij voort, „u heeft bet ding, en ik ga verder door het bosch naar de villa van den ouden heer Sheffield om met Barbie een praatje te maken. Dag! Ik zie u morgen wel weer." Zonder zich verder om hem te bekommeren verdween hij tusschen de boomen en Steve nege keerde alleen naar de stad terug. Na even nagedaeht te hebben, ging hij naar Det terling en legde hem de schopjesguinje voor „Kent u deze munt?" vroeg hij. „Heeft u haar wel eens zien.hangen aan iemand's horlogeketting?" Detterling wierp een blik op 't geldstukje en liet een uitroep van verbazing hooren. „Lieve hemel! Die guinje is van Steven Whatmore! Ik hd> hem het ding zel'f cadeau gedaan!" HOOFDSTUK VII. Er komt wat ticht in de duisternis. Stevenege's speurdersinstinct kreeg door die verklaring een hernieuwd'en prikkel, maar zijn aangeboren voorzichtigheid deed hem tevens het hoofd als in twijfel schudden ,,Schodjesguinjes ziet men zeker niet elken dag opperde hiji, „maar zij zijn toch niet zoo erg zeld'zaam. Is u wel zeker van wat u daar zegt?" „Zoo zeker als wat!" antwoordde Detter- kng met overtuiging. Hij draaide het munt- stu'k op zijn geopende hand om en met een be- sltst gebaar er zijn vinger opleggend, ver- klaarde hij nadrukkelij-k "Dit is de schopjesguinje, die ik aan Ste ven Whatmore heb gegeven! Ik zou haar on der dinzend herkennen. Ze was van mijn va- Wie ter vervulling eener tusschentijds open gevallen plaats is benoemd, treedt af op hei tijdstip waarop degene in wiens plaats hij is benoemd, had moeten aftreden. Artikel 4. De werkkring der Commissie omvat fiet toe zicht op de exploitatie van het muziekpark in den ruimsten zin. Hare verhouding tot den exploitant van het park is geregeld in de met hem door de gemeente gesloten of te sluiten overeenkomst, waarvan zij afschrift ontvangt. Zij brengt aan B. en W. gevraagd of onge- vraagd adviezen uit over al hetgeen de explof tatie betreft en bevordert harerzijds zooveel in haar vermogen is, dat van het park een doelmatig gebruik wordt gemaakt. ecfttssaken ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van Dinsdag 7 Febr. STRAFBARE OVERDRACHT VAN EEN GERECHTELIJK BESLAG Voor dit feit moest zich verantwoorden de niet-v-crschenen Corn v. T., wonende Oost- slootstraat Helder. De deurw. der Dir. Be- lastingen Bakker had op 29 Augustus een gerechtdijk beslag gelegd op een motor- rijwiel, ter zake een achterstallige belasting- schuld. De verdachte werd aangesteld als bewaarder, doch toen Bakker zich op 4 Sept. bij hem vervoegde, bleek de motor verdwe- nen. Verdachte heeft bedoeld motorrijwiel ver- kocht aan een opkooper te Hoorn De offieier wilde afwljken van de door de wet gestelde eisch tot gevangenisstraf en vorderde f 75 boete, subs. 40 dagen hechte nis. POSTCHeQUE-VERVALSCHING. De hulpbesteller Corn. B., oud. 27 jaav wonende te Broek op Langendijk, is ver- oordeeld wegens het opmaken en doen ge- bruiken van een vervalscht stortingsbewijs der post-cheque- en girodienst. Deze ver- valschte cheque moest dienst doen, om een belastingschuld te voldoen. De bij verstek veroordeelde is van dit von nis in verzet gekomen. Verdachte erkende het feit te hebben ge- pleegd Nader bleek ons, dat deze zaak niet be treft een verzet, doch dat de zaak bij tus- schenvonnis is geschorst; ten einde een on derzoek te doen instellen nShr de levensom- standigheden der verdachte. Een reclassee>, ring&rapport is uit gebracht en geadviseerd werd, een voorw. veroordeeling Verd heeft het toegebrachte nadeel in-mid d-els ver goed. De offieier, die de vorige maal 7 maanden gevangenisstraf requireerde, wijzigde thans zijn eisch en vorderde 1 jaar gevangenisst-ra' voorwaardelijk met 3 proefjaren. VERVALSCHING VAN EEN HUURCONTRACT. De brood-bakker Hendrik H. te Zijpe stond terecht ter zake vervalsching van een huur- ==s=a der, die haar van zijn vader had geerfd. Er staat een hoofd-letter D op, en zie, daar is ze. Ze was erg afgesleten, toen ik haar bezat en u kan zien hoe ze is losgeraakt van het rin getj-e, waarmede ze aan den horlogeketting was vastgem-aakt. Aan den rand is ze heel<? maal uitgesleten. Neen zeker, het is de guinje van Whatmore, daar val-t niet aan te twijfe- len! Maar heeft u haar gevonden? En waar? Stevenege achte het raadzaam voor het oogenblik Oswald Cl-everley's naam niet in de zaak te mengen en antwoordde en-kel, dat hij de mun-t had gevonden tusschen het gras op de pick van den moord. Detterling trok een bedenikelijk gezicht. Dat ziet er slecht voor hem uit," brom- de hij, „dat ziet er heel slecht voor hem uit! Ik heb op verschillende manieren nagegaan wat Whatmore dien dag heeft uitgevoerd, ge- tracht uit te vinden hoe de dief h-et kasteel en het museum is binnengek-omen zonder door Whatmore of zijn huishoudster te zijn opge- merkt en ik ben er niet precies a-chter kunnen komen. Ongetwij-feld1 kan men van meer dan een kant het kasteel binnengaan, maar door- gaans komen de bezoekers langs de port-iers- loge binnen en zetten hun naam i-n het vreem- dehngeniboek. Maar dat heeft de dief niet ge- daan. Hij moet binnemgekome zijn door onge- m-erkt aan het andere einde over een muur t* zijn geklommen, Maar ik ben er niet achter kunnen komen wat Whatmore dien morgen heeft uitgevoerd. Als conservator had hij pre sent moeten zijn; er was voor hem geen reden tot afwezigheid. En hij was er niet, heeft zelf fvz e i we^- is geweest. Waarvoor? We zullen dat nu moeten uit- zoeken (Wordjt vervoladL De eerste *walow die geriea wordt, »s nog err* bewijs dai dp zomer er al is V echter it net een aanduidm-g dat er eer- andering ten goede in de natnur Zoo fs het ook met adverteerem Daarom moet ook ten stelligstc de meening weerlegd worden, die men soo vele malen hoorti ^lk heb el eens een advertentie geplaatst, het geeft tocb niete, ik heb nooit succes gehad of voornitgeng bemerkf' Neen, natuurlijk niet, door €&n advertentie maakt gij aw zaak niet bekend, gij moet regel- matig adverteeren, wij geven de verzekering, dat gij besliat en aidoend aueces zntt bebben

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 5