WekelQkscb Ovcrzicht PURCL Provinciaal nleuws B&iitewiangi MARKEN-BINNEN. D-ezer dagen hield dc aid1. Marken-Bmnen van den Bond voor Staatspensionneering haar jaarlijksehe propaganda- en feest- avond in het cafe Blauw. Het propaganda-gedeelte was verzorgd door den heer Buma van Oost-Knollendam, die een mooie en duidelijke rede uitsprak, in het belang van p-remievrij staa-tspensioen. Het aanwezige publiek was het met den voorzitter eens, toen deze den spreker een hartelijk „tot weerziens" toewenschte. Het min of meer feestelijke gedeelte was. verzorgd door de tooneelvereeniging „0. K. K,', die een paar kluchtige stukjes op.voerde, waar zeer hartelijk om gelachen werd, terwijl tot slot de gebroeders Kan een komische voor- dracht ten beste gaven, die de geheele zaal deed schateren. Als gasten waren, der gewoonte getrouw, de oude rentetrekkenden van Marken-Binnen aanwezig, die zeer gul werden onthaald. Het afdeelingsbestuur kan met genoegen op dezen goed geslaagden avond terugzien en als resultaat nog eenige nieuwe leden boeken BERGEN. Blijkens sen advertentie in dit nummer zal ds L D. Poot, van Haarlem, a.s.'Maandag- Hvond voor de Christelijke Jongelings-Veree- piging een lezing houden over: „De Orde van de°Ster uit het Oosten". Voor nadere bijzonderhedien zie men advertentie. de plaatst. Boven de dakvloer, die ook van gewa pend beton is, wordt een houten kap ge- plaatst. Deze is verbonden met zware bouten aan genoemde ka-pvloer, in het midden dezer houten 'kap warden de 12 houten spanten ver bonden aan een koningstij'l die boven alles uitprijkt tot en met een hoogte van ongeveer 4©'.l50 M. boven N.A.P. Dit dak wordt bekked in prachtkleur leien. Op al deze verdere hoogten is voor voldoende lidbtoipeningen zorg gedragen en worden evenals bencden bezet met glas in lood. Er kunnen van uit den ingang beneden in den toren op alle punten in het gebouw op ver- schillende plaatsen electro lichtlampen ge- ■brand la-ten worden. Vanaf al deze ontmoetin- gen -komen we noginaais terug aan den in- en uitgang naar en van den toren. In aansluiting met den Molenweg wordt een weg naar en om den toren aangelegd en aan weerszijden van dezen weg en om het ge bouw wordt 'n sloot gegraven, die ook in aan sluiting komt aan de sloot naast den Molen weg. -De genoemde wegen worden bestraat met le soort straat'klinkers. Het damhek wordt geplaatst uit de kleur- steen, waarmee het metselwerk van den toren opgetrokken is. Het geheele gebouw ho opt men einde April in zijn schitterende vorm klaar te hebben. Wieingerwaard kan trots zijn een dergelijk grootsch gebouw in de gemeente te hebben. ZUID-SCHARWOUDE. De vereeniging voor Ziekeniverpleging vergaderd-e Donderdagavond ten lokale van P. Kramer.. Het deed de voorzitter, de beer S. de Boer Kz., groot genoegen, in zijn welkomstwoord te mo-gen wijzen op het flink batig saldo. Wij zip damkbaar, het destijd's genom-en besluit van conit-ri-but-ieverhooging te hebben aanigenomen. Dit is beter, als d-at men moot trachten, subsidies te verkrijgen. Wij verheu- gen ons er tevens in, dat op het kdental van 7 a 800 zoo weinig ziektegevallen zijn voor- gekomen, hetwelk natuurlijk een gunstige in- vloed had op de kas. Ten slotte wijst de voorzitter op het punt: uitkeering bij niet- operatie. Spr. hoopt, dat men ook in deze de onderlinge sam-enwerikihg zal treffen. De heer J. Kramer las de notulen voor, wel-ke werdien goe-dgekeurd. Ook het jaarve-r slag vermocht een waardeerend woord, en vermeldidie dat er lOjgevalem waren met 124 ligdagen; 52 nieuwe leden werden inge- schreven; 25 leden vertrokken en 30 leden bedamkten wegens verhoogde contributie. Het tbtaal aantal leden is 181. De bescheidien van dten penmingmeester gaven de volgende eindcijfens: Kassal-do 1 Jan. 1927 f 110.49, aan contributie 1102.60, totaal ontvangstien 1213.90; de diverse uit- WIER1NGERWAARD. Wie soms nog niet weet, waar Wiennger- waard ligt, kan dit nu op verren afstand zien aan den nieuwen Watertoren (een-uitstekende richtingaanwijzer Nu de vol tooling van dit groote gebouw begint te naderen hebben we gemeend hier- van't een en ander eens te vertellen. Door de aannemer: „NLV. Bredasche Be ton Mij. v. h. H. Vriens te Breda en Afa te Groningen" werd in Februari 1927 een be gin gemaakt met het werk ten behoeve van let provinciaal Watdrleidingbedrijf Noord- Hollandi. r t Na de le aanvoer van hulpmateriaal, zijn 3 proefpalen van 20 Meter lang in den grond geheid. Die 20 Meter was bepaald uit de eerst gedane grondbodngresultaten, waar inderdaad de ware grond geschikt was om een dergelijk gebouw op te plaatsen. Daama kon ook de taflgte der restant palen worden vastgesteld. Na deze eerste wcrkzaamheden zijn op last van de Directie door de aannemer ongeveer SOQ heipalen aangevoerd ter lengte van 18 tot 20 M. Voor dat deze palen waren aange- jbraoht is een put gegraven voldoende onder gav,en Waren 924.11, zoodat een batig den waterspiegel met een gemiddelde diame- vail f 488.08 kan geboekt worden. ter van 20 M. met een diepte van circa - Opbrengst tuin 6000. Kooper voor "t woonhuis C. v. Duiven- voorde voor 25Q0 en die der molen E. Klokman voor f 700. Nog werd igepresenteerd een moestuin met woonhuis, gelegen aan het Molemans- laantje, genaamd „Knapenakber", groot 68 40 Are, eig. W. P. v. d. Ploeg. Opbrengst 7700. Onder leiding van den waarn. voorzit ter, den heer P. van Essen, vergaderde Woens- dagavond in het lokaal „De Oranjeboom" onze bloembollencultuurafdieeling. Uit de rekening en verantwoording van den pepningmeester bleek, dat het kassaldo per 3.1 Dec. 1926 68.46 bedroeg en de ont- vamgsten over 1927 118.11 en de uitgaven f 49.80, zoodat dit saldo per 31 Dec. 1.1. f 68 31 was. Eene commissie van onderzoek verklaarde een en ander accoord. Tot afge- vaardigde naar de in Maart te houden Alge- meene vergadering werd benoemd de heer P. J. v. d. Ploeg, terwijl de aftredende be- stuursleden, de'heeren C. v. Duivenvoorde, P. de Vries en P. J. v. d. Ploeg bij acclamatie werden herkozen. De beschrijvingsbrief lokte geen enkel punt voor gedachtenWisse- ling uit. Tijdens de romdvraag informeerde de heer N. de Vries naar de kwestie der los- loopende honden, waarop de voorzitter zei, dat -een aires ter indieniing aan de gemeente- raad gereed lag. Hierna slutting. - k."- SCHAGEN. Werktieden, in dienst van een aannemer a,l- hi-er, die veel grcndwerk verricht, vonden bij het graven op een diepte van 1 Yi M. 4 tinnen lepels, met als merk een Schager roos, en twee kruikjes. Jammer dat deze oudheden' reeds aan particulieren zijn overgegaan. De biljartwedstrijd tusschen Hoogwoud en Spanbroek had tot uitslag, dat Hoogwoud 2070 caramaboies maakte en Spanbroek 2012, Hoogwoud won dus met 58 carambo- les. - Alhier is een vereeniging voor Huis- opgericht, die tevens een vlieger- en bloemenplan denkt uit te voeren. Wij hebben reeds in 1928 te wachten een vliegerwedstrijd en een bloemententconstel- ling, terwijl in het voorjaar van 1929 eene expositie zal gehouden worden van voorwer- pen, die in den winter van 1928/1929 zijn gemaakt. Alles moet eigen werk zijn, wil het voor eene bekroning in aanmerking komen. De heer W. Roggeveen alhier slaagde Donderdag te 's-Gravenhage* voor 2e stuur- De moderne opera-componist aan het werk. (Judge) Berlijn het proces begonnen tegen den jeu-g- digen moordeiiaar Krantz. De beklaagde, een jongmensdh van niet on- sympathiek, maar onbeteekenend uiterlijk, klein en blond, is thans 19 jaar. Zijn levens- geschiedenis is die van duizenden jongelui, die in den oorlog en den inflatietijd zijn op- gegroeidi, veelal zonder voldoende toezicht en daardoor min of m-eer verwilderd. Op zijn zeventiende jaar heeft hiji eigenlijk geen zin meer in de studie, daar hij literaire aspiraties heeift en overtuigd is reeds een dichter van be lang te zijn. Nietteimin blijft hij op het gym>- nasium zijn best doen en is een goed leerling. In Februari 1926 §Iuit Krantz vriendschap met Giinther Scheller, een aardigen jongen, gymnasiast als.hij1, maar die reeds een licht- zinnig leventje leidt, veel met oudere vrienden in koffie huizen zit en druk met meisjes om- gaa't. Krantz, zelf een jongen uit een eenvou- dig milieu, logeert vaak op het landhuis van de fa-milie Scheller en raakt verliefd op het dochtertje, de zestienjarige Hilde. Mevrouw een 3.50 M. min N.A.P.. Hiervoor was een ver- plaatsing van -grond noodig van circa §60 M3. L Het laat zich dus begrijpen, dat het een kolossaal werk is geweest om de palen die bij- na alien met de punt op 21.50 en 23.50 M. min N.A.P. zitten, op die diepte geslagen te hebben gekregen. Daarvoor is noodig geweest een heistelling van 24 M. met een blok van 600 K.G. Deze werkzaamheden hebben ge duurd; tot half April. In dien tijd zijn door de aannemer modellen en wapeningstaven in ge- reedlheid gebracht voor de fundeering en ver dere verdiepingen, waarvoor is gebruikt zwaar betonijzer tot en met een dikte van 3 c-M. diameter. Op de paalkoppen, dus op 3.50 M. min N.A.P. is een gewapende beton- vloer gebracht, waardoor de heipalen alzoo zijn- verbonden en daarop weer zware muren met een bovenvloer welke ligt op N.A.P. Deze holle ruimte tusschen genoemde vloeren wordt gebruikt als onderreservoir, dat een waterberging heeft voor circa -200 M3. Bo ven deze N.A.P. vloer zijn 12 zware buiten- en binnen kolommen van gewapend beton op- getrokken ter hoogte van 27 M. plus N.A.P. Deze hoogte is verdeeld in vier verdiepingen, n.l. 8, 16 en 24 M. plus N.A.P., waarmee de kolommen op hunne hoogte zijn versterkt met vloeren. Deze vloeren zijn te bereiken met houten trappen met aan weerszjjden leuningen. Langs de trappen met leuningen is ge- legenheid op 15 bordessen de afstand van circa 24 M. hoogte te bestudeeren en te be- zien welke enorme werkzaamheden het ge weest zijn, voor en al eer deze hoogte was be- reikt. Daarbij is te cons-tateeren, dat de buiten kolommen-nog gedeelteHjk in betonkleur te onderscheiden zijn en verder opgesloten zijn met steen en graniet. De Steen, die aan de buitenzijde zichtbaar is, is van 1 e soort handvormsteen, de graniet le soort Noorsch graniet. Deze handvorm steen is opgetrokken tot o-p 38 M. plus N.A.P en dient als sieraad der toren. Van binnen is een ander soort steen gebruikt om vocht enz. te vermijden, daarvoor is genomen le soort klinkersteen. Dit alles wordt tot op 24 M. bo ven N.A.P. van binnen afgevoegd en verder bestucadoort. In deze muurvelden bevinden rich de noodige lic-htopeningen, die worden bezet met glas in lood. Op 24 M. plus N.A.P. bevindt zich een groote betonvloer. Deze vloer is op den in gang na der geheele ruimte in diameter der toren gesloten( en dat is 3.50 M.) en wordt genoemd de Lekvloer, die zich onder de bo- dems van de bovenreservoirs bevindt. Boven laatstgenoemde vloer zijn twee reservoirs, welke in twee vakken zijn verdeeld. Er zijn dus drie zware betonwanden voor toe- gepast, die ieder een hoogte hebben van circa 10 M. Deze wandenverdeeling of reservoirs is zoo toegepast dat men zich langs de buitenzijden het groot reservoir en tusschen een cirkel- wandruimte van het klein reservoir vanaf de Lekvloer met ijzeren wenteltrappen naar dc- hoogte kan begeven tot en met op de 10 M hoogte der wanden en dat is op 38 M. plus N.A.P., alwaar men op een gewapend beton- bordes komt, dat boven genoemde werkzame reservoirs is toegepast. Om zich in de goot en op dak te begeven, biedt zich daar ook ge- legenheid voor door middel van ijzeren lad ders. In deze beide genoemde reservoirs is ruim te voor 1000 M3. water, n.l. een van 400 M3 en een van 600 M3. Deze vakverdeeling is toegepast om bij eventueele stagnatie een van beiden te zuiveren van stof enz. Om zich in deze reservoirs te begeven, zijn ijzeren lad- depa van 10 M- taoan wanden ^nge- De rekenin-g door een -tweetal leden nage zien, bevondien deze in goede orde. Ingekomen stukken van interne aard, wer den voor kenn-isgeving aan-genomen De vergadering vond algemeen goed, d-at aan den pepnin-g-meester jaarlijks eene ver- goeding van f 25 wordt igegeven, met terug- werken-de kracht per 1 Jan. 1927 De heer J. Kramer werd als bestuur-slid herkozen, en de heer P. Zeeman gekozen Hierna bespreking uitkeering bij niet- opeiatie. Het bestuur stelde voor: 20 dagen per geval, tot ten hoogste 40 dagen. Op voor-st'el van den heer Jb. Kramer werd goedgevon-den ter FederatieveTgadteiri-ng te bes-preken dit uniform te regel-en. Verder werd- besloten, om bij operatic de ligdagen te bepalen op ten hoogste 60 dagen, onafhankelijk van de gevallen. Punt 10. Bes-preking oude onderlinge ver- zekering voor operatiekosten. Dit geld't voor hen, die niet in een d-Okters- fon-ds zijn, Goedigevond-en werd, dat het be stuur zal trachten, hiervoor voldoende deel- name te krijgen. Op voorstel van den heer P. Zeeman werd goedgevonden, dit punt ook -ter federatievergadering te behandelen. De contributie werd weder vastgesteld- op 12H cent per lid en per maand Het salaris van den bode werd van 40 op f 50 gebracht. De heer v. d. Wal vroeg, indi-en leden, die naar elders vertrokken, waar geen zuster- vereenigi-ng is, ook lid kond-en blijyen, waarop gean-twoord werd, dat dit voor tijde- lijk verblijf wel zoo, is, doch bij een tegen- overgesteld geval niet meer. In zijn sluitingswoord wijst de voorzitter er op, d-at de vereeniging op „help zelf" blijft aangewez-en en hoopte, dat het loopende jaar weer zal aanslui-ten bij het voorgaande betreff-ende wein-ig ziektegevallen en daar door een batig sal-do zal opleveren. EGMOND AAN ZEE. Op initiatief van den heer E. B. Datema, directeur der Handelsver-eeniging „Neptu- nus",hebben de Rotterdamsche cargadoors, de vereeniging van gezagvoerders en stuur- 1-ieden ter koopvaapdij, benevens ingezetenen van Rotterdam, die bij het scheepvaartbe d'rijf betro-kken zijn, gelden bijeengebracht, om de Prins Hendrik-Stichting alhier een radio-toestel te schenken. URSLM. Door de gemeen-tepolitie alhier i-s proces- verbaal opgemaakt tegen A. Sch., wegens het rij-den zonder licht. Dezer dagen vervoegde zich bij de poli tic alhier zekere C. B. van Spanbroek, die aangifte kwam ooen van de vermissing in deze gemeente van 3 vaten petroleum, elk inhoud-ende 195 L. Blijik-en-s onderzoek door de politie kwam aan het licht, dat de ver- miste vaten in December 1927 op een steiger in de Schermer met medeweten van d-en ge- adresseerde waren- g-elost. De man liet deze va-ten evenwel rustig liggen. Dit is toch wel het toppu-nt. En dan op 7 Februari j.l. aan gifte van de vermissing te doen. HEEMSKERK. Ten overstaan van notaris m-r. A. Moens werd Donderdag. geveild: Een moestuin en woonhuis, annex stalling en hooib-erging en wagen-schuur en verdere aanhoorigheden te Heem-skerk aan het Spoel laantje, alles ter grootte van 1.23 80 H.A. eigenaresse Wed. D. Kuylde Ruyter. Koopers voor 12.706 Gebrs de Vries, alhier. No. 2. Woonhuis, schuur en gtraanmol-en met motor, erven en tuingron-d, ter' grootte van 1.1 LOO H.A., eigenaaf de heer Doek-es, en, «elegen aan- den Molenweg alhier. Scheller is veel o-p reis en ook de vader moet'1 in een badlaken gehuld s-taan en schoot hen afzonderde. Ellinor hield de jongens gezdschap, ^naai. mocht niet's nachts van huis weg blijven et na haar vertrek kwamen de jongens, reed; sterk onder den invloed Van alcohol, op d« gedachte van een viervoudigen moord. Vol- gens Krantz zou Gunther hem voortdurenc gevraagd1 hebben wie met zijn zus-ter in di slaapkamer was en zoo hij't tenslotte, om van het gezeur a-f te zijn, verteld hebben. Toen Gunther hoorde dat het zij-n doodsvijand Ste- phan was, besloot hij dat ze alle 4 zou der sterven. De jongens schreven in den nachi afscheidsbrieven, waaronder heel pathetisclu en heel openhartige en wachten geduldig dei komenden morgen. Toen een bak-ker of melkboer belde, ver- sclh-een Hilde en ging opendoen. Waarschijn- lijk heeft zij de deur van de slaapkamer open gelaten. Krantz beweert, dat hij niet mee: dacht aan eenig gevaar, temeer daar hij wist d-at het raam van de slaapkamer openstond Gunther trad de kamer binnen, zag Stephan man. CASTRICUM. Donderdagavond had in de zaal van „de Vriendschap" de aangekondigde uitvoering plaa-ts van de tooneelclub van het Jongens- patronaat. De zal was flink bezet. Opge- voerd werd het blijspel, we kunnen beter zeg- gen kluchtspel, „Hallo met Mars", want een groote klucht is dat stuk gisword-en. Onder leiding van den heer Essing hebben de leden dat s-tuk flink in-gestudeerd en praclitig en met sucoes gespeeld. Het stuk, waarbij door eenige studenten een verwaanden rientenier, die meent, dat hij veel weet van sterren en andere hemellichamen^vwor^t beetgenom-en als men hem zoog-enaamd door de radio ver- binding gaeft met Mars en waarbij hem den tweeden maal dat zulks plaats heeft wordt gezegd, dat de w-ereld zal vergaan, is een aaneenschakeling van prachtig ges-peelde en leuk bedachte scenes. Wa-ar elk der spelers zijn rol goed vervulde en so-mmigen een prachtige vertolking gaven, waren de lach- salavo's niet van de lucht. I-eder ging dan ook voldaan naar huis. AKERSLOOT. Donderdag 9 dezer gaf de tooneelvereeni ging „Nieuw Leven", onder regie van den heer Rossenbacker, een openbare uitvoering in cafe Groen. Opgevoerd werd't toonedlstuk in 3 bedrijven „Bergopwaarts". Te uitvoerig om de strekking van het stuk te vermelden, kunnen wij zeggen, dat de me- despelenden uitstekend van de hun opge- dragen rol hebben gemaakt wat er van te ma- ken was. Zonder uitzonderin-g is er vlot spel geleverd en hebben de aanwezigen wel ge- no ten. Muz-iek, tooneel en grimeering, alles was keurig verzorgd. Een ding blijft jammer, n.l. dat er bij het publiek niet meer animo voor het tooneel be- staat. Wel zijn er soms huiselijke of familie- toestanden, aie het uitgaan niet toelaten, maar een zaaltje als dit is gauw gevuld. Wei- publiek werkt niet opbouwend voor de vaak voor zaken de stad uit. Zoo komt het dat de jongelui dikwijls dagen achtereen al- leen thu-is zijn, en zich het drama kon afspe- len, dat wij gisteren reeds hebben medege- deeld. Hilde Scheller als eerste geluige. Als eerste getuige werd Hilde Scheller ge- hoord. Ze is een knap m-eisje, goed gekleed, maar die voor de rechtban'k een onsym-pathiek aan-doende, volstrekt onvers-chillige houding aanneemit. Er ontstond een woordenwisseling tusschen den vtrdediger en den president der rechtbanlk over de vraag of Hilde al dan niet zal worden beeedigd. In den loop van deze woordenwisseling deelt de verdediger tot alle ontsteltenis mee, dat de heer Scheller m-et zijn dochter ital van Berlijnsche redacties heeft af- geloopen om interviews met het m-eisje tegen betaling aan te bieden. Verschillende sensatie- bladen hebben daarvan dan ook gebruik ge maakt. De rechtbank trok zich in raadkamer terug en besloot dat Hilde wel beeedigd zo-u wor den. Hilde verklaarde daarna dat zij aanvan-ke- lijik heelemaal niet op Krantz had gelet. Pas to-en zij hporde, dat hij gedichten maakte, had zij meer aandacht aan hem g-ewijd en o.a zijn pakken in orde gehouden. De schildering van het gebeurde door Krantz. Volgens de verklaringen van den beklaagde Krantz waren op dn noodlottigen avond Hil de Scheller en haar vriendin Elinor naar een dansgelegenheid: te Berlijn gegaan en had hij, beklaagde, de meisjes afgehaald. Aangezien Hilde's ouders naar Stockholm waren, waren de 4 jongelui, Gunther en Hil da Scheller, Ellinor Ratti en beklaagde dien avond o-p zich zelf aagewezen, en Hilde werd dien nacht beklaagdes vriendin. Den volgenden dag bleven beide jongens van school weg en spraken af nog een afscheidsavondje te arrangeeren in het buiten te Steglitz van de familie Scheller, voor hot vertrek van Krantz naar buiten. Gunther zou eenige meisjes halen en er zou een bowl ged-ronken worden. Beklaagde was zeer verwonderd's avonds ook Hilde en haar vriendin weer aan te treffen en hij werd jaloersch toen Hilde haar ouderen vriend, Stephan meegebracht bleek te hebben en zichjgnet dezen in de slaapkamer der ouders nig leden. Hetgeen gegeven wordt is een bezo-ek ten voile waard-, terwijl daardoor de finan- cien voor de vereeniging wat ruinier binnen komen. De spil waar alles om draait. neer en pkegde vervolgens met Krantz' revol ver zelf-moord. Krantz, die een zeer rustigen indruk maakte en zijn antwoorden met groote stelligheid gaf, bleef er tenslotte bij, dat hij de tocht naar den slaapkamer als een „come- die voor onszelf" beschouwd had, en er niet meer aan gedach-t had, dat Gunther nog bij het in den nacht opgevatte plan zou zijn gt- bleven. I lei verder verhoor van Hilde Scheller, Bij haar verder .verhoor b-eweerde Hilde daf zij door beklaagde was vastgehouden toen zij haar broer in de slaapkamer wilde volgen Krantz herinnert zich dat niet meer. Hilde zegt verder, dat zij de ramen openzette om Stephan gelegenheid te geven te ontsnapper, en de achterdocht van haar broer te doen ver- dwijnen. Zij had Stephan achter den grooten bad-mantel verstopt, maar toen Gunther, ge- volgd door Krantz de kamer betrad, belde buiten Ellinor Ratti weer aan en Hilde ging haar opendoen. Op den trap naar boveo hoorde zij toen twee of drie schoten vallen Ellinor vluchtte en Hilde stonr.de het slaap- vertrek binnen. Zij zag eerst haar broer, ba> dend in zijn bloed liggen en riep Krantz toe: „Moordenaar"! Krantz antwoordde:; „Ik heb niet geschoten -maar Gunther zelf". Eerst daarna zag zij oo'c Stephans lijk tusschen muur en waschtafel liggen, en aangeziei Krantz ook nog van zclimoord sprak heeft zij het pistool wegge-nom-en. Zij geloofde Krantz dat hij geen mededader was en toen zij wat kalmer was geworden, spraken ze samen af wat ze zouden zeggen om geen verdenking op Krantz te laden. Toen de vocrzitter eenige nadere vragen stelde en de verdediger dr. Frey een brief voorgelezen had van een cafehouder waarin deze schrijft dat hij Hilde Scheller eergister den dag voor het begin van het proces den toegang tot zijn lokaal heeft moeten out zeggen wegens onbrhocrlijk gedrag. valt ge tuige flauw en sc-horst de voorzitter de zitting voor korten tijd. In de middagzitting zijn nog enkele be- langi'ij'ke getuigen gehoord; in de eerste plaats de huisarts van de familie Scheller die door Hilde kort nadat het drama zich had afgespeeld, werd ontboden. Toen hij in d< woning va'scheen constateerde hij dat S-bep-han dood was. Giiniher Scheller wh' sterv-ende. Hij heeft onmidaellijk de politie ge- van ter Amsterdamsche Benrza genoteerde ioidscn, varstrekt door Noordhollandsch Landbouwerediet. F O N D S E N. 4 Febr. 6 Feor 7 Febr. 8 Febr. 9 Febr. 10 Febr, Uw Baby VOLKENBOND. STAT1STISCHE GEGEVENS. Een schrijwn der Ngderlcmdsche mgieering. De Nederla-ndische regeerin-g heeft aan het Secretariaat van den Volkenbond een schrij- vem gericht, waarin zij opmerkt dat tot nu toe alken Spanje en Nederland het besluit der Vergadering, op 22 Sept. 1925 geno men, hebben nageleefd. In dat besluit wordt der regeerin-gen -ini overweging gegeven om de statistisehe gegevens aangaande handel, bewapening, mun-itie en oorlogsmateriaal te publiceeren. De Nederland'sche regeerin-g heeft te ken- nen gegeven, dat zij deze publicatie zal sta- ken, indien haar voorbeeld niet ge volgd wordt. DUITSCHLAND. HET PROCES-KRANTZ. De levensloop van den beklaagde. Zooals wij gister reeds -mededeelden is te obi, N.W.S. 6H 65 144 383^ 176| 795 400 32UA 3484 330 308| 311 864 1324 201% 196 6074 4743/4 275J 5223/4 34 1J m ni- 1 r» M slaapt weder rustig ils ge de branderige, ontstoken of smettende plekken behandelt met Doos 30 en 60, tube 80 ct. Bij Apothekers en Drogisten 6 6 5 414 4 4K 6 6 5 K 5 1000 1922 f 1000 1923 B 1000 '18 1000 '17 1000 '16 1000 '26 1000 '22 100 '23 8 1000 '21 D 1000 '17 idem idem idem idem O.-Ind idem idem idem idem Koloniale Bank Ned. Ind. Hand. Bank Ned. Handel Maatij. Holl. Kunstzijde Jurgens gew, aand. Maekubee Ned. Kunstzijde Philips Gloeilamp Philips Nieuwe Anaconda Beth. Steel C. v. A. Comm. Studebaker Comm. Steel Zweedsche Lucifers Cult. Mij. Vorstenl. Handelsver. A'dam Javasche Cult. Dordtsche Petr. gew. Koninklijke 1000 Moeara Enim A'dam Rubber Serbadjadi Holl. Am. Lijn Java China Jap. Lijn. Ned. Scheepv. Unie Stoomvaart Mij. Nederland Deli Batavia Tab.. Deli Maatij Oostkust Senembah South. Pacific 5 obi. Holl. Spoor '15/'25 5 obi, Staatsspoor '15/'25 Union Pacific Prolongate 106 1063% 1003/u 1003% 1031/8 103 101 101} 98} 98} 983/4 98} 1043,8 104} 105} 105} 1031/4 1031/4 1016/8 267} 2673/. 177} 176 173} 173} 158 158} 275 2783/. 122} 125} 407} 411} 67 565 566} 563} 112% ^f\7 let 113} 59 OV'18 61} 61 143} 142} 379 383 179 178} 795 794 395} 394 327 326} 351} 351} 330 329 306} 3061/4 311} 310 86} 86} 131} 132| 200} 200} 197} 196 585 590} 464} 464 268 270} 510} 514 1023/g 102} 1028/8 102} 118 119 184| 185 4 37/s 106V1# 1003/16 103 1015/i6 98J 987/3 104J 105 J 1033/1S I0is/M 268 176% 174% 159 J 280J 12Si 418 576J 573 115 6U1/16 63 144 385 177 794 394 323 347J 328 305J 308J 87 132^ 200| 196 599 471J 2Ti\ 520 1024 118 185 4 1057/3 100 1027/8 1013/g 98 9815/16 104Vi, 105U/16 1031/4 lOlVw 268 176 174 166 280 1294 418 580J 5761/4 1134 102% 1021/s 118 185 4 1053/4 1003% 1025/16 101 973/, 98f 104'% 1055/g 1031/4 1015/16 268i 1757 173 1644 283J 128.1 4164 5773/, 571 114 604 66 145 379 1754 7924 395 323 3483/8 330 2981/8 305 85J 133 200| 196 6064 4721/4 2694 518 102 102 1174 186 35/8 1057/8 102% 10H,8 971 98| 1047/ia 1054 1033/8 IOII/4 2673/4 1761/4 1714 1663/4 284 1314 417 580 5784 114| 60 66 1464 380 1754 802 395 3214 3 5f 323 3034 3034 854 133 2004 196 612} 476 2714 523 1014 1014 117 185-

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 10