spf tijdelijke of blijvonde a!yehee!s invaliditeit. DE LANGE DE LAKGESTRAAT 49, K0RAA2, ALKMAAR. GREDIETEN, DEPOSITO's, EFFEGTEN. I ROTTERDAM LEVENSVERZEKERING BANK, Verzekert niet slechts Leven Dekt tevens het risico van de doeltreffendste maatregelen te nemen, iets dergelijks te voorkomen en dienen alle gevers, 'die werkelijk slechts den bloei van het Zieken huis beoogen, in dezen moeilijken tijdi niet achter dit bestuur te staan? Wij laten daarmede deze kwestie op het oogenblik rusten. B. en W. zullen dezer -dag-en opnieuw met bet stichtingsbestuur confereeren en wij hopen 'van harte, dat men tot een resultaat zal kun- nen komen, opdat alle voorstanders van een goed neutraal, centraal Ziekenhuis voor Alk- jmaar en omstreken weldra hun liefste wen- schen volledig in vervulling zien gaan. Dagelijksch overzisht, DE MERKWAARDIGSTE POLITIEKE FILM VAN DEZEN TIJD. De crisis in Didtschland en Joego- Slavie. Een merkwaardige 'poU- tieke loopbaan. De dreigende coalitie-crisis in Duitseh land is nog steeds niet afgewend en is even- tnin reeds tot een regeeringscrisis uitg-e- igroeid. Zooals was aangekondigd, heeft de Centrum-fractie gister vergaderd, maar het resultaat heeft niet aan de verwachtingen be- antwoord. De Centrum-ministers zijn niet uit de regeering getreden, maar hebben in to gen-dee I medegedeeld, dat elke mogelij-k- heid om over het ontwerp-Schoolwet tot overeenstemming te komen, moet worden aan- gegrepen. Men meent echter, dat uiterlijk in het einde van de volgende week de beslissing zal moe- ten vallen. Wat er gebeuren zal. wanneer men geen overeenstemming -kan bereiken, is nog niet te zegge-n. Waarschijnlijk is, dat men aan den gister door ons onder Tel. vermelden brief van president Hindenburg gehoor zal geven, en de hangende kwest-ies zal afdoen. Intusschen zal het dan einde Maart g-e- worden zijn en het is zeer goe-d mogelijk dat men dan voor een ontbinding van den Rijks- dag zal terugschrikken, omdat de maanden 'April en Mei op sociaal-politiek gebied zeer critiek dreigen te worden. Tegen eind Maart !en eind April zullen namelijk een zeer groot aantal collectieve arbeidsovereenkomsten worden opgezegd en het is te voorzien, dat er in deze maanden tal van arbeidsconflie- ten, eventueel gevolgd door stakingen en uit- sluitingen zullen uitbreken, wat aanlejd-in-g zal kunnen- geven tot politieke bewegingen onder de arbeiders. De m-ogelijkheid is dus niet uitgesloten. dat de regeeringspartijen en daartoe mag men in dit verband ook het Centrum wel rekenen er de voorkeur aan zullen geven de verkiezingen voor een nieuwen rijksdag tot na den zomer uit te stellen. Heeft Duitsehland aklus tegen een drei- gende regeeringscrisis te kampen, in Joego- Sla-vie heersebt deze crisis reeds en de moei- lijkheden bij het oplossen daarvan zijn talrijik. Nadat het kabinefc, doordat de coaliti-e tus- schen dem-ocraten en radicalen uiteen was gevallen, er het bijltje bij neer had gelegd en depogingen van den premier Woekst- sjewitsj waren mislufct, heeft de koning de vorming van een nieuw ministerie opgedra- gen aan den leider der radicale boeren Raditej. En dit besluit heeft de noodige b-eroe-ring verw-ekt. Wel was Rad'itsj n.l. al eens minis ter geweest, maar tot dusver was nog nim- mer aan een staatsman van buiten het oude Servie het premier-schap toevertiouwd. En Raditsj behoort niet alleen tot de na den oorlog ingelijfde Kroaten, maar heeft vroe- ger zelfs deel uitgemaak-t van het Hongaar- sclie huis van afgevaardigden. Zijn politieke loopbaan is zoo ongewoon, dat ve-rschillende bladen spreken van de zeld- zaamste film van deze tijd. Inderdaad heeft de thans 56-jarige een merkwaardigen ontwifckelingsgang door- iloopen. Hi] heeft o.a. te Moskou, Praag en Parijs gestudeerd (hij kent tien talen) en als rvoorvechter voor de al-Slavische gedachte alles bij elkaar tien jaren in Oostenrijk- 'Hongaarsche gevangenissen doorgebracht. In 1904 heeft hij de Kroatische boerenpartij, gesticht. Hij was toen 'ecluier al tot het mo •narcbisme be'keerd en heeft het Keizerslied in het Kroatisch vertaald. Na den ocriog, toen zijn lanastreek met Servie en Slowenie in het huidige koninkrijik der Serviers, Kroaten en Slovenen was opgegaan, heeft hij zich met Icracht tegen de centralisatie van den staat verzet en gestreden voor de republiek. Ook •bracht hij een jaar in balhngschap - door, waarin hij eerst Engeland', toen Moskou voor zijn zaak trachtte te wlnnen. Aan het eind van 1924 werd zijn partij door de regee ring ontbonden wegens haar betrekkingen tot Moskou. Toch kreeg zij bij de parlements- ver-kiezingen in Februari 1925 weer 69 zetels in het parlement en Raditsj' neei Paul ver- raste toen de Skoepsjtina plotseling met de verklaring, dat zijn partij voortaan de grond- Wet erkennen zou. In November van dat jaar Eerd Steven zeifs minister van o-nderwijs. ijn dwarsboomen van Nintsjitsj pro-Italiaan- sche politiek bracht hem toen ten val. On- danks zijn vele politieke rokwisselingen heeft Raditsj steeds het voile vertrouwen van de Kroatische boeren behouden. Door zijn ver- zorgdng met zijn jeugdvriend, maar lateren doodsvijand Pribitsjewitsj, met wien hij dezer dagen de coalitie van de piattelands-demo- cratie gevormd heeft, heeft hij zich een poli tieke positive weten te verschaffen, zooals hij tot dusver nog niet bezeten had. Men kan hem beschouwen als den vertegenwoordiger van het verzet der nieuwe provinbies tegen de oud-Servische ,,oligarchie". Of hij daarom de aangewezen man is om minister-presi' dent te worden op een oogenblik, d'at de tegenstellinig tusschen oud- en nieuw-Servie als het ware ten top gedreven is, staat te bezien. Men moet het echter de Neue Freie Presse nageven, dat koning Alexander, door zich, na Woekitsjewitsj' misluikking tot Raditsj te wenden, den zuiver constitutionee- len weg gevolgd heeft en opnieuw blijk ge- geven heeft zich boven den nationalen partij- strijd te stellen. Het kabinet Woekitsjewiitsj is van verleden jaar April af aan het roer geweest. Doordat de aemocraten onder leiding van Davidowitsj de coalitie met de radicalen hebben opge zegd, was zijn positie onhoudbaar gtworden. Inmiddels heeft gisier ook Raditsj evenals Woekikejewitsj de opdracht tot kabinets- formatie weer neergeleg'd en heeft de koning aan Davidowitsj de opdracht verstrekt een nieuw ministerie te vormen, Davidowitsj is de democratische hoofdman, die er onlangs in geslaagd is de diverse ver- deelde democratische groepen tot een coalitie te bewegen, wat de ontslagaanvrage van de democratische ministers uit het radicaal- demooratische kabinet ten gevolge heeft ge- had. Mits hij er in slaagt met Raditsj tot een vergelijk te komen, zijn de kansen voor een kabinet Davidowitsj gunstig. Gelukt dat niet, dan zal er weinig anders opzitten dan een herstel van het radieaal-democratisch ver- bond of het uitschrijven van nieuwe verkie zingen. Welk laatste ook in Duitsehland onver- miidelijk gfchijnt te zullen worden. Alkmaarsch Bloscoop Theater. Programma van heden en morgen. NATUURWONDEREN. A. B. T.'s afdeeling „natuur" brengt ons ditmaal afwisselend op Finland en Papoea. En van de geweldige majesteit van het hooge Noorden, met zijn ijs en sneeuwklompen en wild bruischende waterstroomen worden we eensklaps overgebracht in de weelderige warmte van de zoo natuurrijke eilanden, ge- legen tusschen Halmaheira en Nieuw Guinea in de Halmaheirazee. De spookbacil. In deze aardige true- en teekenfilm wordt het publiek geamuseerd door de bekende ko- mische figuurtjes HumpheyDumphey. Nachtmerrie. Deze komische 2-acter wordt voornamelijk geredigeerd door den voortreffelijken Ameri- kaanschen filmkomiek Hariy Langdom, wiens grootste komische kracht is gelegen in zijn uitnemend ge'immiteerde n'amteit. De val van de Rat. Geesteswerk op bestelling is gewoonlijk ge- forceerd en mist volkomen eenige kunstwaar- de gevende inspiratie. En zoo is het dan gekomen, dat dit vervolg op „De Rat" een Parijsche Apachenfilm, waaraan dank zij het krachtig spel van de Rat, voorgesteld door Ivor Novarro, een cli max van spanning en emotie niet kon ontzegd worden, is geworden een wanproduct van Amerikaansche geldzucht. Want de Rat maakte blijkbaar furore en de Theater-cassa's voeren er wel bij, dus moest op deze viool dit deuntje nog eens wor den voortgespeeld. En het resultaat is geweest, een onzinnig en onsmakelijk scenario, waarin de geestdrif- tige Ivor Novarro kennelijk zonder voorberei- dlng en met tegenzin zijn rol als „gevallen" Rat voortzet. Mutatis Mutandi kan op deze film worden toegepast het klassieke spreekwoord: „De Bergen waren, in barensnood, doch er is slechts een bespottelijke „muis" geboren. „De Rat" dan, een geweldige apache en vrouwenveroveraar, de ziel en de schrik van de ondergrondsche bandieten van duister Pa rijs, is op merkwaardige wijze op het pad der gerechtigheid weergekeerd, door den ze- genrijken invloed van een rein, zachtaardig meisje, dat hem liefheeft en zijn vrouw wordt. Nadat de Rat ons de levensles heeft geleerd, dat de deugd beloond en het kwaad gestraft wordt, valt het doek en heeft de rat voor ons afgedaan. Maar in deze film is hij na den dood van zijn deugdzaam vrouwtje teruggekeerd als Pierre Labouchere, een man van de groote wereld, die gefinancierd wordt door een de- mi mondaine, tot over de ooren op hem ver- liefd en met wie hij reeds in zijn vroeg r le- ven, als reclame-apache, heeft kennis ge- maakt. Hij raakt nu echter zelf verliefd op een mooie en ongenaakbare markiezin, wier ver- overing hij aanvankelijk tot een wedspelletje heeft verlaagd en weet ook haar hart te win- hen, wat natuurlijk niet in de smaak valt van de dame, die hem in staat stelt, den grand seigneur" te'spelen. De bronnen van inkom- sten worden dus stop gezet en de elegante meneer Pierre wordt gedegradeerd tot een verloopen bedelaar, die met wellust bijt in de weggerforpen en zelfs door den hond gewei- zrch Tangzaam ontwikkelende geschiedenls is van een voortdurend stijgende dramatische spanning. Een blik op het fel geschakeerde kermis- leven. Twee menschen Maurus en een danse- res, die avond aan avond de Salome-scene spelen, met daarin als hoogtepunt de ont- hoofding van Jokanaan als belooning voor Salome's dansen. Maurus is een don Juan, een ego'istische vrouwenverleider. Het meisje een wezen met een zuivere ziel en een toegewijde liefde. Langzaam maar zeker weet hij, door de grof- ste vernederingen te verdragen, haar eigen leed zorgvuldig verbergend, den man, dien zij lief heeft, eindelijk voor zich te winnen, hem tot de conclusie te brengen, dat zij „een prachtmensch" is. Dat beteekent dan het gelukkige einde van deze film, maar voor het zoover is hebben de toeschouwers een geschiedenis doorleefd, die buitengemeen boeiend is en de romantiek van het kermisleven zoodanig naar voren breng-t, dat men ten slotte inderdaad gelooft dat in de ruwste kermisklanten ook een gevoelige plek te vinden is. Zooals gezegd het spel van Renee Adoree en John Gilbert verhoogt de waarde van dit Metro-Goldwyn-product niet weinig en het behoeft nauwelijks betoogd. dat ook de overi- ge rollen in goede handen zijn. De film is waard, door velen gezien te wor den en wij gelooven dan ook niet, dat bios- coop-liefhebbers deze week het Victoriatheater zullen overslaan. Het bijprogramma bestaat uit een goede ko mische twee-acter, „Liefhebberij-Comedie ge- heeten, waarvan het onmogelijk is de inhoud weerte geven, maar die de lachspieren aardig in beweging weet te brengen. Verder wordt een Orion-journaal vertoond, waarin o.a. de huldiging van de Alhena-bemanning te Rot terdam voorkomt, terwijl het programma ge- completeerd wordt door gekleurde opnamen van een tweetal aerobaten en een bekoorlijke danseres. Als geheel een programma, dat er in alfe opzichten zijn mag! ma\ gSsGSco|ien CINeMA AMeRICAIN. De Man in het Woud. spe Da in het z. g. Wilde Westen, waar Brett Dale, bekend uit een der werken van Zane Grey waarnaar deze film is gemaakt, heel een- zaam woont. Dieren zijn de tromve vric: den van dezen man in de wildernis. Een po ma, een paard, een beer, enz. De rollen die deze verschillende dieren in het werk spelen zijn zeer belangrijk, zij zijn schitterend gedres- seerd. Dale komt bij toeval achter een com- plot, dat beoogt een lieftallige jongedame, die weldra bezit van een ranch zal nemen, te ontvoeren. Maar Brett is op zijn post, al wordt het hem doordat de Sheriff en de lei der der bende goede vrienden zijn, niet ge- makkelijk gemaakt. Bovendien stelt Nancy, de jonge vrouw in't begin heel weinig ver trouwen in Brett. Later na heel veel avontu- ren wordt dat natuurlijk beter. Poema en paard laten hun baas niet gauw in den steek. Jack Holt is kalm en rustig zelfbewust als de hoofdpersoon, terwijl Georgia Hale (bekend uit de Goldrush) eh Warner Oland goede partners zijn. De natuuropnamen zijn bijzon- der geslaagd. Een journaal, een teekenfilm en twee ko mische nummers gaan vooraf. In een der kluchten, dat avonturen geeft van een jong getrouwd paartje in Parijs, is vooral het spel van den hond opmerkelijk. Rlein is de mug, maar groot het leed, Veroorzaakt door een muggebeet. gerde kluiven op de Boulevards. Ten slotte doet hij dienst als duivelstoejager in dezelfde apachenkelder, waar hij voorheen opper- machtig heerschte. Maar zelfs dit bevredigt de wraakzuchtige minnares niet. .Met behulp van een z.g. detec tive, een schelmachtig en omkoopbaar indivi- du, wordt hij in den kelder van verraad be- ticht en met verachting uit den kring van zijn makkers gestooten. Tot eindelijk de wereldoorlog uitkomst brengt en hij naar het front vertrekt, gekust en toegewuifd door zijn uitverkoren markie zin, die hem op't laatste oogenblik weer in -haar liefdevol hartje terug heeft genomen. Afgescheiden van het feit, dat deze „ver- lengde rat" ons persoonlijk niet kan bekoren, zullen er toch nog velen worden gevonden, die zijn verdere avonturen met onverminderde belangstelling zullen volgen. Victoria Theater. Kermisklanten. Waren het de namen van Renee Adoree en John Gilbert, de beide filmsterren, die in de Groote Parade een zoo schitterend succes wis- ten te behalen, waardoor reeds den eersten avond waarop „Kermisklanten" in het Victoriatheater werd vertoond een zoo groot aantal bezoekers waren gelokt? Of was het het aangekondigde optreden van de Vrouw zonder Beenen, de menschelijke.Spin en de Zeemeermin? Of waren het de „gespannen verwachtingen wekkende" reclaineplaten? Wij weten het niet en het doet ook wei nig ter zake. Want deze rolprent beantwoordt inderdaad aan de gestelde verwachtingen. Naast uitste- kend spel van de hoofdpersonen, valt er te ge- nieten van een zeer goede mise-en-scene en de ALKMAARSCHE PADVINDERS. Verkenners. Woensdag 15 Febr. Troep-avond. Aanvang 7 uur Zaterdag 18 Febr. Geen oefening. Troep- raad uit. Vertrek 2 uur. W e 1 p e n. Zondag 12 Febr. Oefening. Aanvang half tien. Woensdag 15 Febr. Oefening. Aanvang 2 uur. RADIOFONISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 11 Februari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meterologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 708.8 te La Co- runa. Laagste barometerstand 727.9 te Aberdeen. Verwachting (geldig tot den avond van 12 Februari): Stormachtige tot kraehtige, later tijdelijk afnemende westelijke tot zuidelijken wind, zwaar bcwolkt of betrokken, met tijdelijke op- klaring, aanvankelijk wellicht nog regen- buien en iets kouder. STORM WAARSCHUWINGSD1ENST. Geseind om 7.10 uur aan alle posten: Wordt verwacht storm uit het Z. W. Ingezonden siukken (Buuen veraniwooraelijkheul van de Redac- tie. De opname in deze rubnek bewijsi geens- zins dat de redactie er mede instemt.) Mijnheer de Redacteur! Gelezen het ra'adsverslag van 10 Februari, waarin voorkomt het uitschakelen van onge- organiseerde patroons zou ik willen vragen of zij geen of minder belasting betalen of zijn zij minderwaardig dat ze achteraf ge- schoven worden? Dankend voor de plaatsruimte teeken ik mij hoogachtend, Een ongeorganiseerde patroon. HET GESCHIL OVER HET ZIEKENHUIS. Alikmaar, 10 Febr. 1928. 'Geachte Redactie. Gelieve onderstaande regels in Uw blad te plaatsen, waarvoor bij voorbaat mijn dank. Met eenige verbazing heb ik kennis geno men van de voorwaarde gestel'd door het Stichtings-Comite bij het aanbieden van het bedrag van 150.000 voor het Neutraal Ziekenhuis aan de gemeente Alkmaar; het comite maakt gebruik van macht die het toch door niemand van de schenkers is gegeven, daar volgen® m'n meening het bestaan er van aan geen der schenkers bekend was evenzoo de voorwaarde om het bedrag van 150.000 aan de Gemeente te leenen tegen 4% ook een bepaling die niet door d'en beugel kan, daar de opzet van de schenkers niets anders is geweest dan een gave voor het Neutraal Ziekenhuis zonder bijbedoeling. Nog is het mij niet duidelijk dat het be stuur van het stichtings-comite het rec'ht op- eischt een of meer bestuursleden aan te wijzen om het Ziekenhuis te beheeren, ik ver- meen toch als de schenking notarieel heeft plaats gehad, dat een dergelijke commissie geen recht van bestaan heeft te meer daar het comite door niemand gekozen is, maar door zich Zelf in het leven is geroepen. Ik wensch dit onder de aandacht der milde gevers te brengen daar het toch wel hun be- doeling geweest zal zijn om te geven en niet te leenen en geef ik het stichtings-comite in overweging zijn voorwaarden te wij-zigen en het voor de gemeente aanngmelijk te maken d'at niet het zich noemend Stichtings-Comite de baas spe e It en zich het recht aanmatigt wat niemand van de schenkers hun hedt gegeven. Hoogachtend, J. PIJPER. (Het zal de schenkers niet onverschillig zijn of er in de toekomst al dan niet een comite van belanghebbenden zal zijn, dat er toezicht op hioudt, dat de hoofdvoorwaarden der schenkers worden nagekemen Kiest men den leeningsvorm en schenkt men de rente dan brengt dit de gemeente geen financieel nadeel en heeft een stichtingsbestuur altijd het recht m te grijpen wanneer men de voor waarden niet zou nakomen. Geeft men het geld zonder meer uit han den, d'an is een stichtingsbestuur onnoodig maar wie zal dan b.v. over 50 jaar kunnen optreden als een geheel ander gemeentebe- stuur de voorwaarden niet meer nakomt? En wie zou dan rechten op de 150.000 kunnen laten gelden? Het bestuur heeft gemachtigd door alle plaatselijke comite's z. i. den meest zeke- ren weg gekozen. Inzender leze verder maar eens ons raads- overzicht. Red. Alkm. Crt.) Mijnheer de Redacteur! Beleefd verzoek ik u eenige ruimte. In uw blad van gisteren komt een scbrij- ven voor van het bestuur van de afd. Aljg> maar van den Handeldrijvenden en Indited trieelen Middenstap.d, waarin het 't Comif? verzoekt, de bijeen gebrachte gelden 150.000 af te dragen en aan de gemeente te schenken. Als lid van bovenstaande Vereeniging, vraag ik mij af: Heeft't bestuur het recht, een dergelijk schirijven te rich ten, zonder zijn leden daarin te kennen? Zijn de gelden door bovenstaand1 bestuur afgedragen, alleen afkomstig van het be stuur? Of zijn dat bijdragen van de ver eeniging, dus ook van de leden? En hebben dan die leden, wier meening een andere is nog recht met dat bestuur daarover te onder- handelen? Was het bestuur bekend met den inhoud van den brief en de toelichtimg hierbij ge- voegd van het Hoofd-comite, en hebben de bestuursleden die goed gelezen? Ik zou zeg gen van neen en denk, dat zij wel wat te voorbarig zijn geweest. Het comite handelt toch niet anders dan in de circulaires ver- meld, al is men andiers van meening, en draagt toch zorg, dat het ziekenhuis niet anders wordt dan een Centraal Neutraal Zieken huis met klasseverpleging. Mijnheer de Redacteur, ik zeg u dank voor bovenstaande en teeken Een lid van bovengen. Vereeniging, C. A. BEUDEKER. Koningsstr. B 14, Alkmaar. StadsiiieMws De exploitatie van den Muziektuin, Aan den Raad is het volgende schrijven gezond-en a. Vanaf 1 Mei 1928 wordt de stedielijke muziektuin door de gemeente zelf geexploir teerd. b. De raad wijst hiervoor een rechtstreeks aan hem verantwoording schuldig zijnde commissie van beheer aan, bestaande uit drie deskundigen o-p het gebied van instrumentaie en vocale kunst, een zakenman, en als ver tegenwoordiger der gemeente een wethouder of raadslid De uit het midden dezer commissie geko zen secretaris zal een nader vast te stellen matige vergoeding ontvangen. B. en W. worden uitgenoodigd hiervoor een voordracht van dubbeltallen aan te bie- den. Deze commissie zal onder nader vast te stellen regelen vrijheid van handelen krijgen. Deze nader vast te stellen regelen zullen ■onder meer moeten bevatten het recht van beroep op den raad voor iedere vereeniging of persoon, aan wie(n) de huur van den muziektuin eventueel zou werden geweigerd. c. Het buffet wordt rechtstreeks dom" het gemeentebestuur in het openbaar ver- pacht onder nader op voordracht van B. en W. door den raad vast te stellen regelen en voorwaarden. d. Eventueele exploitatie-overschotten zul< len worden bestemd voor steun aan instru mentaie en vocale kunst. J. WESTERHOF. SIETSMA. N. CARETS. G. VEEN. JOH. THOMASSEN. P. DEKKER. N. SCHATS. T. BONSEMA. Alkmaar, 10 Febr. '28. HiZOliKT DP OPENBARE LEESZAAL, LANGBSTRAAT 85, en stelt U op de hoogte van de nieuwe aanwinsten, die gedurende een rnaand voor een ieder ter inzage liggen. EEN SCH1 ADE POST J E Toen de visc'hventer J. Venneker van Mar- ken hedenmorgen omstreeks acht uur op zijn driewielig rijwiel, beladen m-et een flinke partij visch, op weg naar de Schemer was, waaide hij tengevolge van den hefti-gen storm aan den Omval tegen den berm van den weg. Tengevolge hiervan viel hij, terwijl d» visch over den grond rolde. Buiten zijn deer- lijk beschadigde visch, kwam de man er met een gebroken klomip af. EVANGELISCHE MAATSCHAPPIJ. Voor de afd. Alkmaar van de Evang. Mij- spreekt ds. A. G. H. van Hoogenhuijze, Herv. pred. te Amsterdam, op Vrijdag 17 Februari in he Kapelkerk. Het onderwerp is: „Ds Wonderen van Lourdes". Voor niet-leden i? de entree 25 cent per persoon, welke kaarter in voorverkoop zijn bij de firma Zwaan et Zcon, boekhandel, Ged. Nieuwesloot 77, te Alkmaar, en 'savonds aan de kerk. Men zi' de advertentie in dit nummer. NEDERLANDSCHE BOND VAN MARGARINE-HANIDELAREN. Gisteravond werd door bavengenoemded Bond een openbare vergadering gehouden, met het doel om tot cprichting eener afdee ling van dien Bond in Alkmaar te komen. De opkomst kan, met het oog op het slechte weer, nog tamelijk goed genoemd worden, o. a. waren aanwezig vertegenwoordigerf van den klein- en den groothandel. De vergadering, die uitgeschreven was om 7 uur, ving, daar de hoofdbestuursleden toen nog niet aanwezig waren, te ongeveer kwart over a-cht aan. De heer Bijlefeld opende de vergaderiTig met een kort woord van welkom aan de aan- wezigen, waarna hij het woord gaf aan den voorzitter van den Bond, die het doel en stre- ven van den -Bond uiteen zette. Na lange discussies kwam mea ten slotte "S\SRi .1. I ESS 111 1 i i i

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 2