vaseline Chesebrough Hechtszaken vele van wie men weet, dat zij bij ons ftoo- ren, een afwachtende houding aannemen. Hierna hield pastoor van Meeuwen, geest adv. der afdeeling een korte toespraak en onderstreepte des voorzitters woorden en deed uitkomien, dat zoo velen afzijdig blijven, die wel van de voordeelen, door de georga- niiseerd/en behaald, profiteeren, doch geen offertje willen geven Spr. wilde, dat hier zeggen opdat bet naar buiten wordt uitge- dragen. Hierna werden een 10-tal nieuwe leden geinstalleerd. Daarna weid net lied „Op Rerum-Nova- rum-dag" gezongen, waarna ververschingen en gebak werden rondgediend. Door de tooneelclub werd opgevoerd bet met uitgegeven tooneelspe] „Samson en Moos in de Obligatieleening", met den beer A. Buis in de hoofdirol. De avond1 werd afge- wisseld met zang en voordrachten, waarna de voorzitter het slotwoord uitsprak. HENSBROEK. Donderdagmiddag 2 uur vergaderde de Raad dezer gemeente in voltallige zitting, onder voorzitterschap van burgemeester Kooiman. De voorzitter opende deze eerste zitting in 1928 met een hartelijk welkomstwoord te richten tot de leden van den raad en wensch- te bun en hunne huisgenooten veel voofspoed en zegen, hetzelfde toewenschende aan alle ingezetenen en de pers. Het afgeloopen jaar kori' bevredigend ge- ncemd worden, zcowel voor land- en tuin- fcouw als voor de gemeente-financien. In al- les was een stijgende lijn te bespeuren, naar een beter niveau. Belangrijike vcorstellen zouden hoogstwaarschijnlijk ook dit jaar in behandeling worden genomen, maar spreker hoopte, dat evenals in bet afgeloopen jaar, de zin naar eendrachtig samenwerken we- derom hoogtij zou vieren. Met nogmaals ale de beste wenschen voor alles en alien achtte spreker deze eerste vergadering in 1928 voor geopend. De notulen werden voorgelezen en onvier- anderd gocdgepeurd. Ingekomen stukken: a. Brief van het Hoofdbestuur van het Nedei'landsche Roode Kruis, boudende dank- betuiging voor de' verleende medewerking bij de najaarscollecte, welke collecte opgebracht had 21.75. Voor kennisgeving aangenomen. b. en c. Inhoudende goiedkeuring wijziging reglement Burgerlijk Armbestuur (in de vo- rige zitting behandeldj, en brief van Ged. Staten over toezicht op uitbesteede personen (lichamelijke en geestelijke gesteldheid). Voor kennisgeving aangenomen. d. Schrijven van het P. E. N. over het ta- rief der maximale belasting, waarin weder- om „de stok achter de deur" wordt geplaatst, omreden de gemeente niet de gevraagde 50 pet., doch 25 pet. betaalt. Bij monde van den voorzitter en eenige raadsleden werd deze manier van optreden van het P. E. N. bestuur scherp gelaakt, zoo dat er zelfs stemmen opgingen om voortaan niets te betalen. De algemeene gedachte was dat „een contract een contract" was en deze 25 pet. toch reeds een goedgewilde tegemoet- keming tegenover het P. E. N. was. Het schrijven werd daarom voor kennisgeving aangenomen. e. Schrijven van den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid inzake verhooging der huren van de woningen aan den Uitgan°\ Voorstel van B. en W. om de huren, bij be- hoorlijke geregelde betaling, te handhaven op 1.50 per week. Werd, na bevestigend ant- woordt op een vraag van een der leden of de huur de exploitatiekosten dekte, met alge meene stemmen aangenomen, trots dat de Minster de subsidie van 10.73 dan hoogst waarschijnlijk wel zal intrekken. Voornoem- de zal van het besluit kennis worden gege- ven. f. Schrijven van de Ned1. Thermo-Chemi- sche Fabrieken over onbruikbaar maken van gestorven dieren tot ingekomen advies kring Spanbroek Vleeschekeuringsdienst. g. Rekenicg Keuringsdienst voor Waren in bet gebied Alkmaar over 1926. Saldo 5895.94. Voor kennisgeving aangenomen. Idem h. begrooting bovenstaanden dienst o\'er 1928. i. Brief van Ged. Staten over eenige ad- ministratieve wijzigingen over de gemeente- begrooting 1928. j. Staten Vleeschkeuring. Voor kennisge ving aangenomen. Idem k. brief Kamer van Koophandel over indieeling stemdistricten. Idem brief van het Burgerlijk Armbestuur mededeeling benoeming voorzitter M. Stolp. Benceming leden commissie wering van schoolverzuim, vacature J. Schrooder. Be- noemd werd de heer T. Schrooder. Overigens werden herbenoemd de heeren P. v. d. Gracht, B. Visser en Job. Groot. Bij de rondvraag informeerde de heei' Smal naar eventueel gevaar opleveren van den boccn, eigenaar Jac. Koning, voor het raad- huis, De voorzitter deelde mede, dat eventueele schade voor rekening komt van den eigenaar van den boom. Niettemin zal genoemde ge- waarschuwd worden. De heer Visser informeerde naar de aan- schaffing van horens voor de brandwekkers, hetgeen de voorzitter toezegde in voorberei- ding te nemen, waarna hij de vergadering kon sluiten. VOOR DEN KANTON'RECHTER. Zitting van Vrijdag 10 Februari. MET VLAG EN WIMPEL ER DOOR MET VLAG EN WIMPEL EN DOOR. De door den werkloozj huisschilder en woons ch i p be wo ner A. A. O., gedomicilieerd te Rotterdam, aangevoerde bezwaren tegen zijn oproeping, als zou de agent niet hebben kunnen constateeren, dat hij op 27 Januari in de Forestusstraat goederen ten verkoop zou hebben aangeboden, moesten heden door den verbalisant Webster inderdaad volmcn- d'ig erkend worden. En daar de wet eischt, dat bij oproeping de verdachte op heeterdaad wordt betrapt, werd het O. M. niet ontvan- kelijk verklaard in zijne vordering en kon verdachte, zeer voldaan over het succei van de door hem gevoerde actie, straffeloos naar boord van zijn Arke Noach's terugkeeren. EEN BRUTALE EN OPDRINGERIGE NEGOCIANT. Dat het ventverbod1 nog niet zoo verwerpe- lijk i®, bleek ten duidelijkste uit het optr'aen van bskeren Lambeftus M., een straatkocp- man zondfer vergunning. die op 6 januari Ip de Emmastraat met zijn postpapierhandel ai zeer brutaal en vasthoudend was opgetre- den. Hij had daarbij zelfs Maartje Huibers, de dienstbode, een brutale meid genoemd, omdat zij de famile niet met de zegeningen van zijn voortreffelijk postpapier op de booo*. te willen stellen. Deze lastige handelsman werd dan ooi heden veroordeeld tot 5 boete of 5 dagen hechtenis. EEN VEELBELOVEND AMATEUR JURIST. Een paar jeugdige werklieden aan het Waterleidingbedrijf te Egmond aan Zee, Arie S. en Pieter K., hadden op- 28 December hun graafwerk voor waterleidingpijpen ver- wisseld tiiet konijnendelven in de duinen van den heer van Vliet. Zij waren echter door den jachtopziener Dekker betrapt en stonden heden voor een en ander terecht. Pieter K., die het woord voerde, had echter veel juridi- sche moeilijkheden, omdat naar zijn meenin* de jachtopziener bcslist niiet kon hebbe« waargenomen dat zij naar konijnen hadden gegraven. De grond was hard bevroren en ongeschikt om te worden omgewoeld. Wel moest advocaat Piet erkennen, dat zij in het bezit waren gevonden van een dood konijn en een graafschopje, maar als zij werkelijk op konijnendelven betrapt waren geweest, zou de jachtopziener een en ander toch wel in beslag hebben genomen. De kantonrechter repliceerde, dat hij nog wel andere middeltjes te zijner beschikking had, om zich in het bezit van die voorwerpen te stellen, maar overigens bracht hij hulde aan Piet's juridische talenten en zou de zaak worden aangehouden, ten ende den verbali sant te hooren over de juiste toedraeht van't gebeurde in Egmcnd's duinen op den 28sten van wintermaand. KNOEIERIJEN IN DEN TULPENBOLLENHANDEL D; handelaar in bloembollen Tromp kochi op 24 October van een tweetal in een auto gearnveerde heeren, H. Hagen en J. Burg- graa'f, beiden woonachtig te Haarlem, een partijtje hyachintenbolletjes, meer goedkoop uitvoer- dan pootgoed, die oogenschijnlijk kerngezond waren. Toen echter de keurnices ter, de heer van Steijgeren, deze bollen onder- zocht, bleek, dat de bollen waren aangetast door pseudimonas hyacinthi, de beruchte geelziekte, die de bollen niet alleen ongeschikt makt voor bloei, doch ook den goeden naam van den bollerihandel in landen, waar geen keuring wordt vereischt ,in casu Noorwe- gen, Denanarken, Duitschland en Oostenrijk, ten zeerste in discrediet kan brengen. De heer van Steijgeren achtte deze zaak dan ook te ernstig om te laten rusten en het was dan ook aan zijn zeer prijzenswaardige bemoeiingen ted anken, dat deze laakbare bollenknoeicrij den kantonrechter kon berei- j?' nic': Bevolg, dat de onbetrouwbare han- delslkden, voor when wel terdege mag wor- den gewaarschuwd, bij verstek ieder tot 60 boete of 30 dagen hechtenis werden veroor deeld. EEN MOTORRIJDER MOET ALTIJD WAAKZAAM ZIJN! De 30-jarige meubelmaker P. de R. te Alio maar werd op 30 Januariy op de Kanaalkade aldaar door een agent aangehouden en verbaliseerd, omdat het achterlampje op zijn moiorrijwiel, dat letter en nummer moet ver- lichten, geen lichtschijnsel meer afwierp. Hei bleek, dat onder het rijden het verbin- aingsdraadje was lesgeraakt en het contact dus was verbrcken. Verdachte voerde zulks heden aan tot verontschuldiging, doch di' hief de strafbaarheid niet op, doch sttektt alleen om de straf te verminderen, zoodat hit er met 2 boete of 2 dagen hechtenis af kwam, DOOR BUURMAN'S MONO IN ONGELEGENHEID GEBRACHT. Jan Z., een 20-jarige visscher te Egmond aan Zee, stond terecht op grond van het feit, dat hij een zich in zijn gezelschap bevinden- den hond, toen hij zich ophietd in de duinen, met had ieruggeroepen. Rijksveldwachter Bergsma had hierom proces-verbaal opge- ninskt. Verdachte erkende wel in de duinen te heb ben gewandeld, doch ontkende iets met den hond te maken te hebben. Het was een bond van zijn buurman en het dier was meegeloo- pen, zonder dat hij het wist. Daar verdachte niet als strooper bekend staat en de kanton rechter niet het „genoegen" heeft gehad als zoodamg kennis met hem te maken, achtte de magistraat het noodig de zaak aan te hou- den tot de a.s. week, ten einde den verbali sant Bergsma te hooren. DE SCHIJNDOODE BOSCHFAZANT. De wildkoopman en poelier A. S. te Eg- mondbinnen was veroordeeld tot 5 boete of 5 dagen hechtenis wegens vervoer van een fazant, hetgeen door de Vogelwet in de ge- meenten Castricum, Egmond aan Zee en Egmondbinnen strafbaar is gesteld. De bij verstek, dus bij afwezigheid in per- soon, veroordeelde poelier, achtte dez stra! te zwaar en kwam tegen het vonnis in verzet. Hij verhaalde hier nu de bijna miraculeuze geschiedenis, dat hij bedoeldie fazant vooi dood had gekocht en boven in zijn mand had gestopt. Terwijl hij zich even had verwij- derd om bij een kennis een praatje te maken, was Mene, de rijksveldwachter, gekomen eu deze had het dier in levenden toestand aan- getroffen. Vermoedelijk was het dier dooi koude en uitputting in bewusteloozen toe- stand geraakt en door rust en warmte weer tot zlchzelf gekomen. De inconsequenties van de desbetreffende wetsbepalingen maakten nog een dankbaar onderwerp tot btspreking uit, doch konden niet beletten, dat het vonnis werd bekrach- tigd. Evenwel maakte de kantonrechter in dit bijzondere geval gebruik van zijn macht om geen straf op te leggen, zoodat de veroordeel de volkomen tevreden was gesteld. SCHRIFTELI IKE VONNISSEN BETREFFENDE DE ZITTING VAN 27 JANUARI. Theodorus Str., landbouwer te Egmondbin nen, overtreding Bouwverordening, etc., S boete of 4 dagen hechtenis. J. v. St.. Amsterdam, automobielreparateur te Amsterdam, overtreding Motor- en Rijwiel- wet, 20 obete of 10 dagen hechtenis, bene- vens toewijzing der civiele vordering tot schadevergoeding aan getuige Hellingma* tot een bedrag van 16.40. Hendrika R., huisvrouw van P., te Uitgeeat, het verwekken van nachtelijk burengorucht, 8 boete subs. 5 dagen hechtenis. I Uit de rekening van den penningmeester bleek, dat voor 21 patienten een bedrag van 1973.05 aan ziekenhuiskosten en 97.90 aan vervoerkosten betaald is, terwijl aan bo- deloon 78.12, aan schrijfloon 17.05 en aan diversen 80.43 is uitbetaald, zoodat de to- taal uitgaven 1346.55 hebben bedragen. De ontvangsten bedroegen 1393.50 aan omsla- gen, 109.80 aan inschrijvingskosten en 1.69 rente, al zoo een totaal ontvangst van 7 1504.99. Het saldo fs dus 158.44, waardoor met het saldo vorig jaar van f 83.61 het totaal bezit 242.05 is, waarvan 206.65 op de Boerenleenbarik. Voor elk foetalend lid zijn 5 omslagen van 25 cent noodig geweest en het aantal lig- dagen was 366, met een gemiddelde van 17.50 per geval. Voor twee leden is de voile 42 dagen uitge- keerd, terwijl ook 6 waren tusschen 20 en 30 dagen, 8 tusschen 12 en 16 dagen en 5 van 8 dagen of minder. Het gemiddeld aantal leden was 1108 tegen 800 het vorig jaar. De penningmeester sprak de hoop uit dat het stelsel van omslag bestaa-n blijft, omdat meermalen blijkt, dat juist door een vaste contributie met de vrees voor verhooging daarvan, bepalingen moeten worden geno men in het nadeel der te verplegen leden. De commissie heeft de rekening nagezien en in orde bevonden. Voor het nazien van de volgende rekening werden aangewezen de heeren M. Piersma en P. Visser met J. de Jong als plaatsvervan- ger. Tot bestuursleden werden herkozen de hee ren B. Slooves, C. Paarlberg en J. Bruin, respect met 22, 23 en 23 stemmen. In de vacature Kamper werd zoorzien door de benoeming van J. Ooyevaar met 19 stem- men. Voorstellen voor de federatievergadering kwamen niet naar voren. Tot afgevaardigden naar de federatie-ver- kadering werden benoemd de heeren J. Kei- zer en C. Borst met P. J. Kat en B. Slooves als plaatsvervangers. Bij de rondvraag fietuigde de heer C. Kuil- man zijn dank voor de benoeming tot eere- lid m de vorige jaarvergadering. De voorzitter sloot daarna de vergadering met de hoop dat in het belang der leden het aantal verpleegden in het komende jaar la ger mag zijn. «r,g wercr van het Pijk een subside ontvan- gen, groot 38. Twee gezinnen met 3 personen stelden zich onder behandeling van het consultatie- bureau te Alkmaar. Deelgenomen werd aan de Emmabloem collecte, waarvan de afd. werd toegekend f 11.80. Door den heer C. Bafcker werd als afge- vaardigde verslag uitgebracht van de te Purmerend gehouden districtsvergadering. lot afgevaardigde naar de Algemeene ver gadering en di stricts-v erga d er i ngen werd voor 1928 benoemd de heer C. Bakker; tot plaatsvervangend' de heer J. de Groot. Door de periodifeke aftreding als lid van die Wijkverpleging van den heer B. Mein- dersma werd de voordracht vastgesteld als volgt: 1. B. Meindersma, 2. W. C. van Setten van der Meer. De rekening van den penningmeester was groot in ontvanigsten f 500; in uitgaven f 438.65; batig saldo f 61.35. De rekening van de T. B. C. bestrijding 206.35 in ont vangsten en uitgaven, saldo nihil. De rekening met bescheiden was door de heeren J. Ruiter en R. Schreuder nagezien en accoord bevonden, waarna tot vaststelling werd besloten. Werd besloten voor de Ned. Centr. Ver tot bestrijding der tuberculose ook dit jaar wederom die Emmabloem te verkoopen. Ook werd bepaald aan ingezetenen, welke geen lid zijn, een. circulaire te richten met /erzoek lid der a f dee ling te worden. Zij die anger dan een jaar in de gemeente woon achtig zijn, moeten bij hunne toetreding als [id een extra betaling doen van 2.50 boven ljun lidmaatschap. Hierna slutting der vergadering. KOEDIJK. Donderd!agavond werd door de vereeniging het Witte Kruis, afd. Koedijk, een openbare vergadering gehouden in het lokaal van den heer Jb. Groot, waar de malariafilm ver- toond werd, welke door Dr. Doijer.uit Hil- versum werd toegelicht. Voor de opening was de heer Jans en uit Alkmaar ijverig aan het werk orni de aanwe- zigen van propaganda-materiaa! te voorzien. Dr. de Hartog opende met een woord van welkom de verg. en sprak zijn vreugde uit dat Dr. Doijer bereid gevonden was deze film toe te lichten. Hij gaf het woord aan den spreker die een kleine toelichting vooraf noodig achtte en meende dat te moeten doen onder het motto„De macht van het kleine", waarna spreker een uiteenzetting gaf van de malaria en vertelde hoe hij leeft en de ziekt* overbrengt. Het gaat er niet om een groot aantal muggen te dooden, maar het gaat om de besmette muggen, die men vindt in de hui zen en vobral in de slaapkamers. Daarom is het't meest noodig de besmette muggen te dooden, daarom moeten wij in Noord-Hol- land een leger van muggendooders he'bben Spr. wees daarbij vooral op de aanwezige jongeren want dit worden de ouderen in de toekomst en hij riep daarvoor de medewer king van de onderwijzers in. Het moet tot de goede gewoonte behooren dat men geen mug gen in- zijn huis heeft, evenals men geen an dere onreinheden wil hebben. Spreker wees er op hoe noodig de hulp van den dokter is en men maar niet zelf kinine moet koopen daar men in Noord-Holland een bekwaani aantal doktoren heeft zoodat ieder voldoen-- de hulp kan bekomen Bij de vertooning wer den door den spreker verschillende toelich- tingen gegeven. wat ten zeerste het vertoonde duidelijk maakte. Het werd in drie afdeelin gen gegeven. Men moet het werk bewonde- ren om de ontwikkeling en't leven zoo duide lijk op het doek te brengen. Het derde ge- deelte gaf aan de verschillende bestrijdingen hoewel enkele middelen al wat verouderd zijn daar men in deze al een' geschiedenis heeft en er nu nieuwe middelen gekomen zijn ter bestrijding. Aan het einde sprak de voorzitter de hoop uit dat men mede zal werken ter bestrijding en dankte den spreker voor zijn duidelijk" uiteenzetting. Het was een leerzame avond. WIERINGEN. In antwoord op het door het Gemeentebe- stuur tot den Minister van Waterstaat ge- richt verzoek, om de aannemers der Zuider- zeewerken in de bestekken de verplichting op te leggen, voor de ruisvesting van hunne arbeiciers zorg te dragen, heeft de minister geantwoord, dat dit thans reeds met uitzon- dering van de bestekken van enkele kleine onderhoudswerken, gebeurt. Uit een oiderzoek, dat de Minister ter plaatse heeft doen instellen, is gebleken, dat die verblijven. op Wieringen in het algemeen behoorlijk zijn. Vele arbeiders schijnen er echter de voor- keur aan te geven om op eigen gelegenheid onderdak te zoeken. Verschillende personen op Wieringen hebben hiervan gebruik ge- maakt om op particulier terrein in de nabij- bijheid van de in uitvoering zijnde Rijkswer- jken keten of noodwoningen te plaatsen. In die woongelegenheden, zegt de Minister, Jaat de toestand in, het algemeen zeer veel te iwenschen over, terwijl de terreinen, waarop zij staan, m-eerendeels vochtig en, vuil zijn. De directie der Zuiderzeewerken kan hier niet ingrijipen. Deze taak is, weggelegd voor :het Gemeentebestuur, dat hiertoe bevoegd is ingevolge de bepalingen van het Ketenbe- sluit, zoodat het den Minister voorkomt, dat verbetering van de woningtoestanden in particuliere keten alleeni door krachtige maatregelen Van het Gemeentebestuur kan worden bereikt. Daar B. en W. aan de vergunning tot het oprichten van keten enz. voorwaarden kun nen verbinden in het belang van de gezond- heid, veiligheid, en de zedelijkheid, rijst de vraag of het Gemeenebestuur aan een ver gunning, verleend aan and-eren, .dan aanne mers van werken, de voorwaarde zou kun- roen verbinden, dat de vergunninghouder zich zal behooren te onthouden van, hande- ungen, waardoor de gezondheid, de veilig heid en d-e zedelijkheid kunnen worden be- dreigd, en dat bij overtreding daarvan de bewoning, krachtens art. 24 van het Keten- ir t zaI moeten eindigen. Dit zou welhcht ook kunnen worden toegepast in de gevalkn, waarin het -ongewenschte put- en veetbazenstelsel tot minder o-irbare toestan- uen- aanleiding geeft. Hoewel bij bedoeld onderzoekslechts in enAc' geval de combinatie van putbaas keethaas werd aangetroffep, zal door den MIJNHARDT'S Hoofdpijn-Tabletten 60 0t, Laxeer-Tabletten 60 ct. Zenuw-Tabletten 75 ct. Staal-Tabletten 90 ct. Maag-Tabletten 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Minister getracht worden dezen minder ge- wenschten toestand bij de Rijkswerken tegen te gaan door in de volgende bestekken de be- paling op te nemen, dat de aannemer moet zorgen, dat, behoudens daartoe door de Directie voor elk geval te verleenen bijzon dere vergunning, door bij hem in vasien of tijdelijken dienst zijnde personen geen huis- vesting wordt verleend aan bij het betrokken werk of bij andere Rij'kswerken werkzame arbeiders en deze personen ook geen deel uit- maken van een gezin, waaraan de zorg voor de huishouding in een arbeidersverblijf is op- gedragen en dat personen, die zich aan over treding van een in dien zin gegeven verbod blijken, schuldig te maken, op verlangen van de directie als ongeschikte werklieden, be doeld in 458 der Algemeene vcorsehriften van het werk zullen worden verwijderd. Zooals uit het hier voren medcgedeelde blijkt, zegt de Minister, is aan uw verzoek, om ten aanzien van de huisvesting der ar beiders aan de aannemers dezelfde verplich tingen op te leggen als aan de Maatschap- pij1 tot Uitvoering van Zuiderzeewerken, reeds voldaan. Uit uw verzoek om zooveel mogelijk uit- breiding te geven aan de verplichting der aannemers om zelf te zorgen voor de huis vesting van hunne arbeiders zoowel gehuw- de als ongehuwde, moet worden afgeleid, dat ook gevraagd wordt verplichting op te leggen om aan de arbeiders met gezin on derdak te verschaffen, waartoe echter ook d-e M. U. Z. niet gehouden is. Hoewel in de met deze Maatschappij- gesloten grondover eenkomst niet uitdrukkelijk wordt gesproken van ongehuwde arbeiders of arbeiders zon der gezin, uit de bepaling, dat moet worden gezorgd voor huisvesting „in behoorlijke ba- rakken of goed ing-crichte vaartuigen" vatt af te leiden, dat hier gedacht is aan arbei ders tender gezin. Tegen' het opleggen van de verplichting aan de aannemers van de Zuid'erzeewerken op en bij Wieringen om ook te zorgen voor gezinswoningen voor de door hen te werk te stellen arbeiders bestaat bij den Minister ernstig bezwaar met het oog op de daaraan verbonden nadeelen. Daardoor toch zouden eenerzijds de bemoeiingen van die aanne mers en indirect ook die van het Rijk, be- langrijk worden uttgebreid1 en zouden ander- zijds voor deze gemeente groote moeilijkhe den ontstaan. Wanneer toch bekend werd, dat op Wie ringen, gezinswoningen voor de arbeiders bij de Zuiderzeewerken beschik'baar worden ge steld, zouden vermoedelijk vele arbeiders van •elders, die thans, gelijk dit bij alle groote openbare werken gebruikelijk is, hun gezin in de woonplaats achterlaten o,m zelf huis vesting te zceken in de door de aannemers beschikbaar gestelde keten, hun gezin naar Wieringen medebrengen om intrek te nemen in de beschikbare gestelde woningen. Het aantal van hen, die zulks zouden verlangen, is echter vooraf niet te bepalen en zoowel het aantal als de personen der bij het be trokken werk in dienst genomen arbeiders wiss-elen voortdurend af. Het gevolg van den maatregel zou dan vermoedelijk ook zijn een voortdurend been en weer trekken der be- woners van de beschikbaar gestelde wonin gen, terwijl het doen ontrtrimen van een wo- ning door het gezin van een arbeider, aan wien om een of andere reden door den aan nemer ontslag zou zijn gegeven, waarschijn- lijk met vele moeilijkheden gepaard zou gaan. Vooral de trek van nvbdAtrsgezinnen uit andere plaatsen naar Wieringen brengt met zich mede een vermeerdering van het aantal werkloozen, wanneer de betrokken arbeiders door einde of inkrimping der werkzaamhe- den voor goed of tijdelijk buiten werk zouden geraken. Het liigt daarom op den weg, zoowel van. de gemeente als van het Rijk, om de ver- plaatsing van arbeidersgezinnen naar de nabijheid van de in uitvoering zijnde werken, zooveel mogelijk tegen te gaan. Ten einde het zich vestigen van losse ar beiders eenigermate te keeren, wordt door den Minister nagegaan, in hoeverre het mo gelijk is, den aannemers de verplichting op te leggen, omi bij het werven van arbeiders uitsluitend gebruik te maken van de plaatse- lijke arbeidsbemiddelingen. GROOT-SCHERMER. Donderdagavond gaf de zangvereeniging „G. G. K." een uitvoering in 't lokaal van den heer H. v. Truijen. De zang van 't kleine koor was gaaf, zui- ver in meerdere opzichten. De stemmen kon den beter. Maar in't geheel zat een zekere vastbeid, zonider welke verdere ontwikkeling niet mogelijk is. De dirigent, de heer P. Pot- gieser, jong musicus, heeft capaciteiten van beteekenis. Wat hij na betrekkelijk korten tijd studie met z'n koorzang presteerde, was on- getwijfeld goed. Voor't muzikaal peil van de uitvoering is misschien gewenscht: meer koorzang, minder soli, vooral gehoord de stemmen. Voor oritiek is't hier verder niet de plaats; men heeft hard1 gewerkt, en 't was goed. De piano-voordrachten waren keurig. 't Was zeer muzikaal (Reflets dans 1'eau werd inderdaad zeer beeldend voorgedragen), heel fijngevoeld hier en daar. De elfendans met kleurbelichting werd, zooal niet artistiek, goed sluitend uitge- vo-erd. Werd herhaald. Een vroolijk bad, afgewisseld met jolige voordrachten, toe. OUDKARSPEL. De vereeniging voor vrije ziekenhuisver- pleging ihield Donderdagavond de derde jaarvergadering met 25 leden en 1 eere-lid. Door den voorzitter werd meegedeeld, dat door het bestuur besloten is om geen kleine vervoerkosten meer te vergoeden, wanneer daarvoor niet vooraf een yervoerbewijs is aangevraagd. Uit het jaarverslag van den secretaris eek, dat 5 bestuurs- en een leden-vergade- ring zijn gehouden en het aantal betalende leden 1150 is, waarboven 113 niet betalende leden. HEDLOO. Woensdagavond vergaderde bestuur en commissie inzake het Adviesbureau voor ne- ringdoenden in het cafe van den heer J. Ad- miraal. Het Bureau zal zich bewegen tot het ver- strekken van inlichting aan neringdoenden in den ruimsten zin des woords, betreffende cre- dietvaardigheid van ingezetenen en toekorn- stige ing;ezetenen van de gemeente Heiloo en ter bestrijding van het credietwezen. Het concept reglement van den administra teur den heer A. N. I<. Hopman, werd behou dens enkele wijzigingen en aanvullingen, goedgekeurd1. Maatregelen werden besproken om den ne ringdoenden het hun toekomende door o'nwil- ligen te doen betalen. In onderling overleg van bestuur en com missie werd tot voorzitter gekozen de heer G. Vrijburg Pzn. en tot vice-voorzitter de hr. J. Sengers. Zoo mogelijk zal in de eerste hel'ft van Maart een vergadering worden gehouden van alle bij het bureau aangesloten leden tot het vaststellen van het reglement. Naar we vernemen ondervond het Bu reau voor Advies een gunstig onthaal. Reeds 70 neringdoenden zijn als lid toegetreden. De Propagandadub „St. Willebrordus" hield Woensdagavond 'n propaganda-avond, welke afweek van het gewone genre. De avondwas een ontwikkelingsavond, waar- bij Mevr. Ellen—Russe uit den Haag het on derwerp „Claudels Maria Boodschap" be- handelde. Een declamatie over dit onderwerp is geenszins gemakkelijk en we gelooven dat de talrijke aanwezigen waaronder veel da mes veel moeite hebben gehad om de be- gaafde deciamatrice te volgen. De avond werd geopend door de afdee- lingsvoorzitter, den heer J. Schuijt, die alien het welkom toeriep, inzonderheid de geeste- lijkheid en de spreekster. Het verbeugde spr. dat de geest. adv. kapelaan Buuren geheel hersteld in ons midden is weergekeerd. Op verzoek van de voorzitter werd door de pas- tcor van Meeuwen de kapelaan als geest. ad- visier geinstalleerd. De spreekster zette in het proloog de strekking van dit 4-deelig drama uiteen. Zoo wel het pi'oloog als de handeling was een weergave van liefde en nijd, godsdienstzin en godsdinstlcos. Met groote belangstelling is de spreekster gevolgd. In het Brunogebouw werd Donderdag avond de feestavond- gehouden van de R.-K. Volks- en Werkliedenbondlen in de gemeente. Bijna alle leden, waarvan de meesten met hunne dames, waxen aanwezig. De avond1 werd geopend met het strijdlied „Cristen Strijders, broeder makker" van Bern. Verhoeven, muziek van Th. Smit, waarna de voorzitter van den Volksbond, de heer H. J. M. Rietmeijer, de openingsrede uitsprak. Hij wees er op, dat deze vereeniging be- oogd het stoffelijk en geestelijk welzijn van de leden, en betreurde hat dat er nog zoo- huisraad: voorwerpen van ijzer, staal. hour,- Ieder worden duurzaam en mooi gehouden met (Spreek uit.; (Xsehiesbrt>) Vaselinc-Chcscbrough, de mogelijkheid Jot't nanwenden van dit voortreffelijke preparaat is uicgebreider dan algemeen bekend. Het kan gebruik: worden ter genezihg van schrammen, vervellingen. brand- en snijwonden. tegen droog haar. roos. haaruitval, enz. Ook is 'c uitstekend voor het onderhoud van velerlei GEBRUIKT MEER

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 7