:ii:i.u-».uiiiii!H I BinnenBand Schrijnende Handen na de wasch verzacht en geneest men spoedig met PBROL IC assist TeKegrammen IMSIER!) AMSCIIE BCl'BS van 13 Februari 1928. Opgave van Koordhollandsch Landbouwcredlet. VerTIezen werden niet geffeda*. De winst- en verliesrekening wijst na af- schrijving van f 500 op ge-bouwen een n-etto- winst aan van f 88.574 (v. j. f 72.879), ter wijl de brmto-winst bedraagt 138.717 (v. j. lf 118.330) en de salarissen en onkosfen >f 45.143 42.931). Voorgesteld wordt in ide reserve te st-orten 5857 (v. j. f 4788), een dividend uit te keeren van 9 pCt. (als v. j.) en op ni-euwe rekening over te brengen 5816. BRANDJE. Hedenimiddag ongeveer kwart over een ontstond in het speellokaal der M-eisjessehooI aan de Oudegracbt een binnenbrandj-e tus- schen de golderingen van de onder- en bo- venverdieping, waarsehijnlijk door vunr in den schoorsteen. Met twee emmers water en een snelblusch- apparaat der politie werd het vuur evenwel Bipoedig gedoofd, zoodat. toen de brandweer verseheen, er niets meer te blusschen viel. OEDABDWOBM WIL SCHAPER UIT DE TWEEDE KAMER Gister werd het lid van de Tweede Kamer, Je heer J. H. Schaper 60 jaar. Het Volk heeft een onderhoud met hem jehad, waarin wij naast vele herinneringen Sit vroeger dagen, de volgende zinsnede aantreffen, die erop wijst, dat de heer Schaper erover denlkit de Tweede Kamer te gaan ver- laten „Ik krijg den laatsten tijd het gevoel, dat bet gewenscht kan zijn, mijn Kamerzetel aan een jongere af te staan. De volgende alge- aneene verkiezingen, die van het volgend jaar, zouden daarvoor een goede gelegenheid bieden. Ik kan als Gedeputeerde in het b-e- Jang onzer goede zaak doende blijven, ter- ;wijl i'k b.v. in de Eerste Kamer nog gaarne met de land^politiek voeling zou blijven houden. Maar dat laat zich al'les nog wel be- spreken ter plaatse waar dat hoort". DE MAAS BLIJFT WASSEN. !De Maas blijft onrustbarend wassen. De toestand te Maastricht begint kritiek te wor den. Op 3.50 boven nul treedt de Maas bui ten hare oevers en word> de omliggende dorpen overstroomd, welke toestand na nog 23 c.M. was intreedt. De omliggende lage landen staan reeds geheel onder water. Ook de kelders beginnen in verschillende stadiswijken reeds onder te loopen. - Uitgestrekte landerijen loopen thans in ge heel Midden-Limburg onder water. De stadsweide te Roermond is herschapen in een groote watervlakte. Verschillende se- cundaire verkeerswegen, zooals de binnen- .wegen naar Leeuwen en naar Ool, staan on der water. De weg van Haelen naar Bugge- ntum is reeds overstroomd. De scheepvaart op Maastricht is ten gevol- ge van den hoogen waterstand niet meer mo gelijk. In tegenstelling met de Roer welke ook buiten hare oevers is, en die nog steeds snel wast, wordt uit Belgie gemeld, dat de Ourthe en Sambre beginnen te vallen. Daar deze was zich in 36 uur naar Mid den-Limburg voortplant, valt op een val der rivier de eerste twee dagen nog niet te reke- nen. OPHEFFING LAGERE SCHOOL. Te Millingen aan den Rijn werd met in gang van 1 Febr. j.l. de onderwijzer van E)ijstand van de O. L. school, op wachtgeld gesteld, daar het getal leerlingen tot ongeveer 30 was gedaald. Op denzelfden dag, dat de onderwijzer van de school afsfcheid nam, verlieten alle leerlingen op een na de school ora over te gaan naar de bijzondere school. De gemeenteraad heeft thans besloten tot op- heffing der school en van de betrekking van Hoofd der school, zoodat het openbaar lager onderwijs te Millingen tot het verleden be- hoort. Het schoolgebouw wordt verkocht. BOOT ME TKAAS GEZONKEN. Een praam van de stoomboot „Prins van Oranje", geladen met ongeveer 400 kratten Cheshire kazen, bestemd voor een stoomschip naar Engeland, schepte Zaterdagmorgen door den westelijken storm bij den ingang van het dok te Harlingen water en zonk. De kazen dreven in havens en dok en werden door vele personen en schippers op den wa of op het schip gehaald, doch vele kazen gin- gen verloren, terwijl die, welke in het water heb-ben gelegen, in waarde zijn verminderd. De schade is zeer belangrijk. Persoonlij'ke on- gelukken kwamen niet voor. GEYNFECTEERD DOOR ZIJN GELD. Zaterdagavond tijdens een hevige hagel- bui, is op den Plantageweg te Rotterdam een ernstig ongeval gebeurd. De chauffeur R. B. reed daar met een vraohtauto en door- dat de hagel tegen zijn voorruit sloeg, be- merkte hij niet, dat voor hem uit een melk- wagen reed. Op het laatste moment kon hij een aanrijding niet meer voorkomen. De be- stuurder van den welkwagen, de 67-jarige A- Kaptein, wonende Rubensstraat te Rotter dam, werd tegen de straat geslingerd en be- kwam een gecompliceerde rechter-onderbeen- breuk en een 20 c.M. groote scheurwond in de lies. Doordat verschillende geldstukken, die -de man los in den zak had, in de wond tereciht kwamen, ontstond een infectie, ten gevolge waarvan hij desnachts is overleden. ZANDTREIN ONTSPOORD. Te ongeveer half twee zou men Zaterdag- mididag aan het station Harmelen voor het passeeren van den sneltrein een zand-trein achteruit zetten. Bij deze manoeuvre ont- spoorden de laatste twee wagens, die dwars over het hoofdspoor WoerdenUtrecht kwa men te staan. Dit bracht ernstige stagnatie in den treinenloop tusschen Woerden en Utrecht. DE UITVOERJNG VAN DE BIOSCOOPWET. De ftimverhuurders er he mutt geen and ere dan de rijkskeuring. Zaterdagmiddag heeft de Bedrijfsaf-dee- Jr.g Filfverhuurders van den Nederlandschen Bioscoop-bond in de bovenzaal van cafe „De Kroon" te Amsterdam hare jaarvergadering gejioude^ Na goefflceurtng van de onderscheidene 1 verslagen en nadat herkozen werden de hee- ren van Biene te Amsterdam (directeur van de N.V. Ufa Film) en P. Vermeer te Rotter dam (directeur van de F. A. N. films) resp. tot voorzitter en penningmeester, werd lang- durig beraadslaag-d over de uitvoering van de bioscoopwet en in verba-nd daarmede over de voornemens van verschillende gemeentebe- sturen in Brabant en Limburg cm naast de Centrale Rijkskeuring nog een centrale (Ka- tholieke) filmkeuring te handhaven. Als resultaat -der beraadslagingen wer-d een vanuit de vergadering voorgestel-de motie aangenomen, waarin het bestuur der Bedrijfs- afdeeling Filmverhuurders wordt opgedragen een voorstel1 voor te berieden, waarbij het den filmverhuurders verboden wordt na 1 Maart 1928 film- en reclame-materiaal te laten keu- ren en/of geschikt te maken door of voor particuliere vereenigingen, instellingen of personen, buiten de rijkskeuring om. De voorzitter, de heer Ch. van Biehe, stel- de vast, dat b.lijkens dit besluit de filmyer- huur'-Vrs gcen andei'e dan de Rijkskeuring zullen erkennen en dus hunne films uitslui- tend aan de -d-oor de regeering ingestelde cen trale commissie voor de keuring van films ter kuring zullen aanbieden, Het Bestuur der Bedrijfsafdeeling Filrn- verhuunc") rs zal zich ten aanzien van het voor te bereiden voorstel, waartoe in de mo tie opdracht aan dit college wordt gegeven, in verbindinig stellen met het Hoofdbestuur van den Nederlandschen Bioscoopbond. INBRAAK TE KOOG AAN DE ZAAN. Zaterdagavond, terwijl de fa-briek nog in voile werkmg was, hebben tot uu toe onbe- kenden kans gezien aan de stijfsel- en puu- dingfabriek „d£ Byenkorf" van de firma M. K. Honig te Koog a. d. Zaan uit het kantoor van ender chefs een bedrag aan geld te ste- len van 1140, dat in zakjes gereed lag om aan het personeel van den middagploeg worden uitbetaald. De chefs zijn gewoon op gezette tijden de ronde te doen in de fabriek. Van die gelegen heid heeft men gebruik gemaakt zijn slag te sjaan DE GASCORRUPTIE. Te Doetinchem. In verband met de gascorruptie toefde Za terdag het parket uit Arnhem te Doetinchem. doewel omtrent het onderzoek weinig is uit- gelekt, kan toch worden medegededd, dat verschillende personen, onder wie de direc teur en de o-pzichter van de gasbedrijven, aane en uitgebreid verhoor werden onder- worpen. Bij het verhoor kwamen in hoofd- zaak ter sprake de beschbuldigingen, welke door de aradscommissie bereids naar voren werden gebracht. Den opzichter zou zijn me degededd, dat zijn verhoor Dinsdag a.s. te Arnhem zal worden voortgezet. Hij werd ge- machtigd zich van rechtskundigen bijstand te voorzien. DE VOORJAARSPLOEG ONDER DE WAPENEN. Op 20 Februari komt bij de Infanterie de voorjaarsploeg der nieuwe lichting voor eer ste oefening onder de wapenen. RECHTSZAKEN. Dierenmishandeling. C. A. D., 39 jaar, paardenhandelaar, IJzendijke, werd beklaa-gd, dat hij in Decem ber 1927 te Schoondijke 2 hem toebehooren- de paarden, tot wier onderhoud hij verplicht was, bet noodige levensonderhoud heeft ont- houden, en hun gezondheid heeft benadeeld, door die paarde gedurende de dagen van 14—20 December 1927t toen het hard vroor, dag en nacht zonder eenige beschutting te laten verblijven in een hard bevroren weide, zonder voldoende voedsel en zonder voldoen- de drinkwater. Toen de rijksveldwachter Huisman te Schoondijke tegen verdachte zeide procesver- baal tegen hem te zullen opmaken, werd hem geantwoord': „Jullie hebben met die paarden niets te maken en dat ze tijdens die koude in de weide hebben vertoefd, gaat jullie niets aan. Ik moet zelf weten wat i-k met de dieren wil doen." Getuige heeft verdachte daarop verzocht de paarden weg te halen wat even wel niet door verd. werd gedaan. Verdachte, door den president der Middel- burgsche rechtba-nk ondervraagd, zegt, dat toen de paarden in de weide liepen, zij nog niet aan hem geleverd waren, en hij er dus niets mede te maken had. De paarden zijn evenwel bij mij op last van de politie thuis gebracht. Getuige-deskundige Raadshoven, dierenarts te Groede, legde verklaringen af omtrent de gezondheidsbenadeeling der beesten, en zedie, dat de paarden in zoo'n geval asl hier juist krachtig voedsel moeten hebben om bestand te zijn tegen de koude. De off icier van justitie was van oordeel, dat de dierenmishandeling vast staat. Eisch 100 obete of 50 dagen hechtenis staakt wordt, met ingang van 22 Febr. de uit- sluiting af te kondigen voor de gehee;le Duitsche metaalindustrie. Door deze uit- sluiting werden ongeveer 750-.000 arbei- ders getroffen, zoodat op 22 Febr. met in- begrip van de stakers ongeveer 800.000 uitgesloten zullen zijn. Van werkgeverszijde wordt in verband met dit besluit medegedeeld dat tot dezen steen aan de metaalindustrieelen in Mid den Duitschland is besloten, omdat niet lager kan worden toegestemd in den steeds opnieuw gestelden eisch om loonsverhoo- ging, daar de tegenwoordige prijzen zulks niet toe laten. Gedurende de laatste maanden zijn 260 loonsovereenkomsten geeindigd. De toe stand, dat de arbeiders bij het eindigeir van loonsovereenkomst steeds am loonsverhoo- ging komen, kan economisch niet worden gehandhaafd. DE IN KABINETSCRISIS JOEGO-SLAVIe. BELGRADO, 13 Febr. Nu ook Raditsj niet geslaagd is in de vorming van een ka- binet, heeft de Koning de opdracht tot ka- binetsformatie opnieuw in handen van Woekitsjewitsj gesteld. (Uedee'ieitik gecurngeera "DE ZUIDERZEE IJSVRIJ. AMSTERDAM, 13 Febr. De Holland- Friesland-Groningen-lijn, die den postdienst AmsterdamLemmer vice versa onder- houdt, doch wegens het ijs in de Zuiderzee voor de haven van Lemmer, gedurende eenigen tijd den dienst niet g-eregeld kon onderhouden, hervat hedenavond van beide stations den dienst voor passagiers. LEMMER, 13 Febr De Lemmer haven is heropend zoowel voor zeil- als stoom- schepen; de havenvuren zijn weer ontsto- ken. De visschersvloot, die de laatste we- ken wegens het ijs steeds binnendoor naar Stavoren is vertrokken, keert thans weer over zee naar Lemmer terug. De Holland- Friesland-Groningen-lijn heeft den geregel den dienst hervat. EEN STAKING. Z A AND AM, 13 Febr. Hedenochtend is op de werf „Conrad'" alhier onder de arbei ders een proteststaking uitgebroken, gericht tegen het buns inziens ongemotiveerde ont- slag van een smid. Overwogen wordt de staking uit te breiden tot een loonstaking. Bij dit conflict zijn 350 man betrokken. GROTTE UITSLUITING BERLIJN, 13 Febr. Naar van werk- geverzijde wordt medegedeeld, heeft het verbond van Duitsche metaal-industrieelen besloten, ter ondersteuning van de werk- gevers in de metaalindultrie in Midden- LXiitacjhiandi, waar reeda vier wekeo ge- TENTCONSTELLING VAN WERKEN VAN DEN KUNSTSCHILDER ARTHUR VERBEECK IN HET STEDELIJK MUSEUM. In het Stedelijk Museum werd Zaterdag middag de tentoonstelling van werken van den in Bergen werkenden Vlaamschen kunst- schilder Arthur Verbeeck, na een woord van den burgemeester Mr. Wendelaar, geopend. De slechte weersomstandigheden, waren oorzaak, dat het aantal belangstellenden niet zoo gxoot was als mocht worden verwacht, doch desondanks kan dit bevredigend worden genoemd. Onder de aanwezigen merkten wij op den voorzitter van „Kunst zij ons doel", den her Slinger, den dir. van gemeente-wer- heer Dxesch, de directeur van gemeente-wer- ken, den heer Marchadant, den Bergenschcn kunstschild-er A. Col no t, den oud-wethouder van Bergen, den heer Hoksbergen. Deze tentoonstelling vormt in kunstuiting wel een tegenstelling met de voorafgaande van den heer Huismans, die met zijn werk tot de Bergensche school gereken-d mag worden, terwijl de heer Verbeeck als realist er naar streeft, zijn onderwerpen met groote natuur- lijke ju-istheid te b-ehandelen, meer beh-oort tot de school, die de overgang vormt tot de Haagsche en het luminisme Zijn werk is minder bruin van kleur dan dat van de Haagsche school en blij door het zonnige, dat er in is aangebracht. In meenig opzicht is het zelfs luministisch. De heer Verbeeck heeft bovendien met de Vlaamsche meesters gemeen, -dat hij ook den vroolijken kant van het leven weet uit te beel- den. In dit opzicht noemen wij zijn bij velen reeds bekend levenswerk, dat men ook hier geexpos-eerd vindt, afscheid van het jong ge- zellen leven, geinspireerd door het Vlaamsche lied „De Gilde Viert". Als zoodanig, doch met een dieperen onder- grond, mag ook genoemd worden het schil- derij „Drie generaties", waarin men de ver- tegenwoordigers van drie geslachten „hun levenslied" ziet uitzingen. Nieuw in dit genre en voor ons wel het best geslaagde schilderij is „De mop", dat prachtig is van kleur, tintelend van licht en mooi van compositie, van uit den driehoek op- gebouwd. Het effect in dit schilderij wordt niet verkregen, doordat de kleuren zuiver naast elkander zijn geplaatst, doch doordat de kleuren harmonisch zijn verwerkt, waar- door juist de mooie lichteffecten zijn verkre- ken. De kunstenaar is er in dit werk bijzonder goed in geslaagd om de menschen in hun lach vast te leggen, hetgeen ons buitenge- woon moeielijk voorkomt en groote vaardig- heid vereischt. De ons bekende personen, die voor dit schilderij poseerden, zijn bovendien treffende van gelijkenis, wat voor een derge- lijk schilderij niet bepaald noodig is, maar waarin toch de schilder zich als een bekwaam portretschilder demonstreert. Op deze tentoonstelling is men tevens in de gelegenheid het mooie portret, dat de heer Verbeeck den afgeloopen zomer van onzen grooten komiek Buziau in zijn voorbeeldige creatie van clown vervaardigae, een werk, dat naar ons oordeel het bezit moet worden van een onzer groote schouwburgen. Voorts is ook geexposeerd het portret van wijlen mr. A. P. H. de Lange, welk portrej door de familie de Lange voor de openbare leeszaal werd aangekocht. In het geheel zijn in de thans zeer aardig ingerichte museumzaal, een 40-tal grootere en kleinere doeken geexposeerd, waaronder stillevens en landschappen. In enkele van de ze doeken getuigt de schilder van een meer moderne opvatting en een weergave volgens eigen impressie, o.a. in het dock „De Sparre- laan". De tentoonstelling is dagelijks van 10 tot 4 uur gratis toegankelijk en duurt tot 26 Febr zoodat er voor hen in Alkmaar en omgeving Je met't werk van dezen Vlaamschen kunste naar kennis willen maken, daartoe alle gele genheid bestaat. De burgemeester zeide met beide handen het verzoek van den heer Verbeeck, om met een enkel woord de tentoonstelling te willen open-en, te hebben aangegrepen, omdat hij daardoor getuigenis kan afleggen van de gevoelens die het gemeentebestuur en spr bezielen tegenover de artistenwereld. Beiden hebben, naar sprekers meening. veel te weinig contact met elkander. De artisten gevoelen het stadshuis als een hooge steenklomp, waaruit geweldig plechtig de ambtelijke brieven uit cfe papiermolen te voorschijn komen en omgekeerd is het stad huis geneigd in de artisten niets anders te zien, dan bohemiens, die de wereld op haar kop willen zetten em telken® weer de geor- dende maatschappij voor moeilijkheden plaatsen. Spreker zou het prettig viiwJen door het spreken van een kort woord te kunnen mede- werk-eu om een dergelqke uateva opwatting kop te hekpen in- Als rde zaak goed is, dan is er moch van het -een., noch van het andere sprake en zou het zoo moeten zijn, dat er een betere ver- standh-oudinig bestaat. Zijnerzijds wil spreker wel verklaren, dat hij juist in den te-genwoordigen tijd, voor een maatschappij, een stad, weinig van zooveel belang acht a-ls een opgewekt artistiek leven Wij mogen niet vergeten, dat in dezen tijd van m-echaniseering en nivell-eering, die men kan afk-euren of t-oejuichen, het zeer noodza- kelijik is, dat -er enikelen zijn, die in het m-en- schenh-art het andere leven wekken. Onder hen wil spr. in de allereerste plaats de artisten- rangschikken en daarom -betr-eurt spr. h-et, dat juist in deze stad het ■artistieke leven niet sterker tot zijn recht komt, al zijn er hier en daar wel verschijnselen van. Om dit goed duidelijk te maken, moet spreker overdrijven, waa-rom hij er op wijst, dat er van -een Alkmaarsche school in de schilder- kunst, niet gesproken kan worden, terwijl in het kleinere dorp Bergen wel van een Berg-en- school sprake is. Forceeren kan men dit niet, doch alles wat er toe -kan bijdragen om h-et artistieke leven in Alkmaar te bevorde-ren, is spr. aangenaam, omdat dit niet anders dan tot groot voordeel van de stad1 kan strekken. Spr. had het daar om buitengewoon toegejuichd, dat voor een paar maanden- de kunstschilder Fran-s Huijs- mans i-n Alkmaar een tentoonstelling organi- seerde en dat de heer Dr-esch opnieuw be- reid werd -gevonden, -om ook den heer Ver beeck voo-r de zijne te -steunen. Spr. hoopt-e, dat meerdere artisten zich de moeite willen getroosten, hun schilderij-en in Alkmaar te exp-oseeren en ons daarvan te laten genieten. Liefst zag spr. het werk van zooveel mogelijk uiteenloopende tendCnzen, omdat dit tot het verdiepen van het leven bijdiraagt. Spr. verzekerde, dat het gemeentebestuur gaarm-e aan andere artisten zijn medewerking zal verleenen. Aan deze opm-erkingen in het -algemeen wil-de sp-r. nog iets toevoegen over d-e ge- exposeerde schilderijen. Voorop steld-e spr., dat hij zich zelf te zeer als groote leek besdiouwde, om er veel van te kunnen zeggen. Een van de dingen waar spr. altij jkooveel moeite mee heeft is, dat de meniScgpVt oe. woon-lijk voorstellen alsof alleen net neer- slachtige, het sombere, het ernstige van h-et leven kan weergev-en, en s-pr. meent, dat oof in de vroolijkheid d-e ernst verscholen kan liggen en spr. ste It z-elfs de ernst van d« vreugd-e boven de ernst van de smart. I Dit komt aardig uit in de moderne Via- mi-ngen als Felix Timmermans, wi-ens onver- ge-telij'k -b-oek „Pallieter" den heer Verbeecf inspireerde tot een mooi schilderij en het is juist zoo aardig, dat de heer Verbeeck ons I op heerlijke wijz-e net goddelijke van dj' vreugde laat zien. Het zijn maar weinig j menschen, die dit durven, omdat zij -bang zijn v-oor lichtmis te worden uitgemaakt. Juist in de vroolijkheid, in de godd-eHjlse lach-, de absolute opgewektheid, kan de ver- wan-tschap met het goddelijke gelegen zijn, en meer dan in het hoofd te laten hangen en te laten drukk-en. door omstandigheden, dk zwaarder zijn dan de m-ensch zelf. Afgezien van een beoordeeling van jj schil-dertechniek, waarover spreker helaas t- zeer leek is om van voorl-icbting te kunne dienen, wil spr. in. ieder ge-val den heer Ver. beeck dank brengen voor de groote heerlijke vroolijkheid, die hij in zijn werk heeft uitg<. strooid en waardoor een ieder wordt opg» wekt weer te zoeken het vele mooie, heerlijtj sehoone, het vele ware, waarach-tige en be- wonderenswaardige, dat van alle kan ten om ons heen in de natuur en de kunst te bewon* deren valt en w-aarvoor wij nooit dankbaat genoeg kunnen zijn. Spr. dankte den heer Verbeeck voor deze boodschap die hij ons heeft gebracht en hi} hoo-pte dat h-et succes van deze kleine expo- sitie, weerklank zal vinden bij de Alkmaar sche burgerij. (Applaus.) Hierna bezichtigden de aanwezigen de t-entoongestelde werken. K. Cult. Vorstenl. Dito actions Poerworedjo MIJNBGUW. Redjang Lebong PETROLEUM. Vorige Koers 1 1 (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te STA ATSLEENINGEN. 5 1919 BANK-INSTELLINGEN. Kol Bank Indische Bank Handel Mpij Cert, v, 1000 Resc INDUSTR. OND. BINNENL. Centr. Suiker Aand. Holl. Kunstzijde Jurgens Gew. Aand. A. i II B. 4 C. i i Maekubee Nederl. Kunstzijde Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BUITENL, Anaconda Steel comm. Zweedsche Lucifers SUIKER MAATSCH, H. V. A Java Cultuur Dordtsche Petr. j Gee. Holl. Olie Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubber Bandar Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Lampong Sum, Rubber Rotterd, Tapanoeli Serbadjadi Silau Wai Sum Rubber Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Gem. Eig. Scheepvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederland Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot Niev. Goudriaan Rotterd. Llyod SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm. Marine pref. TABAKKEN. Oostkust i Oude Deli Senembah Deli Batavia AMERIKA. Southern Rails Union Pacific Wabash lOl'VlS 26 34 1761,4 1727/s 173 104J 1693/8 2 4^ 101 98| 100% 132i 418 5843/g 583| 115% 801 394 177 156 122 1491/i 3204 194" 345| 2981/4 2231/s 238 425 208 1551/4 301 147J 326 1615/ie 85 82 199j 132% 51/s 38 J 2724 4784 525" pl.m 2.30 269 177 173 173 2844-5 4184-20 583-4 803 344 3004 224" 230 210 158 302 145 f-5 834 51/4 38% 272-3 478| 531 640 191 564 pi.m. pl.m. 2.45 2.- 102 173J 105 175-8 1784-9 1 284-5 284" 2 101 984 134-5 4184-21 418-22 586 J 582-4 116 802 343-4 299-014 299-300 239-40 158 17 86 821/2 1 2724 47&i/2-< 478-9 529-31 638-43 pl.m. 2.15 1341-5 176-1/, 299 300 2394 303 270-3 478-! 5281/j-l 632-6 561-11 PROLONGATIE vorige k rs 37/s pCt., WISSELKOERSEN AMSTERDAM. heden 4 pCt. Londen j Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch. Kopenhagen 4 1 Stockholm .iiiii) Oslo .....(a*. New-York NIET OFFICIEEL. Italie 100 Vorige koers 12.10| 59.224 9.76| 34.59 47.79 35.00 66.50 66.70 66.174 2.487/i6 13.15 Koers op heden 3 uur 12.107/8 59.234 9.764 34.60 47.80 35.00 66.524 66.70 66.15 2.487% 13.154 ALKMAAQ. OPGE-RICHTlSW L

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 8