Aspirin* Tableffen BRIEFORDNERS, PERFORATEURS. L, FRANKENBER6, ALKMAAR. Buitenland BiffiraenBancI larktbenchten hoofd- en kiespijn, rheumatiek, ien- denpijn, jicht, verkoudheden, neuralgic, enz. van het natuurschoon nooit zijn stem aani cit voorstel geven. Hij deed nog uitkomen, dat het niet wel mogelijk is, om op plaatsen, waar dennen hebben gestaan, nieuwe dennen te planter. Hoewel B. en W. van den opziehter van let Staatsboschbeheer, den heer Jansen, het tegeodeel hadden vernomen, werd toch be- sloten, dit voorstel aan te houden, opdat de Raad hierover met den heer Jansen nog een bespreking kan hebben. De losloopende honden. In verband met het verscheuren van schapen door losloopende honden, stelden B. en W. voor, om in de politieverordeniog een bepaling op te nemen, waarbij het ver boden wordt, honden op den openbaren weg te laten losloopen, imdien de hond een grootere schofthoogte heeft dan 30 c.M., welke bepaling in Bergen het vorige jaar werd ingevoerd en volgens mededeeling van den voorzitter aldaar, ondanks de aanvan- kelijke oppositie, goed werkt. De heeren S c h e r m e x, D u i n en S t a m vonden een dergelijke maatregel te kras, waarna na eenige pespreking op voorstel van den heer Duin, met 3 tegen 2 stemmen, die van de wethoudiers, besloten werd, in de ver ordening de bepaling op te nemen, dat bui- ten de maamden Maart en April (de lamme- rentijdi), waarin de honden volgens de be- staande bepaling moeten worden vast ge houden, het verboden is, hcnden zonder ge- leide los te laten loopen. Na toe lich ting door den secretaris, werd tot vaststelling eener suppletoire begrooting. betreffende den kapitaaldienst 1927, besloten. De zaak komt hierop neer, dat er niet zooveel geld is, als men dacht, hetgeen den leer Duin nog de opmerking ontlokte, dat dit niets nieuws wai?. Older dankbetuiging werd besloten, voor f 1 van den heer J. Smit een stukje grond aan te koopen ter afronding van den hoek Bosnians wegOml oop Aangenomen werd't voorstel om in samen- ivrking- met de Gemeentebesturen van Ber- p, Egmondbinnen, Egmond aan Zee en Castrieum, aan de Prov. Staten in een na- (Jer conoeptadres, dringend te verzoeken als- aog het ontbrekende gedeelte van den weg langs de Duinen vanaf Egmond aan den Hoef over Bergen naar Schoorl en Camiper- duin, nog dit jaar op het Provineiaal We- genplan" te plaatsen. De voorzitter deelde mede, dat ook alle Zaansche gemeenten dit zullen verzoe ken, omdat ook deze er een provineiaal be- lang in zien en omdat de nijvere Zaanstreek ook industrieele belangen er bij1 heeft. Ver- ffacht mag worden, dat ook de Kamer van Koophandel van de Zaanstreek instemming zal betuigen, evenals die van Alkmaar. Am sterdam had zich op het standpunt gesteld, dat het voor die gemeente van minder be- lang is. Overwogen zal worden, om hierover bij B. en \V. van Amsterdam audientie aan te vra- gen. Mede werd besloten, moreelen steun te verleenen aan de beweging voor het maken van een weg van het Oosten naar het Wes- ten, welke weg ten Noorden van Koedijk zal uitkomen. DeBurgemeester gaf nog een uit- voerige beschouwing over het provineiaal wegenplan en hetgeen de gemeente hiervan ten aanzien van den Laanweg heeft te ver- Mchten. De heer Schermer stelde zich hierbij op het standpunt, dat ten dien aan zien de gemeente in de beste positie komt te verkee- ren^ als ze er voor zorgt, dan met dten Laan weg klaar te zijn, aangezien men niet moet wachten, voor is vastgesteld, hoeveel de ge meente per strekkende K.M. zal bijdragen. De Voorzitter zegde toe, dat deze aangelegenheid binnenkort bij B. en W. aan de orde zal komen. De Raadhuistoestand blijft onverancterd. Aan de orde was hierop het voorstel van B. en W. om in de gegeven omstand'igheden niet tot veranddring van het Raadhuis te be- sluiten en de vergxooting der veldwachters- waning aan te houden. De Voorzitter deelde mede, dat de opziehter het door den heer Schermer geda- ne voorstel had begroot op lO'OO en tevens een: ander plannetje had gemaakt, waardoor floor het maken van een uitbouwtje ook een vertre-k voor den secretaris kon worden ver- kregen, welk laatste plan 1030 vorderde. B. en W. oordbelden beide plamnen geen a d'oende_ oplossing. Uit ingewonnen inlich- tingen bij de Ver. van Necterl. Gemeenten was gebleken, dat de gemeente ten alien tijde net recht heeft om een ambtswoning op te zeggen, doch dat de moreele plicht mee- orengt, den inwonenden persoon verhuiskos- ten te vergoeden. Deheer Schermer stelde voor, het 7®adnuis te laten rusten, doch een oplossing voor de veldwachterswoning te treffen. Hij naa n^g- gedacht aan een oplossing, door net veidwachtersgezin in een woning van dlen onder te brengen, doch hat was mislukt. Het idee om de woning Van den veldwachter een nieuwe kap te ge- ven, werd door spr. verworpen. Hij stelde voor, aan B. en W. voor een benedengrond- sche uitbouwing van de woning volgens een door hem gemaakt plan, dat hiji nader toe- lichtte, een crediet van f 1250 te verleenen en deeldfe nog mede, dat de veldwachter dan tevreden is en dat deze ook genegem is om de renite van het benoodigde kapitaal als huur- verhooging te vergoeden. De Voorzitter had1 met genoegen ge- constateerd. dat de wethouders ook van meenimg zijn, dat de toestand1 ter secretarie op den duur niet kan worden bestendigd. Een dergelijke hinderlijke toestand als hier be- staat nergens in de omgeving. Beide plan- netjes geven echter geen oplossing en nood- gedwongen wil spr. in de richting meewer- ken als wordt voorgesteld. Als hoofd van de politie is spr. voor een ambtswoning .van dien veldwachter, waarom spr. er voor is, de veldwachterswoning te verbeteren. De heer Van Lienen gevoelde voor den verbouw van de veldwachterswoning niet. Er is al veel aan het huisje veranderd en een veldwachter, die na den tegenwoordige komt, zal de door de verbouwing noodige huur niet kunnen verwonen. Spr. oordeelde, dat de veldwachter maar naar een geschik- ter woning moest onizien. Op een vraag van dien heer Duin deelde de voorzitter aan den heer Schermer mede, dat de veldwachter de woning van den voikswoningbouw niet kan betrekken, omdat hij in een der slaapkamers zijn ledikanten niet kan zetten. De heer Duin wilde wachten tot een meer geschikte woning van den Voikswoning bouw open kwam en die dan voor den veld wachter beschikbaar houden. De heer Schermer voerde hiertegen aan, dat bij Voikswoningbouw het principe geldt, dat, wie boven aan de lijst staat, het eerst in aantnerking komt voor een beschik- bare woning. Bovendien is er geen uitzichi op het beschikbaar komen van een dergelijke woning. De heer Starn was van meening, dat ce veldwachter haring of kuit moest hebben en dat er daarom beslist moest wprden, of de gemeente de verandering al of niet zal bekos- tigen. Spr. steunde het voorstel van den heer Schermer. dat evenwel met 3 tegen" 2 stem men werd verwornen Voor stemden de hee ren Schermer en Stam. Het voorstel van B. en W. om de beslis- sing aan te houden, werd na eenige discus- sie'met 3 tegen 2 stemmen verworpen. Voor stemden d'e heeren Schermer en Bij 1 De heer Stam zeide, te hebben tegen ge- stemd, opdat de veldwachter nu eindelljk weet, waar hij aan toe is. Op een vraag van den heer Stam zegde de Voorzitter toe, de rcndzending_ van de convocaties voor de raadsvergaderingen te zullen bespoedigen, waarna slutting der ver- gadering volgde. ALLE SOORTEN OPBERGMAPPEN. HEILOO. De Dinsdagavond in de „Rustende Jager" gehouden uitvoering van de turnvereeniging „D. O. V. E. S." rnocht zich in een groote belangstelling verheugen. Toen de voorzitter, de heer J. L. Groot, opende, waren ruim 400 personen aanwezig en kwam tot uiting wat een ruimte er in de concertzaal is. De voorzitter hield een korte inileiding, waarin hij dank bracht aan hen die de veree- niging finaocieel hebben gesteund, vooral aan het gemeentebstuur, dat, voor het eerst, een kleine subsidie heeft gegeven. Spr. memoreer- de dat de behoefte aan een oefenlokaal urgent is en wijdde een woord van welkom aan zijn oud-plaatsgenooten, de familie Sclrots, uit Krommenie, die belangloos het muzikale ge deelte verzorgden (applaus) en bracht ten slotte dank aan leidster en leider, die de ver- eeniging in het afgeloopen jaar hebben ter- zijde gestaan. (Instemming). Hierna begon de afwerking van het pro- gramma met het opstellen van alle werkende leden en de vaandelgroet. Het groote ruime tooneel maakte een goe- den indruk. Het programma bevatte: 1. vrije oefenin- gen (afd. meisjes),. 2. stok-cefeningen (asp. jongens), 3. knotsen (dames), 4. ruitspringen (cursus jongens), 5, klassikaal brug (afd. meisjes), 6. halter-oefeningen (cursus aspi- ranten), 7. springen (afd. 1 en 2 meisjes), 8. lage brug (cursus aspiranten), 9. paard (dames), 10. rei (afd. meisjes), J1vrije oefe- ningen( heeren), 12. staaf-oefeningen (asp. dames), 13, rietjes (asp. meisjes), 14. trem- plin brug (heeren), 15. paard (asp. meisjes), 16. brug (asp. dames), 17. paardspringen (aspiranten), 18. boschnymphen (dames) en 19. groepen (heeren). Het meerendeel der oefeningen werd correct uitgevoerd, die der dames en heeren waren van goed tot voortreffelijk. Aan de leidster, mej. Tr. Langeberg, Alkmaar, en den leider, den heer Jb. Heinis, alhier, een woord van 1-o-f gebracht. Het enthousiaste publiek bracht een warm applaus en de stemming zat er in. Het was een goed geslaagde feestavond en wat tot navolging wordt aanbevolen is het vlug afwerken van het programma. Een ge- zellig bal was het slot van den avond. Dezer dagen is een begin gemaalkt met het opmeten en in teekening brengen van den verbindingsweg van Akersloot, via den Ver- schuierweg, Stationsweg, Mallevoortsdijk naar de Egmonden (Zeeweg), waarvan de heer Van de Vail in den gemeenteraad heeft gesproken en welke bij B. en W. en bij den Raad een gunstig onthaal heeft gevonden. De opmeting geschiedde in opdracht van Ged. Staten van Noord-Holland. BEVERWIjK. Ten overstaan van notaris Moens werd Woensdag in het Veilingslokaal ,,'t Centrum" publiek verkocht: Een woon- en winkelhuis aan den Gr. Houtweg 56 en 2 daarnaast staande huizen, met schuurtjes en erven, alles ter grootte van 3.42 Aren en gelegen te Be- verwijk hoek Heemskerkerweg. Kooper van het woon- en winkelhuis werd de heer P. J. Rommel voor 3250 en van de twee laatstgenoemde perceelen de hexeen van Waveren en Braun, resp. voor 2250 en 1980. De cocnbinatie werd niet gemiind. Aan de Beverwijksche bloemenmarkt arriveerdten de eerste Lenteboden, n.l. dfe sneeuwklokjes. De opbrengst der bolbloemen, die de vorige week door Beverwijksche firma's per vliegtuig naar de Londensche markt zijn ver- voerd, is zoo bevredigend geweest, dat men op den ingeslagen weg hiermede hoopt voort te gaan. Buitempvrig hwg'e boer^nkoolprijzn Boerenkool is in de meeste jaren een groente, die voor aanvulling wordt uitgeplant en dikj wijis voor kippen en ander veevoeder gebo zigd wordt. Die nu voor dit d'oel een kistjc koopt, is niet goedkoop uit. De meeste win ters werd deze groente voor een prijsje van 2 tot 5 cent per struik omgezet. Ook in het begin van het seizoen ging ze nog voor dien prijs weg, doch als een vermoedlelijk gevolg van de zeer strenge vorst tegen Kerstmis, is deze kooi meest bevroren en was oorzaak, dat men nog Maandag aan de Beverwijksche groentenmarkt voor mooie kool tot 25 cent per struik besteedde, een prijs, die wij tot dusverre nog nimmer genoteerd hadden. Boerenkool is een groente, die zijn heerlijke smaak krijgt door flinke nachtvorsten, die soms nog laat in den herfst kunnen optreden, maar bij zeer strenge vorst al houdt die din maar een paar dagen aan, spoedig tot verrotting overgaat. OUDE NIEDORP. Dinsdagavond werd in de zaal van den heer Balk de laatste der drie Nuts-avon- den alhier gehouden. Als ailtijd was d'e stemming er weer aanstonds in. Na een mooie inleiding van den bui"gemeester wer- den door de verschillende leden weer bijdra gen geleverd, die zeer in den smaak vielen. Het was reeds laat toen de voorzitter met een toepasselijk woord de bijeenkomst sloot en de aanwezigen een „tot weerziens" toeriep tot den volgenden winter. Dinsdagavond werd in het cafe van den heer Pepping, aan de Weel, in deze gemeen te, vanwege het Witte Kruis een malaria- film vertoond. Deze mooie film wetd op inte- ressante wijze toegelicht door dr. J. J. Th. Doijer. Het is ongetwijfeld een nuttige en leerzame avond geweest. De zaal was tame- lijk goed bezet.met belangstellenden, die alle a'andacht scbonken. De voorzitter van het Witte Kruis, de heer Pluister, die dr. Doijer woorden van dank toesprak voor het ver- schaffen van deze aangename en nuttige le- zing, was dan ook zeer tevreden over de be langstelling die was getoond en vond het een succesvollen avond. WIERINGERWAARD. Twee auto-ogevallen op een dag gaat wel wat hard. Het eerste betrof de heer P., die met zijn auto maar heel even in aanraking kwam met het achtergedeelte van een stil- staande boerenwagen, wat hem een nieuwe ruit kostte. Minder gelukkig (hoewel 't feitelijk toch ock goed is afgekomen) was een zoon van den heer S., die Dinsdagavond omstreeks 10 uur vanuit Anna-Paulowna komende", in de sloot terecht kwam, zonder dat hij cok maar eenige verklaring kon geven omtrent de oor zaak. Met een paar natte voeten en de sehrik kwam hij er af. De auto werd later door de firma Kossen en Blaaubper uit Schagen op den weg gehaald. Voor zoover was te zien, was alleen het spatbord en een der portieren iets beschadigd. Woensdagmiddag werd door notaris van der Knaap alhier publiek gepresenteerd een renteniershuis, met boet en grooten tuin, aan de Kleine Buurt, ter grootte van 19 aren en eigendom van mej. M. Bakker. De uitslag was, dat het door de familie in bod werd ge bracht op 5600 en door den heer C. J. Blaauboer op 15 daarboven werd afge- mijnd, alzoo 5615. FRANKRIJK. EEN STRAFEXPEDITIE IN MAROKKO. Naar Havas meldt zijn de laatste dagen in het Atlasgebergte strafmaatregelen genomen tegen Bendaond, die in October 1927 den heer en mevrouw Armand heeft gedood en hun dochtertjes heeft weggevoerd. Hij was gevlucht naar een oproerigen stam, die al tal van misdtijven plundering van dorpen, moorden op herders, enz. op zijn geweten heeft. Deze stam is thans gesommeerd Ben daond uit te leveren, maar heeft zulks on danks herhaalde waarschuwingen geweigerd' Deswege zijn thans de kampen van den stam duchtig getuchtigd. AMERIKA. EEN CONFLICT OP DE PAN- AMERIKAANSCHE CONFERENT1E. Op de Pan-Amerikaansche conferentie is een conflict ontstaan in de commi»sie, die zich bezig hield met een onderzoek naar de mogelijk om de Pan-Amerikaansche Unie op een contitutioned-e basis te plaatsen. Dr. Pueyrridon, het hoofd van de Argen- tijnsche delegatie, weigerde een desb^treffena ontwerp te teekenen iedien dit niet een clau- sule zou bevatten, die aan te unie opdroeg zich bezig te houden met de inter-Amerikaan- sche tarieven. Ook op dit punt weigerden de afgevaardigden van de Ver Staten mee te werken en deelden mede, dat zij in een dus- danige clausule niet zouden kunnen toestem- men. Dr. Pueyrridon verklaarde daarop, dat een unie, waar al'le politieke en ook vele oecono- mische discussies verboden waren vrijwel waardeloos is en niet aan de verwachtingen der Amerikaansche volken beantwoordt. Pue^yrridon en de ander? Argentijnsche afgevaardiigdep waren gister afwezig op de bijeenkomst Van het comite, dat zich bezig houdt met de Qrganisatie vap d'e pan-Ameri kaansche unie.Het gerucht liep, dat Pueyr ridon was afgetreden als leider van de Ar gentijnsche delegatie en ook als Argentijnsch gezant te Washington. Ondanks de afwezigfieid van de Argen- tijneni nam het comite met algemeene stem- men een ontwerp tot reorganisatie van de pan-Amerikaansche unie aan Het gerucht, dat Pueyrridon is afgetreden, wordt ibevestigd. Men zegt, dat hij dit besluit genomen heeft, nadat hij van zijn regeering opdracht had gekregen om de conventie van de pan-Amerikaansche unie te teekenen. KORTE BERICHTEN. Na afloop van een verkiezingsvergade- ring is gisteren te Hamburg hevic gevochten fusschen Duitsch-nafionalen en nationaal-so- cialisten. Met stoelen, stokken, knuppels en boksijzers gingen de tegenstanders elkander te lijf. Verscheidene vechtersbazen werden ernstig gewond. De politie moest harde Map- pen met den gummistok uitdeelen voor zij er in slaagde een einde aan den strijd te maken Blijkens te London ontvangen bericht zijn er te Rio de Janeiro drie gevallen van builenpest met doodelijken afloop voorgeko- men. Naar Wolff uit Boedapest meldt, heeft het comite uit de zeven studentenbonden met algemeene stemmen besloten, de proteststa- king tegen de wijziging van de numerus-clau- sus-wet op te heffen en de colleges weer te bezoeken. Churchill heeft in't Lagerhuis een brief voorgelezen van iemand, die gelezen had van de beschiikbaarstelling van 500.000 op sa- mengestelden interest tot delging van de oorlogsschuld, en die ook een steentje hiertoe wilde bijdragen, maar, omdat hij maar arm was, niet meer kon missen dan 10 shillings. De gave werd met luide kreten van instem ming ontvangen. Uit Jeruzalem wordt aan het Berliner Tageblatt gemeld, dat de horlogemaker Schwarzbart, die te Parijrs Peltjoera heeft doodgeschoten en daarop na een sensationeei proces vrijgesproken werd, van de Engelsche autoriteiten toestemiming heeft gevraagd om zich met zijn vrouw in Jeruzalem te mogen vestigen. Beweerd wordt dat Schwarzbart in dit geval alle clocumenten uit het proces aan de nationale bibliotheek te Jeruzalem zal schenken. Te Munehen heeft in den afgeloopen nacht een 20-jarige uit Lubeck afkomstige tooneelspeler zijn 32-jarige geliefde, de echt- genocte van een advoeaat, in een restaurant met revolverschoten gedood. Hij miste daar- na den moed zelfmoord te plegen en stelde zich ter beschikking van de politie. HET GRAF VAN COMENIUS. Naar uit Praag gemeld wordt zullen de Tsjecho-Slowaaksche onderzoekers nu de burgemeester van Naarden, de heer Van Wet- tum, zijn bezwaren tegen de verdere naspo- ringen naar het graf van Comenius in de Groote Kerk aldaar heeft laten varen hun werk weer gaan voortzetten. Het Naarden- sche gemeentebestuur behoudt evenwel de controle' over de nasporingen. HET TOELATINGS-EXAMEN H.B.S. HERSTELD. Binnenkort is cen ministerieele beslissing tegemcet te zien, waarbij zooals reeds was aangekondigd in de Memorie van Antwoord een nieuwe regeling voor de toelating tot de middelbare scholen ingevoerd zal worden. Het oude toelatings-exmaen zal niet wor den hersteld, maar de lagere school zal Dij de beoordeeling over al of niet toelating een bclangrijke taak te vervullen hebben. De eind- beslissing zal evenwel in handen zijn van de middelbare school. Dat er wijziging moest komen in de voor- waarden van toelating was ieder, die met de teleurstellingen der laatste jaren op de hoogte was, duidelijk. De vreegere regeling, waarbij het geheele oordeel aan de toevalligheden van een toelatings-examen was overgelaten, heeft zooveel critiek uitgelokt, dat hot examen voor de meeste gevallen werd afgeschaft. Toen kwam de toelating op verklaring der lagere school, die over het algemeen niet vol- deed. Thans zal een regeling komen, waarbij de lagere school een belangrijke factor voor de beslissing zal zijn. LOUIS DE VRIES TERUG. Gistermiddag is de heer Louis de Vries na zijn Deensche reis met zijn gezelschap te Amsterdam aangekomen. Ter verwelkoming wanen eenige vrienden op het perron samengekomen. Mevrouw Van Korlaar bood hem bloemen aan en wenschte hem hartclijk geluk met zijn Deensche succes- sen en zijn onderscheiding. KORTSTONDIGE' VRIJHEID. Oistermorgen werd een jeugdig werlonan, die voor het kantongerecht te Amsterdam zich te verantwoorden had, na de behande- ling van zijn zaak door een rijksveldwachter gearresteerd, omdat hij nog veertien dagen hechtenis tegoed had. De rijksveldwachter wilde hem naar het Paleis van Justitie over- brengen, doch in de Lange Leidschedwars- straat gekomen, rukte de arrestant zich plot- seling los en sloeg op de vlucht. De rijksveld wachter loste een revolverschot in de lucht. De man ziette evenwel zijn vlucht over de Leidschegracht voort, maar werd na een wil de jacht, op de Looiersgracht met behulp van een agent der gemeente-politie wederom gearresteerd. DIEFACHTIGE KOSTGANGERS. Te Ressen bij Elst waren in een bakkersgt- zin twee Duitschers in den kost, werkzaam bij de uitbreiding van het station Ressen- Bemmel. Maandagavond bemerkte de vrouw des huiizes ongewoon gerucht op haar slaap- kainer; toen ze het licht aanknipte zag zij een der kostgangers, die zich juist van het geldkistje had meester gemaakt en daarmede vluchtte. Onmiddellijk werd de politie ge- waarschuwd, maar tot heden is het zoeken naar de twee Duitschers, die alles hebben achtergelaten, behalve den gestolen buit, ver- geefs. DE AFSCHEIDING VAN Ds. B6RGER. Het Genootschap definitief opgericht. Dinsdagavond is in „de Reunie" te Gouda een vergadering van aanhangers van ds. J. Borger gehouden, waar 58 personen zich als lid van het „Genootschap tot Verkondiging van het Evangelic in het Licht van het Zui- vere Begrip" hebben opgegeven. De voorzitter deelde mede, dat ds. Borger, die reeds zijn ontslag bij het Provineiaal Kerkbestuur heeft ingediend en tegen 1 Octo ber a.s. de kerk zal verlaten, plan heeft om drie Zondagen per maaod in Gouda te blijven spreken, alsmede een cursus-avond en een kinder-catechisatie per week zal geven. Over den financieelen grondslag der vereeniging ontspon zich een langdurige discussie. Het bestuur wilde de inkomsten van het Genoot schap geheel uit vrijwillige bijdragen laten bestaan, doch vele leden vonden deze basis al te onzeker. Ten slotte werd besloten, dat het bestuur een schema van de kosten zal opma- ken, opdat ieder lid naar draagkracht tot dekking hiervan zal kunnen biidragen. DE ZOMERTIJD. Bij kon. oesluit van 7 Februari 1928 fcepaald, dat in 1928 de vervroeging met een uur van den wettelijken tijd, bedoeld in arti- kel 1 der wet van 23 Juli 1908, zal aanvan- gen den 15en Mei en zal eindigen den 7en October. EEN EIGENAARDIGE VER- PLAATSING. Het lid van de Tweede Kamer, de heel Drop, heeft aan den minister van justitie de volgende vragen gesteld I. Is het den minister bekend, dat in 1926 te Breda als dienstbode was geplaatst de pu pil van de vereeniging Liefdewerk voor Kin- derbescherming te Maastricht, L. Delrock, en dat op 10 Januari 1927 genoemde L. Del- rock is verpaatst zonder dat haar verloofde en diens ouders van die verplaatsing bericht gegeven is of zelfs het veranderd? adres is medegedeeld? II. Wil de minister mededeelen, waar deze pupil zich sedert 10 Januari 1927 heeft op- gehouden en waar ze zich thans bevindt? III. Kan de minister goedkeuren, dat de vereeniging Liefdewerk voor Kinderbescher- ming, zich stellende tusschen genoemde pupil en haar verloofde, het aan laatstgenoemde zelfs onmogclijk maakt zich te overtuigen of de pupil geheel zelfstandig en zonder invloed' van derden inderdaad een huwelijk, mede ter bescherming van een sedert buiten echt ge- boren kind, weigert? BRANDEN. Te Siegerswoude is het winkelhuis en de woning, bewoond door J. Kooistra, totaal af- gebrand. Van den inboedel kon niets worden gered. De kinderen hadden een brandend lampje omgegooid. Dinsdagmiddag is brand uitgebroken in de boerderij van J. L. in de buurtschap Veldmaat te Haaksbergen. Het grootste ge deelte van het pand is in de vlammen opge- gaan en al het hooi en stroo is verloren. Verzekering dekt ten deele de schade. D. W. STORK, t Gisteravond is te Hengelo overleden de heer D. W. Stork, 72 jaar oud. Dirk Willem Stork was te Oldenzaal gebo- ren. Hij kreeg het eerste technische onder- wijs aan de industrieschool te Enschede en kwam op 17-jarigen leeftijd in de door zijn com en zijn vader opgerichte machinefabriek, die zich cok onder zijn leiding zeer heeft uit- gebreid. Hij is mede-oprichter geweest van de Ver eeniging van Nederlandsche Werkgevcrse en lid van de Centrale Commissie voor de Sta- tistiek. In 1893 werd hij lid van de Staten van Overijsel, in 1903 lid van de Eesrte Ka mer. DE STRAATROOF TE AMSTERDAM. De banklooper is een man van ongeveer 75 jaar. Hij had verschillende kantoren bezocht en kwam het laatst van de Kasvereeniging. De dader heeft zeer waarschijnlijk op hem gewacht en had maatregelen genomen om zoo spoedig mogelijk te kunnen ontsnappen. Nadat de roof was geschied, schreeuwde de lcoper dadelijk: „Houdt den dief". Maar zoo snel was alles gebeurd, dat, toen deze uitroep tot het publiek doordrong 'smorgens is het op den Singel altijd vrij druk defietser al niet meer was te zien. PURMEREND, 15 Febr. 1928. „Afslag- vereeniging Beemster, Purmerend en Omstre- ken." Witlof 14—f 26 per 100 K.G.; Roo- de Kool f 627 per 100; Savoye Kool 518 per 100; Spruitkool 1f 5.45 per 15 K G.Boerekool 3.205.40 per 100 struiken; Bieten f 2634 per 1000; Wortelen 0.65f 0.90 per 25 K.G.Uien 1.30—/ 3.76 per 25 K.G.; Prei f 16- 31 per 100 bos; Appels: Brabantsche Bel ief leur 8—/ 12; Bramley Seedling 6 f 11, alles per 100 K.G. Peren: Winterjan f 3—/ 7 per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 15 Febr. 1928. Roo- de Kool le s. 15.50—/ 21.50; Roode Kool 2e s. 14.30— f 19.70; Gele Kool le s. 11.50— f 14)90; Gele Kool 2e s. 10- 11.80; Witte Kool le s. 4.10—/ 5.50, Witte Kool 2e s. 3.103.80; Drielingen f 13—/ 13.20; Uien 14.70— f 14.90; Gro ve Uien 14.60—/ 14.80; Peen 6.10. Aanvoer: 56050 K.G. Roode Kool; 9935 K.G. Gele Kool; 54280 K.G. Witte Kool; 2900 K.G. Uien; 850 K.G. Peen. NOORDSCHARWOUDE, 15 Febr. 1928. Uien 15—/ 15.30; Drielingen 14.10— f 14.40; Grove Uien 15.20—/ 15.30; Peer f 5—/ 6.30; Roode Kool 16—/ 20.90; Doorschot 14.5020.40; Gele Kool 9.2014.50; Doorschot 8f 14; Deensche Witte Kool 3.404.80; Door schot 3.20f 4.20; alles per 100 K.G. Aanvoer: 2700 K.G. Uien; 5700 K.G Peen; 106800 K.G. Roode Kool; 49400 K.G. Gele Kool; 95600 K.G. Deensche Witte Kool. KAASMARKT HOORN. HOORN, 16 Febr. 1928. Op de heden ge houden kaasmarkt waren in totaal 20 stapels, wegende 12518 K G. aangevoerd, waarvan de prijzen waren: 19 stapels kleine fabrieks- kaas met merk 52.50; 1 stapel boeren com- missiekaas met merk 48, per 50 K.G. Han del vlug. BROEK OP LANGENDIJK, 15 Febr. 1928. Langedijker Groentenveiling. Wortelen 7.10: Roode Kool le s. 16.7021.80; Roode Kool 2e s. 17.10—/ 21.50; Oele Kool le s. f 11.50—/ 15.10; Gele Kool 2e s. 9.10—/ 13.60; Deensche Witte Kool 3.40—/ 4.90; Uien 15.10—/ 15.40; Drielingen 13.80—/ 14.90; Bieten 7.40 f 8.80, alles per 100 K.G. Aanvoer: 1100 K.G. Wortelen; 62000 K.G. Roode Kool; 110500 K.G. Gele Kool; 47800 K.G. Deensche Witte Kool; 5600 K.G. Uien; 675 K.G. Bieten. SCHAGEN, 16 Febr. 1928. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 9 Paarden 200450; I Stier 175; 3 Geldekoeien (mag.) 160—/ 240; 63 Geldekoeien (vette) f 250475, 7 Kalf- koeien 230345; 285 Nuchtere kalveren f 818; 287 Overhouders 28f 37: 36 Varkens (mag.) 16—/ 24; 57 Varkens (vette) per K.G. 0.58f 0.63; 146 Biggwi 8-f 1211 Konijnen 0.70—/ 347 Kip pen 1.50— f 2.50; 39 K.G. Boter 2.20- 2.40 oer K.a ill behooren voor het gebruik in een glas water opgelost te worden, want aldus werken zij sneller en beter. Zij zijn een weldaad tegen velerlei pijn. Onovertroffen is de uitwerking bij De origineele verpak- king moet voorzien van den oranje het kruis. cts. Weiger namaak en let er op dat op elke tablet het woord „Bayera staat.

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 7