Wekeltjbscb OverzlcHit Uit he* Parlemant BaadSselftaoefcie. Zeeftijdittgen Den Haag, 17 Februari 1928. Na een driediaagschen strijd heeft hcdien- m-iddag de Eerste Kamer, ten aanhoore van een buitengewcon tairijk publiek, met 27 te- gen 18 stem-men hare goedkeunng gehechr aan het voorstei tot samensmel'ting van de departementen van Oorlog en van Marine tot een department van Detensie. Dit laatste bastaard woord hadden wij gaarae veran- derd gezien in Landsv-erdedigingdoch de regeenng heeft zich gehouden aan de Grond- wet, die^in het aclnste hoofdstuk spreekt van de Detensie. De aanneming van het voorstei, dat vooral buiten de Kartnr heftige bestrijding heeft ge vonden, in 't bijzottd.r van de zijde der Ma rine, is zeer zeker voor een niet cnbelangrijk gcdeelte te danken aan de krachtrge wijze, ■w-aarop de minister Lambooy het heeft verde- diigd Kordaat heeft hij precies gezegd, waar- op het stond, en hij toonde zich van de zaak zoo volkomen op ae hoogte, dat hij zijn te- genstanders tot zwijgen bracht. Met Idem neeft hij er op geweztn, dat het volstrekt met noodig was, dat de Nederlatndschi Marine zou worden gesplitst in twee gedeelten: een Indische en een va-deiiandscbe zeemacht: cnze Vloot in Indie leidt thans reeds vrijwel een zelfstandig bestaan en daar bchoeft geen verandering in gebraeht te worden, wil men niet dat zij veel meer gaat kosten. Dat door de fusie cue Marine in een hoek zou worden gedrukt, was een dwaasheid, een mi nister, die znij taak begrijpt, zal wel wijzer wezen! En er is geen reden om te onderstel- len, dat voortaan tot minister van Defensie enkel zal worden benoemd een man van het landleger: onder de Marine vindt men heel wat menschen, die voor de positie geschikt zijn en zij zullen nog talrijker worden, wan- neer de hoogere Marinekrijgsschool, welke onlangs tot stand is gekomen, leerlingen heeft afgeleverd. De Christelijk-Historischen hadden hun stem afhankelijk gemaakt van een eventueele belofte des ministers, dat de dagelij'ksche zorg voor het leger en dfe vloot aan twee di recteuren-generaal zou worden opgedra- gen. De minister heeft pertinent geweigerd die belofte te geven. De wet is geen beletsu er tegen en een latere minister kan er altijd toe overgaan, maar naar zijn overtuiging zou een dergel-ijke organisatie verzwakikend wer- kcn op de positie van den verantwoordelijken de zaak maar duurder maken. hersteld en op het aandringen van Polen om wat haast te maken met de te Geneve in uitzicht gestelde onderhandelingen, heeft Woldemaras- niet onduidelijk te kennen gege- ven, dat hij deze liever op de lamge baan schuift. Veel invloed blijkt dus het Volkenbonds- werk niet te hebben uitgeoefend Of Woldemaras met zijn halstarrigiirid aan de zaak van zijn land! wel een goedm dienst 'c wijst, is een vang die niet bij hem op schijnt te komen. Hij brengt het gelijk hoe 1 anger hoe meer aan P Men's kant en wanncer dit zich straks weer te Geneve gaat beklagen staat Lithau-en or zwak voor. De Volkenbond moet zich namelijk op int standm nt piaatsen dat hij op r'tn duur niet kan gedoo-gen dat een kleinr inwillige nieu- we staat een oorzaak van dte bedreigiug van den vrede in het Oosten is. Of hij echter op den dour daadwerkelijk zai ingrijpen staat te b-zhtr Ten slotte is er het conflict tusschxn Polen en de vrije stad Dantzig over de Wester- piatte en het verblijf van Poolsche oorlogs- sch-epen in de haven van de vrije stad Dantzig. Prof, van Hamel, de Nederlandsche Hoo- ge Commissaris van den Volkenbond te Dantzig heeft nl. opnieuw besprekingen met beide partijen gehad, en thans bekend ge maakt, dat zoowel Polen als Dantzig beslo- ten hebben de zaak door vriendschappelijke besprekingen te regelen, met andere woorden: onder elkaar uit te vechten. Daar partijen hierbij de hoop hebben te kennen gegeven, zoo luidt een persbericht, op de medewerkinig van den Hoogen Commis saris en van drn Haad te kunnen nkener. spreekt prof. Van Hamel de hoop uit, dat de Raad tegen deze regeling geen bezwaar zai hebben. Hij voegt er aan toe, dat de getrof- fen regeling de mogelijkheid1 opent, dat deze kwesfies niet meer voor den Volkenbondsraad zullen komen en dat dit reeds met zekerhetd vaststaat voor wat de Maartzitting betreft. De Raad, die reedls veel te veel van zijn kostbaren tijd aan Dantzig heeft moeten of- feren, zal zelcer met groote voldoening hier- van kennis nemen, ook al zal hij, op grond van het verleden, de mogelijkheid, d-at hij niet meer zal worden lastig gevallen met kwesfies tusschen Polen en Dantzig, voors- hands niet zeer groot achten. Dit laatste is veelbeteekenend. Het doet nl. blijken, dat ook in deze kwestie het re- nihil geweest is! minister en ae» za«K maai uuui uci umkh. r j Wel eigenaardig, dat de hoofden dier dhie su,ltaat Volkembondsbemoenng vnjwel voornaamste takken van dienst voor de Ma rine, de chefs van den sitaf, het personeel en 4 materieel, eenstemmig an den minister op diens desbetreffende vraag hadlden ver- klaard, dat zij er de voorkeur aan gaven in direct contact met den minister te blijven. Nadat ook dte minister-president, de heer De Geer, namens het gansche kabinet op aanneming had aangedrongen>, is het ont- werp goedgekeurd. De Kamer is tot 6 Maiart uiteengegaan. Oagelijksch bverxlcht. HET VOLKENBONDSWERK. He t Hongaarsch-Roemeensch conflict. Het Poolsch-Lithausch conflict. Het conflict tusscfien Dantzig en Polen. Het loom de moeite, eens in het kort na te gaan, wat de Volkenbond gedurende den laatsten tijd ter oplossing van belangrijke conflicten tot stand heeft weten te brengcn Dit loont vooral de moeite, omdat daardoor eens te meer duidelijk wordt, van hoe bitter .wein-ig beteekenis dit orgaan feite'ijk is, en hoe weinig de met eikander kibbelende staten zich aan den Volkenbond gelegen -Jaten liggen. Daar is bijv. het conflict tusschen Hon- garije en Roemenie over het grondbezil in Zevenburgen. Zooals men weet heeft Roe menie na den oorlog groote Hongaarsche gebieden cadeau gekregen, maar doen de vroegere bezitters dezer gronden en o. i. terecht aanspraken gel den op dit gebied. Daaruit is een betrekkelijk ernstig conflict voortgekomen dat de Volkenbondsraad reeds verscheidene malen vergeefs heeft trachten op te lossen. Tijdens de in Maart plaats vindende nieuwe Raadsvergadering zal voor de zooveeiste maai een poging worden aange- wend om de partijen tot een accoord te bewe- gen. Tot nu toe echter zijn alle raadgevingen nutteloos geweest Daarnaast stSat het conflict tusschen Po len en Lithauen, dat in December zijn hoog- tepunt bereikte. Jhr. Beelaerts van Blokland was op de Decembervergadering rapporteur en het leek, alsof hij destijds een verbroedering •had teweeggebracht. De Poolsche en Lithau sche afgevaardigden immers dirukten eikander ontroerd de hand. Lithauen werd bereid ge- vonden aan den oorlogstoestand tusschen beide staten een einde te maken en op onzii- dig Letsch gebied zouden onderhandelingen beginnen over alle hangende kwesties, be- halvc die van Wilna. Bij die gelegenbeid is opgemerkt dat juist de grootste hindernis voor een definitieve verzoening, Wilna, bij de onderhandelingen niet weggeruimd kon worden, maar Wolde maras, de Lithausche dictator, liet geen twlj- wel bestaan aan zijn voornemen om Lithauen's aanspraken op Wiina, waarvau hij zelfs de h.oofdstad wil maken, onvermin derd te handhaven. De inkt van de overeenkomst van Geneve was nog nauwelijks goed ingedfoogd, toen Woldemaras bij de eenjarige herdenking van zijn staatsgreep tot instelling van de dicta- tuur nog eens nadrukkelijk verklaarde dat Lithauen Wilna nooit prijs zou geven. Dit was een volmaakt overbodige uitlating die, de kansen van het slagen van de aanstaande onderhandelingen slechter maakte, omdat zij dte Polen moest verbitteren. Nu overeenge- komen was dat Wilna buiten het debat zou blijven, behoefde zoo iets niet nog eens ge zegd te worden. Eenmaal buiten de atmosfeer van Geneve en te Kowno teruggekeerd, bleek Woldemaras ook niet van zins, vaart achter de onderhandelingen. te zetten. Niet alleen is er thans, na bijna drie maan- den nog niets van onderhandelingen geko men, maar aan den staat van oorlog is evenmin een einde gemaakt De spoor-, post- en telegraafverbindingen zijn nog steeds niet DUITSCHLAND. DE DREIGENDE CRISIS. Pessimistische stemming In de wandfelgangen van den Rijksdag wer- den gisteravond de vooruitzichten op het tot stand komen van een overeenstemming om- tremt het werkprogram zeer sceptisch beoor- deeld. Gisteravond 10 uur had er opnieuw een be spreking plaats tusschen het kabinet (dat het over het werkprogram reeds eens is) en de partijleidiers. Men vreest echter, dat* ook deze besprekingen een negatief resultaat zullen oipleveren. Wordt het program niet aanvaard dan zal er heden een noo&begrooting aan den Rijicsdag worden voorgelegd. Het senioren- conv-ent heeft iyesloten, deze noodbegrooting heden eventueel in alle dirie lezingen te be- handden, mits geen der partijen zich hier- tegen verzet. Alle groote fracties zijn reeds overeengekomen tegen een behande'ling in drie lezingen op een dag geen bezwaar te zullen maken. Men neemt echter aan, dat of de Volkischen of de Communisten hiertegen zullen protesiteeren, in welk geval de Rijks dag verplicht zal zijn op Maandag a.s. nog eens voor de dercfe lezing bijeen te xomen. Het voorstei inzake de eventueele noodbegrooting aangenomen. Naar het W. B. nader mededeelt, is het voorstei (van Lobe) om heden, ingeval van misiukk'ing der onderhandelinigen over het werkprogram, een noodbegrooting met spoec in dirie lezingen af te handelen, door den Rijiksdag aangenomen. HET PROCES-KRANTZ. Krantz weer voldoende hersteld. Frey opnieuw zijn verdediger. De beklaagde Paul Krantz heeft aan den advocaat dr. Frey verzocht om de verdedigin; weer op zich te nemen en verder voor zijn vrij spraak te strijden, daar hij zijn geheele ver- trouwen bezit. Gistermiddag vonid tusschen den voorzit- ter van de rechtbanik dr. Dust en advocaat dr. Frey een bespreking plaats, waarbij het verschii van meening tusschen hen in der minne uit den weg werd geruimd. Nadat de gezondheidstoestand van Krantz was nagegaan, is fccpaald dat het proces za worden vooiigezet, daar de doctoren hebben verklaardi, dat Krantz weer aan de gerechts ziftingen kan deelnemen. De plei-dooien worden Maandag hervat. DE ALG. UITSLUITING IN DE METAAL-INDUSTRIE. Het SiemensconcCrn zegt zijn per soneel den dienst op. In alle fabrieken van het Siemensconcern dat aan rond 100.000 arbeiders en geem. ployeerden werk verschaft, is een bekendma king van de firma aangeplakt, waarin gezegd wordt: Flat Algemeen Verbond van Duitsche Me taal-industrieelen besloot om de solidariteit te betrachten en de algemeene uitsluiting af te kondigen. Ter uitvoering van dit besluit zeggen wij al de in onzen. dienst zijnde arbei ders en arbeidsters den dienst op, met die verstand-e, dat het dienstverband op Woens- dag 22 Februari 1928 na het einde van den werktijd van de eerste ploeg eindigt. Opzeggingen te Frankfurt a M. In die bedrijven van de metaal-industrie te Frankfurt a/M. is Dinsdagochtend een be- kendmaking aangeplakt, waarin het geheele personeel tegen 22 Februari wordt ontslagen De metaialindustriebond in Midden-Baden maakt bekend, dat op 17 Febr. het gehieele personeel van Midden-Baden opgezegd is. Deze maalregei treft lS.O'OO arbeiders. In Beieren worden op 22 Febr. 85000man ontslagen. In alle bedriiven aangesloten bij het Beier- sche Metaalindusfrieverbond. is het personeel tegen 22 Febr. de dienst opgezegd Hierdoor komen 85000 man buiten werk. Pogingen tot bemiddeling. Wiinig kans van slagen. De onderhandelingen in het rijiksfflinisterii van Arbeid, tot bijlegging van het conflict in de Midden-Duitsche -metaalindustrie, die Donderdagmorgen begonnen zijn, had-, n. naar een Wolff-bericht uit Berlijn vermeldf, een tamelijk levendig verloop, daar beide par tijen geen wezenlijke toezejgig|ingen konder. doen. De voorzitter, „Ministeriaidirector" Hauschild, vcrdaagcte de besprekingen, om beide partijen in de gelegeniheid1 te stellen in eigen krinig te beraadslagen of voortzet- ting der. vrije onderhandelingen kans op suc- ces zouden hebben of niet. BEDROG OP GROOTE SCHAAL. Voor driekwart millioen schade Onlangs kwarn de politic er achter, dat de „Wirtechafts-Kreditgenossens.chap" en de bankiersfirma Binz en Co. zich schuidig had den gemaakt aan knoeierijen. Een verder on- derzoek heeft aan het licht gebraeht, dat het hier een bedrog op groote schaal betreft, waardoor duizctid1 firma's in Berlijn en elders zijn benadeeld. Vele Berlijnsche firma's werkten met Binz Co. samen, zooals de zijdefirma Heine- mann, die in B>erlijn 16 filial-en had, Ino Frank, een speelgoedzaak, in het geheei negen, die hun afnem-ers voor ongeveer drie kwart millioen M. hebben bedrogen. ENGELAND. DE COMMISSIE-SIMON. Boycott of geen boycott zij zal haar werk voltooien. Minister Birkenhead heeft, in verband met het bezoek van de commissie-Simon aan Br - Indie, verklaard, dat die benoemimg van de camimiissie helaas niet de mins-te instemming in Indie had verworven, doch dat geen boy cott haar van de b-eeindiging van haar taak zou kunnen afhouden. Hetzij nu de commissi-e medewericing bij haar eerste bezoek in Indie vindt of niet, zij zal in den herfst van dii-t jaar naar Indie te- rugkeeren en haar werk herva't-ten en vol tooien. DE VLIEGTOCHT VAN HlNKLER. Kapitein Hinfeler, die den vliegtocht Lon don- Australie in 18 dage-n tracht te volbren- gen, is te Rangoon aangekomen. Hij heeft al 2/3 van den w-eg afgelegd: en nog zeven dagen tijd. DE GEHEIMZINNiGE DOODE. D-e geheimzinnige zaak van het dagboek, gevonden op het lijk van dten bij het Earls- court-station overreden man, is opgehelderd. Hij is berk-end als tema-nd, die een zekere mej. Violet het hof maakte, doch was afge- wezen. D-e dame in kwestie is echter nog springlevend1! In ons vor-ig blad! vermeldden wij dit geval. M-en zal herinneren, dat dc man in zijn dagboek had geschrev-enik heb Vi vermoord. een piogram om overstrooming van de Mis sissippi tegen te gaan. Alle kosten zouden door de regeering der Unie worden gedragen. JUSTITIEAMBTENAREN VERMOORD Den 7en Februari verdw-en-en, naar een. draadloos N. T. A.-beric-ht uit Danville in Illinois mddf, twee justiticambtenaren, die twee jeugdige gevaugenen naar het staatso-p- vo>edingS;gesticht brachten. Na negen- da-gen zoeken zijn dte 1-ijfcen der beidte ambten-areu met verbrijzcld-en schedel in de bosschen bij Foster in Indiana gevonden. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT VORIGE NUMMER. Voor grooteren. 1. Edam, Gelder- G-eldermalsen. Degen, land, mes, dreg, rem Wie niet hooren wil, m-oet voelen. geWei Wilhelinina. China Delft schip klein huist hamer vlieg konijn braam Geel, -egel. Voor kleineren. Baars, laars, kaars, paars. Edam. Bob van Stevel plaagt zijn broertje ook altijd. (Velp). Lui-ster je goed'? Ja, ik hoor natuurlijk all-es, wat je vertelt. (Hoorn.) Voor het Kerstfeest gaven Lodewijk en Annie hun Moeder een mooie lamp. (Venlo, Wijk en Ede). De laatste soldaat verliet het kamp en alien trokken verder. (Kampen). 4 Zeegra-s. OM OP TE LOSSEN. Voor grooteren. 1. Met welke vorken kun je niet eten? 2. Mijn geh-eel wordt met 5 woorden of 25 letters gesehreven. 16, 5, 6, 3, 11, 22, 24, 15 is een stad in Overijisel. De 4, 7, 7, 19 is een rivier in Noord- Hol-land. Een 1, 7, 8, 9, 21, 18 is een nutti-g dier. 13, 14, 10, 12, 25 beteekent wild. 23, 17, 25, is bet tegenoverg-estelde van mager. Een 9, 2, 3, 12 maakt dteel van je gebit. 20, 119, 22 is een nuttige vloeistof. 3. Dit figuur bestaat uit 4 vierkanten en wordit met 12 luei-fers gelegd. Hoe kun je hi-ervan nu 2 lucifers wegn-emen, zoo dat je maar 2 vierkanten over- houdt? RUSLAND. SMIRNOF NEEMT OF KRIJGT ONTSLAG. Smirnof, dte secretaris va-r. het volksco-m- missariaat voor landbouw, heeft ontslag ge- nomen en wordt opgevplgd door K-oebjak, die sin-ds- 189S lid is van de- communis-tischc pa-rtij en die na verschiflende functies in de provincie te hebben bckhed, het secretariaat van de afdteeling der com-munistische pa-rtij in het Verre Oosten leidde. Tevens is hij voorziter van bet codperatieve verbond. Koebjak is een aanhanger van Stalin. Een andere lezing zegt dat Smirnof zijn ontslag niet heeft gen-omen maar door de re geering is ontslagen in verband met het ge- ringe su-cces dat de actie tot het verzamel-en van graan in de. laatste maanden heeft ge- leverd. ZUID-AFRIKA. HET VROUWENKIESRECHT. Door den Volksraad aangenomen. De Volksraad te Kaapstad heeft in gebei me zitting het wets-ontwerp aangenomeif, wiaarbij aan vrouwen hot kiesrecbt wordt ver- lieend, na cerst een am-end-ement te hebben goedgekeurd1, waarbij het kiesrecht tot de blanke vrouwen wordt b'eperkf. De minister-president verklaarde zich te-ge-n de aanneming van het ontwerp, zoolang dc inboorli-ngenkwestie niet was o-pgel-ost. AMERIKA. HET PAN A MERIK A AN'SCH GONGRES. Pueyrredon treedt af als voorzit ter der delegatie en ambassadeur. Pueyrredon, d-e voorzitter d-er Argentijin- sch-e aelegatie op het Panamerikaansch con gres, -heeft als zocdanig bedanil<t en eveneens als ambassadeur te Washington. Hij is bier- toe gekomen naar aanleiding van d-e tarief- kwestie en wei-gert zijn beslriit opnieuw te ov-erwegen. Uit de gepubliceerde briefwisse- linig blijkt, dat hij zijn o-mtslagnemi-mgen Dins- dag laat heeft ingeaiend n-a de ontvangst van ins'.ructics om, met reserves, de ontworpen convemtie der Panameri'kaansche Un-ie t-e tee- kenen, zelfs ind-ien er geen bepaiing in voor- kwam, beoogend een opheffing der douane- slagboo-men, waarop hij had aan-gedrongen Hij1 heeft. gister een nieuw telegram naar Bnen-os Aires gezonden, waarin hij er op aandrin-gt, dat zijn ontslagnemimgen zullen worde-n aa-n-vaard. De deelneming van Canada. De vroegere leider der Pan-Ain-erikaansche Untie Barrett heeft aan den voorzitter van het congres te Havana geseind te gelooven dat de Canadeesche regeering vertegenwoor- digd zal zijn op de volgende conferenitie waar door voor het eerst in de gesch-iedenis de pan-' Amerikaansch-e -unie vol-ledig wordt verwezen- lijbt. DE STRIJD IN NICARAGUA. Amerikaansche vredesvoorstellen Amerikaansche vliegers hebben boven de versterkte plaats-e-n van generaal Sandino in de bergen vredesvoorstellen laten valien. DE OVERSTROOM1NGEN VAN DE MISSISSIPI. Een crediet van 473 mitlicen dollar. Na een werkzaamheid van eenige maan den, waarbij verschillende getuiigen gehoord werden, heeft de commissi-e voor de bestrijding -der overstrooming uit het Representanten- huis gunstig gerapporteerd ten aanzien van een wetsontwerp, waarbij een bed-rag van 473 millioen dollar wordt toegestaan voor 4. Verborg-en piaatsen in het buitenland. Hans Berlu, ga nooit in donker dit small-e weggetje langs het water fietsen. Weik een kalme dochter f-eeft u, meneer Staverman. Wat zijn dat aardige neven- van m-evrouw de Haan. Ik leid u blindelings naar huis Voor kleineren. Op de zigzag-kruisjeslijn -komt de naam van een stad in Noord-Brabant. X X X X X X X X 1° 2° 3° 4° 5° 6° 7° X X rij een d-eel van een schip. iets wat langs het dak loopt een mooie bloem. een huisdi-er. een sappige vrucht. een meisjesnaam. een voorwerp, dat dient om iets in te be- waren of op te bergen. een rivier, die g-edeel- telijk door ons land stroomt 9° een heel klein gev/icht. i0° een verblijifplaats van sommige dieren. 2. Mijn geheei wordt met 9 letters gesehre ven en noemt een zangvog-eltj-e. 1, 3, 6, 4, 5 is een groot roofdier. Een 9, 1, 2, 7, 9 zit op een kantoor. Een 6, 8, 9 is een boom. Een 9, 3, 7, 9 is een gebouw. De 9, 3, 1, 9 is een deel van een bloem. 3. Verborgen viervoetige dieren Tijdens mijn zi-ekte heeft Hendrika me elken dag opgezocht. Vindt je Joop aardiger dan Anton? Ga niet d-adelijk terug, Em, straks heb je spijt. Annie ri-ep om hulp; ze brandde zich leelijk. 4. Met b ben ik een -bumdel, met m een kl-ein plantje, met v een- slim dier en met kl hoor ik in de naaidoos thuis. SOOMVAARTLIJNEN. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Koningin dier Nederland-en ,uitr., 15 Febr. van Belawan. Batoe, uitr., 1'8 Febr. te Port Said. Prims der Nederlanden, uitr., 16 Febr. van Southampton. KON. NED. STOOMB.-MIJ. Agamemnon, 16 Febr. v. Malta n. Alexan drite. Ajax, 16 Febr. v. Bari n. Tarragona. Clio, 1-6 Febr. v. Salonica n. Smyrna. Doros, 16 Febr. v. Alicante n. Carthagena, Euterpe, 16 Febr. v. Kopenhagen n. Amst. Haarlem, 16 Febr. Curasao n. Cristobal. Hebe, 16 Febr. v. Rott. te Musel. Neptunus, 16 Febr. v. Amst. te Genua. Rhea, thuisr., 16 Febr. v. Havre n. Amst. Stella, thuisr., 16 Febr. v. Havre n. Amst. U-lyssus, 16 Febr. V. Lissabon n. Amst Achilles, 17. Febr. v. Amst. te Hamburg. Alkm-aar, Antwerp-en n. Amst. hedtenmiddaj voorgaats van IJmuiden. Eos, 17 Febr. v. Genua te Tunis. Odysseus, 17 Febr. v. Amst. n. Stettin. Orion, 17 Febr. v. Amst. n. W.-In-d-ie. Strabo, 17 Febr. v. Aimst. te Bordeaux. Venus, 17 Febr. v. Amst. n, Rott. KON. HOLL. LLOYD. Gelria, thuisr., 17 Febr. v. Montevideo. Kennemerland, uitr., 17 Febr. te Rio Grande. HOLLAND^-AFRIKA LIJN. Giekerk, 16 Jrebr. v. Rott. te Hamburg. Nias, 16 Febr. v. Rott. te Bremen. Heemkerk, uitr., 15 Febr. v. Kaapstad. S: ngfontein, uitr., 16 Febr. v. Port Sudan Klipfontein, thuisr., 17 Febr. te Suez. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Beem&terdijk, 16 Febr. v. Philadelphia te Norfolk. Edam, Rott. n. New-Orleans, 16 Febr. te Havana. Kinderdijk, v. Vanvouver n. Ro-tt., 11 Febr. v. Cristobal. Kinderdijk, Vancouver n. Rott. 16 Febr. van St. Thomas. Montgo-mershire, thuisr,, 15 Febr. te Tacoma Maasdam, v. Rott. n. N.-Orleans, 16 Febr. v Vera Cruz. HOLLAND—BRITSCH-INDIe LIJN. Kield-recht, thuisr., 16 Febr. te Antvverpen Strecfk-erk, uitr., 16 Febr. te Colombo. S-0-mm-elsdijk, uitr., 16 Febr. te Bom-bay. Veendijk, thuisr. 16 Febr. v. Madras. HOLLANDAUSTRALIe LIJN. Aren-dskcrk, uitr., 17 Febr. te Genua. Sam-arinda, thuisr., 17 Febr. v. Port Said HOLLAND—OOST-AZIe LIJN. Ou-derkerk, uitr., 17 Febr. v. Yokohama. FfOLLAND—WEST-AFR1KA LIJN. Orestes, 17 Febr. v. Amst. n. West-Afrika Ceres, 16 Febr. v. Lagos n Koton-ow. Sirrah, uitr., 15 Febr. te Bordeaux. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Menado, uitr., 17 Febr. te Soerabaja. Merauke, thuisr., 16 Febr. v. Djeddah. Buiten zorg, 17 Febr. v. Rott. te Hamburg. Ceylon, 17 Febr. v. Bangoewangi te Singa pore. Kola Intern, thuisr., 16 Febr. v. Londen. Palembang, 16 Febr. v. Rott. te Hamburg. JAVA—NEW YORK LIJN. Bali, v. Batavia n. New York, 15 Febr. h Singapore. JAVA—BENGALEN LIJN. Ceylon, 17 Febr. v. Java te Singapore. van ter Amsterdamsche ienrze genoteerde fendsen, verstrekt Noerdhellandsoh Landbenweredlet. door Holl. Am. Lijn ion/, 31 17 Febr, 324 287) 295) 85) 133) 201| 195) 622) 465) 263| 518 1001 100% 118) 191 3) FOND SEN. 6 obi, N.W.S, 1000 1922 6 idem 1000 1923 B 5 idem 1000 '18 4^ idem 1000 '17 4 idem f 1000 '16 454 O.-Ind. f 1000 '26 6 idem 1000 '22 6 idem 100 '23 5J4 idem 1000 '21 D 5 idem 1000 '17 Koloniale Bank Ned. Ind. Hand. Bank Ned. Handel Maatij. Holl. Kunstzijde Jurgens gew, aand. Maekubee Ned. Kunstzijde Philips Gloeilamp Philips Nieuwe Anaconda Beth. Steel C. v. .A. Comm. Studebaker Comm. Steel Zweedsche Lucifers Cult. Mij. Vorstenl Handelsver. A'dam Javasche Cult Dordtsche Petr. gew Koninklijke 1000 Moeara Enim A'dam Rubber Serbadjadi Java China Jap. Lijn Ned. Scheepv. Unie Stoomvaart Mij. Nederland Deli Batavia Tab Deli Maatij Oostkust Senembah South. Pacific 5 obi. Holl. Spoor '15/'25 5 obi. Staatsspoor '15/'25 Union Pacific Prolongatie 11 Febr. 13 Febr 14 Febr. 15 Febr. 16 Febr. 10513/l8 1057/s 1053/, 10511/16 10513/,, 100-V18 1U01/, 1001/, 1001'+ 100) 10z) 102i/]8 1023, 1021/, 1023/,, 4 101 10013/,, 10013/j, 1003/, 1003-j 97f 9711/16 97| 977,, 98 983/, 98) 98''/is 9813/,, 98ii/i6 1047/16 104-3/8 104) 1043/,, 104# 105) 10511/16 105| 1051 s 105* 103-V,, 103-3/,, 103) 103«/„ 103J/, 1011/s 1011/8 101) 101 266) 267) 266) 265 267 176) 177 176* 1751/, 171) 172) 1734 1733/, 180* 171* 171) 169| 180| 1847/8 187 284) 2841/, 283 2833/, 283) 132) 134 132) 1323/, 421* 131# 418 4241/, 422) 416 84f 584* 574) 576 578 583) 579) 115* 573 5723/, 571) 11513/i« 115* 116# 116 61 59 59 60 59 65 65 65V, 65 64 146) 146 1453/, 143) 143 382 378 372 373 379 177 176* 175 174 175* 801 800) 7953/, 795* 806 394 317" 388 386 385 320) 343) 319 3211/4 3457/8 321* 345) 351) 3443/g 346 321 325 323 325 327 298) 2985/8 290# 2853/8 288) 301 301* 297) 293/ 297* 85 86 84 85 85 131 132 130) 131 130 199) 200* 201U/i8 2005/8 201) 196 196 197 199 198 624) 635) 624* 612) 621 478* 479 477) 469 468) 272* 268* 264* 265 263* 525 526* 522 514* 521 101* 100) 101) lOH/g 101 101* 10015/,, 101 101 101 119 US'/, 119) 117* 118) 188 190 190/ 190 189 4 4 3) 3% 105i3/i, 1001.( 102!/1# 100?-, 981, 98j 104* 1054 103»/n lOOj 265 176 173 186 283% 131J 421 576 571* 115 59f 62) 144* 378 176 802 395 320| 3

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 10