Yr&ag »g Aaahod. tlssr.' t54 3" 147 Sfadsnieuws flarkfherichten Dezer dagen namen wij eens een kijkje in de Openbare Lagere School te Groot-Scher fflerf waar sinds eenigen tijd het vak handen arbeid, als integreerend deel van het offici eele leerplan en voor alle klassen is inge voerd, nadat het pas vertrokken schoolhoofd de heer Borgwat, daartoe door het geven van dit onderwijs buiten de schooluren den weg had bereid. Het derde lokaal, sinds lang niet meer in gebruik door de afname van het leerlingental, was tot slojdlokaal ingerichi op uiterst eenvoudige, doch voorloopig vol joende wjjze. Onder leiding van het waarnemend school ioofd, den heer B. Goudsblom, waren de iogere klassen bezig met lichten houtar Jeid. Wie nog niet aoordrongen is van het nut van dit vak of wie daarvoor nog geen sympathie mocht voelen, kunnen wij aanra- den, ons voorbeeld eens te volgen. Zij zullen dan door het enkele aanschouwen van de op- gewekt bezige kinderen en door aandacht te schenken aan de nauwkeurige afwerking van hetgeen onder handen of reeds gereed is, da delijk genezen van hun gemis aan waardee ring. Wie daarbij let op de beschouwingen van den leider en de genoegelijke wijze, waarop de leerlingen hun eigen problemen oplossen door teekenen, meten en rekenen, voelt al dadelijk, hoezeer het onderwijs in de zoogenaamde „gewone" schoolvakken ge- steund wordt, op ongewilde wijze door den handenarbeid. Niet minder geldt dit voor papier-, karton en kleibewerking, die meer onder leiding staan van de onderwijzeres, Mejuffrouw van der Goot. Het Gemeente- bestuur van Zuid- en Noord-Schermer komt stellig een woord van lof toe voor de wijze, waarop dat bestuur medewerkt, om het on derwijs in nieuwere banen te leiden. Duide- lijk blijkt weer in dit geval, dat men ook op een klein plattelandsdorp kan bereiken, veel wat tot dusverre als het prerogatief van de grootere centra werd beschouwd. Later op den dag zagen wij in hetzelfde lokaal een groepje grootere meisjes en jon gens, van wie meerdere reeds korter of lan- ger de schoolbanken hadden verlaten, bezig met houtarbeid onder leiding van den burge- meester, den heer C. de Groot, die zelf een bekend beoefjnaar van handenarbeid in meerdere tecnnieken is. Het was vrij duide- lijk op beider gezichten te lezen, dat de vcr- houding en de samenwerking in den meest letterlijken zip ook, tuschen den burgervader en diens jeugdige gemeentenaren niets te wenschen overliet. Zelfs de „motie van orde", om aan het eind van de les, alles netjes op te bergen, ontmoette geen tegenstand in deze weinig alledaagsche vergadering. HEER-HUGOWAARD. Dinsdagavond werd in het lokaal van den beer Rus de jaarvergadering gehouden der Prot.-vereeniging voor ziekenhuisverpleging „Helpt Elkander". Aanwezig waren 32 le den. Met een kort wcord werd deze eerste jaarvergadering door den voorz., den heer Brugman, geopend; /waar een tamelijk uit- gebreide agenda was af te werken, vroeg hij de voile medewerking der aamwezigeo voor een vlot verloop. Door den secr.-penningm., den heer A. Groot, werd daarna voorgelezem het verslag der vergadiring, waarin de zaak werd uit eengezet en vrijwel alle aanwezigen zich voor het stichten eener vereeniging verklaar- den en aan het bestuur en den raad van to*, zicht van het bestaande c ndersfeunin gsfonds bijziekte „L. I. D." de stichting verder voor febereiden. Daarop volgde de lezing der notulen van de stichtingsvergadering, welke onder dank, zeging voor de nauwkeurige te boek stelling werden goedgekeurd. Naar aanleiding van een ingekomen schrijven van het lid W. Koeman (wiens vrouw ter verpleging was opgenomen in den wachttijd tusschen 11 Mei, den1 stichtingsda- turn en 1 Juli, de datum waarop voldoening door de vereeniging kon aanvangen) werd met 22 tegen 8 stemmen en 2 bianco beslo- ten, waar het sleohts een enkel geval betroi, de kosten door de vereeniging te doen dra- gen. Door den secretaris werd vervolgens het eerste jaarverslag uitg'ebracht, hetwelk zeer gunstig luidde. Reeds bij de stichting telde de jonge vereeniging 983 leden, verdeeld over 302 gezimnen. In den loop des jaars werden 4 bestuursvergaderingen gehouden. Besprekingen werden gehouden met be trekking tct verzekering tegen operatiekos- ten, met het gevolg, dat aan de jaarvergade ring zullen worden voorgelegd: wijzigingen en aanvullingen van doel, voorwaarden en andere bepalingen en van het huishoudelijk reglement. Door vertrek en het terugtrekken van, eeni ge leden, alsmede door het voorloopig niet toelaten van- enkelen stond het ledental op jl Dec. op 942, waaronder 53 niet betalen- wn en verdeeld over 290 gezinnen. Met de inning der contributie werden geen moei- iijKneden ondervondenin het eerste be- staansjaar, loopend over de maanden Juli to! a met Dec. werden voor rekening der ver- «mgmg slechts 2 leden ter verpleging op- knomen. Met het oog op vertrekkende leden, oet federatie als gewenscht worden be- °uwd. Spr. riep abler medewerking in .{kiS) en bloei dezer mooie vereeniging De voorz. dankte den secretaris voor ziin rs|ag, waarvan de samenstelling eeni genot -e zijrt geweest; hij wenschte den siecr. toe braigen11^ gunS/^ jaarverslag te mogen uit. Vervolgens kwam aan de orde de reke- m™' Yaarover. c'oor den heer Slinger na- ff„neA- comrnissie voor het nazien een in if raPPprb werd uitgebracht, waarna uifbra uT financieel verslag uitbracht. Ook dit luidde zeer gunstig. W? le nnhl0"8!61" loe te venr|Hden, dat de tota ontvangsten hebben bedragen 1021 41 linostnl, ijS, I8!*11. 146.05 aan stich- tegskostem Het boekjaar leverde een batig Sfe.f ,567-02' hetwelk met de bor S sWimS j necweiK miet ae cor"- bank geplaatet, de de Bo€renl€e?f- vo?r7£raaPlaUS der verga'dering dankte de beer en n„ ,Pen.nin£nlee-ster voor zijn be- ministrate lge m overzichtelijke ad- vcor°z°rm,dH ^"rsverkiezmg deelde de stuursIM f -u-9 j hlfer Blauw, aftr. be- bij te Wnen Tas dc verRadfering 1 doch te kennen had gegeveii. dat het hem hoogst gewenscht voor komt, dat door de vergadering rekening werd) gehou den met de door hem in de stichtingsverga dering gemaakte opmerking, dat het in het belang der vereeniging gea-cht moet worden, voor hem iemandl in het bestuur te kiezen uit het noordelijk deel der gemeente. Dientengevo'lge werd een deel der leden- lijst voorgelezen. Bij de stemming werden met groote meerderheid herkozen de heeren A. Kooij Cz. en P. Haster, die deze herbe- noeming aannamen, terwijl gekozen werd de heer Jae. Klaver, die na twee vrije stem mingen in herstemrning kwam met den heer H. Reijne. Ook de heer Klaver nam de be- nocmin-g aan. De voorz. geloofde, dat door de vergade ring een goede1 keuze was gedaan, zoowel dcor de herkiezing der aftredende heeren als door de verkiezing van den hear Klaver, voor hem geen onbekemde in een bestuurs functie. Door den voorz. werd medegedeeld, dat dcor het bestuur het bodeloon was bepaald op 50, terwijl aan de vergadering werd voorgesteld het presentiegeld voor het bij- wonen van bestuursvergaderingen vast te stellen op 0.75, welk voorstel werd aange- nomen. Na een korte inleiding en toelichting wer den de door het bestuur voijrgestelde aan- vullingen en wijzigingen aan de orde gesteld Als voornaamste aanvulling noemen wij, dat bij voldoende deelname een groep b gevormd kan worden voor verzekering ook tegen de kosten tot een bepaald bedrag voor in een ziekenhuis verstrekte medische hulp. Voorts werd voorgesteld geen kosten te vergoeden voor opname in een sanatorium, terwijl wij zigingen in het huishoudelijk regbement kun nen geschieden bij volstrekte meerderheid van stemmen. Hoewel de vc-orgestelde wijzi gingen aanleiding gaven tot eenig d:bat werdien ze, na nauwkeurige toelichting, zon der hoofdelijke stemming door de vergade ring aangenomen. De voorz. verheugde zich over de wijze waarop de besprekingen over deze voorstel- len waren ge voerd. Bij de rcndvraag werden nog eenige vra gen gesteld, welke werden beantwoord', ter wijl mede naar voren kwam de wenscb dat zoo spoedig mogelijk het nieuwe neutrale ziekenhuis te Alkmaar tot stand zal mogen komen. Daarna werd door den voorz. de vergade ring gesloten, verklarende, dat het hem een geno'egen was geweest deze te hebben mogen leiden, wenschende, dat geen der aanwezigen of de hunnen ter verpleging opgenomen za' moeten worden en, waar dit noodig mocht zijn, de vereeniging den leden tot zegten zal mogen zijn. BROEK OP LANGENDIJK. Vergadering van het bestuur der Langen dijker Groenteneentrale, alhier, op Dinsdag 14 Februari, des middags 2 uur, in het be- taalkantoor. De voorzitter, burgemeester Sloj, opt met een welkom, waarna door den secretaris de notulen werden gelezen, die overanclcrd werden vastgesteld en geteekend. Tegenwoordig waren 27 Leden, waaronder 2 leden van „Koophan<M", Afwezig de heer Muntjewerff van Schcrmerhorn. Uit het rapport over het betaalkantoor bleek, dat er in de maand December was ge- veild voor een bedrag van 260.929.62, waarvan voor Brcek op Langendijk tot een bedrag van 69272.40, St. Pancras f 30055.77, St, Pancras R. K. 4893.63, Zuidscharwoude 27511.34, Zuidscharwou- de R. I<. 4575.26, Koedijk 55021.90, Heerhugowaard 19840.72, Heerhugowaard R. K. 34162.59, Ursem f 1082.98, Hens broek 3497.88, Schermeer 8538.97, O'ter leek 109.66, diversen 2366.47. In de maand Januari is geveild voor een bedrag van f 586068.51, waarvan voor: Broek op Langendijk 121433.36, St. Pan cras 114160.07, St. Pancras R. K. voor 14323.01, Koedijk 118592.76, Zuidschar- v/oud'e f 80794.58, Zuidscharwoude R. K. 9065.34, Ursem 4362.70, Henbroek 5079.37, Schermeer 29230.77, Oterleek 3928.81, diversen 7753.54. De keurlijsiten, van December en Januari, weike resp. 15 en 10 keuringen bevatten, werden geen op of aanmerkingen gemaakt. Een scbrijven was ingekomen van het Centraal Bureau over het aanleggen van een leden lijst op zegel, waar door de leden wette- verbonden zijn aan hun vereeniging. Deze lijsten zullen op de algemeene vergade ring gepresenteerd worden. Tevens was een schrijven ingekomen van het C. B. met bericht dat voorstellen inge- diend kunnen worden voor haar algemeene vergadering voor 20 Februari a.s. Hiervan werd geen gebruik gemaakt. Schrijven met rekening ingekomen van d;en heer Wartenhorst, aangaande zijn be- cnceilngen inzake den Twuijverweg. Een schrijven van de Schippersvereeniging met verzoek em een bijdrage voor het open- maken van de vaart gedurende den winter Daar de Schippersvereeniging nog een batig saldo heeft, werd besloten thans een bijdrage te verleenen van 50T Ingekomen schrijven van een koopman, met een klacht over den keurmeester. Hierover cntstond een lange discussie, waaruit bleek. dat en tuinder en koopman wel eens ontevreden zijn over de keur. De heer C. Wagenaar *Kz. merkte op, dat wij een zeer serieuze keurmeester hebben, die zijn taak ernstig opvat, doch klachten zul len er altijd wel blijven. Het schrijven werd in handen gesteld van ret dag. bestuur, welke een enderzoek zal in- stellen. Nog was een schrijven in£ckom,en van vereeniging „De _Koophandd", waarin ver- rneld stond, dat een van haar leden de klacht heeft geuit dat zijn schuit met kool zonder kennisgeving onder de evirkapping vandaan gehaald was en verzoekt of dat niet meer zal plaats hebben. Hierop is een schrijven te- ruggezonden aan „Koophandcl". dat no-oit een sehuit zonder kennisgeving ondir de over- capping verwijderd is en dat steeds schuiten welke geveild moeten worden, vcorgaan, doch dat producten van kooplieden, die op den dag zijn overgehouden. voor d? markt steeds een plaats onder de kap kunnen krij- gen. Tevens is de waarschuwinu gedaan, dat wanneer iemand zich niet lioudt aan de benalirtfen van den beambte of den veilings- 1 eider, de kans belonnt dat steeds ziin schui- fen geweigerd zullen worden voor een praats onder de overkapping. Met dit schrijven werd de goed'keuring der vergadering uitgesproken. Een schrijven was ingekomen van de secre taresse van' het huldigingscomite voor wij len den heer mr. H. C. Dresselhuijs, waarin bedankt werd voor de gift welke de L. G. C. heeft gegeven en tevens dat uit vele kringen, doch vooral uit de Tuinbouw, zooveel steun en sympathie bctoond werd. Een schrijven van den uitgever van het Tuinbouwjaarboek, cnet verzoek de leden op te wekken dat boek te koopen. Het bestuur wil hiertoe gaarne medewerken, daar het overtuigd is van het nut, dat elken tuinder dat boek in zijn bezit heeft. Alle opgaven kunnen gedaan worden bij den secretaris vande L. G. C., daar bij een flink kwantum de prijs zeer laag is. Medegedeeld werd, dat de bascules, die reeds 3 jaren gebruikt zijn, niet best meer aan de eischen voldoen. D-ienaangaande is een fabrikant gevraagd te komen zien, welke ge- breken aan de bascules zijn, b.v. het uit de messen loopen en ook dat de weegbrug vaster moet liggen. Deze gebreken zijn door den fabrikant opgenomen en zal met het maken van nieuwe bascules hiermede rekening wor den gehouden. Ook zal iemand aangesteld worden, die speciaal voor de bascules en de gcwichten zal zorg dragen. Door dfen penningmcestier, den heer r C. Spaans, werd de jaarrekening uitvoerig voorgelegd en was nagezien door het dag. bestuur en door 2 leden van de vereeniging Schermerhorn. De voorzitter bracht dank aan den pen- ningmeester voor zijn accuraat beheer. Vastgesteld werd, dat de algemeene verga dering gehouden zal worden op Donderdag 8 Maart a.s., aanvangende des morgens te half elf in cafe „De Roode Lceuw", van den heer Schreuder te Schermerhorn. Vervolgens werd de agenda voor deze ver gadering kaar gemaakt en de voorstellen van bestuur en vereenigingen voorloopig be- sproken. Bij de ror Jvraag bracht de heer Klooster- boer in bespreking de fietsweg St. Pancras Koedijk en zei, dat die weg van groot belang is voor de Koedijker tuinders, zoodat het ook beschouwd kan worden als een marktbelang en zou willen voorstellen, dat de L. G. C. er hare steun en medewerking zou willen verleenen, De secretaris steunde dit voorstel ten volte en zeide, dat op de agenda der alg, verg. in 1925, welke gehouden is te Koedijk, een voor stel geplaatst was om steun te verleenen aan een nieuw te maken weg St. Pancras— Koedijk. Dat voorstel is dan met algemeene stemmen aangenomen, zoodat ik meen, dat daarop door ons kan doorgewerkt worden. Werd algemeen goedgevonden. De heer Kramer (Koophandel) zou het in overweging willen geven, dit besluit bij de gemeenten St. Pancras en Koedijk schrifte- lijk kenbaar te maken. Zal aan voldaa-n worden. De heer Glas (Heer-Hugowaard) vroeg, of de gewichten, die aangeschaft zijn, alle nog aanwezig zijn. Gevreesd werd van niet en daaiom zal ook een andere regeling getroffen worden. De heer Schaap bracht klachten ter sprake over het wegen bij het spoor. Aanbevolen werd, dat als iemand meent, dat er niet goed gewogen wordt, deze dan zelf de bascule nakijkt of dat hij den keur meester of den veilingleider vi'aagt dit te wil. len doen, dan komt het direct in orde. De heer Hoogland zou het zeer gewenscht achten, dat als de vaart dicht vriest, de ver eenigingen overleg plegen inzake het open- maken. Het komt nu wel eens voor, dat met het oog op het openhakken, de vaart bij een vereeniging wel eens dicht blijft, terwijl het door een andere vereeniging opemgemaakt wordt, waardoor de vaart zeer slecht be- vaarbaar wordt. De vergadering was het hier over eens en besloot bij voorkomende gevallen overleg te plegen. De heer Glas (Broek op Langendijk) vroeg hoe of de reuzen bloemkool waarvan wij thans zaad hebben, zich in Italic hebben op- gedaan. De voorzitter deelde mede, dat de bloem kool in Ltalie, afkomstig van hetzelfde zaad, dat wij thans hebben, heel best waren, ver der zei de voorzitter, dat professor Briganti de verzorging van het zaadwinnen zoo' uit- stekend leidt, dat hem daarvoor alle lof toe- komt. Hierna werd de vergadering door den voorzitter gesloten,. die zei, dat hij met vol doening deze vergadering heeft geleid en dankte hartelijik voor de aangename samen werking, Met ingang van 15 Februari 1928 is de stations-ambtenaar A. H. Wassen overge- plaatst naar Wijdenes en is in diens plaats van Alkmaar naar hier overgeplaatst de heer P. Oud. Uitsluitend 2e handsgocderen. Geen dienstaaribiedingen. enz TE KOOP Mahoniebouten LINNEN- KAST en dito SCHRIJFBUREAU. Te bevragen LAAT 151. TE KOOP een pracht PEMANTKASTJE 7.50, een mooie mahondehouien SALON- TAFEL f 8, een HEERENRIJWIEl zon- der gebreken 25. D. v. d. MEER, Dijk C 24. KCOPJE! Een best werknde NAAI- MACHIN'ELmet kast 15, een groen drie- pits GASSTEL merk Sinking 10. SCHOOLSTRAAT No. 6. TE KOOP GEVRAAGD een klein plat WACENTJE voor hit. K. WAGENAAR, Schermerweg. Naaimachine met kast 6, Mahonie Lin nenkast 22.50, Pracht Fornuis 10, 4 sterke Stoelen /„6, Duitsche vleugelpiano 75, moet weg. Alles prima gebruikt. J. L. SOSTMAN Jr., Ridderstraat 6. TE KOOP WOONSCHUIT in goeden staat wegens ziekte der vrouw, voor billijken prijs, ook gedeelte huurkoop, liggende Baan- singel alhiier. K. ZlJDEWIND, TE KOOP EENLAMPS RADIOTOE- STEL voor 25, compleet met accu, lamp, spoelen en hoofdtelefoon bij CORN. KROON, Zilverstraat 4. TE KOOP AANGEBODEN 1 goed onder'houden STUDIEPIANO. Prijs 50. ROPJESKUIL 60. TE KOOP GROOT NACHTHOK voor 25 a 30 kippen met twee uitloopen en los dak voor billijken prijs. Kennemersingel 11 achter no. 10. 2 MARKTSTALLEN TE KOOP, 3 me ter en 2 meter. LTNDELAAN 17. TE KOOP GEVRAAGD een zich in goe den staat bevindendte SJOELBAK. Adres te bevr. Bureau van dit blad. TE KOOP GILLET MOTO'RRIJWIEL, 1 cyl. type 1927 sport mod. zoo goed als nieuw compl. m. duo en carbidlamp, wegens aanseh. auto, prijs f 300. Dag. te bevr. Garage P. NAGELKERKEN te Bergen. TE KOOP een HANDKAR voor Hit. Te bevragen OMVAL F 12, Alkmaar. TE KOOP zoo goed als nieuw 4 lamps RADIOTOESTEL, schitterende ontvangsL geheel compleet met Philips luidspr. voor f 125. CO ST E RS TR A AT 35. STUDIE-PIANO TE KOOP merk Gel- mini, goed onderhouden. Te zien HELDER- SCHE^/EG 26. TE KOOP zoo goed als nieuw blauw RATINE J AS, zwarte demi, heerdheostuum (klein), div. jassen, vest-en en broeken. NIE UWPO O R T SLA AN 85. HET NIEUWE COMPLEX VAN ROCHDALE. Het Im-tste plan gwleeltelijk afgewcrkt. Het derde woningcompiex van de arbei- -dersbouwvereeniging Rochdale, dat aanslu't aan de Piersonatraat, nadert zijn voltooiing. Maandag a.s. zullen negen van de 58 wo nin-gen van dit complex door de huurders betrokken worden en dan volgen er successit- velijk meer, die geleidelijk afgewerkt worden. Nog is het in de strai.n en achter de mees+e der nieuwe woningen een rommel van je welste, maar allengs zal het er knapper gaan uitzien. Wij zijn eens gaan kijken naar de nieuwe uitbreiding van het Rochdalekwartier en we mogen niet nalaten- te zeggen, dat we zoowel van de terrein-indeeling als van den bo-uw zelve een zeer goeden indruk kregen, zoodat de vereeniging zich gelukkig mag rekenen hare stichting op deze tfijzie te hebben uitge- breid. Het groot-e terrein, waar tot voor betrekke- lijk korten tijd nog koeien graasden, is door eenige straten doorsneden, terwijl daartus- schen nog verschlllen-de stegen van plm. 1 meter breedte zijn aangelegd ten gerieve van de b-ewoners. Achter elk d- r h-uizen ligt een tuintje in verband met de terreinindeeling zijn niet alle tuintjes even groot dat door de huurders naar willekeur kan worden aan gelegd. Een laag teelaarde van een paar d.M. dikfce is (of.wordt nog) aang-ebracht om succesvol tuinieren mogelijk te maken. De tuinen zijn van elkaai gescheiden door een hekwerk van harmonicagaas; op dezelfd-e wijze is de afrastering van de steeg, waar de tuinen op uitkomen. B-ij elke wo-ning behoort een met bazaltine- tegels geplaveid schuurtje, ingericht in een green geverf-d met mastiek afgedekt gebouv, twee schuurtjes in elk. Vanuit de wonin gen zijn de schuurtjes te bereiken langs een grindpad, dat door een flinke plank in den grond van den tuin is gescheiden. De woningen- zullep den huurders stellig voldoen. Zeker, hier en daar zou men iets anders, mooier miss-chien, willen hebben. maar men vergete niet dat hat aanvankelijk'1 bc-uwplam dauig besn-oeid moest worden om te voorkomen, dat de kosten per wooing bo- ven het door de regeering gestelde maximum zouden uitgaan. Erkencl m-oe-t warden, dat ondanks alle noodzakelijk gebleken bezuinigingen de wo ningen zeer doelmatig en geriefelijk zijn twee voorname eischen- en uiterlijk mooier dan die van de beide vorige compliexen door de overstekende daken en de minder groote dakkapellen. Het nieuwe complex is te verdeelen in --T woningtypen, die e-chter in een ding alle overeenstemmen, n.l. dat de grootste kamer, bedoeld als huiskamer (4 bij 3.40 M.) gele- gen is aan de zc.nzijde eni zich dus in h-ef eene blok aan de voorzijde bevindt en in het andere aan den achterkant. Schakelen we de zeven zoogenaamde eenkamerwoningen even uit. dan is dit ook het eenige verschil in de huizen. Waar de groote kamer aan den tuin- kant ligt en dit is bij 37 woningen bet geval zijn naast de openslaandc dieuren no? zijlichten aangebra-cht. De W. C. van elke woning bevindt zich in de hall, bij een gedeelte der bouwblokken voor, bij cen atoder deel achter of onder de trap. Daarnaast liggen de beide kamers, in elk waarvan gestookt kan worden, al heeft s1echts de huiskamer een- schoorsteenmantel Achter de hall is de keuke-n met haar gra- nieten aanrecht met tegels erbo-ven. Evenals elke kamer een flinke legkast heeft, is het ook in de keuke-n, ofschoon die niet in alle keukens even-groot is tengevolge van een eenigszins andere inrichting. Zijn de plafonds beneden alle stucadoor- vverk, cp den zolder is het houtwerk gebeitst en daarna gelakt en op elk der twee slaapkamers geverfd in matte kleur, evenals de paneelen der deureu, in tegenstelling met het andere houtwerk, dat glanzend geverfd is. In of bij elke slaapkamcr bevindt zich een ruime hangkast, terwijl een naar buiten draaiend raam voor toevoer van frissch3 lucbt zorgt. Ook op dsn zolder is zoo'n raam De eenkamerwoningen er zijn er zeven vinden we op de h-oeken van de bouw- b'okken. De kamer is hier aanmerkelijk groo- ter clan in de andere woningen, n.l. 5 bij 4 M. De inrichting is overigens vrijwel even- zoo. ook boven. Vier van deze eenkamerwo ningen hebben een drieliehts-raam waarvan fwee aan de straat en Kn om den hoek. ten-; gevolge waarvan de kamer ons minder prei- tig aandoet, doordat de wandvlakken o. i. <e groot zijn. Bij de* drie overige woningen is dit voorkomen kunnen worden doordat de tuindeur met hare zijlichten in den achter- wand is aangebracht. Zooals gezegd, wij zijn er van overtuigd dat het nieuwe complex woningen den huur ders zal voldoen. Het is een inderdaad goed voorbeeld' van wat men noemt arbeiders woningbouw en strekt den aannemer, den heer N. Heller, tot alle eer, REGELING VAN DEN ZONDAGS- EN NACHTDIENST IN DE APOTHEKEM TE ALKMAAR GEDURENDE 1928. O-p 19 Februari zal geopend zijn de apo- thesk van Mevr. de Wed, P. A. F. Schouten, Verdronkenoord 121. Op Zon- en Feestdagen e, gedurende den nacht is slechts een der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van des avonds 8 uur (Zaterdags 9 uur) tot den vol- genden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. GEMEENTELIJKE DIENST DER WERKLOOSHEIDSVERZEKERING EN ARBEIDSBEMIDDELING. DISTRICTS-ARBEIDSBEURS Kostelooze bemiddeling voor werkgevers en werknemers. Voor vrouwelijk personeel in gang deur administratie. Geopend van 9—1 en van 2—5 uur. Voor werknemers uitslui tend van 9—12 en Maandag- en Donderdag. avond van 78 uur. De ambtenaar van bovengenoemden dienst maakt bekend, dat heden de navoJgende werk- zoekenden zijn ingeschreven: 1 banketbakker, 1 bankwerker, 1 brood- bakker, 1 chauffeur, 1 chocoladewerker, 15 grondwerkers, 4 kantoorbedienden, 1 kellner, 1 (1) kleermaker, 1 koetsier, 1 kok, 1 letter- zetter, 2 loodgieters, 1 loopknecht, 1 machine- zetter, 1 mach. houtbewerker, 2 magazijn- bedienden, 2 metaalbewerkers, 4 metselaars 1 monteur, 4 (4) opperlieden, 7 (2) pakhuis- knec-hts, 1 scheepstimmerman, 8 (2) schil- ders, 2 (1) smeden, 1 steenhouv/er, 21 (12) sigarenmakers, 1 stoker, 6 stukadoors, 1 sui- kerwerker, 9 (1) timmerlieden, 3 (2) tuinlie- den, 1 zuivelwerker, 67 (21) losse arbeiders en 4 werksters. De tusschen haakjes geplaatste cijfers heb ben betrekking op de tewerkgestelden in de werkverschaffing. Geplaatst: 1 loodgieter, 1 metselaar, I' schilder, 4 timmerlieden, 5 losse arbeiders, 1 werkster. Gevraagd1 meid-huishoudster. Alkmaar, 18 Februari 1928. De ambtenaar voornoemd, A. KLEIJMEER. NOORDSCHARWOUDE, 17 Febr. 1928. Uien 15.3016.10; Drielingen f 14.40 15.30; Nep 6.10; Grove Uien7 16.10 7 16.30; Peen f 6.80; Roode Kool 15.50 21.50; Doorschot 14.80— f 20.40: Gele Kool 7.9015.80; Doorschot 8.40 13,40; Deensche Witte Kool 3.60 5.30 Doprschot 3.10— f 4.60, alles per 100 K.G. Aanvoer8200 K G. Uien; 2100 K.G. Peen; 79400 K.G. Roode Kool; 47000 K.G. Gele Kool; 67500 K.G. Deensche Witte Kool. WARMENHUIZEN, 17 Febr. 1928. Roo de Koo; lesf 15.20—/ 20.50; Roode Kool 2e s. 14.2019; Gele Kool le s. 9 14.50; Gele Kool 2e s. f 6.20—11.80; Gele Kool, (uitschot) 5.10; Witte Kool le s. 4—/ 5.60; Witte Kool 2e s. f 3-/ 4.20; Witte Kool (uitschot) 1.20—/ 2.10; Drie lingen 13.30f 13.60; Uien 15.90— 16.20; Grove Uien 15.50. Aanvoer: 53100 K.G. Roode Kool; 6700 K.G. Gele Koo1; 56700 K.G. Witte Kool; 1375 K.G. Uien. ZAANDAM. 17 Febr. 1928. Veiling „De Zaanstreek." Boerckool f 1.552.20 per kist; Andijvie 2.50 per kist; Seldrie 50—76 cent per bos; Uien 8 cent per pond; Prei 20 —24 cent per bos; Lof 14^—1634 cent per pond; Zoete appelen 57cent per pond; Pieterselie 50—60 cent per bos; Goudreinette 1216cent per pond; Bellefleur 534—614 cent per pond; Dut-b. Bellefleur 1034 cent per pond; Zoete Peen 534 cent per pond; Ba- nanen 5 per kist; Spruiten 14—21 cent per pond; Gele Kool 101734 cent per stuk. ALKMAARSCHE PADVINDERS. Verkenners. Woensdag 22 Febr. Patrouille-avond. Aan- vang 7 uur. Zaterdag 25 Febr. Troep-oefening. Aan- vang 2 uur. We pen. ^Zondag 19 Febr. Oefening. Aanvang half Woensdag 22 Febr. Oefening. Aanvang 2 uur. Zenuw&ehtig heer, z'a horlog# »rerg#?end; t Spijt me als het niet p-»-pelijk gaat, m-m-niu k vertrat h-h-het op t# winden trieteren. -SAFPTV p/ndM /W

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 7