Het geschil over het Ziekenhuis. Sport reraen oilmen net nerent van aes readers anipii^rid te komen. 1 Onder gejuich en bijvalsbetuigmgen bereik- t poes den beganen grond. Maar daar had zich ondertusschen een kwaadaardig uitzien- <le hond opgestelid en bij het zien daarvan rezen de kat de haren te berge en werd haar gtaart angstwekkend dik. De hond werd echter spoedig verdreven en daarmede was de veiligheid van de kat ver- zckerd en waren de dappere reddingspogin- gea eindelijk met succes bekroond, LOTEN VAN DE KENNEMER SPORTCLUB. Op verzock vestigen wij de aandacht op He advertentie betreffende de loten van de Ktnnemer Sportclub, welke in onze courant van heden is opgenomen. BINNENBRAND. Terwijl de familie afwezig was, onlstond er Zaterdagavond ongeveer 6 uur een bin- itenbrand ten huize van den beer P. Bijl, \Vognumschebuurt alhier. De heer Bijl passeerde toevallig, doch zag rich, doordat hij den sleutel eniste, genood- zaakt dioor het stukslaan van een ruit, zich toegang tot de waning te verschaffcn. Hij sraaakte de voldoening, door in hoofdzaak het brandende meubilair maar beneden te gooien, het brandje meester te worden. BAL MASQUe ONDERLINGE VRIENDSCHAP. Pas is het eerste bal-masque achter den lug of er worden al weer nieuwe plannen be lend gemaakt. De tooneelvereeniging Onderlinge Vriend- schap zal op Zaterdag 10 Maart in het Gulden Vlies had jaarlijksch bal-masque. fhouden. Kosten moch moeiten zullen ge spaard worden om de versitring, de verlich- ting, de dansmuziek en de prijzen zoo schit ferend mogelijk te doen zijn en ongetwijfeld zal het succes. dan ook groot zijn. Voor nadere bijzonderheden omtrent in- troducties enz. zie men de advertentie in dit mummer. LICHT OP! H.denavond voor rijwielen en motorrijtui- gen en andere voertuigen te 5.45 uur licht Frovisiciaal m&mmB BEROEN. „HeiUg Recht", toomelspel in irie bedrijven, door Otto Zeegers, gespeeld door „Kunst Na Arbeid". t ',,'Kunst na Arbeid" had gisieravond een groot succes te boeken. Spel en stuk vielen zoo zeer in den smaak, dat men ons van tal van kanten verzekerde, dat men in lang niet zoo'n stuk en zul-k spel had gezien. Het stuk zag en wij reeds eerdqr van de iWilsons, die het gaven onder den naam van „Uit gebrek aan bewijs", onder welke titel het ook het vorig jaar door Alberdingk [Thijm in Alkmaar werd gegevtn. „Heilig Recht" is evenwel de juiste titel, wat ook uii het stuk blijkt, waarin aan het slot de man, die onder veraenking van een misdrijf, dat niet hij doch de zoon van den oud-president van de rechtbank had bedreven, zes weken in voorarrest had gezeten en z.g. uit gebrek aan bewijs was ontslagen, zoodat hij daardoor nergens meer werk kon bekomen, zijn ge- zinsleven verwoest zag en overal om zich ken voelt dat hij toch voor den dader gehou- denwerd, tot den waren dader zegt: „ik hci" geeni behoefte aan wraak, doch ga naar mijr vader en zeg hem dat er aan zijn „heiiig recht" iets ontbreekt, dat veranderd moet .worden." De heer Otto Zeegers doet in dit stuk ten' sterkste gevoelen, hoe iemand zielkundig ge- s'oopt wordt, die overal gevoelt, dat mer hem voor den bedrijver van een misdrijf aamziet, dat hij niet heeft bedreven. Het is dit wat de massa, waaraan bet or het tooneel duidelijk wordt gemaakt, gevoelt, terwijl het dezelfde massa is, die in eiger omgeving braaf mee doet, het leven van hun medemenschen onaangenaam te maken. Toch kan een dergelijk stuk, hoewel het niet vrij is van een te sterk voor op gestelde tendenz, er toe bijdragen, dat de menschen wat milder worden in het beoordeelen van hun medemenschen. De zaal was geheel bezet, zoodat ook financieel de avond een succes was. De heer A. Schoen, imiteerde als portier zijn vroegere medespeler in het „Vrije Toe neel" Klaas van Vliet, doch mist diens mooi stemgeluid. In dit stuk ovextrof hij overigens zichzelf, zoodat hij meermalen een welgemeend ap- plaus in ontvangst had te nemen en de heer de Haan hem aan het slot zelfs met eer Moemstuk vereerde. Zeer goed spel leverde mevr. A. Smeets de Jong als zijn echtgenoote. Mej. A. Krul, voor haar rol een zeer goede verschijning, jiad als hun dochter wel iets emotievoller ™nen zijn. De heer J. Smeets en mej. Ivang waren air de echtelieden Tuin, kostelijk. De heer A. de Groot leverde bijzonder pakkend spel aan het slot als Nico Berg. T5e rol van bankdlrecteur bleek bijl den in vader in uitstekende handen, terwijl die van den rechter-commissaris door den heer Haan ook goed vertolkt werd. De heer J. Timmer beelde den werkman, die als getuige moest optreden verdienstelijk uit. Met de bezetting voor dit stuk was „Kunst na Arbeid" ditmaal goed geslaagd, zoodat zij voor een volgenden avond, zeker op een gelijk bezoek zal kunnen rekenen. Het bal, onder leiding van den heer Otten, had een bijzonder gezellig verloop. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN-: Margaretha Geertruida, d. van Jan Rens en Margaretha Schellings. Pieter, z. van Klaas Ploeger en Neeltje Raat. Jan Pieter, z. van Cornells Gerardus Rentenaar en Aagtje Bergman. Alida Maria Martha, d. van Johannes Jacobus Roobeek en Maria van Hocff. Margaretha Cornelia, d. van Pieter Huijbers en Anna Ligthart. OVERLEDEN: Maria Hazes, 39 jaar. Johannes Fran- ciscus Jacobus Nieuwenhuizen, 85 jaar. Johannes Justinus Hermanns Paieari, 49 jaar. RADIOFONISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 20 Februari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meterologisch Instituut te De Bild't. Hoogste .barometerstand 776.8 te Karl- stadt. Laagsfe barometerstand 738.6 te Isafjord. Verwachting (geldig tot den avond van 21 Februari) Zwakke veranderlijke, later zwakke tot matigen wind uit zuidielijke richtingen, nevelig tot licht bewolkt, drcog weer, om het vries- punt des nachts, overdag jets zachter. BisiBiee^lanei DE ZESTIGSTE VERJAARDAG VAN HENRI POLAK. De heer Henri Polak, lid van de Eerste Kaimer dier Staten-Generaal en voorzitter van den Alg. Ned. Diamaniibewerkersbond1, wordt den 22stan dezer 60 jaar en ter gelegenheid van, dit feit hebben zich verschillende comite's uit de diamantwerel'd gevormd, om aan dte in die kringen hcerschcnde gevoelens van waardeering en bewondering jegens de 60- jarige uiting te gev-en. Giater heeft reads een van deze comite's een aanvang gemaakt met de huldebstuiging, w aarop in dan loop van de week nog verschil lende andere zullen volgen. In Amsterdam heeft n.l. het comite, ge vormd uit leden van de vereeniging „Beurs vocr dien Diamanthaindiel1" in tegenwoordig- heid van eenige honderden, beursleden, die hieraan hebben willen deelnemen, een groot- sche huldiging op touw gezet. In gezelscihap van zijne familieledten is de heer Henri Polallc met zijne echtgenoote en zijine 82-jarige moeder, die foeiden bouquetten ainjers zijn aangeboden, in de met planten en M'oamen versierde feestzaal ontvangen. Namens het comite is de heer Polak ver- voligens toegesproken1 door den heer M. Mok, die releveerde, dat het geen alledaagsche ge- bqurtands is, dat werlcgevers bij een president van een werlcnemersorganisaties komen, om hem met zijin verjaardag gel.uk te wenschen. ■De deelnemers aan deze huldiging vertoo- nen, wat hun politick en- maatsdhappelijk in* zicht becreft, een bonte staal'kaart. Er zijn er onder, die met bewondering aan- schouwd hebben, dat bet den heer Polak ge- lukt is de diaimanttewerkers van een onge- organiseerde massa te maken tot mensclien met veal intellect en. besdhaving. Andlaran, die politick gelijk denfen met Henri Polak, hebben diens werk voor de ar- beidersklasse met sympathie gadegeslagen en weer een derde greep der deelnemers ver-eeren den 60-jarige om diens onverwoestbaren strijd vocr de schoonheid vain stad sn land en vocr de „zuivering" van onze taal. Maar al deze groepen worden bezieid door deze eene gedachte: „Wij willen Henri Polak, die trots zijn hooge positie in de maat- schappelijike samienleving steeds eenvoudig en voor een ieder behulpzaam is gebleven, hul- digen als mensah". Namens de Beursleden bood1 spr. den heer Polak ten geschenke aan*een door den sier- kunstenaar Jan Eisenloeffel vervaardigde electrische lamp, vergezeld van een door den teekenaar, den heer van Doorninck uit Utrecht artistiek uitgevoerd album, bevatten- de de na-men van de deelnemers en waarin af- beeldinigen voorkomen van de Diaimamtbeurs, het gebouw van den A. N. D. B. en het Bin- nenhof te 's-Gravenhage. De heer Henri Polak heeft in een gevoelvol uitgesprolcen rede voor deze huldiging be- dankt. STRAATROOVER TE HEERLEN. Reeds verschillende malen is in den laat- sten tijd te Heerlen aan dames, vooral oude- ren, door een onbekemd in-d'ividiu haar hand- taschje ontroofd. Gistermorgen wer da an mevr. v. d. E., to.cn zij uit de kerk kwam, op een betrekkelijk druk- Jongmensch, probeerend te converseeren: Heeft U Idikwjjls last van indigestie? Meisje (verbaasd) Nee. Jongmensch: Wat jammer. Ik weet er een werbelijk goed middel teg en, (Passing Show) ken weg door een jonlgen van c.a. 18 jaar, die haar reeds een tijdje gevolgd had, haar tasch- je plotseling ontrufct. Gp het geschreeuw der dame werd de dSef door een dame per rijwiel nagezet. De jongen gooide het taschje weg, wait de juffrouw er toe bradht de achtervol- gkng op te geven. Het bleek echter, dat de jonlgen onder het loopen een portemonnaie met ca.a. 15 gulden inhoud uit het taschje gehaald had. Hoewel de politile alle toegangswegen tot de stadi afzette, is de straatroover voor de zooveelste maal onitkomien. ZESTIENJARIGE INBR'EKER GEARRESTEERD. De politie te Heerlen is er in geslaagd de hand te leggen op den bedrijver tan verschil lende inbraken, die den laatsten tijd in deze gemeemte hebben plaats gehad. Het bleek te zijn de 16-jarige J. G., die te zijnen huize aan de Ten Essenerweg werd gearresteerd, aanvankglijk omtbendte, doch ten slotte door de mandl viel. De jongen, wiens ouders zeer fatsoenlijke mienschen zijn, beikende vijlf inbrakente heb ben gepleegd. In alle gevalle had hij de huis- d'eur geopend door middtel van een z.g. die- venihaakje, dat hij van een soboenhaakje ge maakt had. Steeds waren kleine geldbedra- gem, sieraden enz. ontvreemd. DE GESTRANDE „FORT DE TROYON" Zomdagimorgen is men begonnen met het lessen van het op de Hinder-ribben gestrande Fransche s.s. „Fort de Troyon". Ongeveer 200 ton van de lading, welke uit balen cement, rails en widen bestaat, is te Helle- voetsluis aan land gebracht. In totaal zal 2000 ton van de ladirig gelost moeten worden. Het bergingsvaartuig „Meermin" is erin geslaagd een anker met ketting uit te bren- gen. De positie van het schip is daardoor vee! gunstiger geworden en men hoopt het deze week te kunnen vlot sleep,en. DE NEDERLANDSCHE OCEANOGRAFISCHE EXPEDITIE IN DE ZEEeN VAN NE DERL AN DSCH-IN Die. Het Ned. Corr.-Bureau schrijft ons: In de pers is in artikels ,in feuilletons en in verslagen van lezingen reeds melding ge maakt van het voornemen van de „Maat- schappij ter bevordering van het natuur- kundig onderzoek der Nederlandsche Kolo- nien en van het „I<on. Nederlandsch Aard- rijkskundig Genootschap", om een Oceano- graphische expeditie naar de zeeen in het Ocsteiijk gedeelte van Nederlandseh-Indie uit te zenden. Tevens is daarbij medegedeld, dat de Indische regeering een volledig bemand opnemingsvaaxtuig dat thans bij de Mij. Feijenoord te Rotterdam op stapel staat ter beschikking van de expeditie zal stellen en bovendien nog 50.000 in de kosten zal bijdragen: Alsook dat elk der bovengenoemde wetenschappelij'ke lichamen 25.000 ter be schikking hebben gesteld. Bovendien is echter een bedrag van meer dan 100.000 noodig ,ongerekend de kos ten, verbonden an de bewerkinig en publicatie der te verkrijgen. resultaiten. Alhoewel reeds van'verschillende zijden in- stemming, steun en medewerking werd on- dervondien, wordt het thans wenschelijk ge- acht in breeden kring bekendheid te geven aan't bestaande plan en een beroep te doen op alien, die een wetenchappelijke onderne- ming, waarmede Nederland eer kan oogsten op het veld van internationaal ondierzoek en wetenschap, met een groote of kleine bij- drage wenschen te steunen. Het Comite van Voorbereidinig. Giften worden in ontvangst genomen door den directeur-penningmeester der Maat- schappij ter Bevordering van het natuur- kundig onderzoek der Nederlandsch: Kolo- nien, N. Z. Voorburgwal 326/328, Amster dam, en door het Kon. Ned. Aardrijkskundig Genootschap, Saxen Wcimarlaan 28, Amster- dtun, postgironumiaer 13315. VGETBAL. Ale. Victrix II—Watergraafsmeer II 31. Alcmaria II heeft gisteren weer twee punt- jes aan haar totaal toegevoegd, wat ook de eenige manier is, om zoo hoog mogelijk te stijgen. Voor de rust zag het er anders niet naar uit, dat het behalen van een overwinning zoo gemakkelijk zou gaan. W. G. Meer speel- de enfhousiast en beschikte over een sterke verdedigirig, terwijl Alcmaria zich wel diver se kansen wist te scheppen, maar in't benut- ten ervan beslist faalae. Na de rust ging het beter. Door twee d'oel- punten van Mrchels en Klinkhamer behaalde Alcmaria een nuttige 20 voorsprong. W.G. Meer hield echter flinfc vol en toen de keeper van Alcmaria bij een nieuwen aanval zwak jes wegwerkte kreeg W. G. Meer een ver- diend tegenpunt. Loch toen was het weer de beurt aan onze stadgenooten en benutte Hoe- ben een mooie kans en was de stand 31. Daarbij bleef het, doch de spanning bleef er tot het einde in. Scheidsrechter Brussel leid- de uitstekend. De backs van Alcmaria wisten de onsa- menhangende aanval van de blauw-witten de baas te blijven, de half-linie deed heel goed werk en de voorhoede toonde zich in de twee- de helft aardig op dreef. Wat meer balcon- trole zou het spel van Alcmaria II zeer ten goede komen. Het weer was buitengewoon mooi voor voetbal en de wedstrijd trok dan ook vrij veel belangstelling. In 2 A. vielen een tweetal zeer merkwaar- ,dige resultaten te noteeren n.l. de nederlagen van de leidende clubs V. S. V. en D. E. C. De eerste verloor op eigen terrein met 31 van K. F. C., terwijl D. E. C. in Hoorn met 5-2 verloor. Wij gelooven dat beide clubs de ne- derlaag van den ander met genoegen verno- men zullen hebben. Z. V. V. verloor in Zaandam met 32 van West Frisia. De competitiestand in 2 A is nu als volgt: V. S. V. 18 12 3 3 50—22 27 D. E. C. 16 12 4 48—28 24 West Frisia 13 8 1 4 21—17 17 W. F. C. 15 6 2 7 22—31 14 K. F. C. 13 5 3 5 29—23 13 Z. V. V. 15 5 3 7 28—42 13 H. R. C. 15 5 1 9 27—37 11 Alcmaria 12 4 2 6 32—43 10 Helder 15 3 3 9 31—37 9 Hollandia 14 3 2 9 29—40 8 Alcmarta III won in Zaandam van Z. F. C. IV met 31. Bergen IIAlcmaria IV 33. Alcmaria IV is hierdoor kampioen ge worden van de 3e klas C. N. H. V. B. Alcmaria adsp.Z. V. V. adsp. 03. Bij de wedstrijden der Olymp. elftallen wonnen alle vier de teams van de districts- elftallen. Wit—Zuid Holland 3—2. RoodZuid. Elf tal, 31. BlauwOost. Elftal 1—0. GroenN. Elftal 6—1. KORFBAL. K. V. K. V. I—K. V. O. I 2—0. Men schrijft ons: K. V. K. V is volledig, terwijl K. V. O. met 5 dames verschijnt. Waar geen scheids rechter aanwezig is wordt onder leiding van den heer van der Berg begonnen. Al dadeldjk is K. V. K. V. in de meerder- heid, doch tot doelpunten weet de Alkmaar- sche aanval het niet te brengen. Wel breken zij keurig door, doch op het beslissende mo ment wordt of van de gelegenheid niet ge- profiteerd of Vrouwe Fortuna behoed't de K. V. O.-korf voor een doorboring. Een mi- nuut voor rust geeft C. J. van Beek de Rood- witten met een zuiver schot de leiding, met welken stand gedraaid wordt. Ook na rust is K. V. K. V. in het veld de meerdere, doch K. V. O. valt nu en dan hevig aan. Uit een der K. V. aanva'len vergroot C. J. van Beek d'e voorsprong (20.) De nieuwe aanval weet geen verdere doel punten te maken, zoodat het einde komt met een 20 overwinning der Alkmaar,ders. CORRESPONDENTIE. F. B. alhier. Polemieken over godsdiens!- vragen hcoren in onze rubriek Ingezonden Stukken niet thuis. Als U het met de rede van Ds. Hoogenhuijze niet eens is, moet U me: Uw geestverwanten ook maar een vergade ring beleggen en een spreker uitnoodigen. Wanmeer de redaotie tijdig een uitnoodi- ging ontvangt zullen wij naar Uw lezing natuurlijk ook een verslaggever zenden. B. te Bergen. Wij betwijfelen of uw verhaal, hoe' interessant dan ook, van alge- meen belang is. Het bewuste advocatenkan- toor is toch een partkuliere instelling en wij ■mogen niet zoover gaan het zakelijk optreden daarvan in deze rubriek aan critiek te onder- werpen. Red. Alkm. Crt. 8ngezonzi@&? stukken (Buiien verantv.oo:deUjkheid van de Re- dactie. De opname in deze rubriek bewijsi geenszins dat ae •edactie er mede instemt.) Alkmaar, 19 Febr. 1928. Mijnheer de R-dacteur. Vergun mij beleefd eenige plaatsruimte in uw veelgelezen blad. Bij voorbaat mijn dank. Eenigen tijd geleden heb ik er al eens op ge- wezen, dat er hier in Alkmaar een aantal stueadoorsbaasjes zijn, die het met het aan- nemen van werk niet zoo nauw nemen of ze wel of niet het tar is f betalen. Zoo'n geval doet zich nu juist weer voor en wel op het werk van den bouw der 58 te bouwen wo- ningen van Rochdale. Diaar wordt betaald voor het raapwerk 16 cent en voor het wit pleisteren 12 cent, dus de vierkante meter 28 cent, dat is wel in orde als men achter el- kaar af mag werken. Maar niet als men eerst moet rapen en dan terug moet komen om wit te pleisteren, als zco'n liuis door den timinenman is afgetimmerd, dan moet het zijn 20 cent bij 15 cent, dus 35 cent de vier kante meter, ergo 7 cent te kort. Vanzeif komt hier de vraa-g naar vorcn: nemen die knechts van zoo'n baas daar genoegen mede? Zeer juist, maar die werken meestal bij zoo'n baas, want zouden zij daar wel tegtn opkomen, wat vanzeif hun plicht is, dan zijn zij weer bang dat de baas hen niet meer moet hebben. Maar met dat al kan een andere stucadoor, die toch ook graag op zoo'n karwei aan het werk had gewild, en naar kijken, omdat hij zich aan zijn contract heeft te houden, en bovengenoemde baasjes gaan zoo maar door. Men zou in dezen goed doen om eens een kijkje te nemen in het stucodoorsbedrijf in Haarlem. Ik zal niet zeggen, dat daar alles in orde is, maar dat kan ik u verzekeren, dat dergelijke practijken als hierboven omschre- ven, zich niet behoeven voor te doen. U, mijnheer de Redateur, nogtnaals be leefd dankend voor de mij verleende plaats ruimte, heb ik die eer te zijn, EEN STUCADOOR. Mijnheer de Redacteur. Mogen wij U verzoeken onderstaande ver- klaring in Uw blad van Maandag 20 Fe bruari a.s. op te nemen? Bij voorbaat onzen dank. VERKLARING. De ondergeteekenden, leden van het Be- stuur dqr Stichting „Alkmaarsch Neutraal ziekenhuis" Kennis genomen hebbende van de publica tie dier gedeeltelijke notulen van de gecombi- neerde vergadering van Burgemeester en Wethouders met het voltallige bestuur der Stichting, voorkomende in de Alkmaarsche Courant enx het Noordhollandsch Dagblad van heden, waarin voorkomt de zinsnede: „De heer de Groot verklaart zich onder instemming der andere bestuursleden be- reid de akte geheel voor te lezen"; Verldaren, dat de redactie dezer notulen niet juist is. Zij ontkennen ten stelligste, dat de heer de Groot een vcrklaring van be- doelde strekking heeft afgelegd. Integendeel zijn zij van oordeel, dat het gezegde van den Burgemeester: „Kunnen wij nu alvast niet beginnui de akte voor te lezen, voorzoover de Commissd-e het wil", in ver- band met dat van den heer Van de Vail: „dan kunnen wij nog altijd zien of 't vol- doende is", oorzaak zijn geweesf dat de heer de Groot.geheel te goeder trouw in de mee- ning heeft verkeerd, dat niet de geheele akte aanstonds behoefde te worden voorgelezen. A. M. LEDEBOER. W. HOLSMULLER. M. MOENS. Th. A. RINGERS. W. VAN DE VALL. A. VAN DER HORST. I Mijnheer de RecTacteuri -- Wil mij vergunnen in Uw blad het vol- gende mede te deelen. Ik acht mij genoopt, om, nu mijn, persoon in de Ziekenhuiskwestie schijnt op den voorgrond te worden gescho- ven, enkele dingen te zeggen tot goed be- grip van zaken. Wanneer men leest in het Extract-Notulen van de vergadering van B. en W. met het bestuur der Stichting, dat ik mij bereid ver- klaardte de akte geheel voor te lezen, nog wel met instemming der medebestuursleden, dan stel ik daar ronduit tegenover de verklaring „Dat is niet waar". Het kan ook niet waar zijn, want de hou- ding van den Burgemeester in de daarop- volgende Raadszitting en die van den Wet- bouder Thomsen zooals hieronder nadei; wordt uiteengezet, is daarmede geheel en al in strijd Immers uit de woorden van den Burge meester omtrent zijn beleid volgt „luce cla- rius", dat Z. E. A., toen de voorlezing be gan, in de overtuiging verkeerde, dat zou worden voorgelezen, „voor zoover het Comi te het wilde" (de beide Alkmaarsche Dag« bladen zijn ten aanzien dezer uitlating ge heel eenstemmig). Zoo ging het ook mij speciaal. Na de woorden van den Burgemeester die na een min of meer verward dooreengepraat tot mij doordrongen, hoorde ik een der heeren Be stuursleden (later is mij gebleken dat de heer van de Vail dit geweest is) ,,Ja begin maar, dan kunnen wij nog altijd zien of het vol- doende is". Daarop heb ik rondgezien en gevraagd aan de andere heeren of ik dan maar begin- nen zou, wat door enkele heeren rechts van mij met hoofdknikken bevestigend werd be- antwoord. Hierbij stipuleer ik uitdrukkelijk, dat ik persoonlijk de voile verantwoording op mij neem voor de wijze waarop de akte door mij werd voorgelezen, doch naarnaast stipuleer ik niet minder uitdrukkelijk, dat ik de heili- ge overtuiging had dat ik de akte niet aan stonds in haar geheel behoefde voor te lezen. Het wil mij voorkomen er hier speciaal op te moeten wijzen, dat de Burgemeester en de drie Wethouders nu wel pubiiceeren een ex tract uit de notulen der gehouden bijeeni komst, doch dat daaraan niet de minste waarde is te hechten. zoolang die notulen niet zijn goedgekeurd door alien, die de be- sprekingen bijwoonden. Wat mij aangaat, ik zoude aanstonds me: klem zijn opgekomen t-egen de daarin voor komende zinsnede, dat ik mij bereid ver klaard had, de geheele akte voor te lezen. Nogmaals„Dat is niet waar" Thans nog het volgende: Ik ontken ten stelligste en de andere hee ren, die de besprekingen bijwoonden, zullen het met mij eens zijn. dat ik artikel 9 zoude hebben voorgelezen op de wijze als door Mr, Leesfcerg wordt beweerri. Wcordelijk zeide ik: Artikel 9. Vacatures in het Bestuur worden aangevuld door eene Commissie, bestaande uit negen heeren uit Alkmaar". Ik heb de namen en functks dier heeren niet genoemd omdat ik eventueel daaromtrent eerst een beslissing van mijn meaiebestuurskden wilde uitlokken, doch u»t de wijze van voorlezing bleek voldoende, da: de namen en functies niet werden genoemd, te meer, waar in het vervolg van hetzelfde artikel, dat voor het overige geheel werd voorgelezen, vermeld staat, dat, „wanneer het ambt of de tetrekking van een der func- tionarissen niet mocht worden vervuld, het bestuur der Stichting te zijner keuze deze commissie lean aanvullen met een functiona- lis, wiens godsdienstige of geestelijke over tuiging zooveel mogelijk nabij komt aan die van hem, wiens plaats hij inneemt", terwijl hieraan direct voorafgaat: „Bij ontstentenis van den Voorzitter wordt in de gevallen sub 7 en 8 door den S-ecretaris in de commissie zitting genomen". Nu zegt Mr. Leesberg, dat ik gelezen zou hebben: „Vacatures in het bestuur worden aangevuld door een Commissie, bestaande uit enz. enz. Nou, het verdere willen de hee ren mij zeker wel schenken". Maar Mr. Leesberg vergist zich en ver- wart het begin van de akte met dit specifieke onderdeel. Immers toen ik den aanhef van de akte begpn te lezen en daarbij de namen der comparanten in exdenso wilde voorlezen, werd mij beduid, dat zulks niet noodig was, waar de namen der comparanten waren die van de zeven heeren zooals ze bij de confe rence aanwezig waren. Wanneer de zaken zoo staan, zal ieder mij toegeven, dat ik, in de overtuiging, niet ver-- plicht te zijn de akte aanstonds in haar ge< heel voor te lezen, en verwachtende, dat Mr. Leesberg zou vragen, wie zijn die negen heeren uit Alkmaar, en wie zijn toch die Voorzitter en Secretaris? volkomen te goeder trouw heb gehandeld. Niet op mijn weg lag het, noch op dien der and-ere bestuursleden aan Mr. Leesberg te vragen of hij door de voorlezing, zooals die was geschied, bevredigd was, of- mede te deelen dat de akte niet woordelijk was voorgelezen, doch naar mijn bescheiderirr.ee- ning had dit wel op den weg gelegen van den Burgemeester e n van den Wet- houder Thomsen, nu zij zich blijkens de no tulen, zooals die zijn gepubliceerd, op het standpunt stellen, dat was overeengekomen, dat de akte geheel zou worden voorgelezen, terwijl deze beide heeren de specificatie, be. doeld in artilel 9 kenden. Ook hieruit blijkt, dat, nu iedere mede dee- ling hunnerzijds achterwege bleef, deze bei de heeren toen ook de meening waren toege- daan, dat de akte niet aanstonds in haar geheel behoefde te worden voorgelezen, daar hun houding tegenover Mr. Leesberg anders niet te verklaren is. Het is mij onder deze omstandigheden dan ook onbegrijpelijk hoe de Wethouder Thom son in de Raadszitting den leden van het Be stuur een „unfair" optreden heeft durven te verwijten. Naar mijn meening vinden al deze moei- lijkheden haar ontstaan in het feit, dat Mr. Leesberg niet de noodige attentie aan de voorlezing heeft besteed, hoewel die dezer- zijds alleszins van hem mocht worden ver- wacht. Het valt te betreuren, dat na de besprekin gen niet direct een ontwerp-notulen is vast- gesteld, a! zou de tijd daartoe beperkt zijn geweest. Alkmaar, 20 Februari 1928. C. A. DF GROOT.

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 3