DE LANGE LANGESTRAAT 49, DE M0RAA2, ALKMAAR. BInn@nl@nd L. Frankenbsrg - Alkmaar. Stadsirai eaaws GEMEENTEBESTUUR, DAT NIET BETALEN WIL. In de gemeente Pannerden gaat een aantai kinderen ter school uit dte naburige gemeente Mdlinigen. Deze gemeente moet dus aan Pannerden, volgens de Lager Onderwijswet, de oodierwijlskcsten der kinderen bctalen. Zij bleef daarin evenwel weigeracihtig. Om deze reden besloot de gemeente rechtskundigen bijstand in te roepen, ten eiude Millingen tot zijn plicbten te noodza- ben. HET VERGAAN VAN DE SHONGA. Tot nu toe zijn ongeveer 3500 balen ca- caoboonen, aangespoeld uit het wrak van 't stoomschip „Sbonga", te Wijk aan Zee ge- borgen ar opgeslagen. Gisteravond boopte men a-lle balen, 4500 stuks, te hebben gebor- gen. A.s. Donderdag zal dte partij in kave- lingen van ongeveer 100 zakken worden ge- .vei'ld. Veertig wagens met tachtig paarden waren voor het bergingswerk, hetwelk over langen afstand moest warden uitgevoerd, noodig. De berging van de nog ongevoer 15000 zich in het voorschip bevindende balen ca cao en palmpitten is opgedragen aan bureau •Wijsmuller, dat onmiddellij'k, gezden de gun- stige weersgesteldheid, een aanvang met de werkzaamheden heeft gemaakt. De natte ba len zullen te IJmuiden worden aangebracht, opgeslagen en geveildl Men veronderste'lt niet, het nog in tact rljnde voorste gedleelte van het schip te kun- nen afbrengen en beschouwt hetzelve als to-' taal verlies. Gtelijktijdig met de lading zul len losse en los-vaste deelen van het schip worden< geborgen. PRETTiGE BE HANDEL ING VAN TREINREIZIGERS. Zondagavond is weer eens bewezen, dat feizen per spoor gevaarlijk kan wezen, schrijft de Tel. In den trein, dii^ om 23.40 op een na den ■laatsten in die richting Hilversum vertrok, bevonden zich vier personen in een coupe, van wis er dlrie het plan leo'esterden in Bussum uit te stappen. Toen de trein stopte probeerde een der heeren het portier te openen, hetgeen' echter niet .gelukte. Ook toen een sergeant al zijn landsverdedigingskraehten aamwendde om de onwillige deur los te krijigein, mocht d'it niet badien. Personeel van den trein was niet in de buurt te bekemnen Enkele toesohouwers op het perron vermaakten zich over de verfgeefsche pogingen van de uitbrekers. Plotseling zette de trein zich in beweging. Een der heeren wrong zich door het portier naar buiten. Hij wist met gevaar voor zijn leven vasten voet op het perron te krijigen. Een dame en een heer v/aren echter ge- dwongen die reis naar Hilversum voort te zetten waar zich hetzelfde weer afspeelde. De heer koos hiter den weg van den Bussumschen voorganger en kwam zoo op het Hilversum- sche perron tereCht. Eiiodelijk kwam het trein- personeel te hul'p. De hoofdconducteur, die door dei heer minder ho-ffelijk werd toege sproken stemd! op het punt „>maatragelen" te nemen in den vorm van een proces-verbaal, toen hij1 tot de ontdekki-ng kwam, dat het por tier gesloten was en slechts met een passe partout kan woixlen geopend. Einddijk werd ook die dame uit haar benarde positie bevrijd. Een onderboud! met den d'i'enstdoendlen chef braeht aan het licht, dat reeds uit Bussum over de inges lot-en passagiers was getelefd- neerd. In weerwil van deze waarschuwing heten echter ook in Hilversum de pogingen itot bevrijding veel te wenschen. Het onder- houd met den chef had voor de gedlupeerde reizigers weini'g sucoes. Geen trein of goede- renitrein ging in de richting Bussum terug. Zij imoestan nu maar ziien op eigen gdlegen- heid hun woonplaats te bereiken. Dit was echter nog niet zoo gemalkkeljfc, want hij de conitrole Hilversum werden zij opnieuw aan- gehouden en teruggebracht naar het bureau van dfen chef, daar hun plaat&bewijzen na- tuurlijk slechts tot Bussum geldig waren Deze iaatste kwestie werd spoed'ig opge'lost m toen kon de terugtocht worden aanvaard. GECOMPLICEERDE AANRIJDING. Gistermiddag ongeveer half twee reed te Amsterdam een personenauto van het Frede- diksplein in'de richting Hoogesluis. De bestuurder wilde naar links zwenken, om den Amstel op te rijden, Juist kwam van de brug een eierenkar bespannen met een paard. Volgens de regelen van den weg had de chauffeur den eieremwagen voorrang moeten geven en dus moeten stoppco. Dit Bchijnt hij echer niet, alihans niet tijdig ge- noeg, te hebben gedaan. Misschien verkeerde hij in de verondersteiling, dat hij nog gele- geuheid had voor den eierenwagen heen te schieten. Dit was evenwel een misrekening; de auto scheeide rahelings langs den kop yan bet paard, dat nog een stap vooruit deed en aen kop door een raampje van de auto stak De bestuurdier, die plotseling een paarden- snoet boven 't stuurrad zag, geraakte even in de war, met het gevolg, dat die auto begoo te slingeren en tegen een lantaarnpaal botste. E>e paal knapte af en kwam neer op een jufrouw, die juist passeerde. Zij is met ern- stige wonden naar een der ziekenhuizen ver- v-oerd. De politie zal de auto onderzoeken. GEEN CREDIET VOOR SCHOOL- BOUW. Bij den raad van Huizen is een vervoek in- gekomen van het bestuur der in de villa- wijk aldaar bestaande niet gesubsidieerde school op humanitairen groncSlag, om de noodige credieten te verleeoen voor het bou- wen van een nieuwe school. De bijgevoegde lijst draagt de handfeekeningen van ouders en voogden van totaal 60 kinderen, voor wie het onderwijs verlangd wordt. B. en W. stellen echter den raad1 voor me- dewerking te weigeren voor de stichting dezer school. Zij gronden deze weigering op het bij wetswijziging van 30 December 1927 be- paalde en op par. 11 van art, 64 der Onder- wijswet 1920, omtrent het niet meerekenen van leerlingen, die een gelijteoortige school zoudfen verlaten. Op enkele leerlingen na, zeggcn B. en W bezoeken alle kinderen die als leerlingen der nieuwe school zijn opgegeven, d'e reeds enkel jaren door bovengenoemde vereeniging geexplodteerde, niet van overheidsw.ge ge- subsidieerde school. Deze louden dus een se- lijksoortlge school Verlaten. Van de 60 opgegeven kinderen zijn 43 reeds op de bestaande school ingeschreven. Deze is in een voorloopig gebouw ooderge- bracht, bedoeld alls noodmaatregel, omdat van gemeentewege niet aan de behoefte aan onderwijs in de buitenwijk wordt voor- zien. m KKEt-l ItKIBTI YO, VLUGGE LEVERING, DUIDELIJKE AFDRUKKEN. TJALK GEZONIKEN. Gieternacht is op het Vrouwezand in de Zuiderzee gezonken het met suiker geladen tjalfcschip Onderneming, van mej. de wed. Salomons te Gasseltegnijeveen (Drenite). Het vaartuig was lek gestooten en tijdens het zei- len vol water geloopen. De Oudlerneming, groot 158 ton, vo-er gisteroehtend omstreeks halfvijf bij mis tig weer de haven van Stavoren uit en stootte op een der haven dhmmen. Onderweg bem'erkte men dat het schip lek was en waiter biinnen kireeg. Op de Ruggen zonk het schip. De weduwe S. had nog gelegenheid, met haar vier kindleren in de bij bet schip behoorende sloep te gaan. Na een uur te hebben rondge dreven, werden de schipbreukelinigen, om streeks 7 uur, door schipper Edelenbos op- gepikt. Dit schip kwam door tegenstoom en weinig wind eerst gisteravond omstreeks halfvijf de haven' te Enkhuizen binnen. ONGELUK IN DEN BOSCH. Allen waren dranken. Uit Den Bosch wordt gemeld1: Gisteravond omstreeks kwairt over zeven is op den Vughterweg endfer Den Bosch een dronken man uit de tram gevallen. Op het moment dat hij op den grond terecht kwam stormdle een motor met duozitter, over hem heen. De motorrijder en de duozitter waren eveneens dronken en met den trampassagier kwamen zij op den weg terecht, waar zij bleven liggem. Imtuisschen nadlerde met zeer groote snelheid een auto uit den Bosch, die ondanks de sigmalen welke voorbijgaugers gaven niet stopte en vermoedelijik over het dirietal is heengereden. Dit heeft het voor- loopige politie-onderzoek echter nog niiet uit- gewezen. Wei is fcoinen vast te staan, dat de bestuurder van den auto ook in kennel'ijken staat van dronkenschap verkeerde. De drie gewonden zijn per raderbrancard naar het protestantsche ziekehhuis te 's-Her- togenbosch vervoerd. De tocstand van de ge wonden is emstig; zij zijn nog niet tot be- wustzijn gekomen. der Stel Is komen vast te staan, dat hem niet anders befcend was dan een ontvangst van de firma Wilson van f 1900. Uit de correspondentie en de boekhouding is gebleken, dat het beheer zuinig en correct is gevoerd en dat de directeur al'Le mogelijke voordeelen voor de gemeente heeft bedongen en verantwoord. De commdssie wijst er vcorts op, dat de ont- vangen retourcommissie, groot 1900, die ter beschikking van de gemeente in de brandkast van het bedrijf aanwezig was, bij niet accep- teeren in den zak van dfen leverancier was ge- bleven en alzoo voor de gemeente verloren zou zijn gegaan en dat deze retourcommissie alleen werd gegeven, wanneer daarvan geen bo-eking of verantwoording plaats vond. De commissie stelt voor, het onderzoek te sluiten; de onaangename peri ode tijdens het onderzoek te beschouwen als voldoende straf het ontvangen bedrag ad 1900 te storten in de kas van het bedrijf, en strenge maatrege- len te nemen, dat dergelijke handelingen bij de verschillende takken van dienst in den ver- volge worden voorkomen. DE HAAGSCHE VER'GIFTIGINGS- ZAAK. Het grati-everzoek van den majoor, door het Hoog Militair Gerechtshof veroordfeeld tot 1'5 jaar gevanigenisstraf wegens vergifti- ging vao'kapt. Quack te Den- Haag, is afge- wezen. Hij is door militaire politie naar de bijzomdere strafgevangenis te Leeuwarden overgebracht. EEN BRONZEN BEL VAN ELF EEUWEN. In een riettum tusschen Djokdja en de Prambanan, werd opgegraven een verzilver- de bronzen bdl, die, voligens den Oudheid- kun'd'igen Dienst in Node Indie 1100 jaar oud moet zijtn. De bd, gevondten op 500 meter af stand van Tjandi Kalasan, moet be-hoort heb ben tot de Tjandi en in gebruik zijn geweest bij het oproep-en der geloovigen. Zij is 65 c.M. hoog en schitt-eremd versierd met mythische filguren en wordt gerekend een aanwinst van groote waarde te zijn voor het museum te Batavia, waar het stuk een plaats zal krijigen. DE GESTRANDE „FORT DE TROYON" De bergingswerkzaamihedien aan het Fran- sdhie stoomschip „Fort de Troyo-n", dat vast- ziit op de Hindlerribbe, vorderen goed nu het weer gunstig is gewoirden. Blijft de weersge- steldhei'd goed, dan kan er over eenige dagen zooveel lading gdost zijn, dat met succes een pogiing kan worden ondemomen om het scihap vlot te brenigen. DE OVERVAL OP DEN BANKLOOPER Omtrent die aanhoudiing van Kikkert, die, zooals bekend, verdhcht wordt van dte beroo- STROOBRAND BIJ EEN CARTON- FABRIEK, Al het strco der cartonfabriek der firma Free Co. te Oude Pekela is in vlammen cp'gegaan. De brandweer gaf met vele slan- gen water, d'och mocht er niet in slagen h-et vuur te b'lusschen. Dank zij den gunstigen wind zijn de aan- grenzende gebouwen beho-udten gebleven. COLLEGE LOOPEN EN NIET BETALEN: Naar aanieiding van hetfeit, dat in Leiden op vrij groote schaal door student-en collegt werd geicopen, zonder dat zij aan hun g'el- delijke verpiichtingen voldeden, is ook te Am sterdam een endernoek ingesteld. De pede en de adjunct-pedel controleeren nu in de col- legezalen en in de laborat'oria of de bezoe- kers in het bezit zijn van een bewijs van in- schrijving. Dezer dagen zijn drie studenten gesnapt: de pedel als buiiengew-oon onbe- zoi-atgd beiastingambtenaar heeft tegen het arietaj proces-verbaal opgemaakt. De studen ten zijn daarna op het bureau Singel -ge- boord. GASCORRUPTIE. Te Doetinchem. De heer G. Pieterson, dir. van't gasbedrijf te Doetinchem, heeft thans zelf een adres aan de koningin aangeboden met verzoek het d.d. 9 Febr. door den raad genomen besluit, hem onmiddeliijk ingaand oneervol ontslag te geven, te vernietigen op grond dat dit besluit in strijd is met de wet em het algemeen be- Hiang. Een afschrift van dit request is aan den Ccmmissaris der Koningin in de provincie Geiderland verzonden. Oeen straf te Huizen. De daartoe door den raad van Huizen in- gestelde onderzoekingscommiss-ie aangaande de beweerde onregeimatigheden bij het beheer van het gasbedrijf, samengesteld uit het col lege van B. en W. en de leden der Bedrijfs- commissie, heeft rapport uitgebracht. Hieraan ontleenen wij, dat een uitgebreid onderzoek bij vgrschillen-de gasfabrieken, als- mede bij den heer Van der Stel is ingesteld. Daarbij is geconstateerd; dat tij aankoop van materialen en meters door die gemeente Huizen nooit hoogerd prijzen zijn betaald dan door andere gasfabrieken, waardoor kan wor d-en aangenomen, dat de gemeente niet is be- nadeeld. Uit het onderzoek van den heer van ving op het Singed, kan nog het volgende ge meld worden: De vader van Kikkert, die door dte politie is gehoord, heeft verklaard da-t zijn zoon H-endrik den dag, waarop de berooving van den fcaslooper plaats had, thuis is geweest De verdadite was diien dag des morgen om een uur thuisgekom-en en had geslapen tot des miididiaigs een uur. De vader was daar heel zeker van.Hij zeide, dat de buffetjuffrouw en and'ere huisgenooten zuilks konden bevesti- gcn. Tervvij! dte jonge man lag te siapen, kwam Veldlhuyzen hem halen. Beiden hebben het huis verlaten en later pas heeft de vader vernomen, om welke reden de politie het twee- tat had gearriesteerdl. INBRAAK IN EEN MA-NUFACTUUR- ZAAK. In den manufacturaihandel J. Lauwers aan de Pretorialaan 11 te Rotterdam is inge- broken en een bedrag van 400 aan oliejas- sen, oyerhemden etc. ontvreemd. Nadat de politie die inbraak ontdtekt had, is men met behulp van speurhonden aan het speuren gegaan. Men von-d toen, dat de in- brekers zich toegang hebben verschaf-t naar een van de twee bovengelegen etages. In het plafond hebben zij een klein gat uitgezaagd, zoo klein, dat men vermoedt, dat zij een jon- gen hebben laten zakken om den winkel te docrzoeken. Op een van de etages heeft men nog ver- sdhiiiendte sokken uit den winkel een ouden hoed, eenige overhemden en een parapluie teruggCTonden, die de ougenood-e gasten had- den achtergelaten. KORTE BERICHTEN. Mr. J. E. W. Duys heeft gifseren voor het eerst na ziin ziekte raadsvergadering te dan- Haag weer bijgewoond. In de gemeeht-en Loenen, Vrieland en L-o-osdr-echt zullen ruirn negentienhonderd boomen g-eveld worden, die. b-estemd zijn voor houtexport. Waar blijft oos natuurschoon? Te Op'heusden (gem. Kesteren) is uit den Rijn opgevikiht het lijkje van een zeer jong kind van het mannfelijik geslacht. Het was in een zak gtebonden. Het moet vele da gen in het water hebben gelegen. Zondhgavond is de gemeente-secretaris van Liesh-out met zijn motorrijwiel in aanra- king gekomen met een bond, tengevolge waarvan hij cp den grond werd geslin-gerd en een schedelbrenuk kreeg. Tijdens zijn overbrenging naar Helmond is hij overleden. Zaterdagmiddag hebben jongens in den polder Blijdorp in een 'loot eem kist gevonden, welke kasboeken, orderboeken, nota's en kwi- tanties bleak te bevatten. Zij hebben de politie hiiermedte in kennis gesteld. Deze heeft uit die sloot voorts nog rol'len behangselgapier en vel'gbandten opgevischt. Een en ander bleek gestolen te zijin van een bodlewagen. Bi©s©©pen Alkmaarsch Biosccop Theater. De Mlsdhud van Donald Westlof. Dit is een buitemgewoon sterk-e speelfilm van dte Ufa, die ook door dte stijgende span ning bij voort-dUring boeit. Reeds in dte eerste acten leert men den jeugdigen Donald Westhf kennen wat zijn karakter betreft. Na den dood zijiner moeder (gespeeld door de bekende Lina Lossen) komt Donald bij1 zijn taote in Berlijn.. Doeh de situaties zijn daar in huis, door to-edoen van den man, die een speler is, van di-en aard, dat Donald moet vertrekken en als particulier secretaris komt bij een woekeraar, die het plan heeft in het huwelijk te' treden met de docbter van -den cafehoudter Spiesz. Deze dochter voelt zich a-1 spoedig bijzonder tot Donald aangetrokk-en. Hij vergeet voor haar de sympathieke Olga Wolgast, het vriendinnetje uit zijn gymnasiumtijd. Donald wil ten slotte het huwelijk van den cafeh-oudiersdochter met alle geweld1 beletten. Op welke wijze hij daardoor als bekldagd van moord1 voor de rechtbank moet verschij- nen -en hoe het conflict wordt opgelost, mo-ef men gaan zien. Wij kunnen dlit om de span ning "niet weg te nemen, niet vertel'len. Ook de ware aard der beide meisjes komt aan 't licht. De jeugdige Imre Raday is uitmuntend1 in de tiite'lrol. Karin EVans (Olga) dient ge- noemd- als het vriendlininetje, terwijl Eliza la Porte als de dochter, die tot een huwelijk wordt gedwongen, speelt vol temperament. Ook Erna Morena als de jeugdige tante en Oiscar Homolka, een zeer bekend acteur, zijn prima krachten, zoodat het begrijpelijk is, dat een sterk geheel werd verkregen. Journaal en insectenstudie gaan aan het hoofdnummer vooraf. PERSDELICT. Door dte Arr. Rechtbank alhier is heden uitspraak gedaan in het bekende persdtelict, waarvan wij in ons nummer van 7 Februari uitvoerig melding maakten. De heer L. S. hoofdredacteur van het N'oord Hollandsch Dag hi ad is veroordfeeld tot 50 boete, subs. 5 dagen bechtenis, we gens eenvou-dige beleediging in geschrifte. De eisch was 2'00 boete of 60 dagen bechtenis. ONGEVAL. Toen de 12^jarige Henk S. van het Varne- broek gistermiddag om half vijf komende van de Laat de Ridderstraat in wilde fiet- sen, werd de jongen, doordat hij van acht-er de tractor kwam, door een luxe auto aange- reden. Zelf bekwam hij slechts enkele ontvel- lingen, doch zijn rijwiel werd deerlijik ge- havend. SLEUTELBEEN GEBROKEN. Hedanmorgen xuim 8 uur ha-dl Jacob T. uit Egmond het ongeluk bij het voetballen in -die mabijheid van de Ambachts-school te vallen met het noodl-cttig gevolg dat hij zijn sleu- telbe-en brak. Nadat geneeskundige hulp vev- leend was, werd) hij per tram naar huis ver voerd. TOL DOOR EEN RUIT. Gisteravond omstreeks 6 uur vermaakte de 12-jarige Wim v. H., wonende in de Ra- men zich met tollen in de Lombardsteeg Zoo druk was hij met deze sport bezig, dat hij op een gegeven oogenblik zijn tol zoo'n geweldig-en klap gaf, dat dit voorwerp een groote rait van het cafe van den heer Dirks aldaar, doorboorde. Een flink schadepostje! LICHT OP Hedenavond voor rijwielen en motorrij'tui- gen en andere voertuigen te 5.45 uur licht op. JUBILEUM. Heden is het 30 jaar geleden, dat Catha- rina Hoc bach, gchoren op 29 Mei 1851 te Leeuwarden, in het Diaconiehuis der Ned. Hervoirm-de Gemeente alhier werd opg-eno- men. Al dien tijd is zij een voorbeeld geweest van opgewektheid, ijver en trouwe hulp in het groote huisgezin, waarom heeren regen- ten gemeend hebben den dag voor haar niet ongemerkt te moeten laten voorbijgaan. Er is getracteerd op gebak en sigarcn en de ju-bilaresse ontving zelf nog van de re- gemten een ilesch eau de cologne. Bloemen verskrd-en het wconvertrek, zc-odat onzc Kaatj-e een pretti-gen dag had. RAADWEDSTRIJD V. D. Gister werd door vertegenwoordigers dm* plaatsdijke bladen het juiste aantai zak- doekjes vastgesteld, dat gebruikt was voor het bekl-eeden van den grooten mol,en welke in de lichthal bij genoemde firma was op- gesteld. Het juiste aantai was 7755 en het is te begrijpen, dat er zeer verrassende antwoor- den waren ingekomen. Er waren raders die het aantai op een paar hon-derd geschat had- den, er v/aren er, die ze op een millioen taxeerden en er was er zelfs een die tot ruim 26 millicen geteld had. Na overleg met de politie had de firma be- sloten om wanneer twee person-en, die voor een prijs in aanmer-kinig kwamen, hetzelfde aantai lsadden, zij niet zou-den loten, doch beiden een gelijk'en en gelijlcwaardigen prijs zouden krijg-en. Dat besluit is dte frima duur uitgekomen omdat velen 7777 hadden irigevuld en dezt alen voor een 2en prijs in aanmerking kwa men. De uitslag is ten slotte als volgt: 1-e pr. 7776 mej. Baten, Gr. Nieuwland 35 Alkmaar; 2e pr. 7777 mej. G. P. Aibers! Kerk'plein 6, Allkmaar; J. Schoo, Rechh Hondsbosschelaan, Heiloo; J. H. Kluft, Oudegracht 158, Alkmaar; G. Meijer, Kin- heimstraat 32, Alkmaar; Johan Dekker, caM, Obdiam; J. Tompot, Dahl-iastraat 2, Alkmaar; mej. Dammes, De Rijip; P. Bakker, Burg. Mooijstraat, Castricum; Johan Bom, 2e Land-dwarsstraai 2, Alkmaar; E. Bteeker, Clarissenbuurt 27, Alkmaar; J. Brouw-er, Koorstraat, Alkmaar; J. Stekel'bos, Nieuw- poortslaan 82, Alkmaar; P. de Jong, Zeglii 170, Alkmaar; 3e pr. 7697 mej. Kogges, Geest 9, Alkmaar; 4e pr. 7823 mej. A. Berg man, Breelaan 27, Alkmaar; 5e pr. 7853 J. Beekman, Dorpstraat 21, Bergen; 6e pr. 7654 G. JongejansKeesman, Ropjeskuil 16, Alkmaar; 7654 W. Bus, Houttil 36, Alk maar; 7e pr. 7864 Jan Baltus, Kon-ingsweg, Akersloo't; 8e pr. 7865 E. Bots, Zaadmarkt 53, Alkmaar; 9e pr. 7645 S. Lichthart, Wes- terweg, Heiloo. lOe pr. 7896 J. B' Grensstraat 10, Alkmaar; lie pr. 7634 Liefting, Rijksstraatweg, Castricum; 12e pr! 7879 M. M. Sluis, Oudegracht 227, Alkmaar; Julie Stoutjesdij-k, Voordam 5, Alkmaar; 13e pr. 7880 J. Bl-eeker, Heer-Hugowaard Noord1; 14e pr. 7885 S. Dam, Veenhuize-n, Middelw. Heer-Hugowaard Noord; 15e pr. 7889 mej S. Viersen, p. a. D. J Visser, Oudegracht 5 Aikmaai; 16e pr. 7890 C. Hoogland, Rijks straatweg B 132, Heiloo; 17e pr. 7892 A. Dubbelman, koster, Barsingerhor-n; 18e pr, 7900 A. Pijiper, Kanaaldijk 1, Oudorp; 19e pr. 7949 Alie Veel," WesterkoUkstraat 20, A Ik maar; 20e pr. 7950 M. Krapels, Alkmaar. In totaal waren 3056 oplossingen binner gekomen. DE TREK1IONDENWET. Men schrijft o-ns: Gis-teren werd in het cafe Bos door ver schillende organisaties hierterstede en van buiten een vergadering gehouden ter bespre- king van den Trekhondenwet, ingevoerd 1 Januari 1928. Van verschillende zijden kwamen naar voren de groote bezwaren, te weeg gebracht door de thans plaats gehad hebb-ende keuring wel ke tot gevolg heeft dlat een groot aantai horn den zijn afgekeurd. Een algemeen misnoegen werd geuit over de wijze waarop deze wet is uitgevoerd zoo dat thans een groot aantai honden zijn af gekeurd welke, behoudens, dat zij aan de maat niet' voldoen, toch in uitstekenden staat zijn -en; zeer wel geschikt o-m onder teen wagen te kunnen trekken. Velen vroegen zich af hoe thans te moe ten handelen nu zij een hond wel bij zich hebben deze toch niet mogen gebruiiken en niet in staat zijn om een andere hond te koo- pen omdat deze vanwege de groote vraag er niet zijn, terwijl bovendien enkele houders van honden financieel niet krachtig genoeg zijn om een anderen hond te koopen. Velen vroegen zich af hoe het mogelijk is dat hier geen overgangstij-dperk heeft plaats- gehad. Met algemeene stemmen werd besl-oten het volgende adlres aan den Minister te richten: Aan Zijine Excellentie den Minis- ter van Binnenlandsche Zaken en Landbouw te 's-Gravenhage. Excellentie, Geeft met verschuldigde eerbted te kennen, Pieter Kieft en Chris-tiaan Hulsebos, r-esp. voorzitter en secretaris van de gecombineer- d-e vergadering van dte vereeniging Coop. Atkm. Centrale Melkinrichting de R. K Vereeniging van Melikslijters „St. Rochus" - de Vereeniging van Groentenhandelaren „Steunt Elkander" en de Vereenigingvan Trekhcndenhouders „Helpt Elkandter", ailten te Alkmaar; dat zij kennis genomen heeft van Uw cir- culaire in de pers waarin U duidelijk do-et uitkemen dat zulk een groot aantai afkeu- rin-g van dte bestaande trekbonden niet Uw bedoeling is dat -in Alkmaar ruim 60 pet. dfer bestaande trekhonden zijn afgekeurd; dat deze lceuriing voor vele onz-er leden niet alleen een geldelijk verlies beteekent, wat op zich zelf al en groot bezwaar is, maar meer nog de bepaling dat dteze honden van stenden aan nief meer mogen worden gebruikt, wat voor ons in o'nze bedrijven een groote stagnatie verwekte, zelfs voor veien zoo dat zij in o-nmogelijkheid gebracht wor d-en om bun brood te verdi-enen dat zij door h-et groote percentage van honden welke werden afgekeurd geen gele genheid hadden om zich direct van andere honden te kunnen voorzein; dat zij zich uiispreken van oordeel te zijn dat het goed is dial er keuring op trekhonden wordt gehouden, doch dat er voorals nog meer so-epelheid wordt betracht. Redenen waarcm zij Uw Exc. verzoekt een over.gaingstijdperk te bepaien van zes maafl- den in welken tijd dan g-elegenheid wordt ge geven om ons naar de bedoeling van dte wet t-e install'eeren. Ook nemen zij de vrijheid onder Uwe aandacht te brengen da-t dezelfde borst- breedte van elke hond onverschillig welke hoogte of zij ook mogen hebben ons voor kornt een te hoog gestelde eis-ch is; Waarom zij Uw Exc. beleefd verzoekt hier- in een wijziging te brengen zoodat honden beneden 60 c.M. niet aan deze borsthreedte beho-even te voldoen ..Herman, kom eens, Mina doet zoo wonderlijk. De rhumflesch is leeg en ze probeert een trui te breien van de macaroni". (Lustige Koknr ZtgJ,- "'f

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 2