lnMraii Ccufani. ADVEBTEERT IN DE ALKMAARSCHE COURANTI FEU1LLETON. antferd derate 'airgang. Dinsdai? 21 Feforuarf. Radio-hoekje !P3*avmcia^l usleuws No. 44 1928 Woensdag 22 Februari. Hilversum, 1060 M. 12.— Po-litieberich- len 12.302.—Lunchmuziek door hot Radio- Trio. 2.30—3 Cursus leerbewerking door Mevr. C. SchaakeVerkozen. 3.4.Maak jiet zelf, door mevr. C. Schaake—'Verkozen. 5 307.15 Concert door het Omroeporkest. B. Lensky, viool. Egb. Veen aan den vleugel. I j5_-7_45 Gezondheidshalfuurtje door Ad. ter Cock: Artikel 99 van de In v. wet en de wlksgezondheid. 7.45 Politieberichten. 8.05 Uilvoering in de cantine van de Kromhoutka- zerne te Utrecht ter gelegenheid van het 40 jarig jubileum van de Geniemuziek. Genie- jnuziek, dirigent W. van der Bly. Geniestrijkje onder leiding van sergeant A. van der Laan. Utr. Militair Dubbelmannenkwartet, dir. Chr. Karstens. A. van Trotsenburg, levens- diedjes. Volkszang van het geh. regiment on der leiding van G. Goossens. Opening door Jhr E. C. Storm van's Gravenhage. 2e It. der Genie. 9.—9.50 Mr. Dr. W. M. j. Schu mann: De beteekenis van Nederland vcor Indie. 9.50 Persberichten. 10.— Voortzetting van het concert. iiuizen, 340,9 M. (Na 6 uur 1950 M.) 12.30—1 45 Concert N. C. R. V. door het trio iLauenroth. Mej. L. Lauenrcth, piano. Mej. :M. Scager, viool. Mevr. J. Hehl,fruit. 5.15— 6.15 Kinderuurtje onder leiding van Mej. Chr. Hoogenkamp. Mej. Verel, muzik. mede- werki-ng. 7.7.30 Stenografieles. 7.308.— Spr.: E. Knibbe te Landsmeer: Hoe het mel- ken tegenwoordig geschiedt en hoe het moet 8.-8.30 Spr. J. Schouten, lid 2e Kamer: Le- vensbeweging en Radio. 8.30 Uitzending vanuit de Evang. kerk te Rotterdam. Ev. luth. kerkkoor „Cantate Deo." Luth. Orkest- vereeniging „L. O. V." Mej. T. Rexwinkel, (viool. J. van der Ploeg, tenor. J. T. Schadde- fce, or-gel Lijdensweken 1928 1. Gem. Daventryy, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. II 20 Gershom Parkington kwintet en solis ten,bariton en viool. 1.20 Kerkdienst. Orgel- inuziek. 1.35 De geschiedenis van het Kruis. 1452.Orgelmuziek. 2 50 Causerie. 3.10 Muziek. 3.20 Gedichen, 3.50 Concert. 4.05 Causerie 4.20 Licht klassiek concert. Bronk- hurst-trio en solisten. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek. 6.40 Tuinbomvpraatje. 7.05 Dansmuziek. 7.20 Causerie. 7.35 Schumann's Kreisleiana en fant stukken. 7.45 Oostersche literatuur. 8.05 Het Radiostrijk-orkest. 8.30 Rodelinda", opera in 3 acten van Handel. Koor en syymphonie-orkest 9.20 Nieuwsbe- richten. 9.35 Lezing: The way of the world. 950 Nieuwsberichten. 9.55 Vervolg „Rodelin- da". 10.55 Vaudeville. 11.20—12.20 Dans muziek. Parijs Radio-Paris", 1750 M. 10.50— 11.— Concert. 12.50—2.10 Orkestconcert. 4.05—5.05 Trioconcert, piano, viool en cello. 8.50—11.20 Solistenconcert. Orkest „Radio- Paris". Langenberg, 469 M. 12.251.50 Orkest concert. 4.50—6.20 Hugo Wolf-concert. Pe- ier-kwartet en H. Maas—Pesch, sopraan. B. Piitz, bariton. E. Grape, piano. 7.208.20 Afrika 2. Orkest en gramofoon-opnamen. 8.20—8.50 Dansles. 8.50—9.50 Balmuziek. Daarna tot 11.20 Dansmuziek. Ronigswusterhausen, 1250 Ai. (Zeesen). 11.20—6.40 Lezingen en tessen. 6.50 ,,Der Corregidor", opera van Wolf-Ferrari, in de Stadssehouwburg van Charlottenburg. Daar na tot 11.50 Dansmuziek. Hamburg, 395 M. 3.35 Concert. Orkest en solisten, declamatie en piano. 4.20 Orkestcon cert. 5.15 „G6tterdammerung" (Der Ring der Nibelungen), Wagner. 10.5011.50 Dansmuziek. Brussel, 509 M. 5.206.20 Trio-concert. 8 5010.35 Orkestconcert in Artis, Antwer- pen. Door J. S. Fletcher. Oeautoriseerde vertaling uit het Engelsch door Mr. G. Keller. Daarop vertrok Ollard met de handen on der zijn jaspanden, en Stevenege, die inzag dat de jacht op Whatmore meer Detterling dan hem aanging, ging weldra ook heen. Daar hij met veel lust gevoelde om met Callaway of iemand anders opnieuw over de zaak te praten, wandelde hij in de rich- ting van het dal met de bedoeling met eigen oogen eens te zien, of de natuur van die streek werkelijk zoo'n wildernis was. Hij dWaalde den ganschen namiddag en avond door de onherbergzam'e, woeste streek, tot hij ten slotte aan de andere zijde in een een- laam dorp terecht kwarn, daar een kop thee dronk en er bieef toeven tot de zon onder was. En hij zag genoeg om de overtuiging te erlangen, dat Ollard gelijk had; een vluch- teling zou zich maandenlang in die wilder- nis kunnen verbergen zonder ontdekt te wor- den, mits hij over voldoende levensmiddelen beschikte. ';n het donker keerde hij terug, steeds de nvier volgend. Bij het hek van Orcharcroft bleef hij een oogemblik staan, er over den- een bezoek te brengen aan den heer Shenield en zijn knap nichtje. Terwijl hij stil- HEER-HUGOWAARD. Vrijdag werd de jaarvergadering gehou- den der tuinbouwvereeniging Nieuwieven", in het lokaal van den heer A. Mijts. De heer Brugman, voorz., opende de ver- gadering met een woord van welikom en wijzende op de zeer veranderde omstandig- heden, waardoor vele aangelegenheden thans worden bchandeld door den Noordermarkt- bond. Met het oog op de uitgebreide agenda zal spr. zich bepalen tot een kort openings- woord, doch meende toch even te moeten wij- zen op de plannen van uitbreiding aan de veiling, waa-rvoor binnenkort ontwerpen aan het Bondsbestuur zullen worden voorgelegd, en waaromtrent in de vergadering van den N. H. B. een beslissing genomen zal moeten worden. Voor de lezing der notulen vroeg de voorz. nog een oogenblik de aandacht dbr vergade ring. Hij had zoo juist even een blik gewor- pen in het kasboek van den penningmeester, waarbij hem gebleken was, dat door den heer Meereboer vanaf 1903 het beheer was ge- vcerd over de financien der vereeniging, zoo- dat hij in dcze functie zijn zilveren jubileum vierde. Spr. achtte zich de tolk der vergade ring, wanneer hij den heer Meereboer dank zeide voor de wijze waarop hij deze functie had waargenomen. Het krachtig applaus gaf spr. de vrijheid aan de vergadering machtl- ging voor het bestuur te vragen den jubila ris, namens de vereeniging, een blijik van waardeering aan te bieden, waarop een spon- taan applaus volgde. Door den voorz. werd medegedeeld, dat hij bezoek had gehad van den tuinder G. Lief- hebben te Enkhuizen, die een middel tegen draaiharten in de kool verklaarde te hebben gevonden en presenteerde tegen behoorlijke vergoeding dat middel bij eenige leden del vereeniging te willen toepassen. Na eenig debat werd aan het bestuur op- gedragen een nader onderzoek in te stellen en naar bevind van zaken een proef te ne- men onder controle van den Rijkstuinbouw' leeraar, dien heer Hazeloop. Naar aanleiding van het schrijven van Koophandel met fetrekking tot de peensor teering, werd besloten zich op hetzelfde standpunt te stellen als het vorige jaar, n.l. dat goede sorteering van alle artiketen een groot marktbelang geacht moet worden en dus voor het te verwachten Bondsbestuurs- voorstel te stcmmen. Aan de orde kwarn nu de rekening van den penningmeester. Deze was nagezien door de heeren P. Over en K. Dekiker en werd op ad- vies der commissie goedgekerud. Uit het financieel verslag door den penningmeester uitgebracht, bleek, dat het ledental op 1 Jan. '28 bed'roeg 232 en 4 eereleden. De to- tale inkomsten bedroegen 439.38, de uitga- ven 355.16, alzoo een batig saldo groot 124.12, benevens f 52.68 gekweekte rente Het totaal bezit bedraagt 1423.20. Onder applaus der vergadering dankte de voorz. den'penningm. voor zijn beheer en wenschte hem toe nog menigmaal gunstige cijfers aan de vergadering te mogen voor- leggen. Vervolgens verkreeg die secretaris het woord voor het uitbrengen van het jaarver- slag. Daar in werd een beknopt overzicht ge- geven van de resultaten van de bedrijven, waaruit gecomdudeerd werd, dat 1927 in h t algemeen genomen aan redelijke verwachtin- gen had voldaan, hetgeen echter meer te danken was aan de prijzen der produeten dan aan de kwantiteit en kwaliteit der oog- sten. De voorz. dankte den secretaris voor zijn uitgebreid verslag, dat met applaus was bfgroet, en voor de wenken daarin gegeven en hoopte, dat het volgende jaar- verslag in opwekkenden toon gesteld zal mo gen worden. Naar aanleiding van het jaarverslag werd nog medegedeeld, dat opnieuw een tuinbouw- wintercursus was geopend door „N:euwle- ven" en de aid. L. T. B. Hugowaardl Noord, terwijl door het gemeentebestuur subsidie werd verleed voor verwarming en verlichting van het lokaal en de lessen werden' gegeven door den heer Van Schaik. Naar aanleiding eener opmerking, dht wel een doorschotkool werd toegevoegd aan een lading met het U. C. B. merk, meende de seer, te moeten opmerken dat de controleur steeds aanzegi voor toezicht, dat in dtezen de mogelijkheid rniet was uitgesloten, dat toch nog fraude werd gepleegd, doch dat dan Zen ker a! heel spoedig klachten zoud'cn worden ingediend bij het U. C. B. Maakt een hande- laar zich aan zu'ke fraude schuldig, dan was door hem wellicht een oogenblikkebjk voor- dteeltje te behalen, doch dat gaat dan toch stellig ten koste van zijn goeden naam. Onderwijl de stemming werd gehouden stond, hoorde hij voetstapen naderen uit de richting van de stad en daar hij niet ge- zien wiide worden, verschool hij zich in het struikgewas. Een oogenblik later passeerde hem rakelings een gestalte, die bleef staan bij de omrastering van een heesterboschje tegenover de villa. Hoe donker het ook mocbt zijn, herkende Stevenege onmiddeilijk de gestalte vanOswald Cleverley. Lichte schreden weerklonken op het pad dat in de richting van het huis liep en een oogenblik later zag Stevenege Barbara La'nsdale op het heesterboschje afkomen. Hij hoorde duidelijk het geluid van een kus en het geprevel van enkele woorden bij de ont- moeting van haar met Oswald. Daarop richt- ten zij, dicht tegen elkaar gedrukt, hun schre den naar het dal en verdwenen in het duister. HOOFDSTUK XI. De s c h a t k i s t van i n b r e k e r. d e n Stevenege bleef achter het struikgewas ver- scholen. totdat de jongelui op behoorlijken afstand waren. Daarna ging hij ook weg en wandelde langzaam naar de stad. Zeer uit- eenloopende gevoelens vervulden zijn geest. Het was deels ergernis, d'eels naijver, deels ook teleurstelling en daartusechen mengde zich in hooge mate een gevoel van plotse- linge verbazing. Hoewel hij er zichzelven niet volkomen bewust van was, viel het niet te ontkennen, dat hij reeds sinds het eerste oogenblik van hun ontmoeting druk op weg was om verb rfd te worden op Barbie Lans- voor de verkiezing van b'estuursleden, creelde de secretaris den uitslag mede der inventa- ris van Nieuwieven. Aanwezig bleek op 15 Febr. nog te zijn 22 spoorwagons roode kool tegenover 74 op 15 Dec. voor gele kool wa ren deze cijfers 26 tegen 69 en voor Deensche witte 97 tegen 146; de uiten was op, terwijl de voorraad peen nog stond op 5000 K.G. Uit deze cijfers bleek, dat de leden onzer ver eeniging heel wat van den voorraad hadden opgi ruimd. De uitslag der bestuursverkiezing was, dat de heeren G. Gaijaard en F. Liefhebber met bijna algemeene stemmen bleken herkozen te zijn. Beiden verklaaraen met genoegen weder zitting in. het bestuur te willen nemen, waarmede de voorz. de vergadering felici- teerde aangezien beide heeren hebbeni ge- toond1 steeds de belangen der vereeniging te willen bevorderen. Voor het Bondsbestuur moest aftreden de heeren Meereboer. De voorz. achtte het uitgesloten, dat deze niet herkozen zou worden, gezien de waar dee ringvoor diens arbeid bij aanvang der vergadering getoond, weshalve hij voorstelde hem bij acclamatie te herkiezen, hetgeen on der algemeen applaus geschiedde. De heer Meereboer verklaarde gaarne weer deze bestuursfunctie te aanvaarden. De voorz. hoopte, dat de gelozenen met evenveel lust als tot heden deze functie zal mogen waarnemen en voegde er den wensch aan toe, dat hij met de herkozenen weer aan- genaam zal mogen samenwerken. Hoewel aanvankelijk geen voorstellen voor de Bonds- vergadering werden ingediend, nadat door den voorz. er op gewezen was, dat omtrent wortelsorteering en uitbreiding aan de vei- lingsgebouwen voorstellen van het bestuur verwacht mogen worden, werd naderhand toch besloten het volgende voorstel op den bes'chrijvingsbrief te brengen: De vereeni ging Nieuwieven acht het zeer gewenscht, dat de paardensfallen beter worden gerei- nigd en zoo noodig ontsmet. Indien het be stuur het gewenscht acht zal voor bespreking van den beschrijvingsbrief een algemeene vergadering worden b-elegd, anders heeft de ze bespreking plaats in een vergadering van het bestuur met de afgeva-ardigden. Besloten werd tot afgevaardigden aan te wijzen dew vier bestuursleden, die geen zit ting hebben in het Bondsbestur en 5 personen uit de leden. Bij stemming werden daarvoor aangewezen de heeren A. van der Veer, Jac. Kostelijk, P. Over, J. Brouwer en C. Pool, tot plaatsvervangers de heeren J. Benet, J. Gutker en J. Kuiper. Na eenige toeliehting door den secretaris werd gedistribueerd 3 ons blcemikoolzaad, tusschensoort en 2 ons kortbeen. Dat zal worden uitgezagid door de heeren S. Doom, Jac. Doom en G. van Essen, terwijl 1 ons kortbeen nog 14 dagen ter beschikking blijft bij den secretaris. Bij de teelt van eventueel te veel plan ten voor den proef zal hierv'an kennis worden gegeven aan den secretaris, opdat ze dan vers-trekt kunnen worden aan leden van onze vereeniging, althans aan leden van den N. M. B. Aangedrongen werd op beter toezicht op de bascules van den N. H. B. en op doorvoe- ring van het wegen per 100 K.G. Dat zal ter kennis worden gebracht van het Bonds bestuur. Nog werd gevraagd of het niet mo- gelijk was gezamenlijk poeder aan te schaf- fen met het oog op besproeiing van de aard- appekn. Geantwoord werd daarop, dat coo- peratie in onze vereeniging wellicht door d<~ uitgestrektheid van haar gebied, steeds op groote mo-eilijkheden was afgestuit. Door den heer C. Langedijk w-erd aange- radc-n aanvraag te doen bij de bestaande kunstmestcommissie te Noordscharwo-udt, adres de heer K. van Dijk. Voor slutting der vergadering werd de gratis verloting gehouden, waarbij als ge- lukkigen werden aangewezen de heeren S Brugman, C. Wonder, L. de Wit, Jac. Gut ter, E. Delcker, J. Benet, Gebrs. van Leijen en P. de Graaf. Bij de slutting der vergadering consiateer- de de voorz. met groot genoegen, dat het aantal aan-wezigen was aangegroeid tot een 50 tal, wat met het oog op de weersgesteld- heid zeker bevredigend gemoemd1 mocht wor den, voorts dankte hij voor de aangename toon, welke ter vergadering had mogen heer- schen, voor aller medewerking daartoe, ter wijl hij eindigcte met de beste wenschen voor het jaar 1928. ZUID-SCHARWOUDE. Het onderling begrafenisfonds vergaderde Zaterdagavond in het lokaal van den heer P. Kramer. Aanwezig met het bestuur 27 personen. De voorzitter, de heer Jb. Kramer, riep alien een hartelijk welk-om toe en sprak den wensch uit, dat de besprekingen vruchten zouden dragen voor de vereeniging. dale en nu ergerde hem de ontdekking, dat iemand hem blijkbaar voor was geweest. Hij was jaloersch, daa-r viel niet aan te twij'felen, en teleurgesteld, waaraan ook niet viel te twijfelen. Maar misschi-en was hij nog meer verrast dan jaloersch of geergerd. Naar zijn opvatting was Oswald Cleverley wel de laatste man op wien een levenslustig, gezond meisje als zij verliefd zou kunnen raken. Zoo'n wonderlijk, excentriek wezen, gren- zenloos ego'istisch, een opsn-ijder, een ver- waande jonge ezel, vermoedelijk danig ge- degenereerd en decadent wat kon, voor den drommel, een buitengewoon levendig, geestelij'k en lichamelijik gezond meisje daar in zien, in zoo'n v-erwijifden, langharigen slungel? En toch was vergissing omtrent de beteekenis van den kus, dien hij had gehoord, -niet mogelijk, viel er niet aan te twijfelen of hij had gezien, dat Oswald zijn arm om haar middel legde, dat Barbie zich in de duistennis liet meetroonen, natuurlijk om de vrijerij. voor te zetten. Nu, over smaak valt niet te twisten en op den smaak van een vrouw is in geenen deele peil te trekken. Maar -toch Maar toen kwarn het gezond verstand, ook een woordje m-edespreken en Stevenege herinnerde zich nog bijtijds, dat hem dit al- les niets aanging, dat het niets te maken had met zijn naasHiggenden plicht. Die plicht, welken hij vrijiwillig op zich had ge nomen, was te streven naar een oplossing van het mysterie van Alanschester, zooals Callaway het had gedoopt. En daar hij moeilijk mee kon helpen bij de pogingen om Whatmore op te sporen (hij was op dit oogenblik r-eeds vast overtuigd, op grond Medegedeeld werd, dat informaties zijn in- gewonnen door middel van de Kamer van Koophandel voor v-erplichte verzekering van het dragers-personeel en de bode Gebleken is, dat dit geen verplichting is. Het bestuur is er voor, dat het personeel toch verzek-erd is tegen ongevallen en invali- diteit en heeft hieromtrent nadcre inlichtin- gen ingewonnen, m-et het resultaat, dat twee aanbiedingen voor verzekering zijn inge- -komen. Het bestuur is er voor om de vereeniging te v-erzekeren, door middel van den Bond, n.l. -een collectieve verzekering. De heer S. de Boer Kz. vond de tweede aanbieding de geschikste Met algemeene stemmen sprak de ver gadering zich voor verzekering van het per soneel uit. Zoo de Bond geen collectieve verzekering wenscht aan te gaan, zal de vereeniging zich zelfstandig verzekeren op de voorwaarden in de tweede aanbieding genoemd. De premie hiervan is 70 cent per jaar en per persoon voor de dragers en f 2.10 voor de bode. Hierna werd het jaarverslag van den bond voorgelezen, dat reeds in de couranten ge- publiceerd is. De rekening 1927 van den penningmeester gaf de volgende cijfers aan: Aan contributes was ontvangen f 579 96, aan rente f 145.96, totaal ontvangsten, alzoo 725.92. De diverse uitgav-en bedroegen 485.95, zoodat het saldo f 239.97 was. Het saldo van het kleedingsfonds was 311.70, terwijl 4282.40 bij de Coop. Boeren Leenbank geplaatst is. De heer S. de Boer Kz. stelde voor, om de rekening na te laten zien door een paar leden en niet vanwege het bestuur. Hiermede zal rekening gehouden worden. Medegedeeld werd nog, dat gezegelde ledenlijsten ingevoerd zullen worden, waar door wettelijike aansprakeliikhei-d tegenover de leden wordt verkregen. Uit het jaarverslag voor 1927 van de ver eeniging stippen wij aan, dat gehouden zijn 4 bestuursvergaderingen, 1 ieden-vergade- ring. 16 nieuwe leden zijn toegetreden, ter wijl 9 leden w-egens vertrek en overlijden zijn afgevoerd. Het aantal leden aan het einde van het af- geloopen jaar was 557. 12 begrafenissen zijn uitgevoerd, waarvan 10 van niet-leden. Ten- slott-e komt in het verslag tot uiting, dat de samenwerking onder het dragerspersoneel goed is te noemen. Het zesde punt der agenda vermeldde het bestuursvoorstel, om de uitkeering te ver- hoogen, en wel van 75 op f 85, van f 65 op f 70, beneden d-e leeftijd van 10 jaar de halve uitkeering en beneden 1 jaar van f 5 op 10. Deze uitkeeringen zullen gehand'haafd worden, mits de reserve niet beneden f 3000 zal verminderen. Met algemeene stemmen werd het voor stel aangenomen. Nog werd aangenomen het voorstel om glas aan te schaffen. De verkiezing van twee bestuursleden had tot resultaat, dat de beide aft-redenden, d-e heeren P. de Ruiter Sr. en Jb. Kroon, weder met algemeene stemmen werden herkozen. Naar aanleidinig van de gehouden be sprekingen voor verzekering, werd dit punt als een voorstel voor de te houden bonds- vergadering aangenomen. Bij de rondvraag werd nog gestemd voor een voorstel om uitspraak te doen voor de mogelijkheid of personen van buiten de ge meente in aanmerking kunnen komen voor drager. Het geval doet zich voor, dat een der dragers woonachtig is te Broek op van de tot nog toe gevonden bewijzen, dat deze de moordenaar van Tyson was), be- sloot hij Callaway's advies op te volgen en te trachten nadere inlichtingen omtrent den vermoorde in te winnen. Hij vergezelde daar- om den volgen-den dag Callaway, op zijn te- rugreis naar York, waarbij Bransdale en juf- frouw Skeel, op weg naar Londen, met hen reisden. Stevenege had nu met dit tweetal en hun zaken verder niets meer te maken; maar on der het praten vernam hij. dat de Ameri- kaan, na nog een tijdje te Londen vertoefd te hebb-en, plan had den Atlantischen Oceaan weer over te steken endat juffrouw Skeel hem als zijn verloofde zou vergezellen. Hij had wel zoo iets verwacht maar bijzonder in- teresseeren deed bet hem niet en toen de snel- trein naar Londen het station van York uit- stoomde, verdwenen Bransdale en juffrouw Skeel uit zijn- herin-nering en concentr-eerde hij al zijn gedachten op Septimus Tyson. Het bureau van de „Monitor" was nog vol van Tyson en zijn daden, toen Callaway er Stevenege -binnenleidde. Callaway's verhaal in de ediitie van den vorigen avond had uit den aard der zaak groote sensatie gemaakt Verschillende zetters konden inlichtingen ver- schaffen en binnen -een half uur had Steve nege heel wat vernomen omtrent den ver moorde. Het bleek hem daaruit, dat Tyson een zeer rustig, fatsoenlijk, matig man was geweest, die met groote nauwgezetheid zijn werk deed. Hij was ongetrouwd geweest en woonde in bij een weduwe op Easingwold Terrace, in de voorstad Bootham. Hij fokte konijnen tentoonstellingskonijnen in Langendijk. Het bestuur stelde voor den betrokken drager te handhaven, daar deze zijn werk nauwgezet betrach't. Met 21 tegen 5 stemmen werd dit voorstel aangenomen, zoodat de mogelijkheid open blijft om voor drager in aanmerking te ko men, als men buiten de gemeente woont. Hierna shifting, waarbij nog een woord van dank aan de bode gebracht werd voor zijn werk. KOEDIJK. Zaterdagavond werd door de Volkskies- vereeniging en de afd. der S. D. A. P. een groote filmavond gegeven in de zaal van den heer Jb. Groot, waar vertoond werd de alom bekende veel beschreven en besproken Potemkinfilm. Te ruim 8 uur opende de voorzitter, die heer P. Hart, de bijeenkomst met het welkom toe te roepen aan de aanwezigen, inzonder- heid aan hen, die de film zouden vertoonen en toelichten. Spr. gaf het woord aan den heer Last, vertegenwoordiger van het Insti- tuut voor Arbeiders Ontwikkeling. Deze be- gon een uiteenzetting te geven van de woe- lige dagen in het groote Russische rijk van 19041905 en zeide, dat dit aanleiding was geweest tot het gebeuren, zooals dit in die film wordt vertoond. Spr. gaf ook een over zicht, hoe in een deel van Nederland, n.l. onze overzeesche bezittingen nog geweld'ige onderdrukkingen plaats hebben en hoe onze bruine broeder daar nog te leiden heeft van de onderdTukking en soms ook verbanning, wat ook aanleiding kan geven tct opstand. Spr. decide mede, dat de film door den Bur- gemeester was gekeurd en deze goedgunstig had beschikt, om de film geheel te vertoonen. Dezv mededeeling v-erwekte een luid ap plaus. Hierna werd met de afwerking begon- nen, de beelden, die op het doek werden ge bracht, waren hel-der en duidelijk. De heer Last gaf een duidelijke uiteenzetting. (De film is ook in Alkmaar vertoond en dus be- ken-d). Na deze film volgden nog een paar num- mers, oa. de opening van het Troelstra- Oord. Door den spreker werd verte-ld over den pionier van de S. D. A. P. De voorzitter ging tot slutting over met dank voor de vertooning en wekte op tot aans'uiting. Het was een mooie avond met een dicht bezette zaal. HEILOO. De bebouwing van het terrein aan den Westerweg. Dedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben volgens het Hbl. een brief ontvangen van den minister van Arbeid, Handel en Nij- verheid, waarin hij gedeputeerden verzocht er bij het gemeentebestuur van Heiloo op aan te dringen de verordening, waarin aan grond binnen de gemeente een bestemming is gege ven, buiten het uitbreidingsplan om, zoo spoedig mogelijk in te trekken en de bepalin- gen dier verordening vast te leggen in een uitbreidingsplan. De minister moet daarbij tevens hebben doen weten, dat de verordening ter vernietiging aan de Kroon zal worden voorgedragen, wanneer niet voor den lsten April van dit jaar aan dezen wenk gevolg is gegeven. In de gemeente Heiloo n.l. heeft de raad in de zitting van 1 Dec. 1926 eene aanvullendt bepaling der bouw- en woningverordening vastgesteld (welke door Ged. Staten van Noord-Holland bij besluit van 9 Nov. 1927 is goedgekeurd) welke luidt als volgt: Het is verboden op terreinen in het ge- dee'ite der gemeente ten N. begrensd door de gemeente Alkmaar, ten O. door de Zan- dersloot ten W. -door de spoorbaan en ten Z. door de Kuillaan te bouwen: den achtertuin. Hij speelde niet onverdienste- lijik flui-t en zong in het koor der St. Erken- walkskerk. Niemana had in de vijf of zes jaar, dat hij op de zetterij van de „Monitor" werk- te, iets te zijnen nadeele gehoord. Al zijn ka- meraden verklaarden bij hun verhoor, dat Tyson, voorzoover zij hem kenden, de laatste man was om te rooven of in te breken. Een der zetters opperde zelfs de meening, dat Callaway zich misschien zou vergist hebben door den doode voor Tyson te houden. Doch een ander, die blijkbaar Tyson beter kende dan de overigen, wist te vertellen, dat Tyson spaargelden bezat en deze met korten op- zeggingstermijn bij een bank te York had ge- deponeerd. Dergelijke inlichtingen waren Stevenege ■bijzonder welkom en enkele minuten nadat hij het redactiebureau had verlaten, zat hij in de spreekkamer der bank, in dlruk gesprek gewikkeld met den directeur. Deze wist hem mede te deelen, dat Tyson een paar dagen voor hij een kamer nam in den „Koningseik" te Alanschester, bijna al zijn geld van de bank had gehaald, op den kop af honderd twintig pond. En wat voor Stevenege van nog meer beteekenis was, hij had zich dit bedrag doen uitbetalen in biljetten van twin- tig pond. De kassier had de nummers dier bil jetten aangeteekend en een daarvan klopte met het numm-er van het biljet, dat Hi-cking voor Tyson bij de Old Bank te Alanschester had gewisseld. '""--31 vervolg#- -vie**"- toe 6^^ Bij alio Apothekors en Drogisten verkrljgbaar. 281 Als ge alles hsbt beproefd en de energie voor uw zaak U nog ntot de resultaten heeft gebracht, die U zich hadt voorgesteld. besluitdan tot het nemen van een regelcontract in een goed, door alle standen gelezen dagblad. Wij twijfelen niet, of dit zal U zeer zeker brengen tot het gewenschte succes. Het zal blijken HET MIDDEL te zijnl

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 5