Moeders iiifffiriijfee Siani. TijclschriHen Wrijft een weinig PUROL tussehen de harden en strijkt het door de harem Uwer kinderenhoofdhuid en haar blijven dam rein en gezonc! en de groeikracht der harem wordt er door bevorderd. 't Vol- dcet iedereen. UITSLUITING IN DE KLEED'ING- INDUSTRIE Van de zijdie van de samenwerkende vak bonden im de kkedingindustrie deelt men mede, dat in de plaatsen, waar de staking is geproclameerd, het werk bij de betrokken pa- troons vrijwel stiffigE Uit twee kleine afdee- iingen is bericht ontvangen, dat de patroons miet tot uitsluiting zijn overgegaan. De staking en de uitsluiting betreft op het oogemblik alleen de heeren-maatkleeding- industrie. De vakbonden hebben aan de maatcon- fectiepatroons dezeltde eischen gesteld als aan de kleermakerspatroons. De vakbonden willen met den betrokken patroonsbond over deze eischen confereeren. Het hoofdbestuur van van Bond van Kleedermakerspatroons deelt mede, dat het heeft geconstateerd, dat door aHe patroons het bondsbesluit tot uitsluiting van georga- niseerde kleedermakers stipt wordt opge- yolgd. Van zoo goed als uit alle plaatsen zijm de opgaven binnen gekomen. Hieruit blijkt, dat heden 531 georganiseer- de werklieden zijm uitgesloten, terwijl 408 werklieden hebbein verklaard, ongeorgani- 6eerd' te zijm en grootendeels aan den arbeid te blijven. Het aantal ongeorganiseerden is im werke- fijkehid grooter; verschillende patroons noe- men het aantal ongeorganiseerden in hun dienst niet. EEN OPEN BRIEF AAN HET PARTIJBESTUUR VAN DE S. D. A. P. Door een groot aantal leden van de S. D. A. P. is aan het partijbestuur een open brief gezonden, waarin te kennen wordt gegeven, dat de huidige politiek der Ieiding moet wor den gewijzigd. Deze wordt thans te zeer ge- richt geacht op een tegemoetkomende houding teg-en over de bourgeoisie en beschouwd als te afgeweken van den revolutionnairen opzet van de arbeiderspartijen. Aangedrongen wordt op nauwer contact net de Indische volksbeweging en op een iterker verzet tegen het militairisme. Tot de onderteekenaars uit alle deelen des tands behooren o.a. Edo Fimmen, secretaris I. T. F.; Lopes Dias, wethouder van Hiker- sum P. Kies, te Naarden. ONTSMETTING VAN BIETENZAAD TEGEN BIETEN'BRAND. Bietenbrand, waaronder verstaan wordt het zwart wordem der jonge piantjes aan den voe't, die daardoor kunnen wegvallen, kan door meerdere schimmels veroorzaakt word-a. De schimmel Phoma betae, die in de Imeeste gevallen de hoofdoorzaak is, van her liwegvallen, gaat met het zaad over en kan Vicor ontsmetting bestreden wordentegen de in den grond overblijvende en van daaruit de piantjes aantastende schimmels hdpt zaaa- ontsmetting natuurlijk miet Het kam dus wel ,eens voorkomen dat, niettegenstaande het i zaad ontsmet is de opkomst te wenschen overlaat of dat er toch nog vele plantjes uit- vallen, Op grond echter van de resultaten, die met de omtsmettimg, zoowel van suikerbieten als mange 1 worteiza-ad im de laatste jaren be reikt zijm, radem we aan al het bietenzaad te ontsmetien. Men zaaie dus tdtsluitend ontsmet suiher- bleten of mangelworielzaad uit! Van de tot nog toe beproefde middelen komen in de cerate plaats im aansnerking Germisan en Uspulun universal (vroeger Tillantim). Het ■zaad wordt gedurende 2 uur ondergedo-mpeld :in een proeentsoplossimg, (X K.G. ont- smettingsstof op 100 L. water) of 4 uur in 'J/4 procemtsoplossimg, (1/4 K.G. ontsmef- tingsstof op 100 L. water. Per K.G. zaad •heeft men cngeveer 34 L. van de oplossing moodigf. Dezelfde oplossing kan meerdere tnalen achtereen gebruikt worden, mits voortdurend maar zooveel nieuwe oplossing wordt toegevoegd als door het zaad wordt weggemom-en. Er kan gerekend worden, dat 1 /K.G. zaad oogevcer 800 oca 1 L. oplossing wegmeemt. Op deze wijze werkend worden d'e ontsmettimgskosten gering. Men zal ech- 'ter goed doen, iederen dag een geheel nieu we oplossing te maken. Otn het zaad spoedig en goed met de vloeistof im aamrakimg te bremgem, verdient ;los stortem van het zaad in de vloeistof en 'daarna herhaaldelijk omroeren- de voorkeur boven behandeiimg in zakken. N'a dc behao /'deling wordt het zaad zoo dun mogelijk uit- i'gespreid, Vaak omzetten bevordert snelle droging. Niet geheel teruggedroogd zaad mag, met het oog op verbtoeiing, miet opgezakt blijven staan. Bij het zaaien dient er rekening mede igehouden te worden, dat het zaad1 door vocht- opnarne is uitgezet. De ontsmettende wenking van de droogont- simettimgsmiddelen, is minder dan die der middelen die in oplossing wordem a an ge wend en vandaar dan ook, dat wij aan de matte ontsmetting, hoewel hieraan het bezwaar (van het terugdrogeo van het zaad verbonden is, beslist dle voorkeur geven. Nadcre inlichtingen wordem gaarne gra tis verstrekt door dem P1 antenziektenku n di- gen Dienst te Wageningen en door de bij dien Dienst werkzame ambtenaren. GEEN VLOEKVERBOD TE ZWOLLE. In de jongste raadsvergadering te Zwolle was imgekomen een verzoek van den Bond tegen het vloeken, tot invoering van een vioekverbod. Van de rechterzijde was een voorstel ingekomen dat de overheid haar af- keuring over een zoo laakbaar en veel voor- komend misbruik uitspreekt, en dit doet in den vorm van een verordening zonder straf- '■bepaling. De voorzitter meende, dat de overheid zich fhier buiten moet houden. Hij heeft deze prin- eipieele bedenking, dat men met een vioek verbod! een stapje terug gaat naar de middel- eeuwen, toen de wereldilijke overheid de ker- kelijke en godsdienstige insteilingen be- schermde. De geestelijkheid strafte niet, maar leverde uit aan de wereldlijke overheid ter eveeutie, Van de rechterzijde werd het. voorstel ver- dedigd. Het voorstel werd1 verworpen met 13 tegem 12 stemmen; links tegen rechts; de vertegen- woordiger van de R K. Volkepartij stemde met links mee. BRANDEN. Te Besoijen (N.-Br.) is door onbekemde oorzaak afgebrand de woning van den heer A. Baaijens Van den inboedel kon weinig gered worden. Te Oss is afgebrand de boerderij van M. van Uden. De geheele inboedel ging ver- loren. De oorzaak van den brand is nog on- bekend. HET ONGELUK BIJ VUGHT. Een der gewortden overleden. De chauffeur was niet dronken. Het ongeluk op den Vughtschen weg heeft zich bliikens nadere beriohten als volgt toege- ■dragen Nadat de motorrijder eenige op den weg wandelende personen had aangereden, kwam de auto uit Den Bosch, waarvan de bestuur- der niet zien kon door het verblimdende licht van een auto, die van de andere richting kwam. De voermansknecht Van Berkel uit Vught kreeg de auto over het onderlijf en is gisternacht overleden. De motorrijders J. en C. van Boxtel uit Vught zijm er erg toe. Een ■hunner verkeert in levensgevaar. De autobestuurder en de motorrijders ver- keerden niet onder den invloed van drank. ONREGELMATIGHEDEN TE DONGEN. De gemeenteraad van Dongen (N.-Br.) heeft den gemeente-secretarie A. Edelbroek, voor den tijd van vier weken geschorst met behoud van salaris. Door B. en W. was n.l. geconstateerd, dat ■de secretaris gemeente-gelden onder zijn be- rusting heeft, die hij ondanks herhaalde aan- maningen, niet weiischt af te dragen. Er is, gelijk gemeld, een commissie van on- derzoek benoemd, onder voorzitterschap van wethouder H. Verheyen. HET HOOGE WATER. Uit Wijk bij Duurstede meldt men d.d. gister Het water in Rijn en Lek is nog wassende Als het biijft wassen, zal het binnenkort van dijk tot dijk staan. EEN PAMFLET TEGEN A. M. DE JONG. Het artikel van Ralph Springer tegen den heer A. M. de Jong onder den titel „Een literatuur-dictator", opgenomen in „Boek en Kunst", is thans als brochure bij dezelfde uit- gevers (Van Looy en Naaffs te Amsterdam) verschenen. Dit pamflet werd gister te Am sterdam op straat verkocht. KORTE BERICHTEN. Uit een auto, staande voor een cafe, is tijd ens carnavaisdrukte in Den Bosch een aktentaoch met eifecten, ter waarde van f 700. ontvreenid. Voor het vervuillem van de vacature van gemeentelijk onderwijs-inspecteur te Am sterdam, ontstaan door het met pensioem verlaten van den gemeemtedienst door den heer J. de Vries. hebben zich honderd zeven en zestig sollicitanten aangemeid Het grasgewas aan dijikem em wegen van den polder „De Wijdewormer" is voor dit jaar verpaeht voor ongeveer 7300. Dat is ruim f 1000 of pl.m. 13 pCt. lager dan vorig jaar. De Vierde Kamer tier Rechtbank te Amsterdam heeft in de strafzaak tegen den 35-jarigen expeditieknecht, tegen wien het O. M 3>/i jaar gevangenisstraf eischte we- gens poging tot zware mishandeling van een politieagemt en- eenvoudige beleediging van den commissaris van politie Harrebomee, eem psychiatrisch onderzoek van den verdachte gelast. Morgem zal het 25 jaar geleden zijn, dat prof. dr. J. W. Pont het hoogleeraarsambt bij de kweekschool van het hersteld evang. luth. kerkgenootschap aanvaardde. Ds. Vis te Burg op Texel heeft bedankt voor het beroep naar Altoelo. Prins Hendrik is gistermididag 12 uur 50 uit Sint Moritz te Den Haag teruggekeerd. Maandag is de drie-jarige P. Bakker in de woning van zijn ouders aan het Manpad te Rotterdam tijdens een korte afwezigheid van zijn moeder, die in den tuin de wasch ophing, in de waschtobbe gevallen en ver- dromken. Licht uitgave W. de Haam te Utrecht bevat een uitvoerig geillustreerd artikel over ■de Sto'icijnen en een prettige causerie over Japansche vrouwen van iemand, die deze blijkbaar van nabij bestudeerd1 heeft. Bijzon- der interessant is een artikel over de Woes- tijmnatuur, waarin al lerlei wetenswaardigs over het leven in de ono'verzienbare zandvlak tern wordt medegedeeld. Dit nummer bevat het tweede artikel over het leven in Byzamti um, waarna een medewerker, die meer het leven van dezen tijd bestudeerd heeft, een uiitvoerige beschouwimg over het woorden- boek der sport geeft. Panorama uitgave A. W. Sijthoff te Leiden heeft op de voorpagina een aar- dige afbeelding van een slangenbezweerder uit Perzie. Dit nummer bevat een interessant artikeltje over de taal der oogen, door vele treffende afbeeldingen gei'liustreerd. Er zijn kieken van d'e belangstelling voor de Congo- v1ucht, van de groote Duitsche locomotieven voor Zuid Afrika, van het nieuwste Ber- lijmsche bioscooptheater te Beriijm en het S3 Rcsakloosler te Amsterdam. lets bijzonders zijn de afbeeldingen van damseressen van Cambodja. Het millioenenwerk, de spoor- wegaanhg im Zuid Litnburg wordt im dit nummer in beeld gebracht en naturlijk bevat het ook een duidtelijk portret van den over leden grooten geieerden Prof. Dr. H. A. Lo- rentz. Lectuur op elk gebied maakt dit num mer mede interessant. De Nieuwe Gids maandlschrift voor letteren, kunst, wetenschap en wijsbegeerte heeft in zijn Februari-afleverinig een artikel van Felix Timmermans over Pieter Breugel. J. de Meester schrijft een korte sehets „Toch tot haar doel", waarna Elly Hoekstra het ge voel voor de natuur in de Italiaansche letter' kunde behandelt. J. A. Russell schrijft over vThe Novel in the Netherlands", waarna, der traditie getrouw Willemi Kioos zijm binnen- gedachtem publiceert. Dr. J. dte Jomg publi ceert nieuwe brieven van Hams vom Billow en Benms J. Stokvis schrijft over die Venus van Milo. De diehter Hendrik Kroon wordt door Willem Kioos besproken. Maurits Wagen- voort behandelt het buTtcnlandsch overzicht, Frams Erens de bibliographic en Jeainme Kioos Reijmeke van Stuwe meemt als ge- wooniijk de damesrubriek Feiten em fan- tasieen voor haar rekening. De afleveriug van De Waterkampioen, orgaan van de afd watertoerisme van den A. N. W. B. en de ikon, verbonden Ned. Wa- tersportvereenigmgen, van deze week is een bijzender uitgevoerd nummer, wat al d'adelijk opvalt door den keurigen, fijnHgrijzen om- slag. Dit voorbereidingsnummer is een aan- sporing owi er aan te denken, dat het weer tijd wordt maatregelen te treffen voor het komende seizoen. Doch er wordt bij dit num mer ook gedacht aan den winter met zijn schoonheid die achter ons ligt. Wij treffen in dlit nummer dan ook fraaie foto's aan van ons wintersch waterland. De verschillende rubrieken zijn in dit numimier natuurlijk ook weer goed verzorgd. Zco troffen wij1 van on- zen plaatsgenoot, ir. W. P. Steel, eem arti kel, getiteld: Over bet opknappen van sta iem jachten, aan. NEDERLANDSCH fabrikaat. In de Februari-aflevering van het maand- blad der vereeniging „N'ederlandsch Fabri kaat" treffen wij aan een opsomming van hetgeen de Vereeniging in de laatste maand deed, waaruit als naar gewoonte blijkt, op welke practische wijze op velerlei gebied deze Vereeniging werkzaam is. Vervolgens beschrijft in -een artikel „Het verfilmen der Staatsmijniem onder- en boven- gronds" de fiieer Van Neijenhoff, adjunct- secretaris der Vereeniging, in het bijzonder belast met de technische Ieiding van de in- dustrie le fiimafdeeliog der Vereeniging, zijn ervaring bij het vervaardigen van deze zoo uitgebreide en belangwekkende film. Ver schillende afbeeldingen aan deze film ont- leend, verhoogeh de aantrekkelij'kheid1 van dit artikel. Opgenomen is een bijdrage ,,'s-Hertogem- boseh en de Industrie", waarin in het kort uiteengezet wordt, datgene wat gewenscht is in elk geval te wetem, wamneer men er over demkt in een of andere plaats een industrieel bedrijf te stichten. „Dingen die gebeuren" verhaalt op welke wijze men in Nederland te worstelen heeft om zijn artikelen onder eigen naam im den han- del te bremgen. De bijdrage „Friesland als producent" geeft een belangwekkend overzicht van hetgeem deze provincie op economisch en nijverheids- g-ebitd beteekent, terwijl verschillende fraaie afbeeldingem bij deze bijdrage zijn opge nomen. Tenslotte noemeni wij nog een uitvoerige besehrijiving van het „Boyce" Bi andblusch- apparaat en een belamgwekkende verzame- liug van korte gegevens onder het opschrift „Wist U?" -JWEEUWEHT. Aan't strand der zee, in blauwe lucht, Met weinig wiekbeweeg Drijft daar de meeuw, voor niets beducht, Al sohijnt het ons ook veeg. Hoe blank is't kleed, hoe mooi de stand, Hoe sierlijk zweeft zij rond! Hoe menig oog aan't Westerstrand Volgt haar, bij open mond. En is de meeuw van't vliegen zat, Dan daalt zij neer op zee, En wiegt zich op het stilte nat, Een beeld van rust en vree. Zij rijst en daalt bij't En kijkt gedurig rone Of zij iets vindt, haar maag is leeg, En dat voelt niet gezond. Wamneer het's zomers broeiig is, En onweer wordt verwacht, Dan ziet men duizend stippen wis; 't Zijn meeuwen, blank en zacht. De Zilvermeeuw spant hier de kroon, Zij heeft het reinste kleed Van grijs en wit, voorheeldig schoon Haar vlucht is maehtig breed. En tal van soorten vliegen mee, Soms mijlen van de kust, Zoo boven onbewogen zee, En zweven daar met lust. Veel menschen toeven aan den wal, Genie ten van't gezicht; Geen schilder zooiets malen zal, Zoo'n majesteit van licht! J. DAALDER Dz. EGMOND AAN ZEE. (21 Jan.—4 Febr.) G e b o r e n Emgel, z. van Pieter Groen en Dirkje Groen. Overleden Aaltje S'tarn, 82 jaar. G e h u w d Filippus Prins en Guurtje Blok. SCHERMERHORN. (Januari). G e b o r e n Willem, z. van Rijk Schreu- dier en Helena Suzanna Tolman, Dieuwer- tje, d. van Jan Doets en Aagje van Petfen. Grietje, d. van Cornells Mumtjewerff en Jannetje Buitemhuis. Hi'lletje, d. van Si mon Pols eri Aaigtje Glas. Overleden Grietje Tuijp, 47 jaai", echtgen. van Nicolaas Alles. HARENKARSPEL. (Januari). G e b o r e n Petrus, z. van Pieter Vol- kers en Alida Koomen. Johannes Petrus. z. van Johannes Petrus Bakker en Cornelia Bri- getta Scholten. Hiltje, d. van Klaas Kant en Neeltje Kuiper. Olof, z. van Henri de Vries en Maartje Paarlberg. Willem, z. van Dirk Bakker en Cornelia Bleeker. Si mon, z. van Klaas de Vet en Trijmtje Sij- brands. Nelly, d. van Pieter Frans Borst en Weimtje Slot. Nicolaas, z. van Arie Pankras en Neeltje de Groot. Overleden Cornelia Blamkendaal, 18 jaar. Jacobus Spaansen, 19 jaar. HEERHUGOWAARD. (Januari.) Geboren Hemdricus Johannes, z. van Anthonius Pieterse en Afina Johanna Ken- ter. Geertruida, d. van Cormelis Danen- berg en Grietje Rood. Nicolaas Michael, z. van Theodoras Kuiiboer en Geertruidia Meis sen. Margaretha Maria, d. van Johannes Bjjvoet en Gijsberta Ligthart. Cornells, z. v-dii retrus Bleeker en Catharina Tatnis. Nicolaas Theodorus, z. van Klaas Ursem en Maria Stet. Catharina Maria, d. van An thonius Does en Maria Groot. Catharina, d. van Hendrik Rentenaiar en Djeuwertje Wiegman. Elisabeth Afra, d. van Johan nes Oudhuis en Neeltje Green. Adrianus Bemardus, z. van Gerrit Moienaar en Trijm tje Kieft. Nicolaas, z. van Simon van Lan- gen en Catharina Johanna Maria Roozea- daal. Leonardus Corn el is Amtomius, z. van Cornelis Petrus van Leeuwen en Catha rina Konijn. Gerritdina Aleida, d. vail Gerrit Kele en Klaasje van Ommen. Aga tha Helena, d. van Petrus Groot en Leentje van der Meij. Eg'bertus, z. van Gornelis Langedijk en Antje Groot. Overleden: Klaas Groenveld, 74 jaar, weduwuaar van Maartje Borst. Cor nelis Hopman, 82 jaar, weduwnr. van Maar tje den Das, eerder van Grietje Butter. Maartje de Hart, 78 jaar, wed. van Jan Brugman. Jacob van Slooten, 56 jaar, echtgen. van Hilkgondla Apolon'ia Ootjers- Ondertrouwd: Evert Schoen. we- duwnaar van Trijmtje Berkhout, en Geertje Bakker, wed. van Jacob Leegwater. Jan de Vries, te Hoogwoud, en Grietje Dekker, al- hier. Cornelis Jong en Jansje Scholten, beiden alhier. t Getrouwd: Willem Buiter, weduwnr. van Alida Vlaar, en Jansje Ursem, wed1, van Andres Dekker, beiden alhier. Thimon Visser en Johanna Ruiter, beiden alhier. Wiebe van Slooten, weduwnr. van Grietje Raat, en Hilltje Jonker. Evert Schoen, we- diuwnr. van Trijmtje Berkhout, en Geertje Bakker, wee. van Jacob Leegwater. Jan de Vries en Grietje Dekker. NOORDSCHARWOUDE. (Januari.) Geboren Bregtje, d. van J. P. Scher- mer en J. Glas. Wilhelmina Hubertina, d. van D. Bruin en G. Wester. Getrouwd: J. P. van Wonderen en A. J. Goedhart. Overleden Levenloos aangegeven kind van H. J. Delien en F. Bruijn. Rensje Bakker, 61 jaar, echtgen. van J. Visser. AKERSLOOT. (Januari). Geboren Grietje, d. van G. Otoe en T. Kleimeer. Maria Tiheresia, d. van Th. Bruinenberg en M. M. Verdluin. Brigitta Johanna, d. yan W. Swart en M. Schermer. Overleden Guurtje de Boer, 68 jaar, echtgen. van Jan Schut. Guurruida Petronella, d. van J. Schoorl en A. Rijs, 11/2 Jaar. Anna Theresia, d. van J. Ver dluin en H. Kerssens. Cornelis Pep ping, 73 jaar. Klaas Wester, 74 jaar, echtgen. van' A. Lichthart. H. A. Pekel, 30 jaar, echtgen. van A. Timmerman. CASTRICUM. Januari.) Getrouwd: J. Mooij en A. de Ruijter, beiden alhier. G. Bkijendaal dn J. iira- kemhoff, beiden alhier. W. Bomm te Be- verwijk en M. Dekker alhier. Ondertrouwd: P. de Vries en M. Schipper, beiden te Castiicum. W. J. C. Schouten te Warmond en C. Lute alhier. Geboren Simon, z. van G. Grosotjes en E. Korsman. Catharina Theresia, d. van A. Verver en J. M. Zuurbier. Petrus Johannes Thedorus, z. van Th. de Groot en J. Castricum. Ca'tharina, d. van C. Zon- neveld en A. Brakenhoff. Catharina Theo dora, d. van G. dte Nijs en M. Koot. Si mon Anthonius, z. van N. Stet en A. Bakker. Agatha Petronella, d. van F. Liimmen en R. Veldt. Anna Maria Geertruida, d. van Th. Kuijs en W. G. Stuijt. Hermanus Pe trus, z. van J. Wester en C. J. Nelissen. Walter, z. van T. Schuijt en W. Goezinnen. Matheus, z. van S. P. Dekker en M. Zom- neveld. Klaasje, d. van J. Hogenstijn en J. Goetmaat. Lubbert, z. van J. Harms en E. Groenihoff. Cornelis Johannes, z. van C. J. T'heissling en A. Nuijens. Overleden Grietje Kortekaas, 83 jaar, wed. van C. Zonneveld. Albert, C. v. d. Kas, 74 jaar, wed. van A. M. Reitz. te Amsterdam. Simon Groemtjes, 1 dag. Ed'e Jeppe Carst, 69 jaar, echtgen. van H. E. H. Ailein te Amsterdam. Johannes Mars- man, 51 jaar, ongehuwd, te Amsterdam. Willem Corn. Grondman, 80 jaar, echitgen. .van A. M. v. d. Kolk, te Amsterdam. Maar- tjte Groemtjes-Kuiper, 91 jaar. Maritje Kwakman, 84 jaar, echtgen. van J. de Vries, te Amsterdam. Johannes C. Feij, 66 jaar, echtgen. van C. Crombouw. Johan Jacob Wittemeijer, 70 jaar, echtgen. van J. E. Huis- mam, te Amsterdam. Pieter Wentzel, 73 jaar, echtgen. van C. H. Barenda, te Amster dam. HEILOO. (Januari.) Geboren Clasina Theresia, d'. van A. Zoon en A. Schouten. Willebrordus, z. van J. Kraakman en K. Oud. Cornelia Ju liana, d. van G. Schouten en C. Titnmer. Johanna Maria Geertruida, d. van W. G Buren en J. Kapteijo. Maria Theresia, d. v. A. C. Smit en W. M. C. Noort. Gerar- dUs, z. van M. Niele en A. Schuit. Trijmtje Wietse, d. van L. die Vries en A. Bouwes. Overleden Willem van den Born, 82 jaar A. Wijnberg, 86 jaar. J. L. Strijbis, 86 jaar. Klaas Haringhuizen, 75 jaar. Jan Piers, 72 jaar. Ondertrouwd: Jacob Wagenaar te St. Pancras en Guurtje Pilkes alhier. INGEKOMEN PERSONEN. M. Scheltus, D.G., Ritsevoort 56a, van Oudorp. G. Min, dienstbode, R.K., Pol- derstraat 4, van Bergen. S. J. Tecker, kellner, R.K., Asterstraat 4, van Nijmegen H. C. Wapstra, dienstbode, N.H., Scher- merweg 48, van Oudorp. R. Paulusma, dienstbode, N.H., Stationsweg 15, van Schagen. W. P. J. Beemster, landarbei- dex, R.K., Eikelenbergstraat 58, van Andijk. L. Rijksen, koopman, N.H., St. Jacobstr 3, van Oudorp. J. H. Wigard, procuratie houder, N.H., Toussaintsrraat 2, van Dord recht. J. de Bont, winkeljuffrouw, R.K., Verdronkenoord 107, van Heiloo. A. G. Manussen, dienstbode, L. d. H., Visschers- laan 18, van Amsterdam. J. Smit, visch- koopman, R.K., Kennemersingel 27, van Maastricht. A. van Titel, huishoudster, f een, Stationsweg 13, van' de Rijp. J. G onneveld, R.K., Meerweg 24, van Heiloo. L. Engel, kaasknecht, N.H., Zocherstraat 26, van Hoorn. W. Schmidt, autohande- laar, N.H-, Hciligland 24b, van Beemster. A. M. Godijn, cfiensfbode, R.K., Linceniaan 17, van Haarlem. H. J. Vleesch du Bois, N.H., Achterstraat 9, van Heerhugowaard' F. W. Mellink, N.H., Westerweg 106a, van Apeldoorn. H. Winter, fabrieksarbei- der, N.H., Geestersingel 44, van Oudorp. J. L. Veerman, 2de luit. vest, art, N.H., Ver dronkenoord 38, van Naarden. A. J. MollerHarp, geen. Costerstraat 35, van Amsterdam. F. M. Elter, verpleegster, R.K., van Everdingenstraat 18, van Rotter dam. E. Duinveld, werkster, R.K., van Everdingenstraat 18, van Zuidscharwoude. A. Mekken, fabrieksarbeider, R.K., Lief- delaan 15, van Sint Pancras. M. Schmidt Hoet, N.H., Geesterweg 8, van 's-Graven hage. E. C. A. Lampen, hulp in de huish R.K., Verdronkenoord 46, van 's- Gravenha- ge. H. Westerveen, N.H., Kennemersin gel 26, van Beemster. A. Hofmanvan dte Werken, R.K., Voormeer 13, van Amster dam. J. van Wieringem, veekoopman, N.H., Nieuwpoortslaan 162, van Heiloo. D. A. Reichert, werkster, R.K., Luttik Ou dorp 1, van Amsterdam. J. Birkhoff, spoorwegarbeider,- N.H., Stationsstraat 67, van Koedijk. M. Kohn, dienstbode, R.K., Langestraat 43, van Amsterdam. M. A. Leek, dienstbodte, R.K., Heilooerdijk 20, van Obdam. F. M. Leek, dienstbode, R.K., Heilooerdijk 30, van Obdam. A. A. van Corstanje, reiziger in manufacturen., R.K., Hekelstraat 12 inw., van Hilversum. G. Nijholt, afd. Chef Uithoorn, N.H., Nieuw poortslaan 20, van Avereest. N. Bolten, timmerman, R.K., Tulpstraat 2a., van Vel- sen. J. V. Baars, huishoudster, R.K, Nasauplein 7, van Castricum. H. M. Groenewegen, hoofdondferwijzeres, R.K., Oud'egracht 204, van Amersfoort. A. C. Kuipbrs hoofd bewaarschooj R.K., Oude gracht 204, v. Amersfoort. W. F. Stu- ring, ondterwijzeres, geen, Costerstraat 25, van Boskoop. B. van Wijik, handelsreizi- ger, H.A., Cobdemstraat 2, van Meppel. J. de Geus, hulp in de huish., R.K., leTuin- dwarstraat 12, van Amersfoort. A. Tool, N.H., Achterweg 31, van Oldtemafkt. A. Haster, dienstbode, N.H., Kennemer- straatweg 108, van Purmerend. E. Jonk, dienstbodte, R.K., Fnidsen 115, van Kromme- nie. R. J. van Elburg, concierge, R.K., Tuinstraat 50, van Noord Amerika. J. W. Wimmers, hulp in de huish., G.K., Ken- nemerstraatweg 127, van St. Pancras. R. Kruiten, stuurman groote vaart, geen, Metiusstraat 5, van Britsch Indie. G. de Boer, dienstbodte, G.K., Patemosterstraat 16, van Enkhuizen. L. Hartgerink, moie naar, N.H., Verdronkenoord 98, van West- stellingwerf. M. M. Haring, dienstbode, R.K., Langestraat 7, van Heerhugowaard. - J. J. Oom, geen, N.H., van der Meij" straat 13, van Amsterdlam. H. J. Paul, dienstbode, geen, van der Kaaijstraat 3a, van Arnhem. - A. E. Smit—Sijm, zondter, R.K., Koningsweg 68, van Wervershoof. J. C. Levering, kantoorbediende, R.K., 2e Tuindwarsstraat 19, van Rotterdam. A. van der Gulik, dienstbode, R.K., Schouten- straat 30, van Beemster. J. Wagemaker, stalknecht, R.K., Verdronkenoord 96, van Utrecht. J. Slot, dienstbodte, N.H., Wil- helminalaan 23, van Wageningen. J. P. Koster—Sellmeijer, zonder, R.K., Spoor- straat 5, van Hilversum. M. B. G. van de Pavert, winkeljuffrouw, R.K., Spoorstraat 51, van Arnhem. J. C. Cramer, verte- genwoordiger A. P. C., H.E.L., Houtweg 15, van Heemstedte. N. T. Blaauboer, dienstbode, N.H., Spoorstraat 6, van Helder, B. van de Werken, los werkman, N.H., Voormeer 13, van Amsterdam. J. F. Bo de, zonder, D.G., Spoorstraat .30, van Breda. P. Groot, schilder, R.K., Heiligland 20, van Blokker. B. J. Hermanns, zondter, R.K., Wilheiminalaan 12 inw., van Amster dam. G. P. Lanting, verpleegster, G.K., Patemosterstraat 16, van Hoogeveen. E. Kleibrdek, dienstbode, R.K., Nassaulaan 4, van Warmenhuizien. H. A. Smit, groen- tenhandelaar, R.K., Koningsweg 68, van Beemster. J. Koelewijn, electricien, geen, Stationstraat 17, van Bergen (N.-H.) M. Dekker—Smit, huish., N.H., Jaagpad 33, van Bergen (N.-H.) Ch. Oor, reizi ger, R.K., Dahliastraat 11, van Weesp. M. Hoi, dienstbode, R.K., Meerweg 24, van Bergen (N.-H.) J. van Muijden, opzich- ter machinist, N.H., Bergerweg 7, van Nieuwe Sehans. T. Prinsen, dienstbode, R.K., Laat 114, van Purmerend. A. Meijer, dienstbode, R.K., Houttil 17, van Schoorl. J. M. van Vianen, liefdezuster, R.K., van Everdingenstraat 18, van 's-Gra- venhage. Johannes Schouten, timmerman, R.K., Regulierslaan 16, van Veur (Z.-H.) F. Smit, voegex, N.H., Sandersbuurt 15, van DuitschlandL G. W. Bosman, boek houder, geen, Kennemerpark 20, van Amster- dam. Th. S. Haakman, onder wij zer, R.K., Verdronkenoord 12, van Hoorn. A. H. Schuurmans, dienstbode, R.K., Heldersche- weg 23, van Amsterdam. J. Gutter, dienstbodte, G.K., Kennemerstraatweg 69, van Broek op Lanigendijk F. Claus, strijkster, R.K., Boezemsingel 55, van Cre- feld. H. Meijberg, los werkman, N.H., Hoeverkade 5, van Helder. A. C. Smit, landbouwer, N.H., Emmastraat 67, van Beemster. H. G. Merkx, onderwijzer. R.K., Doelenstraat 24, van Nijmegen. N. Waiboer, bankwerker, geen, le Tuin dwarsstraat 16, van Hilversum. R. A. Nool, part, verpleegster, N.H., Stuartstraat 29, van Amsterdam. J. Goet, kappersbe- diendte, N.H., Scharloo 10, van Schagen. R. D. dte Weerd, zonder, geen, Paarden- miarkt 6b, van 's-Gravenhage. W. J. Brantjes, houthandelaar, R.K., Oudegracht 285b, van Purmerend. C. Smitt—Vasseur, zonder, N.H., Bergerweg 9, van Castricum.. F. A. Klaassen, fabrieksarbeider, R.K., Ram-en 2, van Vleddter. M. G, Wokke, dienstbode, R.K., Laat 119, van Limmen. W. F. H. Pees, schilder, H.A., Eikelenberg straat 14, van Amsterdam. J. de Wit, dienstbode. R.K., Dubbelebuurt 5, v. Castri cum. M. J. Scaf, ondterwijzeres, geen, Emmastraat 55-a, van Bergen (N.-H.) H. W. J. Priems, keraar R. H. B. S., geen, Kennemerstraatweg 143, van 's-Gravenha ge. N. H. Lijnbach, goudsmid, NH., Geest 52, van Ohdloirip. C. Bek, zonder, R.K., Krelagestraat L, van Oudorp. J. F. Bii- lens, mach. bankwerker, geen, Rochdale- straat 27, van Oudorp. L. Klugt, voeger, N.H., Nieuwpoortslaan 71, van Oudorp. Th. Schaak, fabrieksarbeider, N.HKanaal- kade 27, van Oudorp. M. H. van Doom, zofldri'. R.K.. Liefdelaan 16. van Haarlem

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 6