ZeetijsEiBigen fGUyCi^%a\ Bioscopen liarktibeF'iehten n/NG EXTRA STRONG; 1 jizp^smunV \niet 6e^UnuL\ \moeit m&n Aetl ^ui'tvind&n/J I. M. Omes, R.K, Emmasrraat 55, van Leiden. A. Monfoon, boekbintier, N.H K. van't Veersiraat 54, van Utrecht. B. van Reenen, kdlner, M.H., Hoeverkadte I, van Meppel. M. J. Siebers, R.K., Prins Hendrikstraat 3, van Rhediem. C. P. M Broers, monteur, RK, Kreiagcstraat 4a, van Bergen (N-H.) W. de Boer, schippers- tnecht, N.H., Kwa-kelpad 4, van Wieringer- waard. J. J- Plas, goudsmid, R.K., Tulp- straat 8a, van Schoorl. F. Nat, handcls- reiziger, geen, Geestersingel 32, van Am sterdam. E. de Vries, omterwijzeres, D.G., Nieuwlandersingel 74, van Sijbekarspel. H. A. Smorenberg, concierge, R.K., Varne- broek 26, van Amsterdam. K. Piep-enr broek, kantoorbediende, Emmastraat 60, van jSpanbroek. A. Verhoeks, dienstbode, G.K., fnidsen 82, van Monmikendlam. C. J. C. -Haverkom, onderwijzeres, R.K., Gasthuis- straat 3a, van- Leiden. A. de Jong, venter, R.K., Luttik Oudorp 7, van Schagen. L. Nierop Groot, stager, N.H., Bleekerskade 115, van Bussum. C. J. Mol, expediteur, R.K., van der Woudestraat 34, van Noord- scharwoude. J. G. Roster, zonder, R.K., Heiligland 20, van Bovenkarspel. P. Vis- ser, kaashandelaar, N EL, Emmastraat 55, van Hoorn. C. Molenaar, winkeljuffrouw, R.K., Houttil 23, van Oudorp. T. Ho- vi-ng, dienstbode, N.H., Kennemerpark 24, van Groning-en. A. Dekker, handetereizi ger, G.K., Perronstraat 9, van Heldfer. W. C. Pool, kappersbediende, N.H., Liefde- laan 8, van Esmond aan Zee. D. Mole naar, dienstbode, R.K., Westdijk 7, van Hei- loo. C. Spaan-sen, R.K., Hoeverpad 45, van Schoorl. W. G. Bnessers, volontair melkfabr., R.K., Hofstraat 21, van Bergen. D. Bos, radiomonteur,'geen, Co-sterstraat 15, van Zaandam. H. J. Rijnaarts, zon der, R.K., Costerstraat 23, van 's-Gra-ven hage. M. Hartog. dienstbode. N.H;, Ou- degracht 188, van Heiloo. W. Roster, spoorwegarbeide.r, N.H., v. Leeuwenhoekstr 13, van W-estwcud. G. M. Steeman, dienstbode, R.K.. Nassaulaan 19, van Castri- cim c. van Dij-k, R.K.. Doelenstraat 21, van Egmond-binnen. J. Elavelaar, timmer- man, N.H., van der Woudestraat 60a, van Utrecht. -- J. Rapp, reiziger, R.K Oude- gracht 106, van Haarlem. DE GROOTE PARADE. Een Oorlogsfilm vcor den Vrede. Bet is wel -een bewijs'voor de populariteit en de groote fcumstwaarde dezer film, dait bet Victoria Theater kon beslui'ten ze voor de derde maal hier ter stede te laten opvoeren Aanvankelijik bewaardie men in filmland een gvheimzinnig sti'lzwijigcn over de wijze waarop „The B'ig Paradte" tot stand kwani. Maar laingzamerband dr-on-g de waa-rheid door, dat de ontstellende corlogsscenes, de shrapnel- en kartefeenreg-enqon-ge mannen fcij duizendie-n en duizend^n wegmaaiend, oor- spronkelijike corlogsscenes zijin, d!at een film- operateur gedurende die menechenslach ting zijn leven in de waagschaal stelde, ten einde deze gruwelijke daad tegen het Menschdom bedlrevcn, op hot smalle celluloid lint te ver- eeuwigen. Mmimer heeft hij kunnen vermoe- den, dat ziijn werk die gebegle wc-reld voorge- houden zou worden ate een dreigendc, mis- sohien wed laatste waarschuwing op deze wij ze gegevcn, ten eiinidte teigen den oorlog, door het vertoonon van deze sc'hijn-glorie, een stem ming te verwekken, welike een herhaling van deze gruwelijke feiten onniogeliilk tracht te maiken. Niemand west, zoo heeft de Telg. vermeld, of de onbekende held, die zioh offerde om al deze ellende te filmen, nog in leven is. Zelfs i'ngewijden kenmen temauwernood zijn naam Maar door die enlcele oriigineele opnamen, die het oorlogsbeeld in „De Groote Parade" com- pleteeren, heeft hij reeht op de dankbaarheid van een iiadier, die in dit fiimwerk de madi- tigst dlenkbare ainti-oorlogspropagainda ziet. Zes en niegentig weken werd' dit werk on- afgebroken in een Broadway-tbeater vertoont. En na de onvergelijMijike successen, die „De Groote Parade" in New York bebaald heeft, zou d;e film haar zege- en zegenrijten toc'ht door die Vereenigde Staten aianvangen. Een der eerste titels van dit fiimwerk apreelkt van de opwekkendfe kracbt van tromi mels en trcmpetten, die den man meesleuren naar den oorlo-g. Ieder wordt geimiponeerd door de huiveringswekkende suggestie van de oodogsidee. Fanfares, trommels, trompetten, lachende jongemkoppeii, meisjes, die van bun „beldlen" droomen, ailes en alien blijkien in dienst van een satanische maciht, die naar den oorlog drijift, die den oorlog wil. Dezelfdfe miacht, die alie tegen vain de maatschappij dooreen schudt, dliie menschen tegenover en naast el- kaar plaafet, miensdben die elkaars bestaan niet wrmoedien. Dit bruut foixeeren van de door men- schenhanden tot stand gebracbte, door men- scbenhandien weer vernielde maatschappij, deze gruweldaad laat „De Groote Parade" m al bare verschrikkingen zien. En als een ontzaglij'ke waai'schuwing moest dit fiimwerk die jaar over de gehede wereld vertoond wor den, gedurende de eerste week van de Augus- tusnmapd, die dagen, die 1914 tot bet meest fatale jaar uit de Wereldgeschiedenis hebben gemiaakt Want daarin ligt die grootste waar- de van deze film. \^*Ence Stalling is de auteur van een too- j n u een 0°rlogsgesdhiedeniis behari- 4fwt vS S11CK£' hij met zijn stub oogstta, ®czu het scenario-departement van Marcus Lpav s Mdro-Goldwyn-Mayar Film Cy. be- 'tenhsm uit te noodigen een filmbcv. crkiog van dit stak te schrijveit Men begon ,„De Groote Parade" te verfil- j men. Het is een groote Parade van opgezweepts geestdrift voor een ideaal, waarvan die mees- ten geen flauw begrip 'hebben, een groote parade vain dooden, blinden. voor altiid1 ver- minlktten. Stalling wildic, dait 'zijn werk een in- dlruk moest geven van de walging, die deze •gtorie opwekt. In dienst der Menscihiheid blijkt „De Groo te Paradte" een van de meest grootsche voort- hrengselen der cinematografie te zijn. Jui&t omidait deze film d'oor een genadteloos weer- geven van de werkelijkheid dter oorlogsellende een ieder dwinigt uit te roepen Nooit weer oorlog! STOOMVAARTLIJNEN. STOOMVAART-MIJ. NEDERLAND. Manoeran (uitr.) 20 Febr. te Port Said. Simaloer (uir.) 20 Febr. te Catania. Soemba (thuisr.) 19 Febr. v. Singapore. Vondel (tbuisr.) 20 Febr. v. Algiers. j i KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. Stella 21 Febr. v. Amst. n. Bremen. Ulysses 21 Febr. v. Lisabon te Amst. Agamemnon 20 Febr. v. Malta te Alexan- drie Almelo fuitr.) 19 Febr. te Callao. Clio 20 Febr. v. Smyrna te Constantinopel. Haarlem 20 Febr. v. Bilbao n. Guyaquil. Merope 20 Febr. v. Vigo te Lissabon. Neptunus 20 Febr. v. Genua te Burriana. Pluto 20 Febr. v. Malaga n. Portimac Pollux 19 Febr. v. Patras n. Oitavos. Theseus 20 Febr. v. Pasages n. Bilbao-. KON. HOLL. LLOYD. Montferland (thuisr.) 21 Febr. v. Montevideo. Gelria (thuisr.) 20 Febr. v. Santos. Kennemeiiand (uiltr.) 20 Febr. v. Rio Grande. Maasland (uitr.) 20 Febr. v. Lissabon. HOLLANDAME'RIKA LIJN. Moerdijk, v. Antwerpen n. d. Pacifickust, 20 Febr. te San Francisco. Montgomeryshire 18 Febr. v. Vancouver te Portland" (Ore). Nebraska, v. Rott. n. Vancouver, 19 Febr. v. Cristobal. Rotterdam, 21 Febr. v. Napels te Tunis. Burgerdij'k, 21 Febr. vcorgaate den N. Water- weg aangekomen. Vclendam 21 Febr. v. New-York te Rotterd. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Fauna (thuisr.) 20 Febr. v. Vigo. Petworth (thuisr.) 20 Febr. v. Las Pal-mas. Viieland (thuisr.) 19 Febr. v. Sekondi. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Meliskerk (thuisr.) 0 Febr. te Southampton, j 21 Febr. n. Duinkerken. HOLLAND—BRITSCH-ENDIe LIJN. Rieldrecht 21 Febr. v. Rott. n. Hamburg. Bilderdijk (uitr.) 20 Febr. v. Genua. Hoogkerk (lihuisr.) 21 Febr. v. Karachi Ternate (uitr.) 20 Febr. v. Algiers. HALCYON LIJN. Stud Amsterdam 19 Febr. v. Buenos Ayres n. Rosario. JAVA—NEW-YORK LIJN. Djambi 20 Febr. v. Java te New-York. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjikandi 18 Febr. v. Soerabaja te Nagasaki. Tjisondari 19 Febr. v. Sanghai te Batavia-. STOOMVAART-MIJ. OCEAAN. Deucalion 20 Febr. v. Japan, 1. v. Amst., te Londen. Glaucus, v. Japan n. Rott., 19 Febr. te Tient sin. Laertus 21 Febr. v. Amst. n. Londen. Peisander, v. Liverpool n. Batavia, 19 Febr. v. Padang. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Sibajak (uitr.) 21 Febr. v. Port Said. ARRONDISSEMENTS RECHTBANK. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van 21 Februari. UITSPRAKEN. C. v. P., Holderonttrekking -beslag, 25 boete op 25 dagen hechtenis (voorw.) L. J. J. M. S., Alkmaar, persd'elict, 50 boete of 5 dagen hechtenis. Corn. B., Broek op Langend'ijk, vatechheid in geschrifte, 6 maanden gevangenisstraf, voorwaardelijk met 2 proefjaren. Hemdri'k H., Zijpe, ate voren, 6 maanden gevangenisstraf. Corn H Hoorn, smaad, 25 boete of 25 dagen hechtenis. Hendrik B., Helder, hooger beroepzaak, oproeping nietig verklaard. J. C. W. T., Amsterdam, ate voren, vrijge- sproken Jan B., Alkmaar, hooger beroepzaak, 3 dagen hechtenis en 3 maanden opzending voorwaardelijk. NIEUWE ZAKEN. PASVERVALSCHING. De 24-jarige reiziger Leonard N., geboren en wonende te Amsterdam, thans gedeti- neerd, heeft een te zijrnen name staande reispas op Duitschland vervalscbt, door den naam te veranderen, enkel voor de grap, zei hij. Het feit is gepleegd' in 1926. In deze zaak trad mr. de Groot op ate raadsman en verdediger Deze zaak is door den politierechter verwezen naar de meer- voudige strafkamer Verdachte is gedteti- neerd ter zake verduistering De officier meende, dat al is de reispas verloopen, dit document zijn waarde niet verliest. fiii acht dus de vervalsching be- wezen en strafbaar en vorderde 1 maand gevangenisstraf. Mr. de Groot ontkende onder aanvoering van argumenten, de geldigheid1 van de reis pas. Voorts achtte verdediger het opzet om de reispas ate echt en onvervalscht te gebruiken, niet bewezen. Op grond van -een en ander vroeg pleiter vrijspraak, subsidiair een geldboete, die trou- wens door den officier reeds bij de eerste behandeling werd gevraagd. Re- en dupliek als gebruikelijk. HOOGER BEROEP VRIJSPRAAK WEGENS AANRIJDING. In hooger beroep stond terecht mr. C P. E., advocaat te Oudkarspel, die door den kantonrechier was vrijge»prok«n ter zake roekeloos rijd«n en onvoldoende uitwijken naar rechts, tengevolge waarvan het rijwiel Van een te Oudorp wonende jultrouw werd' beschadigd, welk feit is gepleegd op 8 Sept. te Alkmaar op't kruispunt HouttilLange- straat. De ambtenaar, mr. de Bruys Tack is tegen deze vrijspraak in hooger bercep gekomen. In de eerste plaats wordt gehoord ate ge- tuige agent Wijnberg, die rijproeven heeft genomen en daarvan verslag geeft. Er be- staat mogelijkheid, d'at men de Houttil met een groote wagen kan inrijden zonder het verkeer in gevaar te brengen. De door de Chrysler van verdachte aange- reden juffrouw dient ook hier een eisch tot schadevergoeding in voor de beschadigde fiets. Zij reed die Houttil uit en de verdachte reed niet hard, doch gaf geen signajen Verdachte zieide zacht te hebben gereden. De getuige maakte een twijfelachtigen, zenuwach'tigen indruk. Toen de aanrijding plaats had, had verdachte reeds gestopt. De voligiende getuige v. Vechten zeide, dat mr. E. krap omhaalde en zeer sterk remde. De juffrouw is door verdachte aangereden en niet omgekeerd. Mr. E. bracht tegien deze verklaringen zijn bedenkimgen, en stelde getuige een vraag. Getuige M. Uitenbosch legde een verkla- ring af met die van v. Vechten overeen- komende. De officier versehilde met dfen kantonrech- ter, dat de hoek Langestraat—- Houttil geen bocht zou zijn. Voorts blijift tussehen auto en trottoirband nog wel een meter ruimte over Ook is de officier van meening, dat vrij spraak en niet ontslag had moeten wordien uitgesproken Doch ook vrijspraak achtte de officier hier niet juist en hij vorderde v/e-gens het nemen van de bocht te veel links f 20 boete of 10 dagen hechtenis. Mr. E. voerde hierop aan de bereidis ge- releveerde gronden, die naar zijn ineening tot vrijspraak moeten lei den. TEN UITVOERLEGGING VOORW. VEROORDEELING. Deze zaak betrof C. J., koopman te Alk maar, indertijd voorw. veroordeeld ter zake diefstal en werd met gesloten deuren b-ehan- deld. Uitsjpraak over 8 dagen. SCHULDMISDRIJF. De vis&cher en jager Dirk H. te De Rijip stond terecht wegens het toebrengen van zv/aar lichamelijk lets-el aan den tuinder Kromhout die hij, op 23 Nov., terwijl hij een schot lostte op een hou-tsnip, door een hagel- korrel aan het cog had getroffen, tengeyol- ge waarvan bedoelde tuinder vermoedelijk het gebruik van het rechteroog grootendeels zal moeten missen. ITet oog is hi] practisch kwijt. De hagelkorrel te niet verwijderd -kun nen worden. Van deze zaak hebben wij voor eenigen tijd onder kantongerechtzaken reeds melding gemaakt. Toen stond K. terecht wegens het jagen op een anders grond, zonder vergunning en het was bij die gelegenheid, dat Kromhout door een verdwaalden hagelkorrel werdi ge troffen In. deze zaak werd ook gehoord ate ge tuige de rechter-commissaris mr. Ledeboer, zulks op verzoek van verdediger. Deze verklaardte, dat verdachte hem bij de inStructie heeft verklaard, dat hij alvorens te schieten, niet heeft gekeken of er zich iemand in zijn schietveld bevond. De rechter-commissaris heeft -echter niet den indruk gekregen, dat verdachte heeft er- kend, een fout te hebben gemaakt. De officier was van meeni-ng, dat hier wel degelijk grove schuld aanwezig -is, omdat hij vooraf -niet behoorlijk heeft uitgekeken. Spr. zei voorts, dat het geheele schot is gelost in de riehting van getuige Kromhout. Deze heeft nu zel'f verklaard, dat hij in -dten loop van het jachtgeweer keek. Eisch: f 200 boete of 2 maanden hechte- nis. Mr. Leesberg achtte het een moeihjk zaakje. Verdachte, -een ronde jager, liegt niet. Pleiter merkte voorts op, dat zakelijk ver- band' in deze dagvaarding ontbrak, zooals pleiter nader trachtte aan te toonen. Volgens pleiter is het niet met zekerheid aan- te too nen, of men hier te doen heeft met een nood- lottig toeval of grove schuld. Er is slechts een getuige en een verdachte, die ontkent. 'n Paar geroutineerde deskundigen. die pleiter heeft gesproken, hebben de moge lijkheid van een noodtottig ongeval niet 'buitengesloten. Pleiter concl'udeerd-e geen geldboete, die verdachte onmogelijk in staat is te voldaan De officier replkeerde en werdi door ver dediger beantwoord Verdachte kan geen zwaar werk verrichten, hij heeft een nier- operatie ondergaan en verdient nu pl.m. 15 per week ate barbier, visscher en jager. ONJUISTE BELASTINGAANGIFTE. De 76-jarige veehouder Teunis B., te Uif- geest, stond terecht ter zake o-njuiste opgave van de vermogensbelasting. Verdachte heeft als vermogen aangegeven 14.389.63 en aan vorderingen f 5900 welke laatste opgaaf volgens den inspecteur onjuist was. Het schijnt dat dit bedfag moest zijn 29.000. Hij heeft deze onjuiste opgave reeds een aan- taT jaren gedaan en ook de rente niet verant- woord voor de inkomsten-belasting. De oude beer zegt in de meening verkeerd te hebben dat deze gelden niet belastbaar wa- ren. De heer P. Hartkamp, Inspecteur Directs belastingen zeide dat verdachte steeds de vra- gen op het aangifteb-iljet nauwkeurig heeft beantwoord. Daaruit kan de gevolgtrekking worden gemaakt, dat verdachte de beteekenis der vragen zich zeer wel bewust was. De beer Elbers, werkzaam op de gemeente- secretarie te Uitgeest, heeft volgens opgaaf .van Teunis B., het aangifte-biljet ingevuld gedurende de jaren 1926'27. Daarop werden gehoord de debiteur van verdachte, welke gelden niet op het biljet zijn aangegeven. De officier was van meening, dat verdachte doelbewust de onjuiste opgaven heeft gedaan en vorderde het opzet bewezen achtende, 6000 boete of 3 maanden hechtenis. Mr. de Groot, opponeerende voor verdachte ails raadsman en verdediger, is van oordeel, dat de officier niet heeft aangetoond de kwa- de trouw bij verdachte. Deze, die geisoleerd van de beschaafd-e wereld op een eenzame boerderij 1-eeft, heeft zich op het standpunt ge- steld, dat dit bezit niet belastbaar was. Pleiter heeft van hoogstaande lieden infor- matien omtrent verdachte, die pleiter aan de rechtbank overlegt. De informatien zijn hoogst gunstig en geven een beeld van zijn betrouwbaarheid. Pleiter concludeert tenslotte tot vrijspraak. In hun re- en dupliek handhaven de debat- ters officier en verdediger hun respectieve meeningen. HOOGERBEROEP VONNIS KANTONGERECHT HOORN. De heer H. v. d. K„ automobielagent te Rijswijk is door den kantonrechter te Hoorn veroordeeld ter zake het roekeloos rijden in een wegbocht onder Berkhout, waardoor een zich aan den weg bevindend persoon werd aangereden, welk feit is gepleegd op 13 No vember 1927. Veroordeelde is van dit vonnis in hooger beroep gekomen en werd verdedigd door mr. Buislcool uit Schagen, die zelf een sehets- kaart van de situatie heeft vervaardigd. Verdachte erkent een persoon te hebben aangereden en daana tegen een boom te zijn terecht gekomen. Getuige Pefrus Besseling, landbouwer te Ursem, reed dien avond met zijn eehtgenoote per rijwiel. Uit vrees voor de snelrijdende auto was het echtpaar afgestapt en op den berm van den weg gestaan Desondianks is getuige tegen den grond gereden door de snel rijdende auto, die geen licht ycerde of signa- len gaf. Getuige is met zijn fiets op den on- derkant getuimeld. Getuige reclameerdte 30 voor geleden schade. Verdachte - eide direct geremd te hebben en niet te hebben kunnen vermijden, dat het rijwiel van Besseling met het voorspatscherm werd geraakt. Verdachte ontkende 10-0 K.M. te hebben gereden. Hij dacht niet meer dan 70 K.M. Mr. Buiskool vroeg Besseling of hij links of rechts afstapt. Dat kon getuige niet zeg- gen. Mej. Besseling verklaarde overeenkomstig het relaas van haar echtgenoot. De vrouw is niet erg vrij op de fiets, maar kon zich behoor lijk redden. De schade bedroeg f 30, 6 voor de jas en de rest voor het rijwiel. De officier releveerde dat verdachte was veroordeeld tot f 150 boete of 80 dagen en 6 maanden verlies van rijbewijs, welk vonnis de officier juist gewezen acht, reden waarom hij bevestiging vorderde. Mr. Buiskool speet het dat de officier be vestiging van het vonnis had gevorderd. Plei ter heeft van deze zaak een anderen indruk gekregen. Pleiter wees op het nadeel van de fietsers voor den automobilist. Door pleiter was zelf een onderzoek in loco ingeste'Id, waarvan hij het resultaat uiteenzette, voorts poogde pleiter aan te toonen, dat de snelheid niet zoo buitensporig was. Het verbaasde pleiter voorts dat getuige Besseling niet van den wegglooii'ng is afgesmakt, ate de schok zoo groot was. Pleiter merkte voorts op, dat verdachte reeds 11 jaar rijdt en nooit is ge- verbaliseerd wegens oveiiredingen. der rijwieT- en motorwet. Verdachte had zich reeds ge- meld op het Ccmmissariaat te Rijswijk toen hij vernam dat tegen hem prcces-verbaal was opgemaakt. Voor een bedrag van 25 had verdachte kunnen transigeeren, doch daar hij meende geen schuld te hebben, heeft ver dachte geweigerd. Pleiter concludeerdte tot vrijspraak, subsidair een meer billijke straf en a-lthans de intrekking van het rijbewijs niet te handhaven. DE VEILIGHEID VAN HET VERKEER IN GEVAAR GEBRACHT. De verdachte Geert B. te Heldter, heeft voor het kantongerecht terecht gestaan op grond van het feit, dat hij in den nacht van 5 Juli van de kermis komende, onder de ge- meente Anna Paulowna rijdend, met zijn rij- wiei eensklaps van links naar rechts is over gestoken met gevolg dat hij in botsing was gekomen met een auto en daardoor de veilig- heid van het verkeer in gevaar bracht. Verdachte was verpleegd geworden in het marine hospitaal van de door de aanrij-diiig veroorzaakte schedelbreuk. Verdachte was in hooger beroep gekomen en werd verdedigd door mr. Belonje voor het eerst in strafzaken als pleiter op tree! end. In deze zaak werden gehoord 7 getuigen, in de eerste plaats de chauffeur Bcrst, die de autobus b-estu urd-e, waar me de de aanrijding plaats vond. De chauffeur trof geen schuld. Hij reed behoorlijk rechts. De verdachte zeide niet beschonkert te zijn geweest, doch wat er feitelijk gebeurd was, kon hij zich niet herinneren. Uit die getuigen verklaring Meek, dat ver dachte niet alleen de schuld droeg. Misschien droeg't sterke licht wel iets bij tot de caram- bole. Getuige Nieuwland zeide dat verdachte vroolijk was. (Natuurlijk voor de aanrijding). De officier, niet begrijpendle waarom ver dachte, -die slechts tot 10 boete of 10 dagen veroordeeld was, in hooger beroep was geko men, vroeg bevestiging van het vonnis. Spre- ker wees er op, dat het hier de fietsrijder was, die de schuld droeg. Mr. Belonje deed uitkomen dat verdachte levenslang de gevolgen van het gebeurde zal dragen door een chronische -doofheid. Voorts was pleiter niet overtuigd of ver dachte wel dte schuld droeg van het gebeurde. Verdachte was geschrokken door de autobus die zeer snel naderde en naar rechts overge- stok-en waar hij behoorde. Voorts wees pleiter op den toestand van den weg, waaromtrent de dijkgraaf pleiter heeft ingelicht. Ook vestigde pleiter de aandacht op het snelle rijden van de autobus, die na de aanrijding zeer beschadigd was. De fiets van verdachte was vermeld en lag achter de auto. Uit dit ailes bleek dat de aan rijding hevig was. Pleiter concludeerde ontslag van rechtver- volging. De officier repliceerde op eemge punten waarop -de verdediger dupliek gaf. BEDREIGING MET DOODSLAG OF ZWARE MISHANDELING. De 31-jarige Urkervisschei', Jacob v. S., in nationaal costuum aanwezig, heeft zich op 24 December te Enkhuizen schuldig gemaakt aan bedreiging van den agent Ubbels, wi-en hij zijn sa-bel had ontwrongen en hem daar- mede bedreigde. Door Ubbens werd een an- dere beschonken Urker opgebracht wat verdachte wilde beletten. Nog meer- dere Urkers hebben zich bij die gelegenheid tegen Ubbels gekeerd. Verdachte ontkent de bedreiging geuit te hebben. Hij heeft wel de sabel afgenomen, doch het wapen direct weggeworpen. De officier keurde de houding der Urkers in 't al-gemee-n af, doch was van meening, dat de verdachte zeer sympathiek optrad en vroeg vrijspraak wegens bewijsgebrek. VERZET IN HOOGER BEROEP. De chauffeur J. A. J. D. te Amsterdam was wegen-s aan-rijd'ing met zijn motor met een ander motorrijw-iel op d'en Nieuwenweg te Hoorn, door den kanton-recbter te Hoorn veroordeeld. Hij kwam van dit vonnis in hooger beroep, doch was bij de behandeling niet aanwezig. Het vonnis is toen bij verstek bekrachtigd, doch thans was d-e appellant in verzet geko men en moest de zaa-k nogmaal® behand-eld worden. De getuigen, drie in getal, verklaarden als bij de vorige behandeling. De schadevergoe' ding te voldaan. EischBevestiging van het vonnis. Verd. vroeg behoud van rijbewijs, dat voor hem zijn broodwinning beduid-de. Sluiting. GE VOND EN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van politic. Langestraat en aldaar te bevragen op- all« werkdagen tussehen 11 en 1 uur, de navol- gende voorwerpen ate g-evonden gedeponeerd op 17, 18, 19 en 20 Febr. 1928: Etui met schrijfbehoeften, kn-i-pmes. Aanwezig en te beyragen bij de navolgen- de ingezetenen, onderstaande voorwerpen ate gevonden aangegeven op 17, 18, 19 en 20 Febr. 1928: hateband met penning, B. Duin, Hekelstxaat 29; vuilnisblik met stoffer, J B-eerepo-ote Baanpad 30; rozenkrans, A. P. v. d. Berg, Overdiiestraat 65; sleu-teltje, J Beijers, Wester weg 5; paar gy-mschoenen, C. van 't Hof, Rochdalestraat 26; huissleuMT, A. Verheus, Schoutenstraat 28; kin-demuts, Th. Nierop Groot, Molenkade 18; handwax- mer, J. Pool, Zeglis 84; hon-denhalsband met penning, T. Koning, Zocherstraat 30a; portemonna-ie, A. D-ikkeboom, Koningsweg 63; sl-euteltje, M-ej. A. M. Koen, Verdron- kencord 72a; zilveren rozenkrans, J. W. van Dijk, 2e Kanaalstraat 9; zilver ringetje, C. Bra-kenhoff, Tuinstraat 47; bal, A. Kreb, Lindenlaan; huissleutel. M. Koos, Baansim- gel 45; schipperspet, M. Koos, Baansigel 45; gcuden ring met steen, mej. C. Deun, Oterleek; medaillon met po-rtret, J. van Drunen, 2e Landdwarsstraat 19. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren- voorwerp, woxdt men verzocht hier- van kennis te geven aan het Bureau van politic. BOVENKARSPEL, 21 Febr. 1928. „De Tuinbcuw. Heden besteedde men voor: Roode Kool 18.70—/ 21.20; Witte Kool 3.20— f 4.50; Gele Kool 12.70-/ 15.20; Uien if 7.65; Drielingen f 6.50; Blauwe aardap- pelen 1.70—/ 2.05. BROEK OP LANGENDIJK, 21 Febr. 1928. Langedijker Groentenveil-ing. Wortelen 7.30; Roode'Kool le s. 16.30f 20.50; Roode Kool 2e s. 14.50—/ 19.90; Gele Kool le s. 8.30—/ 15.80; Gele Kool 2e s. f 7.40—/ 14.30; Deensche Witte Kool 3.30—4.80; Uien 15.60—/ 16.20; Drielingen 13.1013.40; ailes per 100 K.G. Aanvoer: 2600 K.G. Wortelen; 92000 K.G. Roode Kool; 215000 K.G. Gele Kool; 115000 K.G. Deensche Witte Kool; 11000 K.G. Uien. NOORDSOHARWOUDE, 21 Febr. 1928. Uien 14.90—/ 15.80; Drielingen 13.20— f 13.90; Nep 5.706.20; Grove Uien f 13.90—/ 15.40; Peen /6.50—7.10; Roo de Kool 14.10—/ 19.90; Doorschot 12.70 18.50; Gele Kool 7—/ 15.80; Door schot 7.3014.20; Deensche Witte Kool 3.204.40; Doorschot 2.60—/ 3.S0; Kroten 9.40, ailes per 100 K.G. Aanvoer: 14500 K.G. Uien; 13800 K.G. Peen; 216100 K.G. Roode Kool; 84600 K.G. Gete Kool; 189000 K.G. Deensche Witte KooT; 500 K.G. Kroten. Kellner, zeg aan den patroon, dat het diner nftstelfen'3 zon zijn geweest, wanneer de jaartallen van den wijn en van de kip andersom warexu (DorffearbiiM). v&it-l

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 7