'-*<■ Klppen en lonifnen. BEIJRi T eSegrammen Opgave van Noordhollandsch Landbc rcrediet. CONTROLEEfiEU VAN BALANSEN. m Uinecfagmcrgen is op hot stations-em placement te Nuth (L.) een rang/erdcr met zijn voet tusschen de rails beknekl geraakt. Hij werd door een trein gegrepen en overfeed enkele cogenblikken later. Hij iaat ten vromv en kind achter. De Weesinrichting te Neerbosch ont- ying van een orubekemde een gift van f 1000. In het bestuur van de te stichten am- bachtsschool te Edam is als vertegenwoordi- ger vonr de omliggende gemeenten benoemd de heer W. R. Drost, burgemeester van Kwa- dijk, Middelie en Warder. De Delft is gisteravond de 26-jarige F. ft. M., uit Rotterdam, toen hij op den Rot- ferdamschen Wcg op zijn fiets van achter een vrachtwagen kwani aangcreden, door •een van de tegenovergestelde richting ko- menden auto. De man werd ernstig verwond. Men vreest voor zijn lieven. Het 4-jarige zoontje van den heer K. den Uil te Pijnacker is Dindsdagmiddag spelende tc water geraakt en verdronken. Gisteren is de 3-ja.rige L. de D. aan de Waalhaven te Rotterdam onder een auto ge raakt. Het kind werd op slag gedood. Mevrouw de wed1. J. te Heerenveen, die eeoige dagen geleden uit de tweede verdie- ping van haar woning is gevallen, is Woens- dag overleden. Te Nuth (Limb.) is de rangeerder J. S. onder een trein geraakt en gedocd. Hij was gehuwd cn vader van een kind. De chauffeur uit Opijnen, tegen wien door het C. M. bij de Tidsche rechtbank 6 jaar gev. was geeischt wegens het veroorzia- ken van dood dcor schuld, is thans door die rechtbank vriigcsprcken. Ditzelfde college heeft iemand uit Leerdam wegens opzettelijke brandstichtinig in Octo ber 1927 veroordded tot 2 jaar overeenkom- stig den eisch. Te Hoek van Holland1 is de Chr. M. L L. O. school opgeheven daar het vereischte aantal leerlingen met meer aanwezig was. De Wrgemeesters der gemeenten Zwaag en Krommenie, de heer J. E. G. C Dibbits en H. Klerk Jzn., zijn bij kon. b-e- sluit van 21 dezer in die functies herbe- noemd. Op de ijzergieterij dter firma Versteeg te Neder-Hardinxveld is gisttermiddag een met gloeiend ijzer gevulde gietpan omgevai- len, waardoor acht werklieden brandwonden kregen. IN 1927 B1JNA ZES MILLIOEN GULDEN rN VERBAND MET WERK- LOOSHEID UITGEGEVEN. Als bewijs, dat het bestuur der Vereeniging /NederLandsch Fabrikaat" er goed aan doet voortdurend krachtig propaganda te maken bij onze landgenooten zooveel mogdijk ge- bruik te maken van de voortbrengselen van de nationale industrie, moge er op worden gewezen, dat volgens gegevens, ont'leend aan de Januari-aflevering van het maaedsdirift van het Centraal Bureau voor de Statistiek, door het Rijk over 1927 wordt geraamd te zijn uitgegeven een bedrag van 5.978.500 in verband met de werkloosheid. Wanneer men daarbij in aanmerldng neemt, dat meer dan 50 pet. van onze landgenooten bun brood verdienen in de industrie, moge dit toch «eer zeker een aansporing zijn het stre- ven van de Vereeniging „Nederlan'd!sch Fabrikaat" te steunen. HET HOTEL IN DE VIJZELSTRAAT. Gister is het bijna voltooide gebouw aan d:e Vijzelstraat, tusschen Singel en Reguliers- dwarsstraat te Amsterdam, bestemd voor hotel, cafe-restaurant en winkels, voor ver- koop in openbare veiling aangeslagen, nadat de combinatie, voor welker rekening het ge- bouwd is, den gestelden termijn had laten verloopen zonder aan haar verplichtingen te voldoen. De veiling van het erfpachtsrecht op het terrein en van de opstelien zal plants heb- ben bij op-bod op 20 Maart en bij afslag op 2 April. TIEN JAAR RADIO-INDUSTRIE. De N. S. F. jubileert De N. S. F. viert binnenkort haar tienja fig bestaansfeest. Die periode is niet lang, maar wegens den groei en bloei van de ra dio gedurende dien tijd, toch gewichtig ge- noeg om hier eens beschreven te worden. Het was in de oorlogsjaren, toen de rea ders, die door middel van dfe Nederlandsche Telegraafmaatschappij „Radio Holland" hun sch-epen van radio-instalaties hadden voorzien, zich voor het „fait accompli" za gen geplaatst dat het buitenland deze, vooral in dien tijd van mijnen en torpedo's, onont- beerlijke communkatie-midelen niet meer wilde leveren. Zij stelden nu zelf pogingen in het werk tot de opriehting eener nationale industrie, die hen van het buitenland onal- hankelijk zou kunnen maken. Het was den 27sten Februari 1918, dat de Nederlandsche Seintcestellen Fabriek te Amsterdam werd opgericht, en in Juni van dat jaar vestigde men zich te Hilversum in perceel Groest 108, een klein gebouw, waar een tapijtfabriek was gehuisvest. In gebouw Naarderstraat 8, dat thans on der den naam van „Casino" een bioscoo-p theater herbergt, lewam in Maart 1919 de montage-afdeeling te werken, terwijl in Mei van het volgend jaar beslag werd gelegd op perceel Groest 70, en daar een tak van hef bedrijf werd geVestigd die steeds meer ioka- len voor z;ch opeischte, n.l. de z.g. exploi- tatie-afdeeling, welke de belangen van den radio-beursdienst behartigde. Intusschen was met spoed aan den op- bouw van een nieuwe fabriek aan de Jan van der Heijdensiraat gearbeid Dat men er in den zomer van 1921 zijn intrek nam, was werkelijk een feit van beteekenis voor de N. S. F. Wat cerst naar drie plaatsen ver- spreid was geweest, werd nu op een punt ver- eenigd. Op het terrein, dat zich om de gebouwen uitstrekt, v/erden in het najaar van 1924 twee, meer dan 60 Meter hooge antenne- tcrens opgesteld, de ,.Zingende torens va'n Hilversum", waarvan er onlangs een wegens d-e uitbreiding der fabriek een twintigtal me ters achteruit is gezet, als ware hij een stuk mecca no-sneelg oed In het jaar 1920 v/erden weer nieuwe ver- grootingen ingezet. Er kwam begin 1927 een afzonderlijk laboratorium tot stand, even la ter werd ten behoove van de fabriek weer een stuk van het open terrein afgenomen. De dagbladen bevatten in November 1927 het bericht, daf In de jongste commissaris- vergadering was besloten, behalve een nieu we fabriek voor het monteeren van radio- ontvanigtoesMlen, en pole van telegrafie- en telefoniezenders te bouwen, eveneens een nieuw kantoorgebouw te doen verrijzen, vol gens het ontwerp van architect K. v. d. Berg, die ook het ontwerp van het zendstation te Huizen had gemaakt. De werkoppervlaktc der N. S. F. zou hierdoor van 2®0O M2 op niet minder dan 0100 M2 gebracht worden, terwijl het aantal beambten en werklieden, dat toen ongeveer 800 bedroeg, in de naaste toekomst zeker verdubbeld zou worden. E err gen tijd daarna werd dit bericht weer gevolgd door de tijding, d!at de duizendste arbeider zijn intree had gedaan, en dat de werkoppervlakte niet tot 0100 M2, maar zelfs tot 10.000 M2 zou worden uitgebreid VeelsGortig zijn de voortbrengselen ge weest, welke in den loop der jaren konden geexpedieerd worden. Behalve zenders voor schepen, werden er ook voor onderzeeers en torpedo-booten en eveneens voor life-boats gemaakt; vervolgens werden vliegtuigen uit- gerust, en bleken de installaties der N. S. F, ook niet voor loopgra-ven gemist te kunnen worden. De veelsoortigheid der fabrikaten nam later nog in menig opzicht toe. Nog moet worden vermeld, dat op last van het Ministerie van Waterstaat op het vliegveld Waalhaven een zender is geplaatst ien gerieve der aviateurs, en in 1924 voor het eerst een vliegtuig van de K. L. M. door de N. S. F. met een rad'io-station werd uitge- rust. Het was de vermaerde H. N. A. C. C„ die eenigen tijd later de eerste luchtverbin ding tusschen Holland en Indie tot stand bracht Sinds de opening van den zomerdienst op 19 April 1927 stijgt geen lijnvliegtuig van de K. L. M. het luchtruim in, zonder voorzien te zijn van een radio-instal la-tie. Voor de ve'le landgenooten die in de initia- len N. S. F. alleen den naam zagen der ex- ploitante van den eersien omroepzender en de fabrikanle der alom geprezen omroep-ontvan- gers, zijn de bovengeschreven regelen onge- twijfeld een openbaring. Zij zullen nu begrij- pen, dat de Nederlandsche SeintoestelLen Fa briek zich de laatste jaren aan een geheel nieuwe productie heeft moeten aanpasen. Sinds de ra-dio-telefonie met meer alleen sei- nend, maar ook amuseerend optrad, was naast de uitvoering der vaak belangrijke maar uiteraar-d beperkte orders ook een toe- leg op massa-prcdudie noodig gebleken. Ook de zenderbouw heeft er een nieuw ob ject van werkzaamheid bij gekregen: de con- structie van omroepzenders, zooals die welke in 1923 door Ir. White gebouwd en in Mei 1926 weer eervdl op non-activiteit werd ge- steld, omdat hij plaats moest maken voor een nieuwen, belangrijk knapperen collega. Even eens is de zender, die in 1927 te Huizen werd geplaatst, door de N. S. F. geleverd. Het eerste ontvang-toestel, dat van de N. S F. ter wereld lewam, was het type o.8. Verschillende modellen hebben daarna el'kan- der nog vervangen. Op het oogenblik bevin- den zich op de markt de N. S. F. 4 voor bui- ten-antenne, de N. S. F. 5 voor raam-antenne en ook de I. 4a, het toestel, dat voor ultra- korte golf naar de tropen wordt gezonden. In de Nederlandsche Seintoestellen Fabriek stond ook de wieg van ons omroepwezen. Nad'at de proefuitzendingen, op den vori- gen teiefonie-zender, met een golflengte van 1050 Meter en een vermogen van slechis 500 Watt, voor dien tijd zeer merkwaardige re- sultaten hadden opgeleverd, nam de N S. F. ook weldra de organisatie van muzikale uit- zendavonden op zich, waarvoor in den be- ginne verschillende artis-ten hun prestaties gratis b-tschikbaar stelden. Ervarende, dat de voorloopige pogingen bij het luisterend publiek grootendeels nog uit amateurs bestaande, in den smaak vielen, besloot men schriftelijke aansporingen om steun in het land te verspreiden. De bedragen en toezeggingen vloeiden rijkelijk bin.nen, de luisteraars financierden nu zelf de uitzendingen voor hen verricht en ver- eenigden zich den 23sten Augustus 1923, on der leiding van een comite uit hen gevorm-d, tot een Hilversumschen Draadloozen Om- roep, welke geheel los van de N. S. F, kwam te staan. Drie jaar geleden zijn door Ir. White in zijn oude verhuiskist nog proeven gedaan met korte golf, en is door hem met een golflengte van 30 meter waarmee de Rijks+elegraaf en Philips nog werken met onze* overzeesche gewes-ten verbinding ver- kregen. Men weet, hoe h-et omroepwezen zich hier te lande heeft ontwikkeld en niet het minst zijn bloei heeft te danken aan de zich immer vervolma-kende radio-industrie, waarin de N. S. F. een eerste plaats inneemt. TWEEDE KAMER. 's-GRAVENHAGE, 23 Febr. Aan de orde was heden de Radiowet. De heer v. d. Berg bepleitte vrije meeningsuiting, ook op politick gebied en invcering van retribute, evenwel niet boven5. BRAND TE AMSTERDAM. Een doode. AMSTERDAM, 23 Februari. Heden- morgen 9 uur werd brand ontdekt in de fabriek van de N-eufchatel A.sfaltfabriek in de Nova Zemblaslraat De 65-jarige arbeider P. Rlemer ontdekte den brand1 net eerst. Twee opzidhters zagen hem ineenzakken en toen hij naar buiten ge bracht werd, bleek hij reeds overleden, ver- moedeiijk tengevoige van den schrik. Vermoedelijk is de brand ontstaan door het vlarn vaten van gassen, die zich in der asfaltketels hadden ontwikkeld. ERNSTIG ONGEVAL TE AMSTERDAM AMSiERDAM, 23 Februari. Heden- morgen had in de van Baerlestraat een ernstig ongeval plaats. Drie ongeveer 10- jarige meisjes kwamen uit school en wil- den., achter een schillenwagen om, de straat over steken. Terzelfdertijd naderde een auto van de posterijen. De chauffeur zag de kinderen te laat en hoewel hij nog uit alle macht remdie, kern hij een aanrijdiing niet voorko- men. De dirie meisjes werden tegen den grond geworpen. Een van hen werd ernstig, de twee andere werden licht gewond. Zij zijn. naar het Wildeiminagasthuis vervoerd'. HET LIJK IN DE DUIVENTIL'b 's-GRAVENHAGE, 23 Febr. De Haag- sche rechtbank deed heden uitspraak over het beruchtmakende abortus-geval in het perceel Van Limburg Stirumstraat. Ten gevolge van een dusdanig misdrijf is een Duitsch dienstmeisje overleden, wier lijk daarna in een duiventil verborgen werd, en naar Rotterdam werd vervoerd, waar het in de Waalhaven werd gtewor- pen, waaruit het later werd opgehaald. K., tegen wien 3 jaar gevangenisstraf was geeischt, wegens tweezijdige abortus en het verbergen van h-et lijk, werd tot 2 jaar gevangenisstraf veroordeeld. Diens knecht M. werd overeenkomstig den eisch tot 3 maanden gevangenisstraf veroordeeld wegens het verbergen van het lijk en de vrouw van K., tegen wien 2 jaar gevange nisstraf was gevorderd wegens de abortus op het Duitsche meisje, werd vrijgespro- kem. VEILI'N'GSGEBOUW AFGEBRAND. TIEL, 23 Febr. Hedennacht is te Tiel de verpakkingsloods der Veiling Tiel en Om- streken met veel materiaal en eenige par- tijen Fruit afgebrand. Het bedrijf zelf zal geen stoornis ondervinden; alles is ver- zekerd. HET WATER VALT. TIEL, 23 Febr. De Waal is sinds gis- terochtend 13 c.M. gevallen. De stand is heden 8/54 M. plus N. A. P. GROOTE BRAND. HOORN, 23 Febr. Door tot nu toe onbe- kende oorzaak is Woensdagavond te onge veer kwart over elf een groote brand ont staan in de houtopslagplaatsen van de fir ma Zijp aan het Visscherseiland. De brand werd ontdekt aan den buiten- kant der gebouwen, waarop de voile wind stond. Spoedig werden de zagerij en de machinekamer aangetast. Beide gebouwen brandden tot den grond toe af. De loods „De Molenvloer" brandd-e eveneens geheel uit. Het blusschingswerk geschiedde met een eigen handspuit van de fabriek, terwijl de gemeente assisteerde met een handspuit en twee stralen op de waterleiding. Door het weinige water geraakte de motorspuit der gemeente spoedig defect. Alles is verzekerd. ERNSTIG ONGELUK BIJ DE ZUIDERZEEWERKEN. MEDEMBLIK, 23 Febr. Gistermiddag heeft bij de Zuiderzeewerken een ernstig ongeluk plaats gehad. Bij het verplaatsen van een zware knipmachine van het eene schip naar het andere werd deze machine over een loopplank vervoerd. Midden op de plank brak deze door. Het gevaarte viel in de haven en sleurde drie arbeiders medfe. Twee van hen konden onmiddellijk op het droge worden gebracht. De derde arbeider werd later opgehaald en was be- wusteloos. Het gelukte evenwel de levens- geesten weder op te wekken. De man was ernstig aan het been gewond. ONDER DEN TREIN. GRONINGEN, 23 Febr. Gistermiddag is het 5-jarig dochtertje van den heer J Modderman, wonende in de Flankeurspoort over de afsluitboomen van den spoorweg- overgang aan den Parallelweg geklom- men. De kleine werd door een trein ge grepen en zoo ernstig gewond, dat zij 's avonds aan de bekomen verwondingen in h-et Academisch ziekenhuis is overleden DE CAVELL-FILM. LONDEN, 23 Febr. De voorzitter van de Britsche Filmkeuringscommissie O'Connor verklaarde, dat hij gelooft, dat de minister van birmenlandsehe zaken de- zelf-de bezwaren tegen de Cavell-film zal maken als de keuringscommissie en de minister van buitenlandsehe zaken. De vervaardiger van de film en zijn aanhangers stellen alle pogingen in het werk om de film toch te laten draaien. Dinsdag zal hij vertoond worden in Albert Had, waar ook het corps diplomatique is uitgenoodigd. EEN MONSTER-PROCES. WILNA, 23 Febr. Heden: begint te Wilna het proces tegen de Wit-Russische organi satie „Hromada" In totaal moeten 156 personen, waaronder vier vroegere afge- vaardigden, terecht staan. 421 getuigen en acht deskundigen zijn geda-gvaard, terwijl de bekiaagden nog ongeveer 500 getuigen a decharge hebben opgeroepen. HET GROOTSTE NOORSCHE STOOMSCHIP GESTRAND. OSLO, 23 Febr. Het ongeveer 17000 ton groote Noorsche stoomschip „C. A. Lar- sen" uit Sandefjord, uitgerust voor de wal- vischvangst, is bij het Steward Island op een rif geloopen. Het schip kreeg een gat, dat zoo groot is, dat men vreest het schip niet te kunnen bergen. Het schip had 78000 vaten walvischtraan ter waarde van een half millioen pond sterling geladen, die als verloren kunnen worden beschouwd. De „C. A. Larsen" was het grootste schip van de Noorsche handielsmarine. DE ZWAGER VAN DEN EX-KEIZER GEARRESTEERD. Vechtpartij in een dansgelegenheid. BERLIJN, 23 Februari. Hedennacht is Alexander Zoebkoff, de echtgenoot van prinses Victoria, te Berlijn gearresteerd, wegens een schandaal in een ontspannings- gelegenheiid. In het lokaal ontstond een vechtpartij, waarbij Zoebkoff zich tegen de police ver- zette. Hij werd naar de wacht overge- bracht, doch is hedenmorgen weer op vrije voeten gesteld. BURGERLIJKE STAND. GETROUWD: Willem Veen en Anna Jacoba de Groot. GEBOREN: Gerritdina Anna Helene, d. van Jan Albert Veenhuizen en Sophie Elisabeth Grosch. Philippus Cornelis, z. van Cornells Admi- raal en Adriana Ato. OVERLEDEN: Maria Johanna Cornelia van der Pluijtn, gehuwd njet Cprneiis Doffer, 70 jaar. RADIOFONISCH WEERBERlCHT, naar waarnemingen verricht in den morgen van 23 Februari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 779.2 te Weenen. Laagste barometers'tand 747 8 te Isafjord. Verwachting (van den avond van 23 Febr. tot den avond van 24 Febr.) Zwakke tot matigen Oostelijke tot Zuid- westel-ijke wind, mees-t licht bewolkt, moge- lij'k met ocbtend nevel, droog weer, lichte vorst des nachts, overdag zelfde tempera- tuur. Ziet ge muggen, lang van poot, Aarzelt niet maar slaat ze dood. DE WARMWATER- EN DE WARMELUCHT-BROEDM ACHINE Broedmachines vindt men in allerlei vor- men en uitvoeringen, doch hoe de constructies ook zijn, steeds zijn dezie twee systemen te- rug te vinden: het warmwater- of het war- meludit principe. Bij de warmwatermachine worden de door de lamp verwarmde ludit en de heete verbrandingsgassen in ijzeren pijpen geleid dooi' een grooten platten, koperen bak been, die gevuld is met water, dat hierdoor warm wordt. Die warme luchtstroom verlaat de machine door de schoorsteenpijp boven de lamp, waarop als een dekseltje de klep van den warmwaterregulateur past. Vlak boven de eilerlade bevindt zich een platte, ronde, metalen capsule, met een kleine hoeveelheid .aether of een andere vloeistof g.vuld van een laag kookpunt, dat ongeveer bij 104 gr. Fahr. ligt. Als nu de temperatuur binnen in de broedmachine stijgt, zal de aether haar kookpunt naderen en in dampvorm overgaan de daimpspaniming neemt toe, waardoor de druk in de platte capsule grooter wordt en de boven- en de onderzijde uitzetten. Het stelstaafje, dat op de bovenzijde der capsule rust, wordt daardoor eveneens om- hoog gedrukt en tilt het hefboompje boven op de machine en tegelijk hiermede dfe vlam- klep cp. Hoe boog de klep opgetild wordt, hangt af van de plaats, waar het gewicbt zich bevindt op den hefboom. Doe verderk gewicht zich van het draaipunt van deu u boom af bevindt, hoe minder't dekseltje o® hoog gaat, hoe warmer de machine zal wor den en omgekcerd. Met het verschuiven vaj 't gewichfje heeft men de temperatuur in j, broedmachine volkomen in zijn macht. dere regulateurs berusten op hetzelfde'prm', cipe, maar zijn weer iets anders geconstr,! eerdhetgeen bereikt wordlt, is echter bij alii hetzelfde, namelijk, dat als men de machi® eenmaal op een bepaalde temperatuur heel) I afgesteld, zij dan zelfreguleerend, door het automatisch stijgen of dalen der via®, I klep, op diezelfde temperatuur blijft staa® Zoodra de vlamklep crnhoog getild wore; I ontwijkt er meer heete lucht, zoodat de to, I voer van koude lucht langs de lamp toenea en de warmwaterbak mindler warmte toego VOCI d krijgt. Een belangrijk punt in dit type machiat I is, dat de groote watermassa slechts lang. I zaam op temperatuurssdiommelimgen rea- gcert, zoodat het werken er mee wel veib is, maar een nadeel van dat langzame is, da als er eens iets niet in orde is, als de machiat b.v. te hoog opioopt, dat dan de fouit niet op slag te herstellen is. De warmeluchtmachine werk als volgt; De door de lamp verwartnde lucht en de ver> brandingsgassen verhitten de lucht, die zich I bevindt in een mantel rondo-m den schoor- steen en deze verwarmde lucht dringt als een warme stroom de eierkamer binnen ea verwarmt de eieren. Als regulatenr gebniikt men hier ook d'ikwijls een type, dat berust op het verschil in uitzetting bij verwarming van verschillende metalen, waardoor tec slotte heizelfde bereikt wordt als hiervon® is beschreven. Onnoodig te zeggen, dat een warmeluchtbroedmachine gevoeliger is mr temperatuui-sverschillen in het broedlokaa) dan het andere type, waardoor de tempera' tuur in de broedmachine genigd is meet schommelingen te vertoonen. Een juiste is® latie tegen warmteverlies is daardoor bp deze machine meer nog dan bij de andert van groot belang en of hieraan wel voldaai is, ervaart men alleen in het gebruii AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL."" PRIJZEN. AMSTERDAM, 23 Febr. 1928. Op de he den gehouden aardappelenmarlct waren dt prijzen onveranflerd. Geen aanvoer. van 23 Februari 1928. 544-V* Het Accountantskantoor van S, J. 2CEESOE1 STEENEKiBRUG - TEL. 132. (Uedee'icuik- getorngeercL (Ontvan^en per dtaadlooze telefoon) STAATSLEENINGEN, 5 1919 BANK-INSTELLINGEN. Kol. Bank Indische Bank Handel Mpij Cert. v. 1000 INDUSTR. OND. BINNENL. Centr. Suiker Aand. Holl, Kunstzijde Jurgens Gew. Aand. A - B C Maekubee Nederl, Kunstzijde Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BUITENL. Anaconda Steel comm Zweedsche Lucifers SUIKER MAATSCH. H. V. Ax Java Cultuur Cult. Vorstenl, Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. 4 Gee. Holl. Olie Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubber Bandar Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Lampong Sum. Rubber Rotterd Tapanoeli Serbadjadi Silau Wai Sum Rubber Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Gem. Eig. Scheepvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederland Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot Niev. Goudriaan Rotterd. Llyod SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm. Marine pref. TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah t Deli Batavia AMERIKA. Southern Rails .it.. Union Pacific Wabash Vorige Koers pl.m 1.30 269 268 179 179 1757 175-4 1754 1724 175 2 2 279-80 1004 97% 1001/4 1408/8 140 1 4243/4 4244 5 5654 566" 561% 565 1114 811 812 405 178 160 1214 144 195 351 353/ 2774 2794 202 263 2211 2201/i 390 189 190 145 146 285| 285 134 133 289 154 844 85 814 82 2014 1324 54 54 375/8 2583/j 263 462 467J 5081/4 5U4 608% 609| 145 1414 190 1904 547/8 544 Koers vai heden e pl.m. pl.m. pl.m, 1.45 2.- 2.15 - 2681/, 174.5 175V* 279-80 279-80 IOU/4 984 1004 138J-41 139J 139-1 424-5 424 567-74 112 141 r-t[e» CM T— OO 812-i 807 179 160 - - 353-4 353% 3534-24 278-4-81 278-4 277-8 202-4 197-200 2201/1-1 219-20 219) 189 190 146 145 1451 283 136 15-1.4 - - - r 2624-3 259-60 4674 5114 5124-3 513-j 609% 609-10 PROLONGATIE vorige k rs 3% pCt., heden 34 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch. 100 Kopenhagen Stockholm Oslo New-York NIET OFFICIEEL. Italie Vorige koers 12.12 59.33 9.77| 34.60 47.824 35.024 66.60 66.70 66.174 2.484 13.17 Koers op heden 3 uur 12.127/16 59.31 9.77J 34.604 47.84 35.024 66.60 66.724 66.20" 2.484 13.16

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 8