Alcmaria Victrix. Alcmaria I - West-Frisia I N. V. VEREENIGDE BRANDSTOFFENHANDEL K SioscopeR ii a 1* fk i li s* i s li i e r BinraemiaRd Stadsnieuws Sti Proyiwciaai aiieaaws BERGEN. De Vereemgin-g iot Bevordering van het Vreeradeiingenverkeer hield gisteravond in ,,De Rusten.de Jager" een druk bezochte ver gadering. Na het opemngswoord van den voorzitter, den heer C. F. Zeiler, las de secretaris de no- tulen van de buitengewone vergadering van 26 Maart 1927, die onveranderd werden goedgekeurd. De voorzitter bracht hieraa het volgende jaarverslag uit: Ons inziens moet het afgeloopen jaar 1927 gerangschikt word en onder de mi-ddel-matig goede seizoenen. In ieder geval zal over het algemeen wel beaamd worden dat 1927 min der gunstig was dan 1926. Er was wel over- eenstemming in beide seizoenen in zooverre dat het z.g. voor-seizoen in 1927 even slecht [was als in 1926; doch het hoofdseizoen van 1927 bleef ten achter bij dat van het vorig jaar; hiertoe werkten verschillende omstam digheden tegen, niet het minst de gure natte zomer, die vooral op het passanten-verkeer een slechten invloed had. De hoop, in ons vorig jaarverslag uitge- sproken, dat het Concours door Bergen's Mannenkoor gehouden in het voorseizoen, een gunstigen invloed op het vreemdelingen-'ver- keer zou uitoefenen, is niet gehedli in vervul- iing gegaan. Ook dit zal wel in hoofdzaak aan het zeer ongunstige weer geweten moeten worden; nagenoeg iederen Zondag stortre- gende het, zoodat deelnemers en bezoekers van het Concours weinig werden aangemoe- digd hun verblijf te Bergen te verlengen. Het bezoek van buitenlanders (voorname- lijk Duitschers) te Bergen aan Zee was in 1927 wel grooter dan het vorig jaar, doch toch nog niet bevredigend te noemen. Leden: Het aantal leden bedroeg 423, waarvan echter op het eind des jaars 13 we- gens wanbetaiing moesten worden afgeschre- ven, zoodat wij op het eind des jaars 410 le den telden, tegen het vorig jaar 405; boven- dien telden wij 38 donateurs, waaronder de Kamer van Koophandel te Alkmaar, welk li- chaam ons met 0.10 per lid subsidieert. De contributies brachten dus op 1236 van le den en/316.30 van donateurs, te zamen 1552.30, weer een kleine vooruitgang tegen ihet vorig jaar. Informatie Bureau: Bij het Informatie Bu reau kwamen dit jaar 1732 schriftelijke aan- vragen binnen (vorig jaar 1483); 654 mon- deliinge (vorig jaar 584) en 54 telefonische (vorig jaar 63) in totaal 2440 aanvragen te gen het vorig jaar 2130, dus weer 310 aan vragen meerde werkkring van de adminis tratrice wordt de laatste jaren steeds drukker; het Bestuur is bij voortduring ten zeerste te- vreden over de wijze waarop de adm-inistra- trice haar taak vervult. Geilluslreerde Gids: Van dezen gids wer den 567 exemplaren verkocht en 9 gratis uit- gereikt, waarmede de voorraad totaal was uitgeput. De nieuwe druk is in bewerking en zal spoedig gereed zijn. Zooals U zich herin- nert werd op de vorige begrooting f 700 uit- getrokken als eerste reserve voor den herdruk, terwijl U straks een gelijk bedrag zal worden voorgesteld op de begrooting van 1928. Gratis reclame boekje: Het is de vraag of de nog aanwezige voorraad van dit zoo nut- tige boekje toereikend zal blijken voor het a.s. seizoen. Het bestuur besloot echter dit jaar nog te trachten met den beschikbaten voor raad uit te komen, omdat wij bij eventueelen herdruk gebruik wil-den maken van nieuwe foto's, o.a. luchtfoto's. Pensionlijst: Er was een sterke vraag naar deze lijst, zoodat wij op het eind van het sei zoen zelifs nog wat exemplaren tekort kwa men er kwamen nog wat meer adressen op voor dan het vorige jaar, waardoor de op- brengst op 718 kwam (vorig jaar 676). Voor het a.s. seizoen zullen wij wat meer exemplaren la-ten drukken. Huurcontracten: Er werden 754 huurcon- tracten verkocht; er zijn nog 874 ex. in voor raad. Bij herdruk zal waarschijnlijk een kleine wijziging worden aangebracht, welke onze secretaris, als rechtskundige, wel van belang acht. Adverteeren: Aan redlame en a-dvertenties werd uitgegeven een bedrag van 750.64 tegen't vorig jaar 788.16. Kaarten voor Pensions en gem. huizen: 208 dezer kaarten werden verkocht (vorig jaar 235)straks zal men de oude kaarten weer tegen de nieuwe kunnen inruilen. Bondsvergadering A. N. V. V.: Op deze vergadering welke te Deventer werd gehou den, werden wij door den heer Klornp verte- genwoordigd, die U straks met een enkel woord daarover verslag zal uitbrengen. Rijwielpad: Volgens machtiging der Alg. Verg. werd dit jaar uit onze reserve-kas een bedrag van f 1500 gestort in de kas der Rij wielpad Vereeniging „Noord Kennemerland" het bewuste pad, waarop zoo lang gewacht is, IS er nu! Iedereen verheugt zich daarover ten zeerste, omdat hierdoor aan een werkelijk on- houdbaren toestand een eind gemaakt is. Het pad der „Rijwielpad-vereeniging" is niet over rozen gegaan en ook tha-ns nog verkeert deze vereeniging, die nog zooveel goed werk in deze s-treken zou kunnen doen, in moeilijke om standigheden, omdat de Prov. weiger-de haar eenigen steun te verstrekken. Zomerfeesten: Deze feesten zijn wederom zeer goed geslaagd en brachten een stroom vreemdelingen naar onze Gemeente. In dit jaarverslag willen wij ons ertoe bepa'-en in de allereerste plaats weer hartelijk dank te bren- gen aan de Commi-asie die -de verzorrdng van eeFen"a'nder dp"Sch nam; er Is veel werk aan verbonden en wij kunnen de Dames en Heeren der Commissie niet dank- baar genoeg zijn, -dat zij zich deze moeite be- langeloos voor onze Vereeniging getroosten. Ook past ons een woord van dank aan vele ingezetenen van Bergen, die de Commissie kra-chtig gesteund hebben. Uw vice voorzitter zal straks een meer uitvoerig rapport over de feesten uitbrengen. Wat het financieele gedeelte betreft, zoo be- hoefde het garantie-fonds evenmin aange- sproken te worden als de vorige jaren; alleen het toegestane bedrag uit de kas onzer veree niging ad. 500 werd op rukn 36 na, ver- bruikt. Concours Bergen's Mannenkoor: Met een enkel woord roerden wij dit reedfe aan bij het begin van dit verslag. Wij namen voor 350 in het garantiefonds deel, en hierop werd ge- heel beslag gelegd. Voor Bergen's Mannen koor is dit Concours een succes geweest, en al kunnen wij als V. V. V. bier wel niet op direct succes wijzen, zorider twijfel he'eft dit con cours toch weer de aandacht op onze Ge meente gevestigd. Tentoonstelling Winkelweek: Op deze ten- toonstelling, wdke voor de Winkeljers een groot succes is geworden, namen wij met een „stand" deel. Velen Uwer zullen daarop de luchtfoto's gezien hebben, welke oorspronke- lijfc het Gemeente Bestuur had laten maken, doch toen de Gemeente zich liever terugtroik, besloot het bestuur deze mooie foto's voor onze Vereeniging over te nemen. Het Bestuur stelt zich voor van een enkele dezer foto's een vergrooting te laten maken, welke dan te bevoegder plaatse verspreid zal kunnen worden. De rest der foto's zal zeer .goed te pas komen bij een volgende oplaag 'van het gratis-reclame-boekje. Overleg met „Atcmaria": Met de V. V. V. „Alcmaria" werd op het eind -dezes jaars overleg gepleegd, welke maatregelen zullen moeten getroffen worden in verban-d met de Olympische Spelen. Ons bestuur is van meening dat men zich hier ter plaatse vooral geen te groote voor- stellingen moet maken over een zeer groot vreemdelingen-verkeer geduren-de deze Spelen, die trouwens in hoofdzaak in het hartje van het hoofdseizoen vallen n.l. van 26 Juli tot 12 Augustus. Toch heeft het natuurlijk zijn nut dat men zijn aandacht hieraan wijdt en vond ook reeds eenig overleg plaats met het Gemeente Bestuur, in hoofdzaak wat betreft eventueele ontvangst van buitenlandsche jour nal isten enz. Er schijnen nieuwe plannen te bestaan tot een oplossing te komen van den Berger-over- weg te Alkmaar; ook hierover werd reeds met „Alcmaria" gesproken en de voile aandacht van het bestuur blijft op dit punt gevestigd. Afsluiiing Schoorlsche duinen: Het Be stuur was ook hiero-mtrent diligent; deze zaak schijnt tamelijk overdreven te zijnbij de in- gekomen stukken zal dit U blijken. Provinciaal wegenplan. Door het bestuur werd een a-dres aan -de Prov. Staten gericht, met verzoek den z.g. Heerenweg langs den voet der duinen van CastricumEgmon-d BergenSchoorlCamperduin op de Wegen- lijst op te nemende verschillende bdangheb- bende gem-eenten verzonden eveneens een adres en wij verzochten de A. N. V. V. ons in onze pogingen te willen steunen. Het zou van groot belang zijn, indien deze weg tevens in verbinding gebracht werd met den primai- ren weg langs de Zaanstreek naar Amster dam een en ander werd door ons toegelicht. Een lid der Prov. Staten werd ons Bestuur per auto langs dezen weg gevoerd, om te doen uitkomen dat deze weg op geen stukken na aan -de tegenwoordige eischen vol-doet. Wel zal mij bij het verbreeden van dezen weg er ter dege op moeten letten dat het na- tuurschoon niet geschaad wordt; wij deden dit in het adres uitkomen. Wandelpad: Zooals U bekend is werd door onze vereeniging indertijd 500 to-egezegd voor den aanleg van een wandelpad langs de Eeuwige Laan; later werd dit aanbod ingc- trowkken om mogelijk te makein dat eerst het Rijwielpad naar Zee tot stand zou komen Tot ons genoegen zien wij thans dat de Ge meente deze taak heeft overgenomen en he* pad toch tot stand kornt, doordat de Ge meente bet door w-erkloozen laat uitvoeren. Ingang v. h. hoofdseizoen: Reeds vroeget werd door het Bestuur der leden-, hotel- en pensionhouders geadviseerd het hoofdsei zoentarief op 1 Juli in plaats van 1'5 Juli *e do-en ingaan lang geleden is dit steeds zoo geweest, doch door concurrence van ander; badplaats-en is men in latere ja-ren gedwon- gen geworden dezen datum tot 15 Juli te verschuiven. Alle ba-dpla-atsen zijn hiervan echter terug ge-komen; het seizoen is reeds zoo verbazend kort, dat er werkelijk geen reden kan zijn de gereduceerde voorseizoen- prijzen tot half Juli te handhaven. Met onze beste w-enschen voor het welzijn onz-er vereeniging in het a.s. jaar besluiten wij dit jaarverslag. (Wordt vervo'lgd). IJw adres voor prima fewalitelt. WAIVES AATHHACIET „GKEAT MOUNTAIN" afmeting II 30/50 m.M. f 3.90 III 2030 - 4.10 ..WILLED SOPHIA" en ,.ARGENTEAII" afmetins^ II 30/50 en III 20/30 f BABY AiTHBACIET „Willem Sophia" i H.L. franco thuisbezorgd, afgehaald f 0.10 per H.L. lager. 3.- 1,95 per ren Hartman (orgel) en Stammes (vi-ool), wien zeker -een woord van lof toekomt. Welk een wcemoed straald-e uit „Scheidegruss" van Gustav Lange! „Looft den Heer-e" heeft de aanwezi-gen een avond van kunstge-not bereid. Meldd-en we, dat het Mannenkoor „Zanglust" trachtte een Gemengd koor te vormen, thans -kunnen we meedeelen, dat de vereeniging reeds 60 leden belt. Tot direc- teur is benoemd d-e heer H. Zaal van Broek op Langendijk. ZUID-SCHARWOUDE. Woensdagavond vergaderde de afdeeling Langendijk van de Nederlandsche Ver-ee-ni- gi-ng t-ot afschaffing van alcoholis-che dran- ken. Medegedeeld werd, dlat 1 lid bedankt had, terwijl 1 nieuw lid is toegetreden. Als afgevaardigde naar d-e vergadering der Noord-Ho!landsche Propaganda Commissie te Enkhuize-n werd- mej. D. Zeeman gekozen. In de Donderdagavond gehouden ver gadering van de Coop-eratieve Boeren Leen- ban-k I, werd tot bestuurslid herkozen de heer J. de Geus, tot lid van den raad van toezicht de heer H. de Jong, tot plaatsver- vangend lid van den raad van -toezicht de heer G. Gutter. Nog werd aangenom-en een voorstel van i-et Bestuur en den -raad van toezicht om de rentebetalin-g van opgen-omen gelden in 2 termijnen te doen geschieden. HOORN. Aan den- dienstplich-tige J. Kroes, uit deze Gemeente, is vrijstell-ing van den dienstplichf verleend. NOORD-SCHARWOUDE. In de laats-tgehouden vergadering werd besloten pogingen aan te wenden, dat het stoom-en met motoren door het ijs langs het dorp wordt verboden. Verder -kwam de bonnen-afg-ifte van de markt te Broek ter sp-rake. Ten sterkste werd afgeke-urd, dat dit daar zoo veelvuldig voorkomt en ze bovendien soms niet eens eerlijk gebruikt worden. Geheel onnoodig werd het geacht, dat na 1 Febr. nog bonnen worden afgegeven. kan; Be. in i-eder ;geval dte wet in dien zin te wij- zigen, d'at de vrouw uit hare vernederende positie bevrijd en in de verhouding tot de kin- deren gelij'kberechtigd en -gelijkwaardig worde aan -dien man. HOOGE RAAD VAN ARBEID. Bl-ijkens het jaarverslag over 1927 heeft de H-o-oge Raad van Arfoeid in 1927 adviezen vastgesteld- betreffende vo-orontwerpen van wet to-t wijziging van -de Ziektewet, tot wijzi ging van de Arbeidswet 1919, betreffende een Winikelsluitings wet, een Werktij-denbesluit voor winkels en een Verplegingsbesluit. Aan het einde van het jaar waren nog in behandeli-ng adviezen o-ver voor-ontwerpen van een Arbei-dsbemiidde-lingswet, van een wet tot wijziging van de Invaliditeitswet en een wet tot wijziiging dter Ouderdomswet. Deze adviezen zullen vermoedelij'k binn-enkort wor den uitgebradit. Voor het advi-es over den toestand der land: arbeiders en de middelen, welke kunnen wor den aa-ngewend om in dien toestand verbete- ring te brengen, is een bijzondere commissie ingesteld. ZWAAG, 23 Febr. Veiling „Bangen en Omstreken. Roode Kool 14—/ 35- Spruiten 9—/ 18; Uien 7—/ 8; Witlof 24f 28; Prei 10—16; Wortelen 1.20—/ 2.30; Rabarber 12—/ 22; Win- terjan4.5-06.50. EIERVEILING SCHAGEN. SCHAGEN, 23 Febr. 1928. Op de heden gehouden eierveiling waren in totaal 58225 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prij zen als vo-lgt waren: 5557 5.10f 520' 58—60 5.3-0—/5.50; 61—63 en "64—66 5.4-0—/ 6.20; Ongewogen: Bruin 5.20— 6; Wit 5.10 f 5.50; Gemid-deld 5.20 2330 gtuks Eendei-eren 6.306.50. I LANGESTRAAT 31, hoek Payglop, is het GR00TSTE en MEEST GE- SORTEERDE K3AGAZ1JN te Alkmaar. Aakkiincli^c uitvoering, elefoon 1025. ZIE DE ETALAGES, RECORD VERBETERD. De athleet Taba-k, (D.O.K. Beverwij-k) h-eeft dezer d-agen het Nederlandsch record g-ewichtheffen in de afdeeling lichtgewjcht verbeterd. Hij bracht het op 112 K.G. en ver- beterd-e bet dus met 8 K.G. AUTOBUSDIENSTEN. Ged. Staten besloten de autobuseoncess-ie van de heeren N. A. van der Hoff, S. Honig en C. van der Oord, te Graft, voor een dienst Alkmaar—Spij-kerboor, op hun verzoek over te diag-en aan de heeren N. A. van der Hoi: en J. Ton te Graft. SINT-PANCRAS. Een stam-pvol kerkgebouw is wel een bewijs van de groote waardeering voor de Christelij-ke Gemengde Zangv-ereenigin-g „Looft den Heer", welke Donderdagavonc een uitvoering gaf in de Ned. Herv. kerk on-der leiding van haren directeur, de heer P. Kok. Ze-ker is het aan diens verd-ienste lij-k-e l-eiding te danken, dat de vereeniging zich in een t-oenemend aantal mag v-erheugen welke ook ditmaal de verwachtingen niet heb ben beschaamd. Van het gegeven noemen we speciaal „H-et Kerkje" van Becker, waarvan een heerlijke -bekoring uitging. De be- schaafd-e onberispelijke uitspraak kenmerkte zich in het bij-zonder met „Sandmannchen van Baselt en „Beati Mortui" van Mendels- sobn, gezongen door h-et Mannenkoor. Medewerkine: w^cd verleend, door d-e hee- RADIO-FO'NrSCH WEERBER1CHT, naar waarnemingen, verricht in den morge-n v-an 24 Februari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bild't. Ho-ogste barometers-tand 779.8 te Karl-stadt. Laagst-e barometerstand 750.1 te Jan- mayen. Verwachting (geldig to-t den avond van 25 Februari) Zwakke, overdag meest matige, oostelijke tot zuid-oostelijken wind, mee-s-t licht be- wolkt, waarschijnlijk met ochtendnevel, droog weer, li-chte vorst des nachts; overdag weinig veran-dering in temp-eratuur. ZOAOAG a.s. AIYVAYB 2 UK. EGMOND AAN ZEE. In de zaal van den -heer Gravemaker hield de Vereenigi-ng van Jonge Oud-Katholieken „Vroom, Vrij en Blij" haar jaarlij-kschen fees-t- avon-d. Na het openingswoord van den voor zitter, den heer L. Dekker, en het zingen van het Bondsli-ed van den heer G. J. van Thiel, hield de heer Th. Moieman, kapel-aan alhier, een warme rede ter bevordering van het streven d-er vereeniging, waarin o.a. naast ve-r-oordeeling d-er oppervlakkighei-d van de rij-pe-re j-eugd er med-e den nadru-k op geleg-dl werd. dat ernst en- blijmoedigbeid niet al leen zeer wel kunnen samengaan, maar in den grond der zaak onafsch-eidelijk bij elkaar h-ooren. Gewezen werd op het ontwikkelend werk der vereenigi-ng, waaruit blijken kon, dat zij niet allereerst diend-e om pret te ma ken en dat zij daarom ook bij de ou-deren meer belanigstelling verdiend-e. De heer Moieman besloot zijn rede met een krachtige aansporing aan oud en jong om elk op zijn wijs „Vroom, Vrij en Blij" te steunen Na -^et vertoonen van een film met mooie beelden uit Amerikaansche vacantieoord-en, gevolgd door een "komische geschiedenis, werd de pauze benut tot het verkoopen van lot-en ten -bate van de bibliothee-k der ver eenigi-ng, waarom-trent werd medegedeeld, dat zij -een duizen-dtal boe-ken bevatte, b.v. de werken d^r „Tachtigers" en alle uitgav-en der ,W ereldbibli-otheek". Het tweede gedeelte van den avond werd ingen-om-en d-oor he-t filmwerk: „Als de winter komt", dat met groote aandacht gevolgd werd. terwijl ee-n gezellig samen-zij.n den avond besloot. Programme's van Vrijdag 24 Februnri tot en met Donderdag 1 Maart. Theater Cinema Americain. Hoofdnummer: De Apachenprinses (ro mantisch-sensationeele film. HoofdroUen: George O'brien en Virginia Valle. Alkmaarsch Bicscoop Theater. Hoofdrmmmer Vrijdag, Later (tag en Zon dag: Twin-kl-etoes, de bloem van Whitecha- pel. (Romantisch). Hoofdrol: Colleen More. Hoofdnummer Maandag, Dinsdag, Weens dag en Donderdag: De Dolle Lola (klucht). HoofdroUen: Lilian Harvey, Harry Halm en Hans Junkerman, Victoria Theater. Hoofdnummer: De Groote Parade. (Oor- logsfilm). HoofdroUenJohn Gilbert, Renee Adoree en Karl Dane. BRA ND ST ICHTING Voor het gerech'tsho-f te Arnhem h-eeft gis- teren in hoc-ger beroep terecht gestaan de koopman J. H. M. K. uit 'Nijmegen, die we- gens branidstichting door de rechtbank te Arnh-em was veroordedd to-t 1 jaar gevange niss-traf. Als getuige-dlehkundige werd ge- hoord dr. W. F. H-essdin-g te Arnhe-m, die het uitgesl-O'ten achtte dat d-oor de hitte van een bran-d-ende kachel, zooals de beklaagde beweerd1 had, het in d-e nabij'heid1 staan-de buf fet kon zijn gaan brand-en. Verdachte ontken- de den brand te hebben gesticht. Wel m-oest hij toegeven, dat hij z-ijn meubels, die hij voor slech-ts 4-00 had gekocht, voor -5000 had verzekerd. De advocaat-gemeraal eisch-te we- gens brandstkhtinig bevestigin-g van het von- n-is v-an de rechtbank. HUWELIJKSRECHT. Protest uit Indie tegen het ont- werp der Staatscommissie-Limburg De Vereeniging voor Vrouwenfciesrecht in Nederlandsch-Indie heeft een request verzon den aan den minister van justitie, waarin den minister verzocht wordt: le. Zoo mogelijk een nieuwe commissie te vo-rmen, waarin v-oor d-e helf-t vrouwen zitting hebben, zoodlat de belangen der beide sexen op rechtvaardiiger wijze behartigd zull-en worden; met b-epal-in-g, dat deze commissi binnen een vastges-telden termijn met haar rapport gereed zal zijn; 2e. zoo hiertegen ov-erwegend bezwaar be- staat, het daarheen te leiden, dat het rapport der Ver. van Staatsburgeressen en dat van 't comite ter verbetering d-er huwelijkswetten, zooveel mogelijk gevolgd worde, daar in die rapporten de gron-dslagen gdegd zijn voor een- regeling die beide partijen bevredigen DE GEAANMARKT. ALKMAAR, 24 Febr. 1928. O-p de heden gehouden Graanmarkt waren in totaal 954 H.L.'s aangevoerd als: 379 H.L. tarwe 10 'f 13.25; 207 H.L. gerst chev. 13 14.25; 255 H.L. haver 12.50—/ 14; 30 H.L. boonen, w.o. bruine boonen f 3644 citroen boonen 2635duiven boonen 18; witte boonen 20f 412 H.L. mos t-erdzaad 20—/ 211 H.L. karwijzaad 37 -/ 38; 14 H.L. blauwmaanzaad f 32 35. DE KAASMARKT. ALKMAAR, 24 Febr. 1928. O-p de heden gehouden kaasmarkt waren in totaal 81 sta pels, w-egen-de 574-37 K.G. kaas, waarvan de prijzen als vo-lgt waren: Fabriekskaas: Kleine met merk 54Commissie met merk f 50.50 Boerenkaas: Kleine met merk 49, zonder merk 50; Commissie met merk./ 55. Ham deli goed. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 24 Febr. 1928. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de 'prijzen onveranderd. Aanvo-er 3 ladingen 3020 H.L. vatt ALKMAAR EN DE ANNEXATIE. Geen annexati'e ten koste Bergen, Heiloo en Koedijk. Zooals bekend, hebben op 10 Februari j.l, deputaties uit Alkmaar, Heiloo, Bergen, Koedij-k en Oudorp een bespreking gehad met een commissie uit Gedepu-teerde Staten waar- bij de annexatiekwestie behandeld is. Alkmaar, vertegenwoordigd door den bui- g-emeester, wethouder Ringers, den Gemeen- tesecretaris en den Directeur van Gemeente- werken heeft daar d-e uitbreiding der gemeen te over de grenzen van Heiloo, Koedij-k, Ber gen e-n Oudorp verdedigd, waarna vertegen- woordigers van laatstgenoemde gemeenten hun b-ezwar-en daartegen naar vor-en gebracht hebben. Naar wij vernemen, hebben Gedeputeerde Sta-ten thans een besliss-ing genomen, die voor Alkmaar niet bij zonder gunstig mag genoemd worden. De gemeentebesturen van Heiloo, Bergen en Koedijk hebben namelijk een schrijven ontvangen waarin Ged. Staten mededeelen, dat zij geen aanleiding hebben gevonden te bevorderen, dat een gedeelte dezer gemeenten bij de gemeente Alkmaar zal gevoegd wor den. Voor Oudorp is nog geen definitieve be- slissin-g genomen en Ged. S-taten hebben m^d-egedeeld, dat met het bestuur dezer ge meente nader overleg zal worden gepleegd. Ook bij het gemeentebestuur van Al-kmaar is een s-chrijven met bovengenoemde beslis- sing van Ged. Sta-ten binmengekomen. INSTALLATIE Mr. W. A. UBBENS Heden is in een buitengewone tereclitzit ting der Arronddssements-R-echtbank alhier geinstaileerd als rechter in d-eze rechtbank de nieuw-benoemde rechter mr. W. A, Ubbens TE WATER GERAAKT. Gisteravond te omstreeks 11 uur is de 80-jarige D. v. V., wonene te Oudorp, ver- moedenjk doordat hij onder den invloed van gebruikt-en alcoh-o-lhouden drank verkeerde,de g-ebruikten alcoholhcud-enden drank verkeer- de, in het afgesneden kanaalvak tegenover de melkfabriek alhier te .water geraa-kt. G-elukkig werd het ongeval door een aldaar met zijn schip gemeerd liggend-en schippe' bem-erkt, die den drenkeling met behulp van zijn kne-cht op het dro-ge bracht, zoodat hij met een nat pak en den schrik vrij kwam. INBRAAK. S Gisteravond tusschen elf uur en halt twaalf is door openschuiving van een raam ingebroken in het huis van den bejaarden groentenhandelaar P. de Boer, Overdiestraat No. 5, waar men zich meester gemaakt heeft van een 70-tal sinaasappelen, die in de eta lage lagen. Wie deze vruchtenliefhebber geweest is, is niet bekend. Een meisje uit een huis aan der overka-nt, die een man met het wegnemen del sinaasappelen bezig heeft gezien, tikt-e tegen de ruit, waarop de onvoordeelige klan ijlings de vlucht nam. - LICHT OP! J, Hedenavo-nd voor rijwielen en motorrijtm* gen en and-ere vo-ertuigen te 5.56 uur licht op. REIS PER VL1EGMACHINE. De h-eer Doggenaar, bloemist hier ter ste- de, heeft van kennissen uit Lond-en een be stelling gekregen va-n bloecne-n. Deze zullen heden de reis na-ar de a-ndere zijde dot N-oordzee per vliegtuig der K. L. M. maken. Hedenmorgen half n-egen verlieten zij pot trein Alkmaar met bestemming n-aar Amster dam. Van daar vertrekken zij dan naar En- geland's hoofdstad, waar de bloemen reeds te half vier op de tafels van hen die ze be- stelden zullen prijken. Paul: „Tk wed dat ik weet waar je aan denkt". Betty: ,,Zoo, nu, je doet er niet naar'V (Life)

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 2