DAOBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Knnstavond voor bet Zonnehuis. w. 1. M. PELS ZOOS? WMIIMML. OageSijkscIa overzicht. Uit het ParieBfienS Buitenl and No. 4S Di( ritfmme? besfaal ait 3 bladfen. Honderd dertlgste Jaargang. 1928 Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven, ibonnementsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden voor Alfcaaar fZfranco doof s i let geheele Rijk /2.50. Afzonderlijke en bewtymntnmers 5 cents. PRIJS DER OEWONE ADVERTEN1 l£N« Per regel /0.25, bij groote contracten rabat. Groote letters naar plaafsrafnufe. Brieven franco aan de N.V. Boek- en HandsbdrukkorQ rib HJ&MSfc mm IQMK Voordara C9. Dk««M»uri 0. Hr KRAK. ZATERDAGr Telef.nr. Administratis 3. Telefoonnr. Redactie 33. Postgiro 37 060. Hoofdredaoteuri Tj. N, ADEMA. Wie kent niet het lot der door het leven mis- deelden, der ongelukkigen, die een slachtoffer van de meest gevreesde volksziekte, de tuber culosa, zijn geworden. Maanden, jaren soms, worstelen zij om aan den doodenden greep te ontkomen, een vreese- jnet zoo ongelijke kansen, -dat hij bijna hope- loos lijkt. Soms, in den aanvang, gelu-kt het den bela- ger terug te dringen, zich los te worstelen uit zijn greep, maar dikwijls is het al te laat, geen middelen baten meer en, mocht op sorn- mi-ge oogenblikken het slachtoffer zich beter yoel-en, zich vrij en gelukkig wanen, weldra vertoonen zich opnieuw de verschijnselen van deze vxeeselijke ziekte en de teleurstelling, de wanhoop is des te dieper naarmate de vreugde over de nieuwe levenskansen groo- ter en spontaner geweest ir, Wie kent ze niet, de mannen-, vrouwen en Idnderen, die voorbestemd zijn een langzamen dood te sterven, die weten, dat zij dit lijden, dit geleidelijk verval van krachten, niet ontko- men kuntien, die zich, ondanks bun weerstre- ven, ondanks bun heftig verlangem naar het niooie leven, elk-en dag een schrede nader ge- drongen voelen naar het zwarte raadse'i van den dood. De ziekenhuizen tellen deze patienten bij groepen, de sanatoria en herstellingshuizen zijn er mee gevuld, mannen en vrouwen, jon- ge menschen soms nog, die on-der elkaar den schijn van blijheid en levenslust bewaren, jnaar die elk voor zich het merkteeken van den dood met zich dragen Zoo nu en dan verdwijnt er een uit bun rijen, een verergerd, hopeloos geval, een mensch waarin de voortwoekerende ziekte reeds te veel levensorganen verwoest heeft. Hij neemt afscheid van zijn lotgenooten, hij gaat naar huis om er te sterven. Elk ziekenhuis, elk sanatorium heeft zijn ruimte noodig, voor iedere open plaats staat een geheele rij ongelukkigen te wachten, zij krijgen alien een kans, een korte kans om door goede voeding, door rust, door zon en iucht de ziekte te overwinnen. Slagen zij niet hinnen afzienbaren tijd, dan is hun geval hopeloos en moeten zij plaats maken voor lotgenooten, die eveneens recht hebben een korten tijd alle beschikbare en aan te kweeken levenskrachten tegen den belager in het strijd- perfc te brengen. Dagelijks gaan er van die ongelukkigen on- genezen naar huis. Sterker dan tevoren heeft de ziekte ze in 'haar machtigen greep en zij weten, dat hun leven nog slechts een kwestie van korten tijd kan zijn, dat het ergste hen staat te wachten. Er zijn er, die een vriendeliijk tehuis vinden, waar zij, die hen liefhebben, gereed staan al- les te doen om het sterven te vergemakkelij- ken, waar het aan niets ontbreekt om het lij den te verzachten. Maar er zijn er ook, wier gang naar het ziekenhuis eertijds een verlichting voor alle huisgenooten was, die in een kleine woning, in sloppen en stegen, op 'n dafckamertje soms, verpleegdi werden, die in een huiskamer, in een bedstee, met gebrek aan het allernoodig- stc, dien hopeloozen s-trijd moesten uitvechten, dien s-irijd van ziekte en ellende, die weldra als sen looden last op het geheele gezin ging drukken. Ook deze patienten gaan onherroepelijk naar huis. Deze menschelijke wra-kken keeren terug naar het gezin waar hun komst als een verschrikking tegemoet gezien wordt om er na korter of langer tijd te sterven. Waar is het ziekenhuis, waar het sanato rium, dat zich over deze hopeloozen ont- fermt, dat hen niet loslaat in de laatste moei- lijke maanden van hun leven, dat hen blijft omringen met de l.efde en zorg van deskun- dige verpleegsters, dat hun zon en frissche lucht kan verschaffen, dat hun alles kan ge- ven wat hun lijden kan verzachten. Het is er niet, nog niet, maar het zal er, met veler medewerking, kunnen komen. „Toen", zoo zegt dokter Van Woerden in een brochure waarin een oproep om steun voor Het Zonnehuis gedaan wordt, „toen stenrmen opgingen uit het midden van de Zie hen om in den bestaanden toestand verbete- r»f Je brengen, al was het dan niet voor hen zelf dan toch voor de arme lotgenooten, die h3+ zouc'en komen, een tehuis te stichten, Qat hun echte gastvrijheid zou bieden, toen vond aanstonds dit sfreven een ongedachte weerklank. ^'°'n ^huis moest er komen. De „Zonne 'enders willen een Zonnehuis. Daar zal de vpn rD^ Renezende zieke kunnen verblii- ia=w CLn ontelag beneemt hem de ,00P- Ook het trieste gevoel eigenlijk vafl- z'iT1 waar hij niet hoort en ar hi] met leede oogen y<-dt aangezien, niet bekrcioen. Zonnehuis is immers zijn huis, het is voor hem gebouwd, door zijn breeders en zusters gesticht. Het is de plaats waar hij thuis behoort en waarop niemand anders dan hij en zijn lotgenooten rechten kunnen doen gelden." Met enkele stulivers is het groote werk be- gonnen en in eenige jaren tijds groeide het ka- pitaai tot f 41.000. Dat geefi hoop voor de toekomst, maar er zal nog heel wat bij moeten komen voor Het Zonnehuis zijn deu- ren zal kunnen openen. Velen droegen reeds een steentje bij en wer den lidyjvan de Vereeniging „Het Zonnehuis" voor een minimum van 2 per jaar of gaven zich als donateur op. Men wil in het klein heginnen, vermoedelijk met slechts enkele bedden, maar ook daanvoor zal veel geld nootf r zijn, niet alleen voor den bouw, maar ook voor de exploitatie. Nergens beter dan in Alkmaar beseft men op het oogenblik hoeveel geld er voor een be- hoorliijk ziekenhuis bij elkaar gebracht moet worden. Waar de zieken hier zijn voorgegaan, zul- len de gezonden niet mogen achterblijven. Ook Alkmaar zal voor dit sanatorium een steentje moeten bijdragen. Het bestuur der Vereeniging „Het Zonne huis", dat een sanatorium wil stichten, voor die patienten, die op het oogenblik in geen enkel sanatorium meer plaats kunnen vinden, draagt een uitgesproken Protestantsch ka- rakter, maar er zullen desniettegenstaande patienten van alle gezindten opgenomen worden. De vereeniging, die in 1921 reeds werd! op- gericht, hoopt in Mei van dit jaar haar Zonnehuis" in Beekbergen te openen en het is om dit sympathieke doel te kunnen steunen, dat men besloten heeft bier ter stede op 29 Februari a.s. te 8 uur's avonds een bunst- avond te organiseeren, waarvan de opbrengst geheel ten bate der stichting zal komen. De groote zaal vain de Harmonie is daar- voor gratis ter beschikking gesteld en velen verklaarden zich gaarne bereid hun mede werking te verleenen. De groote attractie van den avond zal zeker het optreden van de bekende Hob landsche zangeres Mevr. „Joy Mc. Ardten" zijn, een landgenoote, die reeds jaren te Parijs woont en wier optreden in de Europeesche hoofdsteden het teste bewiis van haar groote beteekenis als za.ngeres kan genoemd wordien. Dat ook zij zich bereid1 verklaarde gratis haar medewerking te verleenen, mag hier met giroote dankbaarheid gememoreerd wor den. Trouwens, ook van andere zijde is de- zelfde guile medewerking toegezegd. Mevr. Joy Mc. Arden hrengt haar vaste accompag- natrice mej. Carolina de Bruyn, mee, een be- kend pianiste uit Den Haag, die zich bereid verktaard heeft ook enkele soli te geven. Mevrouw DullemondVan Haaften uit Amsterdam, voor oudere Alkmaarders geen onbekende. zal eenige verzen declameeren en de voorzitter der Vereeniging „Het Zonne huis", de heer A. G. Kalis, komt over om in enkele woorden de oprichting en het doel van deze stichting uiteen te zetten. Om diit alles tot zijn recht te doen komen, is hier ter stede een comite gevormd, dat zich heijvert dezen avond zoo goed mogelijk te doen slagen. De burgemeester heeft hiervan welwillendi het voorzitterschap aanvaard en het is ver- der samengesteld uit de heeren Ds. H. J. Hak als voorzitter, D. J. Scheffel, secretaris, Dr. J. Degenaar, G. Chr. Dun en G. Grondsma. Daama werd een uitgebreid „Comite van aanbeveling" samengeoteld waarvan, in al- phabetische rangschikking, de volgende dames en heeren zich bereid verklaarden deel uit de maken: Tj. N. Adema, Ds. W. D. M. Baar, mevr. BosmanWaleweyn Jhr. Mr. Dr. L A. van den Brandeler, J. Cloeck, J. J. Combte, mevrouw Dijkers, A. K. Dijkhuizen, A. van den Eltrarg, mevrouw EyssenCalkoen, Mr. G. C. B. van der Feen de Lille, mej. A. A. Gouwe, H. Haijtema Pzn., K. Haijtema, Mr. D. van Houweninge, M. Kater, mejuffrouw M. Koekman, P. Kool Gzn., N. Kuiper, Mr. C. J. de Lange, Mr. A. M. Ledeboer, J. H. W. Lutjeharms, J. Maats, Ds. H. Makkink, mevrouw Mr. Offers, mej. A. M. Oort, Dr. J. H. Pameijer, mej. B. Phillppo, N. van de Poll, Ir. P. Tj. Poppens, mevr. G. RingersWol- zak, mevr. H. T. RingersVeen, mevr. J. W. Ringersvan Amstel, P. Schipper, Dr. R. G. C. Schroder, Mr. D. Sluis, P. J. C. van Toornenburgh, Ds. A. Verwaal, J. Vogelaar, Ds. H. Westra, alien te Alkmaar, Mr. H. D. A. van Reenen, mevr. Dr. Blok, te Bergen, P. Slot, J. Hoogland, C. Wagenaar Kz. te Broek op Langendijk, Jhr. H. van Foreest, Jkvr. A. van Foreest, A. J. C. Maas Geesteranus te Heiloo, J. J. Nieuwenhuysen, te Limmen en J. Kroonenburg te St. Pancras te St. Pancras. Men verzoekt ons mede te deelen, dat de prijzen der plaatsen voorloopig op 2.—- voor stalles, 1.voor den eersten rang en f 0.50 voor het foalcon vastgesteld zijn, dat de voorverkoop van kaarten in den boek- handel van de firma ter Burg plaats vindt en de verkoop 's avonds aan de zaal zal ge- schieden. Uit het bierboven medegedieeld'e blijikt wel, dat de prijzen der plaatsen geen beletsel kun nen vormen om van dezen kunstavond te genieten. Onze muziekrecensent heeft in ons num- mer van gisteravond een en ander over de zangeres en haar accompagnatrice medege- deeld en daarui-t blijkt nog eens te meer, welk een hoogstaande kunst men op dezen avond te genieten zal krijgen. Gaarne voldoen wij aan het verzoek, in breeden ikring belangstelling voor deze uit- voering te vragen, niet alleen omdat een voile zaal den medewerkenden het bewijs zal geven, dat men haar optreden op hoogen prijs stelt, niet alleen ook omdat het comite van actie, waarvan Ds. Hak zich in het bijzonder ver- dienstelijk gemaakt heeft, daarin de erkenning van het sympathieke van haar streven zal zien, maar bovenal omdat de geheele op brengst ten goede zal komen aan Het Zonne huis, de toevlucht voor ernstige t. b c - lijders, die hier in hun laatste levensdagen den zegen van een eigen, goed1 en veilig tehuis zullen ondervinden. DE GESMOKKELDE WAPENS. Ondanks de Volkenbondsprotesten vernietigt en verkoopt Hongarije de in beslag genomen wapens. Opnieuw heeft de geruchtmakende zaak van de wapensmokkelarij te Szent Gotthard de aandacht getrokken en beroering ver- wekt. Men herinnert zich hoe op den eersten Januari een transport mitrailleuses door de Oostenrijksche douanebeambten werden aan- gehouden, op het oogenblik, dat zij uit Italie afkomstig, Hongarije zouden worden binnen- gesmokkeld. Er heeft toen door een gemengde Hon- gaarsch-Oostenrijiksche commissie een onder- zoek plaats gehad op 17 Januari en daarna werd het beslag op de wapens opgebeven, daar zij volgens, de gebruikelijkiheden naar Italie moesten worden teruggezonden, om dat zij op het moment van aanhouding nog ■niet in Hongaarsche handen waren overge- gaan. De eigenaar der wapens meldde zich ech- ter niet aan en de Hongaarsche regeering be- sloot dan ook de gebruikelijke regel en te volgen door de in beslag genomen goederen eerst onbruikbaar te maken en vervolgens te verkoopen. Wat zal Chevrolet model Sf>2§ ons breng-en? Kennemer Autogarage 1. C. POUWELS, Alkmaar. Den Haag, 24 Februari 1928. De Radiowet is er door, de Tweede Kamer heeft haar zelfs zonder hoofdelijice stemming goedgekeurd. Maar dat ware zeker niet ge- beurd, zoo zij onveranderd ware gebleven. En dat scheelt heel wat! Minister Van dar Vegie heeft er in moeten berusten, dat er vrijwat in gewijizigd is ge worden, het niet alledaagsche schouwspel hebben we zelfe kunnen bijiwonen, dat er amendementen zonder stemming werden goedgekeurd! Da beraadslagingen waren, om het maar ronduit te zeggen, tameiijk vervelend. Bij de gister gebouden algemeene beschouwingen waren de groote lijnen van het wetsvoorstel onderwerp van bespreking geweest en toen was het debat soms wel ondeihoudend. Maar heden is uitsliuitend gesproken over de amen dementen en minister Van der Vegte stond tegenover verscheidene er van, om een uit- drukking uit zijn mond te gebruiken, „Sibe- risch koud". Het was wel eigenaardig op te merken, dat dientengevolge de gedachtewisseling zulk een matten tint 'kreeg, dat d'e leden niet eens meer luisterden en er aen geroezemoes in de Kamer ontstond, dat ten slotte zelfs de ste- nografen de sprekers moeilijk konden vol- gten En die zijn anders voor geen klein ge- ruchtje vervaard! Wij zijn de overtuiging toegedaan, dat wij onzien lezers het meeste genoegen doen door enkel den uitslag der debatten mede te deelen. Vooreerst dan is met 77 tegen 3 stemmen goedgekeurd, dat er een Rad'ioraad! zal ko men, bestaande uit ten minste negen leden (amendement van den heer J. J. C. van Dijk (A.-R.). Mede werd aangenomen, doch nu zonder stemming, een amendement van het- zelfde lid om de verdeeling van den zendtijd naar b i 11 ij k h e i d over de verschillende aangesloten lichamen en. groepen te verdee- len. Ook een derde amendement van dezen afgevaard'igde om uitzendingen slechts te verbleden op grond van gevaren voor de vei- ligheid van dlen Staat of strijd met de open- bare orde en dte goede zeden, werd zonder stemming aangenomen. Het ongetwijfeld voor veflen verreweg het belangrijkste amendement van den heer Drooglcever Fortuyn (V.B.) om geen re tribute van dte luisteraars te hieffen, werd aangenomen met 58 tegen 20 stemmen. Een aroendement van den heer Van den Bergh (S.D.A.P.) om de retribufie op vijlf gul den te bepalen, terwijl de minister in zijn ontwerp een maximum van tien gulden had gewild, verviel nu natuurlijk. Een amendement einidtelij'k van dten heer Suring (R.K.) om de regel en ter voorkbming van gevaar voor den Staat, dte openbare orde of dte goede zedtem bij uitzending te scheidten van de bepalingen ter bescherming van de rechten van derden, werd mede zondter hoof- ddijke stemming goedgekeurd, waarna dewet er verdter zonder d'iscussi'e doorging. De Kamier heeft vervolgens de ontworpen Capitulantenwiet in tehandeling genomen, maar zal er Dinsdag mede doorgaan. Daarna hopen we er een en andter over medte te dee- lenL Beter dan kinine slikken Is het mug gen dood te tikken. Daar er inmiddels echter, als gevolg van een protest van Roemenie, Jcego-Siacie en Tsjecho-Solwakije, een Volkenbondsonder- zoek werd voorbereid, verwekten de plan- nen tot vernietiging in Geneve ontslernming En deze ontstemming werd nog grooter, toen de Hongaarsche reegering deze onbruikbaar- making inderdaad volvoerde en den verkoop als oud-roest tegen gister aankondigde. Dit plan lokte zelfs een protest uit van den Volkenbondsraad, die namens den Bond h-t onderzoek zou instellen, waarin er op aan- gedrongen werd den verkoop uit te stellen. Men zag in de onbruikbaarmaking van het materiaal een saboteeren van het Volken- bonds-onderzoek! Hongarije stoorde zich echter niet aan den Volk-enbond en heeft gister ondanks een her- nieuwd protest doodleuk de wapens ver- kocht als oud-roest, met dien verstande, dat de wapens bewaard zullen blijven onder toezicht der autoriteiten. Dat deze houding van Hongarije te Geneve een pijnlijken indruk heeft gemaakt en ver- ontwaardiging heeft gewekt, valt te begrijpen. En dat zij een wel zeer sterke aanwijzing is voor de juistheid van de beschuldigingen, die tegen de Hongaarsche regeering in ver- band met de ontdekking van de wapensmok kelarij te Szent Gotthardt zijn ingebracht, kan zeker niet worden ontkend. Als de Hongaarsche regeering waarlijk zoo onschuldig was, als ze beweerde te zijn, toen op den eersten Januari door Oosten rijksche douanebeambten te Szent Gotthardt werd ontdekt, dat vijf wagons, die volgens de douaneaangifte machine-onderdeelen zou den bevatten uit Italie afkomstig en be- stemd voor een station in Polen in wer- kelijkheid volgeladen waren met mitrailleuses met onbekende bestemming, zou er zeker niet het minste bezwaar voor haar kunnen be- staan tegen medewerking aan een onder zoek. Integendteel zij zou dan op zulk een on derzoek prijs hebben gesteld, dat haar on- schuld slechts zou kunnen bevestigen. Het feit echter dat ze ondanks de tegen haar ingebrachte beschuldigingen inzake hare directe of indirecte medewerking aan de ont- duiking van dte bepaling van het vredesver- drag, die den invoer van wapenen in Hon garije verbiedt, maatregelen heeft genomen, die zulk een onderzoek ten zeerste belemme- ren, is wel een zeer sterke aanwijzing voor de juistheid van deze besehuldigiingen. En de Hongaarsche regeering, die zoo uiterst slim meende te zijn, heeft zich nu in de zeer onaangename positie gebracht, dat niemand meer twijfelt aan de, tot dusver wet- telijk nog onbewezen, juistheid van de in de buurlanden van Hongarije onmiddellijk na de ontdekking geuite bewering, dat de ge- smokkelde wapenzending voor Hongarije was bestemd. Men kan ook te sluw willen zijn. En het ergste is nu wel voor den zoo onschuldligen graaf Bethlen en zijin collega's, dat er nu al booze geruchten loop en, volgens welke de in beslaggenomen mitrailleuses vol- strekt niet vernietigd zijn, maar reeds haar bestemming hebben gevonden en dat het gister verkocbt wordend „oud roest" van heel andere „voorwerpen" afkomstig is. Het valt inmiddels niet te ontkennen, dat Hongarije heeft doen blijken, dat het zich niets, maar dan ook niets aan den Volken- bond gelegen laat liggen. Een ernstig gebrek aan eerbied spreekt uit de geheele Hongaar sche houding, en het Boedapester land heeft zich dan ook in een wel penibele positie ge bracht tegenover Geneve. 35 FEBRUARI In sommige kringen is men zelfs van oor- deel, dat het optreden van de Hongaarsche regeering niets meer of minder beteekent dan een schending van bet .Volkenbonds- verdrag Zoo ziet het er dus naar uit, dat dit muisje nog wel teen staartje zal hebben, En dat is voor de Hongaren die allengs bij de meerderheid der Europeesche mogendL heden -groote sympathie wisten te wekken per slot van rekening een beroerd ding. KOORSTJRAAT 49—51. TEL EFOOK 207. ALKMAAR. VOLKENBOND. DE VEILIGHEIDSCONFERENTIE. i Er zal een wereldarbitrageverdrag worden op gesteld, benevens een ver- zoeningsverdrag. De wensch van Posthuma en Wibaut op de conferen- tie-Colijn bevredigd. Op de Veiligheidsconferentie is vooruit- gang te bespeuren. Na een gezamenlijken, nieuwen aanval van de Engelsche, Italiaansche en JapaUeesclie gedelegeerden op het Zweedsche ontwerp voor een wereldoorlog voor arbitrage en vei- Iigheid, werd besloten aan de redactie-com- missie de formuleering van een arbitragever- drag en een afzonderiijk verzoeningsverdrag op te stellen. Unden, de Zweedschegedelegeerde, die bij afwezigheid van Benesj als voorzitter fun- geerde, wist dus zijn wil door te drijven en slaagde daarin in hoofdzaak, doordat nie mand den moed had, zich ernstig tegen zijn streven naar arbitrage te verzetten. Hierop nam de commissie voor het eerst een positief besluit. Zonder vooraf hierover de meening der redactiecommissie in te winnen, aanvaardde zij het aan het Britsche memo randum ontleende denkbeeld van den rap porteur, Holsti, om den wensch uit te spr'e- ken, dat voortaan in alle volkenbondsco'nven- ties de bepaling zal worden opgenomen, dat alle geschillen over de toepassing en uitleg dezer conventies aan het Haagsc'ne internati- onale Gerechtshof zullen worden onderwor- pen. Het is jammer, dat deze wensch der commissie niet een paar maanden vroeger ge- komen is. Het zou interessant geweest zijn om dan de houding der Britsche delegatie ga- de te slaan, die nog in October j.l. zich met hand en tand tegen het voorstel van onze ge delegeerden, Posthuma en Wibaut, verzet had, die hetzelfde wilden wat vandaag plot- seiing met algemeene stemmen werd aange nomen, doch in October op de conference- Colijn van alle zijden bezwaren ontmoette. DUITSCHLAND. DE LUTHER-FILM INGETROKKEN' De Luther-film, die in katholieke kringen veel aanstcoi had gegeven en te Miinchen was verbodten, liep sedert een week te Berlijn. De vejtooning gaf echter aanleiding tot zoo- veel betuigingen van weerzin van katholie-: ken, dat dte directeur van het theater' heeft besloten de film van het repertoire te n-e- men. fmi?: ENGELAND. DE OVERSTROOMINlGEN IN. AUSTRALIA. De gunstige gevolgeti. Met een enkel woord is er reeds gewag van gemaakt dat de overstroomingen in Austra lia, al hebben zij schade aangericht en zijn er menschenlevens hij te betreuren geweest, achtera-f een zegen zullen blijken, na de lan ge droogte. Dit wordt thans nade-r toegelic'ht. In Nieuw-Zuid-Wales b.v. zal het moge lijk zijn een opp-ervlakte van 414 millioen acres met tarwe te bezaaien, tegen 3.3. mil lioen acres in het vorige jaar, en verwaeht men een buiten-gewoon rijken oogst. In den- zelfden staat zijn 54 millioen schapen, wier aantal na de regens, naar men verwaeht, tot 66 millioen zal stijgen, omdat de diieren n-u volop te grazen zullen hebben. Over het geheele Austra-lische continent verwaeht men1 een toeneming van de pro- d-uctie van land-bouw en veeteelt met 25 millioen, waardoor de schade meer dan goed- gemaakt zal worden. BELGIe. VOOR EEN LIJFRENTE AAN DR. BORMS. D Ten eindte in het onderhoud1 van -d'r. Borms, na diens evenfueele invrijlheidstelling, te kun nen voorzien is, naar men uit Brussel meldt, te Antwerpen, onder den naam van Borms-fonds, een- vereeniging zondter whist* bejag opigeridht, welke zich voorsttelt het noo- d;ige geld- bijteen te brengen om den door meer dan negen jaar opsluiting geknakten Vla- miing, een lijfrente te bezorgen. Op den dag dat het lOe opsluitingsjaar van dr. Borms in- trad ontving het beheer van het fo ds onge. ,veer 20,000 frank aan eiften van wm&thik ALKMAARSCHE COORANT. J*. 9 gs'/SSfcte

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 1