AHSTERD AMSCHE B1IJRS Tijdsehriften Te le g v am m e n van 27 Februari 1928. Opgave van Noordhollandsch Landbonwcrediet. drankwet. a .-o BURGEM FESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken- pis dat bij hun college is ingekomen een ver- xoek van PETRUS JONGEJAN, alhier, om verlof tot den verkoop van alcoholhoudende dranken, anderen dan sterken drank vooi ge- bruik ter plaatse van verkoop in het perceel OUDEGRACHT nr. 122. Binnen twee weken na d'agteekemng dezer kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het verleenen van dit verlof bij hun college lndle- nen. Alkmaar, 27 Febr. 1928. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. De wedstrijd tusschen D. T. S. I van ©udk-arspel en Zeevogels I van Egmond met 32 voor D. T. S Mede als gevolg van het mooie weer was #r veel publiek. r D T S III speelde tegen Alcmaria 5, welke wedstrijd met 0-2 voor Alcmaria eindigde. Heiloo I speelde gister te Nieuwe Niedorp voor het Gouden Kruis tegen N. V. V. 1. Uitslag 20 voor N. V. V. Vrone II van St. Pancras won in een thuiswedstrijd tegen Hoogkarspel I met b— Pnoviwciaal nteuws DIRKSHORN. Onder leiding van den heer L. Revivers werd Donderdag ten huize van den heer L>. Bruin de Al-gem. Vergadering van de aid. Harenkarspel „Witte Kruis" gehouden Na opening en lezing der notulen kwamen verschiilende ingekomen stukken ter tafel, dm meerendeels voor kennisgevmg werden aan- genomen. De oproeping van een vergadermg ite Schagen, ten einde te komen tot een corn- binatie van Gemeente voor het gezamenlijk bevorderen van de Sanatorium verplegmg, lokte nog al wat debat uit. Ofschoon de ver gadering van oordeel was, dart er van de zaiu niets kon komen, zullen toch de hmren Groen- ihart en Reuvers de afdeeling te Schagen vei- tegenwoordigen. Aan de orde kwam de reke- ning van den secretaris-penn-ingmeester, de beer J Vartenhout. Deze was van te voren nagezien door de commissie, bestaande uut de heeren De Groenhart, J. Smit en den voorzit- Bij monde van den heer Groenhart werd meegedeeld, dat alles in de beste orde was be- vonden en dat de commissie den vooi stellen der penningmeester te dechargeeren. De voorzitter dankte de commissie voor hun bemoeiingen en den penningmeester voor zijn icroed beheer. Daarna werd de begroohng voor 1928 vastgesteld van Het Witte Kruis Wijkverpleging en Tuberculose lestnjdmg. De secretaris las hierna de jaarverslagen van de instel'lingen, alsmede van het maga- zijn. Alle werden onder dankzeggmg goedge ^De candidaatstelling voor het Hoofdbe- stuur werd aangehouden. Besloten werd, door te gaan met het ver- strekken van Rids, waarvan druk gebruik ge- maakt wordt. De voorzitter bracht ter s-prake een bencht in de „Schager Courant", aangaande het m- stituut Districts-schoolartsen. De vergadermg was het met den voorzitter eens dat die zaak in onze gemeente voldoende geregeld is door d'e benoeming van den gemeentearts tot schoolarts. Hierna sluiting. OUDKARSPEL. In de gehouden vergadering van de afd. Bond van Staatspensionneering werden tot bestuursleden herkozen de heeren P. J. Kat en C. Olthoff. De rekening van den penningmeester gat aan een sal-do van 83.3414ondar.ks het feit, dat deze winter twee feestvergaderingen gehouden zijn. Getracht zal worden deze zomer een auto- tocht voor de ouden van dagen te houden. SCHAGEN. Tot koster en dood graver van de R-K kerk alhier is benoemd de heer P. Noord- strand. HEEMSKERK. De boerenileenbank-afdeeling vergaderde Vrijdagavond in het cafe Flora van den heer Schipper. De voorzitter, de heer J. Doctor, heette de aanwezigen, die in flinke getale waien opge- komen, hartelijk welkom, waarna de notulen der vorige jaarvergadering werden voorge- lezen en goedgekeurd. De balans per 31 Dec. 1927 vermeidde aan beide zijden een bedrag groot f 53.606 78, terwijl de winst- en verliesrekening sluit met een bedrag, groot f 2818.81. Er is een winst gemaakt van 254.40 tegen f 193 88 in 1926 en f 101.16 in 1925, terwijl de verlies- post in 1923 en 1924 resp. bedroeg 303 56 en 61.23. Voor deze jeugdige afd der- halve een mooie winst over het afgeloupen jaar. In het verdere verloop der bijeenkomst besloot men een reservefonds te vormen. De afdeeling telt 69 leden, (6 nieuwe leden tra- den verieden jaar toe) en de spaarbank heeft 72 spaarders. De aftredende bestuursleden, de heeien J Docter en B. Tijms, benevens de heer I Huisman als lid van de raad van toe- zicht, zocmede de heeren I. Rol en T. Thijms als piaatsvervangende ieden werden herko zen. In de nu gehouden rondvraag memo- reerde de heer de Vries het 5-jarig bestaan der bank en bevat aan de spaarders tijdige inlevering der spaarboekjes ter voorkoming van eventueele moeilijkheden van den kant der kassier. Het Provinciaal demonstratiebedrijf .voor Noord-Holland is gereed gekoinen. Het besiaat een-e oppervlakte van 1260 M2. en bestaat uit 10 aaneengebouwde kassen en wordt gedekt door nrim 1000 ramen. De be- vloeii'ng geschiedt gedeeltelijk door hemel- water, maar mocht dit niet al te rijkelijk stroomen, door eene Sihipomp. De ventilatie is automatisch en eene uitvinding van den heer Balk. Naast dit warenhuis is eene dtui- venkas gebouwd ter grootte van 360 M2. Ruim 150 stuks druivenboomer, zijn reeds uitTep'ant. waarvan een gedeelte van het soort Black Alianoe. Maar nog meer Fran kenthalers zijn. Ten slotte beoogt men nog op het daarnaast vrij liggend terrein proeven te nemen met de vervroeging van aard- beien. - Lie uitvoer van aigesneden bloemen- takken, groen en biaderen, bedroeg over Januari 1.1. voor een bedrag, grcot ruiin 600.000 tegen ruim450.000 het vorig jaar. SCHERMERHORN. Vrijdag hield de bond voor Staatspension neering, afd. Schermerhorn, zijn tweede propaganda-avond in dezen winter in het lokaal van den heer J. Koster. De voorzitter, de heer J. de Groot, opende om half acht d'e vergadering Spr. heette al ien welkom in het bijzonder ds. W. D. M. Baar uit Alkmaar, die dezer. avond als spre- ker optrad. Spr. betreurde het dat elken keer toch weer propaganda-avonden moesten wor den gehouden zonder tot ernstige resultaten te komen. Hij spoorde dan ook de aanwezi gen aan bij de verkiezingen alleen voorstan ders voor premievrij staatspensioen te kiezen. Hij vond het jammer dat de tegenwoordi ge regeering, dus de christelijke regeering, niet is te b^wegen voor premievrijstaatspen- sioen Hierna kwam ds. Baar op het podium. Spr. lichtte toe dat de Staatspensionnee ring voor Nederland noodig was en dat hef ook wat de financien aangaat, heel goed kon. Het verwonderde spr. dat de minister, die vroeger voor alle sociale wetgevingen was, thans ook geen premievrij staatspensioen in de Kamer bracht. Spr. toonde verder aan dat de geheele zaak zuiver c'hristelijk is, doch dat in Nederland dit ook weer door de politick is bezoedeld. Deze eminente redenaar wist de geheel ge- vulde zaal met zich mee te voeren en een da- verend applaus klonk toen het scherm viel. Verder voerde de propagandaclub ..Hoop doet Leven" het tooneelstuk op „Beurs- koorts". Deze club die haar eerste uitvoering gaf, kweet zich op goede wijze van haar taak. De vertolkingen van de hoofdrolkn waren zeer goed, terwijl ook de cverige rollen zeer voldeden. „Hoop doe.t leven" heeft de geheele zaa| doen schudden van het lachen en kan met alle trots op haar eerste uitvoering terug zien. Hierna sloot de voorzitter de vergadering en dankte de strijdclub voor haar mede wor king. Deze avond die voor de Bend voor Staats pensionneering een ware propaganda-avond is geworden werd besloten met een zeer ge- zellig bal zoodat cud en iong nog laat in den nacht naar huis^oe trokken. Tot beschermheer van de gymnastiek- vereeniging „Vclha,rding" is benoemd de heer B. Meindersma, die deze benoeming heeft aangenomen. de verhoudingen tusschen paffooa# en arbel- ders heeft beheerscht. Door de meer inten- sieve uitcefening van het tuinbouwbedrijf en ed cntwikkeiing der tuinbouworganisaties be- gin-t het patriarchale te verdwijnen, om plaats te maken voor de organisatie. Deze toestand noodzaakt ook den landarbeiders om te kemen tot vakorganisatie. Ook de sociale wetgeving dringt ons d'aar- toe, omdat zij medezeggenschap geeft aan de vakorganisaties. De tweede spreker, de heer G. Drevel, uit Utrecht, sprak over het enderwerp: „Christ- lijk beginsel verplidht tot Christelijke organi satie van landarbeiders". Spr. schetste ons hoe na de Fransche revolutie door het libe- ralisme de arbeiders machteloos waren, tot- clat hierin verandering kwacn door de op- komst der vakorganisaties. De eerste arbei- dersorganisaties waren neutraal, dcch wer den al spoedig be'invloed door socialisme en anardhie, zoodat zelfstandige Christelijke or ganisatie eisch was. Eerst op politiek gebied, later op maatschappelijk terrein, is door de organisatie medezeggenschap voor de arbeid- ders bereikt. Spr. gaf een overzicht van de ontwikkeling der dhristelijke organisaties en wekte alle christ. arbeiders op zich aan te sluiten bij de Christ, vakorganisatie. Hierna sluiting. Voor de Vereeniging, de Groentecul- tuur, is aan den heer R. Viegen te Harder- wijlc als laagste inschrijver de levering opge- drage van 1263 stuks Amst. appelmanden voor dien prijs van 0.67 per stuik. enkele betrokken aanvoerderk. Met de pcen loopt het den laatsten tijd ook wel, al ging er dan ock in den loop der week iets af. Maandag was de hoogste noteering 7.50 en Zaterdag 6.90. V De voorraad hiervan heeft niet zoo veel meer te beteekenen. Enkele partijtjes kroten brachten van 8 tot 10 op. Ete totaalaanvoer was 6i/2 wagon uien, 3 Vi wagons peen, 69 wagons roode kool, 38 wagons gele kool, 76 wagons DeenSche witte kool, 3500 Kg. kroten. (Ongecoirigeerd Beter dan kinine slikken Is het rnuggen dood te tikken. URStM. Door het R.K. Kerkbestuur van den H Ba- vo alhier is aan den gemeenteraad op 24 Fe- bruari j.l. het verzeek gedaan gelden be- schikbaar te stellen voor den bouw van een nieuwe R.K. School met 5 lokalen. Tot tijdelij'ke hulpbode bij de Vereeni ging „Ziekenhulp" alhier is aangest.ld de heer Jb. de Jong te Rustenburg. Door de zuivelfabriek „De Prinses" al hier is gedurende het afgelocpen jaar ver werkt 9.000.000 Kg. melk. Als men weet, dat bij de oprichting ruim 2 millioen Kg. werd verwerkt, dan g-tuigt zulks zeker van grcotc vooruitgang. EGMOND AAN ZEE. Zondag is de „Schuttevaer" het zeegat uitgegaan. Onze corresponent was in de gelegenheid op een der volgbooten de reddingsboot uit- geleide te doen en meldt, dat de belangstel- ling in dezen toch enorm was. Van de Jacht- haven der Roei- en Zeilvereeniging af tot aan het uiterste punt van den Heuvel in het Park stonden de menschen in dichte drcim- men langs de kaden geschaard. Het was van de boot af e.en overweldigende massa, een lange en breede strook van niets dan men- schenhcofden. Om 11 uur werd het sein tot vertrek ge- geven en trok de sleepboot de „Katendrecht" den notedop achter zich aan de Maas op, om- stuwd door motor- en stoombootnn met be- langstellenden. Gejuich ging op uit de me- nigte. „Goede reis" riep men het viertal toe, dat vroolijk met de pet het wuiven beant- woordde. De stoombooten, die passeerden, deden haar sirencs drie stooten als greet aan de bemanning toeloeien, hetgeen telkens trouw beantweord werd door de „Katen- drecht", op welker achtersteven een drietal cperateurs alle momenten op de film vast- legd.n, terwijl een aantal journalisten het- zelfde voor hun couranien aanteekenden. Nu eens cm de flottielje ful speed voorbij- stoomende, dan weer vertragmd om de flot tielje rond de „Schuttevaer" te laten passee- ren, stoomde onze volgbcot mede de Maas af en hadden we vanaf de cemmandobrug ge legenheid onzen plaatsgenoot de meegege- ven groet der verwanten toe te roepen en de wedergroet in ontvangst te nemen. In Schiedam was het al even vol, Vlaar dingen en Maassluis liepen uit en op al die plaatsen was de menigte niet te tellen. Te Hock van Holland waren we de flot tielje weer een eind voor, om gelegenheid te hebben een gunstige positie in te nemen om de „Schuttevaer" naar buiten te zien slec- pen. Bij het passeeren gaf kapitein Smit vroo lijk „De Groeten aan Egmond" mee, van weiken plicht we ons hier gaarnc kwijten, en daarna verwijderde zich de „Schuttevaer" meer en meer. De zeiten werden ontplooic en een paar K.M. buitengaats zweefde het witte vcgeltje in de heerlijke voorjaarszonne- schijn op de wijde watervlakte. En in stilte herbaalden we onze laatste woorden der aan kapitein Smit toegeroepen groet: „Goede reis!" Op de ,,Katendrechf" waren behalve filra- operateurs en pers, cok aanwezig de heer Eijma, burgemester van Egmond a. Zee, en diens echtgenoote, benevens de zoon van den heer Schuttevaer, wiens dochter en klein- dochter op de volgboot waren. BROEK OP LANGENDIJK, Vrijdag 24 Febr. hield de afd. Broek op Langendijk van den Ned. Christ. Landarbei- dersbond een vergadering. Als eerste srreker trad on de heer D. Vis ser van Broek op Langendijk, met het onder- werp: ,.Langedijker toestanden". Spreker zette uiteen hoe eerst het patriarchale stelsel ZUID-SCHARWOUDE. De afdeeling Langendijk van- d-en Vrijzin- nig Christelijken Jongeren Bond, herdacht Zondag haar 5-jarig bestaan. De kolfbaan van den heer P. Kramer had men daartoe afge'huurd. Aan verschiilende menschen was eene uitnoodiging gezonden, waarvan door velen gebruik was gemaakt. Predikanten, o-uderlingen en diaken-en za gen wij onder de bezoekers. De voorzitter van dit gewest, de heer J. v. d. Abeele, opende te half acht de samenkomst. In blijde, dank- bare woorden sprak hij de aanwezigen toe, er op wijzende dat de pogingen om aan deze vergadering een propagandistisch karakter te geven, een overweldigend succes beloofde te worden, gezien de zeer talrijke opkomst Het doel is: meer bekendheid te geven en meer waardeering te ontvangen. Het is een laksheid in de vrije richting om -niet meer be- langstelling aan de V. C. J. B. te wijden. Een kind ziet de ding-en om zich heen op zijn wij ze, en ziet ze als zoodanig. Op lateren leef tijd wil hij meer weten, hij wordt zelfstandl- ger. En zoo zien- wij het terrein des levens, beseffend-e dat achter de toestanden toch iets moet zijn van hcogeren oorsprong. Maar wij begrijpen ook dat wij noodig hebben de steun -en" toe wijding der ouderen. Wil ons helpen, wil ons schragen in ons idealis-me. Ingekomen was een schfijven van Ds. van Meurs, die verhinderd was te komen, maa; die in dit s-chrijven getuigde van- zijn warmc belangstelli-ng voor de V. C. J. B., waarin hij wilde zien een voors-pelling van opgewekt kerkelijk leven. Daarna klonk frisch en spontaan een wel- kom-stlied door de V. C. J. B.ers gezongen. Mej. H. S-choenmaker en m-ej. A Pluist-er (sopraan en alt) zongen zeer mooi een paar liederen, onder pianobegel-eidin-g van mej. T Tuin. Laatstgenoemde en mej. T. Vlug* (viool) gaven op verdienstelijke wijze een paar nummers ten beste. Opgevoerd werd „Groei," een symbollsch religieus spel, weergevende het opk-omend geslacht, dat slechts in geloof -en door d'e- n-ende liefde bevrediging tracht te vinden Desgevraagd willen wij onze bevin-ding gaarne med-edeelen. Als- wij de strekking van van het stuk zooeven noemde, dan voegen wij er aan toe, dat door goed begrepen instu- deering eener duidelijke vertolkin-g mogelijk werd, met daarbij een aanpassende voor- dra-cht, zoodat eene „spell-ez''ng" verkregen werd, welke voor toeschouwers bevattelijk werd. Dit laatste was het doel der opvoering, en is du-s o.i. in alle opzichten ges-laa-gd. Het sentiment der dilettanten was goed. „Kunst", zeide de voorzitter, m-oet U niet van ons verwachten, doch wij voegen er aan toe: Wat gij alles spelleider met Uwe dilettanten in ,,Groei" hebt plachten te geven, was een oogenblik van v-erroering, van wijding De stilte, welke er tijdens het spel heerschte. sloot in zich een dank. Dit was de belooning van Ow moeite V. C. j B. Ds. Staal nam d" gelegenheid te baat, om als tolk der aanwezigen op te treden, en in goed gekozen woorden de stille dank der aanwezigen te v-ertol-ken. Verder werd de avond afgewisseld door zang en muziek. Onderschenden vereenigingen uit den om- trek waren eveneens aanw-ezig. De voorzitter sloot de samenkom-st met dank en een tot w-eerziens tot over een jaar. Het was een mooie avond. NOORD-SCHARWOUDE. De Markt. Hoe wel voor enkele producten een min of meer belangrijke prijsverlaging vie' te consta- teeren kan men toch ook over de resultaten der afgeloopen week tevreden zijn. De deen sche witte deden het als steeds weer ver van goed. Dit product, waarvan het het minst kan leiden, ging nog meer iets omlaag. Wil het ein-dresultaat over de geheele linie bevredigend zijn zal het ook hiermee zeer spoedigbelangrijk beter moeten worden. De prijzen varieerden de laatste dagen van f 3.50—/ 4.70 per 100 K.G. terwijl voor de doorschot nog 50 cts minder gemaakt werd. De roode kool prijzen hebben zich vrijwel gehandhaaf-d, zoodat die ook deze week hoog waren. De prijzen- van de beste varieerden tusschen 15f 21 en die van de doorschot tusschen f 15 -f 10.50. De gele kool werd nog een klei-nigheic hooger. hoew-el de aa-nvoer nog iets hooger was De hoogste noteering was deze week 16, terwijl de grootste soorten vanaf f 8 en 9 opbracht. De uienprijs ging met ongemeer f 2 om laag. Waar dit echter als steeds een als steeds een byproduct is en de prijs evengoed best is, heeft dit in t algemeen niet zooveel te beteekenen, behaive dan natuurliik voor <4e Landen en Volken, de wereld in al haar kkurenpracht, dat is de Hollandsche verta- ling van het oorspronkelijke werk van J. A. Hammerton, Lands and Peoples geheeten Het geeft, bij een verklarenden tek-st talrijke gekleurde afbeeldingen van allerlei interes- sailte landstreken, steden en dorpen, natuur- mon-umente en last ost least van de diverse vol'keren, hun zeden en gewoonten. Dat een be'kend journalist als de heer J. A. Borthenius Brouwer toezicht op het bewerken van den Engelschen tekst zal houden, is zeker een waarborg voor een keurig verzorgde uitgave De uitgevers, wier naam nog niet bekend is, stellen zich voor, binnen afzienbaren tijd dit werk in niet minder dan 36 afleveringen te laten verschijnen. De thans reeds verschenen proefdruk prospectus doet goede v-erwachtin- gen koesteren voor een alleszins kunstzinni-ge uitvoering. NEDERLAND NEEMT GEEN DEEL. AAN DE PRESSA. 's GRAVENHAGE, 27 Febr. Na maan- denlange ondcrhandelingen tusschen een commissie uit de vereeniging De Neder- landsche dagbladpers en het bestuur van de Pressa te Keulen, is thans besloten, dat Nederland aan de tentoonstelling te Keu len niet za-1 deelnemen. De hooge eischen, welike men te Heerlen stelt en de lan-ge onderhandelingen daarover zijn oorzaak, dat het thans K laat geworden is om nog een Denoorlijke Nederlandsche tentoonst^ ling te Keulen te kunnen voorbereiden. TOESTAND JAN TOOROP 's GRAVENHAGE, 27 Febr. Nadat voor eenige dagen een geringe verbeterino in den toestand van Jan Toorop was gel-;' men, is in de laatste dagen, weer een® verergering door tcenemende zwakte vast te stellen. DE KOUDE TE NEW YORK. NEW YORK, 27 Febr. Gisteren zij, tengevolge van de koude, die no^ steals voortduurt, nog vijf personen om Set gekoinen. VL1EGONGEVAL NABIJ LYON. PARIJS, 27 Febr. Op het vliegterreij n-abij Lyon is een verkeersvliegtuig bij proefvlucht van een hoogte van 200 metei naar beneden gestort. De beide inzittenden werden ernstig^ wond en overleden spoedig na aankonji in het ziekenhuis. DE OPSTAND IN MEXICO. MEXIOO-CITY, 27 Febr. Veertiea m hangers van den katholieken rebellenleide David Mendoza zijn gisteren in een hot- sing m-et de Federate troepen nabij Lace, badilla g-edood. Van de Federale werd- een soldaat gedood. ERNSTIG VLIEGONGEVAL. BERLIJN, 27 Febr. Zondag heeft fe Augsburg ten ernstig vliegongeval plaats jgehad, dat Hadkemack, een der kundigstt jonge piloten, het leven heeft gekost. Hacfe. mack hield een proefvlucht met een nieuw type passagiers-eendekker voor 10 perso nen, welk toestel geconstrueerd was doo; -d;e firma MissersCbmidt vo-or de Lufthansa. Op een gegeven oogenblik scheen er ieis met den motor niet in orde te zijn en stortfe de machine neer. Zij drong een eind da grond in en Hackemack, die tevergeefs tracht had met een parachute te dalen wa op slag dood. ONTPLOFFING IN EEN BRIKETTEN- FABRIEK. KEULEN, 27 Febr. Zaterdagavond ot streeks negen uur heeft in de briketten- fabriek op de mijn „Hubertus" van is „Rheinische Braunkohlenwerke" een ploffing plaats gehad. Vier arbeiders wer den gedood' en 25 gewond, van wie eet aantail ernstig. Onder de gewonden is- vin-dt zich de bedrijfsdirecteur. De ooraal is een ontploffing van kolenstof. pl.m 1.30 Wabash eo9/16 (Uedee'temk peromgeerd (Ontvangen per draadlooze telefoon), Koers van heden te Vorige Koers STA ATSLEEN1NGEN, 5 igig BANK-INSTELLINGEN. Kol. Bank Indische Bank Handel Mpij Cert. v. 1000 Resc. 1NDUSTR. OND. B1NNENL. Centr. Suiker Aandi Holl. KunstzijdeX Jurgens Gew. Aand. I( A. B. C. Maekubee Nederl. Kunstzijde Philips Gloeilampen Gem Bezit INDUSTR. AAND. BU1TENL, Anaconda Steel comm Zweedsche Lucifers SUIKER MAATSCH. H V A i Java Cultuur Cult. Vorstenl, Dito actions Poerworedjo M1JNBOUW. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Gee. Holl. Olie Kon. Petr RUBBERS. Amsterd. Rubber Bandar Rubber i Deli Bat Rubber Plessa Rubber Lampong Sum. Rubber Rotterd Tapanoeli Serbadjadi Silau Wai Sum Rubber Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Gem Eig. Scheepvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederland Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot Niev. Goudriaan Rotterd. Llyod SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm Marine pref. TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah Deli Batavia AMER1KA. Southern Rails Union Pacific lOHVie 276 181-L 177 177 J 1041/4 1711/8 2781/4 101| 98f 101* 1393/8 4253/4 5771 574 8163/4 416 182 164 1261/4 1434 326i 349| 279 196/j 2177/3 393 188 1484 279" 1334 291 15 854 82" 2024 75 1337- 275 182 176| 177 1704 2764-74 140-| 423 572 816-8 pl.m. 1.45 172 27764- 101 99 pl.m. 2.- 1019/16 104 1711/4 277 3483/4 281 198-200 220 150 280 134 140-1 141-2 423-8 427-8 577) 110 140) 816-8 818 415 181) r-i|e» O CO 162 3 8J-9 2804-1 204-6 2201/8 189 153-4 2843/4 294 5 153/s- 83 5Vl6 37'.;, 381/4 260J 260 261 474 474 4744 5144 514 5155-6 618 612 611-7 1424 193 651/4-1 653/s pl.m 172j 277 140-1 4261-Ij 5801-2 817j.! 282-3 203 222-3 2851-64 293| 348f.| 2824- 204-8 223 231 474 612-13 PROLONGATIE vorige k rs 34 pCt., heden 33/4 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 0 0*0 Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch. 100 Kopenhagen Stockholm Oslo New-York NIET OFFICIEEL. Italie 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 '0 0 0 0 0 Vorige koers 12.126/8 59.35 9.78 34.62 47.86 35.05 66.624 66.75 66.224 2.489/ig 13.16f Koers op heden 11 uur 12.12i 59.35 9.77J 34.63 47.S5 35.02) 66.60 66.72) 66.22) 2.48) 13.17

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 8