DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Buiteniancfi b. 50 D?f numtner besfaaf nif 2 bladen. Honderd dertigste Jaargang. 1928 Deze Conrant word! ELKEN AVOND, behalve Zon* en Feestdagen, nitgegeven. ibonnementsprijs foij voorultbetaling per 3 maaaden voor Alkasar /Z,—franco door lei geheele Rijk /2.50. Afzonderlljke en bevnjsnmnrners 5 cents. PRUS DER GEWONE ADVERTENTIENi Per rege! /0.25, bij groote contraeten rabat. Groote letters naar plaafsrafmte, Brieven franco aan de N.V. Boek- en HandelsdrukkerfJ v/b €08?8ft I00I& Voordam C9. Bir«e,*eun G, H. KRAK. mmeamam Telef.nr. Administrafie 3. Telefoonnr. Redactie 33. Postgiro 37 060. Hoofdredacteuri TJ. N. ADEMA. 38 FKBIU lit! DageiSjksch ©werziciit. DE RIJNLAND-ONTRUIMING. Zal in 1928 overeenstemming worden bereikt? Nog thans, tien jaren na den wereldoorlog jus, is een gedeelte van Duitschland bezet door troepen van Engeland, Frankrijk en Jtelgie: het Rijnland. Geen wonder, dat Duitschland meermaleu blij-k heeft gegeven, deze bezetting a!s een zeer onaangenaam lets en als een hinderpaal voor bet vredeswcrk te beschouwen en geen wonder, dat ook in de g-ealtieerde landen veien niets liev-er zou den zien, dan opheffing van dezen wan- tocstand. Zoowel in Bel-gie en Frankrijk, als in Duitschland is gedurende de beide eerste maanden van dit jaar meertnal-eti in de parle- men-ten gesproken over ontruiining van het bezette gebied, doch telkens kwam daarbij tot uiting, dat tuschen de standpunten, die Duitschland en zijn vro-egere vijanden tcgen- over deze kwesti-e inn em en, een beduidend verschil beetaat. Duitschland is n.l. van oordeel, dat reeds na de onderteekening van het verdrag van Locarno het Rijnland ontruimd had moeten worden, omdat voortdnring der bezetting een sfeer van wantrouwen tusschen de ver- schillende landen scbept. Briand ziet heel goed in, dat deze redenee- riog volkomen logisch is, maar dient er daar- tegenover rekening mede te houden, dat hij bij vervroegde ontruiming inbreak zou ma- ken op het Verdrag van Versailles. Dit laatste vormt een beletsel voor ver vroegde ontruiming: de publieke opinie in Frankrijk zou nooit goedkeuren, dat het Rijn land voetstoots -ontruimd wordt, omdat de be zetting mede een waarborg heet te zijn voor de betaling van de herstelgelden' door en de tatwapening van Duitschland. Men is dus gaan zoeken naar een middel om het Rijnland te ontruimen, zonder dat daardoor het vredesverdrag zou worden ge- schonden en spoedig was men het er over eens, dat wanneer Duitschland bereid was waarborgen te geven voor het nakomen van zijn verplichtingen, de waarborg door mid- del van de Rijni-andbezetting overbodig zou zijn geworden, ook volgens het Vredesver drag. Alleen op grond van de Locarnover- dragen is Frankrijk daartoe echter niet bereid. Duitschland st-emde toe in het geven van waarborgen, maar de groote moeilijkheid bleek nu, nit te vind-en, waaruit deze waar borgen zouden kunnen bestaan. In de eerste plaats w-er-d in enkele Fran- sche kringen het denkbeeld geopperd het pact van Locarno met een Locarno voor het Oosten aan te vulien. De publieke opinie in Duitschland verzette zich heftig hiertegen, want dit zou een schuldvernieuwing zoowel aan het Verdrag van Versailles als aan het pact van Locarno beteekenen. Nu staat Stresemann toe, dat tot 1935 de bezetting door een controle op de gedemilitariseerde zone van den Rijn wordt vervangen. Doch Briand voelt meer voor een meer uitgewerkt stelsel, dat het voordeel heeft het Verdrag van Versailles niet te wijzigen en dus in zeker opzicht aan de Fransche meening tege- moet te komen. Dit heeft hij in zijn Senaats- rede zeer duidelijk uiteen gezet. „De Rijn- z6ne", zoo sprak hi], „bfedt ons waarbor gen; dat valt niet te ontkennen. Het in wer- king gestelde mechanisme voldoet ons, ech ter op voorwaarde, dat het functioneert. Mijn geachte collega, Stresemann zegt: tot het jaar 1935, datum van het eind der bezet ting, aanvaarden wij een controle. Daarna gaan we niet verder dan het Verdrag". Wel- nu, na 1935 verdwijnt deze controle, doch voor het Rijnland, evenals voor bet overige Duitschland, blijtt het stelsel der algemeene navorschingen bestaan. „Frankrijk wordt dan ongetwijfeld door het pact van Locarno be- veiKgd: in het geval dat in de gedemilitari seerde zone het Verdrag van Versailles ge- schonden wordt, zou Engeland met zijn ge- heele legermacht tusschen beide komen". Briand voegt hieraan toe: „doch indien de veeren ran dit mechanisme lam zijn, en het niet goed functioneert, voldoet het, volgens enze meening, toch niet aan de eischen. En dan verklaar ik, dat er over de woorden -"en misverstand bestaat, dat zeker uit den weg geruimd kan worden. Ik geloof dat er ten op- zichte van dit punt wei een reaultaat verkre- gen kan worden. Flet is voldoende hiernaar te zoeken binnen het kader en door middel van den Volkenbond." Dan stel-t hij voor in overleg met Duitschlard naar „het mecha nisme te zoeken, dat de werking van het ga- rantie-stelsel verzekcrt". Zeer zeker geeft dit alles reden tot de hoop, dat men in den V»op van 1928 een be- langrijke schrede r.ader ^al komen tot de op- lossmg van het vraagatu'k der Rijnbezetting, ®ts waarmede zoowel Duitschland als frankrijk gebaat zouden zijn Df zal in 1928 deze opkresing reeds vol- wen bereikt worden? VOLKENBOND. DE VEILIGHE1DSCOMMISS1E. Het memorandum over de veilig- heid afgehandeld. Torpedeercnd optreden van Engeland en Italie. De Veiligheidscommissie heeft gister onder presidium van Bcnesj het memorandum van Polftis over de veiligtheid afgehandeld. Heden lcomt het memorandum van Rutgers aan de orde. Benesj hoopt daarmee heden klaar te komen, met inbegrip van de Duitsche voor- stellen, Indien het werkplan van Benesj wordt uitgevoerd, zal de commissie nog voor de raadsziitting gereed kcmen. Dat beteekent dat het redactiecomite deze hoogst belang- rijtke materie moet afjakkeren en er geen of heel weimig tijd voor een algemeene vergade ring over zal zijn om de talrijke modelver- dragen enz. grondig te bespreken. Ook de zitting van gister bevestigde den indruk dat de commissie heel weinig positiefs aan de ontwapeningscommissie zal kunnen aanbieden. Lord Cushendun en de Marinis trachtten elk voorstel de torpedeeren. De En- gelsChe gedelegeerde maakte allereerst be- zwaar tegen het voorstel-Politis, dat de staten ter voorkoming van het uitbreken van een oorlog zich zouden verbinden het Raadsrap- port over het gesbhil te respecteeren ook wan neer dit bij meerderheid van stemmen was aangenomen. Evenmin kon Cushendun het den&eeld van Politis goedkeuren, dat de Raad de bevoegdheid krijgt bij meerderheid van stemmen een wapenstilstand te gebieden wanneer er oorlog uitbreekt tusschen staten, die een regionaal vedrag hebben besloten Het eenige waar Cushendun mee kan gaan was het uitspreken van den wensch, dat de Raad waa'kt dat regionale verdragen niet in strijd met het pakt worden gesloten. De Marinis verzette zich tegen gedemilita riseerde zones, waarbij zijn zuiver mdlitair? zienswijze in botsing kwam met dte politieke Waardeering van Frankrijk, Finland en Ca nada, die alle drie het belang dezer zones voor de veiligheid verdedigden. DUITSCHLAND. DE REGEERINGSVERKLARING. Gistermiddag is de Duitsche Rij'ksdag op- nieuw bijeen gekomen. Namens den Rijks- kanselier Marx, die ingesteld is, legde de vice-kanselier Hergt de regeeringsverklaring af. Hierbij bleek, dat het kabinet zich op alle punten met het ontworpen noodprogram kan vereenigen. De schoolwet is naar men weet, ingetrofcken. De regeering blijft zich beschouwen als grondwetelijike regeering en niet als zaken- kabinet. Het plan van de regeering is de begroo- ting voor het begin van het nieuwe belasting' jaar (1 April) af te handelen. De andere ont werpen zijn reeds bij den Rijksdag ingediend. en bestaan in hoofdzaak uit hulpverleening aan den landbouw en wijzigingen in de slot- redactie van de ontworpen liquidatie wet en schadev-ergoeding aan d-e D u i tschers in het buitenlano, benevens de regeling van de po- sitie van den kleine spa orders en renten-iers Deze ontw-erpen zijn opgesteld met pijnlijke inachtneming van de draagkracht van de rijksbegrooting en bun bet-eeken-is is zorgvul- dig tegen andere ontwerpen, die de regee ring moest laten loopen, afgewogen. Bij de debatten, die bijwijlen een fel karak- ter droegen, werd een communistisch-e motie van wantrouwen in de regeering verworp-en Hedenmiddag worden de beraadslagingen voortgezet. REDEVOERINGEN VAN CENTRUMLEIDERS. v. Ouerard en Imbusch spreken. Afg. v. Guerard, de voorzitter der Cen trumfractie, heeft te Munst-er een rede g-ehou- den. Hij zeide o.a.: De schoolkwesti-e is d-e onniiddellijke aanieiding tot de vervroeging der verkiezingen. Het was onze wensch, den sehoolvrede te ber-eiken langs den weg der wederkeerige teg-emoetkoming, in weerwil van de bestaande tegenst-ellingen. De Duit sche Volkspartij draa-gt de schuld aan bet mislukken der wet. De afgevaardigde Imbusch sprak te Dussel- d-orf en gaf een beschouwi-ng over de Cen- trumpolitiek, waarbij hij in het licht stelde, -dat het Centrum steeds -een bezu;nigingspoli- tiek heeft gevoerd. PR INS LICHNOWSKY. f Prins Liohnowsky, de Duitsche gezant te Loniden bij het uitbreken van den oorlog, is gisteroditend te Louden overleden. Naar men weet, heeft Liohnowsky zijn uiterste best gedaan om den oorlog te voor- komeru Nog onlangs had hij verklaard, dat de oorlog niet zou zijn uitgebroken als hij in 1914 minister van buitenlandsche zaken ge- weest was. Prins Lichnowsky was in 1560 in Opper-Sile'io g-eboren. Na een "%Momatieke loopbfltffll als gezantach aps-sec darls oo yer- schillende posten, nam Lichnowsky in 1895 J verlof om te r-eizen. Hij maakte groote studie- reizen in Oost-Azie en Noord-Amcrika. Van 1899 tot 1904 was hij weer in diplo-matieken dienst. To-en stierf zijn vader en verliet Lich nowsky den staatsdien-st om zich geheel aan het beheer van zijn uitgestrekte landgoederen te wijden. In September 1912 liet hij zich echter overiialen den gezantschapspost te Louden te aanvaarden, in de hoop, dat het hem zou gelukken een betere verstandhouding tusschen beide landen m het leven te roepen. Toen de oorlog uitgebroken was, deed Lich nowsky eerst eeriigen tijd vrijwillig dienst in het leger. Nog in den oorlog schreef hij een brochure om aan te toonen, dat hij te Lond-en niet genoeg steun van zijn regeering onder- voden had en'dat dit de oorlog had veroor- zaalct, De brochure was niet voor publicatie bestemd, doch werd door een indiscretie be kend en en de gealli-eerden maakten er een d-ankbaar gebruik van voor hun propaganda Lichnowsky begaf zi-ch toen voor geruimen tijd1 naar Zwitserland. Hij werd vervallen v-erklaard van- het lidmaatschap van het Pruisische Heerenhuis. DE NOOD VAN DEN Ml DDE. NST AND Een massademonstratie. Zondag is t-e Munster de grootste betoo- ging van den middenstand gehouden, die in W-estfalen ooit heeft plaats gehad. Meer dan 10.000 personen uit het Westfaalsche indus- triegebied prolesteerden naar aanieiding van den economischen nood van den Duitschen middenstand FRANKRIJK. GLOZEL. Een coup de thiatre? Het groote publiek moge zijn belangstel- ling voor de opgravingen te Glozel hebb-en verloren, in wetenschappelijke kringen wordt de strijd voor eh tegen met felheid voortge zet. D; Fransche pre-historische Vereeniging heeft zich nu ook in dien strijd, waarin, naar men weet, de rechter reeds was betrokken, gemengd en bij den rechter van instructie te Mo-ulins een aanklacht wegens oplichterij tegen een ombekende ingediend. De vereeni ging stelt zich civiele partij. Er is nu ter- stond en huiszoeking ingesteld in het mu seum Fradin te Glozel. Frad'in is de man op wiens akker de opgravingen zijn gedaan) en nu zouden er onder den stal van de boerderij versch „besehreven" tegels zijn gevonden Wil dit zeggen, dat de Fradin's als oplich- ters door de maud vallen? De commissaris van politie, die het onderzoek te Glozel heeft geleia, schijnt overtuigd, dat zijn v-ondst van het grootste belang is en aan de stelling der Glozelianen den gen-adeslag zal toebren- gen. Dezen zijn echter niet van zins zich zoomaar gewoonen te geven. Zij zien in de door de politie gevonden voorwerpenslechts het bewijs, dat hun tegenstanders door het oppervlakkig begraven van kennelijk valsche voorwerpen in het veelbesproken veld van Fradin hun stelling onmogelijk willen ma- ken. ENGELAND. DE SCHIPBREUK VAN DE ALCANTARA. Officieel is Zondag verklaard dat bij het zinken van het Italiaansehe stoomschip Al cantara, na de aanvaring met het Russische opleidingsschiip Tovarisj, twee-en-twintig van de drie-en-twintig leden der bemanuing ver- dronken zijn. De eenige geredde Giovanni Pavon heeft verklaard dat de Alcantara bijna langszij door de Tovarisj getroffen werd. Kapitein Friedmann van de Tovarisj wei- gert nog te zeggen, waarom het eerste nood- sein S.O.S., door hem herroepen is. Het verhaal van den eenigen over- levende. Uit een in de „Times" voorkomend relaas van Pavon, den eenigen overlevende van het Italiaansehe stoomsdiip „Alcantara", blijkt, dat dit scbip na de aanvaring met het Russi sche opleidingsschip „Towarisj" direct be- gon te zinken en vervolgen-s door een ketel- ontploffing uit elkaar vloog. De „Towarisj" zette direct vier booten uit en zocht de zee met zoeklicbten af, doch kon geen enkelen overlevende ontdekken. De „Alcantara", die een lading erts aan bo-ord had, was op weg naar Calais. Het scbip kwam van Sardinie, waar het 11 Febru- ari het anker had gelicht. Een paar minuten voor achten liep de „Towarisj", die op weg was naar Ouxhaven, met zijn boeg op de stuurboordzijde van de „Alcantara de boeg drong in den romp van het Italiaansehe sdhiip, terwij'l de boegspriet boven het dek kwam te zweven. De stuurlieden aan boord van de „Akantara", die onmiddellijik de ge- vaarlijke positie van hun sohip schenen in te zien, snelden naar benfcden om alle hens aan dtek te roepen. Wat er met de opvarenden van de Alcantara" verder is gebeurd, daarvan kon Pavon raris -needeelen. Hij deed nog een pogiog om een vricnd, die beneden in de borri yan die machinelcamer bezig was, naar boven te roepen, doch rende onmiddellijk darna naar dek terug, waar hij -zich vast- klampte aan een der kettingen, die .van deu boegspriet van de „Towarisj" boven het dek van de „Alcantara" slingerden. Hij voel-de de „Alcantara" onder zich wegzinken en bleef tenslotte boven de zee zweven. Toen hij zoo hang, nam hij in zee niemand waar en toen hij den naam van zijn vriend schreeuw- de, kreeg hij geen antwoord. Inplaats daar van hoorde hij een verschrikkelijk geweld als- of de ketels van de „Alcantara" sprongen, waarna het schip uit elkaar sprong en de luclht met zware stukken hout en ijzer werd gevuld. Spoedig ontdekten de opvarenden van de „Towarisj" Pavon aan het eind van deu ketting, waaraan hij hing, en een Russische matroos, die langs den boegspriet k'lom liet een reddingsg-ordel zakken, waarmee Pavon veilig aan boord werd gehaald. Uit dit verhaal blijkt dat het meerendeel der bemanuing niet bij machte was van de „Alcantara af te komen, voordat het schip in de lucht vloog, doch vaststaat dat verscheide- nen ziicih met reddingsgordels of losse stukken hout te water begaven, doch werden wegge- spoeld en van koude of uitputting omlcwamen. Eerst twee uren na de aanvaring werd de eer ste hunner gevonden door een passagiers- schip, dat op wrakhout stiet en de zee met booten deed af zoeken. Deze man was bijna dood en stierf kort nadat hij uit het water was gehaald. Als gevolg van de conclusies van het rap port heeft de minister van buitenlandsche zaken bepaald, dat J. D. Gregory („assistant undersecretary of state") uit den dienst wordt ontslagen, dat aan O'Malley gelegenbeid zal worden gegeven zijn ontslag te nemen en dat lieutenant-commander Maxse een emstige be- rispinig zal krijgen met drie jaar stilstand van ancienniteit. Het verslag van het onderzoek is een uit- voerig stuk, samengesteld nada-t tal van ge- tuigen waren gehoord en in drie deelen ver deeld. ITAI.I6. EEN GROGTE BRAND. Vele slachtoffers. In het dorpje Moriago in Italie in de pro- vincie Treveso is een groote brand uitgebro ken, die zich zoo snel heeft uitgebreid, dat hij een groot aantal slachtoffers heeft geeischt Men spreekt van 32 dooden en 30 gewonden. De brand ontstond in de dorpsbioscoop door het vlam vatten van een film. VOOR DE TALRIJKE GEZINNEN. Een vierllng beloon'd. Te sora heeft een koopvrouw, die ruim een jaar geleden bevallen was van een drieling, thans het leven geschonken aan vier kinderen tegelijk. Zoowel kinderen als moeder makea het uitstekend. Mussolini heeft dadelijk den prefect van Frosinone last gegeven de vrouw Wat zal Chevrolet model 1928 ons brengen Kennemer Autogarage J. C. POUWELS, Alkmaar. D'E CAVELL-FILM. Vragen in het Lagerhuis. In antwoord op verschillende ingekomen vragen over het verbod van de Cavell-film zeide sir Austen Chamberlain, dat hij ge- m-eend had te moeten handelen als ieder En- gelsch gentleman zou gehandeld hebben, door de nagediachfenis van een dierbare doode ni-et te on-twijden voor commercieele doeleinden en ten gerieve van een op sensatie belust pu bliek. Hij had de film niet gezien en zoo haar ook niet gaan zien, maar hij had van een der hoofdambtenaren van zijn departement be- trouwbare mededeelingen ontvangen, waaruit hem gd?leken was, dat het tafereel van de ter deed brenging geheel onjuist en onhistorisch was gereconstrueerd, waarschijnlijk omdat de eenvoudi-ge en waardige wijze, waarop Nurse Cavell den dood tegemoet ging, niet pakkend genoeg was voor het groote publiek Spr. no-emde zoo iets een aanslag op alle hu- maniteit, en hij bleef in zijn voomemen vol- harden. Chamberlain decide nog mee, dat hij den Duitschen gezant op diens vertoog, er met na- druk oip gewezen had, dat de Engelsche reigeering in het algemeen geen bevoegdheid bezat om politieke films te weren. Het verbod was geen concessie aan de Duitschers maar slechts een concessie aan den goeden smaak en het natuurlijk gevoel voor tact. HINKLER TE BUNDABURG AANGEKOMEN. Een telegram uit Sydney meldt dat Hinkler gister om kwart over vier te Bundaburg, zijn Queenslandsche geboortq^laats, is geland en daarmee het einddoel van zijn vliegtoeht uit Louden in zijn kleine toestel bereikt heeft. DE INVAL DER WAHABIETEN IN IRAK. De roovers door vliegtuigen ge- tuchtigd. Er zijn door Britsche vliegtuigen drie af- zonderlijke aanvallen gedaan op de Waha bieten, die onlangs op 88 K.M. ten Z.W. van Bassora een aanval deden op Iraksehe stam- men en deze plunderden. Volgens een offi cieel communique hadden de Wahabieten in een der gevallen naar men gelooft 50 dooden In een tweede geval werd een kamp der Wa habieten gebombardeerd en in een' derde ge val werden twee groepen roovers verrast, ter wij'l zij hun buit aan het verdeelen waren. Zij werden gebombardeerd en leden verliezen, maar men weet niet hoe groot deze zijn. DE SPECULEERENDE AMBTENAREN Het rapport over de betrokken ambtenaren. Gregory ontslagen. Het rapport van den raad van onderzoek inzake zekere verklaringen,waarbij burger- lijke ambtenaren betrokken waren, afgelegi bij een onlangs gevoerd proces van de ban- kiersfirma Ironmonger tegen mrs. Dyne (het betrof een speculatie in francs) is aan het Lagerhuis overgelegd. Er was een med'edee- ling aan toegevoegd' verm-ddend dat de pre- mir en de minister van buitenlandsche zaken, na 't rapport zorgvuldig te hebben overwo- gen, met lngenomenheid hebben waargeno- men, dat al waren in sommige gevallen de overtredingen ernstig uit een dienstoogpunt er in geen der gevallen s-prake was van cor- ruptie of van hot ^ebruik maken van officieele inlichtki|ge» 9 een gift van 400 lire te overhandigen. Voorts z-et d-e Leider de toekenning van giften, die varieeren van 200 tot 600 lire, aan de gezinnen.met 10 en meer kinderen voort; 27 gezinshoofden te Lecce en omtrek N a pels, Piacenza, Pistoia, Perugia, Lucca en Brescia zijn de vorige week weer met giften verblijd1. OOSTENR1JK. DE KWESTIE VAN ZUID-TIROL. Het antwoord van Mussolini uit- gesteld. Het antwoord van Mussolini aan dr. Sei- pel, dat hij gister in de Kamer zou mededee- len, schijnt eenige dagen te zijn uitgesteld. Mussolini zou eerst het rapport van den Ita- liaanschen gezant te Weenen, die thans te Rome is aangekomen, wiiien bestudeeren. De vertraging in het antwoord. van Musso lini wordt door gematigde kringen toege- juicht, daar hierdoor de spanning tusschen Oostenrijk en Italie wellicht zal vermind-eren. HONGARIJE. DE WAP ENS MOK IvE L ARIJ Italie solidcir met Hongarije voU gens het „Giornale d'ltalia." In een artikel, g-ewijd aan de kwestie van de mitrailleuses te St. Gotthard, protesteert het „Giornale dTtalia" eerst levendig tegen de houding van de Kleine Entente te dien op- zichte en besltut veiv-olgens, met te zeggen, dat het onnoo&ig is te verklaren, dat geheel Italie, het volk, de bladen en de regeering solidair zijn met Hongarije. RUSLAND. STALIN CONTRA RYKOF? Uit verschillende berichten van den laat- stea tijd valt op te maken, dat op het oogen- blik een felle strijd om de macht wordt ge- streden tusschen Stalin en Rykof, die al sinds geruimen tijd minder sympathiek tegenover elkander stonden. Nog dezer dagen verkon- digde de Moskousche correspondent van de Socia 1 isttitsjeskiej Wiestnik als zijn mee ning, dat de strijd den een of anderen dag, doch waarschijnlijk reeds spoedig, zal eindi- gen met den val van Stalin, in welk geval een belangrijke zwenking naar nechts in de politiek der Sowjet-regeering is te verwach- ten. Een tegenovergestelde meening is even- wel de correspondent van de Kurjer Wars- zwaski toegedaan, die gewag maakt van een mogelijk aftreden van Rykof. De directe aanieiding daartoe zou gelegen zijn in een nederlaag, door Rykof geleden in de jongste vergadering van het politieke co-mite, waar een felle sttrijd tusschen de beide rivalen wierd gevoerd met betrekking tot het vraag- stuk der graaninzam-eling. Stalin heeft daar bij de meerderheid op zijn hand gekregm. EEN ORIGINEELE JUBILEUMSVIER1NG. Het tienjarig jubileum van het roode leget is te Odessa op origineele wijze gevierd. De bevolking werd 'smorgens gewekt door de alarmflu-iten der fabrieken en toen ze naar buiten snelde zag ze de stad bezet door de witte troepen, terwijl aan de voomaamste gebouwen de roode schilden waren vervan gen door de emblemen der witten. Er werd een schijnveldslag geleverd tusschen het roode leger dat optrok en deze witte bezeb tingstroepen, die de bevolking opnieuw in spanning van de daken volgde. Het geheel .was geenscenerd naar de ^egevens oyer d« ALKMAARSCHE GODRANT Stos»«eaBW3S!ctmffiS!i«reiw»3S KUUlVfiM .vv-A.™ -v-'vitN:''-'" r,

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 1