4 Inschpijvingen worden door ons tegen een koers ^an 993|2 ®|o 1! 0 Oinneniand Sicsscopeei Stadsiiieiaws verovering van Odessa door de rooden in 920. Tegen dien middag namen de spiegelge- vechten een einde. DE STORM OP DE KASPISCHE ZEE. Vanwege een hevigen storm op de Kaspi- sthe Zee moest de scheepvaart in de Perzi scihe en Russische havens stiilgelegd worden O-a. is een jacht om-geslagen, waarbij 12 personen verdronken zijn; een van hen was een hooggeplaatst Perzisch regeeringsambte- naar. ALBANIe. DE HONGERSNOOD. Plotseling schijnt hulp riiet meer noodig te zijn! Op 20 Feibruari heeft naar men weet de Al ba neesche regeering een verzoek am hulp tot den Valkenibo-nd gericht, naar aanlei-ding van de n'hongersnood in Noord-Albanie, waar- iegen, vol gens het verzoekschrift, het Ita- baansche Roode Kruis machteloos stood. Op 2.T Feibruari is de ondersecretaris-gene- raal van den Volkenborid, Paolucci, naar Rome gereisd, met het resultaat, dat geda- teerd 24 Feibruari een telegram uit Tirana te Geneve is aange'komen, waarin de Albanee- sChe regeering onder mededeeling, dat zij geen vertegenwoordiger naar de eerstkomen- de zitting van den Raad zal kunnen zend-en, het verzoek om hulp terugneemt. Men heeft hier dus blijbaar met een sterke pressie van Italie op de Albaneesche regee- ring te doen. AMERIKA. TREIN EN AUTO. Vijj personen gedood. Een auto, die voor een trein een overweg will-die passeeren, kwam te Granite City (111.) met den trein in botsing. De vijf personen, die in de auto za'ten, warden gedood. De auto werd over een afstand van 500 M. meege- sleurd. DE TREINROOF BIJ CHICAGO. Zes der zeven roovers gevat. Zas der zieven roovers, die dezer dagen bij Chicago een aanval deden op een trein zijn fevat en een groot deel van het gestolene, n.l. l NederlandsCh geld 312.000 gulden, is teruggevonden. De eerste bepaalde inlichting welke dte politic kreeg werd uit eigen bewe- ging verstreikt door de vrouw van een der bandieten. BIlOSOOOPB R AND. Dertien dooden Te Curitiba in den staat Panama zijn een aantal menschen omgekomen, doordat een bioseoop instortte gedurende een vertooni-n-g De slachtoffers zijn voomamelijk vrouwen en kinderen. Er zijn reeds 13 lijken gevonden. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van politie, Langestraat en aldaar te bevragen op alle werkdag-en tusschen 11 en 1 uur, de navol- gende voorwerpen als gevonden gedepo- neerd op 24, 25, 26 en 27 Februari: Pad- vindersmes, bord, nummerplaat G. 39723, stropketting, belastingplaatje, zweep, hand- schoenen. Aanwezig en te bevragen bij de navolgende ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op 24, 25, 26 en 27 Februari 1928: Dameshandschoen, N. Koster, Tuinstraat 10; kurkentrekker, M. Bakker, Druivenilaan 42; belastingplaatje, C. Bots, Heerenstraat 6; kinderhandschoentje, A. v. d. Kamer, Laat D 101zakmesje, M. Schagen, Kanaalkade 29; heerenhandschoen, N. Ras. Visscherslaan 23; belastingplaatje in etui. T. Kalksma, Laat 203 2 pakjes rugpijn pillen, wed. J. Himmelreich, Mient 16; portemon- maie met inhoud, M. Koreman, Verlengde Landstraat 14; dri-ekante vijil, J. Nierop, K. van't Veerstraat 33; sleuteltje, A. Zwaap, K. van't Veerstraat 20; vulpenhouder, S. Vree- ker, Magdalenenstraat 9; zweep, J. C. Bak ker, Overdiestraat 52; rozenkrans, H. de Boer, Kanaalkade 39; wollen kinderhand- schoen, N. Wijkstra, Achterdam 30; pr. bruine handscbo-enen, P. Muller, Baansingel 47; mesj-e, C. Sijm, Lindengracht 31, alpacca- beursje, F. de Boer, 2e Landdwarsstraat 22; belastingplaatje, S. Bruin, Geestersingel 25; wolfshond, J. G. Helleman, Snaarmanslaan 104; pr. gele handschoenen, Jan de Goede, Egmond-Binnen, Doelenstraat 118; haar- speld, P. J. Arzbach, Landstraat 20; leeren riem, Th. Langenberg, le Landdwarsstraat 3; belastingplaatje in etui, H. C. Stoutjesdijk, Voordam 5; zilveren damesarmbandhorloge, B. Huiberts, Varnebroek 8; rijwielbelasting- merk in etui, S. Peereboom, Noorderkade 9; dolkmes, Jb. Velzeboer, Oudegracbt 101. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hier- van kennis te geven aan het Bureau van politie. OVER-VERMGEIDHEID VAN EEN CHAUFFEUR. Zaterdagnacht vond een surveilleerend agent van politie bij het wachthuisje van de tram an de Ernst Casimirlaan te Arnhem een vrachtautomobiel, die aan de voorzijde zwaar was beschadigd. Uit een onderzoek bleek, dat de chauffeur, zekere B., vermoedelijk tengevolge van over- vermeidheid, het stuur niet langer had kun nen houden, met het gevolg, dat hij tegen een boom reed1. De chauffeur is in dienst van den expedi- teur B., die -tijdens de botsing naast hem in den auto zat. Persoonlijke ongelukken lrwa- men niet voor. De auto was niet verzekerd. UIT DE SIGAREN-INDUSTRIE. Door de fabrikantenbonden in de sigaren- industrie zijn de voorstelkn ontvangen der werkileden-organisaties, die een zeer bedui- dene verhooging der loonen als eerste eisch inhouden. Ook tal van andere wijzigingen worden voorgesteld, ooals 3 tot 6 dagen va- cantie, wijziging in het plaatsklassenstelsel, 2 pet. premie voor de verzekering tegen de geldelijke nadeelige gevolgen van ziekte, voile vergoeding der algemeen erkende chris- telijke feestdagen, enz. Naar de algemeene meening der sigarcnfa- brikanten zijn deze eischen niet gesnotiveerd door een verbetering in de conjunctuur der sigaren-industrie, aangezien noch de winsten der fabrikanten, die nog steeds een harden strijd om het bestaan moeten voeren, zijn toe- genomen, noch de kosten van het levenson- derhoud gestegen, terwijl de arbeidsloonen, volgens de jongste statistiek, de laatste jaren gelijk gebleven zijn. Het laat zich dus aanzien, dat bier voor de werklieden-organisaties weinig kans is om haar eischen ingewilligd te krijgen. DE REOHTSPO'S IT IE VOOR DE HOOFDARBEIDERS. Een demonstratiej congres. Het verbond van vakorganisaties van hoofdarbeiders in Nederland heeft Zaterdag- miididag 'in de Granje-Societait aan het Prins Hendrikplein te Den Haag een demonstra- tief congres gehouden, ter bespreking van het vraagstuk der rechtspositie voor de hoofd arbeiders. Er was groote bdangstelling, de minister van Arbeid, Handel en Nijverheid was vertegenwoordigd door den heer Masten- broelc. In zijn openingswoord zette dte voorzitter, de beer L. Veenstra, urteen, dat ervoor ge- ijverd moet worden, de positie der hoofdarbei ders ten opzichte van een wettelijke regeling vast te leggen, ook in vergelijking met het buiten'land. De heer J. Veenhuysen, bestuurslid van het V. V. H., vervofgens het woord verkrijgend, wees er op, dat de positie van den hoofdarbei- dter vaak onaangenaam en hoogst gevaarlijk is. Er moet dan ook krac'htig worden opgeko- men tot verkrijging van stabilisatie, van een hechten grondslag. Aan de hand van inlich- tingen, verkregen van de British Federation, gaf spreker een kort overzicht van wat in En- geland te dezen opzichte reeds is vastgelegd. De 1 lollandsche rechtspositie moet in de eerste plaats beschermd worden door een col- lectief arbeidseontraet. Bij tal van vakken is het dienaangaande evenwel nog droevig ge- stdd. Alleen de rechtspositie der Spoorweg- ambtenaien is goed geregeld. Spreker weidde uit over de redhtspositie in verband met de salarissen; op het oogen- blik is men nog meerendsels afhankdijk van de vriendelijikheid de patroons. Vaak wordt geheimhouding jegens elkaar verplidit. Ook wat den opzeggingstermijn betreft, bestaat groote willekeur. Wei degdijk moet, volgens spreker, de werkgevers de werknemers op ze- keren leeftijd beschermen, daar dezen dan te eenzijdig zijn ontwikkeld voor het vervullen van een andere betrekking. Over't algemeen genomen hebben de hoofdarbeiders niet te fclagen over doorbeta ling bij ziekte, maar toch is dienaangaande nog lang niyt het ideaal bereikt. Spreker bepleitte bet winstaandeel van de hoofdarbeiders, daar dat immers verkregen is na ingespannen aibeid, obk van de zijde der geemployeerden. Nog besprak spreker het conourrentie-be ding, de vacantie, den arbeidsduur en de pensioenen op zekeren leeftijd. Het lid van die Tweede Kamer, mr. H. P. Mardiant, de volgende sprelier, legde er allereerst den nadruk op, dat de positie van de werklieden in de laatste tijden aanmerke- lijlk is voortuitgegaan. In dien voortuitgang hebben de hoofdarbei ders slechts in zeer geringe mate gedeeld, en dat is wel voornamelijk te wijten aan hun gebrek aan organisatie. De taak van den wetgever is, om een rectotss'taat in het leven te roepen om dezen in overeenstemming te doen zijn met de eco- nomische moigelijkheden en zedelijke begrip- pen. Ieder moet in volkomen vrij'heid kunnen werken en leven. Daarveor te zorgen is de taak der overheid. fntusschen meende spreker te moeten op- merken, dat de apostden der vrijheid hier te lande wel een eigenaardige opvatting hebben omitrent doelmatige overheidsbemoeiing. Men acht, het van die zijde niet in strijd met de •doelmatigheid, dat bepaalde bedrijven uit de overheidskas worden gesubsidieerd, of dat invoerbelemmeringen worden toegepast, maar wel, wanneer die overheid zich zou in- laten met de positie der werknemers.. Een resolutie Na een geanimeerde gedachtenwisseling, waaraan velen der aanwezigen dednamen, werd met algemeene stemmen de volgende resolutie aangenomen. Het congres enz.: overwegende, dat verbetering van de redhtspositie der hoofdarbeiders een drin- gende eisch is; dat het noodzakelijk en mogelijk is, dat daartoe in onderling overleg tusschen werk gevers en werknemers doelmatige regelingen worden vastgesteld; dat de medewerking van den wetgever niet lean outbroken, vooral zoolang het collectief arbeidseontraet voor de hoofdarbeiders geen meerdere toepassing vindt, dan op het oogenblik het geval is; is van meening, dat de belanigrijkste aan- gelegenheden, die in onderling overleg of krachtens wettelijk voorschrift, moeten wor den geregeld zijn: a. zekerheid omitrent de voorwaarden, waar- onder aanstelling in diienstbetrekking plaats vindt; b. de -grondslagen en de draagwijdte van collectieve arbeid'sovereenkomstenc. de doorbetaling van loon bij ziekte; d. de af- schaffinig van het concurrentiebeding; e. schriftel'ijke overeenkomst van proeftijden; f betere regeling van den opzeggingstermijn g. regeling van scheidsrechterlijk optreden ingeval een ongevraagd ontslag; h. regeling der zomervacantie; i. toepassing der Arbeids- wet-1919 en bepebking van het Bazenbesluit tot werkelijke bedrijfsleiders; j. betaking van overwerk; k. recht op sChadeloosstelling bij vertxaagde uitreiking van een getuigsdirift; 1. regeling van het pensioen; m. regeling van de reChten der hoofdarbeiders met betrekking tot uiitvindingen in dienstbetrekking gedaau; spreekt als zijn oordeel uit, dat verster- jking van de onderlinge aaneensluiting der betrokken groepen een eerste eisc'h zal zijn, om tot vast legging te komen van deze belan- gen in collectieve arbeldsovereenkomsten dat wettelijke regelingen zullen volgen, wanneer dte duizenden hoofdarbeiders in Ne derland zich niet langer afzijdig houden van de algemeene vakaetie der organisaties. en dat de verbetering van de rechtspositie der hoofdarbeiders een dringend belang is, niet alleen voor dte hoofdarbeiders zelve, maar ook voor den goeden gang in het be- drij'fsleven en voor de gemeenschap in haar geheel. Attent werkman: In orde mencer, ik zel em wel .teuge bouwe. r U.udge) HET OPSLUITEN VAN KRANKZIN- NIGEN. Blijkbaar in verband met dte stemmen, die er den laatsten tijd zijn opgegaan om de waarborgen te versterken, dat geen patienten ten onrechte in een inrichting voor krankzin- nigen worden opgenomen, heeft de betrok ken inspecteur van het staatstoezicht thans ten dienst van buis- en zenuwaxtsen een for- mulier ontworpen voor de geneeskundige verklaring, bedoeld in art. 16 van de Krank- zinnigenwet en vereischt ter verkrijging van de rechterlijke machtiging tot plaatsing van den patient in een gesloten inrichtig. DE ELFDE NATIONALE ARBEIDS- CONFERENTIE. Naar de Vol'kskr. verneemt, heeft de minis ter van arbeid aan de vakcentrales bericht, dat hij bereid is ditmaal, dus uitsluitend voor de op 30 Mei te Geneve te houden elf- de internationale arbeidsconferentie, drie in plaats van twee techaische adviseurs zoowcl aan den werkgevers- als aan den arbeidsaf- gevaardigde toe te voegen. De minister is tot dat besluit gekomen, omdat de concept-vragenlijst, toegevoegd aan het rapport door het Internationaal Arbeids- bureau samengesteld ter zake van het onder- werp: „voorkomen van arbeidsongevallen. daaronider begrepen ongevalten bij een kop- peling bij de spoorwegen", ook bevat eenige vragen betrekking hebbende op het voorko- men van ongevaillen bij het laden en lossen, welke van eenigszins anderen aard en van minder algemeene strekking zijn dan de an dere concept-vragen, BRA'NDEN. Gisteravond is de villa van mevr. Ter 11 Schiphorst, aan den Ericaweg te Huizen, tot den grond toe afgebrand. Een ontploffing in de huskamerkachel heeft den brand doen ontstaan. Met moeite kon de dame met haar vier kinderen zich in veiligheid stellen. De brandweer kwam drie kwartier later, toen het huis reeds tot den grad toe was afge brand, en gaf water met een slang op de wa- terleiding. "Niets kon worden gered. Gisterochtend is op een stuk heide- grond te Amersfoort tusschen de spoorlijnen maar Utrecht en Amsterdam brand ontstaan. Een groot deel van de bremstruiken is ver- brand. De politie heeft het vuur gebluscht. KORTE BER1CHTEN. Te Horn (Limb.) is Zondagavond de 20Ljarige zoon van den .landbouwer Levels door een onbekemd gebleven auto aangere- den en in bewusteloozen toestand opgeno men. Hij had een hersenschudding gekregen. Het Italiaansche stoomschip „Antonet- ta", dat voor den Waterweg aan den grond was geloopen, is zonder assistentie vlotgeko- men. De landbouwer Jans Beverborg te Lon- neker is Zaterdag 101 jaar oud geworden. Zondagmiddag heeft nabij 's Heeren- berg de heer G. B. met zijn auto den fietser M., die op het laatste moment den weg wilde oversteken, overreden. De auto kwam in de sloot terecht. De inzittenden bleven echter ongedeerd. M. kreeg een zeer ernstige sche- delbreuk en werd in het ziekenhuis te Em- mcrik opgenomen. Zaterdag is in het ziekenhuis overleden mevrouw R. T. Z., uit Loosduinen, die op 20 dezer op den Haagweg door een auto, be- stuurd door dr. B., eveneens uit Loosduinen, is aangereden. Mevrouw de wed. Bronsvoort geb. Wesselink, te Enschede, zal op 5 Maart a.s. haren lOOsten geboortedag berdenken. Ze was er tot twee malen toe getuige van, dat Enschede bijna geheel afbrandde, wat haar niet weerhield, om telkens weer haar zaak te beginnen. De bijna 100-jarige mag zich nog in een goede gezondheid verheugen. InbreLrs hebben zich tcegang ver- schaft tot een woning aan de Prinsengracht te Amsterdam. Ontvreemd zijn een bedrag van 700, twee gouden heerenhorlogekcttin- gen, een gouden heerenhorloge, een gouden damesbroche en nog wat kleinigheden. Prof. Keesom, lioogleeraar in de natuur- kunde te Leiden, is benoemd tot buiten- landsch lid van de Kaiserliche Deutsche Aka- demie der Naturforscher te' Halle. Zomdag is te Doetinchem, ruim 82 jaren oud, overleden de heer ir. 'A. A. Bekaar, oud- inspecteur-generaal van den Waterstaat. Zondagavond is in de Eesveensche booilanden, nabij Steenwijk, en luchtballon met drie Eiuitsche heren gedaald. Men was des morgens te Gelsenkirchen opg-estegen. Verschenen is de memorie van ant- woord aan de Eerste Kamer betreffende het wetsontwerp tot regeling van sommige van landgoederen geheven belastimgen tot be- vordering van behoud van matuurschoon. h dYr"wTT BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemetne ken nis, dat heden op de Gemeente-Secretane ter inzage is gelegd bet aan ben ingediende verzoek met bijlagen van de AMERICAN PETROLEUM COMPANY te 's-Gravenbage, om vergunning tot het uitbreiden van hare petroleumopslaginrichting, door het bij- plaatsen van twee ond.rgrondsche benzine- tanks, elk inhoudende 100.000 Liter, op het perceel SCHERMERWEG No. 70. Bezwaren tegen deze uitbreiding kunnen worden ingediend ten Stadhuize dezer Ge- meente, mcndeling op Dinsdag 13 Maart a.s., 's voormiddags te elf uur, en schriftelijk voor of op dien tijd. Gedurendte drie dagen voor gemelden dag kunnen de verzoeker en hij die bezwaren heeft ingebracht, op de Secretarie dezer Ge- meente van de terzake ingekomen schrifturen kennis nemen. Alkmaar, 28 Februari 1928. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. BURGERLIJKE "sTANdT' GEBOREN Arnoldus, z. van Theodorus Wilhelmus van dter Wardt en Antje Velthuis. OVERLEDEN: Maria van de Beek, wed. van Bart Kolden- hof, 81 jaar. Aafje Langedijk, \ved. van Klaas Kooij, 67 jaar. een geheel verkregen, dat veel vo schonk, Opname van het oude Rome en een komi. sche twee-acter gingen nog aan het hooid. nummer vooraf. Alkmaarsch Bioseoop Theater. De dolle Lola. Dit is wederom een van die bijzonder ge- slaagde operettefilms van de Ufa, die onder leiding van Eichberg zijn opgenomen. De tal- rijfce komische en schitterend uitgespeelde ver- wikkelingen amuseeren van het begin tot het einde en bezorgen den toeschouwers een pret- tigen arond. In de Dolle Lola maken we kennis met twee compagnens, variete directeuren. Dorwald de oudere is getrouwd met een zeer ach'terdoch- tige vrouw. Bendler de jongere is ongehuwd. Zij zullen in hun theatei* doen optreden de beroemde Spaansche danseres Lola Cornero. Deze is echter een volbloed Duitsche en nie- mand anders dan de dochter uit het eerste hu- welijk van Dorwalds vrouw. En nu begint het dubbele spel van Lola. Als de blonde dochter is zij het lieve persoontje in Dorwalds huis, als Lola, met de zwarte haren, zet zij de harten der beide directeuren in vlam. Tot welke dol-komischt verwikkelingen dit spel van twee personen in een leidt is niet te ver- tellen, doch de lach is niet van de lucht. Dat ten slotte allies uit moet komen spreekt van zelf. En dit gebeurt op het carnaval in St Moritz. Hoe blij de jonge directeur is als hij merkt, dat de beide meisjes waar hij verliefd op is, een en dezelfde persoon zijn, is licht te begrijpen. En ook den ouden Dorwald wordt voor zijn dwaze escapades vergiffenis ge- schonken. De mooie opnamen dienen geroemd. Het spel is voortreffelijk. En dan dient allereerst genoemd Lelian Harvey, die in haar dubbele rol het beste gaf, wat wij tot nu toe van haar gezien hebben. Haar spel was vol tempera ment en het verschil tusschen beide vrouwen kwam schitterend uit. Hans Junkermann was kostelijk als de oude Darwold1 en Hugo Halm een zeer sympathieke mede-directeur en ver- loofde. Ook de overige rollen ook de kleinste, waren prima vflrzorrnd en swodoetwte ward RADIOFONISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen verricht in den morgen van 28 Februari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 778.3 te Danzig, Laagste barometerstand 752.7 te Valentia' Verwachting (van den avond van 28 Fek. tot den avond van 29 Februari): Matige, later afnemende Oostelijke tot Zuidocstelijken of Zuidelijken wind, htldei tot licht bewolkt, droog weer, weinig veran- dering in temperatuur. S8i 1 j a rt wedsl rlftleii. Er zijn gister in de groote zaal van bet Gulden Vlies een paar interessante biljart- wedstrijden gehounen op een nieuw express* lijk daarvoor geplaatst „Excelsior"-biijai| tut de fabriek van den heer J. Hoed, aan het Scharloo alhier. Aanvankelijk was er weinig publiek (waar- schijnlijk meae doordat het aanvangsuui' zoo vroeg, n.l. op 2 uur, gesteld was), maar al- lengs kwamen er meerderen om van het tournooi getuige te zijn. Voor den aanvang lieette de heer Hoed al ien welkom. De reaen voor het houden van deze biljartontmoetingen bescheidenlijk een „demonstratie" genoemd was: het „Excelsior"-fabrikaat zooveel mogelijk be- kend te doen worden ook in deze streken. Tot heden heeft de fabriek haar product nicest in zuidelijker gelegen plaatsen gele- vera, waar de superioriteit meer dan eens bewezen is. Profs, op het biljart hebben op de „Excels-ior" hun hoogste series behaald De bekende biljart-prof. Drost speelde op 12 Mei 1926 te Bergen 500 caramboles cadre achtereen en op 7 Febr. j.l. te Bodegravcn zelfs 553. Voortgaande, vertelde s-pr., dat voor de fabricate japansch eikenhout gebruhrt wordt, wat hij het mooiste hout noemde wat er is. De banden zij-n de origineele coutrie- banden, die om hunne soepeLheid aan den kop s-taan. De tafel is b-elegd met Portugeesck leien, die bijzohder za-cht zijn en het spel rustig, soepel en geruischloos doen zijn. Gezien de bovengenoemde resuitaten, meende spr. wel te mogen concludeeren dat het Excelsior-bilja-rt voldoet aan de hoogste eischen. Daarna b-egon de wedstrijd tusschen de professionals H. Drost uit Amsterdam en F. Voorwind-e uit Den Haag, oud-kampioen 1921. Eerstgenoem-de zette in met een sene van 22, waarop de ander antwoordde met 41. Het duurde geruim-en tijd voor de heer Drost op stoot raakte, hij maakte voor en na een poedel en scheen zeer ver in de minder- heid te zulkn blijven. Na de 12e b-eurt was hij precies 200 achter (172 tegen 372), zijn partner had toen al eens o.m. 57, 89, 49 en 52 g-emaakt. Na een serie van 61waarop Voorwind-e niets maakte en twee keer een en eenmaal 10, waartegenover de ander 30,37 en 48 plaatste, s-choot Drost opeens uit zijn slof met 134. De spanning in de zaal steeg. Met applaus werd de honcierdste carambole begroet Voorwind-e maakte toen 6. De stand was toen 382 tegen 512. Na twee beurtenvan 8 en 9, waartegen Voorwinde twee keer een stelde, maakte J»)rost onder toejuiching de hoogste serie der partij, nl. 159, waarmee hij, voor kwam (558 tegen 526 voor Voor wind-e). De kans-en schenen gekeerd, met steeds grooter belangstelling werd de strijd gevolga, en zij steeg ten top, toen Drost aan de beurt kwarn om de laatste 14 punten te maken (Vo-orwiinde had toen 556). Hij haalde er echter slechts elf, na de 597e kwam een misstoot en daar- van wist Voorwinde te profiteeren door de hem nog resteerende 44 in een serie te maken, waarrme hij de overwinning behaalde van de in den- middag gcsp-eelde partij. Zijn ge- middelde was 25; dat van Drost was dus iets minder. In dte tweede partij tusschen deze beide spelers, gisteravond gespeeld (wederom 600 caramboles), was Dro-st gelukkiger dan zijn tegenpartij. Hij maakte in 26 beurten de partij uit (hoogste serie 95, gem. 23). Voor winde kon het n-iet verd-er brengen dan 440, ofsc'hoon daar nog een serie van 104 bij was, hooger dus dan de hoogste van den heer Drost. Het gemiddelde van den oud-kam pioen was 17. Na deze zeer interessante partij speelden o-nze stad-genooten C. Hoed1 en A. de Wit, die beiden bekend staan als sterke spelers, samen nog een partij van 150, die door laatstge- noemde werd gewonn-en in 25 beurten (hoog ste serie 24, gem. 6). De heer Hoed bracht het tot 69 (hoogste serie 17, gem. bijna 3). De avond, die werd bijgewoond door een flink talrijik publiek, werd besloten- door een serie kunststooten van den heer Drost. Als attra-ctie had de heer Hoed, de biljart fabrikant, een viertal keu's uitgeloofd voor hen, die het best de prestaties van de vier spelers hadden weten te sc'hatten. UITBREIDING ZAAK. De h-eer Schoonhov-en, Langestraat alM heeft zijn bekende m-eubel-, tapijt- en hno- leumzaa-k uitgebreid met een afdeeling taH- kleeden, gordijn- en b-ekleediingsstoffen. Een blik in de etalage sch-enkt de overtuiging, hier iets fijns en smaakvols wordt gebooen- LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en niotornjtui- o Semeente Alkmaar 1928, groot f L000.000. franco provisic bcliandcld. Outif- coea en vnertuiman ie 6 uur lh™ 011

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 2