f 'iVf: TeSegpammen A'nrSTERDAH8CHE DECKS S&tacSsraieMisrs Ti|ds©hs*ifte^ PpovincaaaB nseiawrs van I Maart 1928. Opgave van Noordhollandsch Landbonworediet. CONTROLEEREN WA! BALANSEP. resultatea werd voor-verlecfenJarar beslbten eigen naam met affixes, opoatna yasfetelling de lijn van Casablanca tot Dakar in Senegal door te trekked. Reeds toen bestond al net plan van een doorverbinding naar Zuid-Ame- rika, d'och financieele en diplomatieke moei- lijkheden waren oorzaak, dat de uitvoering eerst dit jaar verwezenlijkt zou kunnen wor den. Over de eerste zes maanden zal de reis 9 a 10 dagen duren, doch op 1 September van dit jaar moet de maatsefhappij contractueel d'e verbinding tot stand brengen in 7 Vi dag Met de tegenwoordige scheepsverbindingen blijit de post 25 a 30 dagen onderwerg. De te verkrijgen tijdwinst is dus zeer aanzienlijk. Later, wamneer watervliegtuigen in dienst kunnen warden gesteld1, en ook des nacht kac worden gevlogen, zal het mogelijk worden de verbinding tot stand te brengen in 4 dagen. De maatschappij, die haar naam veranderd heeft in Compagnie Generate Aeropostale, beschikt thans voor haar geiheele bedrijf over 105 vliegtuigen en 415 motoren. C. A. DE BRAAL. f In den ouderdom van 83 jaar overleed al~ hii-r de heer C. A. de Braal, ambtenaar van den Burgerlijken Stand alhier. De heer de Braal wist steeds bij het slui- ten van huwelijken een woord te spreken, dat uit het hart lcwam, waardoor gevoeld werd, dat men tegenover een mensch stond, rijk aan levenswijsheid. Velien zullen aan hem dan ook de herin- nering bewaren als aan iemand, die hen, in een van de gewichtigste oogenblikken in het leven, door zijn levenswijsheid rijker maakte aan inzicht, wiens woorden hen in hun ver- der leven vaak tot steun zijn geweest. 25-JARIG JUBILEUM. De heer C. Groen, Snaarmanslaan 67. al hier, herdenkt heden den dag, waarop hij voor 25 jaar bij het staatsbedrijf van de Pos- terijen en Tetegrafie als besteller te Spam broek ..werkzaam werd gesteld. Van Spanbroek werd de heer Groen in dezelfde functie te Heemskerk geplaatst, van- rwaar hij te Utrecht met goed gevolg een cursus voor assistenten volgde en zich daar na spotdig als assistent te Boxtel zag ge plaatst. Vanuit Boxtel werd hij naar Atemaas als assistent overgeplaatst, in welke functie hij alhier reeds 10 jaar werkzaam is. Namens den Directeur-Generaal gewerd hem hedenmorgen van den directeur een schrijven, waarin waardeering werd uitge- eproken voor de trouwe dienstvervulling, ijver en toewijding door den jubilaris be- toond en waarin de wensch werd geuit, dat hij ook in de toekomst op dezelfde wijze bij het bedrijf werkzaam zou zijn. Van zijn collega's gewerd den jubilaris een bloemenhukte en een stoffelijk blijk van be langstelling in den vorifi van een kapstok met doek. Ook van andere zijd'en mocht de heer Groen verschillende bloemstukken ontvangen. Voorts kwamen een aantal telegrammen en felicitaties in, terwijl tal van collega's den jubilaris in zijn woning bun gelukwenschen kwamen aanbieden. BENOEMD. Met ingang van 1 Maart is benoemd tot leerares piano aan de muziekschool te Gro ningen mej. S. C. v. d. Ploeg. DE LEENING DER GEMEENTE ALKMAAR. Naar emittenten mededeelen is de 4 lA pCt. leening gemeente Alkmaar op een klein j. deelte na geplaatst. NUTSSPAARBANK. ALKMAAR. Maandoverzicht (Februari). In den loop der maand Febr. werd op de spaarbankboekjes ingelegd119.981.12 en terugbetaald 77.319.68 van een en ander de bedoelde circulaire en later het officieele programma met regle- ment enz. aan bet juiste adres kan worden toegezonden. j EEN NIEUWE LTJKWAGEN. De firma Hoed, begrafenisonderneming. Scharloo alhier, streeft er steeds naar het materiaal zoo keurig mogelijk te doen zijn. Moeite noch kosten worden gespaard om dilt te bereiken. Na bestudeering van hetgeen op dit ge- bied in het binnen- en buitenland wordt ge- boden, liet de firma in de carosseriefabriek van de firma Jac. Met alhier, op eigen aan- wijzingen een lijkauto veiwaardigen, die prachtig van uitvoering en lijn mag worden genoemd. Het eenvoudige, stijlvolle beeld- houwwerk verhoogt het aanzien van de auto in niet geringe mate. De carosserie is gebouwd op een luxe Hud son 6 cylinder chassis van 40 P.K., waar door ook wat het rijdien betreft, deze lijkauto, aan alle te stellen eischen voldoet. OPENING FILIAAL. De bekende Singer Maatschappij opent Zaterdag in het perceel Langestraat hoek Paijglop, haar Alkmaarsch filiaal. Dit voor etaleering zoo bijzonder geschikte pand, waarin voorheen de heer S. Trijbetz een van zijn zaken gevestigd had, blijkt als filiaal voor de bekende naaimachinezaak bij zonder gesehikt. Op keurige wijze is het daarvoor in orde gebracht. De muren zijn met dock behangen en met goud afgezet, waardoor de winkel een gedistingeerden indruk maakt. Ook de overi'ge aankleeding van den win kel geschiedde op een wijze, waardoor deze winkel in aanzoen zeer is verhoogd. De geetaleerde hand-, trap- en borduur- naamachines, vorm-end het beste\van het bes- te, komen in dit interieur schitterend uit. Aan belangstelling zal het deze zaak bij de opening zeker niet ontbreken. De vertegenwoordiger schijnt de zaak op energieke wijze aan te pakken. De Singer Maatschappij verwierf zich door de door haar in den handel gebrachte machines een naam, die op zxhzelf een waarborg voor deze machines is. LIGHT OP! Hedenavond voor rijwielen cn motorrijtui- gen en andere toertuigen te 6 uur licht op. derhalve meer ingelegd dan terugbetaald42.661.44 In het tijdvak 1 Januari—1 Maart 1928 werd in het gehed ingelegd 273.395.44 en teiugbetaald f 184.484.45, alzoo meer inge legd dan terugbetaald 88.910.99, zoodat aan het begin der maand Maart een bedrag van 1.802.176.91 aan de inleggers ver- schuldigd was. Het aantal in den loop der maand nieuw uitgegeven boekjes bedraagt 98, het aantal ingetrckken boekjes 24. In het tijdvak 1 Januari—1 Maart 1928 werd'en in het geheel 223 nieuwe boekjes uit- gereikt en 64 ingetrokken, zoodat het aantal in omloop ziindc boekjes klom van 4546 met 159 tot 4705. De lediging in den loop der maand van 126 spaarbusjes (in omloop zijn er thans 749) leverde een bedrag van 1979.22 aan kleine besparingen op. In het tijdvak 1 Januari1 Maart 1928 werden totaal 276 busjes geledigd waarbij bleek dat in totaal f 4080.25 was bespaard. WELDADIGHEIDSCONCERT. Zooals uit een advertentie in dit nummer blijkt, heeft de bekende organist en organisa- tor van kerkconcerten de heer W. H. Slinger het voornemen ten bate der Ver. tot bestrij- ding der T. B. C. op 2 Mei een concert in de Grcote Kerk te geven. Dames en heeren, die hieraan willen medewerken kunnen zich nog aansluiten bij het gemengde koor, dat voor die gelegenheid gevormd wordt. Sclisien zijn dien avond: mevr. mr. P. Langeveld, sopraan; mej. Annie Veenenbos, alt, mevr. G. Elte—de Ruijter, viool; de heer Rcest, baritonde heer Dorgeloo, violoncel en de .heer W. H. Slinger die ook het ge- mengde koor zal leiden or gel. GRO-OT ZANGCONCOURS. De Liedertafel „Zanglust" te Dordrecht hoopt op 11 September 1929 haar 25-jarig bestaan te herdenken en ter gelegenheid laarvan uit te schrijven een Groot Nationaal Concours voor Gemengde-, Kinder- en Man- renkoren, dat vermoedelijk zal plaats hebben In de maanden AugustusSeptember 1929. Aan de voorbereiding worat reeds gewerkt door eene commissie, die die leiding daarvan heeft en later de definitieve m>ededeeling per circulaire zal tcezenden. Ter bereiking van vele vereenigingen doet daarom het Bestuur een beroep op de wel- willendheid van heeren secrctarissen, door hen te verzoeken intijds aan het secretariaat van de Liedertafel „Zanglust", dat gevestigd is Paul Krugerstraat 10, te Dordrecht, te wiUen opgeven de vereenigingsnaam en hun „Astra", Nederland's eerste ge'ill. Magazine. Het Maart-nummer opent met een geestige novelle van E. van Lidth de Jeude, een persi-. flage op de excessen in modeme schilder- kunst, geillustreerd door W. Bielkine, die ook elders in dit nummer zijn typische teekenin- gen laat zien. Max Blckzijl zet zijn „Herinneringen" voort. Wij reizen met hem in China en Japan en maken een tocht dwars door_ het Rijk der Bannelingen naar Rusland: een afwisseling van succes, annoede en interessante avontu- ren. In haar „Parijsche Causeneen" vertelt Maria de Rovanno over de „Boites de Nuit" in Mcntmartre. Van P. P. Koster zijn teeke- ningen cpgenomen, waarbij hij schrijft over een bezoek bij Alexander Moi'ssi. Verder bevat dit nummer aardlge verhalen van H. Visser van Wouw, Job. Steynen, Mar- jorie Bouwen en P. G. Wcdehc-use, terwijl Do Ris Jr. weer een van zijn geestige paro- dieen bijdraagt. Onder de liedjes lezen we bekende namen als: Cissy van Marxve'dt, Piet Kloopers en Alexander de Haas. „Uit Filmland" geeft o.a. 't woord aan Anna Pawlona en Liane Haid. De foto's vormen een keur van actualitei- ten: Baron Scbimmelpenninck van der Oye, Henri Polak, Fokker en Jannings. Verder Rika Hopper en'Louis de Vries in recente ro-1- len, een Zweedsch prinsesje, enz. TWEEDE KAMER. DEN HA AG, 1 Mrt. Bij de behandeling van het ontwerp aangaande de bdastmg- heffing van uitwonende Nederlanders, zette de min. van financien zijn rede voort. Hij betoogde, dat het ontwerp bedoelt, belas- tingvlucht te achterhalen en daaraan een principieele rechtsgrond' te verleenen, zon der het nationale principe overheerschend te maken, hetgeen dus alles is wat de be- strijders ook wensichen. Spr. bestrijdf de op- vatting, dat het ontwerp een dubbele belas- ting in voert en dat de heffing als straf kan worden beschouwd, terwijl de toestand slechts zoo wordt, dat ver'huizing naar het buitenland geen wijziging brengt in de be- lastingplicht. AMELAND GEISOLEERD. HOLLUM, 1 Maart. Door den aanhou- denden Oostenwind is de waterstand op de wadden zoo laag, dat de veer boot van Nes naar Holwicrd voor een paar dagen is vastgeloopen en nog steeds niet terug is, zoodat Ameland sedert een paar dagen ge- isoleerd is. HET drama te SCHOTTERS- HUIZEN. LEEUWARDEN, 1 Maart. Het gerechts- hof te Leeuwarden heeft heden uitspraak gedaan in de zaak van Rudolph R., 33 jaar, landbouwer te Schottershuizen (gem. Zuidwolde), beschuldigd van doodslag, gepleegd op Dirk Wit, en diefstal van 1540. De doodslag werd gepleegd om de uitvoering van den diefstal voor te berei- den. Om ontdekking van zijn misdaad tc voorkomen had R. het lijk begraven in zijn tuin. De rechtbank te Assen veroordeelde hem tot vijftien jaar gevangenisstraf met af- trek van vier maanden preventief en hedlen heeft het Hof dit vonnis bevestigd. DOODVONNIS BEVESTIGO. OSLA, 1 Maart. Uit Moskou wordt ge- meld, dat het hooggerechtsbof vpn de Oekraine het doodvonnis tegen den moor- denaar van den Italiaansche viceconsul te Odessa heeft bevestigd. Dotrowolski zal in den loop van de eerstvolgende dagen worden terecbt ge steld. DE ARBEIDSCON'FLICTEN IN DE DUITSCHE METAALINDUSTRIE. SOLINGEN, 1 Maart. Na langdurige onderhandelingen tusschen het werkge- versverbhnd cn de belde metaalarbeidc-rs- bonden, as de loon- en arbeidsovereenkomst voor de Solingsche metaalindustrie door de Vakbonden tegen 31 Maart opgezegd. De Solingsche metaalnijverheid gaat dus een nieuwe periode van moeilijkheden itegemoet. j ERNSTIG MIJNONGiVAL. Dertien dooden. RECKLINGHAUSEN, 1 Mrt. In de rnijn Erkenswich bij Recklinghausen, heeft hedenochtend te zes uur een ernstig onge- val plaats ge'had, doordat twee liftkooien tengevolge van een defect in de diepte stort- ten. Er zouden versdieidene dooden te be- treuren zijn. Nadere bijizonderheden ont breken. RECKLINGHAUSEN, 1 Mrt. Met be- trekking tot het mijnongeluk in de groeve Erkenswick bij Reokliinghausen wordt na- der vernomen, dat bij het neerstorten van de beide liftkooien, die 48 personen bevat- ten, minstens 13 arbeiders gedood werden De overigen, voor zoover zij gewond blij- ken te zijn, worden naar het zieken'huis overgebracht. De 13 lijken zijn reeds ge- borgen. NANKING AGEERT VOOR OPHEF- FING DER ONGELIJKE VERDRAGEN. HON KONG, 1 Maart. De regeering te Nanking bereidt thans in vcrband met het aanstaand bezoek van den Engelschen Ge- zant Lampson te Shanghai een nieuwCn propagarKia-veldtociv-cor de opheffing der ongelijke verdragen voor. Mocht het tot een onderhoud komen tusschen den Gezant en maarschalk Tsjang-Kai-Sjek, dan zal deze aan Engeland slechts conces- sies doen onder voorwaarde, dat dit land afziet van zijn bijzondere rechten in China en zich in dien zin ook tegenover de andere mogendheden zal uitlaten. De Gezant be- vindt zich momenteel te Honkong, waar ook de bevel'hebber van Kan ton Li-Ts ji- Sjen verwacht wordt, die daar een beleefd- heidS'bezcek zal brengen., hetwelk volgende week door den Gouverneur van Honkong te Kanton zal worden gereciproceerd AMSTERDAMSCHE AARDAP- PELENMARKT. AMSTERDAM, 1 Maart. De prijzen wa ren lied.-n enveranderd. Aanvoer 1 lading, zijnde 8301 H.L. RADIOFONISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 1 Maart. Medegedeeld door het Kon. Ncderl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Verwachting (gddig tot den avond van 2 Maart) Matige tot zwakke costelijke tot zuidelij- ken wellicht verder ruimende wind, half tot zwaar oewolkt of beti'okken, weinig of geen regen, zacLter in het noorden. BURGERLIJKE STAND. GETROUWD: Bos Everhardus Joostens en Johanna Ca- tharina de Gier. Cornelis Nieuwenhuis en Catharina Elisabeth Roobeek. GEBOREN Johanna, d. van Izaak Verstraate en Ma ria Geelhoedt. Grietje, d. van Klaas Win kel en Antje Compas. OVERLEDEN: Johanna Catharina Flora van der Meu- len, gehuwd met Jacobus Hendricus van Heems, 62 jaar. Catharinus Anthonie de Braal, 83 jaar. BEGRAFENIS G. BOS Wz. Op de K. K. Begraaiplaats te Oudorp werd heden het stoffelijk overschot van wij- len den heer G. Bos Wz. oud-burgemeester dier gemeente ten grave gedragen. Voor de beaarding had in de R. K. Kerk, waar een rouwkapel was opgesteld, de plechtige uitvaartditnst plaats, die geleid werd door pastoor Maats. Ook de beaarding, volgens de gebruikelij - ke kerkelijke ceremonien werd door pastoor Maats verricht. Zoowel bij den uitvaartdienst als bij de beaarding, was groote belangstelling aan- wezig. Op de begraafplaats merkten wij op de burgemeesters van Alkmaar, Egmondbinnen en Heer-Hugowaard, Mr. van Nierop, di recteur van de Amsterdamsche Bank, presi dent commissaris van het Noord Hollandsch L.andbouwcrediet en Grondcrediet, Mr. M Moens, Mr. Josephus Jitta, Mr. W. Stap, directeuren van de beide laatste instellingen, Mr. W. C. Bosman en den heer P. H. M Bosscher commissaris, van die bankinstellin- gen, Ds. P. Groot Jz., Dr. A. M. Conijn, den heer L. v. d. Vegt uit Alkmaar en den heer S. Akkerman, uit Heiloo. De oudste zoon van den overledene dankte namens de familie, voor de laatste eer aan zijn vader bewezen. HEILOO. Zilveren ambtsjubileum van den heer W. Bruul. Op 5 Maart a.s. zal de heer W. Bruul, ge- meentesecretaris alhier, zijn 25-jarig jubileum vieren als secretaris. Op jeugdigen leeftijd kwam hij in dienst als volontair te Wieringen, zijn geboorte- plaats, waar hij op 18-jarigen leeftijd als ambtenaar in dienst trad en op 5 Maart hij had juist den 23-jarigen leeftijd bereikt volgde zijn aanstelling als gemeente- secretaris. Sinds April 1917 is die heer Bruul hier als zoodanig werkzaam, en hij is niet alleen de rechterhand van den burgemeester en ver- trouwensman van de raadsleden, doch ook de altijd behulpzame en welwiilende ambtenaar voor hen die met hem in aanraking komen. We twijfelen dan ook niet of het zal den sympathieken hoofdambtenaar aan blijken van belangstelling niet ontbreken. Voor hen, die den jubilaris willen compli- menteeren is gelegenheid op Maandag 5 Maart van 35 uur ten buize van den jubi laris. We willen nu reeds verklappen, dat de dag niet ongemerkt zal voorbijgaan. Dinsdagavond is hier, na een inleidend woord van pastoor van Meeuwen, opgericht een Katholieke Kring. Uitnoodigingen waren verzonden aan 34 katholieken vereenigingen, die alien verte- genwoordigd waren. Ten slotte werd een voorloopig bestuur ge- kozen. bestaande uiit de heeren J, Schuij.t, W. Tames, P. J. Kraakman, Jac. Karskens. P. A. van Kessel, P. J. Kuypers en F. Th. A. Cede. Reetifieatie, In het verslag van de lezing van den heer J. A. Huisman staat, dat de vergadering was uitgeschreven op initia- tief van de oud-leerlingen der Rijkstuinbouw- winterschool. Men zal hebben begrepen, dat dit moet zijn Landbouwwinterschool. Woensdagavond gaf het Fanfarecorps „Eensgezindheid", directeur de heer D. Harder Jr., de jaarlijksche uitvoering in „De Rustende Jager". De voorzitter, de heer K. Veldkamp, open- de de bijeenikomst met een inleiding, waarin hij deed uitkomen, dat het aantal donateurs steeds grooter wordt. Spr. zag daarin de be langstelling van de burgerij, die met de ver- eeniging medeleeft. Spr. wijdde uit over de plaats, die de di- lettantenmuziekvereeniging plaatselijk, doch ook in Noord-Holland inneemt en sprak de hoop uit, dat onze vereenigi-ng binnen niet al te langen tijd daaraan een eereplaats mag innemen. Daarna werden door het corps verschil lende muzieknummers gegeven. Hierna droeg mevr. de Gierde Vries voor „Het Kind", dramatische schets van Ada Negri, welke schets met veel gevoel werd voor gedragen. Na een veel'te lange pauze, werd door de heeren A. de Gier, A. Groot, J. Hartog, J. Smit em J. van der Kommer Jz. „De Bour- gonje-fuif", voor het voetlicht gebracht Deze eenacter, door leden van „Eensgezindheid" gegeven, sloeg zeker in. Daarna liet het corps zich weer hooren. Eensgezindheid schijnt spoedig het ver- lies van de uitgetreden leden t-e boven te komen en zal zich met de dilettantenmuziek- vereenigingen in de provincie kunnen meten. Als slot' kregen we van mej. N. Schuit alhier, te hooren de humoristiscbe schets „Ik heb mij verloo-t". Hiermede was het program afgewerkt en werden toebereidselen gemaakt voor den dans. In het gezin van mej. B. is roodvonk geconstateerd. Voor de belanghebbende, die het brood voor een talrijk gezin moet ver- dienen, beteekent dit broodgebrek. Het is te hopen, dat men, naast de hulp van het Bur- gerlijk Armbestuur, dit gezin niet vergeet, daar de arme vrouw door haar man ver- lafen, het hoofd bijna niet boven water kan houden. v BERGEN. Woensdagavond vergaderde in het Oranje Hotel de afdeeling Bergen der vereenigmg „Het Witte Kruis" onder voorzitterschap van den heer B. H. Gorter. Na opening herdadit de voorzitter in ge- voelvolle woorden het heengaan van den secretaris, wijlen den heer dr. Delcker en me- moreerde, dat de overledene de kleine afdee ling groot had gemaakt en bet vele wat hii voor de vereeniging had gedaan. De heer Stavenga, die wegens vertrek naar Schied-ami, voor't laatste de vergadering bij- woonde, bracht verslag uit der door hem als afgevaandigde bijgewoonde algemeene ver gadering van de vereeniging „Het Witte Vervolgens bracht de commissie tot nazien van de rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer Blank, over 1927, welke commissie bestond uit de heeren vaj' den Berg en Zweerus, verslag uit en werd rekening goedgekeurd en de penningmeester onder dankzegging voor het accurate bdheer gededhargeerd. De rekening sloot met een batig saldo vat 1600. Hierna werd de begrooting voor 1928 goed- gekeurd, waarvan de ontvangsten waren ge- raamd op 3080, de uitgaven op 1600. De bedoeling is van de voordeelige sloten een fonds te vormen, a.m. voor het stichten van een bergplaats tot opberging van tenten en ligstoelen. Die vergadering benoemde tot secretaris met algemieene stemmen, twee stemmen wer- den bianco uitgebracht, den heer dr. Blob, die zich op de vraag van den voorzitter be- reid verklaarde zijn functie te aanvaarden. In verband met een van het gemeentebe stuur ontvangen brief houdende verzoek om advies inzake de t. b. c.-bestrijiding, werd aan het bestuur verzocht een onderzoek in te stel len naar de wenschelijkheid en mogelijikheid tot instelling van een onderafdeeling die zich de t. b. c.-bestrijding zal aantrekken. Nog wend medegedeeld, dat het vorige jaar een 7-tal patiemten kon worden uitgezonden, doch dat voor 192'8 hiervoor een grooter be drag op die begrooting was uitgetrokken. Na de gebruikdijke rondvraag, sloot dt voorzitter onder dankzegging voor de op- komst der ■vergadering. Vorige Koers 3427s 348Va pl.m 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.- te I pl.m, 2.15 27572 101 99 Pariis Het AccountantskaniooB* van S. J. A. KEESOM STEENENBRUG TEL. 152. 607V JSIf'l itMI. J (Oedeeltfliik pecorngeerd (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden STA A TSLEENIN GEN. 5 1919 BANK-INSTELLINGEN, Kol. Bank i i Indische Bank Handel Mpij Cert. v. 1000 INDUSTR. OND. BINNENL. Centr. Suiker Aand. Holl. Kunstzijde Jurgens Gew. Aand. i, A. n B, C. Maekubee Nederl. Kunstzijde Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BU1TENL, Anaconda Steel comm. Zweedsche Lucifers SUIKER MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult. Vorstenl. Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Gee, Holl. Olie Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubber Bandar Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Lampong Sum. Rubber Rotterd, Tapanoeli Serbadjadi Silau Wai Sum Rubber Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Gem. Eig. Scheepvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederland Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot Niev. Goudriaan Rotterd. Llyod SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm. Marine prei. TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah Deli Batavia AMERIKA. Southern Rails Union Pacific Wabash 1 i I X X 274 1813A 176 1033/4 1701/16 275 101 987s 1013/, 146 4287, 5707i 5687, 108 8153/, 41772 I8OV2 162 1253/, 141 2805/, 201 219 392 19472 150 28372 1383/, 297 167z 8772 847/i0 2087, 1983/, 2335/, 76 135 10574 373/4 261 464 51172 6067, 145 6174 2753/, 18172 17572 176 17074 2757a-6 146 433-4 814-6 34774 282.3/, 200 218 194 15072 284 140 87 85 IOU/4 146-7 4324-4 579i/a 577-1 109 813-6 1837a 163 574 373/, 2627a 462 51372 608-9 14172 191 615/8 10172 1457j-i 433-4 14U/2 814 3 6| 74 282-4 196 287 140 2751/2-6 145-3/, 4314-2) 5744-54 573-4 810-3 415-6 1672 .5 87 853/,. 4 2627s 4644-5; 514-572 609 613/s-: 288 608 233 PROLONGATIE vorige k rs 4 pCt., heden 4 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Londen Berlijn - Brussel (Belga) Fazel 1 1 i 1 1 1 1 j Weenen p. Sch. 100 Kopenhagen Stockholm 9s'0 1 i 1 i New-York 111:11 NIET OFFICIEEL. Italie Vorige koers 12.124 59.35 9.77| 34.63) 47.85 35.024 66.60 66.724 66.224 2.484 13.16 Koers op heden 3 uur 12.12iVja 59.364 9.78 34.634 47.854 35.024 66.60 66.724 66.224 2.48%, 13.154 346-3/, 282)-"4 20T6>/2 219) 20 157 300

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 2