SfasisnieiLiws Harktlse^ielitew WETTELIJKE BESCHERMINO VAN DIEREN. Gisteren had te Utrecht in bet hotel „Po- mona" de oprichtingsvergadering plaats van eene vereeniging, welke zich ten doel stelt om door liet uitoefenen van invloed op de Landsregeering, de staten der provincial en de gemeenteraden te komen tot een betere wettelijke regeling en een betere handhaving van de bestaande voorschriften omtrent de bescherming van dieren. Bij het voorloopig comite waren bereids een 260-tal opgaven van iidi taatschap en adhaesicbetuigingen in- gekonnen. De vergadering benoemde een definitief bestuur, bestaande uit 15 leden. Tot voorzit ter werd gekozen ir. D. de Clercq te Zand- voort. OPLICHTIN'G. De neer D., directeur van een bankinstel- ling te Rotterdam, zou, volgens een bericht van't Belgisch telegraaf agentschap te Ant- werpen, van twee vreemdelingen, een Rus en ten Franschman, 24 briljanten hebben ge- kocht voor een bedrag van 100.000 francs. Bij onderzoek bleken de steenen geslepen glas te zijn. De politie tracht de verkoopers op te sporen. VOOR HET R'USTHUIS VOOR JOURNA LISTEN. Bij het voorloopig bestuur van het Fonds der stichting Rusthuis voor Journalisten zijn, naast verschillende giften van particulieren, ook bijdragen ontvangen van de Koningin Moeder en van diverse industrieele lichamen. HET AARDEWERKWETJE. Naar aartleiding van het adres van een aantal groot-industrieelen uit Twente, Am sterdam, Zaandam en Rotterdam aan de Tweede Kamer inzake het wetsontwerp be- ireffende de keramische industrie (z.g. aarde- werkwetje) verzoekt de Nederlandsdhe Ver eeniging van Aardewerkfabrikanten te Am sterdam namens de Maastrichtsche indu- strieelen, in die vereeniging georganlseerd, mede te deelen, dat dit adres geenerlei betee- kenis heeft, omdat: le. de oorzaak der moeilijkheden in d' Maastric'Tsche glas- en aardeweiirindustris niet is gelegen in gebrek aan kapitaal, nodi in gemis aan comrnercieel inzicht, en evenmin in aehterlij'kheid harer outillage; 2. het te werk stellen van werkloozen uit Maastricht of elders, in de bedrijven der adresseerende fabrikanten, een zaak is, die ge- heel buiten de Maastrichtsche industrieele moeilijkheden cm gaat; 3e. er reeds besprekingen met de Twentsche industrieelen hebben plaats gehad, die niet tot resultaat hebben geleid en waarbij de onoio- gelij'kheid om tot eenig resultaat te komen duidelijk aan het licht is getreden, alsmede reeds een ambtelijk onderzoek naar den toe- stand der Maastrichtsche industrie is inge steld, zoodat het geen zin hebben kan (en trouwens uitstel slechts schaden zou) om die besprekingen te herroepen of een nieuw onder zoek in te stellen 4e. het hierom gaat: de oude Maastricht sche glas- en aardewerkindustrie, die haar be- staansrecht bewezen heeft, m-ede in het belang van het zwaar getroffen Zuid-Limburg over enkele moeilij'ke jaren heen te helpen, waarna zij weer zonder bijzondere hulp van den Staat in de gelegenhsid zal zijn, haar cuden b-loei te herkrijgen. VAN EEN STEIGER GEVALLEN. Naar het Binnengasthuis te Amsterdam is vervoerd het lijk van een 30-jarigen schil- der, die van een steiger, welke op ongeveer 15 M. hoogte was aangebracht aan de ach- terzijde van een perceel aan de Keizersgracht alhier was gevallen en met gebrok-en schedel dood was opgenomen. VALSCHE AANDEELEN. In hooger beroep heeft voor het Haagsehe Hof terecht gestaan een commissionnair in Den Haag, die door de rechtbank aldaar we- gens het gebruik maken van valsche aandee len in de N. V. Maatschappij tot Exploitatie van de Suikerfabriek Sindanglaoet is veroor- deeld tot twee jaren gevangenisstraf In Ja- nuari van het vorige jaar heeft verdachte van een Rotterdamschen koopman een partij sie- raden gekocht en daarvoor aan den verkooper een aantal van bedoelde valsche aan- deelen in onderpand gegeven. Verdachte vol- hardde bij zijn in eersten aanleg afgelegde verklaring, dat hij van de valscbheid der aan- deelen niet op de hoogte was. Na verhoor van verschillende getuigen, die ook voor de rechtbank reeds zijn gehoord, betoogde de advocaat-generaal mr. Royerre- quisitoir nemende, dat de rechtbank zeer te- recht heeft aangenomen, dat verdachte ge- weten heeft, dat de aandeelen valsch waren. Spr. vroeg derhalve bevestiging van het von- nis a quo; alleen meende hij, dat het Hof zou kunnen overwegen, eenige maanden preven- fieve hechtenis, die door bijzondere omstan- digheden extra lang geduurd heeft, in min- dering te brengen. Dezeifde verdachte heeft vervolgens nog- maais terecht gestaan, thans te zamen met een promotor in Den Haag, beiden terzake van oplichting. Door de Haagsehe rechtbank zijn zij deswege veroordeeld tot respectieve- hjk zes maanden en twee jaren gevangenis- starf. Verd »-%ten zouden een ingezetene van V«W hebben bewogeri tot afgifte van J -000, waarbii de valsche aandeelen „Sin- danglaoet" ook weer een rol hebben ge- speeld. Ook in deze zaak ontkenden de ver- dachten van de valschheid der aandeelen op de noogte te zijn geweest. En over en weer beweerden zij, dat de ander in het bezit der aandeelen was geweest. ,a ee,n uitvoerig getuigenverhoor vorder- Qe de advocaat-generaal ook in deze zaak bevestiging van het vonnis a quo net Hof zal 13 Maart uitspraak in deze zaken doen. n m Aj IN'LIJVING. up 19 Maart a.s. zal eene inlijving van oienstpkchtigsn der lichting 1928 plaats heb- if- f ^'er'eden Artilierie, dfe Infanterie, h Wielrnders en de Genie. het conflict in de kleeding-industrie. Vr, j D Dreigende wdbreiding. rip van Kleermakerspatroons aan -tHan if nieuwe vooi'stellen heeft gedaan, dat Ho6 23 fn 'n kleeding-industrie zoo, w?ai-rif«m3a^tpatroons dezeifde arbeidsvoor- pah'cons aa 'e a's ^'e maatconfectie- maatpatroons hebben deze cpneessie geclaan (hun voorstellen gingen aanvankelijk beneden die van de confectiepatroons) om een poging te doen den vrede in het bedrijf te herstellen. De vertegenwoordigers van de vakbonden achten de patroonsvoorwaarden echter niet aannemelijk. He den zullen de besturen van de vakbon den de voorstellen van de patroons aan een nadere bespreking onderwerpen. Mochten zij bij hun meening blijven, dat zij die voorstel len onaanvaardbaar achten dan zal niet al leen geen einde komen aan het conflict in het maatbedrijf, maar zal tevens de strijd wor- den uitgebreid door het confectiebedrijf. BRANDEN. Te Luinjeberd (Gr.) is de woning en werk- plaats van den rijiwelhandelaar T. Mink ge- heel afgebrand. Oorzaak onbekend. Door onbekende oorzaak is de boerderij van den landbouwer G Schuurman te Nutter bij Ooiiniarsum afgebrand. De inboedel Icon grootendeels worden gered1. Gisternamiddag is, vermoedelijk door kort- sluiting, brand ontstaan in een zoldierkamer van pand 274 aan den Zwaanshals te Rot terdam, bewoond door W. S. De kamer brandde geheel uit. Onder de gemeenite Montfort (L.) zijn 60 H.A. hakhout en dennenbosch, aan verschil lende eigenaren toebehoorend, afgebrand. FOTO IN EEN KRANT ZONDER TOESTEMMING. De vorige week stond voor de Haarlemsche kantonrechter terecht de hoofdredacteur van de „Nieuwe Haarlemsche Courant", in ver- band met een tegen dat blad ingediende aan- klacht door den burgoneester van Haarlem, van wien een foto in t blad was gereprodu- ceerd zonder zijn toestemming. Het O. M. had 3 bo etc subs. 1 dag hech tenis geeischt. De kantonrechter, gister uitspraak doende, sprak den hoofdredacteur vrij. DE SCHUTTEVAER. Reuter seinde gisteravond uit Londen, dat de reddiingboot Schuttevaer gisteren om kwart over vij'f bij Gravesend de Theems is opgeva ren, op haar doortoeht naar Londen. BESTRIJDINO VAN DE MISDADIG- HEID IN DE GRENSGEBIEDEN. Vandaag beginnen in het hoofdbureau van politie te Aken besprekingen tuschen de chefs van de grenspolitie van Nederland, Belgie en Duitschland, waaraan ook gemeen- telijke autoriteiten van Maastricht, Verviers en Aken deelnemen. Het doel van deze be sprekingen is van gedachte te wisselen over krachtiger bestrijding van de misdadigheid in de grensgebieden. DOOD.ELIJK MOTORONGELUK. Gistermorgen ongeveer 10 uur heeft er ter hoogte van de St. Josephstichting aan den Deveriterstraatweg te Apeldoorn een motor- ongeluk plaats gevonden met doodelijken afloop. De ongeveer 28-jarige Kruitbosch uit Twello reed op zijn motor in de richting De- venter. Voor de St. Josephstichting stond op den weg een met een paardi bespannen groente- wagen, en op deze plaats wilde K. een in voile vaart rijdenden auto passeeren. De ver- keersregeien verwaarloozend, reed K. tegen den groentewagen op. Na eerst voorloopig door dr. Mastrom in het St. Josephgesticht te zijn verbonden, werd K. naar het Apel- doornsche Ziekenhuis overgebracht, waar hij kort na aankomst overleed. SOCIA LI ST ISCH E GEZ1NDHEID. Door het comite te Bussum, dat het vorige jaar een conference organiseerde tot op- wekking en verdieping van socialistische' ge zindheid, is besloten den 12den en 13den Mei wederom een dergclijke conferentie voor te bereiden. MEETING VAN DE INTERNATIONALE ROODE HULP. Op den sterfdag van Sun-Yat-Sen, 11 Maart a.s. houdt de Internationale Roode Hulp (I.R.H.) in het theater Carre te Am sterdam een openbare meeting, onder de leuzen „Amnestie voor de politieke gevangenen en bannelingen*uit Indonesie, Hulp aan de s1achtoffers van den Chineeschen bevrijdings- strijd." Op deze meeting wordt de film ,,Java" vertoond, terwijl de heeren Hugo de Groot, de dirigent van de Cinema-Royal, de pianist- organist van hetzelfdie theater, Emile van Bosch hun medewerking zullen verleenen. De meeting vangt aan's morgens 10 uur. ZEVENDE LEERJAAR. De heer van den Heuvel c.s. heeft op het wetsontwerp tot wijziging van artikelen I en II der wet van 30 Juni 1924, tot wijziging van de Leerplichtwet en van de Lager-onder- wijswet 1920, wijziging van het derde lid van artikel 3 der Leerplichtwet, zooals het, krachtens die wet wordt gelezen, en wijzi ging van het vierde lid van artikel 3 der Leerplichtwet bij de Tweede Kamer een amendement jngediend waarvan de bedoeling le. waar voortdurend gesproken wordt van 7-jarigen leerplichtwet, te voorkomen, dat ook na het volhrengen van 7 leerjaren en na het hebben doorloopen van alle 7 klassen, nog leerplicht bestaat; 2e. gemeenten en schoolbesturen niet te noodzaken een 8ste leerjaar in te richten; 3e. te voorkomen, dat gedurende het eer- ste halfjaar van een nieuwen cursus, telkens leerlingen de school verlaten. EEN VOS IN DE RlESIDENTIE. - Dinsdagochtend zagen eenige wande- laars op den Kraneburgerweg te Den Haag een vos loopen. Zij waarschuwden de poli tie en twee agenten begonnen het dier te achtervolgen. Gemakkelijk te pakken was het beest niet, maar na eenige moeite ga-f de vos zich maar aan de politie-agenten over Het bleek, dat hij enkele verwondingen had opgeloopen. Men besloot dat het beest naar het dierenqsyl aan de Wesselssfraat zou ge bracht worden en even later kon men den vos gedwee tusschen twee agenten naar het dierentehuis zien stappen. KORTE BERICHTEN. De heer W. de Wit, commissionnair te Eenrum, die bij het station Zandberg op den onbewaakten overweg aldaar door den trein werd aangereden, is gistermorgen in het aca- demisch ziekenhuis te Groningen overleden. De metselaar i reffers, werkzaam aan dakherstellingen bij het bankgebouw van de Geldersche Credieivereeniging te Waalwijk, viel Dinsdag van een ladder en kwam op de steenen van een oprit terecht. De toestand van Tr. wordt als zeer ernstig beschouwd, temeer daar hij vrij bejaard is. Wijlen mevr. P. J. Visser, wed. J. M. Leempoeil van der Brugh, heeft aan <fc Ned Herv. Gemeente te Lemmer 1000 en aan de Diaconie aldaar 2000 vermaakt. Dinsdag heeft luit. Koppen in het ge- bouw van de „Vereeniging" te Nijmegen een lezing gehcuden over zijin vlucht naar Indie v.v. Als herinnering aan den tocht werd Kop pen na zijn rede een legpenning aangeboden als hulde van Nijtniegen aan een oud-stadge- noot. Het vijfjarig zoontje van den heer Schuncken te Waubach (L.) stak plotseiing den weg over en werd gegrepen door een au tobus uit Nieuwenhagen en gedood. Een vierjarig jongetje is in de woning aan de v. d. Vennestraat te Den Haag van de trap gevallen. Het ventje werd in bewustelco- zen toestand overgebracht naar het zieken huis, waar het aan de gevolgen overleed. Mevrouw V., die Maandagochtend na het auto-ongeluk te Velp in bewusteloozen toestand naar het ziekenhuis aldaar was vervoerd, is gisterochtend overleden. Gistermiddag is te Horsit (L.) de tim- merman M. uit Horst, die.op een motorfiets reed, door een vraehtauto aangereden. Hij werd ernstig aan den arm en het oog ver- wond en brak een been op twee plaatsen Voorts kreeg hij tal van ontvellingen en kneu zingen. De man is naar het gasthuis van Sint Joseph te- Venlo overgebracht zijn toe stand is bedtenkelijk. De motorfiets is geheei vernield. Te Opende (Gron.) is Zondag de 18- jarige H. Jagersma spelende met zijn buik op een kipkar gevallen en dermate inwendig gekneusd, dat hij Woensdag aan de gevolgen is overleden. Ds. G. Sevenister te Hoorn op Ter- schelling heeft het beroep naar de herv. gem te Purmsrend aangenomen. Tot predikant bij de herv. gem. te Arum (Fr.) is beroepen ds. W. Seinen te Opper does. Gisteravond is het 10-jarig zoontje van den heer J. Elbers te Grave al spelend in de gracht geraalct, waaruit het na eenigen tijd levenioos is opgehaald Bij het graafwerk aan de Oude Haven te Tiel, is een complect stel inbrekerswerktui- gen, alsmede een pistool, gevonden. Uit het onderzoek der polite is gebleken, dat deze geheele uitrusting heeft toebehooi'd aan de ben.de jeugdig dieven, die het vorige jaar de stad onveilig maakten. AUTOBUSDIENST ALKMAAR—HELDER. De tijd van -dilligence en trekschuit ligt ver achter ons en even ver lijkt reeds de tijd van de eerste autobussen, de beruchte Fordjes, die van de dijkep woeien wanneer er een „frisch briesje" stondDoch waar diliigence en trekschuit de concurrentie tegen spoor en tramwegen niet vermochten vol te hou'den, daar heeft de autobus zich staande gehoud-en en gaandeweg zich ontwikkeld tot een aan letterlijk alle redelijke eischen vol- doend verkeersmiddel. Dit bleek opnieuw bij dien proefrit, gister gehouden met een der nieuwe wagens van de C. V. Autebusdienst „Noord-Holland", die onder directie van den heer IT. M. Lange- veld een dienst AlkmaarHelder v.v. gaat exploiteeren. Hoe de bussen er uit zien. Voor den aanvang van den proeftocht naar Helder hadden wij gelegenheid den wagen rustig op te nemen. De door Werkspoor te Zuylen vervaardigde staler, carrosserie, die roomkleurig beschilderd is, ligt laag op den weg en biedt plaats aan 28 personen. Het werk der chassis is De Dion Bouton. Alle zitplaatsen zijn bizonder ruim en voorzien van Vi-matrassen en veeremde rugileuningen Voor goeae ventilatie is zorg gedragen door het aanbrengen van glazen schuiven boven de ruiten, terwijl des winters de wagens doel- treffend verwarmd worden door middel van een Dreiha-inrichting, die heete lucht vanaf den carburator de ruimte voor de passagiers binnenvoert. Een noodluik in de zoldering, twee ruiten, die door middel van een handle kunnen worden uitgelicht, en een brand- bluschapparaat bieden waarborgen voor de veiligheid der passagiers. Ten slotte is een entree aangebracht, die eveneens zeer doel- matig mag worden geheeten. Boven de bus is een imperiaal aangebracht voor de berging van rijwielen en bagage, dat bereikt kan worden door een laddertje aan de achterzijde van de bus. De proefrit. Tijdens den proefrit bleek overduidelijk hoe- veel comfort door het bovengenoemde verkre- gen is. De wagen liep schitterend en veerde over alle oneffenheden van den weg nauwe- lijks schokkend heen. Zelfs de slechste wegge- deelten, die de weg Alkmaar-Helder bevat leverden geen hinder op voor de weinige pas sagiers, die op uitnoodiging van den heer Langeveld den rit mede maakten. Het weer, dat zich aanvankelijk d-reigend had laten aanzien, klaarde op en zoo werd de tocht een waar genoegen. Achtereenvolgens werden, tangs d"e Westzijde van het Noord- Hollandsch kanaal rijden-d, Koedijk, Schoorl- dam, Burgervlotbrug, Sint Maar tens vlotbrug en De Stolpen gepasseerd, en werd 't Zand, het voornaamste dorp van de gemeente Zijpe bereikt, binnen den tijd van 60 minuten. De ontvangst te 'I Zand. In't Zand had in het bevlagde Noord- Ho'.landsch Koffiehuis van den heer H. Schrieken een officieele ontvangst plaats. Na mens de plaatselijke vereeniging't Zand wa- rerr daar aanwezig, de heeren D. Oterdoom en A. T. Meijer resp. voorzitter en secretaris, en de heeren G. Blaauw, J. A. de Wit en W. Doedens. Tevens waren aanwezig de burge- meester van Zijpe, onder wiens gemeente 't Zand hoort, de heer de Moor en den ge- meente-secretaris J. H. de Boer. Ook Mr. Breebaart, burgemeester van Callantsoog was, hoewel de route de kom van zijn ge meente niet aandoet, aanwezig bij de plech- tige ontvangst van de eerste bus. Als eerste spreker voerde het woord dokter Oterdoom uit't Zajjd, namens de Plaatse lijke vereeniging. Deze rrep den Autobus- dienst een hartelijk „welkom vreemdeling!" toe, maar voegde daar onmiddelijk den wensch bij, dat de bussen spoedig geen vreemdelingen, maar goede bekenden en ver volgens goede oude bekenden zouden worden. Spr. noemde den busdienst 'n verkeersmiddel, waar laxigen tijd naar verlangd is, gaf uiting aan de vreugde der inwoners en sprak den wensch uit, dat de dienst aan de verwachtin- gen, die men er van koestert zal beantwoor- den. Gelukwenscben. deed spr. toekomen aan de burgemeesters van Zijpe en Callantsoog en den directeur der onderneming, den heer Lan geveld, eindigend met de hoop te uiten, dat de bussen de welvaart van 't Zand zullen doen toenemen. De heer Langeveld deelde daarop mede, dat aanvankelijk de dienst zou zijn ingegaan op 9 Februari. Vertraging in de afwerking der wagens was echter oorzaak, dat dit eerst op 3 Maart a.s. kan geschieden. In het begin was het sprekers bedoeling geweest eenige goedkoope bussen J X per dag te laten rijden. Bij nader inzien was echter besloten de zaak wat grootscher op te zetten. Zoodoende zijn thans prima bussen aangekocht, die nief* minder dan 8 verbindingen in stand houden. Spr. beloofde zijn best te doen, alle gemeenten op den weg AlkmaarHelder zooveel moge- lij'k te helpen. Allen tevreden te stellen was niet doenlij-k. Zoo moesten o.a. verzoeken van Callantsoog en Julianadorp om de route ook door die plaatsen te voeren, worden afgewe- zen, doch de heer Langeveld hoopte, dat spoe dig vervulling van den wensch dier gemeen ten mogelijk zou worden. 't Zand uit zijn isolement verlost. De heer de Moor, burgemeester van Ziipe, verk-.'aarde met groot vreugde de uitnoodiging om bij de aankomsi van de eerste bus tegen- woordig te zijn, te hebben aangenomen. Spr. wees op't groote belang, dat vooral't Zand bij dezen dienst heeft. Het eeuwer.lange isole ment, waarin dit belangrijkste dorp van de gemeente Zijpe verkeerde, wordt er door op- geheyen, omdat het gemis van spoor en tram nu niet meer gevoeld zal worden. Spr. wenschte 't Zand geluk met deze groote 'verfcetering en bracht hulde aan hen, die't initiatief namen tot het instellen van dit communicatiemiddel. Aan de onderneming wenschte de heer de Moor een volledig succes toe. Ook mr. Breebaart, burgemeester van Cal lantsoog, juichte het tot stand komen van de Autobusdienst toe, a, betreurde hi] het, dat de bussen de kom van zijn gemeente niet aan- doen. Wellicht echter dat in de toekomst, al was 't dan ook slechts voor een bus in beide richtingen, ook Callantsoog in de route kan worden opgenomen, wat vooral daar deze plaats's zomers druk bezoek trekt als bad- p'aats, velen genoegen zal doen. Ook Cal lantsoog is dan uit zijn isolem-enr verlost, want al waren er reeds eenige bussen naar deze gemeente, van geregeld verkeer was geen sprake. Tenslotte hoopte spr. dat ook de communi- catie tusschen't Zand en Callantsoog als ge- volg van deze bussendienst grooter zou wor den en wenschte hij de C. V. Noord-Holland vee! succes toe. Vervolgens werd,, met de beide burgemees ters, een wethouder van Zijpe en enkele be- stuursleden van de plaatselijke Vereeniging 't Zand naar Haider gereden, waar, met den heer Langeveld als voortreffelijk gasiheer, de lunch gebruikt werd. De terugrit, die evenais de heenrit, zonder eenige stagnatie geschiedde, was een genoe gen. Opnieuw bleek de goede kwaliteit van den wagen. Het wil ens voorkomen, dat door middel van dezen dienst een uitstekende verbinding AJkmaarHelder v.v. is tot stand gekomen, die vooral voor de tusschenliggende dorpen van belang is en waarvan door velen gebruik zal worden gemaakt. De bussen vertrekken uit Alkmaar vanaf de Bi-erkade, uit Helder vanaf het Havenhoofd. Dienstregei' ingen en tarieven zijn verkriigbaar aan het kantoor van Everdingenstraat 6, alhier. KUNSTAVOND. Deze avond voor „Het Zonnehuis" ten bate van t.b.c.-lijders georganiseerd en gister avond gehouden, mocht zich in de belang- stelling van zeer velen verheugen, getuige de bijna geheel gevuide Harmoniezaal. Ds. Hak, voorzitter van het Alkmaarsch comite, sprak het cpeningswoord, riep de aanwezigen het welkom toe en verklaarde o. a., dat deze avond en door het comite en door de patienten met spanning was tegemoet gezien. Door lijdenden voor lijdenden was 't werk voor een „Zonnehuis" aangevangen, maar om met dat werk gereed te komen, was natuurlijk veel geld noodig en spr. was daarom dankbaar voor den steun uit Alk maar en dankbaar voor de belangleoze me dewerking van mevr. joy Mc. Arden, so- praan uit Parijs, mej. Caroline de Bruijn, p-ianiste uit Rotterdam, m-evr. Dullemond- van Haaften, declamatrice, uit Amsterdam, alsmede voor de hulp van talloos velen, waarvan spr. met name noemde den heer de Lange, eigenaar der Harmonic, voor het kos- teloos afstiaan der zaal, de firma Gebrs. Spanjaard, voor het geven van dien zeer mooien Bald-ur-concertvleugel, de heeren Doggenaar alhier en Kirft te Limmen, voor het aanbieden van planten -en blotmen, den heer Kater voor het allerkeurigst inrichten van het podium, de heeren Arthur Verbeeck, kunstschilder te Bergen, van wien vier schil- derijen de zaal sierden, en last not least de pers, in't bijzonder de Allcmarsche Courant. (Applaus). Het muzikale giedeel-te van 't programma vyerd ingelied met het spelen van de Varia tions Serieuses" van Mendelssohn door mej. de Bruijn, die na de pauze ook nog uitvoerde een Rhapsodie van Brahms en een concert- studie van Benjamin Godard. Zeer muzikaal p-ianospel kreeg men van mej. de Bruijn te hooren, een mooie aanslag paarde zich d'aaraan. Mevr. Joy Mc. Arden deed zich kennen als een hoog begaafde zangeres, die zich de be- zitster mag noemen van een zeer krachtige, frissche en heldere stem, uitkomende in liede- ren van J. S. Bach (drie bekende uit den oundel .,Geist!iche Lieder"), „Busslied''' en ;>Die Ehre Gottes" van Beethoven, in liede- GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau -van politie, Lan- gestraat en aldaar te bevragen op alle werk- dagen tusschen 11 en 1 uur, de navolgende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op 27, 28 en 29 Febr. 1928. Pakje goed, kinder- taschje, portemonnaie, hondenpenning en padvindersriem. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op 27, 28 en 29 Febr. 1928: 3 pa-kjes zaad, J. Timmerman, Kool- tuin 5; R.K. kerkboekje, W. Bieman, Scher- m-eerstraat 1dasspeld, R. Florijn, St. Josephstraat 2; oude jas in zak, M. Luitjes, Schermerhorn; hondenpenning 1 Kl. 633, J. van Riel, Overdiepad 34; belastingplaatje, W. Boon, Stationsplein 83; fantasie broche, Chr. Schram, Stuartstraat 47damesporte- monnaie met inhoud, M. Pauls, Westerweg 5; rijksdaalder, P. Kramer, Baansingel 15, herdershond, J. Braak, Wongnumschebuurt 44alpacca vulpotlood, E. Preyer, Kruger- straat 5; carbidlantaarn, S. Wokke, Omva-1 53; brand-kastsleutel, B. Hurkmans, Bruin- visstraat 2rijwie'belastingplaatje in etui, J. Kuys, Kweerenpad 18; leeren tasch, A. Ver« meulen, Langestraat 67; 12 bezems, Mel. chers, Zevenhuizen 10; teddybeer, J. I. C. Willems Oosterburgerstraat 8; bagageriem, J. van der Burg, Piersonstraat 2. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hier- van kenmis te geven aan het Bureau van ren van Sinding en Grieg (Sindingslied, in't Noorsch gezongen), mej. van Rennes (o. a. „Als de ziele luisLrt", „Morgen in den Ten- ger" van van den Sigtenhorst Meijer (iets aparts, toch wel mooi) en in twee ccenposi- ties van Rachmaninoff. Een mooie sopraan, die nog veel voordeeliger zou uitkomen als wij het geluk hadden haar eens in de Grcote Kerk te hooren. Mej. de Bruijn was haar een uitnemende accompagnatrice. Niet minder succes dan genoenide soliste, had mevr. Dullemond met het zeggen van verzen van Gezelle, Adama van Schcltema (bizonder mooi vertolkt „De Wind") met „dte droom van Badieloch" uit Vondel's „Gijs- brecht van Aemstel" en met „de Meinacht" van de Musset, in de vertaling van v. Looij. Een zeer zware opgave had mevr. Dullemond zich met dit stuk gesteld, die prachtig ten einde gebracht werd. Voor dat de pauze begon, nam burgemees ter W-endeiaar de gelegenheid waar, dank te brengen aan ds. Hak, den man die het initia tief voor dezen avond genomen had, aan de dames-solisten, vergezeld met het aanbieden van bloemeri, en beval „Het Zonnehuis" ten zecrste in de vrijgevigheid der aanwezigen aan, wanneer in de pauze eenige meisjes ten vc-ordeele van dat „Zonnehuis" iets zouden aanbieden. De voorzitter van de vereeniging „Het Zon nehuis", de heer A. C. Kalis, uit den Haag, sprak namens de patienten en vertelde ont- roerende handelingen van sommigen onder hen, die in het belang van het „Zonnehuis" werden gedaan.- Door de verspreiding van het maandblad zijn, zoo zeidie spr., 1500 patienten heden- avc-nd in den geest hier aanwezig. Een welgeslaagde avond was't, maar die ook gevoelens van medelijden opwekte, die wederom vcrzacht werden door gevoelens van dankbaarheid, die het organiseerend co mite bij monde van den voorzitter uitte voor den steun van zoo velen ondcrvonden. A. K. HOORN, 1 Maart. 1928. Op de heden gehcuden kaasmarkt waren in totaal 15 sta- pels, wegende 165-06 K.G. aangevoerd. Prijs: kleine fabriekskaas 52. Han-del matig. WARMENHUIZEN, 29 Febr. 1928. Roo de Kool les. f 15.90—/ 19.80; Roode Kool 2e s. f 15.2018.80; Gele Kool le s. 12.90—/ 13.80; Gele Kool 2e s. 6.80 7.30; Witte Kool le s. 3.704.60; Witte Kool 2e s. 3.20f 4.10; Drielingen 11.50; Uien f 12.30—/ 12.70; Grove Uien 13; Peen 7.708.10; Peen (klei ne) 4.705.20. Aanvoer: 36400 K.G. Roods Kool; 5100 K.G. Gele Kool; 45400 KG. Witte Kool; 700 K.G. Uien; 4500 K.G. Peen. NOORDSCHARWOUDE, 29 Febr. 1928. Uien f 13.6013.90; Drielingen 11.20 f 11.60; Grove Uien 14.6015.10; Peen 8—/ 8.50; Roode Kool 15.30— 20.70; Dcorschot 16.8019.40; Gele Kool f 7.7017; Doorschot 6.60 f 12.90; Deensche Witte Kool 3.80 4.70; Doorschot 3.60—/ 4.30; alles per 100 K.G. Aanvoer: 4400 K.G. Uien; 3200 K.G. Peen; 722000 K.G. Roode Kool; 53000 K.G. Gele Kool; 141400 K.G. Deensche Witte Kool. PURMEREND, 29 Febr. 1928. „Afslag- vereeniging Beemster, Purmeren-d en Omstre- ken." Aardappelen 1.25 per zak, 25 K.G.; Wit lof 10—/ 24 per 100 K.G.; Roode Kool 12 per 100; Spruitkool f 1.95 6.55 per 15 K.G.; Wortelen f 0.85 per 25 K.G.; Uien 3.71—/ 3.82 per 25 K.G.; Prei 533 per 100 bos; Per en: Winter- jan 413130 per 100 K-G.; Appelen: Notarisappel f 5/17; Present van Enge- land f 10—23 per 100 K.G. BROEK OP LANGENDIJK, 29 Febr. 1928. Langedijker (tooentenveiling. Wortelen f 6.108.30Koo-de Kool le s 16.20 21.50; Roode Kool 2e s. 15.10—/ 20.60; Gele Kool le s. 7—16.80; Gele Kool 2e s. f 7.5013.60; Deensche Witte Kool 2.80—/ 4.60; Uien f 13.10—/ 14.30; Drielingen 11.40—/ il.60, alles per 100 K.G. Aanvoer: 1800 K.G. Wortelen; 38000 K.G. Roode Kool; 54000 K.G. Gele Kool; 87000 K.G. Deensche Witte Kool; 5000 K.G. Uien. SCHAGEN, 1 Maart 1928. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als vo.'gt: 16 Paarden 240—/ 400; 8 Geldekoeien (mag.) 150— f 260; 74 Gelde- koeien (vette) 250390 20 Kalfkoeien 230340; 376 Nuchtere kalveren 8- 14; 218 Overhouders 20—/ 35; 47 Var- kens (mag.) f 20; 70 Varkens (vette) per K.G. 0.56—-/ u.61; 105 Biggen 11— 15; 8 Konijnen 0.503; 43 Kippen 1.50-/ 2.75; '3 K.G. Boter 2-/ 2.2C per K.G.

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 7