DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. S. KROH alle Scheonmaakpsderen StoomerH, Ververlj en Tapijfreining van list feet Parlement Buitenland No. 53 bit numtner besfaaf uif 3 blades. Honderd dertigste Jaargany 1928 Ibonnomentsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden f2.—ft*, per post f 2.50. Bewjjsn. 5 ct. Advcrtentiepr. 25 ct. p. regel, grootere letters naar plaatsrulmt®. Brieven franco N.Y. Boek- en Handelsdr. T.h. Herms. Coster Zoon, Voordam C9, Tel. Adminlstr. No. 3. Redactie No. 83. VRIJDAB Den Haag, 1 Maart 1028. Na aifdoening van enkele kleinere wetsont- weroen heeft de Tweede Kamer heden de be- handeling van het ontwerp tot heffing van riiksbelastinge nvan in het buitenland woon- aChtige Nederlanders voortgezet. De minister van ftoncien had gister reeds een paar woor- den gezegd bij wijze van inleiding van znn verdediging van 't voorstel en heden heett hi] deze voortgezet. Hij heeft dat op sobere wijze, zonder oratorischen omlhaal, gedaan en daar- fcii vooral den nadruk gelegd, dat het hem met te doen was de Nederlanders in het alge- ineen als het ware te strafien, dat zij hun leven in het buitenland sleten, maar dat hi] met de ontworpen regeling in de eerste plaats op het oog had hen die het land hadden ver- laten met het doel aan den Nederlandschen fiscus te ontkomen. Hij ontkende, dat hij onze consuls tot belastingdeurwaarders wilde ma- ken zij moesten enkel de regeering van voor- lidititLg d'ienen. Het onthouden van voorrech- ten als beschermig van onze consulaire amb- tenaren, het weigeren van paspoorten enz. achtte hij volstrekt niet onbillijk. Omtrent de oobrengst van de belasting liet hij zich mtus- schen niet uit, dat was z.i. trouwens de hootd- zaak niet; die was meer te zoeekn in den dwang aan Nederlanders opgelegd om hun verplichtingen aan de staatskas na te komen. Achtereenvolgens ging hij de verschillende opponenten te lij'f zonder evenwel de tegen- standers te overtuigen. Oak wat de rege:- ringscommissaris, de heer mr. Sinnighe Damste, vervolgens in het midden bracht, was niet houtsnijdend. Hij had het in het bijzon- der over wat er te Geneve gesproken was over belasting van landgenooten in het buitenland, waaruit evenwel alleen bleek, dat de deskun- digen het met elkander niet eens waren. Wat voor iingewijden geen nieuws was. Toen het tot de reptieken kwam, bleek dan ook geen der tegenstanders van ongelijk te zijn overtuigd en ieder hield zijn bezwaren vo'. of dikte ze nog <at aan. Gelukkig namen de de re- en duplieken geen langen tijd is beslag. Op een vroeger nur dan men gedacht had, kwatn het eersit artikel van het voorstel in stemming en het werd verworpen met 50 iegen 33 stemmen. Tegen stemden alle katho- lieken, alle anti-revolutionairen, alle vrijzin- nig-deimocraten, twee christeHjfr-histoTischen en twee vrijheidsbonders. Tot de voorstem- mers bdhoorden de sociaal-democraten, de kleine partijtjes, de overige chr. historischen en prof. A. van Gijn (V.B.). Het wetsontwerp was hiermee van de baan en morgen neemt de Kamer het z.g. aardewerkwetje ten gunste van de Maastrichtsche keramiek onder han- den. Zal de minister hiermede gelukkiger zijn? Direcfeur: G. H. KRAK. Hoofdredacteur Tj. N. ADEMA. 2MAART Dageipsch overzicht. ENGELAND EN EGYPTE. Een langdurig conflict. Enge- land's voorwaarden. Egypte acht die ormannemelijk. Het conflict tusschen Engeland en Egypte, dat in den herfst van het vorige jaar de ge- moederen zoo in beroering bracht, trekt op- nieuw de aandacht. De onderhandelingen, ten doel hebbend overeenstemming tusschen beide partijen tot stand te brengen, hebben nl. nog steeds niet tot resultant geleid, on- danks het bezoek door den Egyptischen pre mier Sarwat-pasja, aan Londen scbracht. Na dit bezoek zijn de onderhandelingen te Kairo voortgezet met den Britschen hoogen-commis- saris Lord Lloyd en daarbij bleek, dat Enge land in vele opzichten bereid was aan de Egyptische wenschen tegemoet te komen Slechts bleven de Britten vasthouden aan eenige eischen, die grootendeels van militai- ren aard waren. Als overheerschende mogendheid zal En geland niet toelaten dat Egypte zonder zijn toestemming tractaten met vreemde mogend heden sluit. Het Britsche leger zal zoowel tot verdediging van Egypte zelf als van de Brit sche verbindingswegen aan het Suez-kanaal blijven, maar uit Alexandrie en Kairo wegge- nomen worden, en voorts zal Engeland de macht houden over de vliegvelden en ande- re verbindingsmiddelen in Egyptisch gebied. Daarentegen zou Engeland de aanneming van Egypte als zelfstandig lid van den Vol- kenbond bevorderen; de post van Britsch hooge-commissaris wordt afgeschaft en deze ambtenaar zal door een Britschen gezant vervangen worden. Egypte zal vrij zijn het zonder Britsche adviseurs voor zijn financi- eele, gerechtelijke en andere aangelegenheden te doen; Engeland verbindt zich mee te wer- ken tot afschaffing van de capitulaties en de vermeerdering van het aantal Egyptische rechters in de gemengde rechtbanken, zoo dat de Egyptenaren daarin de meerderheid zulkn krijgen; het Engelsch-Egyptisch ge- meenschappelijk beheer over Soedan wordt, volgens de overeenkomst van 1899 gehand- haafd; Egypte mag een Eigyptenaar als op- Pfhevelheber (Sirdar) van zijn eigen leger hebben dat naar het model van het Engelsche leger ingericht wordt en slechts binnen de Egyptische_ grenzen aan Engeland hulp zal vcrloenen, indien het Britsche rijk met een andere mogendheid in oorlog is enz. In Engeland meent men, dat deze conces- Mes ruimschoots voldoende zijn. in Egypte is men echter een eenigszins an dere meening toegedaan. De national istdsche partij, die de meerderheid heeft in het Egyp tische parlement, blijft nl. op het standpunt staan, dat alleen v.olledige onafhankelijkheid de Egyptische eischen kan bevredigen en dientengevolge gaat men dan ook absoluut niet aceoord met dit door Engeland voorge- stelde compromis. Momcnteel gaat zelfs het gerucht reeds, dat ook het Egyptische kabinet de Engelsche voorstellen verworpen heeft Nieuwe verwikkelingen staan dus voor de deur, want Engeland is niet bereid verdere consessies te doen en zal b niet-aanvaarding waarschijnlijk naar eigen goeddunken maat- regelen nemen ter bescherming van de Brit sche belangen in Egypte. En dat dit nu niet bepaald in 't voordeet der Egyptenaren zou zijn, laat zich denken. VOLKENBOND. DE A.S. ONTWAPENINGS- CONFERENTIE. Op het oogenblik is het niet zeer waar schijnlijk dat de aanstaande zitting van de commissie tot voorbereiding der ontwape- ningsconferentie, die op 15 Maart aanstaan de door den heer Loudon geopend zal war den, zal worden uitgesteld. Daarentegen zal vermoedelijk geen tweede lezing van de ont- wapeningsconventie plaats vinden. Naar het zich laat aanzien zal de commissie zich dus beperken tot de Russische voorstellen en tot het ken n ism men van den stand der werk- zaamheden van' de voorbereidende commis sie. Het belangrijkste punt zal dan tot een volgende zitting, die waarschijnlijk pas na de Fransche verkiezingen zal plaats hebben, worden migesteld. CHINA. DE ZEEROOVERlJ. Japansch schip geplunderd. De admiraliteit deelt mee, dat het Japan- sche s.s. ..Kinkamaru'' ter hoogte van de kust van Foekien tegenover Formosa door zeeroovers is aangevallen, die het schip plunderden en het aan den grond zetten. De bemanning bevindt zich in veiligheid aan boord van twee Japansche stoomschepen. Het Britsche ooriogsvaartuig ..Magnolia" heeft order ontvangen hulp te bieden. DUiTSCHLAND. DE PHOEBUS-AFFAIRE. De sckade waarschijnlijk niet 20 maar 30 millioen M. liet geheim gehoude'n regeeringsrappvrt. Het Phoebus-schandaal begint steeds grootere afmetingen aan te nemen. Terwijl eergisteren werd gemeld, dat de geheimzinnige manipulaties van kapt. ter zee Lohmann het rijk een schade van onge- veer twintig millioen mark hadden berok- kend, verluidde gister in parlementaire krin- gen, dat de verliezen nog wel belangrijk grooter zullen zijn en waarschijnlijk wel te gen de dertig millioen mark zullen loopen. Opmerkelijk is, dat de regeering het oogenblik nog altijd niet gekomen acht, om het licht der openbaarheid op deze duistei'e zaak te laten vallen. In parlementaire krin- gen is men; er van overtuigd, dat kapt. Loh mann maar niet op eigen houtje heeft ge- handeld, maar dat het rijksdweerdepartemeht wel degelijk van zijn handelingen op de hoogte is geweest. Men gelooft dus, dat de zaak een ernstige politieke achtergrond heeft, Publicatie geeischt. De huishoudelijke commissie van den Rijksdag heeft nu met 12 tegen 7 stemmen besloten de regeering te verzoeken het raj)- port onmiddellijk te publiceeren. Het kabi net is van dit besluit klaarblijkelijk ernstig geschrokken. Men heeft althans hemel en aarde bewogen om de publicatie van het rapport te verhinderen. Besloten is daaraa, dat Marx, wanneer hij van zijn ongesteldlheid is genezen, aan de fracties vertrouwel:;ke mededeelingen zal doen. Algeheele publicatie van het rapport over de kwestie acht men onwaarschijnlijk. HET ECHTPAAR ZOEBKOF. In moeUijkheden. Het verblijf van het echtpaar Zoebkof in Berlijin heeft door het geruchtmakende op- treden van Zoebkof zelf maar kort geduurd. Prinses Victoria is reeds weer naar Bonn c rtrekfcen. Er wordt thans in de Duitsche bladen over geschreven, dat de prinses om- ringd wordt door een kring van vrienden. van haar man, die een ongunstigen invloed op haar financieelen toestand oefenen Hoe- wel de prinses van het huis Schaumburg- Lippe een maandelijksche apanage van 50:000 mark heeft, is zij g-enoodzaakt ge weest, om haar reis naar Berlijn te bekosti- gen, wissels te teekenen. In Berlijn is gepro- beerd tusschen de drie- en vierhonderddui- zend mark te leenen voor een fantastischen oceaanvliegtocht, waarvoor ter waardfe van een millioen aan sieraden van de prinses in onderpand zouden worden gegeven. Van een kant, die de prinses zeer na be- staat, wordt thans getracbt het vermogen van de prinses, vrijwillig of gedwongen, on der beheer te stellen. Behalve haar aanzien- lijk inkomen, bezit de prinses voor wel twaalf millioen mark aan kunstschatten en sieraden. De bedoeling is deze tot familiegoed te verklaren en het beheer op te dragen aan een rentmeester, zonder wrens toestemming deelneming in industrieele ondernemingen, als beoogd scheen te worden, en het teeke nen van wissels, niet mogelijk zal zijn. Was Zoebkof reeds getrouwd? Uit Pressburg wordt gemeld, dat de vrouw van een gemeenteambtenaar dezer stad beweert de zuster te zijn van Alexander Zoebkof, echtgenoot vanprinses Victoria van Schaumberg-Lippe. De vrouw verteldc dat haar broeder in Rusland handelsreiziger is geweest en aldaar reeds met een andere vrouw is gehuwd. Dit huwelijk werd niet ontbonden. De eerste vrouw van Zoebkof zou een Russische emigrante zijn, die even- eens te Pressburg woont. Uit Weenen wordt nader vernomen, dat de vrouw van den beambte uit Pressburg enkele dagen geleden van haar vader, die te Mos- kou woont, een uitknipsei uit een Russische courant met het portret van Alexander Zoeb kof had toegezonden gekregen. In het portret zou de man zijn sinds acht jaren verdwenen zoon hebben herkend, de zuster herkende eveneens het portret van haar broeder. Zoebkof zelf heeft hier steeds verteld, dat zijn vader hoogleeraar aan een universiteit en baron was. Volgens de vrouw die beweert zijn zuster te zijn, is de vader schoenmaker te Moskou. EEN LOGOMOTIEF ZONDER MACHINIST. Rijdt het station van Miinchen binnen. De machinist Baumeister viel bij het bin- nenrijden van een electrisehe locomotief in het centraalstation te Miinchen van de machine af. Of hij plotseiing onwel werd of door een schok van zijn machine werd geslingerd, staat nog niet vast. De locomitief reed met een vaart van 30 K.M. zonder bediening de overkapping binnen, brak' door een muut been, liep, niet over de rails, dwars over een draaischijf, baande zich door een tweeden muur een weg en kwam tenslotte in een ver- trek tot staan, waarin zich twee arbeiders be - vonden, die zwaar werden gewonden. De machinist is na het ongeval overleden ongeveer tachtig bussen, die expressdiensten onderhouden met alle deelen des lands, in concurrentie met de spoorwegen. Er is reeds een terrain voor aangekocht bij Russell Square. Er wordit niet bij gemeld, of ten en kele maatschappij achter het plan zit, maar wel wordt te verstaan gegeven, dat de auto- busdiensten gezamenlijk door aaneensluiting en het bouwen van groote centrale stations hun positie sterker hopen te maken voor de spoorwegen van het parlement nieuwe be- voegdheden krijgen voor het vervoer langs den weg en een organisatie op te bouwen, zoo volledig en doeltreffend, dat zij in staat zullen zijn nog meer vervoer aan de spoor- wegmaatschappijen te ontnemen. NOORWEGEN. COMMUNISTEN EN FASCISTEN. De Noorsche communistische leider afgerost. Volgens bericht uit Kopenhagen aan de .Daily Tele.., aph" valt er in Scandinavie een toenemende agitatie van den kant der com- munisten te constateeren. in verband waar- mede de bladen de autoriteiten aansporen de agi'tatoren nauwlettend in het oog te houden. In de Seandinavische landen zouden afge- zantenNan Moskou rondreizen om onder de arbeiders te ageeren en hen tot werkstaking aan te sporen.- De nationale liga van de Noorsche fascis- tenorganisatie heeft als een daad van weer- wraak voor sabotage, die plaats had gedu- rende de staking^n in Noorwegen, den voor- naamsten leider der communisten ontvoerd en hem met knuppels ongenadig afgerost. De Noorsche fascisten zouden ook in het bezit zijn gekomen van documenten, waaruit blijkt, dat de arbeiders in verbinding staan met Moskou. Zij hebben deze documenten aan de politie uitgeleverd. TSJECHO-SLOWAKIJE. DE STAKING IN HET BOHEEMSCHE BRUINKOLENGEBIED. Volledige overeenstemming. De onderhandelingen over de beeindiging van de staking in het noord-west-Boheem- Wat zal Chevrolet model 1928 oas hreii^eii Kennemer Autogarage J. C. POUWELS, Alkmaar. ENGELAND. ONDERWIJZERS-STAKING IN WALES. 7000 kinderen naar huis. Tengevolge van een geschil over de bezol- diging van losse leerkrachten, tusschen den gemeenteraad van Aberbillery in Wales en de onderwijzers der stadsscholen, heeft de gemeenteraad alle onderwijzers. die niet met de nieuwe regeling genoegen wilden nemen, tegen 15 Maart en de hoofden tegen 1 April opgezegd. De onderwijzers hebben dien stap beantwoord, door gistermorgen in sta king te gaan, zoodat de hoofden niets anders konden doen dan de 7000 schoolgaande kin deren naar huis te zenden, voorloopig tot Dinsdag. Beide partijen hopen inmiddels gelijk te hebben gekregen van den minister van onder wijs. EEN OPZIENBARENDE VERGIFTIGING. In het Australisch bergdorpje Omeo heeft een geval van vergiftiging plaats gehad, dat al sedert geruimen tijd lieinde en ver belang- ste'Hing wekt. Men heeft daar de jonge, mooie vrouw van den plaatsdijike metbodistischen predikant, Ronald Griggs, vergiftigd gevon- den. Griggs wordt van de vergiftiging be- schuldigd. De politie is in het bezit van een door Griggs geteekende verklaring, waarin hij erkent dat hij een paar maanden na zijn huwelijlk een liaison aanknoopte met een meisje in zijn gebied1. Mevrouw Griggs keer- de den 1 Januari te Omeo van een bezoek aan Tasmanie goedgeluimd terug. Haar echt genoot gaf haar thee en andere verversdhin- gen, waarna zij zidk werd. Een arts werd ge- roepen, doch zij stierf den 2den Januari. Het lij'k werd begraven, doch later werd het weder opgegrave nen wees een onderzoek uit dat zich arsenioum in het lichaam bevond. De li]ikschouwing werd om een of andere reden opgesdhort, doch in thans weder hervat in tegenwoordigreid van journalisten uit alle deelen van Australia. BOLSJEWIEKSCHE VERKIEZINGS- PROPAGANDA. Het bestuur van de communistische inter- nationale te Moskou heeft, volgens een tele gram van Central News uit Warschau, 40.000 aan de Britsche communistische par ti] toegezegd voor een fellen propaganda- veldtocht voor het begin van de verkiezing van het Lagerhuis, die nog den tijd heeft, waarschijnlijk tot komende jaar Als voorwaarden stelt de internationale dat er een zoo groot mogelijk aantal commu nistische candidaten gesteld zullen' worden, dat de partij een eigen orgaan zal uitgeven, zich gebeel onafhankelijik zal maken van de arbeiderspartij en krachtiger zal opkomen voor de communistische leerstellingen TREIN CONTRA BUS Een groot bus-station midden in Londen. De financieele medewerker van de .Even ing Standard" meldt, volgens den Britschen draadloozen dienst, dat er piannen zijn ge- maakt voor het bouwen van een groo*- auto- busstation midden in Londen, Het zal per rons voor aankomst en vertrek krijgen voor sche bruinkoiengebied zijn geeindigd met volledige overeenstemming omtrent alle pun- ten van geschil. Hedenochtend komt een kleine commissie van vier leden bij een om den tekst van het arbeids- en tariefcontract op te stellen. Het heeft den schijn dat door deze onderhandelingen de staking in dit gebied in den allernaasten tijd zal worden bijgelegd. RUSLAND. DE STRIJD TEGEN DE OPPOSITIE. Nog een bekeerling Het bestuur der communistische partij kan een nieuw sueces boeken in den strijd tegen de oppositie. Naar men zich herinnert, hebben indertijd Ninowjew en Kamenew hun overtuiging vaarwel gezegd en om wederopneming in de partij verzocht. Thans heeft Pjatakow een dergelijken brief tot het partijbestuur gericht. Pjatakow, die in het buitenland niet zoo buitengewoon bekend is, heeft in Rusland een naam van goeden klank, daar Lenin hem steeds als een der knapsie koppen beschouw- de. Tot zijn royement was hij lid van het cen- traal comite, nadat hij ook van te voren reeds vele leidende functies had bekleed. In zijn brief herroept Pjatakow uitdrukke- lijlk zijn vroegere verklaringen omtrent de z.g. „boerenpolitiek" en alle door hem ondertee- kende verklaringen der oppositie. Hij verzocht wederopneming in de partij en belooft, zich bij alle besluifen te zullen neerleggen. Hij motiveert zijn besluit met een verwijzing naar nieuwe moeilijikheden en strijd, welke de partij te wachten staan, waarm-ee hij biijkbaar de tegenwoordige economische moeilijkheden be- doelt, welke de aaneensluiting van alle krach- ten noodzalcelijk maken. Hij' spreekt de hoop uit, dat ook andere opposanten, die op zijn standpunt staan, weer als partijlid zullen worden aangenomen. Naar verluidt kan de wederopneming van Pjatakow in de partij als zeker worden be- schouwd en is het zelfs waarschijnlijk, dat hij reeds binnenkort als handelsvertegenwoordi- ger naar Parijs zal worden gezonden. JOEGO-SLAVIe. RUMOERIGE PARLEMENTS- ZITTINGEN. Raditsj uitgesloten. In de zitting van Woensdag der Skoepsjti- na, de eerste na de beeindiging van de mi- nistercrisis, kwam het tot stormachtige too- neelen, naar aanleiding van interpellaties der oppositie over de toestanden in de gevange- nis van Belgrado en gevallen van mishande- ling der politeke gevangenen. Toen de minister van binnenlandsche za- ken dr. Korosjetsj toegaf, dat de politie zich aan gevallen van mishandeling had schuldig gemaakt, brak er bij de oppositie een ontzet- tend lawaai los. Tegenover den leider van de Kroatische Boerenpartij, Stephan Raditsj, die den minister met beleedigende interrup- ties in die rede viel, werd men handtastelijk, zoodat de voorzitter de zitting moest schor- sen. Na de hervatting van de zitting kon de minister zijn rede, hoewel het rumoer voort- duurde, beeindigen. Aan het slot van de zit winkel LAlfiESTHAAT 91. Tel. 194. ting deelde de voorzitter mede, dat. Raditsj wegens beleediging van den koning voor drie zittingen was uitgesloten, hetgeen aanleiding werd tot nieuwe opgewonden tooneelen. Nieuwe incidenten. In de zitting van gister hebben zich de stormachtige tooneelen in heviger mate her- haaid. De coalitie der boeren en democraten verklaarde zich met Raditsj, die van drie zittingen werd uitgesloten, solidair.en is uit de Skoeptsjina weggebleven. De eerste spre- kex was Tupanjanin; van de Servische' boe renpartij. Hij oefende op het presidium, in verband met de uitsluiting. van Raditsj, in zulke seherpe bewoordingen critiek, -dat hem het woord werd ontnomen. Op dit oogenblik sproiig een partijgenoot op en riep den radicalen toe: „Uit het parle ment is een gevangenis gemaakt en een ter- rein voor spionnage!': Deze woorden lichtte hij toe met de mededeeling, dat hij voor het clublokaal van zijn partij een recbercheur had gevonden, die daar.stond te luisteren Deze mededeeling verwekte onder de toe- hoorders een ongemeene opwinding. Er onr- stond een hevig tumult en de zitting moest worden gesloten. Raditsj is door den koning in buitengewone audientie ontvangen. Algemeen is de indruk van deze eerste zit tingen, dat de regeeringscrisis alleen maar formed is opgelost; dat nieuwe verkiezinger onvermijd-elijk zijn en. dat ,de mir]ister-presi- dent Voekitsjewitsj binnenkort weder voor groote moeilijkheden zal komen te staan. BELOIe. DE AMNESTIE. De Kamiercommissei van de amnestic is met haar rapport gereed gelcomen en zal di' volgende week in de Kamer indienen. De meerderheid wenscht volledige amnes- tie voor alle politieke gevangenen. VOOR VERPLICHTE VACCINATIE. Totdusver was de koepolcinentimg niet ver- plicht in Belgie. Wel .werd, sedert lang, reeds een wetsontwerp geredigeerd, maar het kwam nooit in de Kamer. Thans heeft het Roode Kruis van Belgie aan den minister van bin nenlandsche zbicen en hygiene een wensch tot verp'lichtmakirig van de vaccinatie overge- maakt, aan welken wensch nu spoedig gevolg zal worden gegeven. AMERIKA. DE MISDADIGHEID. Onbekwaamheid der politii Onlangs is in de Vereenigde Staten een commissie benoemd, die tot taak kreeg een onderzoek in te stellen naar de oorzaken der misdadigheid in Amerika. Deze commissie, genaa-md „National Crime Commission", legde aan een sub-cooimissie de vraag voor: „Waarom tiert de misdadigheid in Amerika zoo welig?" Deze sub-coprmissie heeft dezer dagen deze vraag beantwoord. Zij komt tot de merkwaard'ige conclusie, dat de omvang van de misdaaigheid voornamelijk te wijten is aan de onbekwaamheid der politic en dat deze onbekwaamheid op haar beurt te wijten is aan „gebrek aan een middelmatige intelligen- tie bij het politiecorps, in het bijzonder onder het toeziend personeel." „Het meest ontstel- lende", zegt de commissie, „is het klein getai misdadigers, dat de politie aanhoudt." De comimiissie neemt dat te veel aandacht wordt gewijd aan het bestraffen van de misdadigers nadat zij zijn gevat, en te weinig aan he' problem van hun aanhouding en vervolgens hun doeltreffende vervolging.' EEN TRAGISCHE MOORD Dezer dagen heeft te New York een Ita liaan, zekere Francesco Caruso, terecht ge- staan. Hij was stucadoor en had een moord gepleegd. Zijn zoontje lag ziek aan diphteri- tis en was daaraan bezweken. Dit bracht den vader zoo buiten zichzelve, dat hij, gewapend met een slagersmes, den dokter die" het kind had behandeld in diens opzoeht en dood stale. Natuurlijk was dit een geval van moord met voorbedachten rade; maar het O.M. had en kel veroordeeling gevraagd wegens manslag. Het vonnis is thans uitgesproken: van tien tot twintig jaar in de Sing Sing-gevangenis. KORTE BERICHTEN. De Roemeensche regeering heeft besloten om 20 millioen lei als schadevergoeding on der de slachtoffers van de plundering en de anti-seimietische uitspattingen in Klausen- burg, Gross-Wardein en Jassy te verdeelen. De vlootcomimissie van het Amerikaan- sdhe Representantenhuis heeft het door het ministerie van marine gevraagde crediet van ALRMAARSCHE i„» i i i i

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 1